O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (36950 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
4 822
Czas czytania:
6 865 min.
Autor:
admin (36950 pkt)
Dodano:
2530 dni temu

Data dodania:
2016-12-30 15:10:49

Standardowo, zanim przejdziemy do sedna, czyli listy dziesięciu oczekiwanych filmów, podsumujemy, ale tym razem bardzo krótko, rok 2016. Działo się sporo. Oczywiście nie obyło się bez powtórek z rozrywki (dobry „Creed. Narodziny legendy”) czy średnio udanych rebootów (patrz „Ghostbusters. Pogromcy duchów”) itp., nie brakowało też filmopodobnych potworków, szczególnie na naszym podwórku („Historia Roja” czy „Szkoła uwodzenia Czesława M.”). Jednak trzeba przyznać, że mimo powyższego stwierdzenia, polskie kino radziło sobie wyjątkowo dobrze. Pojawiło się co najmniej kilka tytułów, które sprawiły, że zapomniało się o tych kiepskich „dziełach”, a wiara w umiejętności robienia polskich produkcji jeszcze nie umarła. Wymieńmy choćby znakomitą „Ostatnią rodzinę”, „Wołyń” czy zaskakujące „Moje córki krowy”.

 

W kategorii adaptacji komiksów Marvel zdecydowanie górował nad DC. Wyczekiwane „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców” zdecydowanie prezentowały niższy poziom od widowiskowego „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” czy odważnego „Deadpoola”. Na początku roku do naszych kin zawitał pan Tarantino i jego intrygująca, klimatyczna „Nienawistna ósemka” oraz pięknie skadrowana „Zjawa” z oscarowym DiCaprio. Można było też zachwycać się stonowanym, niezwykłym filmem „Pokój” z doskonałą rolą małego Jacoba Trembleya czy animacjami: disnejowskim, pełnym humoru i parodii „Zwierzogrodem” i wzruszającym „Kubo i dwie struny” od niszowego studia Laika. Koniec roku należał przede wszystkim do spin-offu „Gwiezdnych wojen”, czyli „Łotra 1”. Fani kosmicznych klimatów z zapartym tchem oglądali też ambitny „Nowy początek” („Arrival”) – opowieść o bliskim spotkaniu z obcą cywilizacją. W ostatnim momencie do kina wszedł także nowy skromny film Jima Jarmuscha pt. „Paterson”, więc i koneserze mieli czym oko zawiesić. No i wypada wspomnieć o powrocie „wygnanego” niegdyś króla Hollywood – Mela Gibsona. Swoją wojenną „Przełęczą ocalonych” udowodnił, że spisanie go na straty było błędem.

 

A oto najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku (w nawiasie informacja o dacie polskiej premiery):

 

1. Blade Runner 2049 (październik)

 

„Łowca androidów” Ridleya Scotta dopiero po wielu latach zyskał status filmu kultowego. Jak będzie z jego sequelem? Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli „Blade Runner 2049” nie prześcignie pierwowzoru, to ma szansę się do niego zbliżyć i być obrazem science fiction z wysokiej półki, który zamiast wybuchowej akcji, zada ważne pytania i ukaże psychologiczno-filozoficzną głębię pozbawioną łopatologii i kiczu. Już samo nazwisko reżysera Denisa Villeneuve budzi nadzieje, a i obsada nie byle jaka. W roli Ricka Deckarda powraca Harrisona Ford, a pierwsze skrzypce zagra lubiany Ryan Gosling. Dodatkowo pierwszy teaser intryguje i zachwyca atmosferą…

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

2. Gwiezdne wojny: Epizod VIII (14 grudnia)

 

Moc jest z Disneyem. „Przebudzenie mocy”, a także spin-off „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” spełniły pokładane w nich nadzieje. To prawda, nie zadowoliły wszystkich fanów i krytyków narzekających albo na schematy i wtórność, albo na dziury logiczne wielkości kraterów księżycowych, ale zarobiły krocie. „Epizod VIII” (w trakcie pisania tego artykułu, nie ma jeszcze oficjalnego tytułu) odpowie zapewne na szereg pytań i klimatycznie stanie się drugim „Imperium kontratakuje”. Oby Rian Johnson („Looper”) dał rade! Jedno jest jasne jak słońce. Luke Skywalker wreszcie przemówi i kto wie, być może też powalczy. Nie zapomnijcie chusteczek! Gdy na ekranie pojawi się Carrie Fisher każdemu poleci łza…

 

 

3. Milczenie (17 lutego)

 

O tym filmie już pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oczekiwanych obrazów roku 2016. Okazało się jednak, że u nas będzie wyświetlany w 2017 roku. Bardzo dobre recenzje amerykańskich krytyków (film trafił do kina w ograniczonej dystrybucji pod koniec grudnia) napawają ogromnym optymizmem. Czyżby ekranizacja powieści Shūsaku Endō była opus magnum Martina Scorsese? Przypomnijmy. Akcja filmu rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii. Para młodych jezuitów próbuje odnaleźć swojego mentora, podczas gdy dookoła trwają krwawe prześladowania chrześcijan.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

4. Dunkierka (21 lipca)

 

Christopher Nolan zostawia w spokoju Batmana, sny i magików. Pierwszy raz wyrusza na wojnę! Czy oparta na faktach „Dunkierka” o słynnej operacji z czasów drugiej wojny światowej okaże się dziełem wybitnym? Zwiastun może nie jest aż tak widowiskowy, jakbyśmy tego chcieli, ale znakomita obsada drugoplanowa (m.in. Tom Hardy i Cillian Murphy) sprawia, że warto czekać! Nolan stawia na nieznanych młodych aktorów oraz znanych idoli muzycznych (Harry Styles z One Direction) w rolach głównych. Czy słusznie? Czas pokaże.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

5. Obcy: Przymierze (maj)

 

Mimo że „Prometeusz” był, co tu dużo mówić, filmem średnim (super zdjęcia, kiepska fabuła), to jego kontynuacja może okazać się niespodzianką. Tym bardziej że Ridley Scott udowodnił swoim „Marsjaninem”, że w kosmosie nadal czuje się jak ryba w wodzie. Drogi panie reżyserze, zablokowałeś realizację piątej części sagi „Obcy” Neilla Blomkampa. Nie schrzań więc „Obcego: Przymierza”!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

6. Soldado (?)

 

Oto kontynuacja świetnego „Sicario”. Co prawda na stołku reżyserskim zabrakło Denisa Villeneuve, a w obsadzie Emily Blunt, ale ten sam scenarzysta Taylor Sheridan oraz Benicio Del Toro w roli Alejandro plus za kamerą twórca serialu „Gomorra” mogą sprawić, że „Soldado” („Żołnierz”) będzie kinem mrocznym, brutalnym, w którym świat karteli narkotykowym rządzi się swoimi krwawymi prawami.

 

 

7. Ghost in the Shell (31 marca)

 

Przeniesienie japońskiego kultowego anime na hollywoodzki grunt. Czy to się uda? Policyjne cyborgi, hakerzy, świat przyszłości i Scarlett Johansson w roli głównej. Trailer ma klimat! Oby film, mimo mało doświadczonego w temacie reżysera (Rupert Sanders od „Królewny Śnieżki i Łowcy”), też go miał w nadmiarze, nie gubiąc po drodze dobrej fabuły.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

8. Split (20 stycznia)

 

Dobra wiadomość zza oceanu. M. Night Shyamalan wreszcie wraca na prostą! Już w „Wizycie” pokazał, że zdolny z niego reżyser. Jego pokazany po raz pierwszy na festiwalu filmów fantastycznych w Austin thriller pt. „Split” zbiera jeszcze lepszy oceny. To podobno najlepszy obraz tego twórcy od czasów „Szóstego zmysłu”. Trzy nastolatki kontra psychopata (w tej roli James McAvoy) o 24 osobowościach (cierpiący na DID)… Brzmi zachęcająco!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

9. Wojna o planetę małp (14 lipca)

 

Czasami odświeżenie starej, kultowej serii jak najbardziej się opłaca. Trzecia część trylogii zapoczątkowanej przez dobrą „Genezę planety małp” zapowiada się iście epicko! Małpy stoczą bitwę z resztkami ocalałych ludzi. Jako przywódca ludzkiej strony konfliktu Woody Harrelson. Czy Andy Serkis za kreację szympansa Caesara otrzyma wreszcie nominację do Oscara?

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

10. Logan (3 marca)

 

To będzie pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a. Ale jak zwiastuje zapowiedź, zrobi to z klasą! Kategoria wiekowa R może dawać szansę na coś innego niż do tej pory oglądaliśmy w filmowym uniwersum „X-men”. Będzie pot, łzy i kurz i klimat przywodzący na myśl kino spod znaku indie? Bardzo w to wierzymy!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Oczywiście tuż poza listą znalazło się jeszcze wiele innych ciekawych pozycji, od melodramatu muzycznego „La La Land” i aktorskiej wersji „Pięknej i bestii” oraz komiksowych „Strażników galaktyki vol. 2” i „Spider-Mana: Homecoming” aż po polską „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej” i międzynarodową produkcję o Marii Skłodowskiej-Curie. Oczekiwane „Nocne życie” Bena Afflecka niestety zbiera w USA słabiutkie noty, stąd wiara w to, że będziemy mieli do czynienia z produkcją, która przywróci blask kinu gangsterskiemu, prysła jak mydlana bańka. Bardzo ciekawie zapowiada się natomiast obyczajowy „Moonligt” – opowieść o czarnoskórym młodym geju. Ale zapewne trafi tylko do kin studyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

 -

Odwiedzin: 240

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

 -

Odwiedzin: 181

Autor: adminSprzęt

Komentarze: 1

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt

Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 1889

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach

„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

 -

Odwiedzin: 3470

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Najbardziej oczekiwane filmy 2014 roku - Artykuły o filmach

Wybraliśmy dziesięć takich produkcji, które będą miały premierę w polskich kinach w 2014 roku. Wybór nie należał do łatwych. Ciekawe co myślicie o tym zestawie?

 -

Odwiedzin: 8467

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Najbardziej oczekiwane filmy 2015 roku w polskich kinach - Artykuły o filmach

Rok 2014 był dość zaskakujący dla świata filmu. Te produkcje, które miały powalić na kolana, zawiodły, inne nieoczekiwanie okazały się dobre. Przed nami nowych dwanaście miesięcy. Na co tym razem warto czekać?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Teraz czytane artykuły

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

 -

Odwiedzin: 21366

Autor: PaMZabawne

Czym jest amelinum? - Zabawne

Zobaczcie czym jest amelinum. Zapytacie, co to jest lub do czego służy. W internecie pojawiło się wiele wyjaśnień tego określenia.

 -

Odwiedzin: 1981

Autor: adminHistoria

77. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim – "Nie było żadnej nadziei" - Historia

19 kwietnia 2020 roku to data ważnej 77. rocznicy – wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Z tego powodu przypominamy o istnieniu niezwykłego, edukacyjnego dokumentu pt. „Nie było żadnej nadziei”. Film został wyprodukowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i opowiada o wydarzeniu, które naznaczyło Warszawę w szczególny sposób. Powstanie to było pierwszą akcją zbrojną o tak dużej skali podjętą przez polskie organizacje podziemne przeciwko Niemcom i pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej przez Rzeszę Europie. A jego bezpośrednią przyczyną była decyzja o likwidacji getta podjęta w ramach realizowanego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów. Powstańcy wykazali się ogromną odwagą, walczyli do końca. Przeżyli nieliczni. Film do dziś ma ponad 200 tysięcy wyświetleń i mamy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej. Składający się z trzech części dokument jest poruszający i pozostaje w pamięci. Wykorzystano w nim wypowiedzi jednego z dowódców powstania – Marka Edelmana i innych uczestników oraz niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia m.in. z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Natomiast sceny z samego powstania zrealizowano w formie klimatycznej animacji zbliżonej do tej z izraelskiego „Walcu z Baszirem”. Koniecznie obejrzyjcie, jeśli jeszcze nie mieliście okazji!

 -

Odwiedzin: 19141

Autor: PaMKosmos

Komentarze: 2

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? - Sygnał WOW - Kosmos

15 sierpnia 1977 roku Jerry R Ehman za pomocą radioteleskopu The Big Ear Uniwersytetu Stanowego Ohio w USA odebrał tajemniczy sygnał mający pochodzenie spoza naszego Układu Słonecznego. Trwał 72 sekundy i miał charakter modulowany. Czy pochodził od obcych cywilizacji?

"Under Control", czyli postmodernistyczny chaos! - Recenzje płyt

O grupie TainT z Pszczyny zrobiło się głośno 13 marca 2020 roku, po wydaniu ich debiutanckiej EPki. Młodzi muzycy wykonują alternatywny metal, ale również zahaczają o groove i grunge. Ciekawa mieszanka...

Nowości

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale

Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

 -

Odwiedzin: 240

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3470

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

 -

Odwiedzin: 23273

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach

Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.

 -

Odwiedzin: 326

Autor: Radek_GryczkaArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Nocny Maraton, czyli 10 horrorów idealnych na Halloween! - Artykuły o filmach

Halloween to czas psikusów, cukierków, ale również wszelkiego rodzaju duchów, demonów i upiorów. To właśnie wtedy można usłyszeć wycie wilkołaka czy upiorny śmiech wiedźm, zbierających się na swoich sabatach. To noc, kiedy najlepiej zaopatrzyć się w srebrne kule i dobry film, i nie wychodzić z domu, kiedy księżyc wyjrzy zza chmur. A co najlepiej włączyć w taką noc?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.695

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję