O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Ramzes1980 (92 pkt)
Ilość odwiedzin:
23 094
Czas czytania:
34 743 min.
Autor:
Ramzes1980 (92 pkt)
Dodano:
3146 dni temu

Data dodania:
2016-04-11 20:05:59

Nikt nie wie na pewno, czy usytuowanie piramid miało jakiekolwiek znaczenie religijne. Ostatnie badania piramid w Gizie wykazały, że układ ten dokładnie odpowiada względnej wielkości i położeniu trzech piramid w Teotihuacan. Czy może także mieć to jakiś związek gwiazdami, zwłaszcza z gwiazdozbiorem Oriona, który odgrywał pewną rolę w skomplikowanej strukturze starodawnego mezoamerykańskiego kalendarza? Co do innych podobieństw ze starożytnym Egiptem, to odkryto niedawno, że Piramida Słońca jak Wielka Piramida Cheopsa kryje w swoich parametrach matematycznie zakodowane informacje. Stosunek między wysokością piramidy a długością obwodu u podstawy zawiera słynną matematyczną stałą pi. (W Teotihuacan stosunek ten wynosi dwa razy pi; w Egipcie – cztery razy pi).

 

Miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w harmonii ze wszechświatem takim, jakim widzieli go mieszkańcy Teotihuacan, a nawet – jak wykazują najnowsze badania, odzwierciedla strukturę układu słonecznego. Zakładając, że Piramida Quetzalcoatla odpowiada położeniu słońca, wówczas odległości innych obiektów rozrzuconych wzdłuż Alei Zmarłych i poza nią symbolizowałyby układ orbit planet krążących wokół naszej gwiazdy. Piramida Słońca na przykład wiąże się z położeniem Saturna, a Piramida Księżyca Urana. Można więc uznać, że uczeni Teotihuacan nie tylko wiedzieli o istnieniu planet, które my odkryliśmy stosunkowo niedawno, ale potrafili także obliczyć ich odległość od słońca. Czy nie jest to wprost zadziwiające? A może to przypadek? To wszystko było dokładnie zaplanowane w Teotihuacan, jak i w Egipcie. Tylko przez kogo?

 

Pozostało mi jeszcze jedno miejsce do zbadania, które nie dawało mi spokoju. A była to Kambodża, gdzie stoją tajemnicze świątynie w Angkor Wat i Angkor Thom. Według archeologów i historyków słynne świątynie Bayon i Angkor Thom wzniósł w XII w. n.e. Jayavarman VII khmerski król, natomiast Angkor Wat zostało wzniesione ok. 1150 r. n.e. przez Suryavarmana II – protegowanego Khmerskiego króla boga słońca, który wybudował Angkor Wat jako swą świątynię grobową. Lecz czy i na pewno ci władcy rzeczywiście byli budowniczymi owych świątyń? A może i tak samo, jak w przypadku Cheopsa, Chefrena i Menkaure – po prostu przywłaszczyli sobie te świątynie, lecz budowniczymi w ogóle nie byli.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Śmiało takie stwierdzenie można brać pod uwagę, gdyż w tej części świata również wszystko to, co jest na niebie, jest i na ziemi. Bardzo też zadziwiła mnie pewna wzmianka, że nazwa Angkor, chociaż rzekomo jest zniekształceniem sanskryckiego słowa nagara (miasto), ma bardzo precyzyjne znaczenie w starożytnym języku egipskim: Bóg Horus Żyje. Inne możliwe tłumaczenie słów Anch Hor to Oby Żył Horus, Horus Żyje, albo Niech Żyje Horus. Mało tego, patrząc na mapę całego kompleksu świątyń, widać wyraźnie, że budowle te, chociaż mają odpowiednik w danych gwiazdozbiorach, tak jak i piramidy w Gizie, to w dodatku odpowiadają za te same gwiazdy co dwa szyby gwiezdne w Wielkiej Piramidzie.

 

Czyli szyb północny w Komorze Królowej wycelowany jest w gwiazdę Kochab (Beta Ursa Minor) w konstelacji Małej Niedźwiedzicy, gdzie natomiast w Kambodży (Neak Pean), patrząc na mapkę, również odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Mało tego, północny szyb w Komorze Królewskiej w Wielkiej Piramidzie skierowany jest w najjaśniejszą gwiazdę w gwiazdozbiorze Smoka (Thuban – Alfa Draconis), a w Kambodży – również patrząc na mapkę widać, że (Bantei Samre) także odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Problem jednak polega na tym, że budowle te w Gizie, jak i w Teotihuacan oraz świątynie w Kambodży zostały wzniesione w trzech lub w dwóch różnych epokach, lecz przez tego samego budowniczego co piramidy w Gizie!

 

Układ gwiezdny odpowiada układowi świątyń w Kambodży na ziemi na okres ok. roku 10500 p.n.e., gdzie układ piramid w Gizie odpowiadałby dacie ok. 2500 roku p.n.e. wtedy, kiedy najważniejsze ciała niebieskie odpowiadają za ich pozycję na ziemi oraz za ukierunkowanie precyzyjne gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Natomiast piramidy w Teotihuacan  odpowiadałyby dacie ok. 1391 roku p.n.e. wtedy, gdy wyznaczone planety przez budowniczego były tak usytuowane, by wznieść właśnie piramidy w Meksyku. Ponieważ układ piramid w Teotihuacan nie odpowiada żadnej konstelacji gwiezdnej, to ów budowniczy postanowił usytuować je w takiej pozycji, by te przybrały układ do trzech gwiazd w Pasie Oriona. A stało się tak dlatego, że dane planety przybrały jednocześnie w kosmosie właśnie taką pozycję, więc postanowiono również i w tej pozycji na ziemi usytuować piramidy w Teotihuacan oraz by spełniały i przedstawiały to, że przez nikogo innego nie zostały wzniesione te budowle, tylko przez jedną i tę samą osobę co piramidy w Gizie, jak i świątynie w Kambodży. Lecz wciąż pozostaje pytanie przez kogo?

 

Powróćmy jednak z powrotem do gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Ponowne zainteresowanie się szybami gwiezdnymi nastąpiło w latach 90. Niemiecki inżynier Rudolf Gantenbrink skonstruował małego robota gąsienicowego o nazwie Upu-aut, co w języku egipskim oznacza imię Boga Otwierającego Drogi. Badania miały polegać na tym, by zbadać gęstość powietrza znajdującego się wewnątrz szybów. Oczywiście to była tylko i wyłącznie przykrywka, by w razie jakiegoś sensacyjnego odkrycia media nie dały wiadomości do opinii publicznej. Jeśli chodzi o tytuł lub nazwę wymyśloną przez władze Egiptu, to pasowała idealnie, gdyż tego rodzaju sprawa nie robi w środowisku medialnym żadnej furory na wyższą skalę.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Robot przebadał dwa szyby gwiezdne w Komorze Królewskiej i dwa szyby w Komorze Królowej. O dziwo, jak już wspomniałem, robot w Komorze Królewskiej wyjechał na zewnątrz piramidy. Kiedy dokonano tego odkrycia, sam projektant robota udał się ku górze Wielkiej Piramidy, by odnaleźć, na jakiej wysokości kończą się owe szyby. Ten sam manewr został powtórzony w północnym i południowym szybie w Komorze Królowej. O dziwo jednak w przypadku tego pomieszczenia robot nie wyjechał ani z jednego, ani z drugiego szybu na zewnątrz piramidy.

 

Dyrektor Muzeum Kairskiego trzymającego pieczę nad piramidami Zahi Hawass wyraził zgodę na podjęcie badań dwóch szybów w Komorze Królowej w Wielkiej Piramidzie. Rudolf Gantenbrink udał się do Bostonu i tam skonstruował drugiego robota o nazwie Upu-aut 2 – model bardziej ulepszony od poprzedniego. 22 marca 1993 roku Rudolf Gantenbrink odkrył za pomocą tego specjalnego robota zagadkowe drzwi w Wielkiej Piramidzie. Wpuszczony do ciasnego tunelu wentylacyjnego – wyposażony w kamerę telewizyjną, w dwa niewielkie reflektorki halogenowe i wbudowany o 5-milimetrowej średnicy promień lasera, robot pokazał obraz wapiennego bloku z dwoma miedzianymi uchwytami lub klamrami.

 

Równe szczeliny tworzące idealny prostokąt, wyraźnie wskazywały, że wapienna ściana jest drzwiami do jakiegoś pomieszczenie. Robot przejechał 60 metrów, a długość szybu była szacowana na ok. 8 metrów długości. Uważano również, że metalowe uchwyty służą do podnoszenia wapiennego bloku do góry. Większość egiptologów twierdzi, że szyby te służyły jako szyby wentylacyjne, a klamry na wapiennym bloku lub inaczej nazywając miedziane uchwyty, miały służyć jako instrumenty muzyczne. Egiptolodzy również są takiego zdania, że owe szyby zostały wykute, lecz jednak problem nie znika, gdyż szybów wcale nie wykuto, ponieważ plan budowy jest zbyt skomplikowany.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Zagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 2

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Janek
479 dni temu

Ciekawe jak to jest, czy te cywilizacje kontaktowały się z odległymi światami? Patrząc na piramidy ułożone w układ gwiazd z Pasa Oriona można przypuszczać, że identyfikowano się z tą częścią układu. Może starożytni coś wiedzieli lub otrzymali jakiś kontakt. Być może nie byli mniej zaawansowani technicznie od nas,, a może ich wiedza przewyższała naszą. A może starożytni pochodzili z tej części wszechświata i skolonizowali Ziemię? Dużo pytań a tak mało dobrych odpowiedzi...
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora Ramzes1980

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 2133 dni temu

liczba odwiedzin: 5681

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4484 dni temu

liczba odwiedzin: 25154

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3711 dni temu

liczba odwiedzin: 28499

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 2838 dni temu

liczba odwiedzin: 3588

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1831 dni temu

liczba odwiedzin: 8178

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1889 dni temu

liczba odwiedzin: 3499

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3770 dni temu

liczba odwiedzin: 5306

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3512 dni temu

liczba odwiedzin: 8318

autor:paulinakinga97(317 pkt)

utworzony: 3275 dni temu

liczba odwiedzin: 6769

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 2385 dni temu

liczba odwiedzin: 5977

autor:Filmaniak01(1931 pkt)

utworzony: 2347 dni temu

liczba odwiedzin: 9009

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3750 dni temu

liczba odwiedzin: 27888

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3740 dni temu

liczba odwiedzin: 12180

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3735 dni temu

liczba odwiedzin: 5790

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3706 dni temu

liczba odwiedzin: 30699

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3691 dni temu

liczba odwiedzin: 17378

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3653 dni temu

liczba odwiedzin: 14075

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3607 dni temu

liczba odwiedzin: 13923

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3558 dni temu

liczba odwiedzin: 8387

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3433 dni temu

liczba odwiedzin: 4438

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3208 dni temu

liczba odwiedzin: 14595

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3588 dni temu

liczba odwiedzin: 24502

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 3452 dni temu

liczba odwiedzin: 6669

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3448 dni temu

liczba odwiedzin: 7170

autor:bartoszkeprowski(3368 pkt)

utworzony: 3063 dni temu

liczba odwiedzin: 3457

autor:kulak4(899 pkt)

utworzony: 2510 dni temu

liczba odwiedzin: 4494

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 2507 dni temu

liczba odwiedzin: 5822

Teraz czytane artykuły

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 763 dni temu

liczba odwiedzin: 3339

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 111 dni temu

liczba odwiedzin: 518

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4504 dni temu

liczba odwiedzin: 6635

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 4014 dni temu

liczba odwiedzin: 42757

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 392 dni temu

liczba odwiedzin: 3190

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 1744 dni temu

liczba odwiedzin: 3709

autor:pottero(558 pkt)

utworzony: 3289 dni temu

liczba odwiedzin: 5733

Nowości

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 3 dni temu

liczba odwiedzin: 61

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 6 dni temu

liczba odwiedzin: 76

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 7 dni temu

liczba odwiedzin: 77

Artykuły z tej samej kategorii

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 4123 dni temu

liczba odwiedzin: 387977

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4536 dni temu

liczba odwiedzin: 35605

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 1898 dni temu

liczba odwiedzin: 5513

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4511 dni temu

liczba odwiedzin: 27356

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3588 dni temu

liczba odwiedzin: 24502

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4484 dni temu

liczba odwiedzin: 25154

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.253

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję