2 105
2 691 min.
Zespoły i Artyści
admin (46446 pkt)
772 dni temu
2022-09-01 14:29:30
(Altao.pl) Witaj Anno. To zaszczyt gościć na naszym portalu tak niezwykłą osobistość. Kobietę, która wstrzykuje w serca spore dawki szczęścia.
Anna Hamela: Witam wszystkich z ogromną radością. Po tak wspaniałym przedstawieniu mojej skromnej osoby, bo zaledwie 49 kg ważącej (śmiech), postaram się w równie wspaniały sposób odpowiedzieć na pytania. Dziękuję za tyle dobrych i ciepłych słów.
Anna Hamela – artystka, która niesie światło! (fot. archiwum prywatne/FB)
(Altao.pl) Na Twoim facebookowym profilu możemy przeczytać piękną sentencję: „Tak Łatwo Jest Nieść Światło”. Dlaczego zatem na świecie jest tyle mroku? Ludzi ze „zgniłą moralnością”? Tyle wojen i chaosu? Czy tylko garstka osób ma dobre serce?
Anna Hamela: Przyszliśmy na tę Planetę doświadczać życia, wzrastać i przede wszystkim, przyszliśmy tu po to, aby przypomnieć sobie, kim naprawdę jesteśmy. A jesteśmy wszyscy miłością, nie wszyscy o tym pamiętamy. W pewnym sensie również, przyszliśmy się tutaj terapeutyzować. Żyjemy w dualnym Świecie, w którym jest dobro i zło, dzień i noc, miłość i strach... I kiedy patrzymy na świat w dualny sposób, oceniamy, że coś jest dobre lub złe. Czy w takim razie dzień jest lepszy od nocy?
Nie tak ważne jest to co nas spotyka, a co my z tym zrobimy. Tak łatwo jest nieść Światło, i niech tak zostanie. Ktoś, kto zdecyduje się go nieść, nie może myśleć i czuć inaczej. Serce takiego człowieka przepełnione jest miłością do ludzi, do świata, do siebie. W planie jego duszy jest służenie ludziom i podnoszenie wartości na Świecie.
Z mroku zawsze wyłania się światło, tak jak z chaosu wyłania się porządek. Jeśli wystarczy garstka ludzi, która potrafi czynić zło na tym Świecie, to wystarczy również garstka ludzi, którzy zrobią jeszcze więcej dobrego. Tego się trzymam, w to wierzę.
(Altao.pl) Na Twojej najnowszej płycie jest dużo energii, mistycyzmu i nadziei. Co było iskrą do jej powstania? I skąd pomysł, aby wszystkie pieśni zaśpiewać w nietypowym, autorskim języku Marshala?
Anna Hamela: Kiedy zaczęły się Fioletowe Czasy i zabroniono ludziom chodzić do lasu, ja ze swojego prawie nie wychodziłam. Nie znam osoby, która mogłaby mi czegoś zabronić lub kazać. Wszyscy jesteśmy wolnymi ludźmi. Warto to sobie przypomnieć i warto o tym pamiętać.
Anna Hamela – artystka, która niesie światło! (fot. archiwum prywatne/FB)
Wracając do tematu. Kiedy zaczęły się te Fioletowe Czasy, poczułam ogromną wolność. Taką, jakiej nie czułam nigdy wcześniej. Obudził się we mnie prastary, wewnętrzny głos i postanowiłam go już nie tłumić. Zdałam sobie sprawę z tego, że był we mnie cały czas. Ale system „kształtuje” ludzi w taki sposób, aby łatwo nimi zarządzać. Usłyszałam w sobie Szamankę, która tęskni za czymś, co na tym Świecie unikatowe. Szamankę, która wzywa do powrotu do mądrości, do szacunku i pojednania.
Co do języka, w którym śpiewam... to nawet nie był pomysł, a na pewno nie mój. Wszystkie dźwięki, które do mnie przychodziły na tę płytę, przychodziły z konkretnymi sylabami. Niczego właściwie nie zmieniałam. Nie miałam takiej potrzeby. Dla mnie najważniejsza jest energia, z jaką śpiewam. Od dawien dawna wiadomo, że odpowiednie dźwięki, zaśpiewane w odpowiedni sposób, potrafią uzdrawiać. Każdy to potrafi. Ty też.
(Altao.pl) Mówisz, że to język wszechświata. Czy to oznacza, że jest uniwersalny w każdym zakątku naszej planety i odbierany za pomocą zmysłów? Do jakiego dialektu można go porównać?
AH: Dokładnie tak, to jest język uniwersalny i można go słuchać na całym Świecie. Języka serca nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jesteśmy niczym stacja nadawcza i odbiorcza. Odbieramy świat wszystkimi zmysłami. Dzisiejsze środowisko, w którym żyjemy nieco nas otępia, zagłusza i destabilizuje. Sami to sobie zrobiliśmy.
Mimo wszystko, Marshala polecam słuchać sercem. Co do dialektu, nie będę wymyślać, naprawdę nie mam różowego pojęcia. Może po prostu nie trzeba go porównywać. Jest. I już. I dobrze.
(Altao.pl) „Marshal” to nie tylko sam, wydany pod koniec czerwca, krążek. Wiemy, że to część projektu, gdzie dodatkiem jest ilustrowana Twoimi obrazami książka dla dzieci. Opowiesz coś więcej na ten temat?
AH: Marshal to przede wszystkim cudowna istota, która odwiedziła mnie we śnie. To w nim, przekazywała mi telepatycznie informacje, jak za pomocą ruchów wektorowych rąk, na niesamowitym komputerze, zrobić genialną piosenkę! To również obraz zatytułowany Marshal, który w tamtym roku poleciał do Dubaju na wystawę obrazów w galerii. W dniu, w którym skończyłam pracę nad płytą Marshal, dowiedziałam się, że mój obraz zaginął. Przypadek?
I wreszcie książka pt. „Marshal w podróży”. Gdy nastały czasy, gdy niewielu ludzi zdecydowało o losach wielu, ja zaczęłam również malować obrazy. Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że będę je sprzedawać, a już nie za takie kwoty i że chętnych będzie tak wielu – zamówienia na obrazy mam do końca przyszłego roku, Dostaję informacje, że są wysoko-energetyczne. I to jest w porządku. Bardzo się cieszę, że poprawiają ludziom humor. Dzięki tym obrazom mogłam godnie żyć, gdy zaczęły się Fioletowe Czasy.
Dokończę zatem wątek z książką. Wiele lat temu wymyśliłam swój alfabet, aby nikt nie czytał moich pamiętników. W tamtym roku zaczęłam pisać książkę dla dzieci i młodzieży. Wierzę, że podnoszącą na duchu, dodającą wiary w to, że warto być dobrym człowiekiem, że warto spełniać marzenia i podróżować po Świecie, bo właśnie wtedy życie staje się magiczne i piękne.
W tej książce umieszczę zdjęcia swoich obrazów. Ciekawostką będzie to, iż część książki napisana będzie w języku polskim, a część (ten sam tekst) alfabetem księżycowym, czyli tym, który wymyśliłam dawno temu. Alfabet będzie oczywiście dostępny dla każdego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Wywiad: Anna Hamela – artystka, która niesie światło!
Admin
772 dni temu
Jak wytłumaczyła nam Anna: "Fiolet związany jest z rozwojem duchowym.
Jako ludzkość, w pewnym sensie obudziliśmy się w nocniku... Czasy które nastały, wymagają od nas spojrzenia na siebie z zupełnie innej perspektywy. Z perspektywy istoty duchowej, wielowymiarowej. Od paru ostatnich lat widzimy co się dzieje na całym Świecie. Jedyny wirus - to strach. Jedyna wojna - to brak pokoju. Czy czekamy teraz na UFO? Wszystko po to aby odwrócić naszą uwagę od siebie. Wszystko, czego szukamy, mamy w sobie".
Dodaj opinię do tego komentarza
Dziękuję za Twoje światło Aniu!
771 dni temu
Bardzo dziękuję za udostępnienie cudownego wywiadu z tak wyjątkową posłanką Światła!
"Tak łatwo jest nieść światło", to pełen miłości przekaz. Ania i jej twórczość pomagają nam powrócić do korzeni, zrozumieć po co tu jesteśmy, odkryć własne światło i dzielić się nim z innymi. Nieść światło to znaczy nieść miłość, bo tylko tak dokonamy zmian na świecie!
Łączmy się sercami i pozostajmy w miłości.
Marta T.
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora admin
"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style
„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści
Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.
Polecamy podobne artykuły
Magda Steczkowska w szczerej rozmowie z portalem Altao.pl - Zespoły i Artyści
Wydała 6 solowych albumów. Wykonuje zarówno własne, autorskie piosenki, jak i znane i lubiane covery. Jest matką trzech córek i kochającą żoną. A niedawno wyczarowała „Deszcz”, czyli najnowszy, jakże otulający duszę singiel. Można zatem powiedzieć, że Magda Steczkowska to kobieta spełniona i szczęśliwa, jeżeli chodzi o życie artystyczne oraz rodzinne. Czy faktycznie tak jest, a może wokalistka ma jakieś marzenia? O czym jeszcze opowiedziała Portalowi dla ludzi z pasją? Odkryjcie sami!
Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści
Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!
Amelia Kita niesie "Światło" na Święta! - Muzyczne Style
Mamy bardzo dobrą wiadomość! Młodziutka wokalistka Amelia Kita, finalistka programu „Szansa na sukces Opole 2023”, którą mogliście już poznać, dzięki piosence „Popatrz”, tym razem dzieli się ze swoimi słuchaczami „Światłem”. A więc poruszającą pastorałką, która chwyta za serce i zachęcą do refleksji na temat świąt.
Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści
W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.
Anna Hamela w magicznym utworze "Taga Tunga" - Muzyczne Style
Kilka tygodni temu ukazał się utwór o tajemniczo brzmiącym tytule „Taga Tunga”. Jego autorką i wykonawczynią jest równie enigmatyczna, ognistowłosa Anna Hamela. Co zaskakujące, całość wybrzmiewa w autorskim języku artystki, dzięki czemu – jak ktoś słusznie napisał w komentarzach pod niezwykłym teledyskiem – dusza tańczy i unosi się do nieba.
"Marshal" – Szamanka w krainie łagodności... - Recenzje płyt
Enya oraz Loreena McKennitt to wokalistki, które od dawna za pomocą swoich anielskich głosów i magicznych utworów przenoszą wrażliwych słuchaczy tam, gdzie można ukoić skołatane nerwy. Ale nie tylko te pochodzące z Irlandii i Kanady panie rozpalają światło w mroku. W Polsce także mamy artystkę, która sprawia, że uzdrowiona dusza tańczy i unosi się do nieba. To Anna Hamela – Barwny Ptak szybujący wśród chmur. Pod koniec czerwca zaprezentowała drugi album pt. „Marshal”. Jakże metafizyczny, refleksyjny. Pochodzący z niego singiel „Taga Tunga” już poznaliście. Teraz pora na szczerą, osobistą recenzję całego krążka – bogatego we flety, cymbałki itp. instrumenty. Wyjątkowego ze względu na język, w jakim śpiewa Anna.
Teraz czytane artykuły
Wywiad: Anna Hamela – artystka, która niesie światło! - Zespoły i Artyści
W pewnym domu pod lasem można spotkać kobietę. Nie pomieszkuje jednak w chatce na kurze nóżce. To żadna czarownica, przed którą drżą Jaś i Małgosia. Anna Bernadeta Hamela ma bardzo przyjazne usposobienie. Wszak jej nazwisko w sanskrycie oznacza „radość”. Potrafi śpiewać tak, że odchodzą złe moce. Swoimi tekstami i kompozycjami rozświetla drogę zagubionym duszom, co szczególnie udowodniła na wydanej 26 czerwca 2022 roku, drugiej autorskiej płycie. Ale „Marshal” to coś więcej niż muzyka. To niezapomniana podróż do lepszego wymiaru – zbiór pieśni energetycznych napisanych w oryginalnym języku, powstałych na bazie doświadczeń wielu wcieleń transformujących słuchacza. Jak doszło do powstania owego albumu? Na to oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi w niniejszym, ciekawym wywiadzie z Barwnym Ptakiem szybującym wśród chmur!
Krótko o "Pinokiu" od Del toro. Czaruje i wzrusza! - Recenzje filmów
Na Netflixa trafiła ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Carla Collodiego. Odgrzewany kotlet – ktoś stwierdzi. Spróchniałe drewno – ktoś inny dopowie. Głosy krytyczne mają prawo się pojawić, wszak Pinokio ożywał już wiele razy, a ostatnio niestety w mało udanych produkcjach – ani Tom Hanks na pokładzie, ani powracający do tego świata Roberto Benigni – tym razem jako Geppetto nie sprawili, że widzowie pokochali te filmy. W tym przypadku jest jednak inaczej – zarówno dzieciaki, jaki i dorośli mogą co najmniej polubić ową wersję Pinokia. Dlaczego?
Zielona Góra, jakiej nikt się nie spodziewa! - Ciekawe miejsca
Zielona Góra zwana też Winnym Grodem to miasto na północnym krańcu Dolnego Śląska, w którym być może nie raz byliście, ale jakiego nie znacie, a nawet jakiego przenigdy byście się nie spodziewali. Jeżeli ktoś (tutaj autor) takimi słowami przedstawia to ciekawe miejsce, to wiedźcie, że coś jest na rzeczy. Czytając „przewodnik” Mieczysława J. Bonisławskiego, będziecie jednocześnie popijać wino z jego bohaterami oraz wspólnie zwiedzać i odkrywać zielonogórskie zakamarki oraz tamtejszą kulturę. Ale nie chodzi o typowe zabytki. Skarbami będą stare wagony kolejowe, parowozy, budynki pionierów i związana z nimi historia. Autor tak napisał całą książkę, że pobudza ona wyobraźnię i zachęca do przyjazdu także turystów z dalszych, polskich regionów.
Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach
„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?
"Psia Mać"! Miłość – więcej grzechów nie pamiętam… - Muzyczne Style
To się dopiero nazywa powrót po sześciu latach ciszy! Wydana na początku grudnia płyta „Psia Mać” jest bowiem bezsprzecznie najdojrzalszym albumem Dominiki Barabas, niezwykłej artystki wywodzącej się nurtu piosenki literackiej. Zarówno pod względem brzmieniowym, jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. Nie wierzycie? Przesłuchajcie w streamie, a najlepiej go kupcie, to wtedy przyznacie nam rację.
Nowości
"Joker: Folie à deux" – A oni tańczą, tacy szaleni, tacy smutni... - Recenzje filmów
11 nominacji do Oscara, Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji, ponad miliard dolarów zarobku na całym świecie (mimo kategorii R). Zaiste „Joker” z 2019 roku był prawdziwym fenomenem. A skoro tak, to może czas na dalsze losy Arthura Flecka? Reżyser Todd Phillips jednak ciągle powtarzał: „to zamknięta historia, bez szans na kontynuację”. Ale jest rok 2024, a do kin wchodzi „Joker: Folie à deux”. Wielu krytyków i widzów krzyczy/pisze głośno: „to najbardziej niepotrzebny sequel”. Czy faktycznie zasługuje na takie miano? Czy następna „terapia”, jakiej poddaje nas Phillips kompletnie nie działa? Jako autor niniejszej recenzji jestem rozdarty. Widzę jednocześnie mrok i światło w tym długim tunelu.
"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style
„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.
Nike 2024 – laureatką 93-letnia poetka Urszula Kozioł! - Kultura
W niedzielę 6 października przyznano Nike. To Nagroda Literacka za najlepszą książkę poprzedniego roku. Nagroda, która „narodziła się” w 1997 roku, inspirując się brytyjskim Bookerem. Tym razem ze statuetki cieszyła się Urszula Kozioł. Po kilku nominacjach w dawniejszych latach, wreszcie mogła „przytulić” Nike. Otrzymała ją za tom poezji pt. „Raptularz”. Jakie porusza w niej tematy? Kto jeszcze znalazł się w gronie finalistów? O tym w niniejszym tekście.
"Pył" – Czas na wielki oddech? - Recenzje książek
Hugh Howey. To człowiek, przez którego: dusiłem się; martwiłem; miałem nadzieję, po czym ją traciłem i ciekaw nieznanego, odczuwałem dreszcze… Dzięki Ci Hugh! Oby więcej było takich ludzi, jak Ty. Takich pisarzy rzecz jasna. Twórców, którzy potrafią wykreować namacalny, wrogi, zniszczony świat. A w nim wyrazistych bohaterów, z którymi na tyle się zżywamy, że pragniemy trzymać kciuki za powodzenie ich misji do samego końca. Howey to zrobił w swojej trylogii „Silos”. I choć z środkowym tomem nie zaprzyjaźniłem się aż tak bardzo (odsyłam do jego recenzji), to finał pt. „Pył” jest tym, czego prawie oczekiwałem. Załóżcie więc maskę przeciwgazową, a najlepiej szczelny kombinezon, bo czeka Was trzymający w napięciu kawał dojrzałej literatury dystopijnej, choć nie tej wielkości, siły i mroku, co „Droga” Cormaca McCarthy'ego.
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
Artykuły z tej samej kategorii
Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści
Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.
Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści
Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?
Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści
Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.
Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści
Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!
Zuza Bera ma dla fanów "Cukier Benzynę"! - Zespoły i Artyści
21 października 2022 roku młodziutka artystka Zuza Bera podarowała słuchaczom kolejny prezent. Gdyby potraktować go dosłownie, to najbardziej zadowoleni będą właściciele aut oraz łasuchy lubiący słodkości. Ale „Cukier Benzyna” to energiczny, nowoczesny singiel, który porusza nie temat drogiej benzyny czy braku cukru na półkach. Opowiada bowiem o… nieszczęśliwej miłości. Co jeszcze wiadomo o samej piosence i wykonującej ją Zuzi?
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
1.059