O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Król Julian i spółka - Artykuły o filmach

Zapoznacie się z szalonymi, animowanymi postaciami ze znanych kinowych hitów. Co spowodowało, że dorównują popularnością głównym bohaterom i budzą sympatię u dorosłych?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
aragorn136 (20841 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
11 757
Czas czytania:
14 099 min.
Autor:
aragorn136 (20841 pkt)
Dodano:
4271 dni temu

Data dodania:
2012-07-09 10:11:40

Pradawni Bogowie już dawno to przewidzieli. Drugoplanowe postacie z filmów animowanych są tak samo, a nawet jeszcze bardziej uwielbiane, niż Shrek, lew Alex czy mamut Maniek. Na nasze ekrany zawitała kolejna część "Epoki Lodowcowej", a wkrótce zwierzaki z "Madagaskaru" znów wyruszą w pełną przygód podróż. Powyższe tytuły i ich sequele nie byłyby jednak tak przebojowe, gdyby nie świecące jasnym blaskiem, przykuwające - swoją fizjonomią i poczuciem humoru - uwagę, osobniki: król Julian, Mort, drużyna Pingwinów, wiewiór Scrat, Ciastek, Pinokio i inni. Właśnie o nich będzie ten, napisany lekkim stylem, artykuł. Wakacje trwają, upał dokucza, woda chłodzi - niechaj po tej lekturze, uśmiech na waszych twarzach się narodzi.

 

W tym momencie nadbiega król Julek z pretensjami:  

 

Pytam ja się! Czemu, pytam ja się? Czemu wpadłeś na tak szalony pomysł panie pisarzu? Albowiem ta opowieść będzie nudna, gdyż nie jest tylko o mnie. Kumasz zależność?

 

Spokojnie, reszta bohaterów również jest godna tego, by ich tutaj przedstawić.

 

Miej serce. Powtarzam miej serce!

 

Przykro mi królu. Takie są prawa.

 

Hańba ci!

 

Skoro obrażony Julian usiadł na swym tronie i nie będzie, miejmy nadzieję, więcej przeszkadzać, pozwólcie, że zajrzymy do świata bajek, prześwietlając większość wspomnianych indywidualności.

 

Wiewiór - pechowiec

 

Nie dość, że pechowiec, to jeszcze niemowa. Biedactwo, bardzo pragnie dostać upragnionego żołędzia i ciągle pakuje się w tarapaty - to właśnie przez niego nadeszła epoka lodowcowa. Kino komediowe pełne było takich postaci - wiecznych nieudaczników, goniących za swoim cieniem, szukających szczęścia, gdy los rzucał im kłody pod nogi. Tacy bohaterowie, odgrywani przez Chaplina czy francuskiego komika Pierre Richarda, bawiły widzów do łez. Wprowadzenie podobnego osobnika do świata filmu animowanego było strzałem w dziesiątkę. Seria o przygodach mamuta, leniwca i tygrysa szablozębnego spodobała się tak bardzo, iż postanowiono zrealizować kolejne odcinki. Fabuła była co prawda średnio ciekawa, ale za to wiewiór Scrat, który nieoczekiwanie pojawiał się w niektórych scenach, zdobył tak ogromną rzeszę fanów, że dorobił się krótkometrażowych filmików. W każdym z nich dzielnie walczył z prześladującym go pechem, wzbudzając przy tym liczne salwy śmiechu.

 

Fizjonomia: puszysty ogon, długi pyszczek, brązowo - żółte futerko, rozbiegane oczka.

 

Chcielibyście mieć takie zwierzątko w domu?

 

         Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Ciastek i kumple

 

Uważajcie! On nie żartuje! Jest wkurzony, jest zły, jak tupnie swoją kruchą nóżką to się zacznie trzęsienie ziemi. Uwięziony i torturowany, pozostał do końca nieugięty. To dzięki niemu świat dowiedział się, że Żwirek kręci z Muchomorkiem (swoja drogą ciekawe gdzie się ukryli, gdy ich związek wyszedł na jaw). To on uwolnił ogra Shreka i Osła z lochów. Jest wielki, jest wspaniały, jest odważny, jest ... smaczny, jest ... lukrowanym Ciastkiem.

 

Bajka o Shreku była inna niż wszystkie dotychczas - obfitująca w liczne odniesienia do świata, parodię znanych filmowych motywów, ironię. Baśń, która przede wszystkim bawiła i była jednym z największych hitów w historii kina. Doskonały scenariusz, kultowe już dialogi czy dopieszczona animacja komputerowa - to główne plusy tej oryginalnej historii. Oczywiście, pewnikiem jest, że Osioł to jedna z najbardziej humorystycznych, zwierzęcych postaci ever, ale to obecność galerii ciekawych, drugoplanowych typów, sprawiła, że brzuszki bolały nas od ciągłego chichotania.

 

Ciastek ma kumpli: wiecznie wystraszonego Pinokia, Wilka przebranego za babcię oraz trzy Świnki. Nie ma na nich żadnej siły, która by ich zatrzymała. Dla przyjaciół są w stanie oddać życie, jak i zaśpiewać w zespole muzycznym. Wszyscy ich tu pokochali: dzieci, dorośli, dziadkowie. Każdy z nich jest intrygujący, lecz Ciastek to urodzony przywódca - wzór do naśladowania. Nie ważcie się dotykać jego guziczka, bo dostaniecie baty.

 

Fizjonomia: kruche ciastko, lukrowane oczka i guziki, szeroki uśmiech.

 

         Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Pingwiny kontratakują

 

Szef Skipper, milutki Szeregowy, naukowiec Kowalski i mięśniak Rico - to kompania nie znająca słowa strach, twardzi żołnierze ulepieni w kupce mokrej gliny, świetni pływacy, nierozłączni i waleczni. Widziałem ich kilka lat temu w Zoo w Płocku. Te czarne oczka hipnotyzowały, a w małych mózgach rodził się jakiś szczwany plan. Pingwiny, tak, nie żartuje - inteligentne (oprócz Rico - jak zdał psychologiczne testy? to pozostaje tajemnicą) stworzenia, które uratują was z każdej opresji, choćby nie wiem jak niebezpieczna byłaby rozpoczęta przez nie misja. Razem z wcześniej opisaną drużyną Ciastka, mogliby nawet zapobiec III wojnie światowej. 

 

Fizjonomia: biało-czarne małe bestie, ciemnie oczy, pomarańczowe dzioby.

 

        Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

"Madagaskar" - następny po "Shreku" i "Epoce Lodowcowej" film, który uzyskał miano kultowego i jedyny spośród wymienionych, przykład bajki, w której drugoplanowe postacie zdominowały ekran, spychając resztę w cień tak bardzo, iż powstał osobny serial poświęcony tym przyjaznym nielotom.  Znalazło się w nim miejsce dla jeszcze kogoś, lemura, przepraszam, władcy lemurów, którego szlachetne odbicia kładły trupem całe dynastie, a królewska stopa godna jest wielbienia po wieki. To...

 

Król Julian

 

Jest piękny, genialny ale co najważniejsze skromny.

 

Ty to masz jednak klasę!

 

Dzięki królu. Jak tam nowy tron? Wygodny?

 

Ee. Mówisz o moim superkomfortpieszczoszoszybotronie?

 

Dobrze, nie przeszkadzaj, gdyż pragnę coś opowiedzieć o twoich przyjacio..., ee, tznaczy niewolnikach.

 

Hańba ci! Powiadam! Hańba!

 

Wracając do tematu. Julian to jedna z moich ulubionych, najśmieszniejszych i jednocześnie najbardziej irytujących, ale w taki pozytywny sposób, postaci. To niezły goguś, niezbyt inteligentny narcyz, podrywacz, świetny tancerz. Ma wiernych poddanych, których gnębi: herolda Morrisa oraz małego pieszczocha Morta, który bezustannie bawi się stopami swego władcy (zawsze chciałem mieć takie urocze zwierzątko, mimo iż moim ulubieńcem jest tygrys). Mimo batów, które dostają od swego pana, są do niego przywiązani i zrobią wszystko, by go ochronić. Szczególnie przed zemstą innych wściekłych zwierząt, których drażnią fanaberie i pomysły boskiego Juliana. W tym miejscu należałoby wspomnieć o genialnym dubbingu Jarosława Boberka. Wykonał kawał dobrej roboty, podkładając głos tej postaci. Bez niego, król stałby się nagi. Wiele tekstów lemura przeszło już do historii i cytowane są przez fanów na wszystkich imprezach, a piosenka "Wyginam śmiało ciało" stała się przebojem, przy którym nawet stara babcia poruszy tyłkiem i biodrami.

 

Fizjonomia: Wysoki, przystojny, zbudowany, długi ogon, atrakcyjny zadek.

 

      Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Koniec imprezy

 

Czas na podsumowanie. Nie opisałem wszystkich, bowiem są też: Kot w Butach, aligator Rysiek (znany z "Pingwinów z Madagaskaru") czy cała menażeria z serii "Toy Story", gdzie również nie brakuje oryginalnych postaci. Najważniejsze moi drodzy, że ci drugoplanowi bohaterowie, wywołują na twarzach uśmiech, rozweselają, gdy jesteśmy smutni, ratują ze stanów depresyjnych. Właśnie po to tworzone są takie bajki dla całych pokoleń, by radować zawsze i wszędzie. Dzięki temu ich fenomen przetrwa wieki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Król Julian i spółka

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora aragorn136

"Dziki Kamieńczyk" – To nie jest moje pueblo! - Recenzje książek

Wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma przestępstw, podziału na biednych i bogatych. Gdzie nikt nie chodzi smutny i jeździ elektrykami. Nikt nie pije alkoholu i nie uzależnia się od papierosów. Pisarz Marek Czestkowski przedstawia właśnie tego rodzaju „odgrodzone” miejsce w… Polsce. Ale już sam tytuł jego powieści: „Dziki Kamieńczyk” sugeruje, że ta utopijna wioska zachwieje się w posadach, przeobrażając się w strefę dla prawdziwych desperados. Czego świadkiem będzie, zahibernowany przez 100 lat, główny bohater. To znany niegdyś strażnik pogranicza wyznający jedną zasadę: w ściganiu złoli wszystkie chwyty dozwolone. Czytelnik jest jak ten Habanero. Popiera go i zderza się z idyllą, która wcale taka słodka nie jest. Oj nie!

"Bestiariusz Jeleniogórski Tom V" – Magia, strach i piękno. Chcę więcej! - Recenzje książek

Tomasz Szyrwiel od lat, jako pasjonat górskich wycieczek, rysownik, fotograf i pisarz, poszukuje karkonoskich bestii. Znalazł już ich tak wiele, że wyobraźnia nakazała mu stworzenie opisów na ich temat. W ten sposób narodziły się książki – połączenie jeleniogórskiej sagi fantasy z albumem kuszącym tak bardzo, że czarownica z bajki o „Jasiu i Małgosi” powinna się uczyć. W wersji kolekcjonerskiej, z kilku tomów złożone, wyglądające jak drogocenne i rzadkie księgi, jeszcze mocniej otulały magiczną mgłą. Ten ostatni – V miał być zakończeniem skrzyżowanych losów pewnej ludzkiej wojowniczki i miejscowej jelarskiej dziewczynki, i jednocześnie miał dostarczyć informacji o nowych, czających się w leśnych ostępach i wśród wysokich szczytów mamidłach. O ile jednak jego wydanie jest dziełem sztuki przez wielkie SZ, tak już historia powoduje niestety lekki niedosyt. Ale jest coś, co ciągle pozostaje identyczne – klimat tak niezwykły, że zapominam o realnym świecie.

 -

Odwiedzin: 440

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Diuna: Część druga" – Woda życia, religia zniszczenia - Recenzje filmów

„Mając władzę nad przyprawą, masz władzę na wszystkimi” – zniekształcony, brzmiący złowieszczo głos oznajmia takową prawdę na tle czarnego tła, a mi już po całym ciele „przebiegają mrówki”. Jestem wręcz obezwładniony, zahipnotyzowany. A przecież to nawet nie pierwsza scena. Później jest jeszcze lepiej/gorzej. Jakie tam później, tak jest przez 80% seansu, niemal do napisów końcowych. Oni (czyt. krytycy mający zaszczyt uczestniczyć w pokazie prasowym) nie kłamali. „Diuna: Część druga” to film monumentalny (kto napisze fatalny, ten niechaj zostanie strawiony przez czerwia). Atakujący wszystkie zmysły. Piękny. Na poziomie audiowizualnym rzecz jasna, bo z warstwą scenariuszową bywa różnie… Są jednak aktorzy, którzy windują tę opowieść do granic kosmosu.

"100N" – Jego refleksja i wrażliwość w całej tej muzyce! - Recenzje płyt

Słuchacze! Osoby poszukujące muzycznych nowości, które powstają w czterech ścianach domowego studia. Chłopaki i dziewczyny lubiący subtelność wokalu połączoną z dzikością dźwięku. Odkryłem coś dla Was. Coś, co zrobiło mi dobrze na serduchu i w głowie. Co uspokoiło rozbiegane myśli. Mowa o dostępnym na Spotify albumie pt. „100N”, nagranym przez Lucasa Flinta. Stali czytelnicy Altao.pl, zaglądający do kategorii Muzyka mieli już okazję się zapoznać z tym utalentowanym chłopakiem (prezentowane były dwa jego polskojęzyczne single: „Zostań” oraz „Wieczór Filmowy). „100N” jest w całości po angielsku, co nie znaczy, że nie będą go w stanie docenić ludzie na co dzień słuchający tylko w rodzimym języku.

"Detektyw: Kraina nocy" – Coś za ciepło na tym mrozie… - Seriale

„Jodie Foster jako policjantka gdzieś w małym, fikcyjnym, odciętym od świata, miasteczku na Alasce mierzy się z traumą i najtrudniejszym śledztwem w całej karierze”. Wystarczy takie zdanie, aby fani „Milczenia Owiec” zacierali rączki. Ale „Kraina nocy” to nie sequel rzeczonego thrillera, a kolejny miniserial osadzony w uniwersum „Detektywa”. Po wszystkich, sześciu odcinkach można dojść tylko do jednego wniosku: niepotrzebnie osadzony. Bo o ile prolog zapowiada prawie wybitny kawał telewizji, tak już finał sprawia, że wszystko odmarza…

Polecamy podobne artykuły

"Pingwiny z Madagaskaru" – Mam genialny plan panowie - Recenzje filmów

Wyglądają jak małe, kochane przytulanki, ale nie dajcie się zwieść. Tworzą czteroosobowy oddział do tzw. mission impossible. Unieszkodliwią każdego przeciwnika, włamią się do najpilniej strzeżonych miejsc na świecie; uratują kruche, bezbronne istoty i co najważniejsze, wyznają zasadę muszkieterów – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kto jeszcze ich nie zna, niechaj ze wstydu się spali. To pingwiny: dowodzący Skipper, naukowiec Kowalski, osiłek z „głębokim” żołądkiem Rico i ugodowy Szeregowy, którzy w umysłach panów ze studia DreamWorks powstali.

"Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie – Zagłada świata w krzywym zwierciadle - Recenzje filmów

„Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie” to najnowsza, piąta już część kultowej animacji, która zebrała rzesze fanów na całym świecie, ujmując trójką przezabawnych i sympatycznych bohaterów. Czy kolejne przygody rozrastającego się z każdą następną odsłoną stada bawią i wciągają równie dobrze, co poprzednio? A może mamy do czynienia z tworem będącym popłuczynami po zaskakująco udanej serii?

VLOG: "Mecz wspomnień" – Jordan i animki grają w kosza! - Artykuły o filmach

„Kosmiczny mecz” to amerykański film komediowy wyreżyserowany przez Joego Pytkę. Mający swoją premierę w 1996 roku produkcja łączyła technikę animacji komputerowej z grą prawdziwych aktorów. Wystąpili w niej lubiane postacie ze „Zwariowanych melodii” („Looney Tunes” z Królikiem Bugsem na czele) oraz słynny, mega utalentowany koszykarz Michael Jordan. Co jeszcze wiadomo na temat tego dzieła? Dlaczego okazało się sukcesem? Topper Harley opowiada o tym „Meczu wspomnień” w swoim pierwszym mikro-vlogu. Warto posłuchać, obejrzeć i zagrać powtórnie w kosza! Tym bardziej że to – zgodnie z wieloma opiniami – lepszy film niż „Kosmiczny mecz: Nowa era” z 2021 roku.

Teraz czytane artykuły

Król Julian i spółka - Artykuły o filmach

Zapoznacie się z szalonymi, animowanymi postaciami ze znanych kinowych hitów. Co spowodowało, że dorównują popularnością głównym bohaterom i budzą sympatię u dorosłych?

"Twój Simon" - Kiedyś Cię znajdę Blue... - Recenzje filmów

Niełatwo ogłosić całemu światu (czyt. bliskiemu otoczeniu), że jesteś innej orientacji. Szczególnie, gdy masz 17 lat i chodzisz do szkoły średniej, gdzie stanowisz obiekt westchnień rówieśniczek. Taki problem ma tytułowy bohater filmu pt. „Twój Simon”. Chłopiec czeka na odpowiedni moment, aby wreszcie zdobyć się na coming out. Ale nie wszystko idzie po jego myśli…

Kamil Jakubowski i jego gitarowy "Breakthrough" - Zespoły i Artyści

Nazywa się Kamil Jakubowski. Mieszka w Poznaniu. To uzdolniony gitarzysta i kompozytor oraz cierpliwy nauczyciel przekazujący wiedzę nie tylko na temat gitarowego grania, ale też rytmiki i obycia scenicznego. Z ciężką muzą rockową i black metalową jest za pan brat (zalicza europejskie trasy m.in. z polskim Behemothem). Obecnie nagrywa demo ze swoim bandem, a także pracuje nad solowym albumem – o czym szerzej napiszemy wkrótce (czekajcie cierpliwie). W 2019 roku następuje przełom w jego życiu w postaci wydanego singla o nazwie nomen omen „Breakthrough”.

O co chodzi w odkrywaniu życia pozaziemskiego? - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Co pewien czas, w związku z misjami kosmicznymi, dowiadujemy się nowych informacji na temat innych planet Układu Słonecznego i nie tylko. Wszystko wydaję się bardzo przejrzyste i proste, ale czy na pewno tak jest?

Zapoluj z "Van Helsingiem". Na własnej skórze poczuj horror punk! - Muzyczne Style

Śladami bieszczadzkich wampirów ? Jak najbardziej! Podkarpacki zespół Hrabia nie tylko sympatyzuje z niejednym krwiopijcom, ale również lubi ich oprawców! Van Helsing wszak znanym łowcą wampirów jest i nikt mu już renomy nie odbierze, a nawet można o nim nakręcić... teledysk, który możecie oglądać na YouTubie od 19 lipca. Hrabia użył w tym celu ciekawych lokacji na rodzimych ziemiach Podkarpacia i ruszył ze znanym zabijaką wąpierzy w podróż, by unicestwić najbardziej znanego... Draculę. Wioska Fantasy czy zamek Kamieniec w Odrzykoniu to tylko jedne z tych przerażających miejsc. Chłopaki od kilku lat (2014 roku) kontynuują przygodę z horror punk rockiem i przyciągają fanów horrorów stylowym gotycko-wiktoriańskim wizerunkiem scenicznym. W Polsce gatunek niszowy, jednak zespół stara się pokazać że horror punk to nie tylko covery Misfits. Póki co wydał epkę w 2018 roku pt. „Cmentarna miłość”. I właśnie tenże utwór o Van Helsingu ją promuję. Tytułową postać zagrał perkusista zespołu Travolta (Sebastian Wiśniowski). W rolę Mnicha wcielił się basista Wronka (Wojtek Wrona), a w Hrabiego Draculę wokalista, gitarzysta i założyciel zespołu Kamil Bieńczak. Prawda, że całość brzmi i wygląda klimatycznie? Zaryglujcie drzwi przed przybyłym z zimnej Finlandii Lordi. Otwórzcie okna Hrabiemu! Szczególnie w 2020, bo wtedy grupa wyda pełny album i pojawi się jego recenzja.

Nowości

"Dziki Kamieńczyk" – To nie jest moje pueblo! - Recenzje książek

Wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma przestępstw, podziału na biednych i bogatych. Gdzie nikt nie chodzi smutny i jeździ elektrykami. Nikt nie pije alkoholu i nie uzależnia się od papierosów. Pisarz Marek Czestkowski przedstawia właśnie tego rodzaju „odgrodzone” miejsce w… Polsce. Ale już sam tytuł jego powieści: „Dziki Kamieńczyk” sugeruje, że ta utopijna wioska zachwieje się w posadach, przeobrażając się w strefę dla prawdziwych desperados. Czego świadkiem będzie, zahibernowany przez 100 lat, główny bohater. To znany niegdyś strażnik pogranicza wyznający jedną zasadę: w ściganiu złoli wszystkie chwyty dozwolone. Czytelnik jest jak ten Habanero. Popiera go i zderza się z idyllą, która wcale taka słodka nie jest. Oj nie!

 -

Foodlosslla atakuje, bo jedzenie się marnuje! Spot od twórcy nowej "Godzilli" - Intrygujące

Jak zwrócić uwagę na problem związany z marnotrawstwem żywności? Jak ostrzec przed konsekwencjami takiego postępowania/zjawiska? Odpowiedź brzmi: zrobić sugestywny, krótkometrażowy klip, który jest jednocześnie reklamą o charakterze społecznym. I dalej: w centrum umieścić mszczącego się kaiju o wyglądzie przerośniętego ślimaka, zbudowanego z odpadów spożywczych. Taki właśnie materiał przygotował Takashi Yamazaki – reżyser filmu „Godzilla Minus One”!

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

"Bestiariusz Jeleniogórski Tom V" – Magia, strach i piękno. Chcę więcej! - Recenzje książek

Tomasz Szyrwiel od lat, jako pasjonat górskich wycieczek, rysownik, fotograf i pisarz, poszukuje karkonoskich bestii. Znalazł już ich tak wiele, że wyobraźnia nakazała mu stworzenie opisów na ich temat. W ten sposób narodziły się książki – połączenie jeleniogórskiej sagi fantasy z albumem kuszącym tak bardzo, że czarownica z bajki o „Jasiu i Małgosi” powinna się uczyć. W wersji kolekcjonerskiej, z kilku tomów złożone, wyglądające jak drogocenne i rzadkie księgi, jeszcze mocniej otulały magiczną mgłą. Ten ostatni – V miał być zakończeniem skrzyżowanych losów pewnej ludzkiej wojowniczki i miejscowej jelarskiej dziewczynki, i jednocześnie miał dostarczyć informacji o nowych, czających się w leśnych ostępach i wśród wysokich szczytów mamidłach. O ile jednak jego wydanie jest dziełem sztuki przez wielkie SZ, tak już historia powoduje niestety lekki niedosyt. Ale jest coś, co ciągle pozostaje identyczne – klimat tak niezwykły, że zapominam o realnym świecie.

Singiel "Anima Libera", czyli głośny powrót klubowej legendy! - Muzyczne Style

Ej, ludzie! Fani muzyki disco! Max Farenthide i Vamero (duet, którego brzmienia już słyszeliście w hicie „In My Bed”) wydali wspólny numer! „Anima Libera” to energetyczna propozycja z bardzo wyrazistym beatem. Utwór z pewnością ucieszy fanów Maxa! Artysta powraca bowiem na sceny klubowe po... 12 latach nieobecności!

 -

Odwiedzin: 193

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Oscary 1983. Ten wieczór Zbigniew R. zapamiętał na zawsze – poszedł w "Tango"! - Ludzie kina

Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet kieliszek mocniejszego trunku pomaga na stres i dodaje odwagi. I choć Yola Czaderska-Hayek, która jako tłumaczka towarzyszyła Zbigniewowi Rybczyńskiemu na scenie, twierdzi, że twórca oscarowego, krótkometrażowego „Tanga” absolutnie nie był pijany, to widząc jego zachowanie trudno w to uwierzyć. Czy to tylko przypływ szczęścia spowodował, że całkiem odwrotnie niż w jego animacji, otoczenie tak bardzo zwróciło na niego uwagę? Można by odpowiedzieć twierdząco, gdyby nie fakt, że bohater niniejszego tekstu, został dość szybko aresztowany…

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3575

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

 -

Odwiedzin: 23612

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach

Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.

(Nie)laurka, czyli o biograficznym "The Doors" Olivera Stone’a - Artykuły o filmach

Dziś powrót do klasyki. Zaczął się wrzesień, a to właśnie w tym miesiącu, a dokładniej 25 września 1967 roku zespół The Doors wydał swój drugi album pt. „Strange Days”. Krążek w 2003 roku trafił na listę 500 najlepszych albumów według magazynu Rolling Stone. A z kolei prawie 30 lat temu miał swoją premierę film biograficzny z Valem Kilmerem w roli charyzmatycznego Jima Morrisona. Przeczytajcie, co chcę Wam o tej produkcji opowiedzieć.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.530

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję