O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Księżyc statkiem kosmicznym? - Intrygujące

Myśl, że Księżyc nie jest naturalnym satelitą ziemskim może wydaje się być kompletną bzdurą. Kiedy jednak dokładnie przyjrzymy się faktom na temat „Srebrnego globu”, nasze poglądy ulegną radykalnej zmianie.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
lukasz_kulak (2047 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
46 049
Czas czytania:
58 510 min.
Kategoria:
Intrygujące
Autor:
lukasz_kulak (2047 pkt)
Dodano:
3701 dni temu

Data dodania:
2014-10-20 20:29:24

 

Pochodzenie Księżyca

 

„Istnienie Księżyca jest czymś oczywistym”, powiedziałby ktoś nie znający tematu. Na przestrzeni lat powstały cztery teorie, według których powstał ziemski satelita. Najbardziej popularną obecnie jest tzw. teoria „wielkiego zderzenia”, sformułowana w 1975 roku przez Davisa i Hartmanna. Według niej, ziemski satelita zrodził się z połączenia dwóch ciał niebieskich - Ziemi oraz planety wielkości Marsa. W wyniku kolizji obu ciał planetarnych, doszło do uwolnienia potężnego strumienia materii, z której powstał Księżyc. 

 

Powszechnie akceptowaną teorią jest właśnie teoria wielkiego zderzenia, ponieważ zawiera w sobie garść prawdy. Wiadomo bowiem, że Srebrny Glob składa się ze skał pochodzenia ziemskiego oraz z dotąd nieznanego ciała. Połączenie się na drodze kolizji dwóch rodzajów materiału skalnego z dwóch odmiennych planet tłumaczy, dlaczego Księżyc nie jest złożony ze skał tego samego pochodzenia. Teoria ta, nie jest jednak wolna od zastrzeżeń i wad. Otóż, gdyby faktycznie doszło do wspomnianego wyżej zderzenia, wówczas prędkość obrotowa Ziemi, stałaby się znacznie większa niż jest obecnie. Wielu naukowców podważa teorię wielkiego wybuchu mówiąc, że ma ona sens tylko i wyłącznie wtedy, gdyby doszło do ponownej kolizji z udziałem Ziemi i innego ciała niebieskiego. W efekcie drugiego zderzenia prędkość obrotowa Ziemi ustabilizowałaby się na nowo.


Oficjalna teoria powstania Księżyca w żaden sposób nie wyjaśnia utraty przez naszą planetę dodatkowego ruchu obrotowego spowodowanego zderzeniem z obcym ciałem niebieskim. Prace badawcze Ruzickiej, Snyder oraz Taylor dotyczące zagadek Księżyca również odrzucają prawdziwość dwóch teorii: wielkiego zderzenia oraz rozszczepienia. Uczone postanowiły zrecenzować dane geochemiczne. Elementy poddane wnikliwej analizie zostały użyte, by argumentować na korzyść teorię wielkiego zderzenia. Jednak badaczki po przeanalizowaniu obserwowanych danych z Księżyca i meteorytów, doszły do następujących wniosków: „Nie ma żadnego zdecydowanego geochemicznego wsparcia ani dla teorii wielkiej kolizji ani hipotezy rozszczepienia. Większość poparcia na tle geochemicznym dla obu hipotez było oparte na modelach dopełniających, które oczywiście są uproszczone i posiadają zbyt mało zmiennych. Obserwowane dane wzywają powyższe hipotezy do postawienia ich w świetle wątpliwości”. Autor artykułu dotyczącego zagadek Księżyca, uczony Michael J. Oard, zaznacza także: „Badacze dodają, iż powodem dla którego teoria wielkiej kolizji stała się w późniejszych latach popularna jest fakt, że inne teorie zwyczajnie nie funkcjonują”.  Naukowiec NASA, Robin Brett powiedział odważnie: „O wiele łatwiej byłoby wyjaśnić to, że Księżyc nie istnieje, niż wytłumaczyć fakt jego istnienia”.

 

Sztuczny Księżyc

 

Jeśli nie można wytłumaczyć powstania Księżyca w sposób naturalny, należy założyć, że.. jest on sztuczny. W przypadku Srebrnego globu na pierwszy plan wysuwa się niezwykła matematyka.  Jak wynika z obliczeń ogromną wagę ma liczba 400. Ciekawostką jest, że Księżyc jest prawie dokładnie 400 razy mniejszy od Słońca, natomiast jeżeli chodzi o dystans, Księżyc usytuowany jest 400 razy bliżej Ziemi niż Słońce. Gdyby Księżyc nie był usytuowany w idealnej odległości między Ziemią a Słońcem, nie występowałoby zjawisko zaćmienia Słońca ani Księżyca. Ch. Knight oraz A. Butler podkreślają: „(…) trudniej jest uznać za czysty zbieg okoliczności fakt, że gdy Księżyc znajduje się w najbliższym Ziemi punkcie swojej orbity, jego odległość od Ziemi jest 400 razy mniejsza niż odległość Ziemi od Słońca. Gdy Księżyc znajdzie się dokładnie pomiędzy obserwatorem a Słońcem, tarcza Księżyca pokrywa dokładnie tarczę Słońca (…)”.

 

Właśnie, najbardziej niesamowity jest fakt, że aby doszło do zaćmienia Słońca, jego tarcza musi zostać idealnie pokryta przez tarczę Księżyca, która jest przecież aż 400 razy mniejsza! Jedyną możliwością, by uzyskać efekt pokrycia większego ciała przez mniejsze jest idealne ustawienie mniejszego obiektu względem obserwatora oraz większego ciała, tak aby powstało złudzenie całkowitego zakrycia większego ciała za sprawą mniejszego. Jak wiadomo, zaćmienie Słońca i Księżyca widoczne jest tylko z powierzchni Ziemi. W przypadku innych planet i ich satelitów ten fenomen absolutnie nie ma prawa zachodzić. „(…) nawet konserwatywnie nastawieni astronomowie przyznają, że całkowite zaćmienie to coś bardzo mało prawdopodobnego (…)”. 

 

Kolejnymi wartościami, o których warto wspomnieć są liczby wiążące Ziemię - Księżyc - Słońce. Mianowicie stosunek wielkości Słońca do wielkości Ziemi równa się 109,28, a stosunek średnicy Słońca do średnicy Ziemi to… 109,25. Z kolei stosunek największej odległości Ziemi od Słońca do średnicy Słońca wynosi 109,26. 27,322 oznacza liczbę dni gwiazdowych w cyklu orbity Księżyca, natomiast stosunek wielkości Księżyca do wielkości Ziemi oszacowano na 27,322%. Obwód Księżyca licząc w kilometrach oscyluje w granicach 10, 920,8, mnożąc podaną wartość razy cztery otrzymujemy liczbę 43, 683,2, czyli przybliżoną długość obwodu naszego globu. Co więcej, liczba obrotów Ziemi wynosi dokładnie 366, z kolei stosunek wielkości Ziemi do Słońca to 366%. „ Niezależnie od jednostek metrycznych, Księżyc obraca się z prędkością prawie równą 1% prędkości obrotowej Ziemi. Inaczej mówiąc, Ziemia obraca się równo 100 razy szybciej niż Srebrny Glob”. Powtórzę jeszcze raz, że wyjątkowe zależności matematyczne wyrażone zadziwiająco okrągłymi liczbami, stanowią fenomen w całym układzie Słonecznym. Autorzy Knight i Butler: „Gdy Księżyc znajdował się znacznie bliżej Ziemi niż obecnie, jego orbita była o wiele krótsza, a ponadto doba ziemska była również krótsza, wskutek czego rok ziemski mógł trwać 600 ziemskich dni”. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Księżyc statkiem kosmicznym?

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (16)

plk
3421 dni temu

Wydaje mi się, że nie chodzi tutaj o rozchodzenie się fali dźwiękowej a fali sejsmicznej. Nośnikiem tej fali jest materia w postaci gruntu księżyca. Tylko na takiej podstawie można zbadać i zmierzyć rozchodzenie się fali w próżni. Pytanie, czy jeżeli coś jest np. z gipsu, czy nie będzie właśnie podobnego efektu rezonansu jak w przypadku księżyca, który ba jak by wapienną strukturę. Ciężko coś podważyć w tej sprawie i nic nie można wykluczyć.
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (26)

krytyczny
3425 dni temu

" ...nośnych, zderzały się z dużym impetem z twardą powierzchnią Księżyca. Za każdym razem powstawał odgłos, który personel NASA określił jako „dźwięk przypominający odgłos gongu lub dzwonu”. Jak wynika z ..."
W jaki sposób personel NASA mógł usłyszeć cokolwiek w środowisku, w którym nie ma gazów pozwalających rozchodzić się fali dzwiękowej ?

Dodaj opinię do tego komentarza

-1 (15)

eco
3700 dni temu

Uważam, że jest to prawdopodobna teza, szczególnie jak przeczytałem książkę Kto zbudował księżyc. W książce możemy przeczytać o matematycznych ciekawostkach, których jest naprawdę wiele na temat księżyca. Być może to tylko statystyka, a ktoś powiedział, że wszystko można ubrać w matematykę i liczby, bo zawsze znajdziemy jakieś zależności, lecz tych zależności jest naprawdę sporo. Może i bez powodu NASA nie zakończyła misji Apollo, a przecież w planach było zrealizowanie jeszcze kilku misji na księżyc. Uznano, że jest to za drogie, a może w rzeczywistości wykonano te misje potajemnie. Nikt nie wie co znaleziono na księżycu, ale podobno świadkowie mówią, o strachu przed kolejnymi misjami, czyżby obca cywilizacja - kto wie...
Dodaj opinię do tego komentarza

-3 (3)

Autor
3191 dni temu

Chodzi oczywiście o falę sejsmiczną.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora lukasz_kulak

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1054 dni temu

liczba odwiedzin: 1912

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1208 dni temu

liczba odwiedzin: 3139

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1236 dni temu

liczba odwiedzin: 1801

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1248 dni temu

liczba odwiedzin: 1635

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1367 dni temu

liczba odwiedzin: 4193

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1425 dni temu

liczba odwiedzin: 1967

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1560 dni temu

liczba odwiedzin: 5531

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1614 dni temu

liczba odwiedzin: 3485

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3686 dni temu

liczba odwiedzin: 9747

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 2944 dni temu

liczba odwiedzin: 3811

autor:bartoszkeprowski(3372 pkt)

utworzony: 2938 dni temu

liczba odwiedzin: 4222

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2933 dni temu

liczba odwiedzin: 15330

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 4341 dni temu

liczba odwiedzin: 35371

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 3663 dni temu

liczba odwiedzin: 4811

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2491 dni temu

liczba odwiedzin: 2816

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 2335 dni temu

liczba odwiedzin: 2942

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 2237 dni temu

liczba odwiedzin: 3284

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1760 dni temu

liczba odwiedzin: 3728

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1668 dni temu

liczba odwiedzin: 3842

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1913 dni temu

liczba odwiedzin: 5527

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1740 dni temu

liczba odwiedzin: 2343

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2794 dni temu

liczba odwiedzin: 2771

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3759 dni temu

liczba odwiedzin: 16919

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 2021 dni temu

liczba odwiedzin: 35733

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2783 dni temu

liczba odwiedzin: 2708

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 4254 dni temu

liczba odwiedzin: 7369

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 3774 dni temu

liczba odwiedzin: 3564

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1513 dni temu

liczba odwiedzin: 1671

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1501 dni temu

liczba odwiedzin: 1551

autor:bartoszkeprowski(3372 pkt)

utworzony: 1497 dni temu

liczba odwiedzin: 4582

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4362 dni temu

liczba odwiedzin: 14778

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4295 dni temu

liczba odwiedzin: 23178

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 4286 dni temu

liczba odwiedzin: 28057

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4281 dni temu

liczba odwiedzin: 5652

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 4260 dni temu

liczba odwiedzin: 20612

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4247 dni temu

liczba odwiedzin: 9127

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4217 dni temu

liczba odwiedzin: 20138

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4187 dni temu

liczba odwiedzin: 12730

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4027 dni temu

liczba odwiedzin: 14522

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 3743 dni temu

liczba odwiedzin: 7062

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 3358 dni temu

liczba odwiedzin: 3751

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3678 dni temu

liczba odwiedzin: 18318

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 3523 dni temu

liczba odwiedzin: 4139

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3493 dni temu

liczba odwiedzin: 9227

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 3242 dni temu

liczba odwiedzin: 4090

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 3147 dni temu

liczba odwiedzin: 3068

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2843 dni temu

liczba odwiedzin: 5062

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2742 dni temu

liczba odwiedzin: 2602

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2697 dni temu

liczba odwiedzin: 3533

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2494 dni temu

liczba odwiedzin: 3176

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2202 dni temu

liczba odwiedzin: 2204

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 2065 dni temu

liczba odwiedzin: 2760

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1968 dni temu

liczba odwiedzin: 2912

autor:pytonznadwisly(693 pkt)

utworzony: 1915 dni temu

liczba odwiedzin: 3640

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1903 dni temu

liczba odwiedzin: 2087

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1901 dni temu

liczba odwiedzin: 2632

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1889 dni temu

liczba odwiedzin: 3698

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1883 dni temu

liczba odwiedzin: 4014

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1880 dni temu

liczba odwiedzin: 4114

autor:GieHa(3382 pkt)

utworzony: 1866 dni temu

liczba odwiedzin: 2700

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1815 dni temu

liczba odwiedzin: 2989

autor:bonopasiak(3879 pkt)

utworzony: 1812 dni temu

liczba odwiedzin: 3187

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1795 dni temu

liczba odwiedzin: 4724

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1791 dni temu

liczba odwiedzin: 4323

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1789 dni temu

liczba odwiedzin: 3261

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1778 dni temu

liczba odwiedzin: 3411

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1774 dni temu

liczba odwiedzin: 3250

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1771 dni temu

liczba odwiedzin: 2305

autor:bonopasiak(3879 pkt)

utworzony: 1764 dni temu

liczba odwiedzin: 3080

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1762 dni temu

liczba odwiedzin: 3034

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1754 dni temu

liczba odwiedzin: 4914

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1745 dni temu

liczba odwiedzin: 2313

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1740 dni temu

liczba odwiedzin: 2637

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1736 dni temu

liczba odwiedzin: 4501

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1731 dni temu

liczba odwiedzin: 4062

autor:Filmaniak01(1931 pkt)

utworzony: 1728 dni temu

liczba odwiedzin: 4359

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1727 dni temu

liczba odwiedzin: 2492

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 1711 dni temu

liczba odwiedzin: 2910

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1693 dni temu

liczba odwiedzin: 2450

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1688 dni temu

liczba odwiedzin: 2047

Teraz czytane artykuły

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3701 dni temu

liczba odwiedzin: 46049

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 3206 dni temu

liczba odwiedzin: 9041

autor:pj(15477 pkt)

utworzony: 401 dni temu

liczba odwiedzin: 549

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 4212 dni temu

liczba odwiedzin: 56471

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 1736 dni temu

liczba odwiedzin: 4501

Nowości

autor:aragorn136(23371 pkt)

utworzony: 1 dni temu

liczba odwiedzin: 60

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 3 dni temu

liczba odwiedzin: 46

autor:admin(47937 pkt)

utworzony: 7 dni temu

liczba odwiedzin: 94

Artykuły z tej samej kategorii

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3669 dni temu

liczba odwiedzin: 14102

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4042 dni temu

liczba odwiedzin: 44733

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3006 dni temu

liczba odwiedzin: 11104

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4406 dni temu

liczba odwiedzin: 6697

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4345 dni temu

liczba odwiedzin: 22904

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 3866 dni temu

liczba odwiedzin: 18264

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4281 dni temu

liczba odwiedzin: 15554

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4273 dni temu

liczba odwiedzin: 17749

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 3812 dni temu

liczba odwiedzin: 15789

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.278

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję