O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Ryan Gosling – chłopak z sąsiedztwa - Ludzie kina

Z jednej strony przystojny gwiazdor, o którego boje toczą reżyserzy i w którym kochają się miliony kobiet. Z drugiej skromny chłopak z sąsiedztwa, bardziej ceniący spacery z psem, niż wielki gale.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (15254 pkt)
Ilość odwiedzin:
7 102
Czas czytania:
7 818 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
pj (15254 pkt)
Dodano:
4164 dni temu

Data dodania:
2013-06-09 13:32:44

To aktor nie bojący się nowych wyzwań. Perfekcyjnie, wręcz elektryzująco wciela się w każdą z ról. Od komedii romantycznych po thrillery, od kina niezależnego po produkcje stricte komercyjne – udowadnia, że nie jest artystą łatwym do zaszufladkowania. Choć trzeba stwierdzić, że najlepiej wychodzą mu postacie outsiderów, co pokazał kolejny raz w filmie „Drugie oblicze”.

 

Jak zaczęła się jego przygoda z aktorstwem?

 

Urodził się w 1980 roku w Kanadzie. Już od dziecka przejawiał pierwsze oznaki talentu. Brał wówczas udział w wielu przeróżnych castingach. Pierwszym sukcesem był występ w niezwykle popularnym programie „Klub Myszki Miki”. Tam wspólnie z takimi przyszłymi sławami jak m.in. Justinem Timberlake czy Britney Spears szlifował taniec, śpiew oraz aktorstwo. Po zakończeniu emisji programu, nastoletni Ryan pojawił się w kilku serialach m.in. „Drodze do Avonlea” czy „Breaker High”.  Ale nie był jeszcze rozpoznawalny. Zmieniła to dopiero rola młodego Herkulesa, w serialu emitowanym w latach 1998-1999.

 

Marsz po sławę

 

Debiut na dużym ekranie nadszedł w 2000 roku. 20 letni Gosling zagrał w filmie „Tytani” u boku samego Denzela Washingtona. Już rok później nastąpił przełom. Nie każdy aktor miał takie szczęście, że druga produkcja wznosi go na wyżyny. Obsadzony w głównej roli  w „Fanatyku” jako antysemita, który ukrywa swoją żydowskie pochodzenie, zadziwił swoim nietuzinkowym talentem. Film zdobył nagrodę na festiwalu Sundance, a Ryan nominację w kategorii najlepszego aktora do nagrody Independent Feature Project SPIRIT. Nawet Państwowe Stowarzyszenie Krytyków Rosyjskich przyznało mu nagrodę tzw. Złotego Barana, a Londyńskie Koło Krytyków Filmowych uznało go za najlepszego aktora minionego roku!

 

Nowe propozycje sypały się jak z rękawa. Kolejna produkcja z jego udziałem: „Śmiertelna wyliczanka", w której pojawił się u boku Sandry Bullock, nie odniosła kasowego sukcesu. Mimo to, jako sadystyczny młodociany morderca wypadł na tyle dobrze, że został doceniony przez krytyków.

 

Od tej pory aktor często przyjmował role ludzi skomplikowanych, oportunistów, wyrzutków odizolowanych od społeczeństwa. Przykładem były „Drive” czy ostatnie „Drugie oblicze”. A także wcześniejsze „Odmienne stany moralności” oraz „Zostań”. Od kaskadera do zagubionego chłopaka – każdą z tych postaci zagrał niezwykle przekonywająco.

 

By nie być kojarzonym tylko z takimi bohaterami, pojawiał się również w komediach romantycznych jak „Kocha, lubi, szanuje” oraz melodramatach („Bule Valentine”). Udowodnił tym samym, że dobrze czuje się w różnych gatunkach filmowych. Za rolę nauczyciela w filmie „Szkolny chwyt" dostał nominację do Oscara.

 

Muzyka – jego druga pasja

 

Nie wszyscy wiedzą, że od 2008 roku spełnia się również jako muzyk. Jest współzałożycielem alternatywnego zespołu Dead Man's Bones, który co prawda do tej pory nie zawojował rynku muzycznego, ale jest ciekawą propozycją dla słuchaczy gustujących w mrocznych klimatach. Zarówno Gosling jak i współzałożyciel zespołu Zach Shields zafascynowani są gotycko - romantyczną tematyką pełną potworów i duchów. W 2009 roku panowie wydali pierwszy krążek, na którym znalazło się dwanaście utworów nagranych z udziałem chóru dziecięcego z The Silverlake Conservatory Of Music z Los Angeles.

 

Osoba godna naśladowania

 

Gosling to również filantrop i działacz na rzecz potrzebujących. Angażował się w jednorazowe akcje m.in. w pomoc przy usuwaniu skutków huraganu Katrina, który w 2005 roku siał zniszczenie w południowej części Stanów Zjednoczonych.

 

Bardzo aktywnie działa jako ambasador fundacji Niewidzialne Dzieci. Kongo czy Uganda to tylko niektóre kraje, do których udał się, by na własne oczy przekonać się o tragicznym losie ich mieszkańców. Będąc świadkiem okrucieństwa w skonfliktowanych rejonach Afryki, postanowił być głosem setek uchodźców oraz przede wszystkim dzieci wychowywanych w cieniu konfliktów zbrojnych. Wynikiem jego pracy był m.in. film Raise Hope for Congo oraz (we współpracy z innymi celebrytami) głośne zwrócenie uwagi na problem uchodźców, którego rozwiązania podjął się w końcu sam rząd amerykański.

 

 Bo taki właśnie jestem …

 

Poprzez czynną działalność charytatywną oraz równoczesne realizowanie się w zawodzie pokazuje, że jest człowiekiem o pięknym wnętrzu. Wielu chwali go za styl i przywiązanie do rodziny. Daleko mu do typowego bywalca salonów i hollywoodzkiego blichtru. To skryty, nie pozbawiony poczucia humoru, indywidualista. W rozciągniętym swetrze i czapce z daszkiem, nie wyróżniając się w tłumie, wyrusza z psem na spacer.

 

Czym na zaskoczy, w jakie postacie się wcieli w kinie i jak potoczy się jego zaangażowanie w pomoc dla poszkodowanych – czas pokaże. Najważniejsze, by pozostawał sobą.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Ryan Gosling – chłopak z sąsiedztwa

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora pj

 -

Odwiedzin: 172

Autor: pjKultura

Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura

Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.

 -

Odwiedzin: 177

Autor: pjKultura

Nike 2024 – laureatką 93-letnia poetka Urszula Kozioł! - Kultura

W niedzielę 6 października przyznano Nike. To Nagroda Literacka za najlepszą książkę poprzedniego roku. Nagroda, która „narodziła się” w 1997 roku, inspirując się brytyjskim Bookerem. Tym razem ze statuetki cieszyła się Urszula Kozioł. Po kilku nominacjach w dawniejszych latach, wreszcie mogła „przytulić” Nike. Otrzymała ją za tom poezji pt. „Raptularz”. Jakie porusza w niej tematy? Kto jeszcze znalazł się w gronie finalistów? O tym w niniejszym tekście.

 -

Odwiedzin: 174

Autor: pjTechnologie

Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie

Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.

 -

Odwiedzin: 5452

Autor: pjZdrowie i uroda

Komentarze: 1

Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda

Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.

"Czas Apokalipsy" – droga przez piekło… - Artykuły o filmach

Podpułkownik William „Bill” Kilgore uwielbiał zapach napalmu o poranku, bo wtedy całe wzgórze pachniało zwycięstwem. Francis Ford Coppola, reżyser arcydzieła, znajdującego się w licznych zestawieniach najlepszych filmów w historii kina, nie czuł jednak, że jego misja się powiedzie. Realizacja „Czasu Apokalipsy” była niczym wspinaczka na najwyższy szczyt, ścieżką krętą, skalistą, gdzie z góry w każdej chwili mogła spaść lawina. Jak długo powstawała ta produkcja? Z czym musiał zmierzyć się zdobywca Oscara za „Ojca Chrzestnego II”? O tym dowiecie się w niniejszym tekście, który nie będzie ani szczegółową recenzją, ani tym bardziej analizą fabuły. Będzie za to opowieścią o dążeniu do celu, bez względu na piętrzące się przeszkody. Nad filmem wisiała klątwa, ale Coppola się nie poddał, za co należą mu się niskie pokłony.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 7102

Autor: pjLudzie kina

Ryan Gosling – chłopak z sąsiedztwa - Ludzie kina

Z jednej strony przystojny gwiazdor, o którego boje toczą reżyserzy i w którym kochają się miliony kobiet. Z drugiej skromny chłopak z sąsiedztwa, bardziej ceniący spacery z psem, niż wielki gale.

 -

"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! - Muzyczne Style

XX wiek, roku 1972. Pani profesor Anne Kilmer z Uniwersytetu Kalifornijskiego, pełniąca również funkcję kuratora Muzeum Antropologii w Berkeley, jest szczęśliwa. Właśnie udaje się jej sfinalizować trwające 15 lat badania: rozszyfrować jeden z najstarszych znanych fragmentów notacji muzycznej na świecie, który znajdował się na jednej z 20 tys glinianych tablic wykopanych przez archeologów we wczesnych latach 50.

 -

Odwiedzin: 35375

Autor: PaMKosmos

Komentarze: 87

Dziwne światła na polskim niebie 24 maja 2019 - Kosmos

24 maja 2019 roku około 23:00 na polskim niebie były widoczne dziwne światła poruszające się w linii prostej. Było ich 60 i leciały jedna za drugą, tworząc niesamowite zjawisko. Czy to było UFO?

"27 śmierci Toby’ego Obeda" – "Takie były czasy…" - Recenzje książek

Kanada – raj na Ziemi. Najlepsze miejsce do życia. Takie nagłówki widnieją w licznych folderach reklamujących to „piękne” państwo Ameryki Północnej. Wygrywa też w rankingach na strażnika cnót i moralności. Toby Obed, Henry Pitawanakwat, Michael Cheena, Angela Shisheesh i tysiące podobnych osób nigdy by tak o Kanadzie nie powiedziało. Jako dzieci rdzennych mieszkańców przeszły one piekło. Co się wydarzyło? Jak poradzić sobie z traumą? Jak działały mechanizmy, które pozwalały jednocześnie krzywdzić małe ofiary i rozgrzeszać sprawców? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Joanna Gierak-Onoszko w swoim debiucie „27 śmierci Toby’ego Obeda”.

Premiera znad Bałtyku! "Superstar" od sea saw! - Muzyczne Style

Mamy dobre informacje w słoneczny poranek. Wytwórnia Tematy zdobyła dostęp do Bałtyku. Ciężarówki pełne balonów z jodem tam zmierzały. Sprawcą tego całego zamieszania był gdański zespół sea saw. A to nie koniec, bo 30 maja na streamingi wleciał kawałek „Superstar”, promujący ich nadchodzący album „Surf Simulation”! 

Nowości

Muzyczny "HORROR MOVIE"... - Muzyczne Style

emocean drive, projekt wykonujący gitarową muzykę rozrywkową, zaprasza na seans z dreszczykiem! Ich najnowszy utwór "Horror Movie" to połączenie mrocznej piosenki i filmu grozy.

 -

Odwiedzin: 86

Autor: adminKultura

British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura

British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!

"Infrænum" – Na wieki wieków strzeżmy go! - Recenzje książek

Często jest tak, że nie znamy początkującego pisarza, ale zaintrygowała nas okładka jego książki oraz sam opis fabuły. Na tyle, że jak najszybciej pragniemy zdobyć ów „pergamin”. Wyruszamy więc na poszukiwania. A gdy już uda się nam odnaleźć tę „tajemniczą księgę”, zaczynamy ją otwierać powoli, z dreszczykiem emocji. Ja tak miałem z „Infrænum”. Obcowanie z tą powieścią było niczym przedzieranie się przez gęsty, mroczny las, z nadzieją, że na końcu wkroczy się na drogę, przy której stoi oświetlony lampą naftową dom, a w nim odpowiedzi na wszelkie pytania większe niż życie.

 -

Odwiedzin: 103

Autor: adminZabawne

"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne

Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".

 -

Odwiedzin: 172

Autor: pjKultura

Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura

Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.

Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style

Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 5654

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

 -

Odwiedzin: 6904

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

 -

Odwiedzin: 8762

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 2

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 3112

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina

Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

 -

Odwiedzin: 5794

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina

Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.523

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję