
673
772 min.
Ciekawe miejsca
bartoszkeprowski (3146 pkt)
561 dni temu
2021-09-05 20:37:25
Wrocław i jego ciekawe atrakcje
To jedno z największych (czwarte pod względem liczby ludności) i najstarszych miast w Polsce. Jednak wbrew pozorom Wrocław to nie tylko miasto muzeów. Owszem, tych na terenie wspomnianej miejscowości jest sporo. Jednakże centrum miasta leży pomiędzy rzekami, Odrą oraz jej odnogą – Oławą, a także licznymi fosami. Dzięki temu okolica jest naprawdę malownicza. Mnóstwo zieleni kontrastuje z zabytkowymi kamienicami, robiącym piorunujące wrażenie rynkiem wraz z ratuszem oraz nowoczesnymi budynkami. Liczne parki zachęcają do częstych spacerów bądź wypoczynku. Ponadto Wrocław może poszczycić się kilkoma małymi wysepkami połączonymi z resztą miasta urokliwymi mostami. Nie ma lepszego miejsca na romantyczny spacer zakończony kolacją w restauracji otoczonej z każdej strony zielenią oraz wodami Odry. Przepiękna okolica, czysta, zadbana i urokliwa pod każdym względem. Błędnie byłoby sądzić, że Wrocław nie ma też innych atrakcji do zaoferowania. I nie chodzi tylko o najstarsze zoo w Polsce. Jeśli szukacie miejsca, gdzie moglibyście się pobawić i wypić kilka drinków z kolegami w niebanalnej okolicy, to z całego serca polecam Galerię Neonów. Prawdziwie zaczarowane miejsce. Oglądaliście kiedyś „Alicję w Krainie Czarów”? Galeria Neonów w samym centrum Wrocławia to taka królicza nora... która przeniesie Was do zupełnie innego świata.
Przepiękny, ogromny i zapierający dech w piersiach Ratusz. Można tylko przecierać oczy z niedowierzania ;)
Niesamowita Galeria Neonów. Idealne miejsce do spędzenia czasu w towarzystwie znajomych. Muzyka, niebanalna atmosfera i drinki, czego chcieć więcej :)
Poza tym przeogromną atrakcją Wrocławia są legendarne krasnale. Tych małych, sympatycznych drani na terenie samego miasta i w jego okolicy jest mnóstwo. Ich liczba przekracza 300. Zatem znalezienie wszystkich krasnali podczas jednego weekendu wydaje się wręcz niemożliwe i jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich turystów odwiedzających omawianą miejscowość.
Co tam jeden Krasnal. Tutaj macie całą grupkę i to jeszcze praktykującą wspólne hobby. Powitajcie zatem Krasnali dumnie zwących się: Orkiestrą Symfoniczną!
Co więcej, jak już wspominałem wcześniej, Wrocław szczyci się pięknymi parkami. Niektóre są ogólnodostępne, jak np. Park Mikołaja Kopernika czy Juliusza Słowackiego, inne można podziwiać za niewielką opłatą. Do tej grupy zalicza się Ogród Japoński oraz Ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Powiem Wam tak, widoki nieziemskie i warte każdej złotówki. Szczególnie jeśli jesteście zwolennikami kultury dalekiego wschodu lub lubujecie się w egzotycznych egzemplarzach roślin. Istny raj dla wszystkich domorosłych ogrodników.
Ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
Czym byłaby malownicza okolica pozbawiona punktów widokowych? Tych oczywiście również we Wrocławiu nie brakuje. Począwszy od tych bardziej zabytkowych – Mostu pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny, oraz wieżach Katedry św. Jana Chrzciciela, a kończąc na ultranowoczesnym Sky Tower. Dzięki wspomnianym punktom widokowym można podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia. Jeśli zaś macie lęk wysokości, ale mimo wszystko chcielibyście zobaczyć okolicę z nieco wyższej pozycji, to zapraszam na kolejkę linową Polinka. Początkowo miała ona służyć studentom Politechniki Wrocławskiej do szybkiego przemieszczania się pomiędzy Kampusem Głównym Uczelni oraz znajdującym się po drugim stronie Odry Kampusem Na Grobli, niemniej obecnie służy również jako atrakcja turystyczna.
