28 216
52 126 min.
Zespoły i Artyści
pj (15103 pkt)
2424 dni temu
2018-02-16 13:43:46
Muzyka, która przenosi w niebiosa
Młodzi, przystojni i bardzo utalentowani. Muzyka to ich pasja i miłość. I zarażają nią innych. Przekazują pozytywną energię i emocje. Wzruszają, potrafią rozbawić. I co najważniejsze, dzięki nim nawet ludzie nieprzepadający za klasyczną wiolonczelą, wreszcie mogli pokochać jej dźwięki i zapomnieć choć na chwilę o szarej rzeczywistości. Luka i Stjepan wykorzystuję bowiem ten instrument do granic możliwości, grając zarówno covery kultowych rockowych kawałków, jak i znanych muzycznych tematów przewodnich z filmów i seriali. Tworzą niezwykłe, barwne i klimatyczne (w kostiumach epoki i strojach z filmów) teledyski. Pełni energii porywają tłumy podczas koncertów na żywo – tak było 20 listopada w 2017 roku w Hali Torwar w Warszawie. 18 i 19 maja przyjadą do nas po raz trzeci (pierwszy raz byli w 2012 roku w Łodzi), najpierw zagrają w Ergo Arena w Gdańsku i Sopocie, a kolejnego dnia w Tauron Arena w Krakowie. I zapewne powtórnie zachwycą publiczność swoją muzyką w stylistyce classical crossover – symfonicznymi aranżacjami utworów muzyki popularnej.
2Cellos (wikimedia.org/fot. Stefan Brending)
Sławę poza granicami rodzinnej Chorwacji przyniósł im własnoręcznie nakręcony kilka lat temu videoklip do wykonu świetnej piosenki Michaela Jacksona „Smooth Criminal”. Dość szybko zdobył on ponad milion wejść, a do dziś ma ich ponad 20 milionów! Zachwycony był nawet sam Elton John i zaprosił młodych, zdolnych muzyków na swoje tournee. Przystojni panowie zaczęli zdobywać serca wielu kobiet, ale też i mężczyzn na całym świecie. Ich kariera zaczęła szybować do gwiazd. Na swoim pierwszym, wydanym w 2011 roku albumie pt. „2Cellos” Luka i Stjepan zagrali m.in. utwory: Stinga, Coldplay, Muse i Nirvany. Dodatkiem był też krążek z coverem „Welcome to the Jungle” Guns N’Roses.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
W 2012 roku zaliczyli swój gościnny występ w jednym z odcinków trzeciego sezonu popularnego serialu młodzieżowego „Glee”, gdzie wykonali „Smooth Criminal”. Rok później na światło dzienne wypuścili kolejny album pt. „In2ition”. Znalazły się na niej ponownie covery rockowych szlagierów zespołów: AC/DC czy The Prodigy, a także słynnych piosenek pop wspomnianego wyżej Eltona Johna oraz Zucchero i Rihanny. Krążek dotarł na… 1 miejsca listy albumów w Japonii! 2Cellos tuż po jego wydaniu pojechali na drugą trasę koncertową.
W roku 2014 wrzucili na swój kanał na YouTube teledysk coveru „Thunderstruck” AC/CD. To był świetny pomysł – w strojach niczym z XVII-wiecznej Francji zaskakują zgromadzoną widownię, zaczynając grać klasykę i nagle przechodząc w mocne, rockowe, wiolonczelowe granie!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Wkrótce wydali trzeci album, czyli „Celloverse”, a 24 listopada 2016 roku z okazji 25. rocznicy śmierci Freddiego Mercury’ego nagrali niesamowity cover „The Show Must Go Oon”:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Ostatnim albumem 2Cellos jest „Score”. Miał on premierę w 2017 roku i był z wielką niespodzianką dla miłośników ilustracyjno-instrumentalnej muzyki filmowej. Usłyszenie wspaniałych tematów z filmów: od „Ojca chrzestnego” do „Gry o tron”, to zaiste miód dla uszu. Na płycie nie zabrakło dzieł popularnych kompozytorów. Poza Nino Rotą i Raminem Djawadim 2 Cellos sięgnęli m.in. po utwory Jamesa Hornera, Ennio Moricone, Johna Williamsa, Vangelisa i Hansa Zimmera. „Score” znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się płyt z muzyką klasyczną aż w 40 krajach, w tym w Polsce.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Kilka zdań o artystach z 2Cellos
Młodszy o rok od Stjepana Hausera – Luka Šulić (na zdjęciu głównym artykułu po prawej) urodził się w sierpniu 1987 roku. Ma także korzenie słoweńskie. Jego matka pochodzi bowiem ze Słowenii (jest nauczycielką w liceum). Talent odziedziczył po swoim ojcu – także wiolonczeliście. Już jako 5-latek zaczął przygodę i edukację muzyczną. A wieku 15 lat został jednym z najmłodszych (!) studentów Akademii Muzycznej w Zagrzebiu. Następnie kontynuował studia w Wiedniu i Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, gdzie zdobył tytuł magistra! Jest laureatem wielu nagród. Jedną z nich otrzymał na Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Zanim poznał Stjepana na jednym z takich konkursów, grywał solo. Jego kameralne koncerty można było oglądać w Europie, Japonii i Ameryce Południowej. Występował także w orkiestrach, np. w Australian Chamber Orchestra i Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jest żonaty z modelką Tamarą Zagoranski. Ma z nią syna.
Niższy i starszy Stjepan Hauser przyszedł na świat w 1986 roku. I też pochodzi z muzykalnej rodziny. Ukończył szkołę średnią w Rijece, studiował w Zagrzebiu, Londynie i USA. To laureat międzynarodowych konkursów w Wielkiej Brytanii oraz Nowej Zelandii. Zdobył ponad 20 pierwszych nagród, łącznie z tymi w swoim ojczystym kraju. Wystąpił na wszystkich kontynentach. Współpracował z cenionymi wiolonczelistami. Wspólnie ze skrzypaczką Laną Trotovsek i pianistą Yoko Misumi tworzył Greenwich Trio. Prywatnie Stjepan jest fanem Instagrama. Na swoim oficjalnym profilu zamieszcza zdjęcia oraz filmiki, które ujawniają kulisy z życia prywatnego oraz zawodowego. Śledzi go blisko sto tysięcy osób!
2Cellos występowali już w największych światowych halach, wypełniając je po brzegi. Grali podczas rozdania nagród Emmy w Los Angeles, a także w trakcie jubileuszu Królowej Elżbiety w Wielkiej Brytanii. Czego im więc życzyć? Jeszcze większych sukcesów i coraz liczniejszej nowej rzeszy wielbicieli w całym wszechświecie (poza piosenką Davida Bowiego, niejaki lecący w kierunku Marsa Starman powinien „puszczać” z głośników także muzykę 2Cellos!).
Na żywo w Sydney:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Cover słynnego „Despasito”:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Oficjalny kanał duetu 2Cellos:
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - 2Cellos – przystojni panowie i magia wiolonczeli
b
2331 dni temu
Wczorajszy koncert w Krakowie był po prostu cudowny! Stjepan i Luka to Mistrzowie! Już czekam na ich kolejny przyjazd do Polski:)
Dodaj opinię do tego komentarza
a
2424 dni temu
Wyśmienity repertuar, rewelacyjna technika i genialna interpretacja. :)
Dodaj opinię do tego komentarza
b
2422 dni temu
Uwielbiam. Jadę w maju na koncert w Krakowie. :)
Dodaj opinię do tego komentarza
1499 dni temu
Czekam na koncert Stjepana Hsusera 26 pazdziernika 2020 r w Warszawie
Nie jedtem peena czy sie odbedzie z powodu covit .Uwielbiam jego muzyke .❤❤❤
Dodaj opinię do tego komentarza
Wiek Hausera
1031 dni temu
Czy autor potrafi liczyć? Jakim sposobem Sulic urodzony w 1987 ma być starszy od Hausera urodzonego w 1986?...
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora pj
Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie
Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.
Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda
Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.
"Czas Apokalipsy" – droga przez piekło… - Artykuły o filmach
Podpułkownik William „Bill” Kilgore uwielbiał zapach napalmu o poranku, bo wtedy całe wzgórze pachniało zwycięstwem. Francis Ford Coppola, reżyser arcydzieła, znajdującego się w licznych zestawieniach najlepszych filmów w historii kina, nie czuł jednak, że jego misja się powiedzie. Realizacja „Czasu Apokalipsy” była niczym wspinaczka na najwyższy szczyt, ścieżką krętą, skalistą, gdzie z góry w każdej chwili mogła spaść lawina. Jak długo powstawała ta produkcja? Z czym musiał zmierzyć się zdobywca Oscara za „Ojca Chrzestnego II”? O tym dowiecie się w niniejszym tekście, który nie będzie ani szczegółową recenzją, ani tym bardziej analizą fabuły. Będzie za to opowieścią o dążeniu do celu, bez względu na piętrzące się przeszkody. Nad filmem wisiała klątwa, ale Coppola się nie poddał, za co należą mu się niskie pokłony.
"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura
15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.
Ciocia Aga – cały świat już o niej gada. Bo jej "Muzyka ma moc", otula jak koc - Muzyczne Style
Ciocia Aga, która od wielu miesięcy zdobywa polski rynek piosenki dziecięcej nie zwalnia tempa. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tej artystce, z zaciekawieniem zacząłem przyglądać się temu, co robi. Tak naprawdę każdy utwór z jej repertuaru wyznaczył pewną estetykę, która od razu nakreśliła jej miejsce w szeregu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Piosenka dziecięca to bardzo cienka granica pomiędzy pewnego rodzaju przaśnością, a dobrą piosenką, której nie powstydziłby się niejeden artysta. No, ale gdy zgłębiłem się w ten wyjątkowy projekt i usłyszałem jakie osoby stoją za sukcesem Cioci Agi, utwierdziłem się w prawdzie, że jesteśmy świadkami narodzin czegoś naprawdę ciekawego.
Polecamy podobne artykuły
Lindsey Stirling – magia skrzypiec - Zespoły i Artyści
O tym jak popularna jest ta amerykańska artystka niechaj świadczy wiele milionów odsłon na portalu YouTube. Muzyka jaką komponuje i gra przenosi w krainy, w których króluje magia i optymizm. Kto raz posłucha ten na zawsze będzie zakochany.
Teraz czytane artykuły
2Cellos – przystojni panowie i magia wiolonczeli - Zespoły i Artyści
W muzycznym świecie bywają takie duety, na które się miło patrzy, i które się jeszcze milej słucha. I nie koniecznie są to piosenkarze czy piosenkarki. Pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser nie śpiewają. Jako zespół 2Cellos od 2011 roku grają na wiolonczelach, i robią to tak widowiskowo i magicznie, że nie sposób oderwać wzroku, a i narząd słuchu pieszczony jest maksymalnie. 18 maja 2018 roku ponownie wystąpią w Polsce.
Apokalipsa zombie na serio, czyli jak by to było! - Intrygujące
Ludzie od dawna zadają sobie pytanie, czy świat się kiedyś skończy tak, jak świat dinozaurów. A jeśli się skończy, to jaka będzie tego przyczyna. Teorii jest wiele; od trzeciej wojny światowej, przez zmianę klimatu, epidemie czy nawet asteroidę. Ale z racji moich zainteresowań chciałabym skupić się na innej apokalipsie, czyli apokalipsie zombie. OTO zatem ONA! W MOIM WYDANIU.
Zosia Sławińska debiutuje nastrojowym singlem "dimension"! - Zespoły i Artyści
Mamy króciutką, ale za to bardzo dobrą informację dla miłośników muzyki autorskiej, wysublimowanej, enigmatycznej. Otóż młodziutka wokalistka Zosia Sławińska właśnie zadebiutowała swoim pierwszym, anglojęzycznym singlem. Wydaje się, że 17-letnia dziewczyna może śpiewać głównie prościutkie utwory w stylu eurowizyjnej popowej papki. Tymczasem „dimension” to kawałek niezwykle dojrzały, stworzony w intymnym klimacie, zapraszający do wnętrza wrażliwej duszy.
Udka w sosie tatarskim - Przepisy
Tym razem prezentujemy coś pysznego na obiad. Potrawę, którą już po pierwszym kęsie nigdy nie zapomnicie. Ten smak i zapach są nie do opisania. Zaskoczcie gości i rodzinę. Przygotujcie danie, jakim są udka w sosie tatarskim!
Ciocia Aga – cały świat już o niej gada. Bo jej "Muzyka ma moc", otula jak koc - Muzyczne Style
Ciocia Aga, która od wielu miesięcy zdobywa polski rynek piosenki dziecięcej nie zwalnia tempa. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tej artystce, z zaciekawieniem zacząłem przyglądać się temu, co robi. Tak naprawdę każdy utwór z jej repertuaru wyznaczył pewną estetykę, która od razu nakreśliła jej miejsce w szeregu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Piosenka dziecięca to bardzo cienka granica pomiędzy pewnego rodzaju przaśnością, a dobrą piosenką, której nie powstydziłby się niejeden artysta. No, ale gdy zgłębiłem się w ten wyjątkowy projekt i usłyszałem jakie osoby stoją za sukcesem Cioci Agi, utwierdziłem się w prawdzie, że jesteśmy świadkami narodzin czegoś naprawdę ciekawego.
Nowości
"Pył" – Czas na wielki oddech? - Recenzje książek
Hugh Howey. To człowiek, przez którego: dusiłem się; martwiłem; miałem nadzieję, po czym ją traciłem i ciekaw nieznanego, odczuwałem dreszcze… Dzięki Ci Hugh! Oby więcej było takich ludzi, jak Ty. Takich pisarzy rzecz jasna. Twórców, którzy potrafią wykreować namacalny, wrogi, zniszczony świat. A w nim wyrazistych bohaterów, z którymi na tyle się zżywamy, że pragniemy trzymać kciuki za powodzenie ich misji do samego końca. Howey to zrobił w swojej trylogii „Silos”. I choć z środkowym tomem nie zaprzyjaźniłem się aż tak bardzo (odsyłam do jego recenzji), to finał pt. „Pył” jest tym, czego prawie oczekiwałem. Załóżcie więc maskę przeciwgazową, a najlepiej szczelny kombinezon, bo czeka Was trzymający w napięciu kawał dojrzałej literatury dystopijnej, choć nie tej wielkości, siły i mroku, co „Droga” Cormaca McCarthy'ego.
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie
Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda
Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.
Artykuły z tej samej kategorii
Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści
Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.
Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści
Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?
Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści
Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.
Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści
Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!
"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści
Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.621