O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Król Julian i spółka - Artykuły o filmach

Zapoznacie się z szalonymi, animowanymi postaciami ze znanych kinowych hitów. Co spowodowało, że dorównują popularnością głównym bohaterom i budzą sympatię u dorosłych?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
aragorn136 (22990 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
12 134
Czas czytania:
14 537 min.
Autor:
aragorn136 (22990 pkt)
Dodano:
4491 dni temu

Data dodania:
2012-07-09 10:11:40

Pradawni Bogowie już dawno to przewidzieli. Drugoplanowe postacie z filmów animowanych są tak samo, a nawet jeszcze bardziej uwielbiane, niż Shrek, lew Alex czy mamut Maniek. Na nasze ekrany zawitała kolejna część "Epoki Lodowcowej", a wkrótce zwierzaki z "Madagaskaru" znów wyruszą w pełną przygód podróż. Powyższe tytuły i ich sequele nie byłyby jednak tak przebojowe, gdyby nie świecące jasnym blaskiem, przykuwające - swoją fizjonomią i poczuciem humoru - uwagę, osobniki: król Julian, Mort, drużyna Pingwinów, wiewiór Scrat, Ciastek, Pinokio i inni. Właśnie o nich będzie ten, napisany lekkim stylem, artykuł. Wakacje trwają, upał dokucza, woda chłodzi - niechaj po tej lekturze, uśmiech na waszych twarzach się narodzi.

 

W tym momencie nadbiega król Julek z pretensjami:  

 

Pytam ja się! Czemu, pytam ja się? Czemu wpadłeś na tak szalony pomysł panie pisarzu? Albowiem ta opowieść będzie nudna, gdyż nie jest tylko o mnie. Kumasz zależność?

 

Spokojnie, reszta bohaterów również jest godna tego, by ich tutaj przedstawić.

 

Miej serce. Powtarzam miej serce!

 

Przykro mi królu. Takie są prawa.

 

Hańba ci!

 

Skoro obrażony Julian usiadł na swym tronie i nie będzie, miejmy nadzieję, więcej przeszkadzać, pozwólcie, że zajrzymy do świata bajek, prześwietlając większość wspomnianych indywidualności.

 

Wiewiór - pechowiec

 

Nie dość, że pechowiec, to jeszcze niemowa. Biedactwo, bardzo pragnie dostać upragnionego żołędzia i ciągle pakuje się w tarapaty - to właśnie przez niego nadeszła epoka lodowcowa. Kino komediowe pełne było takich postaci - wiecznych nieudaczników, goniących za swoim cieniem, szukających szczęścia, gdy los rzucał im kłody pod nogi. Tacy bohaterowie, odgrywani przez Chaplina czy francuskiego komika Pierre Richarda, bawiły widzów do łez. Wprowadzenie podobnego osobnika do świata filmu animowanego było strzałem w dziesiątkę. Seria o przygodach mamuta, leniwca i tygrysa szablozębnego spodobała się tak bardzo, iż postanowiono zrealizować kolejne odcinki. Fabuła była co prawda średnio ciekawa, ale za to wiewiór Scrat, który nieoczekiwanie pojawiał się w niektórych scenach, zdobył tak ogromną rzeszę fanów, że dorobił się krótkometrażowych filmików. W każdym z nich dzielnie walczył z prześladującym go pechem, wzbudzając przy tym liczne salwy śmiechu.

 

Fizjonomia: puszysty ogon, długi pyszczek, brązowo - żółte futerko, rozbiegane oczka.

 

Chcielibyście mieć takie zwierzątko w domu?

 

         Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Ciastek i kumple

 

Uważajcie! On nie żartuje! Jest wkurzony, jest zły, jak tupnie swoją kruchą nóżką to się zacznie trzęsienie ziemi. Uwięziony i torturowany, pozostał do końca nieugięty. To dzięki niemu świat dowiedział się, że Żwirek kręci z Muchomorkiem (swoja drogą ciekawe gdzie się ukryli, gdy ich związek wyszedł na jaw). To on uwolnił ogra Shreka i Osła z lochów. Jest wielki, jest wspaniały, jest odważny, jest ... smaczny, jest ... lukrowanym Ciastkiem.

 

Bajka o Shreku była inna niż wszystkie dotychczas - obfitująca w liczne odniesienia do świata, parodię znanych filmowych motywów, ironię. Baśń, która przede wszystkim bawiła i była jednym z największych hitów w historii kina. Doskonały scenariusz, kultowe już dialogi czy dopieszczona animacja komputerowa - to główne plusy tej oryginalnej historii. Oczywiście, pewnikiem jest, że Osioł to jedna z najbardziej humorystycznych, zwierzęcych postaci ever, ale to obecność galerii ciekawych, drugoplanowych typów, sprawiła, że brzuszki bolały nas od ciągłego chichotania.

 

Ciastek ma kumpli: wiecznie wystraszonego Pinokia, Wilka przebranego za babcię oraz trzy Świnki. Nie ma na nich żadnej siły, która by ich zatrzymała. Dla przyjaciół są w stanie oddać życie, jak i zaśpiewać w zespole muzycznym. Wszyscy ich tu pokochali: dzieci, dorośli, dziadkowie. Każdy z nich jest intrygujący, lecz Ciastek to urodzony przywódca - wzór do naśladowania. Nie ważcie się dotykać jego guziczka, bo dostaniecie baty.

 

Fizjonomia: kruche ciastko, lukrowane oczka i guziki, szeroki uśmiech.

 

         Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Pingwiny kontratakują

 

Szef Skipper, milutki Szeregowy, naukowiec Kowalski i mięśniak Rico - to kompania nie znająca słowa strach, twardzi żołnierze ulepieni w kupce mokrej gliny, świetni pływacy, nierozłączni i waleczni. Widziałem ich kilka lat temu w Zoo w Płocku. Te czarne oczka hipnotyzowały, a w małych mózgach rodził się jakiś szczwany plan. Pingwiny, tak, nie żartuje - inteligentne (oprócz Rico - jak zdał psychologiczne testy? to pozostaje tajemnicą) stworzenia, które uratują was z każdej opresji, choćby nie wiem jak niebezpieczna byłaby rozpoczęta przez nie misja. Razem z wcześniej opisaną drużyną Ciastka, mogliby nawet zapobiec III wojnie światowej. 

 

Fizjonomia: biało-czarne małe bestie, ciemnie oczy, pomarańczowe dzioby.

 

        Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

"Madagaskar" - następny po "Shreku" i "Epoce Lodowcowej" film, który uzyskał miano kultowego i jedyny spośród wymienionych, przykład bajki, w której drugoplanowe postacie zdominowały ekran, spychając resztę w cień tak bardzo, iż powstał osobny serial poświęcony tym przyjaznym nielotom.  Znalazło się w nim miejsce dla jeszcze kogoś, lemura, przepraszam, władcy lemurów, którego szlachetne odbicia kładły trupem całe dynastie, a królewska stopa godna jest wielbienia po wieki. To...

 

Król Julian

 

Jest piękny, genialny ale co najważniejsze skromny.

 

Ty to masz jednak klasę!

 

Dzięki królu. Jak tam nowy tron? Wygodny?

 

Ee. Mówisz o moim superkomfortpieszczoszoszybotronie?

 

Dobrze, nie przeszkadzaj, gdyż pragnę coś opowiedzieć o twoich przyjacio..., ee, tznaczy niewolnikach.

 

Hańba ci! Powiadam! Hańba!

 

Wracając do tematu. Julian to jedna z moich ulubionych, najśmieszniejszych i jednocześnie najbardziej irytujących, ale w taki pozytywny sposób, postaci. To niezły goguś, niezbyt inteligentny narcyz, podrywacz, świetny tancerz. Ma wiernych poddanych, których gnębi: herolda Morrisa oraz małego pieszczocha Morta, który bezustannie bawi się stopami swego władcy (zawsze chciałem mieć takie urocze zwierzątko, mimo iż moim ulubieńcem jest tygrys). Mimo batów, które dostają od swego pana, są do niego przywiązani i zrobią wszystko, by go ochronić. Szczególnie przed zemstą innych wściekłych zwierząt, których drażnią fanaberie i pomysły boskiego Juliana. W tym miejscu należałoby wspomnieć o genialnym dubbingu Jarosława Boberka. Wykonał kawał dobrej roboty, podkładając głos tej postaci. Bez niego, król stałby się nagi. Wiele tekstów lemura przeszło już do historii i cytowane są przez fanów na wszystkich imprezach, a piosenka "Wyginam śmiało ciało" stała się przebojem, przy którym nawet stara babcia poruszy tyłkiem i biodrami.

 

Fizjonomia: Wysoki, przystojny, zbudowany, długi ogon, atrakcyjny zadek.

 

      Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Koniec imprezy

 

Czas na podsumowanie. Nie opisałem wszystkich, bowiem są też: Kot w Butach, aligator Rysiek (znany z "Pingwinów z Madagaskaru") czy cała menażeria z serii "Toy Story", gdzie również nie brakuje oryginalnych postaci. Najważniejsze moi drodzy, że ci drugoplanowi bohaterowie, wywołują na twarzach uśmiech, rozweselają, gdy jesteśmy smutni, ratują ze stanów depresyjnych. Właśnie po to tworzone są takie bajki dla całych pokoleń, by radować zawsze i wszędzie. Dzięki temu ich fenomen przetrwa wieki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Król Julian i spółka

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora aragorn136

 -

Odwiedzin: 162

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Joker: Folie à deux" – A oni tańczą, tacy szaleni, tacy smutni... - Recenzje filmów

11 nominacji do Oscara, Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji, ponad miliard dolarów zarobku na całym świecie (mimo kategorii R). Zaiste „Joker” z 2019 roku był prawdziwym fenomenem. A skoro tak, to może czas na dalsze losy Arthura Flecka? Reżyser Todd Phillips jednak ciągle powtarzał: „to zamknięta historia, bez szans na kontynuację”. Ale jest rok 2024, a do kin wchodzi „Joker: Folie à deux”. Wielu krytyków i widzów krzyczy/pisze głośno: „to najbardziej niepotrzebny sequel”. Czy faktycznie zasługuje na takie miano? Czy następna „terapia”, jakiej poddaje nas Phillips kompletnie nie działa? Jako autor niniejszej recenzji jestem rozdarty. Widzę jednocześnie mrok i światło w tym długim tunelu.

"Pył" – Czas na wielki oddech? - Recenzje książek

Hugh Howey. To człowiek, przez którego: dusiłem się; martwiłem; miałem nadzieję, po czym ją traciłem i ciekaw nieznanego, odczuwałem dreszcze… Dzięki Ci Hugh! Oby więcej było takich ludzi, jak Ty. Takich pisarzy rzecz jasna. Twórców, którzy potrafią wykreować namacalny, wrogi, zniszczony świat. A w nim wyrazistych bohaterów, z którymi na tyle się zżywamy, że pragniemy trzymać kciuki za powodzenie ich misji do samego końca. Howey to zrobił w swojej trylogii „Silos”. I choć z środkowym tomem nie zaprzyjaźniłem się aż tak bardzo (odsyłam do jego recenzji), to finał pt. „Pył” jest tym, czego prawie oczekiwałem. Załóżcie więc maskę przeciwgazową, a najlepiej szczelny kombinezon, bo czeka Was trzymający w napięciu kawał dojrzałej literatury dystopijnej, choć nie tej wielkości, siły i mroku, co „Droga” Cormaca McCarthy'ego.

"Złamane Serce w Toskanii" – Twórz, żyj, kochaj! - Recenzje książek

Gdy mężczyzna pisze melodramat dla młodych polskich dziewczyn, to wydaje się jakby porywał się z motyką na słońce. Niby to nic trudnego – zakochana para; miłość, która pokona wszystko; piękne słowa, chwile uniesień i tęsknoty. Paradoksalnie jednak w takim gatunku literackim powstaje tak wiele dzieł, że mogą one utonąć w lodowatej wodzie jak Leonardo DiCaprio w „Titanicu”. Mim to R. K. Jaworowski z pomocą wydawnictwa Ridero zapragnął „wyrzeźbić” opowieść o pewnej utalentowanej dziewczynie, która w malowniczej stolicy Toskanii ma szansę spełnić marzenia i odzyskać nadzieję na lepsze jutro. Czy autor podarował książkę, po którą warto sięgnąć, jeśli ma się romantyczną duszę? Mimo literackich niedociągnięć, nie będziesz się nudziła droga czytelniczko (chłopaku - raczej tak).

 -

Odwiedzin: 384

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Obcy: Romulus" – Nowe i stare! - Recenzje filmów

Ambiwalencja to jednoczesne występowanie pozytywnego jak i negatywnego nastawienia do danego obiektu. Tak rzecze Wikipedia. Dlaczego zacząłem od definicji akurat tego słowa? Bo przez cały, dwugodzinny, seans „Obcego: Romulusa” przybrałem tę postawę. Czułem się, jakbym siedział na wielkiej wadze, gdzie szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Jakby za chwilę miał „wyskoczyć” z mojej fanowskiej piersi potwór, a dwa momenty później następowało już tylko odliczanie do końca – nerwowe i niecierpliwe spoglądanie na zegarek w tych ciemnościach. „Ksenomorf powstał z kolan” – z ulgą głosili pierwsi widzowie (w tym niektórzy krytycy). Ja stwierdzam, że się potyka, choć obślizgły jest i przestraszyć potrafi, a nawet wypali dziurę w głowie.

"Those About to Die" – Powstań albo zgiń! - Seriale

W Rzymie 79 roku n.e. nie można było ufać nikomu. Krew była wszystkim. Wie o tym jeden z głównych bohaterów serialu „Those About to Die”, a wraz z kolejnymi odcinkami dowie się o tym również polski widz, który „uruchomi platformę” Prime Video. Adaptacja powieści Daniel P. Mannixa wydaje się być idealnym wstępem przed wielkimi igrzyskami, czyli premierą „Gladiatora II”. Ale czy na pewno jest to kandydat na serial 2024 roku, gdzie jeden do jednego oddano realizm epoki, nie pozwalając oderwać się od ekranu? Krytycy są na nie. A ja? Mimo że mam do czynienia z czymś, co stoi, a raczej chwieje się na glinianych nogach pomiędzy „Rzymem” i „Spartacusem”, nie doskakując do żadnego z nich, daję kciuk w górę.

Polecamy podobne artykuły

"Pingwiny z Madagaskaru" – Mam genialny plan panowie - Recenzje filmów

Wyglądają jak małe, kochane przytulanki, ale nie dajcie się zwieść. Tworzą czteroosobowy oddział do tzw. mission impossible. Unieszkodliwią każdego przeciwnika, włamią się do najpilniej strzeżonych miejsc na świecie; uratują kruche, bezbronne istoty i co najważniejsze, wyznają zasadę muszkieterów – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kto jeszcze ich nie zna, niechaj ze wstydu się spali. To pingwiny: dowodzący Skipper, naukowiec Kowalski, osiłek z „głębokim” żołądkiem Rico i ugodowy Szeregowy, którzy w umysłach panów ze studia DreamWorks powstali.

"Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie – Zagłada świata w krzywym zwierciadle - Recenzje filmów

„Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie” to najnowsza, piąta już część kultowej animacji, która zebrała rzesze fanów na całym świecie, ujmując trójką przezabawnych i sympatycznych bohaterów. Czy kolejne przygody rozrastającego się z każdą następną odsłoną stada bawią i wciągają równie dobrze, co poprzednio? A może mamy do czynienia z tworem będącym popłuczynami po zaskakująco udanej serii?

VLOG: "Mecz wspomnień" – Jordan i animki grają w kosza! - Artykuły o filmach

„Kosmiczny mecz” to amerykański film komediowy wyreżyserowany przez Joego Pytkę. Mający swoją premierę w 1996 roku produkcja łączyła technikę animacji komputerowej z grą prawdziwych aktorów. Wystąpili w niej lubiane postacie ze „Zwariowanych melodii” („Looney Tunes” z Królikiem Bugsem na czele) oraz słynny, mega utalentowany koszykarz Michael Jordan. Co jeszcze wiadomo na temat tego dzieła? Dlaczego okazało się sukcesem? Topper Harley opowiada o tym „Meczu wspomnień” w swoim pierwszym mikro-vlogu. Warto posłuchać, obejrzeć i zagrać powtórnie w kosza! Tym bardziej że to – zgodnie z wieloma opiniami – lepszy film niż „Kosmiczny mecz: Nowa era” z 2021 roku.

Teraz czytane artykuły

Król Julian i spółka - Artykuły o filmach

Zapoznacie się z szalonymi, animowanymi postaciami ze znanych kinowych hitów. Co spowodowało, że dorównują popularnością głównym bohaterom i budzą sympatię u dorosłych?

 -

Odwiedzin: 5334

Autor: piterwm90Recenzje gier

Komentarze: 3

"Call of Juarez: Gunslinger" – Polski Dziki Zachód - Recenzje gier

"Call of Juarez: Gunslinger" to shooter polskiego studia Techland znanego z poprzednich odsłon tego cyklu, a także gier z serii "Dead Island". Poprzednie części były bardzo dobrymi produktami. Zarówno pierwsza "Call of Juarez" jak i druga "Call of Juarez: Więzy krwi" pokazały, że dobre gry o dzikim zachodzie nie skończyły się na takich tytułach jak "Gun" czy "Red Dead Redemption".

"Cloverfield Lane 10" – Wybawca czy oprawca? - Recenzje filmów

Michelle poznajemy w momencie rozstania. Kobieta pakuje swoje rzeczy, a na blacie w mieszkaniu pozostawia jedynie klucze i pierścionek. Nietrudno jest więc zrozumieć, że koniec jest ostateczny. Główna bohaterka zamyka pewien etap swojego życia. Wyrusza więc w poszukiwaniu kolejnego. Nie wie jeszcze, że nadchodzące wydarzenia odmienią jej dotychczasowe życie o 180 stopni.

 -

Odwiedzin: 3602

Autor: piterwm90Recenzje gier

Komentarze: 1

"Gone Home" – Żeńska interakcja - Recenzje gier

„Gone Home” to gra, która wystarczy na dwie godziny. Zastanawialiście się kiedyś, czy taka produkcja może zapaść w pamięć? Debiutanckie dzieło The Fullbright Company, choć trwa krótko, daje głęboką interakcję i precyzyjną narrację na poziomie „Dear Esther”.

Maskarada… - Artykuły o filmach

Dziewięćdziesiąt lat temu, w 1925 roku, Rupert Julian wprowadzając na ekrany kin ekranizację „Upiora w Operze”, ożywił bohatera powieści Gastona Leroux - okaleczonego geniusza kryjącym swą twarz po maską. Ofiarował mu oblicze Lon’a Chaney’a, tworząc pierwszego Eryka - Upiora Opery.

Nowości

 -

Odwiedzin: 110

Autor: pjKultura

Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura

Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.

Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style

Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?

 -

Odwiedzin: 125

Autor: adminKosmos

Sonda Clipper poleciała na Europę! Sprawdzi co "w wodzie piszczy" - Kosmos

W naszym dziale dotyczącym nauki, w tym między innymi odkrywania tajemnic kosmosu, nie piszemy o wszystkim. Są jednak takie wydarzenia, o których nie tylko należy, ale wręcz trzeba, choć w pigułce, opowiedzieć. Bez wątpienia jest nim start sondy o nazwie Clipper. Agencja kosmiczna NASA wysłała ją 14 października w stronę jednego z księżyców Jowisza – Europy. Dlaczego akurat tam? Bo gdzie indziej, jak nie na skutym lodem, trochę mniejszym od naszego naturalnego satelity, białym obiekcie poprzecinanym nieregularnymi brązowymi liniami, mogą panować lepsze warunki, aby narodziły się zalążki życia.

 -

Odwiedzin: 162

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Joker: Folie à deux" – A oni tańczą, tacy szaleni, tacy smutni... - Recenzje filmów

11 nominacji do Oscara, Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji, ponad miliard dolarów zarobku na całym świecie (mimo kategorii R). Zaiste „Joker” z 2019 roku był prawdziwym fenomenem. A skoro tak, to może czas na dalsze losy Arthura Flecka? Reżyser Todd Phillips jednak ciągle powtarzał: „to zamknięta historia, bez szans na kontynuację”. Ale jest rok 2024, a do kin wchodzi „Joker: Folie à deux”. Wielu krytyków i widzów krzyczy/pisze głośno: „to najbardziej niepotrzebny sequel”. Czy faktycznie zasługuje na takie miano? Czy następna „terapia”, jakiej poddaje nas Phillips kompletnie nie działa? Jako autor niniejszej recenzji jestem rozdarty. Widzę jednocześnie mrok i światło w tym długim tunelu.

"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style

„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.

 -

Odwiedzin: 167

Autor: pjKultura

Nike 2024 – laureatką 93-letnia poetka Urszula Kozioł! - Kultura

W niedzielę 6 października przyznano Nike. To Nagroda Literacka za najlepszą książkę poprzedniego roku. Nagroda, która „narodziła się” w 1997 roku, inspirując się brytyjskim Bookerem. Tym razem ze statuetki cieszyła się Urszula Kozioł. Po kilku nominacjach w dawniejszych latach, wreszcie mogła „przytulić” Nike. Otrzymała ją za tom poezji pt. „Raptularz”. Jakie porusza w niej tematy? Kto jeszcze znalazł się w gronie finalistów? O tym w niniejszym tekście.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3814

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Top 10 filmowych bliskich spotkań z obcą kosmiczną cywilizacją - Artykuły o filmach

W listopadzie 2016 roku na ekrany kin zawitali przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji w filmie „Nowy początek” (oryg. „Arrival”). To, w jaki sposób pokazał wizytę Obcych na Ziemi reżyser Denis Villeneuve zachwyciło wielu widzów i krytyków. A wydawać się mogło, że kolejny obraz o kontakcie z kosmitami nie wniesie do filmowego świata niczego nowego. A jednak się udało. W artykule prezentujemy 10 subiektywnie wybranych, najlepszych produkcji, które stanowią mocną konkurencję dla wyżej wspomnianego dzieła.

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

 -

Odwiedzin: 24332

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Fanfilm na pustyni, czyli klimatyczny "Mad Max: Hope and Glory"! - Artykuły o filmach

Z filmami nakręconymi przez fanów za grosze bywa różnie. Mowa oczywiście o samej jakości – zdjęciach, grze aktorskiej czy scenariuszu. Jedno jest za to pewne, wszystkie łączy wielkie bijące serce pasjonatów – miłość do danego uniwersum albo bohatera. Było to już widać w polskiej produkcji o Wiedźminie, czyli „Pół wieku poezji później”. Podobnie jest przy „Hope and Glory” od Brightstone Pictures. Tutaj też zadziałał mniej lub bardziej każdy element. W oczekiwaniu na kolejne części sagi George’a Millera, w tym „Furiosę”, warto obejrzeć ten dostępny na YouTube fanfilm. Twórcom udało się bowiem zachować klimat postapo z kinowych widowisk o Mad Maxie i zgrabnie połączyć znane tropy. Inspirowali się przecież nie tylko wysokooktanowym „Fury Road”, ale także „Wojownikiem szos” i grą z 2015 roku od Avalanche Studios.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.505

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję