
25 729
47 267 min.
Genetyka i Biologia
lukasz_kulak (2047 pkt)
2925 dni temu
2015-12-09 10:51:57
Tak przynajmniej brzmi oficjalna regułka. Jak udowodnił amerykański biolog Bruce Lipton, DNA nie jest odpowiedzialne za kontrolę naszego życia. Oto co powiedział naukowiec na jednym z odczytów:
„Kiedyś sam uczyłem studentów, że geny decydują o tym, jakie będzie nasze życie. Była to bardzo smutna wizja. Przecież nie wybraliśmy sobie genów, zostały nam dane przy zapłodnieniu. Wierzono, że nie możemy ich zmienić ani od nich uciec. A przeznaczenie wydawało się z góry ustalone z powodu tego niewzruszonego planu zapisanego w naszym DNA. Na szczęście okazało się, że ten scenariusz można zmienić. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zapisu w naszych komórkach, możemy przeprogramować swoje DNA. Jak? Poprzez zmianę reakcji na otoczenie. To, co naprawdę nas określa, to nasze przekonania na temat środowiska, w którym żyjemy. Jeśli zaczniemy kontrolować swój umysł, wpływać na sądy i zachowania, możemy zmienić chemię komórek. Mamy tendencję do przypisywania genom odpowiedzialności za nasze cechy charakterologiczne i skłonności do pewnych chorób tymczasem to, w jaki sposób geny są wybierane, zależy od naszych myśli i postaw. Jeżeli zmienisz swoją reakcję na środowisko, zmienisz swój los”.
Od lat 90. wiadomo, że DNA wpływa na otoczenie. Vladimir Poponin i Peter Gariaev w pojemniku, w którym sztucznie stworzyli próżnię, zbadali układ fotonów i stwierdzili, że zgodnie z założeniami pozostają one w formie nieregularnie rozproszonej. Następnie w pojemniku umieścili próbkę ludzkiego DNA. To spowodowało zmianę układu fotonów. Zaskakujące jednak było to, że układ fotonów pozostał w nowej formie nawet po usunięciu próbki DNA. Niezwykły eksperyment również w latach 90. przeprowadzony został przez armię amerykańską. Badaniu poddano DNA jednego z ochotników. Badanemu pokazywano filmy, które w krótkim czasie miały wzbudzić emocje. Sprawdzano jednocześnie reakcję DNA w ciele tej osoby oraz w oddzielonym fragmencie, umieszczonym w innym pomieszczeniu. Okazało się, że oddzielone DNA reaguje identycznie jak to, w ciele badanego, jakby nadal było jego częścią i miało z nim łączność. Eksperyment dał te same wyniki, nawet kiedy próbkę i badanego dzieliło kilkaset kilometrów. Eksperyment potwierdził tym samym, że jesteśmy połączeni na poziomie kwantowym bez względu na dzielącą nas odległość. Najbardziej przełomowym eksperymentem było dowiedzenie, że same uczucia wytwarzane w procesach biologiczno-chemicznych kształtują DNA. Badania w tym kierunku przeprowadzono na podstawie doświadczeń Instytut Matematyki Serca (Institute of HeartMath) w badaniu pola energetycznego otaczającego człowieka. Po wyizolowaniu próbek DNA poddano je działaniu pięciu osób przeszkolonych w umiejętności wzbudzania w sobie silnych emocji koherentnych (spójnych). Badanie pokazało, że emocje tych ludzi bezpośrednio wpływały na próbki DNA, w których zanotowano zarówno zmiany fizyczne, jak i chemiczne. Podsumowując krótko, to my jesteśmy kreatorami rzeczywistości, a nie program (Matrix), w którym operujemy.
Łańcuch DNA
DNA każdej istoty żywej składa się z ciągu czterech zasad azotowych: guaniny (G), adeniny (A), cytozyny (C) oraz tyminy (T). W skład cząsteczki DNA wchodzą dwa łańcuchy zwijające się wokół własnej osi, tworząc podwójną helisę. DNA znajduje się w każdej komórce organizmu i liczy sobie 180 cm długości, czyli przewyższa długością niejednego człowieka. Naukowcy oszacowali, że po rozwinięciu DNA wszystkich komórek i połączeniu ich w jedną nić, otrzymalibyśmy drogę ponad 700 razy dłuższą niż odległość z Ziemi na Słońce! Co ciekawsze, DNA może przechowywać ponad sto bilionów razy więcej informacji niż dowolne urządzenie skonstruowane przez człowieka. Jeżeli mówimy o DNA i twardym dysku komputera, to w zasadzie omawiamy dokładnie ten sam mechanizm, ze zdecydowaną przewagą na korzyść kwasu deoksyrybonukleinowego. Dysk twardy przeznaczony jest do przechowywania i gromadzenia danych (informacji), tymczasem DNA pełni dokładnie identyczną rolę (informacją dla DNA jest np. myśl, emocja lub cechy naszego wyglądu). To, czy istota żywa jest człowiekiem, zwierzęciem, rośliną, uwarunkowane jest odpowiednim układem czterech wymienionych powyżej zasad azotowych. Twardy dysk do zapisu danych używa kodu binarnego, czyli cyfr 0 i 1, natomiast DNA wykorzystuje do tego celu wymienione wyżej zasady azotowe, które w skrócie zapisujemy: C, T, G, A. Kolejność poszczególnych zasad w przypadku DNA stanowi informację według której, dana istota manifestuje w pięciozmysłowej rzeczywistości w konkretnej formie. W przypadku twardego dysku rodzaj pliku lub innej informacji zależne jest od ciągu 0,1. Nie wiem, czy wy też macie takie wrażenie, ale odczuwam, że opisuje działanie Matrixa! Zadajmy sobie raz jeszcze pytanie „kim jesteśmy na poziomie fizycznym?”. Jesteśmy zbiorem informacji, które po zdekodowaniu przybierają charakterystyczny materialny, namacalny kształt. Naukowcy z Harvardu dowiedli, iż DNA może bez najmniejszych problemów zastąpić fizyczne dyski twarde, jako nośniki pamięci. Jak donosi portal zmianynaziemi.pl: „Naukowcy zdołali zapisać w DNA plik o wielkości 5,27 MB, zawierał 11 zdjęć, 53 426 słów, a nawet kilka skryptów Java… Bioinżynierowie z Harvarda pierwsi zapisali w łańcuchach DNA plik w postaci zer i jedynek. Następnie za pomocą urządzenia laboratoryjnego przynieśli wiele krótkich łańcuchów cząsteczek DNA zawierających zakodowany szereg znaków. W sumie poskładali około 55 tysięcy tych fragmentów, z których każda przechowuje konkretny fragment szyfrogramu. Jako takie, informacje mogą być przechowywane przez stulecia i będą wciąż zawierać pełnowartościowe biblioteki danych. Można je przechowywać na przykład w formie stałej, jako soli lub w formie płynu”.
Informacja genetyczna w DNA zakodowana jest w postaci ciągu kolejnych zasad azotowych.
Informacja na dyskach twardych zaszyfrowana poprzez ciąg 0 i 1.
Również badacze z Europejskiego Instytutu Bioinformatyki udanie zastosowali DNA do zapisu informacji. Dwójka uczonych – Ewan Birney oraz Nick Goldman – w swojej pracy przeszli najśmielsze oczekiwania. Jak podaje news.sciencemag.org: „Aby to zrobić, zespół pierwszy przetłumaczył słowa pisane lub inne dane do standardowego kodu binarnego 0s i 1s, a następnie przekształcił je to do trójkowego kodu 0s, 1s i 2s-krok potrzebny, aby zapobiec wprowadzaniu błędów. Badacze następnie przepisali te dane jako ciągi zasad chemicznych w DNA jako: As, Gs, Cs i Ts… jeden gram DNA będzie posiadać 2.200.000 gigabitów informacji, lub tyle ile można zapisać w 468.000 DVD. Co więcej, badacze także dodali system korekcji błędów, kodowania informacji kilka razy i innych „sztuczek”, aby zapewnić, że informacja może być odczytana ze 100 procentową dokładnością”.
Cząsteczki DNA są naturalnymi nośnikami informacji cyfrowej. Składają się z czterech połączonych chemicznych związków chemicznych jak znaki alfabetu, tworząc długie łańcuchy podobne do linii tekstu. Cząsteczki DNA bardziej przypominają sekwencję zer i jedynek, które komputery cyfrowe używają do przedstawiania informacji.
DNA ma istotne zalety w stosunku zarówno do drukowanego tekstu, jak i mediów elektronicznych. Po pierwsze, może pozostać stabilny przez długie okresy. Kolejną zaletą DNA w mediach elektronicznych jest to, że nie wymaga zasilania, aby utrzymać jego integralność, która ułatwia transport i przechowywanie. Co więcej, DNA jest potencjalnie mniej narażone na niepowodzenia natury technologicznej. DNA to także, a może przede wszystkim doskonała elektromagnetyczna antena! Niestety w szkołach się o tym nie dowiemy, a przecież powinniśmy. Kod genetyczny stanowi krystaliczną substancję, a jej kształt sprawia, że świetnie nadaje się jako odbiorniko-nadajnik. Ponieważ świat wokół nas to tak naprawdę fale elektromagnetyczne, DNA odpowiada za zbieranie częstotliwości, które dekodowane są przez mózg. Po prostu nadajemy samych siebie!
Uwaga: Autor niniejszego artykułu – Łukasz Kulak – jest w trakcie zbiórki funduszy, które przeznaczone zostaną na wydanie jego drugiej książki pt. „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi”. Jeżeli Jesteś zainteresowana/ny wsparciem projektu odwiedź:
Autor publikuje również na swoim blogu:
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
DNA przyszłością
2925 dni temu
Zapewne DNA to przyszłość gromadzenia nowoczesnych danych. Wraz z komputerami kwantowymi z kubitowym mechanizmem algorytmicznym będą się uzupełniały idealnie. Zastanawiam się tylko czy tego typu zapis na kawałku białka nie jest podatny na temperaturę. Jak wiemy białko potrafi się ściąć w temperaturze pow. 42C. Oczywiście, zasada działania człowieka na bazie kodu DNA wymusza warunki do życia i w żywym organizmie będzie działała wyśmienicie. Być może trzeba by było zaprojektować inny budulec dla kodu DNA, który wytrzyma wysokie i niskie temperatury i nie straci właściwości zapisu danych. Wydaje mi się, że jeżeli ludzkość nie zniszczy się sama w sobie to jest to przyszłość informatyki.
Na marginesie, DNA to rzeczywiście antena i to tłumaczy, jak bliźniaki wiedzą o sobie tyle, nie widząc się, lub będąc daleko od siebie nawet kilkaset km. Po prostu jak to mówią nadają na tych samych falach, bo anteny mają idealnie dobrane :)
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora lukasz_kulak

