
4 666
6 701 min.
Artykuły o filmach
admin (31373 pkt)
2349 dni temu
2016-12-30 15:10:49
Standardowo, zanim przejdziemy do sedna, czyli listy dziesięciu oczekiwanych filmów, podsumujemy, ale tym razem bardzo krótko, rok 2016. Działo się sporo. Oczywiście nie obyło się bez powtórek z rozrywki (dobry „Creed. Narodziny legendy”) czy średnio udanych rebootów (patrz „Ghostbusters. Pogromcy duchów”) itp., nie brakowało też filmopodobnych potworków, szczególnie na naszym podwórku („Historia Roja” czy „Szkoła uwodzenia Czesława M.”). Jednak trzeba przyznać, że mimo powyższego stwierdzenia, polskie kino radziło sobie wyjątkowo dobrze. Pojawiło się co najmniej kilka tytułów, które sprawiły, że zapomniało się o tych kiepskich „dziełach”, a wiara w umiejętności robienia polskich produkcji jeszcze nie umarła. Wymieńmy choćby znakomitą „Ostatnią rodzinę”, „Wołyń” czy zaskakujące „Moje córki krowy”.
W kategorii adaptacji komiksów Marvel zdecydowanie górował nad DC. Wyczekiwane „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców” zdecydowanie prezentowały niższy poziom od widowiskowego „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” czy odważnego „Deadpoola”. Na początku roku do naszych kin zawitał pan Tarantino i jego intrygująca, klimatyczna „Nienawistna ósemka” oraz pięknie skadrowana „Zjawa” z oscarowym DiCaprio. Można było też zachwycać się stonowanym, niezwykłym filmem „Pokój” z doskonałą rolą małego Jacoba Trembleya czy animacjami: disnejowskim, pełnym humoru i parodii „Zwierzogrodem” i wzruszającym „Kubo i dwie struny” od niszowego studia Laika. Koniec roku należał przede wszystkim do spin-offu „Gwiezdnych wojen”, czyli „Łotra 1”. Fani kosmicznych klimatów z zapartym tchem oglądali też ambitny „Nowy początek” („Arrival”) – opowieść o bliskim spotkaniu z obcą cywilizacją. W ostatnim momencie do kina wszedł także nowy skromny film Jima Jarmuscha pt. „Paterson”, więc i koneserze mieli czym oko zawiesić. No i wypada wspomnieć o powrocie „wygnanego” niegdyś króla Hollywood – Mela Gibsona. Swoją wojenną „Przełęczą ocalonych” udowodnił, że spisanie go na straty było błędem.
A oto najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku (w nawiasie informacja o dacie polskiej premiery):
1. Blade Runner 2049 (październik)
„Łowca androidów” Ridleya Scotta dopiero po wielu latach zyskał status filmu kultowego. Jak będzie z jego sequelem? Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli „Blade Runner 2049” nie prześcignie pierwowzoru, to ma szansę się do niego zbliżyć i być obrazem science fiction z wysokiej półki, który zamiast wybuchowej akcji, zada ważne pytania i ukaże psychologiczno-filozoficzną głębię pozbawioną łopatologii i kiczu. Już samo nazwisko reżysera Denisa Villeneuve budzi nadzieje, a i obsada nie byle jaka. W roli Ricka Deckarda powraca Harrisona Ford, a pierwsze skrzypce zagra lubiany Ryan Gosling. Dodatkowo pierwszy teaser intryguje i zachwyca atmosferą…
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
2. Gwiezdne wojny: Epizod VIII (14 grudnia)
Moc jest z Disneyem. „Przebudzenie mocy”, a także spin-off „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” spełniły pokładane w nich nadzieje. To prawda, nie zadowoliły wszystkich fanów i krytyków narzekających albo na schematy i wtórność, albo na dziury logiczne wielkości kraterów księżycowych, ale zarobiły krocie. „Epizod VIII” (w trakcie pisania tego artykułu, nie ma jeszcze oficjalnego tytułu) odpowie zapewne na szereg pytań i klimatycznie stanie się drugim „Imperium kontratakuje”. Oby Rian Johnson („Looper”) dał rade! Jedno jest jasne jak słońce. Luke Skywalker wreszcie przemówi i kto wie, być może też powalczy. Nie zapomnijcie chusteczek! Gdy na ekranie pojawi się Carrie Fisher każdemu poleci łza…
3. Milczenie (17 lutego)
O tym filmie już pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oczekiwanych obrazów roku 2016. Okazało się jednak, że u nas będzie wyświetlany w 2017 roku. Bardzo dobre recenzje amerykańskich krytyków (film trafił do kina w ograniczonej dystrybucji pod koniec grudnia) napawają ogromnym optymizmem. Czyżby ekranizacja powieści Shūsaku Endō była opus magnum Martina Scorsese? Przypomnijmy. Akcja filmu rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii. Para młodych jezuitów próbuje odnaleźć swojego mentora, podczas gdy dookoła trwają krwawe prześladowania chrześcijan.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
4. Dunkierka (21 lipca)
Christopher Nolan zostawia w spokoju Batmana, sny i magików. Pierwszy raz wyrusza na wojnę! Czy oparta na faktach „Dunkierka” o słynnej operacji z czasów drugiej wojny światowej okaże się dziełem wybitnym? Zwiastun może nie jest aż tak widowiskowy, jakbyśmy tego chcieli, ale znakomita obsada drugoplanowa (m.in. Tom Hardy i Cillian Murphy) sprawia, że warto czekać! Nolan stawia na nieznanych młodych aktorów oraz znanych idoli muzycznych (Harry Styles z One Direction) w rolach głównych. Czy słusznie? Czas pokaże.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
5. Obcy: Przymierze (maj)
Mimo że „Prometeusz” był, co tu dużo mówić, filmem średnim (super zdjęcia, kiepska fabuła), to jego kontynuacja może okazać się niespodzianką. Tym bardziej że Ridley Scott udowodnił swoim „Marsjaninem”, że w kosmosie nadal czuje się jak ryba w wodzie. Drogi panie reżyserze, zablokowałeś realizację piątej części sagi „Obcy” Neilla Blomkampa. Nie schrzań więc „Obcego: Przymierza”!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
6. Soldado (?)
Oto kontynuacja świetnego „Sicario”. Co prawda na stołku reżyserskim zabrakło Denisa Villeneuve, a w obsadzie Emily Blunt, ale ten sam scenarzysta Taylor Sheridan oraz Benicio Del Toro w roli Alejandro plus za kamerą twórca serialu „Gomorra” mogą sprawić, że „Soldado” („Żołnierz”) będzie kinem mrocznym, brutalnym, w którym świat karteli narkotykowym rządzi się swoimi krwawymi prawami.
7. Ghost in the Shell (31 marca)
Przeniesienie japońskiego kultowego anime na hollywoodzki grunt. Czy to się uda? Policyjne cyborgi, hakerzy, świat przyszłości i Scarlett Johansson w roli głównej. Trailer ma klimat! Oby film, mimo mało doświadczonego w temacie reżysera (Rupert Sanders od „Królewny Śnieżki i Łowcy”), też go miał w nadmiarze, nie gubiąc po drodze dobrej fabuły.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
8. Split (20 stycznia)
Dobra wiadomość zza oceanu. M. Night Shyamalan wreszcie wraca na prostą! Już w „Wizycie” pokazał, że zdolny z niego reżyser. Jego pokazany po raz pierwszy na festiwalu filmów fantastycznych w Austin thriller pt. „Split” zbiera jeszcze lepszy oceny. To podobno najlepszy obraz tego twórcy od czasów „Szóstego zmysłu”. Trzy nastolatki kontra psychopata (w tej roli James McAvoy) o 24 osobowościach (cierpiący na DID)… Brzmi zachęcająco!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
9. Wojna o planetę małp (14 lipca)
Czasami odświeżenie starej, kultowej serii jak najbardziej się opłaca. Trzecia część trylogii zapoczątkowanej przez dobrą „Genezę planety małp” zapowiada się iście epicko! Małpy stoczą bitwę z resztkami ocalałych ludzi. Jako przywódca ludzkiej strony konfliktu Woody Harrelson. Czy Andy Serkis za kreację szympansa Caesara otrzyma wreszcie nominację do Oscara?
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
10. Logan (3 marca)
To będzie pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a. Ale jak zwiastuje zapowiedź, zrobi to z klasą! Kategoria wiekowa R może dawać szansę na coś innego niż do tej pory oglądaliśmy w filmowym uniwersum „X-men”. Będzie pot, łzy i kurz i klimat przywodzący na myśl kino spod znaku indie? Bardzo w to wierzymy!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Oczywiście tuż poza listą znalazło się jeszcze wiele innych ciekawych pozycji, od melodramatu muzycznego „La La Land” i aktorskiej wersji „Pięknej i bestii” oraz komiksowych „Strażników galaktyki vol. 2” i „Spider-Mana: Homecoming” aż po polską „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej” i międzynarodową produkcję o Marii Skłodowskiej-Curie. Oczekiwane „Nocne życie” Bena Afflecka niestety zbiera w USA słabiutkie noty, stąd wiara w to, że będziemy mieli do czynienia z produkcją, która przywróci blask kinu gangsterskiemu, prysła jak mydlana bańka. Bardzo ciekawie zapowiada się natomiast obyczajowy „Moonligt” – opowieść o czarnoskórym młodym geju. Ale zapewne trafi tylko do kin studyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017
Więcej artykułów od autora admin

"Money, Money". Lubert/Strzelba rozbili bank nowym singlem! - Muzyczne Style
Singiel „Money, Money” to drugi po „Ogniu” polskojęzyczny utwór zespołu Lubert/Strzelba. Kipiąca energią kompozycja, niebanalny tekst i zadziorny wokal Strzelby stają się powoli znakiem firmowym zespołu!

Patrick Silvar zaprasza wszystkich na "Party"! Nie będzie radośnie... - Muzyczne Style
Wakacje tuż za rogiem, zatem pora na imprezowanie! Najlepiej z trzecim autorskim singlem młodego Artysty kryjącego się pod pseudonimem Patrick Silvar. Brzmi on bardzo klubowo i tanecznie. Utrzymany jest przecież w stylistyce electro i dancepop. Co jednak zaskakujące, mimo tytułu, „Party” ma głębsze, metaforyczne przesłanie. Dlatego dobrze go przesłuchać również samotnie, w domowym zaciszu…

Róża, która kłuje wrażliwe serduszko, stawiając "Przecinek i kropkę" - Muzyczne Style
Róża Jędrzęjowska przedstawia pierwszą solową EPkę. Minialbum składający się z siedmiu utworów utrzymanych w klimacie alternatywnego popu doprawionego elektroniką. „Przecinek i kropka” można już streamować we wszystkich serwisach cyfrowych lub nabyć w postaci fizycznej (najlepiej jedno i drugie)! Warto, gdyż to suma historii inspirowanych życiem, bardzo poruszający debiut.

Debiutantki i znany już duet Aveira. Majowo-melodyjne propozycje od ID Records! - Muzyczne Style
Od trzech miesięcy prezentujemy wybrane nowości z muzycznego świata wytwórni Id Records. Jesteście ciekawi, jakie i dlaczego tym razem piosenki warto posłuchać i kim są wykonujące je artystki? Niech więc ten poniższy artykuł otworzy się przed Wami niczym wrota do popowej przyjemności.

Gotycki rock w akustycznej odsłonie? To nie żart. To prawdziwe "Sny na jawie" ASGAARDU! - Muzyczne Style
Niedawno pisaliśmy, że metalowy chorzowski band – HEGEROTH wpadł na pomysł wydania kasetowej wersji swojego albumu „Sacra Doctrina”. Ale to nie koniec intrygujących newsów z takich, polskich krain głośnego grania. Równie intrygujące jest to, co postanowił zrobić band ASGAARD istniejący już od lat 90. XX wieku. Otóż panowie wykonujący muzykę z pogranicza black, doom i gothic rock/metalu zaprezentują akustyczną EPkę z wybranymi utworami z ostatniego albumu „What if…” (2022). Wystarczy, że przesłuchacie na YouTubie singiel „Sny na jawie”, to którego powstał teledysk, aby przekonać się, że taka forma muzyczna sprawdza się w stu procentach, powodując bicie serducha!
Polecamy podobne artykuły

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach
„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach
Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Najbardziej oczekiwane filmy 2014 roku - Artykuły o filmach
Wybraliśmy dziesięć takich produkcji, które będą miały premierę w polskich kinach w 2014 roku. Wybór nie należał do łatwych. Ciekawe co myślicie o tym zestawie?

Najbardziej oczekiwane filmy 2015 roku w polskich kinach - Artykuły o filmach
Rok 2014 był dość zaskakujący dla świata filmu. Te produkcje, które miały powalić na kolana, zawiodły, inne nieoczekiwanie okazały się dobre. Przed nami nowych dwanaście miesięcy. Na co tym razem warto czekać?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach
Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Teraz czytane artykuły

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach
Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).
Nagrody Nobla 2016 – Podsumowanie! - Kultura
W tym roku nieco dłużej trwało, zanim zostały ujawnione wszystkie nazwiska nagrodzonych prestiżową Nagrodą Nobla. Ostatniego laureata w dziedzinie literatury poznaliśmy dopiero 13 października. Został nim, ku zaskoczeniu niemal wszystkich – muzyk Bob Dylan. W niniejszym artykule, jak co roku, podsumujemy to doniosłe wydarzenie, jakim jest wręczenie Nagród Nobla, przybliżając po kolei zwycięzców każdej z dziedzin.

"Szybcy i wściekli 8" – Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu - Recenzje filmów
Dominic Toretto zaprasza na kolejne globalne tournée, podczas którego zwiedzicie lodowe pustkowia Islandii, skąpane w słońcu nowojorskie ulice i rozpaloną do czerwoności wysokimi temperaturami i skąpo odzianymi, przepięknymi Latynoskami, Kubę. Zainteresowani? Pora więc zapiąć pasy… wróć, wyzwolić w sobie żądną prędkości bestię i wcisnąć gaz do dechy. Liczy się przecież jedynie te kilka minut pomiędzy startem a metą, towarzyszące tym chwilom uczucie wolności, przy którym bledną wszystkie wartości i ideały… nawet rodzina.

Przesądy – najciekawsze, najpopularniejsze, najważniejsze - Tradycje
Czy przesądy wpływają na nasze życie? Czy wierzymy w przesądy i czy się spełniają. Na co powinniśmy zwracać uwagę by uchronić się od zła i przyciągnąć dobro?

"The End of the F***ing World 2" – James i Alyssa poza światem - Seriale
Dwa lata temu światło dzienne ujrzał pewien brytyjski serial telewizji Channel 4, który stał się sporym hitem i powiewem świeżości wśród młodzieżowych produkcji. Nic w tym dziwnego. Miał także premierę na Netflixie i był wierną adaptacją szalonego, dość mrocznego komiksu Charlesa Forsmana o przedziwnej parze nastolatków. Pierwszy, zapowiadany jako zamknięta całość, sezon „The End of the F***World” nieoczekiwanie jednak dostał zielone światło na kontynuację. Czy jest jest równie udany?
Nowości

"Money, Money". Lubert/Strzelba rozbili bank nowym singlem! - Muzyczne Style
Singiel „Money, Money” to drugi po „Ogniu” polskojęzyczny utwór zespołu Lubert/Strzelba. Kipiąca energią kompozycja, niebanalny tekst i zadziorny wokal Strzelby stają się powoli znakiem firmowym zespołu!

Patrick Silvar zaprasza wszystkich na "Party"! Nie będzie radośnie... - Muzyczne Style
Wakacje tuż za rogiem, zatem pora na imprezowanie! Najlepiej z trzecim autorskim singlem młodego Artysty kryjącego się pod pseudonimem Patrick Silvar. Brzmi on bardzo klubowo i tanecznie. Utrzymany jest przecież w stylistyce electro i dancepop. Co jednak zaskakujące, mimo tytułu, „Party” ma głębsze, metaforyczne przesłanie. Dlatego dobrze go przesłuchać również samotnie, w domowym zaciszu…

Zachowuj się pięknie 3 czerwca! To Dzień Savoir-Vivre - Savoir Vivre
Na początku czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. O tym wiedzą wszyscy. Jednak o święcie, które następuje dwie doby później mało kto pamięta. Tak, jest ono dość młode, gdyż zostało powołane do życia ledwo siedem lat temu, więc można jakoś większość ludzi usprawiedliwić, ale z drugiej strony trzeba ich uświadamiać. Otóż 3 czerwca propagowana jest grzeczność obyczajowa – ważny element kultury społecznej. Dzień Savoir-Vivre to dobra okazja, aby szczególnie dzieciom pokazywać i tłumaczyć, co wolno, a co nie wypada robić w różnych sytuacjach. I czym jest tzw. kindersztuba. Usiądźcie zatem wygodnie na kocyku i przeczytajcie ten artykuł.

"Sukcesja" – O tym, jak dysfunkcyjna rodzina miliarderów "przejęła" HBO i rozkochała miliony widzów! - Seriale
Armstrong. Czy to nazwisko Wam coś mówi? Oczywiście! Z szybkością drukarki laserowej jeszcze do niedawna odpowiedzielibyście, że chodzi o słynnego Amerykanina, który jako pierwszy zszedł na powierzchnię Księżyca. Od tamtej chwili minęło wiele dekad, aż tu niespodziewanie na całej planecie Ziemia znany stał się kolejny Armstrong. W roku 2023 uliczna sonda nie okaże się zatem już tak oczywista, mimo że ten człowiek to żaden sportowiec ani tym bardziej astronauta. Lecz nadal śmiało określę go mianem Człowieka-Rakiety. Dlaczego? Gdyż napisał i stworzył w swej głowie serial, który jest jest prawdziwą bombą wśród wielu produkcji stacji HBO. „Sukcesja” to dzieło realistyczne, wciągające niczym czarna dziura, powodujące szybsze bicie serca. Wiecie, taki tam dramat, trochę satyra i saga o rodzinie bogaczy, gdzie raczej nie ma komu kibicować. A mimo to sypią się nagrody, a Jesse Armstrong skacze z radości.

Róża, która kłuje wrażliwe serduszko, stawiając "Przecinek i kropkę" - Muzyczne Style
Róża Jędrzęjowska przedstawia pierwszą solową EPkę. Minialbum składający się z siedmiu utworów utrzymanych w klimacie alternatywnego popu doprawionego elektroniką. „Przecinek i kropka” można już streamować we wszystkich serwisach cyfrowych lub nabyć w postaci fizycznej (najlepiej jedno i drugie)! Warto, gdyż to suma historii inspirowanych życiem, bardzo poruszający debiut.

"Rebecca Thompson. Król Upiorów" – Młodzi wybrańcy kontra potężne zło! - Recenzje książek
Kiedy ujrzałem to oblicze siedzącej na tronie potężnej, ponurej, przesiąkniętej nikczemnością postaci, to nie było innego wyjścia jak… brać nogi za pas. Nie. Nie tym razem. Czas się z nią zmierzyć, a dokładniej z debiutancką, młodzieżową opowieścią urban fantasy wymyśloną przez R. K. Jaworowskiego – inżyniera informatyka. Tym bardziej, że to zupełna nowość na rynku wydawniczym, stworzona w gatunku „Filmowy styl książkowy” („Movie Book”), w której swoje „palce” maczała... Sztuczna Inteligencja.
Artykuły z tej samej kategorii

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach
Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach
„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach
Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.

(Nie)laurka, czyli o biograficznym "The Doors" Olivera Stone’a - Artykuły o filmach
Dziś powrót do klasyki. Zaczął się wrzesień, a to właśnie w tym miesiącu, a dokładniej 25 września 1967 roku zespół The Doors wydał swój drugi album pt. „Strange Days”. Krążek w 2003 roku trafił na listę 500 najlepszych albumów według magazynu Rolling Stone. A z kolei prawie 30 lat temu miał swoją premierę film biograficzny z Valem Kilmerem w roli charyzmatycznego Jima Morrisona. Przeczytajcie, co chcę Wam o tej produkcji opowiedzieć.

Nadciąga "Ostatni Samotnik", czyli pierwszy polski pełnometrażowy film postapokaliptyczny! - Artykuły o filmach
Nie, to nie żaden żart. No może tylko trochę. Bo „Ostatni Samotnik” to nie zrealizowany za grubą kasiorę film, który sprawi, że będziemy siedzieć na krawędzi wygodnego fotela w Imaxie. To produkcja zrobiona przez przyjaciół, kumpli, pasjonatów… kabareciarzy i stand-uperów. Wśród nich, także w obsadzie, są m.in.: Grzegorz Halama, Karol Kopiec, Wojciech Tremiszewski, Abelard Giza. Chłopaki się zebrali, no i nakręcili na bazie popularności serialu „Czarnobyl” i powieści „Metro 2033” swój niezależny obraz (debiut zielonogórskiej wytwórni XbestCinema), którego akcja rozgrywa się w mrocznym alternatywnym świecie, gdzie katastrofa czarnobylska miała o wiele większe skutki niż w rzeczywistości. W strefie zamkniętej wypełnionej promieniowaniem, niewytłumaczalnymi anomaliami, groźnymi... mutantami i żądnymi przygód i artefaktów ludźmi uciekającymi przed cywilizacją i prawem. Do tego najbardziej niebezpiecznego miejsca na planecie Ziemia trafia młody Michał Szewczenko. Ale cel jego przybycia jest bardziej osobisty niż innych. Film będzie mieć premierę 21 października w kinie Cinema City w Zielonej Górze. Prace nad nim trwały 4 lata. Zdjęcia nakręcano na terenie całej Polski i w okolicach elektrowni w Czarnobylu. Co, jak co, ale zwiastun wygląda klimatycznie!
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.603