
1 888
2 196 min.
Artykuły o filmach
admin (36950 pkt)
1435 dni temu
2019-12-29 13:32:23
Rok 2019 przechodzi do historii. Wiele się działo w świecie kultury (z Noblem dla Tokarczuk na czele), w kinie też niemało. Szalony „Joker” odświeżył pojęcie komiksowej adaptacji; polskie „Boże Ciało” spodobało się za oceanem tak bardzo, że ma szansę na oscarową nominację; Scorsese powrócił w dobrej formie; Tarantino śnił nostalgiczny sen i spełnił marzenie Rafała Zawieruchy, „To My” namieszał w głowach, będąc celnym komentarzem społecznym równie mocno, co koreański „Parasite”, Dafoe i Pattinson wiarygodnie bzikowali zamknięci w latarni morskiej; no i wreszcie doczekaliśmy się niezłej, choć nie doskonałej adaptacji prozy Sapkowskiego i średniego finału „Star Wars”.
A co przyniesie ze sobą kolejny 2020 rok?
Nie wiemy, czy pojawi się film, który spodoba się tak samo widzom, jak i krytykom. Polaryzacja ich ocen jest ostatnio coraz częściej widoczna. Wiemy za to, że te dziesięć poniższych tytułów, które wybraliśmy, wydają się najciekawszymi propozycjami dla kinomanów szukających w kinie czegoś więcej niż zwykłej papki do przeżucia i strawienia. Czegoś jednocześnie rozrywkowego i ambitnego, z własnym autorskim stemplem, wizjonerskiego.
Oto i one, produkcje, które warto będzie obejrzeć na dużym ekranie w 2020 roku oraz ich daty premier (potencjalne polskie lub światowe):
1. Diuna (18 grudnia)
Denis Villeneuve jest takim reżyserem, że jego dzieła bierzemy w ciemno. Kanadyjczyk swoim „Blade Runnerem 2049” i „Nowym początkiem” pokazał, jak dobrze czuje gatunek science fiction. Czy jego adaptacja „Diuny” Franka Herberta będzie lepsza niż ta od Lyncha? Na to liczymy! Tym bardziej, że przed kamerą wystąpią: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, a także Zendaya, Dave Bautista, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josha Brolin, Javier Bardem i Stellan Skarsgård. Uff! Z taką obsadą to musi być mocarny film! A pustynna planeta Arrakis piękna!
"Diuna" (źródło: pinterest.com)
2. Tenet (17 lipca)
Christopher Nolan idzie swoją ścieżką. I ponownie tworzy kino kosztowne, a przy tym bardzo autorskie i oryginalne. Czy wysokobudżetowy thriller science fiction „Tenet” będzie drugą „Incepcją”? Szpiedzy, podróży w czasie i ewolucja – taka tematyka ukazana w krótkim teaserze może zwiastować coś ekscytującego. W jednej z ról Robert Pattinson (po jego roli w „Lighthouse” jesteśmy pewni, że tu również pokaże klasę, i że będzie w 2021 wymarzonym Batmanem).
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
3. 1917 (24 stycznia)
I wojna światowa w jednym długim ujęciu? Tak, to możliwe. Choć może nie tyle 4 wojenne lata, a pewną część tej tragicznej historii pokaże w oku kamery wybitny operator Roger Deakins. Chyba jeszcze nigdy widz nie był tak blisko frontowego piekła! Dramat w reżyserii Sama Mendesa miał już swoją premierę w USA, zdobywając 3 nominacje do Złotych Globów i świetne recenzje krytyków.
Główne role szeregowców Schofield i Perry, otrzymujących ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy zagrali George MacKay ("Captain Fantastic") i Dean-Charles Chapman (Tommen z „Gry o tron”), a dalszym planie towarzyszą im gwiazdy: Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Mark Strong, Richard Madden i Andrew Scott.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
4. The Last Duel (25 grudnia – świat)
Jeśli Ridley Scott kręci coś w średniowiecznym bądź starożytnym anturażu, to można być spokojnym, o jego jakość. Gorzej, gdy bierze się za rozszerzanie uniwersum Obcego. „The Last Duel” musi być ponadprzeciętny. Bo jakże inaczej nazwać film o XIV-wiecznym rycerzu, który w obronie honoru żony wyzywa na pojedynek swojego giermka. Scott już swoim debiutem, czyli kameralnym „Pojedynkiem” z 1977 roku, pokazał, jak zajmująco opowiadać o zwaśnionych mężczyznach. Dodatkowym atutem jest obsada. Adam Driver kontra Matt Damon!
5. Nie czas umierać (3 kwietnia 2020)
25. odsłona serii o agencie 007 – sukces czy porażka? Zwiastujemy to pierwsze, mając nadzieję, że zastępujący na reżyserskim stołku Sama Mendesa, Cary Joji Fukunaga (twórca pierwszego sezonu „Detektywa”) poradzi sobie bez problemu, a Danielowi Craigowi jeszcze się będzie chciało! Tym razem Bond musi ruszyć na ratunek uprowadzonemu naukowcowi i przy okazji stawić czoła przeciwnikowi dysponującemu niebezpieczną technologią – oby tylko grany przez Ramiego Maleka będzie kimś więcej niż przerysowanym złolem.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
6. The Many Saints of Newark (24 września – świat)
„Rodzina Soprano” to jeden z najlepszych seriali w historii telewizji oraz jeden z lepszych przedstawicieli gatunku. Nic więc dziwnego, że jego pełnometrażowy prequel pt. „The Many Saints of Newark” jest tak oczekiwany. O scenariusz nie należy się bać, gdyż współtworzył go sam twórca serii David Chase. Jeśli klimat będzie podobny, to otrzymamy bardzo udaną produkcję. W główną rolę, czyli młodego Tony’ego wcieli się syn Jamesa Gandolfiniego – Michael!
Kadr z filmu "The Many Saints of Newark" (źródło: materiały prasowe)
7. Ciche miejsce 2 (18 marca – świat)
Cicho sza! Nie ważcie się nawet oddychać! W „Cichym miejscu 2” Evelyn Abbott (świetna Emily Blunt) z synem i córką ponownie zmierzy się z czyhającymi w pobliżu stworami o arcyczułym słuchu. Ale tym razem może nie pomóc shotgun, tylko bogatsza wiedza o przeciwniku. Czy John Krasinski (prywatnie mąż Emily) powtórnie przestraszy widza? Zapewne tak. Jeśli jeszcze uniknie scenariuszowych bzdurek i rozbuduje zastały świata, czeka nas porcja mocnego survival horroru!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
8. Benedetta (?)
Najbardziej kontrowersyjny tytuł w zestawieniu? Tak! Reżyser Paul Verhoeven już w „Elle” udowodnił, ze jest twórcą doskonale czującym intensywne kino europejskie i wiedzącym, jak pokazać silne postaci kobiece. Jego „Benedetta” to biograficzna opowieść o życiu XVII-wiecznej mistyczki, której wizje zaniepokoiły watykańską kurię. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że uprawiała ona… seks z inną zakonnicą!
Kadr z filmu "Benedetta" (źródło: materiały prasowe)
9. Jojo Rabbit (24 stycznia)
Nominowany do Złotych Globów w kategorii: najlepsza komedia lub musical „Jojo Rabbit” nieźle namieszał w głowach krytyków. Jedni uznali go za niemalże arcydzieło, inni kręcili nosem, że to średni komediodramat. Skoro reżyserował go Nowozelandczyk Taika Waititi, to nie powinno dziwić, że dostaliśmy historię oryginalną! Dlaczego? Bo rozgrywa się w czasach III Rzeszy, a Watiti wciela się w samego Hitlera, wyimaginowanego przyjaciela dzieciaka całym sercem wierzącego w nazistowską propagandę.
Uwaga! Młodziutki Roman Griffin Davis tak zachwycił swoją tytułową rolą, że ma szansę na Złotego Globa!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
10. Mank (?)
Biograficzny dramat o scenarzyście i laureacie Oscara Hermanie J. Mankiewiczu, którego najsłynniejszym dziełem, największym sukcesem, ale i źródłem niezliczonych kłopotów był „Obywatel Kane”. Już ten opis wystarczy, aby wzbudzić ciekawość widza. A co dopiero, gdy jeszcze doda się, że nakręcony w czerni i bieli film reżyserował David Fincher na podstawie skryptu swego ojca Jacka, a główną rolę zagrał Gary Oldman. Brzmi jeszcze bardziej intrygująco!
Godne uwagi wydają się jeszcze: szalone „French Dispatch” Wesa Andersona, wzruszające „Babyteeth”; komiksowe „Eternals”; kameralno-kostiumowe, kolejne „Małe kobietki”; inspirowane średniowiecznymi legendami „Green Knight”; animacja od Pixara o nastoletnich braciach-elfach „Naprzód”; Natasha Romanoff jako „Czarna Wdowa”; „Top Gun: Maverick” – powrót Toma, który „sam” będzie pilotował myśliwce; ejtisowa, seksowna „Wonder Woman 1984”; feministyczne „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”; opowieść o słynnym banicie, czyli australijskie „True History of the Kelly Gang” oraz polskie produkcje: wojenny „Orzeł. Ostatni Patrol” (remake klasyki z 1950 roku); sensacyjne „Psy 3: W imię zasad” (zwiastun ma klimat i mocny casting), „Broad Peak” – zrealizowana z rozmachem prawdziwa, dramatyczna historia Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego; a także kryminalne „Najmro” (film o najsłynniejszym zbiegu czasów PRL – Zdzisławie Najmrodzkim).
Udanych wypadów do kina, i oby większość z powyższych filmów trafiła w Wasze gusta!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów!
Więcej artykułów od autora admin

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści
Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje
Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści
24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt
Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Niezwykłe Wydarzenie: Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa w Krakowie! - Kultura
Panie i Panowie, miłośnicy muzyki operetkowo-musicalowej, tegoż koncertu nie możecie przegapić! Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz ma bowiem ogromną przyjemność zaprosić Was na Wielką Galę Operetkowo-Musicalową już 2 grudnia o 18:00 w Klubie STUDIO w Krakowie. Wydarzenie to sprawi, że poczujecie mocniejsze bicie serca i radość duszy.
Polecamy podobne artykuły

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach
Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Najbardziej oczekiwane filmy 2015 roku w polskich kinach - Artykuły o filmach
Rok 2014 był dość zaskakujący dla świata filmu. Te produkcje, które miały powalić na kolana, zawiodły, inne nieoczekiwanie okazały się dobre. Przed nami nowych dwanaście miesięcy. Na co tym razem warto czekać?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach
Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach
Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Najbardziej oczekiwane filmy 2014 roku - Artykuły o filmach
Wybraliśmy dziesięć takich produkcji, które będą miały premierę w polskich kinach w 2014 roku. Wybór nie należał do łatwych. Ciekawe co myślicie o tym zestawie?
Teraz czytane artykuły

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach
„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

Piękne Konie ze stadniny pod lasem - Fotografia/Malarstwo
O małej wiosce Czarne w gminie Baruchowo w województwie kujawsko-pomorskim słyszało zapewne niewielu. A szkoda. Bo warto tu wpaść. Nie tylko dla dorodnych grzybów, bajkowych lasów i pobliskiego jeziora Skrzyneckiego. Ale również dla… koni. Tak, drodzy miłośnicy tych pięknych zwierząt. W Czarnem znajduje się bowiem Stadnina pani Mai Hampel. Prowadzą do niej różne drogi przez las. I jeśli ktoś chce się wybrać na spacer, to proponujemy właśnie tam.

Przesądy – najciekawsze, najpopularniejsze, najważniejsze - Tradycje
Czy przesądy wpływają na nasze życie? Czy wierzymy w przesądy i czy się spełniają. Na co powinniśmy zwracać uwagę by uchronić się od zła i przyciągnąć dobro?

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina
Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?
Orły 2016 – laureaci! - Kultura
18. edycja rozdania „polskich Oscarów” za nami. W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zwycięzców. Najważniejsze nagrody zdobyły „Body/Ciało” oraz „Moje córki krowy”. Ten pierwszy wybrano najlepszym filmem roku 2015, a drugi doceniono za scenariusz oraz otrzymał nagrodę publiczności. O ile większość decyzji szacownej Polskiej Akademii Filmowej (zrzeszającej ponad 600 przedstawicieli filmowej branży) była trafna, o tyle sama gala była niestety dość nużąca.
Nowości

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale
Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści
Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści
Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje
Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści
24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

Comedy Wildlife Awards 2023: "Polskie" kłótliwe dzwońce i kangur z "gitarą" - Fotografia/Malarstwo
Zwierzęta są jak ludzie. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na nagrodzone zdjęcia w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. Na jednym z nich, tym głównym, pewien kangur zachowuje się tak, jakby grał na niewidzialnej gitarze. Na drugim, też zwycięskim, ale w kategorii Junior Award, młody dzwoniec (mały ptak z rodziny łuszczakowatych) „strzela focha”, bo chyba jedzonko dostarczone przez rodziców nie było smaczne. A więc „ludzkie zachowania”, przez co też tak prawdziwe, emocjonalne, ale i bardzo zabawne! W tym drugim przypadku mowa nawet o ptakach sfotografowanych przez Polaka – Jacka Stankiewicza!
Artykuły z tej samej kategorii

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach
Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach
Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach
„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach
Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach
Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
1.256