Panorama Wrocławia - widok z Mostu Pokutnic!
Koniecznym do odwiedzenia miejscem podczas pobytu we Wrocławiu jest przeogromny kompleks poświęcony wodzie o nazwie Hydropolis. To interaktywne muzeum zwyczajnie zachwyca. Wodna drukarka, sterowalny wir wodny, filmy naukowe, przeróżne eksponaty oraz mnóstwo, naprawdę mnóstwo wiedzy o, wydawałoby się tak dobrze nam znanej, cieczy. W Hydropolis można spędzić calutki dzień i jeszcze nie dać rady zgłębić wszystkich dostępnych na terenie placówki materiałów. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu omawianego muzeum. Zatem tutaj odkryjecie ogrom tajemnic i interesujących faktów na temat najbardziej popularnej i niezbędnej do życia wszystkim organizmom na Ziemi, cieczy zwanej wodą.
Głębinowe potwory - repliki z Hydropolis.
Wisienką na torcie jest Panorama Racławicka. Niezwykły obraz poświęcony bardzo ważnej bitwie pod Racławicami, która przez lata rozpalała serca rodaków, dając im nadzieję na lepsze jutro. Przyznam, że nigdy nie przepadałem za historią i sztuką, niemniej omawiane dzieło, a do tego jego profesjonalna prezentacja powaliły mnie na kolana. To po prostu trzeba zobaczyć.
Fragmenty wspaniałego obrazu przedstawiającego Bitwę pod Racławicami.
Skalne Miasto
W trakcie mojej trzydniowej wycieczki koniecznie musiałem udać się także do Skalnego Miasto w Czechach, o którym nasłuchałem się wielu pozytywnych opinii. Co ciekawe, funkcję turystyczną miejsce to zaczęło pełnić w czasach nowożytnych, jednak już w średniowieczu okoliczna ludność wykorzystywała znajdujące się tam skały jako schronienie. Warto też nadmienić, że składa się z dwóch dużych i niezależnych zbiorowisk skał, połączonych Wilczym Wąwozem, przez który przechodzi żółty szlak turystyczny.
W związku z powyższym postanowiłem samemu wybrać się z Wrocławia bezpośrednim pociągiem Kolei Dolnośląskich do miasteczka Adrspach i sprawdzić na własnej skórze fenomen fantastycznego, kamiennego labiryntu wyrzeźbionego siłami natury.
Zachwycający Plan Słoni.
Ta czeska wizytówka oczarowała mnie już na wstępie. Ogromne jezioro z licznymi punktami widokowymi jest pierwszą atrakcją po przekroczeniu wrót Skalnego Miasta i robi potężne wrażenie. Tak w zasadzie, można by rozstawić tu nad brzegiem leżak i opalać się w słońcu. Okolica jest bajeczna. Jak z obrazka. A dalej jest już tylko lepiej. Oczom wyłaniają przeogromne formacja skalne. Część z nich przypomina różne rzeczy. Na swojej drodze spotkacie Starościnę, Kochanków, Bliźniaków czy Czarci Most. O ile pierwsza część Skalnego Miasto przypomina gęsty las ulokowany pomiędzy górami, swego rodzaju wąwóz, o tyle jego druga część składa się z licznych jaskiń, wąskich przesmyków oraz kamiennych platform, do których, co rusz trzeba wspinać się po wysokich schodach lub schodzić w dół. Ciężka przeprawa, ale z jakimi nieziemskimi widokami.
Cieszę się, iż mogłem Was zabrać w podróż po Wrocławiu. Liczę, że chociaż przez chwilę, dzięki moim ponad trzystu zdjęciom, poczujecie magię zarówno tej dużej miejscowości, jak i czeskiego Skalnego Miasta!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Piękny Wrocław i niesamowite Skalne Miasto!
Więcej artykułów od autora bartoszkeprowski

"Raya i ostatni smok" – Przebaczenie, zaufanie i wiara! - Recenzje filmów
Jestem ogromnym zwolennikiem animacji. Szczególnie Disneya, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Nie da się ukryć, iż wspomniana wytwórnia potrafi tworzyć piękne animacje z bogatym światem oraz mądrym przesłaniem. Ponadto często zwalają z nóg pod względem audiowizualnym. Mająca premierę na początku lipca „Raya i ostatni smok” to kolejna pozycja na miarę „Krainy Lodu”, „Zaplątanych” czy „Zwierzogrodu”. Ogromnie pomysłowa, stworzono z pasją i zachwycająca pełnokrwistymi bohaterami.

"Luca" – Czy syreny śnią o pasących się rybkach? - Recenzje filmów
Studio Pixar nie przestaje zadziwiać. Ich kolejna animowana propozycja cieszy oko i daje ogrom radości. Mowa tu oczywiście o filmie „Luca”, którego bohaterem jest przesympatyczny chłopak. Nieco naiwny, troszkę bojaźliwy, ale o wielkim sercu i jeszcze większych marzeniach. Dacie się ponieść z falami morskiej opowieści, gdzie syren niczym Arielka wychodzi z wody naprzeciw swojemu losowi? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na zadanie pytanie, to trafiliście we właściwe miejsce.

"Cruella" – Aby być niezastąpionym, zawsze trzeba być odmiennym - Recenzje filmów
Cruella? A któż to taki? Serio, tak dawno oglądałem „101 dalmatyńczyków”, że musiałem sobie najpierw odświeżyć bajkę, aby w pełni zrozumieć, do jakiej postaci nawiązuje opublikowany zwiastun film i skąd zrobił się wokół niego taki przeogromny szum. Szczerze? Sam pomysł nie za bardzo przypadł mi do gustu. O ile w przypadku „Czarownicy” idea ukazania złoczyńcy z zupełnie innej strony zdała egzamin, o tyle byłem przekonany, że „Cruella” okaże się niewypałem. Skąd takie negatywne podejście? Wieloletnie doświadczenie.

"Mitchellowie kontra maszyny" – Virtual vs real life - Recenzje filmów
Macie mnie. Mimo iż jestem ogromnym miłośnikiem wytwórni Disney, to jej najnowsze twory wcale nie są czymś niepowtarzalnym, co zapadałoby w pamięć i do czego chciałoby się wracać. Jeszcze kilka lat temu fabryka snów znana z Myszki Miki i Kaczora Donalda deklasowała konkurencje. Obecnie jest z tym różnie. Oczywiście, animacje te wciąż trzymają bardzo dobry poziom, jednak czegoś im brakuje… może oryginalności i świeżości? Z opowieścią o pewnej rodzince Mitchellów, czyli wspólnym dziecku Columbia Pictures, Sony Pictures Animation oraz Lord Miller („Spider-Man: Uniwersum”) jest inaczej!

"Randki od święta" – Książę od święta z telefonicznej listy kontaktów - Recenzje filmów
Czy kiedykolwiek byliście jedyną osobą bez swojej drugiej połówki na świątecznej imprezie rodzinnej? Doświadczyliście tego uczucia skrępowania i zażenowania ciągłymi pytaniami o Twoją przyszłość oraz narzekania na wciąż wolny stan związku? Ile już razy musieliście słuchać, że człowiek stworzony jest do łączenia się w pary, a single to przecież nieszczęśliwe i zgorzkniałe przez samotność istoty. Bzdura. Przecież do spełnienia marzeń i radości z życia nie potrzeba nam drugiej osoby.
Polecamy podobne artykuły
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty 2022 – co w programie? - Kultura
21 lipca wiele osób będzie wygrzewać się na plaży nad polskim morzem. Jednak nie kinomani – prawdziwi koneserzy filmów ambitnych. Ci będą inaczej spędzać wolny czas. Wybiorą się do Wrocławia, aby uczestniczyć w Festiwalu Nowe Horyzonty. To przecież dla nich – cytując Vita Corleone – propozycja nie do odrzucenia. Bo jakże inaczej nazwać możliwość obejrzenia 271 wymagających, przełamujących stereotypy i pobudzających intelektualnie filmów wysokiej jakości, trwających łącznie 24 965 minut! Jakich konkretnie tytułów mogą się spodziewać w danych sekcjach?

"Wielka woda" – Wrocław 97 - Seriale
Kiedy Jan Holobuek w jednym z wywiadów oznajmił, że kolejnym projektem, w którym dosłownie zamoczy palce, a nawet nogi, będzie serial, którego akcja dzieje się w trakcie powodzi tysiąclecia, przestraszyłem się. Co prawda, najpierw krzyknąłem wow!, ale chwilę później, pojawiły się wątpliwości. Przecież taka katastroficzna tematyka wymaga dobrych efektów specjalnych – a z tym wiadomo, jak to u nas bywa. Uff! Można odetchnąć z ulgą. „Wielka woda” to kolejny miniserial po „Królowej” cierpiący na zbyt pośpieszne motywacje bohaterów, skróty i ściśnięty finał, ale o żadnej katastrofie nie może być mowy. To produkcja zrealizowana z rozmachem, podnosząca dodatkowo swoją jakość wiarygodnymi rolami.

Zielona Góra, jakiej nikt się nie spodziewa! - Ciekawe miejsca
Zielona Góra zwana też Winnym Grodem to miasto na północnym krańcu Dolnego Śląska, w którym być może nie raz byliście, ale jakiego nie znacie, a nawet jakiego przenigdy byście się nie spodziewali. Jeżeli ktoś (tutaj autor) takimi słowami przedstawia to ciekawe miejsce, to wiedźcie, że coś jest na rzeczy. Czytając „przewodnik” Mieczysława J. Bonisławskiego, będziecie jednocześnie popijać wino z jego bohaterami oraz wspólnie zwiedzać i odkrywać zielonogórskie zakamarki oraz tamtejszą kulturę. Ale nie chodzi o typowe zabytki. Skarbami będą stare wagony kolejowe, parowozy, budynki pionierów i związana z nimi historia. Autor tak napisał całą książkę, że pobudza ona wyobraźnię i zachęca do przyjazdu także turystów z dalszych, polskich regionów.

Poronin, Zakopane, Kraków – czym późną jesienią zachwyca ta południowa trójca? - Ciekawe miejsca
Listopadowy mrok. Pobudka o 4.00 nad ranem. Prawie 6 godzin jazdy. Ale i tak młodzież z Kujaw była zachwycona wycieczką na południe Polski. Być może nie jest to najlepszy czas, aby odwiedzić Poronin, Zakopane i Kraków – grudzień czy styczeń byłyby lepszymi miesiącami, ze względu na zimową aurę i większy mroźny „survival”. Jednak, jak pokazują zdjęcia zaprzyjaźnionego z naszym portalem nauczyciela, nawet w połowie listopada, tamtejsze tereny i zabytki prezentują się przepięknie – górski, południowy klimat aż się z nich wylewa!

Inowrocław – miasto soli, zdrowia i zieleni - Ciekawe miejsca
Z cyklu Ciekawe miejsca w regionie i nie tylko, tym razem polecamy Wam wycieczkę do Inowrocławia. Miasto znane jest z Parku Solankowego i uzdrowiskowych tężni.

Szymbark – bijące serce Kaszub - Ciekawe miejsca
Z cyklu ciekawe miejsca do zwiedzania w Polsce, tym razem prezentujemy Wam Szymbark na Kaszubach. Miejsce to niezwykłe, przypominające o tragicznych losach ludzi stąd pochodzących, ale mimo to tętniące życiem. Dlaczego warto się tam udać?

Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016 - Organizacje
Niech Was nie zmyli zdjęcie główne artykułu. Ciemne i gęste chmury nad Wrocławiem nie zwiastowały niczego złego. Wręcz przeciwnie. 21 czerwca 2011 roku, był dniem, kiedy mieliśmy powód do dumy. Wówczas Wrocław otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2016. Od 15 do 17 stycznia trwał Weekend Otwarcia ESK Wrocław, zakończony uroczystą i magiczną ceremonią, którą obejrzało 100 tys. osób!
Teraz czytane artykuły

Piękny Wrocław i niesamowite Skalne Miasto! - Ciekawe miejsca
Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich, jedynych w swoim rodzaju, miast, o czym mogłem się niedawno przekonać, spacerując po jego malowniczych uliczkach. Już dworzec potrafi ująć swoim wykonaniem. Przypomina bowiem z zewnątrz bardziej średniowieczny zabytek niż budynek codziennego użytku. Do tego atrakcyjność Wrocławia potęguje możliwość wybrania się do magicznego Skalnego Miasta położonego niedalekiej polskiej granicy, u naszych czeskich sąsiadów. W sezonie wiosennym i letnim dostaniemy się tam pociągiem Kolei Dolnośląskich. Mam nadzieję, że dzięki moim zdjęciom poczujecie czar wrocławskich krasnali oraz urok niezwykłego Skalnego Miasta!

"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! - Muzyczne Style
XX wiek, roku 1972. Pani profesor Anne Kilmer z Uniwersytetu Kalifornijskiego, pełniąca również funkcję kuratora Muzeum Antropologii w Berkeley, jest szczęśliwa. Właśnie udaje się jej sfinalizować trwające 15 lat badania: rozszyfrować jeden z najstarszych znanych fragmentów notacji muzycznej na świecie, który znajdował się na jednej z 20 tys glinianych tablic wykopanych przez archeologów we wczesnych latach 50.

AURA. radzi: "WOLNIEJ"! - Zespoły i Artyści
16 marca w serwisie YouTube odbyła się premiera teledysku do utworu pod przekornym tytułem „WOLNIEJ”. To trzeci singiel tajemniczej artystki, która spełnia swoją pasję i przekazuje emocje jako AURA. Co jeszcze wiemy na temat piosenki, jak i samej wokalistki?

"Noise" – teledysk do singla promującego nowy album Nightwisha! - Zespoły i Artyści
7 lutego 2020 roku na YouTubie miał premierę utwór pt. „Noise” popularnej, fińskiej metalowej grupy Nightwish. Czy fani są zadowoleni? O to trzeba ich zapytać. Po komentarzach można wysnuć wniosek, że ogólnie są na tak. Według nas singiel, a konkretniej jego clip, ma ciekawy klimat. Nie dość, że opowiada o poważnym temacie, czyli o negatywnych konsekwencjach uzależnienia m.in. od nowych technologii, to jeszcze wygląda niczym szalone, elektroniczne skrzyżowanie brytyjskiego serialu science-fiction „Black Mirror” z cyrkowo-gotyckim stylem (kłania się „Imaginaerum” – album z 2011 roku). „Noise” promuje najnowszy krążek zespołu pt. HVMAN. :II: NATVRE, który światło dzienne ujrzy 10 kwietnia (na łamach portalu na pewno ukaże się jego recenzja), i który będzie kontynuacją „Endless Forms Most Beautiful” – pojawią się na nim choćby hymny pochwalne dla piękna świata, kwestie związane z religiami, ewolucją, historią życia i całej ludzkości… W centrum uwagi pozostanie człowiek oraz technologia. Wracając do teledysku, to jego reżyser Stobe Harju („The Islander”) pokazał liczne kontrasty. Jest tu miejsce i na budzące niepokój, mroczne sceny w wannie w masce gazowej i mechanicznymi dłońmi; a także na wesołe podrygi dziewczynki w białej sukience. Głos Floor Jansen brzmi dobrze, a kompozycja w refrenie przypomina tę z „Gry o tron”, co jest z jednej strony jest plusem, ale z drugiej ma się wrażenie, iż zabrakło większej oryginalności. Mimo wszystko polecamy!

Pełny oficjalny zwiastun "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"! - Artykuły o filmach
Nareszcie! 10 października we wtorek rano czasu polskiego ukazał się w sieci długo wyczekiwany zwiastun ósmego epizodu „Gwiezdnych wojen”. Jednocześnie ruszyła przedsprzedaż biletów na pierwsze seanse. Premiera „Ostatniego Jedi” już 14 grudnia. Trailer jest mniej tajemniczy od wcześniejszego teasera i zawiera potencjalne spoilery, ale nadal czuć moc i klimat „Star Wars”. Czyżby Rian Johnson dał radę i stworzył coś więcej niż - jak się wielu obawia - kopię „Imperium kontratakuje”? Co by nie mówić, przyznajcie sami, że świętej pamięci Carrie „Leia” Fisher wygląda tu zjawiskowo!
Nowości

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina
Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze
Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!

"The Last of Us" – Siła miłości, czyli jak przetrwać w zagrzybionym świecie! - Seriale
10 lat temu premierę miała gra, która do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych w całej konsolowej historii. Nie brała jeńców. Rozjeżdżała emocjonalnie jak walec. Ściskała gardło. Przerażała, zachwycając jednocześnie warstwą wizualno-dźwiękową. Stworzona na podstawie przemyślanego, intrygującego scenariusza Neila Druckmanna, zyskała spore uznanie krytyków i zdobyła wór nagród. Kiedy jej fani dowiedzieli się, że HBO bierze się za adaptację, w ich mózgach zaczęły rosnąć grzyby… Czyżby wreszcie udane przeniesienie gry na do filmowej rzeczywistości? A może kolejny zawód? Gromkie brawa, czy obawa? Śpieszę z odpowiedzią. „The Last of Us” to serial z tyloma zaletami, że zasypują one szarą strefę. Warto poświęcić mu dziewięć godzin życia, nawet, jeśli jest się widzem nieznającym pierwowzoru.
Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura
Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina
Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Sebastian Krupa w nowym emocjonalnym utworze! - Zespoły i Artyści
"Zdania Nie Zmienię" to kolejny singiel w dorobku Sebastian Krupy. Piosenka ta jest tak melodyjna i emocjonalna, że warto się z nią zapoznać.
Artykuły z tej samej kategorii

Co warto zobaczyć Golub-Dobrzyń - Rynek - Ciekawe miejsca
Rynek w Golubiu Dobrzyniu zachwyca swoją konstrukcją. Miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w okolicy. Co skrywa ten niepozorny skrawek miasta? Wąskie uliczki, stare kamienice, mur obronny oraz wiele ciekawych zabytków.

Park Kulturowy Wietrzychowice i Sarnowo – niezwykłe przeszło tysiącletnie korzenie Kujaw - Ciekawe miejsca
Jest pewne niezwykłe miejsce w Polsce, a dokładniej na Kujawach, które niczym wehikuł czasu może nas przenieść do bardzo odległych, dawnych czasów – kilka tysięcy lat p.n.e. Do epoki neolitu, kiedy to mieszkająca w osadach ludność wyrabiała charakterystyczne lejkowate naczynia oraz narzędzia z kamienia, gdzie po lasach biegały wymarłe obecnie zwierzęta, i gdzie bogaty system wyobrażeń silnie wiązał się z wiarą w życie pozagrobowe. Tym miejscem jest Park Kulturowy w Wietrzychowicach i położonym niedaleko Sarnowie!

Włocławek - zdjęcia wykonane z poziomu lustra wody nad Wisłą - Ciekawe miejsca
Zapraszamy na wirtualną wycieczkę statkiem po rzece Wiśle w okolicy miasta Włocławek. Zdjęcia pokazują stary most we Włocławku, bulwary i tamę wraz ze śluzą, krzyż przy pomniku wyrzucenia Jerzego Popiełuszki. Włocławek - lato 2012.

Skansen w Kłóbce - folklor, magia i sentymentalna podróż w przeszłość - Ciekawe miejsca
Zwiedzaliśmy Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny. Zachęcamy do lektury artykułu o tym niezwykłym miejscu. Znajdziecie tutaj galerię zdjęć, które sprawią, że cofniecie się w czasie i na te kilka chwil zapomnicie o współczesnym świecie.

JuraPark Solec - park dinozaurów - wspaniałe miejsce dla dzieci - Ciekawe miejsca
Zapraszamy na wycieczkę do świata dinozaurów. Wszystkie dzieci prawie w każdym wieku mogą znaleźć coś dla siebie, gdyż JuraPark w Solcu Kujawskim to świetne miejsce dla nauki i zabawy.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.689