Audycja: Mars – wymarła cywilizacja - Niewiarygodne, niewyjaśnione
25 lipca 1976 – sonda Viking 1 robi zdjęcie, która rozpala wyobraźnię naukowców z NASA, a także tysięcy ludzi wierzących w istnienie kosmitów. Mowa oczywiście o słynnej, wielkiej marsjańskiej twarzy. Z czasem okazuje się, że to raczej złudzenie optyczne. Ale czy na pewno? 17 stycznia 2021 – publikuję na swoim kanale materiał, z którego może wynikać coś innego. Umysł płata figle i często podsuwa nam nierzeczywiste obrazy. To prawda. Warto jednak poddać ponownej analizie ową fotografią oraz resztę zdjęć przesłanych przez różne sondy, gdzie widać zastanawiające obrazy kojarzące się z budowlami wymarłej cywilizacji. Wszak Czerwona Planeta nadal przyciąga tajemnicami, a nietopowe struktury niekoniecznie muszą mieć naturalne pochodzenie. Sam dr John Brandenburg przekonywał, że mogło dojść tam do użycia broni jądrowej! Zapraszam zatem czytelników portalu Altao.pl do przesłuchania podcastu także w tym miejscu. A jeżeli ktoś chce dowiedzieć się więcej o zagadkach Marsa, to zachęcam do zapoznania się z jego pierwszą częścią pt. „Wymarła planeta”, dostępną tylko na kanale Nieznana Historia Świata, który już subskrybuje 40,1 tysięcy internautów (z czego jestem bardzo dumny i za co bardzo dziękuję).

Afrykańscy Dogonowie i ich zagadkowa wiedza! - Niewiarygodne, niewyjaśnione
W Afryce Zachodniej, w Mali, mieszka lud Dogonów. Plemię to okazuje się być wyjątkowe na tle innych „prymitywnych” mieszkańców Czarnego Lądu. Dlaczego? Bo mitologia dogońska zawiera niezwykłą wiedzę z zakresu... biologii i astronomii, której nie można zdobyć ot tak, nawet zakładając kontakt z naukowcami świata zachodniego!

Kościół katolicki i jego wciąż nieznane patologie - Religia
Kościół pogrąża się w coraz większym stopniu. Okazuje się, że różnica w rozwoju psychicznym i świadomościowym kleru na przestrzeni setek lat nie ulega zmianie. Zarówno w czasach Państwa Kościelnego, jak i obecnie istniejącego Kościoła (jako instytucji) panuje dogmatyzm i ogólnie ujmując brak chęci do rozliczenia się z okropnej przeszłości i zmianę na lepsze. Masowe krwawe kastracje i m.in. brak jakiejkolwiek moralności (nie mówiąc o duchowości), to obraz, który wciąż ciąży na wizerunku księży. Na taki kontrowersyjny i aktualny nadal temat porozmawiałem z Igorem Witkowskim – polskim dziennikarzem i pisarzem. Autorem książki pt. "Antyduchowość".

Raport Pentagonu o UFO. Analiza - Niewiarygodne, niewyjaśnione
Dokładnie 25.06.2021 roku ukazał się oficjalny raport Pentagonu o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych (UAP, czyli UFO). Wielu spodziewało się ze strony rządowej ogłoszenia sensacyjnych informacji – że jesteśmy odwiedzani przez obce cywilizacje. Tymczasem owszem, raport informuje o 144 obserwacjach UFO, z czego wytłumaczono tylko jedno z nich. Ponadto w raporcie znalazły się wzmianki o obiektach, które przewyższają obecną ziemską technologię. Co wynika z analizy dokumentu i jaka jest najbliższa przyszłość, jeżeli chodzi o pozaziemskie cywilizacje? O tym usłyszycie w mojej audycji.

Tajemnica Biblii – Sodoma i Gomora - Religia
Pismo Święte nie jest do końca takie święte, jak mogłoby się wydawać. Opisy gniewu boskiego często przybierają postać bardzo namacalny, a istoty „święte” są fizycznymi bytami wchodzącymi w kontakt z ludźmi. Kiedy odpowiednio zrozumiemy tekst Starego Testamentu, dowiemy się, że w losy mieszkańców zamieszane były... istoty spoza Ziemi. Historia o Sodomie i Gomorze, która jest tematem mojej nowej audycji, stanowi klasyczny przykład ich wpływu. „Deszcz siarki” spuszczony z nieba, tajemnicza zamiana żony Lota w słup soli, oślepienie ludzi – to wszystko kluczowe epizody biblijnej opowieści, wskazujące prawdopodobnie na użycie nieznanej technologii tysiące lat temu.
Polecamy podobne artykuły

Nanocząstki kontra komórki rakowe. Czy to będzie wygrana walka? - Genetyka i Biologia
Gdyby Doktor Quinn przeniosła się w czasie do roku 2020, złapałaby się za głowę. Z jednej strony byłaby świadkiem pandemii koronawirusa, a co za nią idzie medialnego strachu i nierównej walki z niewidzialnym wrogiem. Z drugiej odkryłaby jak medycyna poszła do przodu w radzeniu sobie z nowotworami. I jak może robić to jeszcze lepiej za sprawą nanocząsteczki, która niczym „koń trojański” rozsadzi komórkę rakową od środka!
Teraz czytane artykuły

Czym jest DNA? - Genetyka i Biologia
DNA – kwas deoksyrybonukleinowy – jest nośnikiem informacji genetycznej i warunkuje poprzez konkretnie zapisane informacje nasz wygląd zewnętrzny, podatność na dane choroby, kolor włosów, skóry i wiele innych cech fizycznych ludzi.

Benedict Cumberbatch – Brytyjczyk z klasą - Ludzie kina
Ten urodzony w 1976 roku w Londynie aktor jest dzisiaj jednym z najbardziej pożądanych mężczyzn świata. Fakt, że nie ma urody Brada Pitta, w ogóle nie stanowi przeszkody. Benedict może poszczycić się innymi atutami. Niezwykłym talentem, ekranową charyzmą i, co chyba najważniejsze, głębokim, przyprawiającym o dreszcze głosem. W tym roku wreszcie otrzymał pierwszą w karierze nominację do Oscara za główną rolę Alana Turinga w biograficznym dramacie „Gra Tajemnic”.

Mieszkanie wyczyszczone na błysk - Dom i ogród
Niektórzy ludzie sprzątanie mają zapisane w genach. Są pedantyczni, dokładni, żaden okruch i pajęczyna się przed nimi nie schowają. Są też z kolei osoby wręcz kochające gromadzić w domu śmieci, by następnie przedzierać się przez ich gęste i zbite sterty, niczym podróżnik w amazońskiej dżungli. Niniejszy artykuł, w którym opiszemy ciekawe sposoby walki z brudem, przyda się zarówno tym pierwszym, jak i drugim.

Nienasycone… - Artykuły o filmach
Pierwsze skojarzenie, które nasuwa się po usłyszeniu hasła „wampir”, przywołuje obraz mężczyzny o śmiertelnie bladej twarzy, okrytego peleryną i o jarzących się złowrogą czerwienią oczach. W naszych myślach pojawiają się jednoznaczne skojarzenia – Dracula, hrabia, Transylwania… Owszem istnieją kobiety wampiry, ale funkcjonują jak tło. Stanowią swoisty harem mrocznego pana. Przemienione przez niego, gotowe podążać za mistrzem, spełniać jego rozkazy. Jego wola jest dla nich wszystkim, to on wiedzie prym.

"W głowie się nie mieści" – Pięć emocji, setki wspomnień - Recenzje filmów
Wytwórnia Pixar to niewyczerpana studnia niezwykłych pomysłów i kuźnia talentów. Takich jak np. Pete Docter. W mózgu tego pana w średnim teraz wieku, twórcy „Potworów i spółki” oraz „Odlotu”, muszą siedzieć ludziki, które naciskają kolorowe guziczki i produkują magiczne kule. Bo jakże inaczej wytłumaczyć nadmiar wyobraźni, a co za tym idzie, wymyślanie i pisanie scenariuszy do bajek, które chwytają ze serce zarówno dzieci, jak ich rodziców.
Nowości

The Game Awards 2023 – "Baldur's Gate 3" z główną nagrodą! - Artykuły o grach
Początek grudnia to czas, kiedy wręczane są najważniejsze nagrody w świecie gier. Są one tym dla dla tej branży, czym dla kina są Oscary. Chyba mało kogo dziwi, że najlepszą produkcją roku został pewien oczekiwany, potężny erpeg. Trzecia część słynnej serii stworzonej przez BioWare, znanej w Polsce pod tytułem „Wrota Baldura”! Czym się ona wyróżnia? Kogo jeszcze nagrodzono? Jakie były najciekawsze zapowiedzi? Pytania się mnożą, udzielmy zatem odpowiedzi.

Ñuña śpiewa, że życie jest chwilą. Zamyślona w singlu "Nigdy"! - Zespoły i Artyści
„Nigdy” to najnowszy, trzeci singiel wokalistki znanej jako Ñuña. Z niezwykłą trafnością i subtelnością porusza on trudny temat kruchości życia i mierzenia się z utratą kogoś bliskiego. Budzi melancholię, zatrzymuje, wzrusza i oczarowuje dźwiękiem, przypominając, że pielęgnowanie pamięci po tych, których już z nami nie ma, stanowi nasze niezatarte dziedzictwo.

"Godzilla Minus One" – Uciekać czy się pokłonić? - Recenzje filmów
Mówili: idź do kina na „Napoleona”. Nie posłuchałem. Zamiast cesarza Francji, wybrałem króla potworów. W niedalekiej przyszłości nadejdzie jeszcze sposobność, aby w dłuższej, 4-godzinnej wersji zmierzyć się z wielkością i kontrowersyjnością Bonapartego, i ostatecznie ocenić jakość filmu i aktorski popis (?) J. Phoenixa. Tymczasem na arenę wchodzi On – Godzilla. W 37 obrazie z ze słynnej japońskiej serii wygląda tak przerażająco i jednocześnie dostojnie, że nic tylko bić brawa albo strzelać z największych dział (cel: zabicie bestii lub oddanie hołdu). „Godzilla Minus One” to bowiem produkcja za skromne 15 mln dolarów, która zawstydza hollywoodzkie blockbustery o tej samej legendzie i ikonie japońskiej kultury. Widowisko kameralne, gdzie ważniejszy jest czynnik ludzki i metafora powojennych traum.

"Watch the Skies!" – Doctor Visor i jego elektroniczno-metalowe strachy! - Recenzje płyt
Grudzień to czas radości i czynienia dobra. Ale Doctor Visor wie, że nawet wtedy czają się potwory. Prezentuje więc 8 dnia tego miesiąca swój instrumentalny minialbum muzyczny. Początkowo jednak nie wiadomo, czy ów krążek ma chronić przed złem, czy opętać nim słuchaczy. Tym bardziej że Visor zaczyna swoje mroczną opowieść, siedząc na cmentarzysku i grając na potężnym syntezatorze… Jest niepokojąco, dziwnie, jakby za moment miał powstać z grobu Elektroniczno-Black Metalowy Bóg Zniszczenia i Kuszenia. Niby kilka utworów, a ja słyszę tam apokalipsę… „Watch the Skies” to EPka, która mimo jasnych jasnych dźwięków, nie powstrzyma nadciągającej burzy. Ona jest burzą!

ALHENA w premierowej "Scarlet" – zobaczcie zjawiskowy teledysk! - Muzyczne Style
O tej rockowo-metalowej grupie utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów z Bydgoszczy już pisaliśmy. Wtedy ALHENA pochwaliła się swoją nową „Nemesis”. Po kilku miesiącach powraca z kolejnym singlem. „Scarlet” też zapowiada nadchodzącą płytę. Jak mówią muzycy: „Ten utwór to początek nowego rozdziału i drogi w muzycznym rozwoju zespołu. Wyznacza nam kierunek na przyszłość. Każdy z nas w tym utworze wyraża siebie, pokazuje swój kunszt, pomysły i precyzję w szczegółach”. Faktycznie, kunszt jest godny wszelkich pochwał, a videoclip do „Scarlet” tylko potwierdza ten profesjonalizm i dodaje odpowiedniego klimatu.

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt
Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?
Artykuły z tej samej kategorii

Zamrożone wirusy i bakterie czekają na swoją chwilę! - Genetyka i Biologia
Pierwsza połowa roku 2020 przejdzie do historii. COVID-19, zwany inaczej koronawirusem przybył z dalekich Chin, by siać panikę i zarażać tysiące ludzi w całej Europie. Szczególnie niebezpieczny jest dla schorowanych i tych w sędziwym wieku. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech. Natomiast w Polsce w trakcie pisania tego artykułu zmarło 5 osób. Czy ta pandemia to już początek końca? Trzeba wierzyć, że jednak nie, że uda się ją opanować. Znacznie gorsze niebezpieczeństwo grozić może natomiast całej ludzkości ze strony wirusów żyjących dawno temu…

Nowe życie przodka słonia. Wskrzeszenie mamuta! - Genetyka i Biologia
Filmy, takie jak: „Walka o ogień” czy nowszy – „10 000 B.C.” w taki sposób przedstawiły mamuty włochate, że trudno nie kłaniać się im w pas albo uciekać przed nimi, gdzie pieprz rośnie. Neandertalczycy nie decydowali się jednak na owe czynności. Za pomocą prymitywnych, drewnianych dzid wyruszali na polowanie. Jak współcześnie byłyby traktowane tez potężne zwierzęta? Możemy się o tym wkrótce przekonać. 14 września 2021 roku obiegła bowiem świat informacja, że naukowcy chcą je przywrócić do życia!

Dane medyczne na sprzedaż - Genetyka i Biologia
Od dziesięcioleci naukowcy prowadzą długoterminowe badania, starając się poszerzyć wiedzę na temat chorób. Dzięki regularnej rejestracji danych dotyczących stanu zdrowia i leczenia pacjentów wykazano na przykład, że ołów z łuszczącej się farby uszkadza mózgi dzieci, a podwyższone ciśnienie krwi i poziom cholesterolu zwiększają ryzyko rozwoju chorób serca i udaru mózgu. Do dziś niektórzy z pierwszych uczestników słynnego badania Framingham Heart Study (mający obecnie co najmniej 95 lat), które rozpoczęto w roku 1948, dostarczają informacji medycznych naukowcom.

Koronawirus: COVID19 - SARS – Wykład profesora Krzysztofa Pyrcia - Genetyka i Biologia
Godzinny wykład profesora Krzysztofa Pyrcia na temat koronawirusa. Profesor Pyrć bardzo ciekawie przedstawia wszystkie cechy koronawirusów. Zapraszamy do oglądania!

Nanocząstki kontra komórki rakowe. Czy to będzie wygrana walka? - Genetyka i Biologia
Gdyby Doktor Quinn przeniosła się w czasie do roku 2020, złapałaby się za głowę. Z jednej strony byłaby świadkiem pandemii koronawirusa, a co za nią idzie medialnego strachu i nierównej walki z niewidzialnym wrogiem. Z drugiej odkryłaby jak medycyna poszła do przodu w radzeniu sobie z nowotworami. I jak może robić to jeszcze lepiej za sprawą nanocząsteczki, która niczym „koń trojański” rozsadzi komórkę rakową od środka!
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.933