O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Poronin, Zakopane, Kraków – czym późną jesienią zachwyca ta południowa trójca? - Ciekawe miejsca

Listopadowy mrok. Pobudka o 4.00 nad ranem. Prawie 6 godzin jazdy. Ale i tak młodzież z Kujaw była zachwycona wycieczką na południe Polski. Być może nie jest to najlepszy czas, aby odwiedzić Poronin, Zakopane i Kraków – grudzień czy styczeń byłyby lepszymi miesiącami, ze względu na zimową aurę i większy mroźny „survival”. Jednak, jak pokazują zdjęcia zaprzyjaźnionego z naszym portalem nauczyciela, nawet w połowie listopada, tamtejsze tereny i zabytki prezentują się przepięknie – górski, południowy klimat aż się z nich wylewa!

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
admin (44605 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
765
Czas czytania:
789 min.
Kategoria:
Ciekawe miejsca
Autor:
admin (44605 pkt)
Dodano:
607 dni temu

Data dodania:
2022-11-28 16:32:47

Co prawda przez 4 dni nie da się zajrzeć do każdego zakątka, zbadać każdy centymetr, trafić na wszystkie ślady minionej przeszłości, ale można poczuć, jakby było się w innej krainie. Wystarczy wyjrzeć przez okno jednego z pensjonatów w Poroninie, aby naszym oczom ukazał się niezapomniany widok na domy góralskie i jesienno-zimowe krajobrazy (malownicze Pasmo Gubałowskie), a nos wciągnął świeże, pachnące, górskie powietrze. Będzie to obraz, który na wiele lat zakoduje się w głowach młodych i starszych ludzi, przybyłych tutaj z różnych regionów Polski – także tych północnych i wschodnich.

 

 

Oczywiście największym wysiłkiem w ciągu kilku dni spędzonych w takich miejscach okaże się wejście na Gubałówkę (w północno-zachodniej części Zakopanego, nazwa pochodzi od polany). Trzeba mieć zdrowe nogi, by dotrzeć na samą górę. Dla młodzieży to żaden problem, dla osób po sześćdziesiątym roku życia wzniesienie o wysokości od 1120 do 1129 m n. p. m. będzie jednak wyzwaniem (ostrożnie, bo śliskie podłoże, kamienie i błoto sprawią, że łatwo się przewrócić i sturlać). Ale gdy już postawią stopy na szczycie, to będą mogli podziwiać panoramę Tatr i zjeść w najwyżej położonej restauracji w Polsce.

 

 

Po odpoczynku w ciepłym, przytulnym pensjonacie, czas na kolejne atrakcje. Zanim jednak o nich napiszemy, najpierw kilka słów na temat samego Poronina. To podhalańska wieś, położona w Małopolsce, w powiecie tatrzańskim, 7 km do Zakopanego. Trasy biegowe, Gazdówka za Borem czy Kościół św. Marii Magdaleny to bez wątpienia obiekty, które warto tam zobaczyć. Co ciekawe w tej wsi mieszka około 3500 osób, ale liczba turystów w sezonie sięga nawet 5 tysięcy! Nic dziwnego. Przyciąga bowiem żywym folklorem góralskim oraz legendą – w Poroninie miał zginąć w tragicznym wypadku upragniony syn królowej Bony (koń, którym jechała królowa, przestraszył się i zrzucił ją z konia, co doprowadziło do przedwczesnego porodu).

 

Około 5 km dalej jest Ząb, gdzie z daleka lub bliska można łapać się za głowę (a może i za „szczękę”), widząc bajkową willę Kamila Stocha. Ale skupmy się na czymś innym, bo oto wkrótce znaki będą kierować na Rusinową Polanę oraz do pewnej, małej świątyni, która jest najwyżej położonym sanktuarium maryjnym w Polsce (1200 m. n.p.m,). Mowa o Sanktuarium na Wiktorówkach, zwanym też Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Matki Bożej Jaworzyńskiej w Tatrzańskim Parku Narodowym. W tym miejscu znajdą schronienie turyści, których nagle zastanie deszcz ze śniegiem. Świątynia sąsiaduje ze wspomnianą Rusinową Polaną, która zajmuje powierzchnię ok. 100 ha. Stamtąd widać chociażby Rysy. Warto nadmienić, że kaplica Królowej Tatr, do której przybywają pielgrzymi z całego kraju, powstała z powodu wydarzenia sprzed setek lat. Jak opowiedział pewien pasterz, w drugiej połowie XIX wieku 14-letniej Marysi Murzańskiej ukazała się Jaśniejąca Pani. Młodziutka pastereczka poszukiwała wtedy zaginionych owieczek, a postać ta obiecała jej pomoc w ich odnalezieniu. Jednak uprzednio dziewczynka musiała spełnić polecenia: opuścić Rusinową Polanę (uniknąć tym samym duchowych niebezpieczeństw) oraz przypominać ludziom, by ci nie grzeszyli.

 

 

 

Na Wiktorówkach, obok kaplicy, jest także Miejsce Pamięci, którego motto brzmi następująco: „Pamiętam – Tęsknię – Czekam”. Na dwupoziomowym murze znajduje się aż 119 tablic, które upamiętniają tych, którzy zginęli w górach, ale również osoby bardzo związane z górami, zmarłe śmiercią naturalną. Pierwszą tablicę zawieszoną tutaj w 1992 roku, a była on poświęcona Władysławowi Klamerusowi (1956-1992), zakopiańskiemu artyście, niepełnosprawnemu taternikowi. W następnych latach do Władka „dołączyli” m.in. piloci śmigłowca „Sokół”, który uległ katastrofie w Dolinie Olczyskiej w sierpniu 1994 roku oraz ratownicy, którzy zginęli 30 grudnia 2001 roku w trakcie akcji ratunkowej pod Szpiglasową Przełęczą, a także przewodnik tatrzański Wojciech Marczułajtis, alpinista Maciej Berbeka i himalaista Andrzej Zawada.

 

Będąc w okolicach Poronina i krocząc drewnianym mostkiem, trudno nie zauważyć głośnych Wodogrzmotów Mickiewicza. Nawet te mniejsze kaskady o wysokości minimum 3 metry są piękne i tworzą wspaniałą wizualnie kompozycję. A dlaczego Mickiewicza? Otóż Towarzystwo Tatrzańskie w 1891 roku nadało im imię wieszcza na pamiątkę sprowadzenia rok wcześniej jego prochów na Wawel.

 

 

Skoro już jest mowa o Wawelu… Nie, to jeszcze nie ta pora. Przecież Kraków to będzie wielki finał owej wycieczki. Przed nim należy jeszcze udać się do Zakopanego, by zobaczyć z bliska Kościół Świętej Rodziny – najstarszą, murowaną świątynią budowaną od 1877 roku. Ale to nie to Sanktuarium szczególnie budzie zainteresowanie wśród młodzieży, a Wielka Krokiew, czyli znana wszystkim największa Skocznia narciarska, która została oddana do użytku w 1925 roku, zaprojektowana przez dyrektora Szkoły Przemysłu Drzewnego Karola Stryjeńskiego oraz tajemniczego Szweda. Skąd takie określenie? Odpowiedź jest prosta. Skocznia o rozmiarze 140 metrów znajduje się na północnym stoku góry Krokiew, lesistego szczytu między dolinami Bystrej i Białego. Pierwszym zwycięzcą konkursu skoków został Stasiek Gąsienica-Sieczka. Wylądował on na 36 metrach. Już na dołączonych poniżej zdjęciach Wielka Krokiew prezentuje się niezwykle, a co dopiero na żywo!

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Poronin, Zakopane, Kraków – czym późną jesienią zachwyca ta południowa trójca?

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Polecamy podobne artykuły

I ty zakochaj się w jesieni... - Fotografia/Malarstwo

Wiele osób nie lubi jesieni. Dlaczego? Bo ona taka brzydka, deszczowa, pochmurna. O przeziębienie łatwo, o chandrę i zmęczenie również. Na plaży już poleżeć nie można. Wycieczki rowerowe też wydają się kiepskim pomysłem. Faktycznie, czasem pada i mrok czyha wśród drzew, ale ważne, że zdarzają się też ciepłe dni. I to właśnie w te dni trwająca od końca września astronomiczna jesień nie jest symbolicznym schyłkiem (ach te opadające liście), a magicznymi chwilami – tak pięknymi, że nie sposób się nie zauroczyć, oderwać oczu na widok jakże barwnego – żółtopomarańczowego krajobrazu i mniejszych jego elementów. Monika i Holly przekonują się o tym od dawna. To pasjonatki fotografii, które z aparatem w dłoni spacerują i uwieczniają złotą polską jesień. Dziękujemy, że podzieliły się z nami swoimi zdjęciami, ukazującymi zjawiskowość tej pory roku, i skłaniającymi jednocześnie do zadumy i refleksji…

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

 -

Odwiedzin: 1407

Autor: bartoszkeprowskiCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Piękny Wrocław i niesamowite Skalne Miasto! - Ciekawe miejsca

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich, jedynych w swoim rodzaju, miast, o czym mogłem się niedawno przekonać, spacerując po jego malowniczych uliczkach. Już dworzec potrafi ująć swoim wykonaniem. Przypomina bowiem z zewnątrz bardziej średniowieczny zabytek niż budynek codziennego użytku. Do tego atrakcyjność Wrocławia potęguje możliwość wybrania się do magicznego Skalnego Miasta położonego niedalekiej polskiej granicy, u naszych czeskich sąsiadów. W sezonie wiosennym i letnim dostaniemy się tam pociągiem Kolei Dolnośląskich. Mam nadzieję, że dzięki moim zdjęciom poczujecie czar wrocławskich krasnali oraz urok niezwykłego Skalnego Miasta!

Teraz czytane artykuły

Marta Krupa wchodzi w Nowy Rok z wymownym i tanecznym singlem "Thank You" - Muzyczne Style

Marta Krupa zamknęła stary rok gorącym singlem „Thank You”. Nowoczesne latynoskie brzmienia utworu z pewnością wpadną w ucho fanom tanecznych hitów. To już druga nowość muzyczna debiutującej w Polsce wokalistki i modelki. Poprzedni singiel „Call me” spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów a w serwisie YT teledysk obejrzało prawie 600 tysięcy widzów. 

Poronin, Zakopane, Kraków – czym późną jesienią zachwyca ta południowa trójca? - Ciekawe miejsca

Listopadowy mrok. Pobudka o 4.00 nad ranem. Prawie 6 godzin jazdy. Ale i tak młodzież z Kujaw była zachwycona wycieczką na południe Polski. Być może nie jest to najlepszy czas, aby odwiedzić Poronin, Zakopane i Kraków – grudzień czy styczeń byłyby lepszymi miesiącami, ze względu na zimową aurę i większy mroźny „survival”. Jednak, jak pokazują zdjęcia zaprzyjaźnionego z naszym portalem nauczyciela, nawet w połowie listopada, tamtejsze tereny i zabytki prezentują się przepięknie – górski, południowy klimat aż się z nich wylewa!

 -

Odwiedzin: 334

Autor: pjHistoria

Mieszko I, a może Meszek? Jak naprawdę nazywał się pierwszy władca Polski? - Historia

Wszyscy wiemy, że Mieszko I, zgodnie z kronikami, jest uważany za pierwszego władcę Polan i jednocześnie twórcę polskiej państwowości. Nie jest też tajemnicą, że poślubił czeską księżniczkę Dobrawę, a w roku 966, bez przymusu, przyjął chrzest, przez co wzmocnił swoją pozycję na arenie międzynarodowej i zjednoczył poszczególne plemiona. Pojawia się jednak pewna wątpliwość w tej historycznej układance – faktyczna tożsamość. Bo Mieszko niekoniecznie takie właśnie nosił imię!

Aleksander Siczek – kino uwielbia, lecz miłość wyznaje muzyce! - Muzyczne Style

Aleksander Siczek jest miłośnikiem muzyki, to pewne. Właśnie ukazał się pierwszy singiel z jego nadchodzącej płyty pt. „Kino, Muranów”. Przecinek w tytule nie jest przypadkowy. Piosenka nie opowiada ani o kinie, ani o Muranowie. Na trawie pod kinem powstał tekst utworu, a Muranów skrywający tak wiele nieodkrytych historii to dzielnica, którą Alek darzy szczególną miłością.

"Loft" – W sieci kłamstw - Recenzje filmów

Mężczyzna spada wprost na zaparkowany pod budynkiem samochód, naga blondynka zostaje odnaleziona martwa w ekskluzywnym apartamencie, a pięciu mężczyzn, podejrzewając siebie nawzajem, próbuje odnaleźć winnego. Pierwsze minuty filmu zwiastują więc ciekawy i trzymający w napięciu seans. Sam Van Looy od samego początku zasypuje widza efektownymi scenami, które mogą intrygować, ale i niepokoić.

Nowości

"Piosenki dla dzieci. Część 1" – Jak Ciocia Aga śpiewem przytula - Recenzje płyt

Do rodziców: pamiętacie, gdy Majka Jeżowska zachęcała Was do wspólnej zabawy swoimi piosenkami? Zapewne tak! Do dzieci: chcecie poczuć się jak Wasi kilkuletni wówczas rodzice? Wreszcie na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album, który w pełni na to pozwala. Łączy pokolenia. O wartościach ważnych opowiada i do tańca zaprasza. Ma taki zwykły tytuł, ale jednocześnie roztacza tak niezwykłą aurę. W czym zasługa autorki tekstów i wokalistki – Agnieszki Sadowskiej. Jako Ciocia Aga jest godną następczynią wspomnianej Majki Jeżowskiej. Jej „Piosenki dla dzieci” to płyta melodyjna, która sprawia, że zawsze świeci słońce.

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 12878

Autor: PaMCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Co warto zobaczyć Golub-Dobrzyń - Rynek - Ciekawe miejsca

Rynek w Golubiu Dobrzyniu zachwyca swoją konstrukcją. Miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w okolicy. Co skrywa ten niepozorny skrawek miasta? Wąskie uliczki, stare kamienice, mur obronny oraz wiele ciekawych zabytków.

 -

Odwiedzin: 11708

Autor: pjCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Park Kulturowy Wietrzychowice i Sarnowo – niezwykłe przeszło tysiącletnie korzenie Kujaw - Ciekawe miejsca

Jest pewne niezwykłe miejsce w Polsce, a dokładniej na Kujawach, które niczym wehikuł czasu może nas przenieść do bardzo odległych, dawnych czasów – kilka tysięcy lat p.n.e. Do epoki neolitu, kiedy to mieszkająca w osadach ludność wyrabiała charakterystyczne lejkowate naczynia oraz narzędzia z kamienia, gdzie po lasach biegały wymarłe obecnie zwierzęta, i gdzie bogaty system wyobrażeń silnie wiązał się z wiarą w życie pozagrobowe. Tym miejscem jest Park Kulturowy w Wietrzychowicach i położonym niedaleko Sarnowie!

 -

Włocławek - zdjęcia wykonane z poziomu lustra wody nad Wisłą - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę statkiem po rzece Wiśle w okolicy miasta Włocławek. Zdjęcia pokazują stary most we Włocławku, bulwary i tamę wraz ze śluzą, krzyż przy pomniku wyrzucenia Jerzego Popiełuszki. Włocławek - lato 2012.

 -

Odwiedzin: 12324

Autor: adminCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Skansen w Kłóbce - folklor, magia i sentymentalna podróż w przeszłość - Ciekawe miejsca

Zwiedzaliśmy Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny. Zachęcamy do lektury artykułu o tym niezwykłym miejscu. Znajdziecie tutaj galerię zdjęć, które sprawią, że cofniecie się w czasie i na te kilka chwil zapomnicie o współczesnym świecie.

JuraPark Solec - park dinozaurów - wspaniałe miejsce dla dzieci - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wycieczkę do świata dinozaurów. Wszystkie dzieci prawie w każdym wieku mogą znaleźć coś dla siebie, gdyż JuraPark w Solcu Kujawskim to świetne miejsce dla nauki i zabawy.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.835

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję