O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Filmaniak01 (515 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
567
Czas czytania:
637 min.
Kategoria:
Recenzje filmów
Autor:
Filmaniak01 (515 pkt)
Dodano:
290 dni temu

Data dodania:
2018-07-10 18:26:40

Nie mogło jednak w tym wszystkim zabraknąć humoru, który już od pierwszych scen jest wyczuwalny. Śmianie się z piosenki z "Krainy lodu" uwagi skierowane względem Hugha Jackmana, żarty w stronę DC, czy dowalenia Ryana Reynoldsa do siebie samego... Wszystko tu jest. Miejscami żartów jest wręcz zbyt wiele i czuć ich lekki przesyt. David Leitch nie ma jednak zamiaru wychodzić z tego niebanalnego sposobu na przedstawianie humoru. W efekcie nasz ukochany przyjemniaczek od razu wyśmiewa Logana, a w kolejnych scenach odpowiednio także japońskich samurajów, yakuzę, czy nawet piosenkarkę Taylor Swift. Bije się zatem z wszystkimi dookoła i sprawia wrażenie jakby był drugim Johnem Wickiem... i jedyne czego mu brak, to psa. 

 

Lecz w jednym momencie cała ta zabawna, humorystyczna struktura pierwszej części znika. Dzieje się to w zupełnie niespodziewanym momencie, w którym wydaje się, że życie Wade’a już na stałe się utrwaliło. Ale tak nie jest. Niczym w stoicyzmie, nasz Deadpool przeżywa radości i smutki… z którymi musi się mierzyć osobiście. Jest to o tyle ciekawy zabieg, że w pierwszej części w ogóle nie mieliśmy szansy na wniknięcie w osobowość Wade’a. A tutaj już tak się dzieje. Mamy zbudowaną cienką, ale elastyczną linią osobowość głównego bohatera, przedstawiony jego charakter i nawet pojawiają się sceny dramatyczne… które autentycznie pokazują nam, że poziom powagi drugiej części zdecydowanie poszedł do góry. Jak dla mnie bomba!

 

Nie oszukujmy się jednak – fabuła „Deadpoola 2” nie jest niczym nowatorskim, co by mogło zmienić kino superbohaterskie. Wręcz przeciwnie. Fabularnie „Deadpool 2” to kolejny schemat. Często można wręcz odnieść wrażenie, że historia ma jedynie na celu wprowadzanie kolejnych postaci. Szczególnie w tym miejscu mam żal o niemal całkowite pominięcie niektórych postaci, które przez widoczny przesyt stają się niezauważalne. I w efekcie trochę tego wszystkiego za dużo i z czasem suszy w gardle, ale i tak… wciąż się chce tego więcej. Wynika to z tej przyczyny, że te zabawne momenty są przeplatane tymi bardziej dramatycznymi, które w moim odczuciu są najlepszą zmianą w stosunku do pierwszej części. Szczególnie dotyczy to pierwszej części filmu, w której głównemu bohaterowi można szczerze współczuć. I takiego Deadpoola aż da się polubić!

 

Lecz pojawiają się tu też kompletnie zmarnowane wątki – jak ten dotyczący grupy X-Force. Paradoksalnie sceny z wyborem członków są jednymi z najlepszych, ale ich późniejsza akcja… jest chyba jednym z najgorszych momentów filmu. Oczywiście, humor jest, szczególnie gdy na pewien moment na ekranie pojawia się nawet Brad Pitt (!!!), ale jednak scenarzyści kompletnie nie wykorzystali potencjału tego teamu. Wystarczy tylko wspomnieć, że grany przez Billa Skarsgarda (znany z rewelacyjnej roli Pennywise’a w „To”) Zeitgeist pojawia się zaledwie w 2 scenach, by to zrozumieć. W tym miejscu warto też wspomnieć o świetnej roli epizodycznej Roba Delaneya, który w roli zwykłego człowieka Petera, kradnie show w paru momentach. Niestety to i tak za mało…

 

Galeria zdjęć - "Deadpool 2" – Każdy przyjemniaczek zasługuje na rodzinę

Temat / Nick:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora Filmaniak01

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 33 dni temu

liczba odwiedzin: 129

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 63 dni temu

liczba odwiedzin: 281

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 67 dni temu

liczba odwiedzin: 347

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 72 dni temu

liczba odwiedzin: 248

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 101 dni temu

liczba odwiedzin: 412

Polecamy podobne artykuły

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 164 dni temu

liczba odwiedzin: 336

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 196 dni temu

liczba odwiedzin: 814

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 121 dni temu

liczba odwiedzin: 541

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 101 dni temu

liczba odwiedzin: 412

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 1167 dni temu

liczba odwiedzin: 2628

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 2458 dni temu

liczba odwiedzin: 2745

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 2133 dni temu

liczba odwiedzin: 2554

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 2131 dni temu

liczba odwiedzin: 6484

autor:piterwm90(28 pkt)

utworzony: 1996 dni temu

liczba odwiedzin: 3430

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 1725 dni temu

liczba odwiedzin: 6593

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 1448 dni temu

liczba odwiedzin: 2517

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 1373 dni temu

liczba odwiedzin: 1531

autor:bartoszkeprowski(1874 pkt)

utworzony: 994 dni temu

liczba odwiedzin: 3118

autor:kulak4(895 pkt)

utworzony: 911 dni temu

liczba odwiedzin: 1107

autor:pottero(558 pkt)

utworzony: 783 dni temu

liczba odwiedzin: 1552

autor:badboyfriend(119 pkt)

utworzony: 705 dni temu

liczba odwiedzin: 1628

autor:pottero(558 pkt)

utworzony: 694 dni temu

liczba odwiedzin: 1203

autor:Kamil0232(277 pkt)

utworzony: 643 dni temu

liczba odwiedzin: 1144

autor:Kamil0232(277 pkt)

utworzony: 544 dni temu

liczba odwiedzin: 1497

autor:Filmaniak01(515 pkt)

utworzony: 405 dni temu

liczba odwiedzin: 831

Teraz czytane artykuły

"Deadpool 2" – Każdy przyjemniaczek zasługuje na rodzinę - Recenzje filmów

Deadpool to idealny kumpel. Nigdy nie kłamie. Zawsze wszystko mówi prosto z mostu. Zdoła nas ochronić przed każdym zagrożeniem. Ma fajnych przyjaciół. Potrafi się bić (oczywiście w naszej obronie). Ma „sztosowy” kostium. Wyznaje zasadę „sprawiedliwości musi stać się zadość”. Można z nim pożartować w każdej sprawie. A w dodatku posługuje się pięknym słownictwem…

Yo-Landi Visser – słodka żyleta - Zespoły i Artyści

Z okazji premiery filmu „Chappie” nie mogło zabraknąć artykułu o występującej tam Yo-Landi Visser – południowoafrykańskiej raperce wchodzącej w skład zespołu Die Antwoord. Z wyglądu i głosu przypomina niewinną, infantylną nastolatkę. Jednak uwaga, to tylko pozory. Po płaszczykiem słodkości kryje się prawdziwa sceniczna żyleta.

Daniel Day-Lewis – Aktor jeden na milion … - Ludzie kina

Daniel Day-Lewis to przedziwny aktor. Typ ekscentryka i perfekcjonisty. Nie występuje często. Między poszczególnymi filmami potrafi zniknąć na kilka lat. Swoim rolom oddaje się bez reszty. Niewielu w świecie kina może z nim konkurować.

"Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści" – Heroes of Might and Meve - Recenzje gier

CD PROJEKT RED jaki jest, każdy widzi. Firma przeszła już wcześniej do naszej rodzimej historii, gdy w latach dziewięćdziesiątych (jeszcze jako CD PROJEKT) okazała się pierwszą, która tworzyła polskie „oprzyrządowania” do zagranicznych gier (pudełka, instrukcje) oraz pierwszą, która zrealizowała pełnoprawną polską lokalizację zewnętrznego tytułu (gra „Baldur’s Gate” - "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę").

Maskarada… - Artykuły o filmach

Dziewięćdziesiąt lat temu, w 1925 roku, Rupert Julian wprowadzając na ekrany kin ekranizację „Upiora w Operze”, ożywił bohatera powieści Gastona Leroux - okaleczonego geniusza kryjącym swą twarz po maską. Ofiarował mu oblicze Lon’a Chaney’a, tworząc pierwszego Eryka - Upiora Opery.

Odwiedzin: 1683

Autor: pjLudzie kina

Harrison Ford – Hero forever! - Ludzie kina

W tym dziale nie mogło zabraknąć Harrisona Forda. Gdyby nie trafił do świata kina, zajmowałby się zapewne stolarką. Na szczęście dla widzów stało się inaczej. Ford jest dziś jedną z największych, najbardziej kasowych gwiazd Hollywood, ikoną popkultury. Grywał bohaterów, których nie dało się nie polubić. Ten zawadiacki uśmiech, ironiczne poczucie humoru, bicz lub blaster w ręku i wychodzenie cało nawet z najgroźniejszych tarapatów. Kino rozrywkowe bez niego i postaci, w które się wcielał, byłoby bardzo ubogie.

"Mass Effect: Andromeda" – Andromeda 90210 - Recenzje gier

Wiedząc o zbliżającej się wielkimi krokami premierze „Andromedy”, zdecydowałem się na zapoznanie z trylogią „Mass Effect”. Nie dowierzałem samemu sobie, dlaczego pomijałem ją tak długo, gdyż okazała się dla mnie przeżyciem niemalże dorównującym trzeciemu „Wiedźminowi”.

"BioShock Infinite: Burial at Sea" – List miłosny - Recenzje gier

Dobry dodatek do gry powinien wprowadzać nowe innowacje w rozgrywkę („Battlefield 4: Wojna na Morzu”), poszerzyć świat już stworzony w oryginale o kolejne lokacje („The Elder Scrolls V: Skyrim Dawnguard”) lub wyjaśniać i przedłużać niedokończone wątki z oryginału („The Last of Us: Left Behind”). „BioShock Infinite: Burial at Sea” wybija się ponad poprzeczkę i tym samym ociera się o ideał.

Odwiedzin: 94487

Autor: PaMDom i ogród

Piec na ekogroszek - jaki piec wybrać i jak ekonomicznie go ustawić? - Dom i ogród

W poradniku opiszemy najważniejsze elementy, jakimi należy się kierować podczas wyboru pieca na ekogroszek. Podamy również zasady jak ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek.

Odwiedzin: 395

Autor: adminZabawne

"Gra o tron" jako polska komedia romantyczna! - Zabawne

W oczekiwaniu na finałowy, widowiskowy sezon popularnego serialu fantasy "Gra o tron" (premiera w kwietniu 2019) zobaczcie, jak niejaki, równie popularny Cyber Marian z uniwersum YouTube przerobił ową produkcję na polską, świąteczną komedię romantyczną, posiłkując się dialogami z równie popularnych "Listów do M". Kiedy Jon Snow przemawia głosem Piotra Adamczyka to słowo miłość nabiera nowego znaczenia...

Odwiedzin: 432

Autor: adminTradycje

Reklama świąteczna, którą trzeba zobaczyć - Tradycje

Pamiętajmy, że interesujący prezent podarowany najmłodszym, może wpłynąć na ich los w przyszłości. Elton John w pięknej reklamie o nim samym...

Prehistoryczna potęga: Atlantyda - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Na przestrzeni milionów lat Ziemia przechodziła przez okresu względnego spokoju, ale także wielkich, globalnych katastrof. Z tego też względu układ lądów na kuli ziemskiej oraz charakter wielu rejonów świata podlegał zmianom. Wyobraźmy sobie, że jeszcze 9 500 – 11 500 lat p.n.e. na Atlantyku istniała wyspa, gdzie rozwijało się wspaniałe państwo, a jego nazwa brzmiała: Atlantyda.

"Parabellum. Głębia Osobliwości" – Rozdzieleni, nadzieją napędzani - Recenzje książek

13 stycznia 2016 roku to dzień, na który czekali z niecierpliwością oddani miłośnicy twórczości młodego polskiego pisarza – Remigiusza Mroza. Wówczas bowiem miał swoją premierę trzeci tom poczytnej powieściowej serii wojenno-przygodowej „Parabellum”. Czy „Głębia Osobliwości” to godne zwieńczenie losów braci Zaniewskich?

Odwiedzin: 2470

Autor: pjKultura

Międzynarodowy Dzień Teatru 2014 we Włocławku - Kultura

Od początku swojego funkcjonowania Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego co roku celebruje te ważne święto. W roku 2014 termin jest nieco przesunięty, z marca na maja (ze względu na szczegółowy remont budynku).

Odwiedzin: 2153

Autor: pjDom i ogród

Rododendron-Garden w Międzylesiu – witajcie w krainie pięknych kwiatów - Dom i ogród

Różne są w życiu pasje. Najważniejsze, by je mieć. Wtedy to życie wygląda lepiej, ciekawiej, kolorowo. To ostatnie słowo idealnie określa to, czym zajmuje się pani Beata Duszkiewicz z Międzylesia. Cóż jest jej pasją? Od lat pielęgnuje i hoduje kwiaty, głównie rododendrony i azalie. Obecnie poza szkółką, posiada także gospodarstwo ogrodnicze o nazwie „Mandragora”. Nie tylko można tam kupić piękne rośliny, ale też dowiedzieć się, jak należy się nimi zajmować, aby długo cieszyć oko ich widokiem i czuć wspaniały zapach.

Odwiedzin: 175102

Autor: PaMDom i ogród

Bojler elektryczny, najbardziej ekonomiczne ustawienie i ogrzanie wody - Dom i ogród

Jaką temperaturę ustawić na termostacie bojlera, aby zminimalizować opłaty za prąd? Opiszemy kilka ważnych zasad związanych z oszczędna pracą bojlera. Zmniejsz swoje rachunki za prąd.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek... - Tradycje

... a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – to staropolskie powiedzenie odnosi się do jednej z najbardziej rozpowszechnionej i niezmiernie tkwiących w Polsce tradycji, która rozpoczyna okres ostatkowych obrzędów i zabaw, tzw. tłustego czwartku.

Odwiedzin: 19506

Autor: adminAltao

Altao.pl – Portal ludzi z pasją... - Altao

Witamy serdecznie na stronach portalu kulturalnego Altao.pl.

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 3 dni temu

liczba odwiedzin: 151

autor:matusiak(75 pkt)

utworzony: 2222 dni temu

liczba odwiedzin: 21218

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 11 dni temu

liczba odwiedzin: 209

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 11 dni temu

liczba odwiedzin: 96

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 32 dni temu

liczba odwiedzin: 464

autor:Ahyrion(18 pkt)

utworzony: 38 dni temu

liczba odwiedzin: 205

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 300 dni temu

liczba odwiedzin: 1576

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 454 dni temu

liczba odwiedzin: 2295

autor:Ahyrion(18 pkt)

utworzony: 14 dni temu

liczba odwiedzin: 165

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2019 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.357

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję