O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (13950 pkt)
Ilość odwiedzin:
6 709
Czas czytania:
9 336 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
pj (13950 pkt)
Dodano:
3274 dni temu

Data dodania:
2015-05-12 14:21:09

W „Avengers: Czas Ultrona” ponownie przyćmił swoim luzem i charyzmą kolegów z planu. Za chwilę zajrzymy za kulisy jego kariery, a raczej wyboistej, przypominającej sinusoidę, drogi.

 

Robert John Elias Downey Jr. urodził się w 1965 roku w Nowym Jorku. Na świecie była już jego starsza o dwa lata siostra Allyson Lee. Jako syn artysty, aktora i reżysera obrazów undergroundowych Roberta Downeya Seniora oraz piosenkarki Elsie dorastał w dzielnicy Greenwich Village. Rodzinne korzenie Roberta Juniora sięgały różnych szerokości geograficznych. Weźmy na przykład dziadka i babcię ze strony ojca. On był Żydem pochodzenia litewskiego, a ona kanadyjskiego, węgierskiego i irlandzkiego. To nie wszystko. W żyłach Elsie – matki bohatera niniejszego artykułu płynęła krew szkocko-szwajcarsko-niemiecka.

 

Już od dziecka Downey Jr. miał więc kontakt ze światem artystycznym i zobaczył na czym polega praca na planie. Szybko stawiał pierwsze kroki w aktorstwie. W wieku 5 lat (!) zagrał u ojca w produkcji fantasy pt. „Funt” (1970), następnie w komediowym westernie pt. „Pałac” (1972). Mając 10 lat, pobierał nauki klasycznego baletu w Londynie i uczęszczał do Perry House School. Jako nastolatek komponował muzykę i grał na fortepianie. Pragnął tego, a może to rodzice chcieli, aby młody Bob był utalentowany w co najmniej kilku dziedzinach? To chyba za wiele dla dorastającego chłopaka.

 

Taki łatwy i przyśpieszony start był pewnie jedną z przyczyn problemów w kolejnych latach. W roku 1982 Robert rzucił Santa Monica High School, aby w rodzinnym Nowym Jorku rozśmieszać publiczność swoim komediowym talentem w programie telewizji NBC „Saturday Night Love”.

 

Debiut na dużym ekranie i kolejne role były jakby kopią ówczesnego i późniejszego życia osobistego. Zaczynał od grania kobieciarzy, buntowników i ludzi uzależnionych od narkotyków. Wspomnieć tu trzeba o tytułach z 1987 roku: dramacie „Mniej niż zero” oraz „Podrywacz artysta”. Warto także nadmienić, że wkrótce wcielił się w prawnika w kryminalne „Samotny w obliczu prawa” (rolę prawnika z powodzeniem powtórzył w niedawnym filmie pt. „Sędzia” u boku Roberta Duvalla).

 

Największy sukces w rozwijającej się aktorskiej karierze nadszedł wraz z biograficznym filmem „Chaplin” (1992) w reżyserii Richarda Attenborough. Downey Jr. jako tytułowy Charlie Chaplin dał z siebie maksimum umiejętności. Za tę pierwszoplanową rolę zdobył nominacje do Oscara i Złotego Globu oraz otrzymał brytyjską statuetkę BAFTĘ. W 1994 roku wystąpił w thrillerze „Urodzeni mordercy”. Kreacja dziennikarza telewizyjnego była niezwykle sugestywna i zapadająca w pamięć.

 

Aktor dobrze radził sobie także na małym ekranie w serialu „Ally McBeal (2000-2001) jako adwokat Larry Paul, czego dowodem był Złoty Glob i nominacja do telewizyjnej Emmy. Co więcej, w 2004 roku wydał pierwszy solowy album „The Futurist”. Spełnił się w trzech rolach: kompozytor, wokalista i autor tekstów.

 

Z przytupem na duży ekran powrócił w 2008 roku. Został – ku początkowemu niezadowoleniu miłośników komiksu – wybrany do odegrania superbohatera Iron Mana. Jakież było zdziwienie po premierze filmu, gdy okazało się, że Robert był idealnym kandydatem. On nie grał tej postaci, on nią po prostu był! Pasmo triumfu trwało w najlepsze. Następne części „Irona Mana”; doskonała, nagrodzona Globem rola detektywa Sherlocka Holmesa (2009) w odświeżonej, przygodowej wersji w reżyserii Guya Ritchiego oraz druga nominacja do Oscara za komedię „Jaja w Tropikach” (2008), gdzie w charakteryzacji nie do poznania był totalnie przekonujący i zabawny.

 

Od 1984 do 1991 roku romansował z aktorką Sarah Jessicą Parker. Następnie poślubił Deborah Falconer. Związek z nią przetrwał do 2004 roku. Mają syna Indio (ur. w 1993). Obecnie jego partnerką i żoną jest Susan Levin. W 2012 roku urodził im się syn Exton Elias.


Na krawędzi

 

Osobny rozdział należy poświęcić ciemnej, wstydliwej stronie życia Downeya Juniora. Gwiazdor był bowiem nie tylko uzależniony od alkoholu. Miał też zaburzenia afektywne dwubiegunowe i zażywał narkotyki – od marihuany, heroiny po kokainę.

 

Pierwszego skręta zapalił już w wieku 6 lat! A poczęstował go… ojciec. Ale tak to jest, kiedy dorasta się wśród ekstrawaganckich artystów. Jako dojrzewający chłopak szukał wrażeń i sięgał po nowe używki. Wieczorami nie rozstawał się z butelką whisky i często imprezował. Niby jakoś bardzo nie przeszkadzało mu to w obowiązkach szkolnych i późniejszym graniu w filmach, aż wreszcie dotarł do granicy, kiedy znajomi mieli go dość. Początek lat 90. był najgorszy. Przez uzależnienie od narkotyków, aktora zostawiła Sarah Jessica Parker. Kolejna zakochana w nim kobieta – piosenkarka i aktorka Deborah Falconer widziała, że Robert zaczyna tracić kontakt z otaczającą rzeczywistością. Jak on to robił, że mimo takich problemów świetnie kreował wtedy kinowe role?

 

Od 1996 roku zaczęły się poważniejsze kłopoty. Downey Jr. zadarł z prawem. Za posiadanie narkotyków, a także broni palnej i jazdę pod wpływem środków odurzających skazywano go na miesiące aresztu. Aktor nadal miał jednak gdzieś prawo. W roku 1999 dostał wyrok trzech lat pozbawienia wolności i skierowany na terapię uzależnień. Wcześniej olał obowiązkowy test na obecność narkotyków w organizmie. W więzieniu spędził „tylko” około roku.

 

Wydawało się, że to koniec kariery. Skazaniec, ćpun, człowiek żyjący na krawędzi. Kto by chciał powtórnie zatrudnić takiego aktora? Rękę do niego wyciągnęli producenci serialu „Ally McBeal”. Niestety, w 2000 roku Robert został aresztowany za posiadanie kokainy. Rozwiązano z nim umowę i wyleciał z tego popularnego serialu.

 

Skierowany na leczenie, opuszczony przez żonę, staczał się coraz bardziej. Pomógł mu Mel Gibson, którego poznał na planie filmu „Air America” w 1990 roku. W jaki sposób ta pomoc wyglądała? Otóż Gibson wyłożył kasę na ubezpieczenie kolegi.

 

Dzisiaj Robert Downey Jr. jest obiektem uwielbienia na całym świecie. Może i jest nieco (jak postaci, w które się wciela) zapatrzonym w siebie narcyzem, ale ważne, iż podniósł się z kolan i nic nie wskazuje, by znów sięgnął dna. Ostatnio byliśmy świadkiem pięknego gestu, kiedy aktor spotkał się z 7-letnim Alexem. Niepełnosprawny chłopiec otrzymał od niego bioniczne, wydrukowane na drukarce 3D ramię, dzięki któremu będzie wyczuwał przedmioty. Alex jako fan Iron Mana był zachwycony, tym bardziej że proteza przypominała w 100 procentach rękę ukochanego przez chłopca superbohatera.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

 

 

Pełna listą filmów, w których zagrał znajdziecie m.in. na portalu Filmweb.pl:

http://www.filmweb.pl/person/Robert.Downey.Jr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora pj

 -

Odwiedzin: 76

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

 -

Odwiedzin: 209

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Czterdziestolatek bez brzucha, czyli jak utrzymać formę w średnim wieku - Zdrowie i uroda

Łysienie czy siwienie może powodować kompleksy, ale jest tak naturalne w procesie starzenia, że nie warto się takimi zmianami bardzo przejmować. Gorsze jest tycie i tzw. „piwny brzuch” już po trzydziestce. Jeśli nic z tym nie zrobimy, to po zbliżeniu się do wieku średniego, staniemy się mniej atrakcyjni dla kobiet (tudzież mężczyzn, gdy mowa o innej orientacji). Czy jest jednak szansa, aby zmienić ten stan rzeczy i poprawić wygląd swojego ciała? Oczywiście, ale musimy uzbroić się w cierpliwość, motywację do działania i pozytywne myślenie.

 -

Odwiedzin: 168

Autor: pjKultura

Jubileuszowe Fryderyki 2024: pięć statuetek dla Lecha Janerki! - Kultura

22 marca 2024 roku przechodzi do historii. Data to ważna dla rodzimej muzyki. W tym dniu przyznano bowiem Fryderyki. Po raz 30.! Jak zatem wyglądała jubileuszowa gala „polskich Grammy”? Na to pytanie odpowiedź pojawi się dopiero w kolejnej zwrotce (czyt. w środku artykułu). Ważniejszy jest sam „refren”. A wyśpiewał go sobie 70-letni Lech Janerka – artysta legendarny, kompozytor idealny, powracający na scenę po 18 latach! Na pięć nominacji otrzymał ostatecznie… pięć Fryderyków. Tym bardziej szkoda, że nie był obecny na uroczystości. Czy jego singiel pod jakże sugestywnym tytułem, którego podanie na wstępie mogłoby grozić banem w social mediach, faktycznie zasługuje na najlepszy utwór roku?

 -

Odwiedzin: 138

Autor: pjIntrygujące

Foodlosslla atakuje, bo jedzenie się marnuje! Spot od twórcy nowej "Godzilli" - Intrygujące

Jak zwrócić uwagę na problem związany z marnotrawstwem żywności? Jak ostrzec przed konsekwencjami takiego postępowania/zjawiska? Odpowiedź brzmi: zrobić sugestywny, krótkometrażowy klip, który jest jednocześnie reklamą o charakterze społecznym. I dalej: w centrum umieścić mszczącego się kaiju o wyglądzie przerośniętego ślimaka, zbudowanego z odpadów spożywczych. Taki właśnie materiał przygotował Takashi Yamazaki – reżyser filmu „Godzilla Minus One”!

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 6709

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

 -

Odwiedzin: 3262

Autor: ZosiaPrzepisy

Sernik królewski – pyszne, tradycyjne ciasto na wigilijnym stole - Przepisy

Sernik królewski nie bez powodu ma taką, a nie inną nazwę. Łączy bowiem w sobie puszystą masę serową z kruchym kakaowym ciastem, będąc jednym z najpyszniejszym deserów. Takiego ciasta nie może więc zabraknąć na tradycyjnym wigilijnym stole i kolejnych dniach świąt Bożego Narodzenia. Wie o tym każda gospodyni domowa, wiem o tym i ja. I dlatego dzielę się z czytelnikami i łasuchami swoim przepisem.

 -

Odwiedzin: 80286

Autor: pjPrzepisy

Komentarze: 3

Udka w sosie tatarskim - Przepisy

Tym razem prezentujemy coś pysznego na obiad. Potrawę, którą już po pierwszym kęsie nigdy nie zapomnicie. Ten smak i zapach są nie do opisania. Zaskoczcie gości i rodzinę. Przygotujcie danie, jakim są udka w sosie tatarskim!

 -

Odwiedzin: 4799

Autor: Daniel DrozdekAutorzy/pisarze

Komentarze: 3

"O świecie, czyli o Tobie" - wiersz autorstwa Daniela Drozdka - Autorzy/pisarze

Daniel jest uczniem technikum i mieszkańcem Czechowic-Dziedzic. Jak wielu kolegów w jego wieku, interesuje się sportem, muzyką i ogólnie szeroko pojętą kulturą. Jednak jest wyjątkowy, bo poza sportem i rozrywką, ma w sobie artystyczną duszę i pasjonuje go też świat poezji oraz filozofii. Co więcej, sam od pewnego czasu pisze. Do tej pory na łamach portalu Altao.pl zaprezentował Wam kilka recenzji gier. Tym razem postanowił stworzyć drugi profil, aby podzielić się swoją twórczością ze wszystkimi miłośnikami poezji. Na pierwszy ogień przeczytacie dzieło pt. „O świecie, czyli o Tobie”.

 -

Odwiedzin: 3867

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 2

"Cobra Kai" – Nostalgia kopie aż miło! - Seriale

Czy w serialu nie będącym typowym sitcomem, a którego odcinki trwają po 20-30 minut da się opowiedzieć spójną, wciągającą historię? Oczywiście! Wystarczy tu wymienić chociażby: „The End of the F***ing World” czy „Fleabag”, a ostatnio wyprodukowane przez Sony Pictures Television dwa sezony „Cobra Kai”, które prosto z YouTube Premium trafiają na platformę Netflix. Nie jest to w pełni oryginalna opowieść jak wymienione wcześniej, ale uczucie nostalgii w niej silne jest młody padawanie!

Nowości

 -

Odwiedzin: 76

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 157

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 86

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 209

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 5361

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

Wywiad: Bartosz Chajdecki – kompozytor filmowy, który swoimi utworami wywołuje emocje! - Ludzie kina

Wojciech Kilar, Krzysztof Komeda, Krzesimir Dębski, Michał Lorenc – dla wielu miłośników muzyki filmowej to mistrzowie. Kompozytorzy z takim dorobkiem i takimi dziełami, że mało kto może im dorównać. Wydaje się zatem, że dzisiaj nie ma wirtuozów o identycznej wrażliwości, potrafiących wywoływać w widzu gamę uczuć, których utwory (funkcjonujące też poza ekranem, budujące dramaturgię) przeżywa się całym sobą. A jednak są! Wystarczy przesłuchać kilka soundtracków autorstwa Bartosza Chajdeckiego, aby przekonać się, że ten kompozytor to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Już jego muzyka do biograficznych „Bogów” czy historycznego „Czas honoru” była dowodem na słuszność tego stwierdzenia. Dodajmy jeszcze dokonania między innymi w filmach „Mistrz”, „Święto ognia” czy „Różyczka 2" (ścieżka dźwiękowa z tego filmu w grudniu ukazała się w serwisach streamingowych), a nie będzie żadnych wątpliwości. Chajdecki to także mistrz! Jak to możliwe, że odnajduje się w odmiennych gatunkach filmowych, niemal za każdym razem tworząc melodie zapadające w pamięć? Jak wygląda jego praca? Między innymi o to zapytaliśmy Bartosza Chajdeckiego.

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 8306

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 2

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 2297

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina

Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.504

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję