O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Tajemnica Machu Picchu - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Machu Picchu od lipca 2007 roku zalicza się do nowych siedmiu cudów świata. Położone w peruwiańskich Andach miasto Inków, pomimo przeprowadzanych tam badań naukowych, wciąż kryje w sobie mnóstwo niewyjaśnionych tajemnic.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
lukasz_kulak (2047 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
14 594
Czas czytania:
23 381 min.
Autor:
lukasz_kulak (2047 pkt)
Dodano:
3207 dni temu

Data dodania:
2016-02-10 10:49:45

Zanim przejdę do przedstawienia mojej teorii na temat funkcji, jakie spełniało (i wciąż spełnia) Machu Picchu, przedstawię historię tego, jakże cudownego miejsca. Położone jest ok. 100 kilometrów od Cuzco, na wysokości ponad 2 000 metrów n.p.m. (dokładnie 2090 - 2400 m.n.p.m.). Według naukowców, powstało w II połowie XV wieku z inicjatywy słynnego władcy Inków – Pachacuti Inca Yupanqui panującego w latach 1438-1471 – zajmując powierzchnię 5 km kwadratowych. Miasto z trzech stron otoczone jest świętą rzeką Inków – Urubambą – a także szczytem Huayana Picchu. Nazwa „Machu Picchu” w tłumaczeniu oznacza „stary szczyt”. Z racji swojej charakterystycznej lokalizacji miasto nigdy nie zostało zdobyte przez Hiszpanów, którzy kolonizowali tereny Ameryki Południowej. Polskie Radio podaje następujące informacje na temat miasta:

 

 „Prawdopodobnie liczyło około 1000 mieszkańców. Składało się z dwóch części, wiejskiej i miejskiej. W wiejskiej znajdowały się pola uprawne, które nawadniano specjalnym systemem kanałów. W miejskiej części mieściły się pałace, świątynie i domy mieszkalne. Wszystko to zbudowane było z białego granitu i wkomponowane w górskie otoczenie. Jednym z najciekawszych elementów architektonicznych są schody liczące 1200 stopni. Zapewniały one wewnętrzną komunikację na różnych poziomach miasta. W niższej części miasta, po drugiej stronie przełęczy, znajdowała się świątynia, w której mieszkał władca. Wyższe partie Machu Picchu zarezerwowane były dla kapłanów. Tam też znajdowało się obserwatorium, Słoneczna Wieża czy Świątynia Trzech Okien. To wszystko służyło kultowi Słońca, które dla Inków było największym bóstwem”.

 

W powyższym tekście pojawiła się zagadkowa informacja. Mam tu na myśli fakt, że Inkowie budowali posługując się granitem. Jak wiadomo, skała ta należy do jednej z najtwardszych. W skali twardości Mohsa (1 - 10) uzyskała notę 7 – twardsze są topaz (8), korund (9) oraz diament (10). W jaki sposób średniowieczni, prymitywni przecież ludzie, jak się zakłada oficjalnie, mogli za pomocą prostych narzędzi obrabiać tak twardą skałę? A może należy założyć, że historia Machu Picchu rysuje się znacznie ciekawiej niż przedstawiają historycy? Jeżeli założymy, że Inkowie zbudowali miasto, to musimy założyć, że mieszkańcy Ameryki Południowej dysponowali znacznie bardziej wyrafinowanymi środkami technicznymi. Wiele bloków skalnych użytych do wzniesienia poszczególnych budowli waży ponad 50 i więcej ton. Oczywiście precyzja wykonania jest oszałamiająca. Bloki idealnie do siebie pasują tak, że nawet nie sposób wsadzić pomiędzy nie ostrza noża. Nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia, jak ingerencja zaawansowanej technicznie cywilizacji. Ciekawostką jest też, że Machu Picchu wciągu stu lat od założenia tam osady zostało całkowicie opuszczone (rok 1535). Obecnie nie została opracowana żadna wiarygodna teoria wskazująca, czym w ogóle było Machu Picchu i dlaczego jego mieszkańcy postanowili poszukać sobie innego miejsca do życia.

 

Precyzyjnie obrobione i dopasowane do siebie bloki skalne

 

I w tym momencie z pomocą przychodzą nam mityczne podania Inków! Co my byśmy nie zrobili, gdyby nasi przodkowie nie chcieli podzielić się z nami swoją historią... Otóż, wedle inkaskich podań, Machu Picchu użytkowane były znacznie wcześniej od podawanych oficjalnie dat oraz postrzegane było w kategoriach świętego miejsca. Ci, którzy mają pojęcie, na czym polegała duchowość w dawnych czasach, wiedzą już z czym mamy do czynienia.

 

Ważną częścią kompleksu jest kamień o nazwie Intihuatana. Z jednej strony pełni on funkcję astronomiczną, z drugiej duchową. Jak ustalono, dokładnie 21 Września i 21 Marca w południe, Słońce „siada” dokładnie nad kamieniem. W tych dwóch okresach, Inkowie odprawiali swoje ceremonie religijne. W szamańskich legendach Intihuatana ma wpływ na zdolności parapsychiczne człowieka. Podobno, gdy sensytywna osoba przyłoży czoło do kamienia, uzyska dostęp do świata duchowego. Chodzi rzecz jasna o aktywację lub wzmocnienie aktywności czakry trzeciego oka. Kolonizatorzy po dotarciu do Peru byli odpowiedzialni za systematyczne niszczenie Intihuatana. Według mnie nie był to wcale przypadek i ludzie, którzy kierowali całą ekspedycją wiedzieli dobrze, jaką rolę pełniły kamienie, do których Inkowie przywiązywali szczególną wagę. Gdy Intihuatana został złamany, uważano, że konkretne sanktuarium utraciło ducha, czyli połączenie z wyższym wymiarem rzeczywistości. Na szczęście brutalni najeźdźcy nigdy nie odkryli Machu Picchu i nie zniszczyli świętego przedmiotu inkaskiego. Z tego właśnie względu miejsce to wciąż stanowi centrum rozwoju duchowego na Ziemi.

 

 kamień Intihuatana

 

Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że miasto zlokalizowane jest przecięciu linii geomantycznych, co sprawia, że powstał tam czakram, czyli rejon o podwyższonym poziomie energetycznym. Zdaniem wizjonera E. Cayce, najpoważniejsze czakry naszej planety znajdują się w:

  • Avebury, Anglia

  • Ayers Rock, Australia

  • Bimini- okolice wybrzeży Florydy

  • Calgary – Kanada, włączając obszar otaczający Jezioro Louise i Park Narodowy Banff

  • Wyspa Wielkanocna – Chile

  • Nepal

  • Machu Picchu 

  • Filipiny

  • Santo Domingo, Dominikana

  • Sedona, Arizona, USA

  • Tybet, Lhasa

 

Pamiętajmy, że struktury na Machu Picchu zbudowane zostały z granitu, który składa się z kwarcu. A jak wiadomo, kryształ ma bardzo duży wpływ na zwiększenie prędkości przepływania informacji. Prehistoryczne cywilizacje, np. Atlantyda, oparły swoją technologię na krysztale z uwagi na ich właściwości energetyczne oraz wyjątkowe możliwości przesyłu danych. Nie dziwi więc, że mieszkańcy tamtych rejonów Ameryki Południowej, którzy orientują się w tematyce, nazywają Machu Picchu mianem „kryształowego miasta”, gdzie człowiek może dostąpić wkroczenia w stan wzmożonej świadomości.

 

Ludzie, którzy stworzyli miasto, musieli dysponować potężnymi mocami psychicznymi. Patrząc na wzgórza okalające osadę nie dostrzegamy nic nadzwyczajnego. Jednak, gdy obrócimy obraz o 90 stopni okazuje się, że wzgórza przedstawiają twarz typową dla Inków! Widać to bardzo dobrze na poniższym zdjęciu.

 

 

Oznacza to, że dawni mieszkańcy tych stron potrafili wpływać na materię, formując ją w zamierzony przez siebie kształt. Moim zdaniem fakt ten wskazuje, że miasto musiało powstać nawet w czasach prehistorycznych, być może podczas rządów legendarnych władców inkaskich. Wiemy przecież, że szamani w okresie przedhistorycznym dysponowali niewyobrażalnym wręcz potencjałem parapsychicznym. Co więcej, jestem zdania, że Hiszpanie nie odnaleźli miasta, ponieważ tzw. Wyższe Siły czuwały nad jego bezpieczeństwem.

 

Podsumowując, Machu Picchu jest absolutnie wyjątkowym zakątkiem na kuli ziemskiej. Prawdopodobnie, dzięki swoim właściwościom energetycznym stanowi portal międzywymiarowy, którym niegdyś (bo dzisiaj pewnie nie tak intensywnie) podróżowali przedstawiciele kultur pozaziemskich. Energie działające w Machu Picchu wciąż mogą służyć ludzkości, a szczególnie osobom świadomym swojego jestestwa.

 

Źródła:

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/894529,Machu-Picchu-%E2%80%93-najbardziej-tajemnicze-miasto-swiata

https://sacredsites.com/americas/peru/machu_picchu.html

http://www.ofspiritandsoul.com/earth%20vortices/vortices.html

 

Autor publikuje też na swoim blogu:

https://lukaszkulak92.wordpress.com

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Tajemnica Machu Picchu

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora lukasz_kulak

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1038 dni temu

liczba odwiedzin: 1897

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1192 dni temu

liczba odwiedzin: 3122

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1221 dni temu

liczba odwiedzin: 1790

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1232 dni temu

liczba odwiedzin: 1619

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1351 dni temu

liczba odwiedzin: 4165

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1409 dni temu

liczba odwiedzin: 1952

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1544 dni temu

liczba odwiedzin: 5506

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1598 dni temu

liczba odwiedzin: 3468

Polecamy podobne artykuły

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3750 dni temu

liczba odwiedzin: 27887

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3739 dni temu

liczba odwiedzin: 12178

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3735 dni temu

liczba odwiedzin: 5788

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3706 dni temu

liczba odwiedzin: 30695

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3690 dni temu

liczba odwiedzin: 17377

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 2133 dni temu

liczba odwiedzin: 5680

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4483 dni temu

liczba odwiedzin: 25153

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3711 dni temu

liczba odwiedzin: 28498

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 2838 dni temu

liczba odwiedzin: 3587

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1830 dni temu

liczba odwiedzin: 8177

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 1888 dni temu

liczba odwiedzin: 3498

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3770 dni temu

liczba odwiedzin: 5305

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3512 dni temu

liczba odwiedzin: 8317

autor:paulinakinga97(317 pkt)

utworzony: 3275 dni temu

liczba odwiedzin: 6768

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 2384 dni temu

liczba odwiedzin: 5977

autor:Filmaniak01(1931 pkt)

utworzony: 2347 dni temu

liczba odwiedzin: 9007

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3653 dni temu

liczba odwiedzin: 14073

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3606 dni temu

liczba odwiedzin: 13921

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3557 dni temu

liczba odwiedzin: 8386

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3432 dni temu

liczba odwiedzin: 4438

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3588 dni temu

liczba odwiedzin: 24501

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 3451 dni temu

liczba odwiedzin: 6668

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 3448 dni temu

liczba odwiedzin: 7169

autor:bartoszkeprowski(3368 pkt)

utworzony: 3063 dni temu

liczba odwiedzin: 3456

autor:kulak4(899 pkt)

utworzony: 2509 dni temu

liczba odwiedzin: 4494

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 2506 dni temu

liczba odwiedzin: 5820

Teraz czytane artykuły

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 2451 dni temu

liczba odwiedzin: 2048

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3207 dni temu

liczba odwiedzin: 14594

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 94 dni temu

liczba odwiedzin: 251

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 271 dni temu

liczba odwiedzin: 486

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4287 dni temu

liczba odwiedzin: 3626

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 209 dni temu

liczba odwiedzin: 341

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 2819 dni temu

liczba odwiedzin: 2553

Nowości

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 3 dni temu

liczba odwiedzin: 61

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 5 dni temu

liczba odwiedzin: 76

autor:admin(47565 pkt)

utworzony: 7 dni temu

liczba odwiedzin: 77

Artykuły z tej samej kategorii

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 4123 dni temu

liczba odwiedzin: 387973

autor:PaM(1166 pkt)

utworzony: 4536 dni temu

liczba odwiedzin: 35605

autor:pj(15391 pkt)

utworzony: 1897 dni temu

liczba odwiedzin: 5512

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4511 dni temu

liczba odwiedzin: 27353

autor:lukasz_kulak(2047 pkt)

utworzony: 3588 dni temu

liczba odwiedzin: 24501

autor:aragorn136(23237 pkt)

utworzony: 4483 dni temu

liczba odwiedzin: 25153

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.233

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję