O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Ramzes1980 (92 pkt)
Ilość odwiedzin:
6 731
Czas czytania:
10 769 min.
Autor:
Ramzes1980 (92 pkt)
Dodano:
922 dni temu

Data dodania:
2016-04-11 20:05:59

Nikt nie wie na pewno, czy usytuowanie piramid miało jakiekolwiek znaczenie religijne. Ostatnie badania piramid w Gizie wykazały, że układ ten dokładnie odpowiada względnej wielkości i położeniu trzech piramid w Teotihuacan. Czy może także mieć to jakiś związek gwiazdami, zwłaszcza z gwiazdozbiorem Oriona, który odgrywał pewną rolę w skomplikowanej strukturze starodawnego mezoamerykańskiego kalendarza? Co do innych podobieństw ze starożytnym Egiptem, to odkryto niedawno, że Piramida Słońca jak Wielka Piramida Cheopsa kryje w swoich parametrach matematycznie zakodowane informacje. Stosunek między wysokością piramidy a długością obwodu u podstawy zawiera słynną matematyczną stałą pi. (W Teotihuacan stosunek ten wynosi dwa razy pi; w Egipcie – cztery razy pi).

 

Miasto zostało zaprojektowane i zbudowane w harmonii ze wszechświatem takim, jakim widzieli go mieszkańcy Teotihuacan, a nawet – jak wykazują najnowsze badania, odzwierciedla strukturę układu słonecznego. Zakładając, że Piramida Quetzalcoatla odpowiada położeniu słońca, wówczas odległości innych obiektów rozrzuconych wzdłuż Alei Zmarłych i poza nią symbolizowałyby układ orbit planet krążących wokół naszej gwiazdy. Piramida Słońca na przykład wiąże się z położeniem Saturna, a Piramida Księżyca Urana. Można więc uznać, że uczeni Teotihuacan nie tylko wiedzieli o istnieniu planet, które my odkryliśmy stosunkowo niedawno, ale potrafili także obliczyć ich odległość od słońca. Czy nie jest to wprost zadziwiające? A może to przypadek? To wszystko było dokładnie zaplanowane w Teotihuacan, jak i w Egipcie. Tylko przez kogo?

 

Pozostało mi jeszcze jedno miejsce do zbadania, które nie dawało mi spokoju. A była to Kambodża, gdzie stoją tajemnicze świątynie w Angkor Wat i Angkor Thom. Według archeologów i historyków słynne świątynie Bayon i Angkor Thom wzniósł w XII w. n.e. Jayavarman VII khmerski król, natomiast Angkor Wat zostało wzniesione ok. 1150 r. n.e. przez Suryavarmana II – protegowanego Khmerskiego króla boga słońca, który wybudował Angkor Wat jako swą świątynię grobową. Lecz czy i na pewno ci władcy rzeczywiście byli budowniczymi owych świątyń? A może i tak samo, jak w przypadku Cheopsa, Chefrena i Menkaure – po prostu przywłaszczyli sobie te świątynie, lecz budowniczymi w ogóle nie byli.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Śmiało takie stwierdzenie można brać pod uwagę, gdyż w tej części świata również wszystko to, co jest na niebie, jest i na ziemi. Bardzo też zadziwiła mnie pewna wzmianka, że nazwa Angkor, chociaż rzekomo jest zniekształceniem sanskryckiego słowa nagara (miasto), ma bardzo precyzyjne znaczenie w starożytnym języku egipskim: Bóg Horus Żyje. Inne możliwe tłumaczenie słów Anch Hor to Oby Żył Horus, Horus Żyje, albo Niech Żyje Horus. Mało tego, patrząc na mapę całego kompleksu świątyń, widać wyraźnie, że budowle te, chociaż mają odpowiednik w danych gwiazdozbiorach, tak jak i piramidy w Gizie, to w dodatku odpowiadają za te same gwiazdy co dwa szyby gwiezdne w Wielkiej Piramidzie.

 

Czyli szyb północny w Komorze Królowej wycelowany jest w gwiazdę Kochab (Beta Ursa Minor) w konstelacji Małej Niedźwiedzicy, gdzie natomiast w Kambodży (Neak Pean), patrząc na mapkę, również odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Mało tego, północny szyb w Komorze Królewskiej w Wielkiej Piramidzie skierowany jest w najjaśniejszą gwiazdę w gwiazdozbiorze Smoka (Thuban – Alfa Draconis), a w Kambodży – również patrząc na mapkę widać, że (Bantei Samre) także odpowiada za tę samą gwiazdę w tej samej konstelacji. Problem jednak polega na tym, że budowle te w Gizie, jak i w Teotihuacan oraz świątynie w Kambodży zostały wzniesione w trzech lub w dwóch różnych epokach, lecz przez tego samego budowniczego co piramidy w Gizie!

 

Układ gwiezdny odpowiada układowi świątyń w Kambodży na ziemi na okres ok. roku 10500 p.n.e., gdzie układ piramid w Gizie odpowiadałby dacie ok. 2500 roku p.n.e. wtedy, kiedy najważniejsze ciała niebieskie odpowiadają za ich pozycję na ziemi oraz za ukierunkowanie precyzyjne gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Natomiast piramidy w Teotihuacan  odpowiadałyby dacie ok. 1391 roku p.n.e. wtedy, gdy wyznaczone planety przez budowniczego były tak usytuowane, by wznieść właśnie piramidy w Meksyku. Ponieważ układ piramid w Teotihuacan nie odpowiada żadnej konstelacji gwiezdnej, to ów budowniczy postanowił usytuować je w takiej pozycji, by te przybrały układ do trzech gwiazd w Pasie Oriona. A stało się tak dlatego, że dane planety przybrały jednocześnie w kosmosie właśnie taką pozycję, więc postanowiono również i w tej pozycji na ziemi usytuować piramidy w Teotihuacan oraz by spełniały i przedstawiały to, że przez nikogo innego nie zostały wzniesione te budowle, tylko przez jedną i tę samą osobę co piramidy w Gizie, jak i świątynie w Kambodży. Lecz wciąż pozostaje pytanie przez kogo?

 

Powróćmy jednak z powrotem do gwiezdnych szybów w Wielkiej Piramidzie. Ponowne zainteresowanie się szybami gwiezdnymi nastąpiło w latach 90. Niemiecki inżynier Rudolf Gantenbrink skonstruował małego robota gąsienicowego o nazwie Upu-aut, co w języku egipskim oznacza imię Boga Otwierającego Drogi. Badania miały polegać na tym, by zbadać gęstość powietrza znajdującego się wewnątrz szybów. Oczywiście to była tylko i wyłącznie przykrywka, by w razie jakiegoś sensacyjnego odkrycia media nie dały wiadomości do opinii publicznej. Jeśli chodzi o tytuł lub nazwę wymyśloną przez władze Egiptu, to pasowała idealnie, gdyż tego rodzaju sprawa nie robi w środowisku medialnym żadnej furory na wyższą skalę.

 

źródło: archiwa prywatne

 

Robot przebadał dwa szyby gwiezdne w Komorze Królewskiej i dwa szyby w Komorze Królowej. O dziwo, jak już wspomniałem, robot w Komorze Królewskiej wyjechał na zewnątrz piramidy. Kiedy dokonano tego odkrycia, sam projektant robota udał się ku górze Wielkiej Piramidy, by odnaleźć, na jakiej wysokości kończą się owe szyby. Ten sam manewr został powtórzony w północnym i południowym szybie w Komorze Królowej. O dziwo jednak w przypadku tego pomieszczenia robot nie wyjechał ani z jednego, ani z drugiego szybu na zewnątrz piramidy.

 

Dyrektor Muzeum Kairskiego trzymającego pieczę nad piramidami Zahi Hawass wyraził zgodę na podjęcie badań dwóch szybów w Komorze Królowej w Wielkiej Piramidzie. Rudolf Gantenbrink udał się do Bostonu i tam skonstruował drugiego robota o nazwie Upu-aut 2 – model bardziej ulepszony od poprzedniego. 22 marca 1993 roku Rudolf Gantenbrink odkrył za pomocą tego specjalnego robota zagadkowe drzwi w Wielkiej Piramidzie. Wpuszczony do ciasnego tunelu wentylacyjnego – wyposażony w kamerę telewizyjną, w dwa niewielkie reflektorki halogenowe i wbudowany o 5-milimetrowej średnicy promień lasera, robot pokazał obraz wapiennego bloku z dwoma miedzianymi uchwytami lub klamrami.

 

Równe szczeliny tworzące idealny prostokąt, wyraźnie wskazywały, że wapienna ściana jest drzwiami do jakiegoś pomieszczenie. Robot przejechał 60 metrów, a długość szybu była szacowana na ok. 8 metrów długości. Uważano również, że metalowe uchwyty służą do podnoszenia wapiennego bloku do góry. Większość egiptologów twierdzi, że szyby te służyły jako szyby wentylacyjne, a klamry na wapiennym bloku lub inaczej nazywając miedziane uchwyty, miały służyć jako instrumenty muzyczne. Egiptolodzy również są takiego zdania, że owe szyby zostały wykute, lecz jednak problem nie znika, gdyż szybów wcale nie wykuto, ponieważ plan budowy jest zbyt skomplikowany.

 

Galeria zdjęć - Zagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 2

Temat / Nick:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora Ramzes1980

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1526 dni temu

liczba odwiedzin: 13061

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1516 dni temu

liczba odwiedzin: 5065

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1511 dni temu

liczba odwiedzin: 2566

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1482 dni temu

liczba odwiedzin: 7637

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1467 dni temu

liczba odwiedzin: 7586

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1429 dni temu

liczba odwiedzin: 6543

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1383 dni temu

liczba odwiedzin: 5852

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 1334 dni temu

liczba odwiedzin: 2819

autor:aragorn136(3748 pkt)

utworzony: 1209 dni temu

liczba odwiedzin: 1821

autor:lukasz_kulak(867 pkt)

utworzony: 984 dni temu

liczba odwiedzin: 3745

Teraz czytane artykułyZagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 2 - Niewiarygodne, niewyjaśnione

autor:

Ramzes1980

(92 pkt)

utworzony: 922 dni temu

liczba odwiedzin: 6731

Druga część obszernego artykułu na temat starożytnego Egiptu, Wielkiej Piramidy i jej tajemnic. To bezpośrednia kontynuacja poprzedniego tekstu. Gotowi na odkrywanie i rozwiązywanie zagadek sprzed tysięcy lat? Zapraszam więc na pustynię w Gizie.

Zagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 2 - Ozyrys;Orion;zagadka;szyby;Giza;Egipt;piramidy;tajemnica;istota;Horus;pustynia;budowle;cywilizacja;Wielka Piramida;faraon;zbieżności;Mezopotomia;starożytność;Aztekowie;Teotihuacan;Kambodża;komora;robot;Rudolf Gantenbrink

Ed i Lorraine na tropie złych duchów - Niewiarygodne, niewyjaśnione

autor:

pj

(2242 pkt)

utworzony: 1900 dni temu

liczba odwiedzin: 326480

Ed i Lorraine Warren zasłynęli w Stanach Zjednoczonych jako badacze zjawisk paranormalnych. W filmie „Obecność” możemy zapoznać się z ich najtrudniejszą sprawą (na potrzeby kina nieco ubarwioną). W tym artykule dowiecie się nieco o tym ekscentrycznym małżeństwie oraz o pewnej nawiedzonej lalce i kłopotach rodziny Smurlów.

Ed i Lorraine na tropie złych duchów - Ed Warren;Lorraine Warren;duchy;demony;zło;nawiedzony dom;Obecność;Annabelle;rodzina Smurlów

George Michael – "Last Christmas"… - Zespoły i Artyści

autor:

pj

(2242 pkt)

utworzony: 663 dni temu

liczba odwiedzin: 839

Rok 2016 to „czarny żniwiarz”. Z jednej strony byliśmy bombardowani smutnymi informacjami o krwawych zamachach w Europie i krytycznej sytuacji w Syrii, z drugiej dowiadywaliśmy się o śmierci kochanych artystów, zarówno polskich (Andrzej Wajda, Marian Kociniak, Bohdan Smoleń), jak i zagranicznych. Świat pożegnał wielkie gwiazdy muzyki: Davida Bowiego, Leonarda Cohen i Prince’a. Do tego szacownego grona dołączył George Michael. Smutne to bardzo i dość przewrotne, że zmarł w święta Bożego Narodzenia.

George Michael – "Last Christmas"… - George Michael;śmierć;53 lata;artysta;muzyk;wokalista;Wham!;wizerunek;homoseksualista;talent;kompozytor;Last Christmas

Wspominamy Milosa Formana – wybitnego czeskiego reżysera, twórcę "Lotu nad kukułczym gniazdem" - Ludzie kina

autor:

admin

(3973 pkt)

utworzony: 189 dni temu

liczba odwiedzin: 193

13 kwietnia 2018 roku w Stanach Zjednoczonych zmarł Milos Forman. Tę smutną informację przekazały następnego dnia czeskie media. Reżyser miał 86 lat. Był artystą, który – jak słusznie stwierdził krytyk Tomasz Raczek – w swoich dziełach przekazywał ponadczasowe wartości. Zdobył dwa Oscary, trzy Złote Globy i wiele innych prestiżowych nagród.

Wspominamy Milosa Formana – wybitnego czeskiego reżysera, twórcę "Lotu nad kukułczym gniazdem" - Milos Forman;86 lat;zmarł;reżyser;wybitny;czeski;Lot na kukułczym gniazdem;Amadeusz;Valmont;Skandalista Larry Flynt;Duchy Goi

Altao.pl – Portal ludzi z pasją... - Altao

autor:

admin

(3973 pkt)

utworzony: 1972 dni temu

liczba odwiedzin: 18446

Witamy serdecznie na stronach portalu kulturalnego Altao.pl.

Altao.pl – Portal ludzi z pasją... - altao;portal;ludzie;pasja;hobby;blog

"Iniemamocni 2" - Super-Rodzinka zawsze razem się trzyma! - Recenzje filmów

autor:

Filmaniak01

(176 pkt)

utworzony: 95 dni temu

liczba odwiedzin: 383

Superbohaterowie od zawsze byli głęboko zakorzenieni w naszej kulturze. Do dzisiaj o nich pamiętamy i to nie tylko z kart komiksów, ale także późniejszych ekranizacji filmowych. I rzeczywiście, ten temat wydaje się być nieskończony... z roku na rok pojawiają się kolejni herosi, których jedno łączy: mogą pomóc społeczeństwu. Lecz warto zauważyć, że wszyscy ci superbohaterowie mieli tendencję do działania w pojedynkę. Rzadko kiedy dobierali wspólników, a co dopiero myśleli... o założeniu Super-Rodziny.

"Iniemamocni 2" - Super-Rodzinka zawsze razem się trzyma! - Iniemamocni 2;animacja;sequel;przygodowy;Brad Bird;super-rodzina;Parr;moce;superbohaterowie;ojcostwo;Elastyna;Jack-Jack;Pixar;dubbing;Piotr Fronczewski

Czaszki z Paracas - Intrygujące

autor:

lukasz_kulak

(867 pkt)

utworzony: 767 dni temu

liczba odwiedzin: 2083

Wydłużone czaszki należące do ludzi żyjących przed tysiącami lat nie od dziś wywołują liczne kontrowersje wśród środowiska naukowego. Chociaż oficjalnie ten temat jest przemilczany przez uczonych, to badania przeprowadzane w profesjonalnych laboratoriach badawczych jednoznacznie wskazują, że historia rodzaju ludzkiego jest wielką niewiadomą.

Czaszki z Paracas - czaszki;Paracas;wydłużone;badania;proszek;Ameryka Południowa;mutacja;DNA;Peru;lud;tajemnica;cywilizacja

Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze pn. Mały Puchar Gordona Bennetta - Fotorelacje

autor:

PaM

(572 pkt)

utworzony: 2022 dni temu

liczba odwiedzin: 2842

6 i 7 kwietnia 2013 roku na lotnisku aeroklubu Włocławek w Kruszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze pn. „Mały Puchar Gordona Bennetta”.

Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze pn. Mały Puchar Gordona Bennetta - mistrzostwa;polski;balonów;ogrzane;powietrze;2013;lotnisko;aeroklub;włocławek

Groza, czyli podróż do jądra ciemności - Artykuły o filmach

autor:

dbania

(70 pkt)

utworzony: 1433 dni temu

liczba odwiedzin: 3893

Monotonny głos Jima Morrisona, szarpiący nerwy dźwięk wentylatora oraz jednostajne warczenie śmigieł helikopterów nadlatujących nad uśpione wioski, wprowadzają nas w progi współczesnej apokalipsy. Wprowadzają do dusznej, parnej dżungli, pomiędzy pola ryżowe i zagubione wśród nich wioski. Na wzgórza, nad którymi o poranku unosi się zapach napalmu pachnącego jak zwycięstwo. Do miejsca na końcu świata, w którym przyśpieszony kurs dojrzewania przeszły tysiące amerykańskich chłopaków. Apocalypse Now…

Groza, czyli podróż do jądra ciemności - wojna;groza;strach;ciemność;rekrut;zło;jądro ciemności;piekło;Wietnam;Czas Apokalipsy;Pluton;Ofiary wojny;Full Metal Jacket

Mezoterapia igłowa – fakty i mity - Zdrowie i uroda

autor:

foxisblack

(31 pkt)

utworzony: 817 dni temu

liczba odwiedzin: 1417

Jednym z największych sekretów współczesnej medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg, dzięki któremu można zachować na długo młodość i cieszyć się z pięknej skóry bez żadnych zmarszczek.

Mezoterapia igłowa – fakty i mity - mezoterapia igłowa;zabiegi;medycyna estetyczna;skóra;młodość;kult;zabieg;celulit;zdrowie;rozstępy;zmarszczki

"BioShock Infinite: Burial at Sea" – List miłosny - Recenzje gier

autor:

piterwm90

(28 pkt)

utworzony: 1615 dni temu

liczba odwiedzin: 1938

Dobry dodatek do gry powinien wprowadzać nowe innowacje w rozgrywkę („Battlefield 4: Wojna na Morzu”), poszerzyć świat już stworzony w oryginale o kolejne lokacje („The Elder Scrolls V: Skyrim Dawnguard”) lub wyjaśniać i przedłużać niedokończone wątki z oryginału („The Last of Us: Left Behind”). „BioShock Infinite: Burial at Sea” wybija się ponad poprzeczkę i tym samym ociera się o ideał.

"BioShock Infinite: Burial at Sea" – List miłosny - recenzja;BioShock Infinite: Burial at Sea;dodatek;akcja;FPP;przygoda;detektyw;femme fatale

"Thea: The Awakening" – Brutalny i urzekający świat słowiańskiej mitologii - Recenzje gier

autor:

bartoszkeprowski

(1751 pkt)

utworzony: 892 dni temu

liczba odwiedzin: 1807

„Thea: The Awakening” to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń poprzedniego roku i bardzo cieszę się z faktu, że dzięki wprowadzonemu rozszerzeniu o tytule „Return of the Giants” gra otrzymała w końcu polską lokalizację, a także została nareszcie wydana przez dystrybutorów w naszym ojczystym kraju. Jej premiera miała miejsce 29 kwietnia 2016 roku.

"Thea: The Awakening" – Brutalny i urzekający świat słowiańskiej mitologii - recenzja;Thea: The Awakening;gra;turowa;karcianka;Return of the Giants;crafting;ekonomia;wioska;budowanie;survival;fantasy;strategia;MuHa Games

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

autor:

admin

(3973 pkt)

utworzony: 1025 dni temu

liczba odwiedzin: 6139

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - kino;filmy;2016;zapowiedzi;ciekawe;oczekiwane;top;lista;premiery;podsumowanie;2015;Wołyń;Rogue One;Batman v Superman

"Venom" – Symbioza potwora - Recenzje filmów

autor:

Filmaniak01

(176 pkt)

utworzony: 9 dni temu

liczba odwiedzin: 94

Jedna z najbardziej niebezpiecznych, a zarazem enigmatycznych postaci w historii całego uniwersum Marvela. Oto, czym jest tytułowy bohater najnowszego filmu Rubena Fleischera. Niepohamowaną bestią, którą nikt nie jest w stanie powstrzymać. Mroczną egzystencją zdolną przejść do symbiozy niemal z każdym człowiekiem. Pasożytem, który dzięki swojej nieograniczonej potędze jest w stanie przemienić honorowego obywatela w brzydkiego złola o wyłupiastych oczach, czarnej skórze i przerażającym uśmiechu, dając mu nieograniczone możliwości.

"Venom" – Symbioza potwora - recenzja;Venom;akcje;science fiction;Ruben Fleischer;Tom Hardy;Eddie Brock;ekranizacja;komiks;Marvel;Sony;antybohater;pasożyt;symbiot

Czym jest DNA? - Genetyka i Biologia

autor:

lukasz_kulak

(867 pkt)

utworzony: 1047 dni temu

liczba odwiedzin: 5051

DNA – kwas deoksyrybonukleinowy – jest nośnikiem informacji genetycznej i warunkuje poprzez konkretnie zapisane informacje nasz wygląd zewnętrzny, podatność na dane choroby, kolor włosów, skóry i wiele innych cech fizycznych ludzi.

Czym jest DNA? - DNA;kontrola;kwas deoksyrybonukleinowy;nośnik informacji;zasady azotowe;genetyka;kod

Lidice – kolejny żywy przykład hitlerowskiej agresji - Historia

autor:

marmir83

(12 pkt)

utworzony: 2048 dni temu

liczba odwiedzin: 6821

Oświęcim, Treblinka czy Majdanek każdemu Polakowi kojarzy się z niewyobrażalnym okrucieństwem hitlerowców. Liczba ofiar obozów koncentracyjnych do dziś jest kwestią dyskusyjną. Lecz nie tylko Polska ucierpiała na skutek hitlerowskiej agresji. Mała wioska w Czechach stała się symbolem zniszczenia a zarazem dumą Niemiec.

Lidice – kolejny żywy przykład hitlerowskiej agresji - wojna;zbrodnia;ludobójstwo;historia;pamięć;Lidice;ofiary;dzieci;pacyfikacja

Tajemnice prehistorycznej Turcji - Historia

autor:

lukasz_kulak

(867 pkt)

utworzony: 1383 dni temu

liczba odwiedzin: 5852

Historia cywilizacji na Ziemi wciąż pozostaje niejasna. Oficjalnie przyjmuje się, że najstarszą kulturą jest sumeryjska, która liczy 6 000 lat. W przeciągu ostatnich lat poczynione zostały jednak nowe odkrycia, które całkowicie rujnują przyjmowane przez dekady schematy naukowe. Kluczem, a przynajmniej bardzo ważnym ogniwem w dziejach rodzaju ludzkiego były tereny dzisiejszej Turcji.

Tajemnice prehistorycznej Turcji - Turcja;wykopaliska;tajemnica;cywilizacja;Karahan Tepe;Göbekli Tepe;odkrycia

Gromee i Lukas Meijer z piosenką "Light Me Up" jadą na Eurowizję 2018! - Festiwale muzyczne

autor:

admin

(3973 pkt)

utworzony: 231 dni temu

liczba odwiedzin: 422

Festiwal w Eurowizji to dzisiaj dziwny twór. Nasza Margaret ma szansę reprezentować Szwecję, a z kolei szwedzki wokalista Lukas Meijer (znany z rockowego zespołu No Sleep For Lucy) wygrał polskie preselekcje i pojedzie w maju na 63. edycję do Lizbony. Oczywiście będzie go wspierał polski producent i DJ Gromee (Andrzej Gromala), ale czyż nie lepiej jakby reprezentował nas polski piosenkarz? No może. Najważniejsze jednak, że ich wygrana piosenka pt. „Light Me Up” zdobyła serca widzów (jury typowało „Don’t Let Go” duetu Happy Prince). Co by nie mówić, to kawałek wpadający w ucho. Bardzo energetyczny, lekki i taneczny. Co Wy o nim sądzicie? Czy podoba Wam się teledysk? Czy panowie mają szansę na wysoką pozycję?

$nazwa

autor:aragorn136(3748 pkt)

utworzony: 2 dni temu

liczba odwiedzin: 50

autor:admin(3973 pkt)

utworzony: 9 dni temu

liczba odwiedzin: 53

autor:Filmaniak01(176 pkt)

utworzony: 9 dni temu

liczba odwiedzin: 94

autor:admin(3973 pkt)

utworzony: 10 dni temu

liczba odwiedzin: 79

autor:pj(2242 pkt)

utworzony: 1900 dni temu

liczba odwiedzin: 326480

autor:PaM(572 pkt)

utworzony: 2312 dni temu

liczba odwiedzin: 16472

autor:aragorn136(3748 pkt)

utworzony: 2287 dni temu

liczba odwiedzin: 16492

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2018 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.325

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję