O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (46446 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
5 094
Czas czytania:
7 144 min.
Autor:
admin (46446 pkt)
Dodano:
2836 dni temu

Data dodania:
2016-12-30 15:10:49

Standardowo, zanim przejdziemy do sedna, czyli listy dziesięciu oczekiwanych filmów, podsumujemy, ale tym razem bardzo krótko, rok 2016. Działo się sporo. Oczywiście nie obyło się bez powtórek z rozrywki (dobry „Creed. Narodziny legendy”) czy średnio udanych rebootów (patrz „Ghostbusters. Pogromcy duchów”) itp., nie brakowało też filmopodobnych potworków, szczególnie na naszym podwórku („Historia Roja” czy „Szkoła uwodzenia Czesława M.”). Jednak trzeba przyznać, że mimo powyższego stwierdzenia, polskie kino radziło sobie wyjątkowo dobrze. Pojawiło się co najmniej kilka tytułów, które sprawiły, że zapomniało się o tych kiepskich „dziełach”, a wiara w umiejętności robienia polskich produkcji jeszcze nie umarła. Wymieńmy choćby znakomitą „Ostatnią rodzinę”, „Wołyń” czy zaskakujące „Moje córki krowy”.

 

W kategorii adaptacji komiksów Marvel zdecydowanie górował nad DC. Wyczekiwane „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców” zdecydowanie prezentowały niższy poziom od widowiskowego „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” czy odważnego „Deadpoola”. Na początku roku do naszych kin zawitał pan Tarantino i jego intrygująca, klimatyczna „Nienawistna ósemka” oraz pięknie skadrowana „Zjawa” z oscarowym DiCaprio. Można było też zachwycać się stonowanym, niezwykłym filmem „Pokój” z doskonałą rolą małego Jacoba Trembleya czy animacjami: disnejowskim, pełnym humoru i parodii „Zwierzogrodem” i wzruszającym „Kubo i dwie struny” od niszowego studia Laika. Koniec roku należał przede wszystkim do spin-offu „Gwiezdnych wojen”, czyli „Łotra 1”. Fani kosmicznych klimatów z zapartym tchem oglądali też ambitny „Nowy początek” („Arrival”) – opowieść o bliskim spotkaniu z obcą cywilizacją. W ostatnim momencie do kina wszedł także nowy skromny film Jima Jarmuscha pt. „Paterson”, więc i koneserze mieli czym oko zawiesić. No i wypada wspomnieć o powrocie „wygnanego” niegdyś króla Hollywood – Mela Gibsona. Swoją wojenną „Przełęczą ocalonych” udowodnił, że spisanie go na straty było błędem.

 

A oto najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku (w nawiasie informacja o dacie polskiej premiery):

 

1. Blade Runner 2049 (październik)

 

„Łowca androidów” Ridleya Scotta dopiero po wielu latach zyskał status filmu kultowego. Jak będzie z jego sequelem? Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli „Blade Runner 2049” nie prześcignie pierwowzoru, to ma szansę się do niego zbliżyć i być obrazem science fiction z wysokiej półki, który zamiast wybuchowej akcji, zada ważne pytania i ukaże psychologiczno-filozoficzną głębię pozbawioną łopatologii i kiczu. Już samo nazwisko reżysera Denisa Villeneuve budzi nadzieje, a i obsada nie byle jaka. W roli Ricka Deckarda powraca Harrisona Ford, a pierwsze skrzypce zagra lubiany Ryan Gosling. Dodatkowo pierwszy teaser intryguje i zachwyca atmosferą…

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

2. Gwiezdne wojny: Epizod VIII (14 grudnia)

 

Moc jest z Disneyem. „Przebudzenie mocy”, a także spin-off „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” spełniły pokładane w nich nadzieje. To prawda, nie zadowoliły wszystkich fanów i krytyków narzekających albo na schematy i wtórność, albo na dziury logiczne wielkości kraterów księżycowych, ale zarobiły krocie. „Epizod VIII” (w trakcie pisania tego artykułu, nie ma jeszcze oficjalnego tytułu) odpowie zapewne na szereg pytań i klimatycznie stanie się drugim „Imperium kontratakuje”. Oby Rian Johnson („Looper”) dał rade! Jedno jest jasne jak słońce. Luke Skywalker wreszcie przemówi i kto wie, być może też powalczy. Nie zapomnijcie chusteczek! Gdy na ekranie pojawi się Carrie Fisher każdemu poleci łza…

 

 

3. Milczenie (17 lutego)

 

O tym filmie już pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oczekiwanych obrazów roku 2016. Okazało się jednak, że u nas będzie wyświetlany w 2017 roku. Bardzo dobre recenzje amerykańskich krytyków (film trafił do kina w ograniczonej dystrybucji pod koniec grudnia) napawają ogromnym optymizmem. Czyżby ekranizacja powieści Shūsaku Endō była opus magnum Martina Scorsese? Przypomnijmy. Akcja filmu rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii. Para młodych jezuitów próbuje odnaleźć swojego mentora, podczas gdy dookoła trwają krwawe prześladowania chrześcijan.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

4. Dunkierka (21 lipca)

 

Christopher Nolan zostawia w spokoju Batmana, sny i magików. Pierwszy raz wyrusza na wojnę! Czy oparta na faktach „Dunkierka” o słynnej operacji z czasów drugiej wojny światowej okaże się dziełem wybitnym? Zwiastun może nie jest aż tak widowiskowy, jakbyśmy tego chcieli, ale znakomita obsada drugoplanowa (m.in. Tom Hardy i Cillian Murphy) sprawia, że warto czekać! Nolan stawia na nieznanych młodych aktorów oraz znanych idoli muzycznych (Harry Styles z One Direction) w rolach głównych. Czy słusznie? Czas pokaże.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

5. Obcy: Przymierze (maj)

 

Mimo że „Prometeusz” był, co tu dużo mówić, filmem średnim (super zdjęcia, kiepska fabuła), to jego kontynuacja może okazać się niespodzianką. Tym bardziej że Ridley Scott udowodnił swoim „Marsjaninem”, że w kosmosie nadal czuje się jak ryba w wodzie. Drogi panie reżyserze, zablokowałeś realizację piątej części sagi „Obcy” Neilla Blomkampa. Nie schrzań więc „Obcego: Przymierza”!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

6. Soldado (?)

 

Oto kontynuacja świetnego „Sicario”. Co prawda na stołku reżyserskim zabrakło Denisa Villeneuve, a w obsadzie Emily Blunt, ale ten sam scenarzysta Taylor Sheridan oraz Benicio Del Toro w roli Alejandro plus za kamerą twórca serialu „Gomorra” mogą sprawić, że „Soldado” („Żołnierz”) będzie kinem mrocznym, brutalnym, w którym świat karteli narkotykowym rządzi się swoimi krwawymi prawami.

 

 

7. Ghost in the Shell (31 marca)

 

Przeniesienie japońskiego kultowego anime na hollywoodzki grunt. Czy to się uda? Policyjne cyborgi, hakerzy, świat przyszłości i Scarlett Johansson w roli głównej. Trailer ma klimat! Oby film, mimo mało doświadczonego w temacie reżysera (Rupert Sanders od „Królewny Śnieżki i Łowcy”), też go miał w nadmiarze, nie gubiąc po drodze dobrej fabuły.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

8. Split (20 stycznia)

 

Dobra wiadomość zza oceanu. M. Night Shyamalan wreszcie wraca na prostą! Już w „Wizycie” pokazał, że zdolny z niego reżyser. Jego pokazany po raz pierwszy na festiwalu filmów fantastycznych w Austin thriller pt. „Split” zbiera jeszcze lepszy oceny. To podobno najlepszy obraz tego twórcy od czasów „Szóstego zmysłu”. Trzy nastolatki kontra psychopata (w tej roli James McAvoy) o 24 osobowościach (cierpiący na DID)… Brzmi zachęcająco!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

9. Wojna o planetę małp (14 lipca)

 

Czasami odświeżenie starej, kultowej serii jak najbardziej się opłaca. Trzecia część trylogii zapoczątkowanej przez dobrą „Genezę planety małp” zapowiada się iście epicko! Małpy stoczą bitwę z resztkami ocalałych ludzi. Jako przywódca ludzkiej strony konfliktu Woody Harrelson. Czy Andy Serkis za kreację szympansa Caesara otrzyma wreszcie nominację do Oscara?

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

10. Logan (3 marca)

 

To będzie pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a. Ale jak zwiastuje zapowiedź, zrobi to z klasą! Kategoria wiekowa R może dawać szansę na coś innego niż do tej pory oglądaliśmy w filmowym uniwersum „X-men”. Będzie pot, łzy i kurz i klimat przywodzący na myśl kino spod znaku indie? Bardzo w to wierzymy!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Oczywiście tuż poza listą znalazło się jeszcze wiele innych ciekawych pozycji, od melodramatu muzycznego „La La Land” i aktorskiej wersji „Pięknej i bestii” oraz komiksowych „Strażników galaktyki vol. 2” i „Spider-Mana: Homecoming” aż po polską „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej” i międzynarodową produkcję o Marii Skłodowskiej-Curie. Oczekiwane „Nocne życie” Bena Afflecka niestety zbiera w USA słabiutkie noty, stąd wiara w to, że będziemy mieli do czynienia z produkcją, która przywróci blask kinu gangsterskiemu, prysła jak mydlana bańka. Bardzo ciekawie zapowiada się natomiast obyczajowy „Moonligt” – opowieść o czarnoskórym młodym geju. Ale zapewne trafi tylko do kin studyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style

Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.

 -

Odwiedzin: 118

Autor: adminKultura

Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura

Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.

 -

Odwiedzin: 107

Autor: adminKultura

49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura

Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.

Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści

Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.

100. rocznica urodzin Marcello Mastroianniego - Ludzie kina

Sto lat temu, 28 września 1924 roku, urodził się Marcello Mastroianni jeden z najwybitniejszych aktorów XX wieku, gwiazda filmów Federico Felliniego. Z tej okazji do polskich kin trafił „Marcello Mio”, produkcja, która z humorem i nostalgią powraca do życia i kariery Mastroianniego, poprzez postać graną przez córkę aktora Chiarę.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 2128

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach

„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

 -

Odwiedzin: 3791

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Najbardziej oczekiwane filmy 2014 roku - Artykuły o filmach

Wybraliśmy dziesięć takich produkcji, które będą miały premierę w polskich kinach w 2014 roku. Wybór nie należał do łatwych. Ciekawe co myślicie o tym zestawie?

 -

Odwiedzin: 8752

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Najbardziej oczekiwane filmy 2015 roku w polskich kinach - Artykuły o filmach

Rok 2014 był dość zaskakujący dla świata filmu. Te produkcje, które miały powalić na kolana, zawiodły, inne nieoczekiwanie okazały się dobre. Przed nami nowych dwanaście miesięcy. Na co tym razem warto czekać?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Teraz czytane artykuły

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

 -

Odwiedzin: 3185

Autor: PaMOrganizacje

Rysiek z Klanu gangsterem – czyli mafia dla psa - Organizacje

Piękny klip promujący ważną sprawę – mafię dla psa. Nic dziwnego, że zdobył taką popularność. Zobacz teraz...

TSA – Prekursorzy polskiego heavy metalu - Zespoły i Artyści

TSA to pierwszy zespół, który wypłynął na szerokie wody popularności i był symbolem polskiego metalu, przez pierwszą połowę lat 80. TSA to przedstawiciele starej szkoły, zakorzenionej w klimatach AC/DC i bluesowych korzeniach ciężkiego rocka.

"Transformers: Wiek zagłady" – Lśniący złom - Recenzje filmów

Jam jest potężny Optimus Prime i powiadam Wam – mieszkańcy planety Ziemia, że oto Ja i moje Autoboty kolejny raz powracamy w filmie „Transformers: Wiek zagłady” (27 czerwca w Polsce). Przez około trzy godziny (!), niemal bez przerwy, toczymy bój o być albo nie być dla ludzkiej rasy. Głośniej, szybciej i bardziej efekciarsko, aż do granic wytrzymałości widza.

 -

Odwiedzin: 2726

Autor: adminZabawne

Grupa Monty Pythona ma już 50 lat! Przypominamy ich najlepsze skecze! - Zabawne

Kiedy pięciu absolwentów uniwersytetów z Wielkie Brytanii – Graham Chapman (pod koniec lat 80. zmarł na raka), John Cleese, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin oraz jeden ich kumpel z USA – Terry Gilliam, wyemitowało 5 października 1969 roku pierwszy odcinek „Latającego Cyrku Monthy Pytona” (o tytule „Którędy Kanada?”), nawet przez myśl im nie przeszło, że osiągną tak ogromny sukces. Ba! Po 50 latach nadal zdobywają nowych fanów. Nic dziwnego. Nigdy nie uznawali żadnych świętości, mieli głęboko gdzieś poprawność polityczną, magnetofony, konwenanse, uroczystości. Jak wielu przyznaje – zrobili dla humoru tyle, ile grupa Beatlesi dla muzyki rockowej. W sumie komicy zrealizowali 45 odcinków. Dodatkowo nakręcili też cztery absurdalnie śmieszne i odważne filmy pełnometrażowe: „Żywot Briana”, „Monty Python i Święty Graal”, „Sens życia według Monty Pythona” i „A teraz z innej beczki”. W Polsce ich największym popularyzatorem był Tomasz Beksiński, który zresztą tłumaczył poszczególne odcinki. Ostatni raz, okazjonalnie wystąpili wspólnie w 2014 roku, w trakcie serii koncertów. Który ich skecz sprawia, że płyną Wam łzy ze śmiechu i skaczą brzuchy? „Najzabawniejszy dowcip świata”, „Ministerstwo głupich kroków”, „Hiszpańska Inkwizycja”, czy jeden z wielu innych? Przypominany the best off Monty Python razem z kanałem WatchMojo.com.

Nowości

PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style

Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.

 -

Odwiedzin: 118

Autor: adminKultura

Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura

Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.

 -

Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie

Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.

 -

Odwiedzin: 107

Autor: adminKultura

49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura

Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.

 -

Odwiedzin: 5218

Autor: pjZdrowie i uroda

Komentarze: 1

Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda

Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.

Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści

Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3791

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Top 10 filmowych bliskich spotkań z obcą kosmiczną cywilizacją - Artykuły o filmach

W listopadzie 2016 roku na ekrany kin zawitali przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji w filmie „Nowy początek” (oryg. „Arrival”). To, w jaki sposób pokazał wizytę Obcych na Ziemi reżyser Denis Villeneuve zachwyciło wielu widzów i krytyków. A wydawać się mogło, że kolejny obraz o kontakcie z kosmitami nie wniesie do filmowego świata niczego nowego. A jednak się udało. W artykule prezentujemy 10 subiektywnie wybranych, najlepszych produkcji, które stanowią mocną konkurencję dla wyżej wspomnianego dzieła.

 -

Odwiedzin: 24254

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Fanfilm na pustyni, czyli klimatyczny "Mad Max: Hope and Glory"! - Artykuły o filmach

Z filmami nakręconymi przez fanów za grosze bywa różnie. Mowa oczywiście o samej jakości – zdjęciach, grze aktorskiej czy scenariuszu. Jedno jest za to pewne, wszystkie łączy wielkie bijące serce pasjonatów – miłość do danego uniwersum albo bohatera. Było to już widać w polskiej produkcji o Wiedźminie, czyli „Pół wieku poezji później”. Podobnie jest przy „Hope and Glory” od Brightstone Pictures. Tutaj też zadziałał mniej lub bardziej każdy element. W oczekiwaniu na kolejne części sagi George’a Millera, w tym „Furiosę”, warto obejrzeć ten dostępny na YouTube fanfilm. Twórcom udało się bowiem zachować klimat postapo z kinowych widowisk o Mad Maxie i zgrabnie połączyć znane tropy. Inspirowali się przecież nie tylko wysokooktanowym „Fury Road”, ale także „Wojownikiem szos” i grą z 2015 roku od Avalanche Studios.

 -

Odwiedzin: 8999

Autor: potteroArtykuły o filmach

Komentarze: 4

Dubbing w Polsce - Artykuły o filmach

Dubbing w Polsce powszechnie uważany jest za odpowiedni wyłącznie w filmach animowanych, w ostateczności nadający się do aktorskich produkcji familijnych – czy to kinowych, czy emitowanych na kanałach typu Disney Channel lub Nickelodeon. Opinia ta, kreowana przez młodych ludzi, jest dość krzywdząca, ponieważ polski dubbing do produkcji aktorskich nierzadko stoi na znacznie wyższym poziomie niż w innych krajach, ma też bardzo długą historię.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.719

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję