O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (40489 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
4 906
Czas czytania:
6 952 min.
Autor:
admin (40489 pkt)
Dodano:
2636 dni temu

Data dodania:
2016-12-30 15:10:49

Standardowo, zanim przejdziemy do sedna, czyli listy dziesięciu oczekiwanych filmów, podsumujemy, ale tym razem bardzo krótko, rok 2016. Działo się sporo. Oczywiście nie obyło się bez powtórek z rozrywki (dobry „Creed. Narodziny legendy”) czy średnio udanych rebootów (patrz „Ghostbusters. Pogromcy duchów”) itp., nie brakowało też filmopodobnych potworków, szczególnie na naszym podwórku („Historia Roja” czy „Szkoła uwodzenia Czesława M.”). Jednak trzeba przyznać, że mimo powyższego stwierdzenia, polskie kino radziło sobie wyjątkowo dobrze. Pojawiło się co najmniej kilka tytułów, które sprawiły, że zapomniało się o tych kiepskich „dziełach”, a wiara w umiejętności robienia polskich produkcji jeszcze nie umarła. Wymieńmy choćby znakomitą „Ostatnią rodzinę”, „Wołyń” czy zaskakujące „Moje córki krowy”.

 

W kategorii adaptacji komiksów Marvel zdecydowanie górował nad DC. Wyczekiwane „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców” zdecydowanie prezentowały niższy poziom od widowiskowego „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” czy odważnego „Deadpoola”. Na początku roku do naszych kin zawitał pan Tarantino i jego intrygująca, klimatyczna „Nienawistna ósemka” oraz pięknie skadrowana „Zjawa” z oscarowym DiCaprio. Można było też zachwycać się stonowanym, niezwykłym filmem „Pokój” z doskonałą rolą małego Jacoba Trembleya czy animacjami: disnejowskim, pełnym humoru i parodii „Zwierzogrodem” i wzruszającym „Kubo i dwie struny” od niszowego studia Laika. Koniec roku należał przede wszystkim do spin-offu „Gwiezdnych wojen”, czyli „Łotra 1”. Fani kosmicznych klimatów z zapartym tchem oglądali też ambitny „Nowy początek” („Arrival”) – opowieść o bliskim spotkaniu z obcą cywilizacją. W ostatnim momencie do kina wszedł także nowy skromny film Jima Jarmuscha pt. „Paterson”, więc i koneserze mieli czym oko zawiesić. No i wypada wspomnieć o powrocie „wygnanego” niegdyś króla Hollywood – Mela Gibsona. Swoją wojenną „Przełęczą ocalonych” udowodnił, że spisanie go na straty było błędem.

 

A oto najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku (w nawiasie informacja o dacie polskiej premiery):

 

1. Blade Runner 2049 (październik)

 

„Łowca androidów” Ridleya Scotta dopiero po wielu latach zyskał status filmu kultowego. Jak będzie z jego sequelem? Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli „Blade Runner 2049” nie prześcignie pierwowzoru, to ma szansę się do niego zbliżyć i być obrazem science fiction z wysokiej półki, który zamiast wybuchowej akcji, zada ważne pytania i ukaże psychologiczno-filozoficzną głębię pozbawioną łopatologii i kiczu. Już samo nazwisko reżysera Denisa Villeneuve budzi nadzieje, a i obsada nie byle jaka. W roli Ricka Deckarda powraca Harrisona Ford, a pierwsze skrzypce zagra lubiany Ryan Gosling. Dodatkowo pierwszy teaser intryguje i zachwyca atmosferą…

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

2. Gwiezdne wojny: Epizod VIII (14 grudnia)

 

Moc jest z Disneyem. „Przebudzenie mocy”, a także spin-off „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” spełniły pokładane w nich nadzieje. To prawda, nie zadowoliły wszystkich fanów i krytyków narzekających albo na schematy i wtórność, albo na dziury logiczne wielkości kraterów księżycowych, ale zarobiły krocie. „Epizod VIII” (w trakcie pisania tego artykułu, nie ma jeszcze oficjalnego tytułu) odpowie zapewne na szereg pytań i klimatycznie stanie się drugim „Imperium kontratakuje”. Oby Rian Johnson („Looper”) dał rade! Jedno jest jasne jak słońce. Luke Skywalker wreszcie przemówi i kto wie, być może też powalczy. Nie zapomnijcie chusteczek! Gdy na ekranie pojawi się Carrie Fisher każdemu poleci łza…

 

 

3. Milczenie (17 lutego)

 

O tym filmie już pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oczekiwanych obrazów roku 2016. Okazało się jednak, że u nas będzie wyświetlany w 2017 roku. Bardzo dobre recenzje amerykańskich krytyków (film trafił do kina w ograniczonej dystrybucji pod koniec grudnia) napawają ogromnym optymizmem. Czyżby ekranizacja powieści Shūsaku Endō była opus magnum Martina Scorsese? Przypomnijmy. Akcja filmu rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii. Para młodych jezuitów próbuje odnaleźć swojego mentora, podczas gdy dookoła trwają krwawe prześladowania chrześcijan.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

4. Dunkierka (21 lipca)

 

Christopher Nolan zostawia w spokoju Batmana, sny i magików. Pierwszy raz wyrusza na wojnę! Czy oparta na faktach „Dunkierka” o słynnej operacji z czasów drugiej wojny światowej okaże się dziełem wybitnym? Zwiastun może nie jest aż tak widowiskowy, jakbyśmy tego chcieli, ale znakomita obsada drugoplanowa (m.in. Tom Hardy i Cillian Murphy) sprawia, że warto czekać! Nolan stawia na nieznanych młodych aktorów oraz znanych idoli muzycznych (Harry Styles z One Direction) w rolach głównych. Czy słusznie? Czas pokaże.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

5. Obcy: Przymierze (maj)

 

Mimo że „Prometeusz” był, co tu dużo mówić, filmem średnim (super zdjęcia, kiepska fabuła), to jego kontynuacja może okazać się niespodzianką. Tym bardziej że Ridley Scott udowodnił swoim „Marsjaninem”, że w kosmosie nadal czuje się jak ryba w wodzie. Drogi panie reżyserze, zablokowałeś realizację piątej części sagi „Obcy” Neilla Blomkampa. Nie schrzań więc „Obcego: Przymierza”!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

6. Soldado (?)

 

Oto kontynuacja świetnego „Sicario”. Co prawda na stołku reżyserskim zabrakło Denisa Villeneuve, a w obsadzie Emily Blunt, ale ten sam scenarzysta Taylor Sheridan oraz Benicio Del Toro w roli Alejandro plus za kamerą twórca serialu „Gomorra” mogą sprawić, że „Soldado” („Żołnierz”) będzie kinem mrocznym, brutalnym, w którym świat karteli narkotykowym rządzi się swoimi krwawymi prawami.

 

 

7. Ghost in the Shell (31 marca)

 

Przeniesienie japońskiego kultowego anime na hollywoodzki grunt. Czy to się uda? Policyjne cyborgi, hakerzy, świat przyszłości i Scarlett Johansson w roli głównej. Trailer ma klimat! Oby film, mimo mało doświadczonego w temacie reżysera (Rupert Sanders od „Królewny Śnieżki i Łowcy”), też go miał w nadmiarze, nie gubiąc po drodze dobrej fabuły.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

8. Split (20 stycznia)

 

Dobra wiadomość zza oceanu. M. Night Shyamalan wreszcie wraca na prostą! Już w „Wizycie” pokazał, że zdolny z niego reżyser. Jego pokazany po raz pierwszy na festiwalu filmów fantastycznych w Austin thriller pt. „Split” zbiera jeszcze lepszy oceny. To podobno najlepszy obraz tego twórcy od czasów „Szóstego zmysłu”. Trzy nastolatki kontra psychopata (w tej roli James McAvoy) o 24 osobowościach (cierpiący na DID)… Brzmi zachęcająco!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

9. Wojna o planetę małp (14 lipca)

 

Czasami odświeżenie starej, kultowej serii jak najbardziej się opłaca. Trzecia część trylogii zapoczątkowanej przez dobrą „Genezę planety małp” zapowiada się iście epicko! Małpy stoczą bitwę z resztkami ocalałych ludzi. Jako przywódca ludzkiej strony konfliktu Woody Harrelson. Czy Andy Serkis za kreację szympansa Caesara otrzyma wreszcie nominację do Oscara?

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

10. Logan (3 marca)

 

To będzie pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a. Ale jak zwiastuje zapowiedź, zrobi to z klasą! Kategoria wiekowa R może dawać szansę na coś innego niż do tej pory oglądaliśmy w filmowym uniwersum „X-men”. Będzie pot, łzy i kurz i klimat przywodzący na myśl kino spod znaku indie? Bardzo w to wierzymy!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Oczywiście tuż poza listą znalazło się jeszcze wiele innych ciekawych pozycji, od melodramatu muzycznego „La La Land” i aktorskiej wersji „Pięknej i bestii” oraz komiksowych „Strażników galaktyki vol. 2” i „Spider-Mana: Homecoming” aż po polską „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej” i międzynarodową produkcję o Marii Skłodowskiej-Curie. Oczekiwane „Nocne życie” Bena Afflecka niestety zbiera w USA słabiutkie noty, stąd wiara w to, że będziemy mieli do czynienia z produkcją, która przywróci blask kinu gangsterskiemu, prysła jak mydlana bańka. Bardzo ciekawie zapowiada się natomiast obyczajowy „Moonligt” – opowieść o czarnoskórym młodym geju. Ale zapewne trafi tylko do kin studyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

Singiel "Anima Libera", czyli głośny powrót klubowej legendy! - Muzyczne Style

Ej, ludzie! Fani muzyki disco! Max Farenthide i Vamero (duet, którego brzmienia już słyszeliście w hicie „In My Bed”) wydali wspólny numer! „Anima Libera” to energetyczna propozycja z bardzo wyrazistym beatem. Utwór z pewnością ucieszy fanów Maxa! Artysta powraca bowiem na sceny klubowe po... 12 latach nieobecności!

Impromptu Sessions – muzyczne spotkanie dwóch wirtuozów dźwięku! - Muzyczne Style

Z ogromną przyjemnością prezentujemy projekt muzyczny o nazwie IMPROMPTU SESSIONS, za którym stoją dwaj doświadczeni i uznani kompozytorzy: Piotr Krępeć i Kris Górski. Dlaczego jest on tak interesujący/intrygujący?

Co robi niepowstrzymana DAGGA z pomocą Mad Chocolate i Embers Horizon? Elektryzuje! - Muzyczne Style

Utwór pop eurodance, który zagłębia się w głębiny samotności. Napędzana energetyczną instrumentacją piosenka, która rejestruje istotę surowych emocji, jednocześnie wplatając pulsujący rytm, trzymający słuchaczy w napięciu. Takie jest „Don't Hold Me”, czyli najnowsze dzieło stworzone podczas muzycznego campu przez polskich artystów. Kim są ludzie stojący za jego powstaniem?

Legendarne "Na samym dnie" Jerzego Skolimowskiego wraca do kin. Po 50 latach! - Artykuły o filmach

Od premiery „Na samym dnie” minęło ponad pół wieku, ale do dziś dzieło to jest określane „jednym z najlepszych filmów lat 70. i zarazem jednym z najbardziej niedostrzeżonych”. I jak uważa krytyk Michał Oleszczyk, jest też najbardziej udanym filmem w dorobku Jerzego Skolimowskiego. Co ciekawe, z powodu jednej piosenki tytuł ten nie był przez długi czas wyświetlany i przez wiele lat był owiany legendą. Tym bardziej ciesz fakt, że brytyjsko-niemiecka produkcja pojawi się w polskich kinach już 15 marca w całkiem odrestaurowanej wersji dzięki firmie Reset!

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 1949

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach

„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

 -

Odwiedzin: 3576

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Najbardziej oczekiwane filmy 2014 roku - Artykuły o filmach

Wybraliśmy dziesięć takich produkcji, które będą miały premierę w polskich kinach w 2014 roku. Wybór nie należał do łatwych. Ciekawe co myślicie o tym zestawie?

 -

Odwiedzin: 8536

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Najbardziej oczekiwane filmy 2015 roku w polskich kinach - Artykuły o filmach

Rok 2014 był dość zaskakujący dla świata filmu. Te produkcje, które miały powalić na kolana, zawiodły, inne nieoczekiwanie okazały się dobre. Przed nami nowych dwanaście miesięcy. Na co tym razem warto czekać?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Teraz czytane artykuły

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Doktor Kaku – poważany naukowiec, który wierzy w... Obcych! - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Dr. Michio Kaku (urodzony w USA w 1947) jest nie tylko bardzo znanym i poważanym profesorem w szeroko pojętej dziedzinie fizyki, w której zasłynął w opracowaniach na temat tzw. „Teorii strunowej” (odłamu „Super teorii strunowej”). Co różni go od innych osobistości z jego zawodu? Większość naukowców niechętnie dyskutuje o obcych formach życia i innych cywilizacjach – w tym aspekcie dr. Kaku jest kimś „wyjątkowym”. Nie tylko bowiem wierzy w kosmitów, ale omawia również ich istnienie w swoich książkach!

 -

Odwiedzin: 4772

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Nadciąga "Ostatni Samotnik", czyli pierwszy polski pełnometrażowy film postapokaliptyczny! - Artykuły o filmach

Nie, to nie żaden żart. No może tylko trochę. Bo „Ostatni Samotnik” to nie zrealizowany za grubą kasiorę film, który sprawi, że będziemy siedzieć na krawędzi wygodnego fotela w Imaxie. To produkcja zrobiona przez przyjaciół, kumpli, pasjonatów… kabareciarzy i stand-uperów. Wśród nich, także w obsadzie, są m.in.: Grzegorz Halama, Karol Kopiec, Wojciech Tremiszewski, Abelard Giza. Chłopaki się zebrali, no i nakręcili na bazie popularności serialu „Czarnobyl” i powieści „Metro 2033” swój niezależny obraz (debiut zielonogórskiej wytwórni XbestCinema), którego akcja rozgrywa się w mrocznym alternatywnym świecie, gdzie katastrofa czarnobylska miała o wiele większe skutki niż w rzeczywistości. W strefie zamkniętej wypełnionej promieniowaniem, niewytłumaczalnymi anomaliami, groźnymi... mutantami i żądnymi przygód i artefaktów ludźmi uciekającymi przed cywilizacją i prawem. Do tego najbardziej niebezpiecznego miejsca na planecie Ziemia trafia młody Michał Szewczenko. Ale cel jego przybycia jest bardziej osobisty niż innych. Film będzie mieć premierę 21 października w kinie Cinema City w Zielonej Górze. Prace nad nim trwały 4 lata. Zdjęcia nakręcano na terenie całej Polski i w okolicach elektrowni w Czarnobylu. Co, jak co, ale zwiastun wygląda klimatycznie!

"Jako w niebie, tak i na Ziemi" - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Starożytni mieszkańcy Ziemi bardzo duże znaczenie przywiązywali do rozmieszczenia zabudowań względem konkretnych gwiazd. Obserwacja ciał niebieskich była u starożytnych niezwykle istotna. Praktyka ta była popularna w całym dawnym i zapomnianym już przez nas świecie. Dlaczego?

 -

Odwiedzin: 2245

Autor: pjKultura

Cannes 2019. Złota Palma dla koreańskiej czarnej komedii "Parasite"! - Kultura

25 maja 2019 roku poznaliśmy nagrodzone tytuły i nazwiska zakończonego 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Złota Palma powędrowała na ręce Koreańczyka Joon-ho Bonga za intensywny słodko-gorzki obraz „Parasite”!

Nowości

"Dziki Kamieńczyk" – To nie jest moje pueblo! - Recenzje książek

Wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma przestępstw, podziału na biednych i bogatych. Gdzie nikt nie chodzi smutny i jeździ elektrykami. Nikt nie pije alkoholu i nie uzależnia się od papierosów. Pisarz Marek Czestkowski przedstawia właśnie tego rodzaju „odgrodzone” miejsce w… Polsce. Ale już sam tytuł jego powieści: „Dziki Kamieńczyk” sugeruje, że ta utopijna wioska zachwieje się w posadach, przeobrażając się w strefę dla prawdziwych desperados. Czego świadkiem będzie, zahibernowany przez 100 lat, główny bohater. To znany niegdyś strażnik pogranicza wyznający jedną zasadę: w ściganiu złoli wszystkie chwyty dozwolone. Czytelnik jest jak ten Habanero. Popiera go i zderza się z idyllą, która wcale taka słodka nie jest. Oj nie!

 -

Foodlosslla atakuje, bo jedzenie się marnuje! Spot od twórcy nowej "Godzilli" - Intrygujące

Jak zwrócić uwagę na problem związany z marnotrawstwem żywności? Jak ostrzec przed konsekwencjami takiego postępowania/zjawiska? Odpowiedź brzmi: zrobić sugestywny, krótkometrażowy klip, który jest jednocześnie reklamą o charakterze społecznym. I dalej: w centrum umieścić mszczącego się kaiju o wyglądzie przerośniętego ślimaka, zbudowanego z odpadów spożywczych. Taki właśnie materiał przygotował Takashi Yamazaki – reżyser filmu „Godzilla Minus One”!

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

"Bestiariusz Jeleniogórski Tom V" – Magia, strach i piękno. Chcę więcej! - Recenzje książek

Tomasz Szyrwiel od lat, jako pasjonat górskich wycieczek, rysownik, fotograf i pisarz, poszukuje karkonoskich bestii. Znalazł już ich tak wiele, że wyobraźnia nakazała mu stworzenie opisów na ich temat. W ten sposób narodziły się książki – połączenie jeleniogórskiej sagi fantasy z albumem kuszącym tak bardzo, że czarownica z bajki o „Jasiu i Małgosi” powinna się uczyć. W wersji kolekcjonerskiej, z kilku tomów złożone, wyglądające jak drogocenne i rzadkie księgi, jeszcze mocniej otulały magiczną mgłą. Ten ostatni – V miał być zakończeniem skrzyżowanych losów pewnej ludzkiej wojowniczki i miejscowej jelarskiej dziewczynki, i jednocześnie miał dostarczyć informacji o nowych, czających się w leśnych ostępach i wśród wysokich szczytów mamidłach. O ile jednak jego wydanie jest dziełem sztuki przez wielkie SZ, tak już historia powoduje niestety lekki niedosyt. Ale jest coś, co ciągle pozostaje identyczne – klimat tak niezwykły, że zapominam o realnym świecie.

Singiel "Anima Libera", czyli głośny powrót klubowej legendy! - Muzyczne Style

Ej, ludzie! Fani muzyki disco! Max Farenthide i Vamero (duet, którego brzmienia już słyszeliście w hicie „In My Bed”) wydali wspólny numer! „Anima Libera” to energetyczna propozycja z bardzo wyrazistym beatem. Utwór z pewnością ucieszy fanów Maxa! Artysta powraca bowiem na sceny klubowe po... 12 latach nieobecności!

 -

Odwiedzin: 193

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Oscary 1983. Ten wieczór Zbigniew R. zapamiętał na zawsze – poszedł w "Tango"! - Ludzie kina

Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet kieliszek mocniejszego trunku pomaga na stres i dodaje odwagi. I choć Yola Czaderska-Hayek, która jako tłumaczka towarzyszyła Zbigniewowi Rybczyńskiemu na scenie, twierdzi, że twórca oscarowego, krótkometrażowego „Tanga” absolutnie nie był pijany, to widząc jego zachowanie trudno w to uwierzyć. Czy to tylko przypływ szczęścia spowodował, że całkiem odwrotnie niż w jego animacji, otoczenie tak bardzo zwróciło na niego uwagę? Można by odpowiedzieć twierdząco, gdyby nie fakt, że bohater niniejszego tekstu, został dość szybko aresztowany…

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3576

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

 -

Odwiedzin: 23614

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach

Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.

(Nie)laurka, czyli o biograficznym "The Doors" Olivera Stone’a - Artykuły o filmach

Dziś powrót do klasyki. Zaczął się wrzesień, a to właśnie w tym miesiącu, a dokładniej 25 września 1967 roku zespół The Doors wydał swój drugi album pt. „Strange Days”. Krążek w 2003 roku trafił na listę 500 najlepszych albumów według magazynu Rolling Stone. A z kolei prawie 30 lat temu miał swoją premierę film biograficzny z Valem Kilmerem w roli charyzmatycznego Jima Morrisona. Przeczytajcie, co chcę Wam o tej produkcji opowiedzieć.

 -

Odwiedzin: 4772

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Nadciąga "Ostatni Samotnik", czyli pierwszy polski pełnometrażowy film postapokaliptyczny! - Artykuły o filmach

Nie, to nie żaden żart. No może tylko trochę. Bo „Ostatni Samotnik” to nie zrealizowany za grubą kasiorę film, który sprawi, że będziemy siedzieć na krawędzi wygodnego fotela w Imaxie. To produkcja zrobiona przez przyjaciół, kumpli, pasjonatów… kabareciarzy i stand-uperów. Wśród nich, także w obsadzie, są m.in.: Grzegorz Halama, Karol Kopiec, Wojciech Tremiszewski, Abelard Giza. Chłopaki się zebrali, no i nakręcili na bazie popularności serialu „Czarnobyl” i powieści „Metro 2033” swój niezależny obraz (debiut zielonogórskiej wytwórni XbestCinema), którego akcja rozgrywa się w mrocznym alternatywnym świecie, gdzie katastrofa czarnobylska miała o wiele większe skutki niż w rzeczywistości. W strefie zamkniętej wypełnionej promieniowaniem, niewytłumaczalnymi anomaliami, groźnymi... mutantami i żądnymi przygód i artefaktów ludźmi uciekającymi przed cywilizacją i prawem. Do tego najbardziej niebezpiecznego miejsca na planecie Ziemia trafia młody Michał Szewczenko. Ale cel jego przybycia jest bardziej osobisty niż innych. Film będzie mieć premierę 21 października w kinie Cinema City w Zielonej Górze. Prace nad nim trwały 4 lata. Zdjęcia nakręcano na terenie całej Polski i w okolicach elektrowni w Czarnobylu. Co, jak co, ale zwiastun wygląda klimatycznie!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.671

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję