O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Czym jest DNA? - Genetyka i Biologia

DNA – kwas deoksyrybonukleinowy – jest nośnikiem informacji genetycznej i warunkuje poprzez konkretnie zapisane informacje nasz wygląd zewnętrzny, podatność na dane choroby, kolor włosów, skóry i wiele innych cech fizycznych ludzi.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
lukasz_kulak (2047 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
27 774
Czas czytania:
50 119 min.
Autor:
lukasz_kulak (2047 pkt)
Dodano:
3449 dni temu

Data dodania:
2015-12-09 10:51:57

Tak przynajmniej brzmi oficjalna regułka. Jak udowodnił amerykański biolog Bruce Lipton, DNA nie jest odpowiedzialne za kontrolę naszego życia. Oto co powiedział naukowiec na jednym z odczytów:

 

„Kiedyś sam uczyłem studentów, że geny decydują o tym, jakie będzie nasze życie. Była to bardzo smutna wizja. Przecież nie wybraliśmy sobie genów, zostały nam dane przy zapłodnieniu. Wierzono, że nie możemy ich zmienić ani od nich uciec. A przeznaczenie wydawało się z góry ustalone z powodu tego niewzruszonego planu zapisanego w naszym DNA. Na szczęście okazało się, że ten scenariusz można zmienić. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zapisu w naszych komórkach, możemy przeprogramować swoje DNA. Jak? Poprzez zmianę reakcji na otoczenie. To, co naprawdę nas określa, to nasze przekonania na temat środowiska, w którym żyjemy. Jeśli zaczniemy kontrolować swój umysł, wpływać na sądy i zachowania, możemy zmienić chemię komórek. Mamy tendencję do przypisywania genom odpowiedzialności za nasze cechy charakterologiczne i skłonności do pewnych chorób tymczasem to, w jaki sposób geny są wybierane, zależy od naszych myśli i postaw. Jeżeli zmienisz swoją reakcję na środowisko, zmienisz swój los”.

 

Od lat 90. wiadomo, że DNA wpływa na otoczenie. Vladimir Poponin i Peter Gariaev w pojemniku, w którym sztucznie stworzyli próżnię, zbadali układ fotonów i stwierdzili, że zgodnie z założeniami pozostają one w formie nieregularnie rozproszonej. Następnie w pojemniku umieścili próbkę ludzkiego DNA. To spowodowało zmianę układu fotonów. Zaskakujące jednak było to, że układ fotonów pozostał w nowej formie nawet po usunięciu próbki DNA. Niezwykły eksperyment również w latach 90. przeprowadzony został przez armię amerykańską. Badaniu poddano DNA jednego z ochotników. Badanemu pokazywano filmy, które w krótkim czasie miały wzbudzić emocje. Sprawdzano jednocześnie reakcję DNA w ciele tej osoby oraz w oddzielonym fragmencie, umieszczonym w innym pomieszczeniu. Okazało się, że oddzielone DNA reaguje identycznie jak to, w ciele badanego, jakby nadal było jego częścią i miało z nim łączność. Eksperyment dał te same wyniki, nawet kiedy próbkę i badanego dzieliło kilkaset kilometrów. Eksperyment potwierdził tym samym, że jesteśmy połączeni na poziomie kwantowym bez względu na dzielącą nas odległość. Najbardziej przełomowym eksperymentem było dowiedzenie, że same uczucia wytwarzane w procesach biologiczno-chemicznych kształtują DNA. Badania w tym kierunku przeprowadzono na podstawie doświadczeń Instytut Matematyki Serca (Institute of HeartMath) w badaniu pola energetycznego otaczającego człowieka. Po wyizolowaniu próbek DNA poddano je działaniu pięciu osób przeszkolonych w umiejętności wzbudzania w sobie silnych emocji koherentnych (spójnych). Badanie pokazało, że emocje tych ludzi bezpośrednio wpływały na próbki DNA, w których zanotowano zarówno zmiany fizyczne, jak i chemiczne. Podsumowując krótko, to my jesteśmy kreatorami rzeczywistości, a nie program (Matrix), w którym operujemy.

 

Łańcuch DNA

 

DNA każdej istoty żywej składa się z ciągu czterech zasad azotowych: guaniny (G), adeniny (A), cytozyny (C) oraz tyminy (T). W skład cząsteczki DNA wchodzą dwa łańcuchy zwijające się wokół własnej osi, tworząc podwójną helisę. DNA znajduje się w każdej komórce organizmu i liczy sobie 180 cm długości, czyli przewyższa długością niejednego człowieka. Naukowcy oszacowali, że po rozwinięciu DNA wszystkich komórek i połączeniu ich w jedną nić, otrzymalibyśmy drogę ponad 700 razy dłuższą niż odległość z Ziemi na Słońce! Co ciekawsze, DNA może przechowywać ponad sto bilionów razy więcej informacji niż dowolne urządzenie skonstruowane przez człowieka. Jeżeli mówimy o DNA i twardym dysku komputera, to w zasadzie omawiamy dokładnie ten sam mechanizm, ze zdecydowaną przewagą na korzyść kwasu deoksyrybonukleinowego. Dysk twardy przeznaczony jest do przechowywania i gromadzenia danych (informacji), tymczasem DNA pełni dokładnie identyczną rolę (informacją dla DNA jest np. myśl, emocja lub cechy naszego wyglądu). To, czy istota żywa jest człowiekiem, zwierzęciem, rośliną, uwarunkowane jest odpowiednim układem czterech wymienionych powyżej zasad azotowych. Twardy dysk do zapisu danych używa kodu binarnego, czyli cyfr 0 i 1, natomiast DNA wykorzystuje do tego celu wymienione wyżej zasady azotowe, które w skrócie zapisujemy: C, T, G, A. Kolejność poszczególnych zasad w przypadku DNA stanowi informację według której, dana istota manifestuje w pięciozmysłowej rzeczywistości w konkretnej formie. W przypadku twardego dysku rodzaj pliku lub innej informacji zależne jest od ciągu 0,1. Nie wiem, czy wy też macie takie wrażenie, ale odczuwam, że opisuje działanie Matrixa! Zadajmy sobie raz jeszcze pytanie „kim jesteśmy na poziomie fizycznym?”. Jesteśmy zbiorem informacji, które po zdekodowaniu przybierają charakterystyczny materialny, namacalny kształt. Naukowcy z Harvardu dowiedli, iż DNA może bez najmniejszych problemów zastąpić fizyczne dyski twarde, jako nośniki pamięci. Jak donosi portal zmianynaziemi.pl: „Naukowcy zdołali zapisać w DNA plik o wielkości 5,27 MB, zawierał 11 zdjęć, 53 426 słów, a nawet kilka skryptów Java… Bioinżynierowie z Harvarda pierwsi zapisali w łańcuchach DNA plik w postaci zer i jedynek. Następnie za pomocą urządzenia laboratoryjnego przynieśli wiele krótkich łańcuchów cząsteczek DNA zawierających zakodowany szereg znaków. W sumie poskładali około 55 tysięcy tych fragmentów, z których każda przechowuje konkretny fragment szyfrogramu. Jako takie, informacje mogą być przechowywane przez stulecia i będą wciąż zawierać pełnowartościowe biblioteki danych. Można je przechowywać na przykład w formie stałej, jako soli lub w formie płynu”. 

 

Informacja genetyczna w DNA zakodowana jest w postaci ciągu kolejnych zasad azotowych.

 

Informacja na dyskach twardych zaszyfrowana poprzez ciąg 0 i 1.

 

Również badacze z Europejskiego Instytutu Bioinformatyki udanie zastosowali DNA do zapisu informacji. Dwójka uczonych – Ewan Birney oraz Nick Goldman – w swojej pracy przeszli najśmielsze oczekiwania. Jak podaje news.sciencemag.org: „Aby to zrobić, zespół pierwszy przetłumaczył słowa pisane lub inne dane do standardowego kodu binarnego 0s i 1s, a następnie przekształcił je to do trójkowego kodu 0s, 1s i 2s-krok potrzebny, aby zapobiec wprowadzaniu błędów. Badacze następnie przepisali te dane jako ciągi zasad chemicznych w DNA jako: As, Gs, Cs i Ts… jeden gram DNA będzie posiadać 2.200.000 gigabitów informacji, lub tyle ile można zapisać w 468.000 DVD. Co więcej, badacze także dodali system korekcji błędów, kodowania informacji kilka razy i innych „sztuczek”, aby zapewnić, że informacja może być odczytana ze 100 procentową dokładnością”.

 

Cząsteczki DNA są naturalnymi nośnikami informacji cyfrowej. Składają się z czterech połączonych chemicznych związków chemicznych jak znaki alfabetu, tworząc długie łańcuchy podobne do linii tekstu. Cząsteczki DNA bardziej przypominają sekwencję zer i jedynek, które komputery cyfrowe używają do przedstawiania informacji.

 

DNA ma istotne zalety w stosunku zarówno do drukowanego tekstu, jak i mediów elektronicznych. Po pierwsze, może pozostać stabilny przez długie okresy. Kolejną zaletą DNA w mediach elektronicznych jest to, że nie wymaga zasilania, aby utrzymać jego integralność, która ułatwia transport i przechowywanie. Co więcej, DNA jest potencjalnie mniej narażone na niepowodzenia natury technologicznej. DNA to także, a może przede wszystkim doskonała elektromagnetyczna antena! Niestety w szkołach się o tym nie dowiemy, a przecież powinniśmy. Kod genetyczny stanowi krystaliczną substancję, a jej kształt sprawia, że świetnie nadaje się jako odbiorniko-nadajnik. Ponieważ świat wokół nas to tak naprawdę fale elektromagnetyczne, DNA odpowiada za zbieranie częstotliwości, które dekodowane są przez mózg. Po prostu nadajemy samych siebie!

 

Uwaga: Autor niniejszego artykułu – Łukasz Kulak – jest w trakcie zbiórki funduszy, które przeznaczone zostaną na wydanie jego drugiej książki pt. „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na Ziemi”. Jeżeli Jesteś zainteresowana/ny wsparciem projektu  odwiedź:

https://polakpotrafi.pl/projekt/w-poszukiwaniu-zrodla-korzenie-cywilizacji-na-ziemi?utm_source=projects

 

Autor publikuje również na swoim blogu:

lukaszkulak92.wordpress.com  

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

1 (1)

DNA przyszłością
3449 dni temu

Zapewne DNA to przyszłość gromadzenia nowoczesnych danych. Wraz z komputerami kwantowymi z kubitowym mechanizmem algorytmicznym będą się uzupełniały idealnie. Zastanawiam się tylko czy tego typu zapis na kawałku białka nie jest podatny na temperaturę. Jak wiemy białko potrafi się ściąć w temperaturze pow. 42C. Oczywiście, zasada działania człowieka na bazie kodu DNA wymusza warunki do życia i w żywym organizmie będzie działała wyśmienicie. Być może trzeba by było zaprojektować inny budulec dla kodu DNA, który wytrzyma wysokie i niskie temperatury i nie straci właściwości zapisu danych. Wydaje mi się, że jeżeli ludzkość nie zniszczy się sama w sobie to jest to przyszłość informatyki.

Na marginesie, DNA to rzeczywiście antena i to tłumaczy, jak bliźniaki wiedzą o sobie tyle, nie widząc się, lub będąc daleko od siebie nawet kilkaset km. Po prostu jak to mówią nadają na tych samych falach, bo anteny mają idealnie dobrane :)
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora lukasz_kulak

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1216 dni temu

liczba odwiedzin: 2039

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1371 dni temu

liczba odwiedzin: 3308

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1399 dni temu

liczba odwiedzin: 1930

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1410 dni temu

liczba odwiedzin: 1758

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1530 dni temu

liczba odwiedzin: 4433

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1588 dni temu

liczba odwiedzin: 2097

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1723 dni temu

liczba odwiedzin: 5778

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1776 dni temu

liczba odwiedzin: 3609

Polecamy podobne artykuły

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 1678 dni temu

liczba odwiedzin: 1515

Teraz czytane artykuły

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3449 dni temu

liczba odwiedzin: 27774

autor:sebastiankrupa(547 pkt)

utworzony: 800 dni temu

liczba odwiedzin: 646

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4420 dni temu

liczba odwiedzin: 106406

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 779 dni temu

liczba odwiedzin: 901

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 488 dni temu

liczba odwiedzin: 537

Nowości

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 2 dni temu

liczba odwiedzin: 66

autor:eliart(701 pkt)

utworzony: 14 dni temu

liczba odwiedzin: 115

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 4 dni temu

liczba odwiedzin: 118

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 9 dni temu

liczba odwiedzin: 102

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 10 dni temu

liczba odwiedzin: 137

Artykuły z tej samej kategorii

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 1889 dni temu

liczba odwiedzin: 3194

autor:pj(16284 pkt)

utworzony: 1341 dni temu

liczba odwiedzin: 2384

autor:Malinowski(33 pkt)

utworzony: 3203 dni temu

liczba odwiedzin: 2701

autor:pj(16284 pkt)

utworzony: 521 dni temu

liczba odwiedzin: 546

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 1880 dni temu

liczba odwiedzin: 2901

autor:admin(51302 pkt)

utworzony: 1678 dni temu

liczba odwiedzin: 1515

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2025 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.602

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję