O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Król Julian i spółka - Artykuły o filmach

Zapoznacie się z szalonymi, animowanymi postaciami ze znanych kinowych hitów. Co spowodowało, że dorównują popularnością głównym bohaterom i budzą sympatię u dorosłych?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
aragorn136 (16694 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
11 270
Czas czytania:
13 522 min.
Autor:
aragorn136 (16694 pkt)
Dodano:
3918 dni temu

Data dodania:
2012-07-09 10:11:40

Pradawni Bogowie już dawno to przewidzieli. Drugoplanowe postacie z filmów animowanych są tak samo, a nawet jeszcze bardziej uwielbiane, niż Shrek, lew Alex czy mamut Maniek. Na nasze ekrany zawitała kolejna część "Epoki Lodowcowej", a wkrótce zwierzaki z "Madagaskaru" znów wyruszą w pełną przygód podróż. Powyższe tytuły i ich sequele nie byłyby jednak tak przebojowe, gdyby nie świecące jasnym blaskiem, przykuwające - swoją fizjonomią i poczuciem humoru - uwagę, osobniki: król Julian, Mort, drużyna Pingwinów, wiewiór Scrat, Ciastek, Pinokio i inni. Właśnie o nich będzie ten, napisany lekkim stylem, artykuł. Wakacje trwają, upał dokucza, woda chłodzi - niechaj po tej lekturze, uśmiech na waszych twarzach się narodzi.

 

W tym momencie nadbiega król Julek z pretensjami:  

 

Pytam ja się! Czemu, pytam ja się? Czemu wpadłeś na tak szalony pomysł panie pisarzu? Albowiem ta opowieść będzie nudna, gdyż nie jest tylko o mnie. Kumasz zależność?

 

Spokojnie, reszta bohaterów również jest godna tego, by ich tutaj przedstawić.

 

Miej serce. Powtarzam miej serce!

 

Przykro mi królu. Takie są prawa.

 

Hańba ci!

 

Skoro obrażony Julian usiadł na swym tronie i nie będzie, miejmy nadzieję, więcej przeszkadzać, pozwólcie, że zajrzymy do świata bajek, prześwietlając większość wspomnianych indywidualności.

 

Wiewiór - pechowiec

 

Nie dość, że pechowiec, to jeszcze niemowa. Biedactwo, bardzo pragnie dostać upragnionego żołędzia i ciągle pakuje się w tarapaty - to właśnie przez niego nadeszła epoka lodowcowa. Kino komediowe pełne było takich postaci - wiecznych nieudaczników, goniących za swoim cieniem, szukających szczęścia, gdy los rzucał im kłody pod nogi. Tacy bohaterowie, odgrywani przez Chaplina czy francuskiego komika Pierre Richarda, bawiły widzów do łez. Wprowadzenie podobnego osobnika do świata filmu animowanego było strzałem w dziesiątkę. Seria o przygodach mamuta, leniwca i tygrysa szablozębnego spodobała się tak bardzo, iż postanowiono zrealizować kolejne odcinki. Fabuła była co prawda średnio ciekawa, ale za to wiewiór Scrat, który nieoczekiwanie pojawiał się w niektórych scenach, zdobył tak ogromną rzeszę fanów, że dorobił się krótkometrażowych filmików. W każdym z nich dzielnie walczył z prześladującym go pechem, wzbudzając przy tym liczne salwy śmiechu.

 

Fizjonomia: puszysty ogon, długi pyszczek, brązowo - żółte futerko, rozbiegane oczka.

 

Chcielibyście mieć takie zwierzątko w domu?

 

         Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Ciastek i kumple

 

Uważajcie! On nie żartuje! Jest wkurzony, jest zły, jak tupnie swoją kruchą nóżką to się zacznie trzęsienie ziemi. Uwięziony i torturowany, pozostał do końca nieugięty. To dzięki niemu świat dowiedział się, że Żwirek kręci z Muchomorkiem (swoja drogą ciekawe gdzie się ukryli, gdy ich związek wyszedł na jaw). To on uwolnił ogra Shreka i Osła z lochów. Jest wielki, jest wspaniały, jest odważny, jest ... smaczny, jest ... lukrowanym Ciastkiem.

 

Bajka o Shreku była inna niż wszystkie dotychczas - obfitująca w liczne odniesienia do świata, parodię znanych filmowych motywów, ironię. Baśń, która przede wszystkim bawiła i była jednym z największych hitów w historii kina. Doskonały scenariusz, kultowe już dialogi czy dopieszczona animacja komputerowa - to główne plusy tej oryginalnej historii. Oczywiście, pewnikiem jest, że Osioł to jedna z najbardziej humorystycznych, zwierzęcych postaci ever, ale to obecność galerii ciekawych, drugoplanowych typów, sprawiła, że brzuszki bolały nas od ciągłego chichotania.

 

Ciastek ma kumpli: wiecznie wystraszonego Pinokia, Wilka przebranego za babcię oraz trzy Świnki. Nie ma na nich żadnej siły, która by ich zatrzymała. Dla przyjaciół są w stanie oddać życie, jak i zaśpiewać w zespole muzycznym. Wszyscy ich tu pokochali: dzieci, dorośli, dziadkowie. Każdy z nich jest intrygujący, lecz Ciastek to urodzony przywódca - wzór do naśladowania. Nie ważcie się dotykać jego guziczka, bo dostaniecie baty.

 

Fizjonomia: kruche ciastko, lukrowane oczka i guziki, szeroki uśmiech.

 

         Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Pingwiny kontratakują

 

Szef Skipper, milutki Szeregowy, naukowiec Kowalski i mięśniak Rico - to kompania nie znająca słowa strach, twardzi żołnierze ulepieni w kupce mokrej gliny, świetni pływacy, nierozłączni i waleczni. Widziałem ich kilka lat temu w Zoo w Płocku. Te czarne oczka hipnotyzowały, a w małych mózgach rodził się jakiś szczwany plan. Pingwiny, tak, nie żartuje - inteligentne (oprócz Rico - jak zdał psychologiczne testy? to pozostaje tajemnicą) stworzenia, które uratują was z każdej opresji, choćby nie wiem jak niebezpieczna byłaby rozpoczęta przez nie misja. Razem z wcześniej opisaną drużyną Ciastka, mogliby nawet zapobiec III wojnie światowej. 

 

Fizjonomia: biało-czarne małe bestie, ciemnie oczy, pomarańczowe dzioby.

 

        Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

"Madagaskar" - następny po "Shreku" i "Epoce Lodowcowej" film, który uzyskał miano kultowego i jedyny spośród wymienionych, przykład bajki, w której drugoplanowe postacie zdominowały ekran, spychając resztę w cień tak bardzo, iż powstał osobny serial poświęcony tym przyjaznym nielotom.  Znalazło się w nim miejsce dla jeszcze kogoś, lemura, przepraszam, władcy lemurów, którego szlachetne odbicia kładły trupem całe dynastie, a królewska stopa godna jest wielbienia po wieki. To...

 

Król Julian

 

Jest piękny, genialny ale co najważniejsze skromny.

 

Ty to masz jednak klasę!

 

Dzięki królu. Jak tam nowy tron? Wygodny?

 

Ee. Mówisz o moim superkomfortpieszczoszoszybotronie?

 

Dobrze, nie przeszkadzaj, gdyż pragnę coś opowiedzieć o twoich przyjacio..., ee, tznaczy niewolnikach.

 

Hańba ci! Powiadam! Hańba!

 

Wracając do tematu. Julian to jedna z moich ulubionych, najśmieszniejszych i jednocześnie najbardziej irytujących, ale w taki pozytywny sposób, postaci. To niezły goguś, niezbyt inteligentny narcyz, podrywacz, świetny tancerz. Ma wiernych poddanych, których gnębi: herolda Morrisa oraz małego pieszczocha Morta, który bezustannie bawi się stopami swego władcy (zawsze chciałem mieć takie urocze zwierzątko, mimo iż moim ulubieńcem jest tygrys). Mimo batów, które dostają od swego pana, są do niego przywiązani i zrobią wszystko, by go ochronić. Szczególnie przed zemstą innych wściekłych zwierząt, których drażnią fanaberie i pomysły boskiego Juliana. W tym miejscu należałoby wspomnieć o genialnym dubbingu Jarosława Boberka. Wykonał kawał dobrej roboty, podkładając głos tej postaci. Bez niego, król stałby się nagi. Wiele tekstów lemura przeszło już do historii i cytowane są przez fanów na wszystkich imprezach, a piosenka "Wyginam śmiało ciało" stała się przebojem, przy którym nawet stara babcia poruszy tyłkiem i biodrami.

 

Fizjonomia: Wysoki, przystojny, zbudowany, długi ogon, atrakcyjny zadek.

 

      Źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Koniec imprezy

 

Czas na podsumowanie. Nie opisałem wszystkich, bowiem są też: Kot w Butach, aligator Rysiek (znany z "Pingwinów z Madagaskaru") czy cała menażeria z serii "Toy Story", gdzie również nie brakuje oryginalnych postaci. Najważniejsze moi drodzy, że ci drugoplanowi bohaterowie, wywołują na twarzach uśmiech, rozweselają, gdy jesteśmy smutni, ratują ze stanów depresyjnych. Właśnie po to tworzone są takie bajki dla całych pokoleń, by radować zawsze i wszędzie. Dzięki temu ich fenomen przetrwa wieki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Król Julian i spółka

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora aragorn136

 -

Odwiedzin: 107

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"John Wick 4" – Zabij ich wszystkich! - Recenzje filmów

Yeeeaah. Mr. Wick powrócił w czwartej odsłonie serii. Jest jak kot. Zawsze spada na cztery łapy, żyć ma sporo, szczęścia jeszcze więcej. Coś pod nosem mruczy. Czai się w cieniu. Ale jako człowiek czuje się zmęczony. Wszak ciągle ktoś na niego poluje. Tutaj np. potężni faceci w kuloodpornych garniakach. Ja po seansie filmu też jestem wyczerpany, jednak na twarzy gości uśmiech. Bo paradoksalnie czuje się naładowany energetycznie, jakbym wypił kilka… naście Red Bulli. Mimo umownej fabuły uplecionej z tony absurdów, jest to pod względem sekwencji akcji i kreatywnej reżyserii połączonej ze zdjęciami niczym z „Blade Runnera 2049”, najlepszy rozdział!

"RetroSpekcja" – W starym radiu nowoczesne brzmienia i wrażliwa dusza! - Recenzje płyt

Ach ten współczesny świat. Ludzie nawet dziewięć godzin dziennie spędzają czas, wpatrzeni w ekran swoich smartfonów. A gdzie miejsce na realną miłość i przyjaźń? Na przyjemne spotkania offline, z dala od internetowego hejtu? Gdzie się podziały tamte relacje? Mało kto się nad tym zastanawia, dlatego pewien uzdolniony artysta postanowił wyjść naprzeciw owym problemom, nagrywając debiutancką EPkę pt. „RetroSpekcja”. Już sam tytuł sugeruje, że ARKADIUSZ najlepiej czuje się w epoce, w której wspólne słuchanie starego radia było czymś naturalnym, a bombardowanie milionem wirtualnych bodźców nikomu nie zagrażało. Okładka krążka także nie atakuje bogactwem barw. Wydaje się więc, że człowiek w muszce i spodniach w kratę będzie coś tam cicho pod nosem nucił. A tu zaskoczenie! Bo ów minialbum to świetne połączenie pianina i gitar, w którym melodyjność idzie pod rękę z oryginalnymi brzmieniami. Nowoczesny pop przez duże P. Od człowieka z wrażliwą muzyczną duszą.

"Carnival Row" – Źle się mają sprawy w tym mieście! - Seriale

Tytuł niniejszej recenzji nie napawa optymizmem. To fakt. Ale powiadam Wam – wystarczy jeden odcinek, abyście dostrzegli, że oto narodził się serial bijący na głowę konkurenta z tej samej stajni, czyli „Rings of Power”. Mało tego, „Carnival Row” od Amazona jest jak księga znaleziona gdzieś na strychu. Zakurzona, oblepiona pajęczyną, lekko naddarta zębem czasu, a jednak po otwarciu kusząca zapachem… zgnilizny i zachęcająca do zagłębienia się w szereg intryg i zagadek, zarówno natury społeczno-politycznej, jak i typowo kryminalnej. W streamingu można oglądać jeszcze lepszy, drugi sezon owej steampunkowej produkcji, która i tak jest słabiej oceniana od takiego chociażby śmieszkowatego, infantylnego, „uwspółcześnionego”, problematycznego „Willowa”.

 -

Odwiedzin: 182

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"The Last of Us" – Siła miłości, czyli jak przetrwać w zagrzybionym świecie! - Seriale

10 lat temu premierę miała gra, która do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych w całej konsolowej historii. Nie brała jeńców. Rozjeżdżała emocjonalnie jak walec. Ściskała gardło. Przerażała, zachwycając jednocześnie warstwą wizualno-dźwiękową. Stworzona na podstawie przemyślanego, intrygującego scenariusza Neila Druckmanna, zyskała spore uznanie krytyków i zdobyła wór nagród. Kiedy jej fani dowiedzieli się, że HBO bierze się za adaptację, w ich mózgach zaczęły rosnąć grzyby… Czyżby wreszcie udane przeniesienie gry na do filmowej rzeczywistości? A może kolejny zawód? Gromkie brawa, czy obawa? Śpieszę z odpowiedzią. „The Last of Us” to serial z tyloma zaletami, że zasypują one szarą strefę. Warto poświęcić mu dziewięć godzin życia, nawet, jeśli jest się widzem nieznającym pierwowzoru.

"Chleb i sól" – Pianino i kebab, koszula i dres - Recenzje filmów

Raz na jakiś czas pojawiają się na naszym rodzimym, kinowym podwórku debiuty, które należy witać chlebem i solą. Są to filmy autorskie, oryginalne, nawet gatunkowe czy zaskakujące wizualną kreatywnością. Wśród takich produkcji szczególnie wychodzą przed szereg dzieła, w których twórcy poruszają aktualne tematy; portretują małomiasteczkową mentalność oraz pochylają się nad problemami współczesnej, skonfliktowanej młodzieży. Np. „Ostatni komers” z 2020 roku był tego typu opowieścią, ale „Chleb i sól” bliższy jest realizmowi. Oba tytuły godne polecenia. O pierwszym już czytaliście, dzisiaj nadeszła pora, aby przyjrzeć się temu drugiemu, gdzie kojące dźwięki pianina uzdolnionego chłopaka stawiają czoło rasizmowi i ksenofobii w wykonaniu dresiarzy.

Polecamy podobne artykuły

"Pingwiny z Madagaskaru" – Mam genialny plan panowie - Recenzje filmów

Wyglądają jak małe, kochane przytulanki, ale nie dajcie się zwieść. Tworzą czteroosobowy oddział do tzw. mission impossible. Unieszkodliwią każdego przeciwnika, włamią się do najpilniej strzeżonych miejsc na świecie; uratują kruche, bezbronne istoty i co najważniejsze, wyznają zasadę muszkieterów – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kto jeszcze ich nie zna, niechaj ze wstydu się spali. To pingwiny: dowodzący Skipper, naukowiec Kowalski, osiłek z „głębokim” żołądkiem Rico i ugodowy Szeregowy, którzy w umysłach panów ze studia DreamWorks powstali.

"Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie – Zagłada świata w krzywym zwierciadle - Recenzje filmów

„Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie” to najnowsza, piąta już część kultowej animacji, która zebrała rzesze fanów na całym świecie, ujmując trójką przezabawnych i sympatycznych bohaterów. Czy kolejne przygody rozrastającego się z każdą następną odsłoną stada bawią i wciągają równie dobrze, co poprzednio? A może mamy do czynienia z tworem będącym popłuczynami po zaskakująco udanej serii?

VLOG: "Mecz wspomnień" – Jordan i animki grają w kosza! - Artykuły o filmach

„Kosmiczny mecz” to amerykański film komediowy wyreżyserowany przez Joego Pytkę. Mający swoją premierę w 1996 roku produkcja łączyła technikę animacji komputerowej z grą prawdziwych aktorów. Wystąpili w niej lubiane postacie ze „Zwariowanych melodii” („Looney Tunes” z Królikiem Bugsem na czele) oraz słynny, mega utalentowany koszykarz Michael Jordan. Co jeszcze wiadomo na temat tego dzieła? Dlaczego okazało się sukcesem? Topper Harley opowiada o tym „Meczu wspomnień” w swoim pierwszym mikro-vlogu. Warto posłuchać, obejrzeć i zagrać powtórnie w kosza! Tym bardziej że to – zgodnie z wieloma opiniami – lepszy film niż „Kosmiczny mecz: Nowa era” z 2021 roku.

Teraz czytane artykuły

Król Julian i spółka - Artykuły o filmach

Zapoznacie się z szalonymi, animowanymi postaciami ze znanych kinowych hitów. Co spowodowało, że dorównują popularnością głównym bohaterom i budzą sympatię u dorosłych?

 -

Pliozaury z Mazowsza. Znaleziono kości morskich drapieżników sprzed 150 mln lat! - Intrygujące

W malowniczym mieście Iłża położonym nad rzeką Iłżanką w południowej części województwa mazowieckiego, Zamek biskupi wzniesiony w roku 1340 się znajduje. Dawno temu prawda? Ale nie aż tak. Od 25 października 2019 roku miasto słynne jest z innego powodu. W jego bliskich okolicach odkryto szczątki pliozauarów – prehistorycznych potężnych, morskich gadów! Żyły one na tym terenie znacznie dawniej niż duchowni we wspomnianym zamku, bo w Jurze – drugim okresie ery mezozoicznej, czyli 150 mln lat temu!

"Imperium" – Magiczne dziennikarstwo czyli niezwykła podróż w głąb ZSRR - Recenzje książek

Dopiero w tym roku pierwszy raz zetknąłem się z twórczością Ryszarda Kapuścińskiego (zmarły w 2007 roku) . Wcześniej nie interesowały mnie książki publicystyczno-reportażowe. Swój wolny czas wolałem poświęcać powieściom z gatunku fantasy. Ale jakaś siła wyższa (czyt. ojciec interesujący się polityką) spowodowała, że zanurzyłem się w świat dokumentu. "Imperium" wciągnęło mnie bez reszty od pierwszych stron.

 -

Odwiedzin: 3097

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Elizjum" – Sprawiedliwość w rękach jednostki - Recenzje filmów

“Elizjum” to solidne gatunkowe kino, które co prawda korzysta z utartych schematów i znanych klisz, ale robi to w sposób nieprzeciętny. A oglądany przez nas na dużym ekranie świat przyszłości choć odległy, jest bardzo prawdopodobny i przerażający.

 -

Odwiedzin: 8441

Autor: PaMKosmos

Komentarze: 1

Obserwacje nieba – szukanie obcych cywilizacji - Kosmos

Człowiek od zawsze interesował się gwiazdami. Patrzył w niebo oglądając najróżniejsze obiekty. Szybko zauważyliśmy, że gołym okiem nie damy rady odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania - silentium uniwersi czy jesteśmy sami we Wszechświecie? - część druga.

Nowości

METAL MINE FESTIVAL powraca. Także polskie zespoły zagwarantują ekstremalne przeżycia! - Festiwale muzyczne

Podobno heavy metal narodził się dokładnie w 1970 roku, w piątek 13 lutego. A zatem sam diabeł maczał w tym palce? Nic z tych rzeczy! Przecież, jak pokazały badania, taki gatunek muzyki nie zamienia ludzi w seryjnych morderców. Przeciwnie. Pomaga rozładować napięcie i ogranicza agresywne zachowania. Zapuszczajcie więc długie włosy, bierzcie w dłonie gitary i ruszajcie na koncerty. Najlepiej na dwudniowy Metal Mine Festival, gdzie występują zarówno polskie, jak i zagraniczne, porządnie grające kapele, i który powraca po trzech latach przerwy!

"Żenada"… Karolina Jop w odważnym singlu o "książętach z bajki"! - Muzyczne Style

Ma za sobą już debiutancki album oraz historię związaną z pobytem w Stanach Zjednoczonych, o której śpiewa w ostatnim singlu „Na Zaś”. Teraz, prężnie rozwijająca się na rynku muzycznym wokalistka Karolina Jop, wraca z nowym, zaskakującym materiałem, w absolutnie nowym stylu. Poznajcie „Żenadę”, czyli zapowiedź kolejnej płyty.

Z odcieni szarości do żywych barw – Kinga Rutkowska i jej "Neonowa noc"! - Zespoły i Artyści

Nazywa się Kinga Rutkowska. Jest wokalistką, która głosem burzy mury szarości. Nic dziwnego. Ukończyła przecież Akademię Muzyczną w Łodzi o specjalności wokalistyka estradowa. Jako wrażliwa artystka, kocha muzykę tak bardzo, że właśnie wydała swój trzeci singiel. Już jego tytuł – „Neonowa noc” zawiera w sobie pewną zapowiedź całej treści, przekazu, a także niezwykłego klimatu. Mający oficjalną premierę dokładnie 29 marca 2023 roku, w samo południe utwór uwodzi emocjami, dając mnóstwo pozytywnej energii.

 -

Odwiedzin: 107

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"John Wick 4" – Zabij ich wszystkich! - Recenzje filmów

Yeeeaah. Mr. Wick powrócił w czwartej odsłonie serii. Jest jak kot. Zawsze spada na cztery łapy, żyć ma sporo, szczęścia jeszcze więcej. Coś pod nosem mruczy. Czai się w cieniu. Ale jako człowiek czuje się zmęczony. Wszak ciągle ktoś na niego poluje. Tutaj np. potężni faceci w kuloodpornych garniakach. Ja po seansie filmu też jestem wyczerpany, jednak na twarzy gości uśmiech. Bo paradoksalnie czuje się naładowany energetycznie, jakbym wypił kilka… naście Red Bulli. Mimo umownej fabuły uplecionej z tony absurdów, jest to pod względem sekwencji akcji i kreatywnej reżyserii połączonej ze zdjęciami niczym z „Blade Runnera 2049”, najlepszy rozdział!

Co za Kanał?! "MegaWhesly", gdzie M. Nożownik opowiada o sprawach różnych! - Ludzie Youtuba

Kosmopolita, który „kupił działkę na Księżycu”. „Radykalny lewak” – jak siebie nazywa, który, siedząc w wannie, pochyla się nad problemami ludzi leworęcznych. Kinda hipis, którego filmik o sensie całowania się wyświetlono ponad 100 tysięcy razy! Chłopak, poeta (tak, wydał swój tomik), interesujący się teoriami spiskowymi, szeroko pojętą popkulturą i kontrowersyjną tematyką. Kiedy się przedstawia, można się lekko przestraszyć. Ale spokojnie, utalentowany w różnych dziedzinach Mateusz Nożownik to sympatyczny, szalenie inteligentny gość, który m.in. nauczy Was, jak grać na gitarze elektrycznej, „poczęstuje ciasteczkami i herbatką” oraz opowie, zarówno o sprawach większych niż życie, jak i przyziemnych, ciekawych problemach i rzeczach. Wystarczy, że zajrzycie na jego kanał o nazwie MegaWhesly. Czym dokładnie jest ten projekt prowadzony na YouTubie? O tym poniżej.

RaV Kozik zaprasza na "Złote plaże" do... klubu! - Muzyczne Style

Wcześniej zaprezentował świetnie przyjęty, chwytający za serce singiel „Wart mniej”. A teraz powraca w zupełnie innej odsłonie! Na letnie dni jeszcze za wcześnie, ale jego kolejny utwór sprawia, że już czuje się ciepełko. RaV Kozik, czyli finalista The Voice przenosi bowiem wszystkich prosto na „Złote plaże”, gdzie króluje afrobeat!

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3196

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

 -

Odwiedzin: 22267

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach

Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.

(Nie)laurka, czyli o biograficznym "The Doors" Olivera Stone’a - Artykuły o filmach

Dziś powrót do klasyki. Zaczął się wrzesień, a to właśnie w tym miesiącu, a dokładniej 25 września 1967 roku zespół The Doors wydał swój drugi album pt. „Strange Days”. Krążek w 2003 roku trafił na listę 500 najlepszych albumów według magazynu Rolling Stone. A z kolei prawie 30 lat temu miał swoją premierę film biograficzny z Valem Kilmerem w roli charyzmatycznego Jima Morrisona. Przeczytajcie, co chcę Wam o tej produkcji opowiedzieć.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.494

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję