O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Ramzes1980 (92 pkt)
Ilość odwiedzin:
5 060
Czas czytania:
8 065 min.
Autor:
Ramzes1980 (92 pkt)
Dodano:
744 dni temu

Data dodania:
2016-04-11 20:05:59

Nikt nie wie na pewno, czy usytuowanie piramid miało jakiekolwiek znaczenie religijne. Ostatnie badania piramid w Gizie wykazały, że układ ten dokładnie odpowiada względnej wielkości i położeniu trzech piramid w Teotihuacan. Czy może także mieć to jakiś związek gwiazdami, zwłaszcza z gwiazdozbiorem Oriona, który odgrywał pewną rolę w skomplikowanej strukturze starodawnego mezoamerykańskiego kalendarza? Co do innych podobieństw ze starożytnym Egiptem, to odkryto niedawno, że Piramida Słońca jak Wielka Piramida Cheopsa kryje w swoich parametrach matematycznie zakodowane informacje. Stosunek między wysokością piramidy a długością obwodu u podstawy zawiera słynną matematyczną stałą pi. (W Teotihuacan stosunek ten wynosi dwa razy pi; w Egipcie – cztery razy pi).

 

Miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w harmonii ze wszechświatem takim, jakim widzieli go mieszkańcy Teotihuacan, a nawet – jak wykazują najnowsze badania, odzwierciedla strukturę układu słonecznego. Zakładając, że Piramida Quetzalcoatla odpowiada położeniu słońca, wówczas odległości innych obiektów rozrzuconych wzdłuż Alei Zmarłych i poza nią symbolizowałyby układ orbit planet krążących wokół naszej gwiazdy. Piramida Słońca na przykład wiąże się z położeniem Saturna, a Piramida Księżyca Urana. Można więc uznać, że uczeni Teotihuacan nie tylko wiedzieli o istnieniu planet, które my odkryliśmy stosunkowo niedawno, ale potrafili także obliczyć ich odległość od słońca. Czy nie jest to wprost zadziwiające? A może to przypadek? To wszystko było dokładnie zaplanowane w Teotihuacan, jak i w Egipcie. Tylko przez kogo?

 

Pozostało mi jeszcze jedno miejsce do zbadania, które nie dawało mi spokoju. A była to Kambodża, gdzie stoją tajemnicze świątynie w Angkor Wat i Angkor Thom. Według archeologów i historyków słynne świątynie Bayon i Angkor Thom wzniósł w XII w. n.e. Jayavarman VII khmerski król, natomiast Angkor Wat zostało wzniesione ok. 1150 r. n.e. przez Suryavarmana II – protegowanego Khmerskiego króla boga słońca, który wybudował Angkor Wat jako swą świątynię grobową. Lecz czy i na pewno ci władcy rzeczywiście byli budowniczymi owych świątyń? A może i tak samo, jak w przypadku Cheopsa, Chefrena i Menkaure – po prostu przywłaszczyli sobie te świątynie, lecz budowniczymi w ogóle nie byli.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Śmiało takie stwierdzenie można brać pod uwagę, gdyż w tej części świata również wszystko to, co jest na niebie, jest i na ziemi. Bardzo też zadziwiła mnie pewna wzmianka, że nazwa Angkor, chociaż rzekomo jest zniekształceniem sanskryckiego słowa nagara (miasto), ma bardzo precyzyjne znaczenie w starożytnym języku egipskim: Bóg Horus Żyje. Inne możliwe tłumaczenie słów Anch Hor to Oby Żył Horus, Horus Żyje, albo Niech Żyje Horus. Mało tego, patrząc na mapę całego kompleksu świątyń, widać wyraźnie, że budowle te, chociaż mają odpowiednik w danych gwiazdozbiorach, tak jak i piramidy w Gizie, to w dodatku odpowiadają za te same gwiazdy co dwa szyby gwiezdne w Wielkiej Piramidzie.

 

Czyli szyb północny w Komorze Królowej wycelowany jest w gwiazdę Kochab (Beta Ursa Minor) w konstelacji Małej Niedźwiedzicy, gdzie natomiast w Kambodży (Neak Pean), patrząc na mapkę, również odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Mało tego, północny szyb w Komorze Królewskiej w Wielkiej Piramidzie skierowany jest w najjaśniejszą gwiazdę w gwiazdozbiorze Smoka (Thuban – Alfa Draconis), a w Kambodży – również patrząc na mapkę widać, że (Bantei Samre) także odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Problem jednak polega na tym, że budowle te w Gizie, jak i w Teotihuacan oraz świątynie w Kambodży zostały wzniesione w trzech lub w dwóch różnych epokach, lecz przez tego samego budowniczego co piramidy w Gizie!

 

Układ gwiezdny odpowiada układowi świątyń w Kambodży na ziemi na okres ok. roku 10500 p.n.e., gdzie układ piramid w Gizie odpowiadałby dacie ok. 2500 roku p.n.e. wtedy, kiedy najważniejsze ciała niebieskie odpowiadają za ich pozycję na ziemi oraz za ukierunkowanie precyzyjne gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Natomiast piramidy w Teotihuacan  odpowiadałyby dacie ok. 1391 roku p.n.e. wtedy, gdy wyznaczone planety przez budowniczego były tak usytuowane, by wznieść właśnie piramidy w Meksyku. Ponieważ układ piramid w Teotihuacan nie odpowiada żadnej konstelacji gwiezdnej, to ów budowniczy postanowił usytuować je w takiej pozycji, by te przybrały układ do trzech gwiazd w Pasie Oriona. A stało się tak dlatego, że dane planety przybrały jednocześnie w kosmosie właśnie taką pozycję, więc postanowiono również i w tej pozycji na ziemi usytuować piramidy w Teotihuacan oraz by spełniały i przedstawiały to, że przez nikogo innego nie zostały wzniesione te budowle, tylko przez jedną i tę samą osobę co piramidy w Gizie, jak i świątynie w Kambodży. Lecz wciąż pozostaje pytanie przez kogo?

 

Powróćmy jednak z powrotem do gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Ponowne zainteresowanie się szybami gwiezdnymi nastąpiło w latach 90. Niemiecki inżynier Rudolf Gantenbrink skonstruował małego robota gąsienicowego o nazwie Upu-aut, co w języku egipskim oznacza imię Boga Otwierającego Drogi. Badania miały polegać na tym, by zbadać gęstość powietrza znajdującego się wewnątrz szybów. Oczywiście to była tylko i wyłącznie przykrywka, by w razie jakiegoś sensacyjnego odkrycia media nie dały wiadomości do opinii publicznej. Jeśli chodzi o tytuł lub nazwę wymyśloną przez władze Egiptu, to pasowała idealnie, gdyż tego rodzaju sprawa nie robi w środowisku medialnym żadnej furory na wyższą skalę.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Robot przebadał dwa szyby gwiezdne w Komorze Królewskiej i dwa szyby w Komorze Królowej. O dziwo, jak już wspomniałem, robot w Komorze Królewskiej wyjechał na zewnątrz piramidy. Kiedy dokonano tego odkrycia, sam projektant robota udał się ku górze Wielkiej Piramidy, by odnaleźć, na jakiej wysokości kończą się owe szyby. Ten sam manewr został powtórzony w północnym i południowym szybie w Komorze Królowej. O dziwo jednak w przypadku tego pomieszczenia robot nie wyjechał ani z jednego, ani z drugiego szybu na zewnątrz piramidy.

 

Dyrektor Muzeum Kairskiego trzymającego pieczę nad piramidami Zahi Hawass wyraził zgodę na podjęcie badań dwóch szybów w Komorze Królowej w Wielkiej Piramidzie. Rudolf Gantenbrink udał się do Bostonu i tam skonstruował drugiego robota o nazwie Upu-aut 2 – model bardziej ulepszony od poprzedniego. 22 marca 1993 roku Rudolf Gantenbrink odkrył za pomocą tego specjalnego robota zagadkowe drzwi w Wielkiej Piramidzie. Wpuszczony do ciasnego tunelu wentylacyjnego – wyposażony w kamerę telewizyjną, w dwa niewielkie reflektorki halogenowe i wbudowany o 5-milimetrowej średnicy promień lasera, robot pokazał obraz wapiennego bloku z dwoma miedzianymi uchwytami lub klamrami.

 

Równe szczeliny tworzące idealny prostokąt, wyraźnie wskazywały, że wapienna ściana jest drzwiami do jakiegoś pomieszczenie. Robot przejechał 60 metrów, a długość szybu była szacowana na ok. 8 metrów długości. Uważano również, że metalowe uchwyty służą do podnoszenia wapiennego bloku do góry. Większość egiptologów twierdzi, że szyby te służyły jako szyby wentylacyjne, a klamry na wapiennym bloku lub inaczej nazywając miedziane uchwyty, miały służyć jako instrumenty muzyczne. Egiptolodzy również są takiego zdania, że owe szyby zostały wykute, lecz jednak problem nie znika, gdyż szybów wcale nie wykuto, ponieważ plan budowy jest zbyt skomplikowany.

 

Galeria zdjęć - Zagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 2

Temat / Nick:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora Ramzes1980

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1348 dni temu

liczba odwiedzin: 11770

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1338 dni temu

liczba odwiedzin: 4581

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1333 dni temu

liczba odwiedzin: 2376

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1304 dni temu

liczba odwiedzin: 6594

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1289 dni temu

liczba odwiedzin: 6865

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1251 dni temu

liczba odwiedzin: 5812

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1205 dni temu

liczba odwiedzin: 5052

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1156 dni temu

liczba odwiedzin: 2473

autor:aragorn136(2706 pkt)

utworzony: 1030 dni temu

liczba odwiedzin: 1567

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 806 dni temu

liczba odwiedzin: 3018

Teraz czytane artykułyautor:pj(1177 pkt)

utworzony: 930 dni temu

liczba odwiedzin: 4929

autor:pj(1177 pkt)

utworzony: 1136 dni temu

liczba odwiedzin: 31332

autor:pj(1177 pkt)

utworzony: 1868 dni temu

liczba odwiedzin: 17850

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1156 dni temu

liczba odwiedzin: 2473

autor:aragorn136(2706 pkt)

utworzony: 1030 dni temu

liczba odwiedzin: 1567

autor:PaM(523 pkt)

utworzony: 1884 dni temu

liczba odwiedzin: 6101

autor:aragorn136(2706 pkt)

utworzony: 180 dni temu

liczba odwiedzin: 237

autor:pj(1177 pkt)

utworzony: 1923 dni temu

liczba odwiedzin: 24648

autor:piterwm90(28 pkt)

utworzony: 1266 dni temu

liczba odwiedzin: 1803

autor:admin(2573 pkt)

utworzony: 132 dni temu

liczba odwiedzin: 131

autor:pj(1177 pkt)

utworzony: 104 dni temu

liczba odwiedzin: 737

autor:PaM(523 pkt)

utworzony: 2010 dni temu

liczba odwiedzin: 150982

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 728 dni temu

liczba odwiedzin: 2816

autor:lukasz_kulak(641 pkt)

utworzony: 1330 dni temu

liczba odwiedzin: 5670

autor:pottero(501 pkt)

utworzony: 904 dni temu

liczba odwiedzin: 2115

autor:pj(1177 pkt)

utworzony: 68 dni temu

liczba odwiedzin: 234

autor:bartoszkeprowski(1564 pkt)

utworzony: 4 dni temu

liczba odwiedzin: 43

autor:Daniel Drozdek(5 pkt)

utworzony: 6 dni temu

liczba odwiedzin: 182

autor:Filmaniak01(21 pkt)

utworzony: 7 dni temu

liczba odwiedzin: 79

autor:aragorn136(2706 pkt)

utworzony: 8 dni temu

liczba odwiedzin: 124

autor:pj(1177 pkt)

utworzony: 1721 dni temu

liczba odwiedzin: 302061

autor:PaM(523 pkt)

utworzony: 2134 dni temu

liczba odwiedzin: 15587

autor:aragorn136(2706 pkt)

utworzony: 2109 dni temu

liczba odwiedzin: 15427

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2018 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.383

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję