O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
lukasz_kulak (1022 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
10 862
Czas czytania:
19 184 min.
Kategoria:
Intrygujące
Autor:
lukasz_kulak (1022 pkt)
Dodano:
1649 dni temu

Data dodania:
2014-10-20 20:29:24

Powstanie życia na Ziemi oraz możliwość swobodnej egzystencji na jej powierzchni, to także zasługa Księżyca. Nastawanie po sobie kolejnych pór roku, istnienie wody w stanie ciekłym i sprzyjająca rozwojowi organizmów żywych temperatura, to wszystko dzięki naszemu satelicie. Pory roku są efektem odpowiedniego nachylenia osi obrotu Ziemi w stosunku do Słońca, które wynosi dokładnie 22,5˚. Gdyby oś ziemska znajdowała się w pozycji pionowej względem Słońca, wtedy naszą planetę nawiedzałyby bardzo wysokie temperatury w okolicach równika, natomiast obszary polarne (Antarktyda i Arktyka) stałyby się o wiele zimniejszymi i niedostępnymi miejscami niż są obecnie. W rezultacie woda, czyli element z którego w 70 % składa się ludzki organizm, istniałaby w postaci czap lodowych na biegunach, podobnie jak na Marsie. Zagadkowy jest również proces trzęsienia ziemi występujący na naszej planecie. Nie chodzi jednak o samo proces tego  zjawiska, ale interesujący jest fakt, iż tylko na Ziemi dochodzi do ruchów płyt tektonicznych. Prawdopodobnie duży wpływ na przemieszczanie się ziemskiego podłoża ma Księżyc.

 

W swojej książce Ch. Knight i A.Butler porównują Ziemię do inkubatora życia: „Księżyc był najważniejszym czynnikiem, który zdecydował o rozwoju i podtrzymaniu zaawansowanych form życia na Ziemi. Inaczej mówiąc, jeśli przyrównamy Ziemię do inkubatora życia, Księżyc będzie starannie zaprogramowaną maszyną, która monitoruje i stabilizuje cały proces. Prawdziwy system podtrzymywania życia”.

 

Radzieccy naukowcy

 

W 1970 roku ukazał się kontrowersyjny artykuł, napisany przez dwóch radzieckich naukowców: Michaiła Wasina oraz Aleksandra Szczerbakowa, pt. „Czy Księżyc jest kreacją pozaziemskiej inteligencji?”. Naukowcy doszli do niespotykanych odkryć, badając skały księżycowe. Jak się okazało, uczeni znaleźli ślady stopów metali: brązu, uran-236 i neptun-237, które rzecz jasna nie występują w naturze, lecz są efektem celowych procesów metalurgicznych. Ponadto poszczególne skały zawierały w sobie dziesięciokrotnie więcej tytanu niż najbardziej zasobne złoża na naszej planecie (tytan ma zastosowanie przy budowie samolotów, pojazdów kosmicznych oraz łodzi podwodnych). Wasin i Szczerbakow postanowili nie podążać oficjalną wersja wydarzeń  i odważyli się na przedstawienie własnej teorii, wynikającej z niespodziewanych odkryć:

 

„Porzucając tradycyjne ścieżki „zdrowego rozsądku”, zanurzyliśmy się w coś, co może na pierwszy rzut oka wydawać się niepohamowaną i nieodpowiedzialna fantazję. Ale, im bardziej drobiazgowo idziemy do wszystkich informacji zgromadzonych przez człowieka o Księżycu, tym bardziej jesteśmy przekonani, że nie istnieje jeden fakt mogący wykluczyć nasze przypuszczenie. Nie tylko to, ale wiele rzeczy do tej pory uważane za księżycowe zagadki są wytłumaczalne w świetle tej nowej hipotezy”.

 

Księżyc nie jest prawdziwy, przynajmniej nie tym, czym myśleliśmy dotychczas. Radzieccy astronomowie w swoim artykule dodają:

 

„Jeśli materiał ma być użyty do ochrony ogromnego satelity aby chronić go przed rozmaitymi niekorzystnymi warunkami, począwszy od wysokiej temperatury, przez promieniowanie kosmiczne, aż po bombardowanie meteorytów, eksperci prawdopodobnie użyliby – jak je nazywają – odpornych metali. W tym przypadku nie jest do końca jasne dlaczego kosmiczne kamienie są takimi kiepskimi przewodnikami ciepła – fakt ten sam w sobie jest absolutnie niezwykły – czyż jednak nie o to chodziło konstruktorom super sputnika Ziemi? Z inżynieryjnego punktu widzenia statek kosmiczny, który my nazywamy Księżycem, ma doskonałą konstrukcję. Jeśli zamierza się wysłać w przestrzeń kosmiczną jakiś sputnik, wówczas dobrze jest jeśli ma on pustą przestrzeń w swoim wnętrzu. W tym samym czasie byłoby naiwnością wyobrażać sobie, że taki doskonały pojazd kosmiczny jest gigantycznym i pustym pudłem, zbudowanym w niewielkiej odległości od Ziemi. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia ze starożytnym statkiem kosmicznym, którego wnętrze wypełniono paliwem dla jego silnika i materiałami potrzebnymi do napraw oraz narzędziami do nawigacji i obserwacji. Innymi słowy taki pojazd zawierał w sobie wszystko co potrzebne było Karaweli Wszechświata być czymś w rodzaju arki Noego, chroniącej w swoim wnętrzu całą cywilizację przez okres nawet tysięcy lat. W sposób naturalny powłoka takiego super pojazdu kosmicznego musi być niezwykle mocna, aby wytrzymać uderzenia meteorytów i gwałtowne zmiany temperatur pomiędzy ekstremalnym ciepłem, a ekstremalnym zimnem. Prawdopodobnie pokrywa ta ma dwie warstwy. Wewnętrzna warstwa, która jest pancerzem, ma 32 km grubości a zewnętrzna, złożona z różnego rodzaju materiałów, ma ok. 5 km. W niektórych miejscach Księżyca – zwłaszcza tam, gdzie znajdują się kratery, pokrywa zewnętrzna jest bardzo cienka lub nie ma jej wcale”.

 

Niezwykłej historii doświadczyli astronauci Apollo 12. W swojej książce D.H. Childress dokładnie opisuje zaskakujące wydarzenia: ”(…) stożkowe lądowniki, a także odrzucane pod koniec lotu trzecie segmenty rakiet nośnych, zderzały się z dużym impetem z twardą powierzchnią Księżyca. Za każdym razem powstawał odgłos, który personel NASA określił jako „dźwięk przypominający odgłos gongu lub dzwonu”. Jak wynika z przytoczonego cytatu, Księżyc nie ma jądra, czyli jest pusty w środku, co całkowicie przeczy naukowym teorią. Kosmolog Carl Sagan mówił, że naturalny satelita nie może być pusty od wewnątrz.

 

Kompletując i łącząc ze sobą wszystkie dostępne dane na temat Księżyca, nasz satelita wydaje się być wielkim, pradawnym, kosmicznym obiektem latającym - jak napisali w swojej pracy radzieccy uczeni.

 

Źródła:

1. answersingenesis.org/astronomy/moon/problems-for-giant-impact-origin-of-moon/
2. Butler A., Knight Ch., „Kto zbudował Księżyc, Amber, Warszawa 2007
3. Childress H.D., „Archeologia pozaziemska”, Amber, Warszawa 2008
4. www.cda.pl/video/544539d/CELESTIAL-JOSE-ESCAMILLA-film-napisy-PL

 

 

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:

Galeria zdjęć - Księżyc statkiem kosmicznym?

Temat / Nick:

Treść komentarza:

2 (14)

plk
1370 dni temu

Wydaje mi się, że nie chodzi tutaj o rozchodzenie się fali dźwiękowej a fali sejsmicznej. Nośnikiem tej fali jest materia w postaci gruntu księżyca. Tylko na takiej podstawie można zbadać i zmierzyć rozchodzenie się fali w próżni. Pytanie, czy jeżeli coś jest np. z gipsu, czy nie będzie właśnie podobnego efektu rezonansu jak w przypadku księżyca, który ba jak by wapienną strukturę. Ciężko coś podważyć w tej sprawie i nic nie można wykluczyć.
Dodaj opinię do tego komentarza

-1 (15)

eco
1648 dni temu

Uważam, że jest to prawdopodobna teza, szczególnie jak przeczytałem książkę Kto zbudował księżyc. W książce możemy przeczytać o matematycznych ciekawostkach, których jest naprawdę wiele na temat księżyca. Być może to tylko statystyka, a ktoś powiedział, że wszystko można ubrać w matematykę i liczby, bo zawsze znajdziemy jakieś zależności, lecz tych zależności jest naprawdę sporo. Może i bez powodu NASA nie zakończyła misji Apollo, a przecież w planach było zrealizowanie jeszcze kilku misji na księżyc. Uznano, że jest to za drogie, a może w rzeczywistości wykonano te misje potajemnie. Nikt nie wie co znaleziono na księżycu, ale podobno świadkowie mówią, o strachu przed kolejnymi misjami, czyżby obca cywilizacja - kto wie...
Dodaj opinię do tego komentarza

-2 (2)

Autor
1139 dni temu

Chodzi oczywiście o falę sejsmiczną.
Dodaj opinię do tego komentarza

-2 (18)

krytyczny
1374 dni temu

" ...nośnych, zderzały się z dużym impetem z twardą powierzchnią Księżyca. Za każdym razem powstawał odgłos, który personel NASA określił jako „dźwięk przypominający odgłos gongu lub dzwonu”. Jak wynika z ..."
W jaki sposób personel NASA mógł usłyszeć cokolwiek w środowisku, w którym nie ma gazów pozwalających rozchodzić się fali dzwiękowej ?

Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora lukasz_kulak

autor:lukasz_kulak(1022 pkt)

utworzony: 1172 dni temu

liczba odwiedzin: 4922

autor:lukasz_kulak(1022 pkt)

utworzony: 97 dni temu

liczba odwiedzin: 323

autor:lukasz_kulak(1022 pkt)

utworzony: 1635 dni temu

liczba odwiedzin: 4590

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(1022 pkt)

utworzony: 1635 dni temu

liczba odwiedzin: 4590

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 892 dni temu

liczba odwiedzin: 1550

autor:bartoszkeprowski(1874 pkt)

utworzony: 886 dni temu

liczba odwiedzin: 1497

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 881 dni temu

liczba odwiedzin: 5224

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 2289 dni temu

liczba odwiedzin: 26770

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 1611 dni temu

liczba odwiedzin: 2577

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 439 dni temu

liczba odwiedzin: 706

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 284 dni temu

liczba odwiedzin: 681

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 185 dni temu

liczba odwiedzin: 593

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2310 dni temu

liczba odwiedzin: 10017

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2243 dni temu

liczba odwiedzin: 18214

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 2234 dni temu

liczba odwiedzin: 19826

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2230 dni temu

liczba odwiedzin: 3737

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 2208 dni temu

liczba odwiedzin: 12860

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2196 dni temu

liczba odwiedzin: 6201

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2166 dni temu

liczba odwiedzin: 13452

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2136 dni temu

liczba odwiedzin: 8110

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 1975 dni temu

liczba odwiedzin: 9418

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 1692 dni temu

liczba odwiedzin: 3988

autor:aragorn136(4763 pkt)

utworzony: 1307 dni temu

liczba odwiedzin: 1644

Teraz czytane artykuły

Księżyc statkiem kosmicznym? - Intrygujące

Myśl, że Księżyc nie jest naturalnym satelitą ziemskim może wydaje się być kompletną bzdurą. Kiedy jednak dokładnie przyjrzymy się faktom na temat „Srebrnego globu”, nasze poglądy ulegną radykalnej zmianie.

"Niepamięć" – Tańczący z dronami - Recenzje filmów

Czy najnowszy film z boskim Tomem Cruisem ma szansę na wieczną chwałę w świecie kina science fiction? Czy raczej zniknie w bezkresnej kosmicznej pustce? "Oblivion" (przetłumaczony jako: Niepamięć) to już trzecia produkcja z tego gatunku, w której aktor wciela się w dzielnego, gotowego na wszelkie poświęcenia, bohatera. Tutaj cel jest oczywisty: uratować bliskich i całą planetę.

Odwiedzin: 283

Autor: pjE-sport

Intel Extreme Masters 2018 zakończony. Kto wygrał? - E-sport

4 marca poznaliśmy już nazwy wszystkich zwycięskich drużyn uprawiających e-sport i biorących udział w prestiżowym turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach. Finały imprezy odbywały się przez dwa weekendy, najpierw 24-25 lutego, a następnie 2-4 marca.

"Narcos: Meksyk" – Moja marihuana, moje królestwo - Seriale

Po seansie tego serialu Netflixa znaczenie powiedzenia „Ale Meksyk” (tudzież „Niezły Meksyk”) przybiera na sile. W tym nieobliczalnym, chaotycznym świecie, nierówna walka z kartelem narkotykowym wspieranym przez skorumpowanych stróżów prawa i rządową elitę jest walka z wiatrakami. Szef wszystkich szefów, El Padrino Miguel Ángel Félix Gallardo nie da się tak łatwo złapać. Ma w garści wszystkich. Ale jego twierdza stoi na tykającej bombie, a po piętach depcze mu nieugięty agent DEA „Kiki” Camarena. Musi być czujny!

"Mroczne umysły" - Niebieskie migdały i kolorowe banały - Recenzje filmów

Bunt nastolatka to etap dojrzewania, w którym budzą się hormony i kształtowana jest osobowość u młodego człowieka. Doskonale wiedzą coś o tym dorośli, którzy sami przez to przeszli, a teraz muszą się zmagać z „kaprysami” swoich dzieci, zmieniającymi upodobania i stany emocjonalne niemalże tak szybko jak przy zdejmowaniu skarpetek.

"Noe: Wybrany przez Boga" – Nadchodzi czas kary - Recenzje filmów

Darren Aronofsky to odważny twórca. Na oczach ateistów, agnostyków oraz ludzi wierzących dokonuje reinterpretacji starotestamentowej przypowieści o potopie i Arce Noego. Trzymając w dłoniach Biblię, otwartą na Księdze Rodzaju, stoi niepewnie pomiędzy dramatem egzystencjalnym, a nieco kiczowatym fantasy. „Noe: Wybrany przez Boga” to kolejny popis jego wyobraźni i niezaprzeczalnych reżyserskich umiejętnościami. Ale czy to wystarczy, by przekonać i zadowolić większość widzów?

Klub Off-Road SRC 4x4 uczci 800-lecie Raciborza Włóczęgą po bezdrożach - Wolny czas, przygoda

Ekstremalne wrażenia, adrenalina i błoto pod kołami… Wszystkich miłośników terenowych samochodów, w podróż pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, 2 grudnia zapraszają członkowie Raciborskiego Klubu Off-Road SRC 4x4. Z okazji 800-lecia nadania praw miejskich organizują „Włóczęgę” po bezdrożach. Chcą pokazać tę część okolicy, której nie widać z dróg asfaltowych.

Kim jesteśmy, skąd pochodzimy? - Niewiarygodne, niewyjaśnione

„Istnieje teoria, że w prehistorycznych czasach Ziemię nawiedzili kosmici”- F.Mulder (D.Duchovny, "Z Archiwum X", „The end”, seria 5.). W dzisiejszych czasach, jeśli ktoś wysuwa teorię dotyczącą istot pozaziemskich, uważany jest za osobę dziwną. Jednak wystarczy poczytać starożytne teksty, by dojść do wniosku, że historia naszej planety nie musi być taka oczywista, jak wmawiają nam naukowe autorytety. Według dawnych mieszkańców Ziemi, człowiek stworzony został przez bogów z nieba ...

Odwiedzin: 2507

Autor: PaMCzłowiek

Atmosfera świątecznych zakupów – prezenty - Człowiek

Już niedługo święta Bożego Narodzenia. Atmosferę świąt dobrze poczuć w dniu oczekiwanej „pierwszej gwiazdki” na niebie. Jednak są miejsca, gdzie celowo świąteczną atmosferę poczujemy znacznie wcześniej...

Odwiedzin: 3096

Autor: pjKultura

Majówka w regionie: Płock, Włocławek, Toruń - Kultura

Wielkimi krokami zbliża się bardzo długi majowy weekend. Wybraliśmy dla was najciekawsze wydarzenia, imprezy i koncerty, które odbędą się w regionie w tych, miejmy nadzieję, ciepłych dniach. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Największe warzywa w Polsce rosną na działce w Raciborzu! - Dom i ogród

Piotr Holewa, mieszkaniec Raciborza hoduje największe warzywa w Polsce. Jest jedyną osobą, która zdobyła 19 tytułów Mistrza Polski w hodowli gigantycznych marchewek, buraków, dyń, kabaczka czy kalarepy. Co najważniejsze, jego okazy nie zawierają chemii, są wolne od GMO, odżywiane tylko naturalnym obornikiem i kompostem. Takich działkowców pasjonatów jak pan Piotr nie ma wielu w Europie, jego pasja wymaga cierpliwości, poświęcenia i dużej wiedzy na temat roślin.

Odwiedzin: 3607

Autor: pjLudzie kina

Quentin Tarantino i jego miłość do kina - Ludzie kina

Facet jest doskonałym przykładem na to, że dzięki determinacji i pewności siebie, spełniają się marzenia. Konkretniej mówiąc - pasja, jaką jest miłość do filmów, może przerodzić się w coś więcej. W tworzenie opowieści w swoim własnym, wypracowanym, specyficznym stylu.

Odwiedzin: 3498

Autor: pjReligia

Święto Trzech Króli - Religia

Było ich trzech – Kacper, Melchior i Baltazar. Przybyli ze Wschodu, podążając za blaskiem Gwiazdy Betlejemskiej. Pragnęli pokłonić się małemu Jezusowi i obdarować go darami: kadzidłem, złotem i mirrą. 6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto wspominające ten moment, oficjalnie Objawieniem Pańskim zwane.

Efekt Mandeli – czym jest i dlaczego może dopaść i Ciebie? - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Często miewamy w swoim życiu tzw. deja vu. Jest to odczucie, że dana sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, już nam się kiedyś przydarzyła. Ale ten artykuł będzie poświęcony innemu, chyba jeszcze bardziej niezwykłemu i ciekawszemu pojęciu, czyli efektowi Mandeli. Cóż to takiego?

Odwiedzin: 2088

Autor: pjLudzie kina

Wojciech Smarzowski – człowiek, który smaży smaczne (ostre) filmowe potrawy - Ludzie kina

Łysawy pan z bródką jest nadzieją polskiego kina. Każda wychodząca spod jego ręki produkcja to dowód, że kina w naszym kraju nie są opanowane wyłącznie przez banalne komedie romantyczne. Jego filmy zmuszają do refleksji i długich, czasem kontrowersyjnych dyskusji.

"Pan Mercedes" – Emeryt kontra "opancerzony" psychol - Recenzje książek

Wreszcie sięgnąłem po debiut Stephena Kinga. Tu wypadałoby doprecyzować, że mam na myśli nie debiut ogólnie, tylko o gatunek, z którym ten słynny amerykański pisarz wcześniej się nie wiązał. Mowa o „Panu Mercedesie” – pierwszej książce „czysto” detektywistycznej w dorobku Kinga i jednocześnie pierwszej części trylogii z cyklu Bill Hodges. Czy wydana w 2014 roku powieść pozbawiona jakichkolwiek mistycznych, fantastyczno-mrocznych elementów jest w stanie przypaść do gustu miłośnikom jego twórczości?

"Ślepnąć od świateł" – Ten diler pływa i nie tonie - Seriale

„A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda… Nic się nie dzieje, proszę pana. Dialogi niedobre… W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. A polski aktor, proszę pana… To jest pustka… Pustka proszę, pana… Nic! Absolutnie nic…” – zacząłby rozmowę inżynier Mamoń, usilnie przekonując interlokutora siedzącego naprzeciwko, że jego racja jest najmojsza. Gorzej jakby trafił na Dario – bohatera serialu „Ślepnąc od świateł”. Ten z miejsca odpowiedziałby: „Ale to nie do mnie tak, do mnie nie...”. Nie dość bowiem, że w ostatnich latach kino made in Poland ma się dobrze, to jeszcze seriale powstają coraz lepsze! „Belfer”, „Artyści”, „Wataha”. Mam wymieniać dalej, panie Mamoń?

Spustoszenie i jasne światła u Alanis Morissette - Zespoły i Artyści

Alanis Morissette - dla niektórych współczesna królowa rocka, dla innych poetka i ilustratorka uczuć kobiecych. Odkryta i przedstawiona wytwórni płytowej przez samą Madonnę.

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 3 dni temu

liczba odwiedzin: 150

autor:matusiak(75 pkt)

utworzony: 2222 dni temu

liczba odwiedzin: 21217

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 11 dni temu

liczba odwiedzin: 209

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 11 dni temu

liczba odwiedzin: 96

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 1991 dni temu

liczba odwiedzin: 31173

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2293 dni temu

liczba odwiedzin: 16096

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 1815 dni temu

liczba odwiedzin: 14948

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 2221 dni temu

liczba odwiedzin: 10652

autor:PaM(606 pkt)

utworzony: 1760 dni temu

liczba odwiedzin: 11379

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2019 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.324

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję