O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Ramzes1980 (92 pkt)
Ilość odwiedzin:
5 787
Czas czytania:
9 178 min.
Autor:
Ramzes1980 (92 pkt)
Dodano:
830 dni temu

Data dodania:
2016-04-11 20:05:59

Nikt nie wie na pewno, czy usytuowanie piramid miało jakiekolwiek znaczenie religijne. Ostatnie badania piramid w Gizie wykazały, że układ ten dokładnie odpowiada względnej wielkości i położeniu trzech piramid w Teotihuacan. Czy może także mieć to jakiś związek gwiazdami, zwłaszcza z gwiazdozbiorem Oriona, który odgrywał pewną rolę w skomplikowanej strukturze starodawnego mezoamerykańskiego kalendarza? Co do innych podobieństw ze starożytnym Egiptem, to odkryto niedawno, że Piramida Słońca jak Wielka Piramida Cheopsa kryje w swoich parametrach matematycznie zakodowane informacje. Stosunek między wysokością piramidy a długością obwodu u podstawy zawiera słynną matematyczną stałą pi. (W Teotihuacan stosunek ten wynosi dwa razy pi; w Egipcie – cztery razy pi).

 

Miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w harmonii ze wszechświatem takim, jakim widzieli go mieszkańcy Teotihuacan, a nawet – jak wykazują najnowsze badania, odzwierciedla strukturę układu słonecznego. Zakładając, że Piramida Quetzalcoatla odpowiada położeniu słońca, wówczas odległości innych obiektów rozrzuconych wzdłuż Alei Zmarłych i poza nią symbolizowałyby układ orbit planet krążących wokół naszej gwiazdy. Piramida Słońca na przykład wiąże się z położeniem Saturna, a Piramida Księżyca Urana. Można więc uznać, że uczeni Teotihuacan nie tylko wiedzieli o istnieniu planet, które my odkryliśmy stosunkowo niedawno, ale potrafili także obliczyć ich odległość od słońca. Czy nie jest to wprost zadziwiające? A może to przypadek? To wszystko było dokładnie zaplanowane w Teotihuacan, jak i w Egipcie. Tylko przez kogo?

 

Pozostało mi jeszcze jedno miejsce do zbadania, które nie dawało mi spokoju. A była to Kambodża, gdzie stoją tajemnicze świątynie w Angkor Wat i Angkor Thom. Według archeologów i historyków słynne świątynie Bayon i Angkor Thom wzniósł w XII w. n.e. Jayavarman VII khmerski król, natomiast Angkor Wat zostało wzniesione ok. 1150 r. n.e. przez Suryavarmana II – protegowanego Khmerskiego króla boga słońca, który wybudował Angkor Wat jako swą świątynię grobową. Lecz czy i na pewno ci władcy rzeczywiście byli budowniczymi owych świątyń? A może i tak samo, jak w przypadku Cheopsa, Chefrena i Menkaure – po prostu przywłaszczyli sobie te świątynie, lecz budowniczymi w ogóle nie byli.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Śmiało takie stwierdzenie można brać pod uwagę, gdyż w tej części świata również wszystko to, co jest na niebie, jest i na ziemi. Bardzo też zadziwiła mnie pewna wzmianka, że nazwa Angkor, chociaż rzekomo jest zniekształceniem sanskryckiego słowa nagara (miasto), ma bardzo precyzyjne znaczenie w starożytnym języku egipskim: Bóg Horus Żyje. Inne możliwe tłumaczenie słów Anch Hor to Oby Żył Horus, Horus Żyje, albo Niech Żyje Horus. Mało tego, patrząc na mapę całego kompleksu świątyń, widać wyraźnie, że budowle te, chociaż mają odpowiednik w danych gwiazdozbiorach, tak jak i piramidy w Gizie, to w dodatku odpowiadają za te same gwiazdy co dwa szyby gwiezdne w Wielkiej Piramidzie.

 

Czyli szyb północny w Komorze Królowej wycelowany jest w gwiazdę Kochab (Beta Ursa Minor) w konstelacji Małej Niedźwiedzicy, gdzie natomiast w Kambodży (Neak Pean), patrząc na mapkę, również odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Mało tego, północny szyb w Komorze Królewskiej w Wielkiej Piramidzie skierowany jest w najjaśniejszą gwiazdę w gwiazdozbiorze Smoka (Thuban – Alfa Draconis), a w Kambodży – również patrząc na mapkę widać, że (Bantei Samre) także odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Problem jednak polega na tym, że budowle te w Gizie, jak i w Teotihuacan oraz świątynie w Kambodży zostały wzniesione w trzech lub w dwóch różnych epokach, lecz przez tego samego budowniczego co piramidy w Gizie!

 

Układ gwiezdny odpowiada układowi świątyń w Kambodży na ziemi na okres ok. roku 10500 p.n.e., gdzie układ piramid w Gizie odpowiadałby dacie ok. 2500 roku p.n.e. wtedy, kiedy najważniejsze ciała niebieskie odpowiadają za ich pozycję na ziemi oraz za ukierunkowanie precyzyjne gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Natomiast piramidy w Teotihuacan  odpowiadałyby dacie ok. 1391 roku p.n.e. wtedy, gdy wyznaczone planety przez budowniczego były tak usytuowane, by wznieść właśnie piramidy w Meksyku. Ponieważ układ piramid w Teotihuacan nie odpowiada żadnej konstelacji gwiezdnej, to ów budowniczy postanowił usytuować je w takiej pozycji, by te przybrały układ do trzech gwiazd w Pasie Oriona. A stało się tak dlatego, że dane planety przybrały jednocześnie w kosmosie właśnie taką pozycję, więc postanowiono również i w tej pozycji na ziemi usytuować piramidy w Teotihuacan oraz by spełniały i przedstawiały to, że przez nikogo innego nie zostały wzniesione te budowle, tylko przez jedną i tę samą osobę co piramidy w Gizie, jak i świątynie w Kambodży. Lecz wciąż pozostaje pytanie przez kogo?

 

Powróćmy jednak z powrotem do gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Ponowne zainteresowanie się szybami gwiezdnymi nastąpiło w latach 90. Niemiecki inżynier Rudolf Gantenbrink skonstruował małego robota gąsienicowego o nazwie Upu-aut, co w języku egipskim oznacza imię Boga Otwierającego Drogi. Badania miały polegać na tym, by zbadać gęstość powietrza znajdującego się wewnątrz szybów. Oczywiście to była tylko i wyłącznie przykrywka, by w razie jakiegoś sensacyjnego odkrycia media nie dały wiadomości do opinii publicznej. Jeśli chodzi o tytuł lub nazwę wymyśloną przez władze Egiptu, to pasowała idealnie, gdyż tego rodzaju sprawa nie robi w środowisku medialnym żadnej furory na wyższą skalę.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Robot przebadał dwa szyby gwiezdne w Komorze Królewskiej i dwa szyby w Komorze Królowej. O dziwo, jak już wspomniałem, robot w Komorze Królewskiej wyjechał na zewnątrz piramidy. Kiedy dokonano tego odkrycia, sam projektant robota udał się ku górze Wielkiej Piramidy, by odnaleźć, na jakiej wysokości kończą się owe szyby. Ten sam manewr został powtórzony w północnym i południowym szybie w Komorze Królowej. O dziwo jednak w przypadku tego pomieszczenia robot nie wyjechał ani z jednego, ani z drugiego szybu na zewnątrz piramidy.

 

Dyrektor Muzeum Kairskiego trzymającego pieczę nad piramidami Zahi Hawass wyraził zgodę na podjęcie badań dwóch szybów w Komorze Królowej w Wielkiej Piramidzie. Rudolf Gantenbrink udał się do Bostonu i tam skonstruował drugiego robota o nazwie Upu-aut 2 – model bardziej ulepszony od poprzedniego. 22 marca 1993 roku Rudolf Gantenbrink odkrył za pomocą tego specjalnego robota zagadkowe drzwi w Wielkiej Piramidzie. Wpuszczony do ciasnego tunelu wentylacyjnego – wyposażony w kamerę telewizyjną, w dwa niewielkie reflektorki halogenowe i wbudowany o 5-milimetrowej średnicy promień lasera, robot pokazał obraz wapiennego bloku z dwoma miedzianymi uchwytami lub klamrami.

 

Równe szczeliny tworzące idealny prostokąt, wyraźnie wskazywały, że wapienna ściana jest drzwiami do jakiegoś pomieszczenie. Robot przejechał 60 metrów, a długość szybu była szacowana na ok. 8 metrów długości. Uważano również, że metalowe uchwyty służą do podnoszenia wapiennego bloku do góry. Większość egiptologów twierdzi, że szyby te służyły jako szyby wentylacyjne, a klamry na wapiennym bloku lub inaczej nazywając miedziane uchwyty, miały służyć jako instrumenty muzyczne. Egiptolodzy również są takiego zdania, że owe szyby zostały wykute, lecz jednak problem nie znika, gdyż szybów wcale nie wykuto, ponieważ plan budowy jest zbyt skomplikowany.

 

Galeria zdjęć - Zagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 2

Temat / Nick:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora Ramzes1980

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1434 dni temu

liczba odwiedzin: 12242

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1423 dni temu

liczba odwiedzin: 4765

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1419 dni temu

liczba odwiedzin: 2433

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1390 dni temu

liczba odwiedzin: 7046

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1374 dni temu

liczba odwiedzin: 7155

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1337 dni temu

liczba odwiedzin: 6101

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1290 dni temu

liczba odwiedzin: 5336

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1241 dni temu

liczba odwiedzin: 2609

autor:aragorn136(3206 pkt)

utworzony: 1116 dni temu

liczba odwiedzin: 1671

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 891 dni temu

liczba odwiedzin: 3313

Teraz czytane artykułyautor:kulak4(768 pkt)

utworzony: 368 dni temu

liczba odwiedzin: 730

autor:PaM(548 pkt)

utworzony: 2096 dni temu

liczba odwiedzin: 156393

autor:aragorn136(3206 pkt)

utworzony: 1658 dni temu

liczba odwiedzin: 3924

autor:pj(1753 pkt)

utworzony: 1925 dni temu

liczba odwiedzin: 4459

autor:pj(1753 pkt)

utworzony: 2034 dni temu

liczba odwiedzin: 4062

autor:matusiak(75 pkt)

utworzony: 1946 dni temu

liczba odwiedzin: 7611

autor:pj(1753 pkt)

utworzony: 717 dni temu

liczba odwiedzin: 1115

autor:pj(1753 pkt)

utworzony: 1842 dni temu

liczba odwiedzin: 22844

autor:paulinakinga97(317 pkt)

utworzony: 769 dni temu

liczba odwiedzin: 3280

autor:lukasz_kulak(765 pkt)

utworzony: 1400 dni temu

liczba odwiedzin: 4500

autor:pj(1753 pkt)

utworzony: 1807 dni temu

liczba odwiedzin: 309148

autor:PaM(548 pkt)

utworzony: 2110 dni temu

liczba odwiedzin: 91483

autor:PaM(548 pkt)

utworzony: 1458 dni temu

liczba odwiedzin: 5446

autor:aragorn136(3206 pkt)

utworzony: 19 dni temu

liczba odwiedzin: 72

autor:pj(1753 pkt)

utworzony: 1807 dni temu

liczba odwiedzin: 309148

autor:PaM(548 pkt)

utworzony: 2220 dni temu

liczba odwiedzin: 16007

autor:aragorn136(3206 pkt)

utworzony: 2195 dni temu

liczba odwiedzin: 15933

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2018 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.313

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję