O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Wywiad z Piotrem Kotfasem – wuefistą o sercu anioła! - Człowiek

Żyjemy w trudnych czasach. Przez dwa lata świat borykał się z pandemią koronawirusa, a w 2022 rok byliśmy świadkami inwazji Rosjan na Ukrainę. Do naszego kraju przybyło wiele przestraszonych rodzin za wschodniej granicy. Pomaganie zarówno tym ludziom, jak i chorym na COVID-19 stało się priorytetem, ale trochę zapomniano o innych osobach, będących w potrzebie. Ale pewien nauczyciel WF-u z centralnej Polski nie zapomniał. Piotr Kotfas, bo o nim mowa, od lat czuwa nad wspieraniem biednych i cierpiących rodaków ze swojego regionu.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
2 779
Czas czytania:
5 196 min.
Kategoria:
Człowiek
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
552 dni temu

Data dodania:
2022-10-20 19:23:31

Pomaganie sprawia mu przyjemność. Jest jednoosobową instytucją. Szuka sponsorów, kupuje niezbędne artykuły, jeździ po Domach Opieki, organizuje zbiórki, robi niespodzianki dzieciakom. Prowadzi też własną stronę na Facebooku, którą obserwuje już prawie pięć tysięcy internautów. Był nawet nominowany w plebiscycie Gazety Pomorskiej „Osobowość Roku”, a jego rodzina dostała dyplom Rodziny Na Medal od Europejskiej Fundacji na Rzecz Osób Potrzebujących. Cieszymy się zatem niezmiernie, że mimo życia w ciągłym biegu, znalazł czas i zgodził się na wywiad dla portalu Altao.pl. Co opowiedział o swojej pasji?

 

Piotr Kotfas – wuefista o sercu anioła (fot. archiwum prywatne/Facebook)

 

(Altao.pl) Od jak dawna nauczyciel WF-u z małego Baruchowa na Kujawach pomaga ludziom, którzy znaleźli się w kiepskiej sytuacji życiowej? Czy już dzieciństwie Piotruś był wrażliwy na ludzką krzywdę i dlatego jako dorosły postanowił poświęcać wolny czas innym?

 

Piotr Kotfas: Ludzie coraz częściej zadają mi to pytanie, a ja im dłużej się nad tym zastanawiam, tym trudniej mi znaleźć w pamięci konkretną datę, kiedy zacząłem to robić. Miałem spokojne i bezproblemowe dzieciństwo. Zawsze byłem najedzony i miałem ciepło. Jak byłem mały, wydawało mi się, że wszyscy tak mają. Im bardziej zacząłem poznawać życie, tym częściej przekonywałem się, że nie do końca tak jest. Chciałem zatem pomagać. Zdaję sobie sprawę, że świata nie zbawię, ale wiem, że nawet małym gestem mogę wielu ludzi uszczęśliwić.

 

(Altao.pl) Na Twoim fanpage’u można przeczytać liczne słowa i komentarze poparcia dla tego, czym się zajmujesz. Jak na nie reagujesz? Czy zawsze starasz się na nie odpisywać?

 

Piotr Kotfas: Nie ukrywam, że jest to bardzo budujące. Cieszę się, że ludzie popierają to, co robię. Moje życie tak pędzi, że nie mam niestety czasu na wszystkie słowa uznania odpisać i podziękować, ale chciałbym przekazać, że znaczą one dla mnie bardzo wiele, a czasami wręcz czuję zakłopotanie, czytając je, bo wiem, że idealny nie jestem.

 

(Altao.pl) W 2020 roku Gazeta Pomorska ogłosiła plebiscyt, w którym wybierano Osobowość Roku w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Co poczułeś, gdy dowiedziałeś się, że będziesz jednym z nominowanych do takiego zaszczytnego tytułu?

 

Piotr Kotfas: Wiadomo, że takie wyróżnienia cieszą. Miło jest wiedzieć, że ktoś docenia to, co robię. Jednak ja nie pomagam dla splendoru, poklasku czy sławy. Postanowiłem nie angażować się w ten Plebiscyt i za wszelką cenę nie namawiać nikogo do oddawania głosów na mnie. Są ludzie, którzy „polują” na takie wyróżnienia. Zostawiłem im więc tutaj pole do popisu. Jednakże postanowiłem wykorzystać nadarzającą się okazję i coś z tym zrobić. Jako, że głosowanie w plebiscycie zbiegło się ze zbiórką, którą założyłem na rehabilitację mojego ciężko chorego kolegi, poprosiłem wszystkich, którzy chcieliby oddać swój głos na mnie, żeby wpłacili symboliczną sumę. W efekcie zebraliśmy prawie 140 tysięcy złotych i Krzysiek powoli odzyskuje zdrowie!

 

(Altao.pl) Uczysz młodzież grania w piłkę, trenujesz do różnych zawodów sportowych. A czy wpajasz im, że równie ważna, co tężyzna fizyczna, jest duchowa strona człowieka, a więc empatia dla bliźniego? Jeśli tak, to jak ich motywujesz do bezinteresownej pomocy?

 

PK: Tyle mówi się o tym, jak mało empatyczne jest młode pokolenie, ale ja kompletnie się z tym nie zgadzam. Podczas różnych zbiórek rzeczowych moi uczniowie chętnie dzielą się tym, co mają. Kupują słodycze, zabawki dla potrzebujących i mi je przekazują. W zeszłym roku szkolnym klasa ósma, której byłem wychowawcą, zorganizowała w szkole kiermasz ciast, a zysk z tego przedsięwzięcia przekazaliśmy na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z domów dziecka.

 

Wspaniałą akcję zorganizowaliśmy również na zakończenie roku szkolnego. Ustaliłem z moimi wychowankami, żeby zamiast tradycyjnego kwiatka, który i tak kiedyś uschnie, przynieśli coś słodkiego, a ja zawiozę to dzieciakom na onkologię. Włączyli się w to rodzice uczniów i dzięki ich zaangażowaniu każdy pacjent Dziecięcego Oddziału Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Łodzi otrzymał paczkę słodkości.

 

Piotr Kotfas – wuefista o sercu anioła (fot. archiwum prywatne/Facebook)

 

(Altao.pl) Śledząc Twoją działalność, można zauważyć, że nieraz zaglądasz do domów dziecka, dziecięcych oddziałów onkologicznych oraz hospicjów. Nie tylko na Święta Wielkanocne i Wigilię albo walentynki, ale także w trakcie zwykłych dni. Co wtedy czujesz? Jak zachowują się dzieciaki na widok takiego nietypowego Mikołaja, który z wypchanego po brzegi bagażnika auta wyciąga po kolei maskotki, gry planszowe, malowanki, skarpetki, a nawet kiełbaski na grilla, zmywarkę czy inny niezbędny sprzęt?

 

PK: Najtrudniejsze są wizyty w hospicjach i szpitalach. Z jednej strony jest radość, że te dzieci chociaż na chwilę mogą się uśmiechnąć, a z drugiej smutek, że chociaż gdybym się spiął, to mógłbym przywieźć im ciężarówkę prezentów, to i tak tego najważniejszego – zdrowia – podarować im nie mogę. Jestem dla nich wujkiem, kumplem, gościem, który powie coś śmiesznego i pomaga chociaż na chwilę zapomnieć o szarej szpitalnej rzeczywistości.

 

Byłem już setki razy w takich miejscach, ale widok dziecka z rurką w przełyku albo łysa główka działa na mnie zawsze tak samo. Porównuję to uczucie do głowy włożonej w imadło i ściskanej do granic możliwości. Ciężko to opisać.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Wywiad z Piotrem Kotfasem – wuefistą o sercu anioła!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

5 (5)

Baruchowski Kujawiak
551 dni temu

Piotrek, oby tak dalej! Brawo! Fajny wywiad. Można czytać do kawusi i cieszyć się, że jest u nas taki człowiek.
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (0)


550 dni temu

Brawo Ty! jak się to czyta to odzyskuje się wiarę w dobrych ludzi! Życzę zdrowia i siły do dalszego działania.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 156

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

"Na Chwilę", czyli wiosenna nowość od Michała Sieńkowskiego! - Zespoły i Artyści

Na ten utwór słuchacze Michała Sieńkowskiego musieli długo czekać. Po kilkumiesięcznej przerwie wydawniczej wokalista i aktor wraca z premierowym singlem zatytułowanym „Na Chwilę”. Od teraz fani artysty będą mieć więcej okazji do poznawania jego nowych piosenek! W tym roku Michał planuje dzielić się nimi zdecydowanie częściej niż dotychczas.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 1438

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

 -

Odwiedzin: 2423

Autor: adminCzłowiek

Lucyna i Marek Rajczykowscy – w służbie potrzebującym - Człowiek

Lucyna i Marek Rajczykowscy to małżeństwo lekarzy, którzy swoją postawą i założonymi celami nie tylko leczą, ale dają ludziom nadzieję i prawdziwe ukojenie w bólu. Jako jedni z pierwszych na Śląsku założyli hospicjum. Takich lekarzy, jak oni w Polsce, a nawet Europie jest niewielu.

 -

Odwiedzin: 3003

Autor: pjOrganizacje

Grudniowa Szlachetna Paczka – pomoc dla biednych rodzin - Organizacje

Są w naszym kraju inicjatywy, o których warto, a nawet trzeba mówić. Jedną z nich jest Szlachetna Paczka. To projekt pomocy bezpośredniej dla tych rodziców, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie sprawić świątecznych prezentów sobie i swoim pociechom. Na szczęście, dzięki działaniom setek tysięcy wolontariuszy i licznych darczyńców spełnianie marzeń jest możliwe. Nie ma nic piękniejszego niż namalować uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych będących w potrzebie.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 2779

Autor: adminCzłowiek

Komentarze: 2

Wywiad z Piotrem Kotfasem – wuefistą o sercu anioła! - Człowiek

Żyjemy w trudnych czasach. Przez dwa lata świat borykał się z pandemią koronawirusa, a w 2022 rok byliśmy świadkami inwazji Rosjan na Ukrainę. Do naszego kraju przybyło wiele przestraszonych rodzin za wschodniej granicy. Pomaganie zarówno tym ludziom, jak i chorym na COVID-19 stało się priorytetem, ale trochę zapomniano o innych osobach, będących w potrzebie. Ale pewien nauczyciel WF-u z centralnej Polski nie zapomniał. Piotr Kotfas, bo o nim mowa, od lat czuwa nad wspieraniem biednych i cierpiących rodaków ze swojego regionu.

Debiutantki i znany już duet Aveira. Majowo-melodyjne propozycje od ID Records! - Muzyczne Style

Od trzech miesięcy prezentujemy wybrane nowości z muzycznego świata wytwórni Id Records. Jesteście ciekawi, jakie i dlaczego tym razem piosenki warto posłuchać i kim są wykonujące je artystki? Niech więc ten poniższy artykuł otworzy się przed Wami niczym wrota do popowej przyjemności.

Poznań Motor Show 2023 – podsumowanie wielkiej imprezy dla pasjonatów aut i motocykli! - Targi motoryzacyjne

Ostatnie trzy lata nie okazały się dobrym czasem dla Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu. Pandemia koronawirusa sprawiła, że to wydarzenie (jak i wiele innych w naszym kraju) odwołano aż dwa razy z rzędu. Z kolei w roku 2022 z powodu utrzymujących się jeszcze obostrzeń Motor Show, choć z ciekawym motywem przewodnim (elektromobilność), było imprezą uboższą, mającą charakter lokalny, a nie międzynarodowy. Na szczęście w tym roku nastąpił wielki powrót. Maseczki na twarzy nie były potrzebne – chyba że tylko, aby uchronić płuca przed „spalinami z rury wydechowej”. Trwające od 30 marca do 2 kwietnia targi odwiedziło prawie 100 tysięcy gości oraz przeszło 100 wystawców! To mniej niż w najlepszych edycjach, ale i tak wystarczająco, by Motor Show znowu nazwać największym i jednocześnie najważniejszym świętem branży motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jakie marki zobaczyliśmy? Jakie gwiazdy? Jakie nowości? Mnożą się pytania, lecz spokojnie, odpowiedzi znajdziecie w poniższym podsumowaniu całej imprezy.

 -

Odwiedzin: 2549

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Orły 2016 – laureaci! - Kultura

18. edycja rozdania „polskich Oscarów” za nami. W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zwycięzców. Najważniejsze nagrody zdobyły „Body/Ciało” oraz „Moje córki krowy”. Ten pierwszy wybrano najlepszym filmem roku 2015, a drugi doceniono za scenariusz oraz otrzymał nagrodę publiczności. O ile większość decyzji szacownej Polskiej Akademii Filmowej (zrzeszającej ponad 600 przedstawicieli filmowej branży) była trafna, o tyle sama gala była niestety dość nużąca.

ARKADIUSZ zaprasza na "RandeW" oraz premierowy koncert! - Zespoły i Artyści

"RandeW" to ostatni, piąty singiel z debiutanckiej EPki ARKADIUSZA zatytułowanej "RetroSpekcja". Utwór utrzymany jest w popowym brzmieniu, w którym warstwa muzyczna wciąż dotyka problemów relacji międzyludzkich. Za produkcję, wpadającego w ucho, melodyjnego utworu odpowiada SWIERNALIS.

Nowości

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 183

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 156

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

 -

Odwiedzin: 177

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Civil War" – Dziewczynka z aparatem - Recenzje filmów

Długo zastanawiałem się nad tym, jak zatytułować recenzję najnowszego i podobno ostatniego filmu Alexa Garlanda (choć nie wierzę, że całkiem zrezygnuje z pisania scenariuszy). Tutaj pasują dziesiątki krótszych i dłuższych określeń, haseł, ostrzeżeń… No bo wiecie – „Civil War” to zarówno kino wojenne, przedstawiciel kina drogi, jak i opowieść inicjacyjna oraz niepokojąca dystopia. A zatem: „Apokalipsa teraz, zdjęcia na wieki”, „Wyprawa do jądra ciemności”, „Dziennikarze w ogniu”, „STOP WAR”… Ale ja podczas seansu czułem, że główną bohaterką jest młodziutka Jessie Cullen, a nie dojrzała Lee Smith. To za nią podążamy, to jej kibicujemy, to o nią się martwimy. „Dziewczynka z aparatem” wydaje się w tym kontekście idealne. Jednak czy sam film jest idealny?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 12352

Autor: PaMCzłowiek

Pieniądze leżą na ulicy – artyści uliczni - Człowiek

Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się pochylić. Zobaczcie, jak ludzie zarabiają na chleb. Jak odkryli w sobie talent i wykorzystują umiejętności na ulicy, by zarobić pieniądze.

 -

Odwiedzin: 29436

Autor: PaMCzłowiek

Komentarze: 2

Jakie zawody będą potrzebne w przyszłości? - Człowiek

Wielu absolwentów szkół średnich zadaje sobie pytanie: jaki zawód wybrać, by w przyszłości znaleźć wymarzoną pracę? Przedstawimy porady i prognozy jakimi możemy kierować się dziś, by lepiej zaplanować własną przyszłość.

Mądrość starożytnych - Człowiek

Zwykle o starożytnych mówi się w kategoriach „prymitywni mieszkańcy Ziemi” lub co gorsza „dzikusy”. Jest to podejście człowieka zachodu, który myśli, że społeczeństwo, w którym żyje jest lepsze, bardziej nowoczesne. Jednakże przyglądając się bliżej sprawie, sytuacja rysuje się wręcz zupełnie niespodziewanie.

Genetyka nie kłamie – przodkowie sprzed tysięcy lat wśród nas - Człowiek

Grupa badawcza studiująca DNA człowieka sprzed prawie 8 tysięcy lat żyjącego na terenie wschodniej Rosji odkryła, że dwie kobiety były spokrewnione ze współczesnymi ludźmi zamieszkującymi daleki i zimny obszar dzisiejszej Azji.

 -

Odwiedzin: 8081

Autor: PaMCzłowiek

Komentarze: 7

Samobójstwa - Człowiek

Samobójca to osoba odważna – bo dopuszcza się takiego czynu, a może tchórzliwa bo nie potrafi już dalej żyć i odbiera sobie życie?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.516

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję