O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach

„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 998
Czas czytania:
2 308 min.
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
1581 dni temu

Data dodania:
2019-12-29 13:32:23

Rok 2019 przechodzi do historii. Wiele się działo w świecie kultury (z Noblem dla Tokarczuk na czele), w kinie też niemało. Szalony „Joker” odświeżył pojęcie komiksowej adaptacji; polskie „Boże Ciało” spodobało się za oceanem tak bardzo, że ma szansę na oscarową nominację; Scorsese powrócił w dobrej formie; Tarantino śnił nostalgiczny sen i spełnił marzenie Rafała Zawieruchy, „To My” namieszał w głowach, będąc celnym komentarzem społecznym równie mocno, co koreański „Parasite”, Dafoe i Pattinson wiarygodnie bzikowali zamknięci w latarni morskiej; no i wreszcie doczekaliśmy się niezłej, choć nie doskonałej adaptacji prozy Sapkowskiego i średniego finału „Star Wars”.

 

A co przyniesie ze sobą kolejny 2020 rok?

 

Nie wiemy, czy pojawi się film, który spodoba się tak samo widzom, jak i krytykom. Polaryzacja ich ocen jest ostatnio coraz częściej widoczna. Wiemy za to, że te dziesięć poniższych tytułów, które wybraliśmy, wydają się najciekawszymi propozycjami dla kinomanów szukających w kinie czegoś więcej niż zwykłej papki do przeżucia i strawienia. Czegoś jednocześnie rozrywkowego i ambitnego, z własnym autorskim stemplem, wizjonerskiego.

 

Oto i one, produkcje, które warto będzie obejrzeć na dużym ekranie w 2020 roku oraz ich daty premier (potencjalne polskie lub światowe):

 

 

1. Diuna (18 grudnia)

 

Denis Villeneuve jest takim reżyserem, że jego dzieła bierzemy w ciemno. Kanadyjczyk swoim „Blade Runnerem 2049” i „Nowym początkiem” pokazał, jak dobrze czuje gatunek science fiction. Czy jego adaptacja „Diuny” Franka Herberta będzie lepsza niż ta od Lyncha? Na to liczymy! Tym bardziej, że przed kamerą wystąpią: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, a także Zendaya, Dave Bautista, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josha Brolin, Javier Bardem i Stellan Skarsgård. Uff! Z taką obsadą to musi być mocarny film! A pustynna planeta Arrakis piękna!

 

"Diuna" (źródło: pinterest.com)

 

2. Tenet (17 lipca)

 

Christopher Nolan idzie swoją ścieżką. I ponownie tworzy kino kosztowne, a przy tym bardzo autorskie i oryginalne. Czy wysokobudżetowy thriller science fiction „Tenet” będzie drugą „Incepcją”? Szpiedzy, podróży w czasie i ewolucja – taka tematyka ukazana w krótkim teaserze może zwiastować coś ekscytującego. W jednej z ról Robert Pattinson (po jego roli w „Lighthouse” jesteśmy pewni, że tu również pokaże klasę, i że będzie w 2021 wymarzonym Batmanem).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

3. 1917 (24 stycznia)

 

I wojna światowa w jednym długim ujęciu? Tak, to możliwe. Choć może nie tyle 4 wojenne lata, a pewną część tej tragicznej historii pokaże w oku kamery wybitny operator Roger Deakins. Chyba jeszcze nigdy widz nie był tak blisko frontowego piekła! Dramat w reżyserii Sama Mendesa miał już swoją premierę w USA, zdobywając 3 nominacje do Złotych Globów i świetne recenzje krytyków.

 

Główne role szeregowców Schofield i Perry, otrzymujących ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy zagrali George MacKay ("Captain Fantastic") i Dean-Charles Chapman (Tommen z „Gry o tron”), a dalszym planie towarzyszą im gwiazdy: Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Mark Strong, Richard Madden i Andrew Scott.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

4. The Last Duel (25 grudnia – świat)

 

Jeśli Ridley Scott kręci coś w średniowiecznym bądź starożytnym anturażu, to można być spokojnym, o jego jakość. Gorzej, gdy bierze się za rozszerzanie uniwersum Obcego. „The Last Duel” musi być ponadprzeciętny. Bo jakże inaczej nazwać film o XIV-wiecznym rycerzu, który w obronie honoru żony wyzywa na pojedynek swojego giermka. Scott już swoim debiutem, czyli kameralnym „Pojedynkiem” z 1977 roku, pokazał, jak zajmująco opowiadać o zwaśnionych mężczyznach. Dodatkowym atutem jest obsada. Adam Driver kontra Matt Damon!

 

5. Nie czas umierać (3 kwietnia 2020)

 

25. odsłona serii o agencie 007 – sukces czy porażka? Zwiastujemy to pierwsze, mając nadzieję, że zastępujący na reżyserskim stołku Sama Mendesa, Cary Joji Fukunaga (twórca pierwszego sezonu „Detektywa”) poradzi sobie bez problemu, a Danielowi Craigowi jeszcze się będzie chciało! Tym razem Bond musi ruszyć na ratunek uprowadzonemu naukowcowi i przy okazji stawić czoła przeciwnikowi dysponującemu niebezpieczną technologią – oby tylko grany przez Ramiego Maleka będzie kimś więcej niż przerysowanym złolem.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

6. The Many Saints of Newark (24 września – świat)

 

„Rodzina Soprano” to jeden z najlepszych seriali w historii telewizji oraz jeden z lepszych przedstawicieli gatunku. Nic więc dziwnego, że jego pełnometrażowy prequel pt. „The Many Saints of Newark” jest tak oczekiwany. O scenariusz nie należy się bać, gdyż współtworzył go sam twórca serii David Chase. Jeśli klimat będzie podobny, to otrzymamy bardzo udaną produkcję. W główną rolę, czyli młodego Tony’ego wcieli się syn Jamesa Gandolfiniego – Michael!

 

Kadr z filmu "The Many Saints of Newark" (źródło: materiały prasowe)

 

7. Ciche miejsce 2 (18 marca – świat)

 

Cicho sza! Nie ważcie się nawet oddychać! W „Cichym miejscu 2” Evelyn Abbott (świetna Emily Blunt) z synem i córką ponownie zmierzy się z czyhającymi w pobliżu stworami o arcyczułym słuchu. Ale tym razem może nie pomóc shotgun, tylko bogatsza wiedza o przeciwniku. Czy John Krasinski (prywatnie mąż Emily) powtórnie przestraszy widza? Zapewne tak. Jeśli jeszcze uniknie scenariuszowych bzdurek i rozbuduje zastały świata, czeka nas porcja mocnego survival horroru!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

8. Benedetta (?)

 

Najbardziej kontrowersyjny tytuł w zestawieniu? Tak! Reżyser Paul Verhoeven już w „Elle” udowodnił, ze jest twórcą doskonale czującym intensywne kino europejskie i wiedzącym, jak pokazać silne postaci kobiece. Jego „Benedetta” to biograficzna opowieść o życiu XVII-wiecznej mistyczki, której wizje zaniepokoiły watykańską kurię. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że uprawiała ona… seks z inną zakonnicą!

 

Kadr z filmu "Benedetta" (źródło: materiały prasowe)

 

9. Jojo Rabbit (24 stycznia)

 

Nominowany do Złotych Globów w kategorii: najlepsza komedia lub musical „Jojo Rabbit” nieźle namieszał w głowach krytyków. Jedni uznali go za niemalże arcydzieło, inni kręcili nosem, że to średni komediodramat. Skoro reżyserował go Nowozelandczyk Taika Waititi, to nie powinno dziwić, że dostaliśmy historię oryginalną! Dlaczego? Bo rozgrywa się w czasach III Rzeszy, a Watiti wciela się w samego Hitlera, wyimaginowanego przyjaciela dzieciaka całym sercem wierzącego w nazistowską propagandę.

 

Uwaga! Młodziutki Roman Griffin Davis tak zachwycił swoją tytułową rolą, że ma szansę na Złotego Globa!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

10. Mank (?)

 

Biograficzny dramat o scenarzyście i laureacie Oscara Hermanie J. Mankiewiczu, którego najsłynniejszym dziełem, największym sukcesem, ale i źródłem niezliczonych kłopotów był „Obywatel Kane”. Już ten opis wystarczy, aby wzbudzić ciekawość widza. A co dopiero, gdy jeszcze doda się, że nakręcony w czerni i bieli film reżyserował David Fincher na podstawie skryptu swego ojca Jacka, a główną rolę zagrał Gary Oldman. Brzmi jeszcze bardziej intrygująco!

 


 

Godne uwagi wydają się jeszcze: szalone French Dispatch Wesa Andersona, wzruszające „Babyteeth”; komiksowe „Eternals”; kameralno-kostiumowe, kolejne „Małe kobietki”; inspirowane średniowiecznymi legendami „Green Knight”; animacja od Pixara o nastoletnich braciach-elfach „Naprzód”; Natasha Romanoff jako „Czarna Wdowa”; „Top Gun: Maverick” – powrót Toma, który „sam” będzie pilotował myśliwce; ejtisowa, seksowna „Wonder Woman 1984”; feministyczne „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”; opowieść o słynnym banicie, czyli australijskie „True History of the Kelly Gang” oraz polskie produkcje: wojenny „Orzeł. Ostatni Patrol” (remake klasyki z 1950 roku); sensacyjne „Psy 3: W imię zasad” (zwiastun ma klimat i mocny casting), „Broad Peak” – zrealizowana z rozmachem prawdziwa, dramatyczna historia Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego; a także kryminalne „Najmro” (film o najsłynniejszym zbiegu czasów PRL – Zdzisławie Najmrodzkim).

 

Udanych wypadów do kina, i oby większość z powyższych filmów trafiła w Wasze gusta!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Filmowy33
1581 dni temu

"Diuna" - to będzie wielki film, fantastyczny! "Tenet" to będzie coś fascynującego! No i "1917" ma szansę stać się jednym z moich ulubionych filmów wojennych (i najlepszym z czasów I wojny).
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 173

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 3613

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

 -

Odwiedzin: 8569

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Najbardziej oczekiwane filmy 2015 roku w polskich kinach - Artykuły o filmach

Rok 2014 był dość zaskakujący dla świata filmu. Te produkcje, które miały powalić na kolana, zawiodły, inne nieoczekiwanie okazały się dobre. Przed nami nowych dwanaście miesięcy. Na co tym razem warto czekać?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Najbardziej oczekiwane filmy 2014 roku - Artykuły o filmach

Wybraliśmy dziesięć takich produkcji, które będą miały premierę w polskich kinach w 2014 roku. Wybór nie należał do łatwych. Ciekawe co myślicie o tym zestawie?

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 1998

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Co do obejrzenia w kinie 2020 roku? Wybraliśmy 10 najciekawszych tytułów! - Artykuły o filmach

„Diuna”, „Tenet”, a może najnowsze przygody Jamesa Bonda? Która produkcja zarobi najwięcej, który się najbardziej spodoba? Znając nazwiska reżyserów filmów, które wejdą na ekrany w 2020 roku, znowu może dojść do batalii o portfele i serca widzów.

 -

Odwiedzin: 6354

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Sex Education" – Gdy nastoletnie hormony buzują - Seriale

Netlflix nie próżnuje. Robi seriale dla różnych grup docelowych. I robi to naprawdę dobrze. Można by w tym miejscu wymienić wiele tytułów, ale skupić należy się tylko na dwóch. Są to: brytyjski „The End of he F***ing World” i animowane, kontrowersyjne„Big Mouth”. Dlaczego akurat te? Ano dlatego, że recenzowana przeze mnie 8-odcinkowa produkcja „Sex Education” jest wypadkową tamtych. Łączą je nieśmiały, wyobcowany bohater; specyficzny humor, oraz przełamywanie tematów tabu.

Jaśmin w stylowej, koncertowej wersji singla "Kino". Magia, emocje, terapia - Muzyczne Style

Dziewczyny tworzące duet Jaśmin w październiku ubiegłego roku wydały płytę „Sploty”, ale nie zwalniają, bo już dziś ma premierę ich kolejna piosenka. Tym razem jest to klimatyczna, stylowa wersja koncertowa płytowego „Kina” pochodząca z pełnego emocji koncertu premierowego, który odbył się w Warszawie 8.10.2023 roku.

 -

Odwiedzin: 2788

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad z Oskarem Sawickim – nastoletnim, kreatywnym twórcą krótkometrażówek! - Ludzie kina

Kiedy na Facebooku pojawił się post reklamujący krótkometrażowy film pt. „Sparring”, nie było innego wyboru, jak kliknąć w link. Już sam logline („wewnętrzna rywalizacja w dużym klubie piłkarskim pomiędzy nowym zawodnikiem a kapitanem”) zaintrygował i zachęcił do obejrzenia tego dzieła. I mimo że to produkcja amatorska, to widać, że nakręcona za pomocą profesjonalnego sprzętu. Ale to, co najbardziej zaskakujące, to fakt, że za scenariusz, jak i reżyserię odpowiada chłopak urodzony w 2003 roku. Mowa o Oskarze Sawickim. Człowieku z ogromną pasją. Twórcy, którego rozpiera energia, i który w swoje filmy wkłada całe serce. Koniecznie musieliśmy z nim porozmawiać!

 -

Odwiedzin: 1753

Autor: adminSavoir Vivre

Komentarze: 1

Dobre wychowanie w czasach przedwojennych - Savoir Vivre

Mniejsza o poglądy polityczne Stanisława Krajskiego, te odłóżmy na bok. Skupmy się na czymś innym. Jako ekspert od dobrego wychowania w swoim poradniku pisał on tak: „Savoir vivre to jednak przede wszystkim Sztuka Życia ‒ sztuka, dzięki której nasze życie jest nie tylko piękniejsze i szlachetniejsze – nadprzeciętne, ale również łatwiejsze, wolne od wielu problemów, zgrzytów, negatywnych emocji i konfliktów”. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Sprawdźmy zatem, jakie mają one przełożenie do tej dawniejszej rzeczywistości.

Nowości

 -

Odwiedzin: 65

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 140

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 80

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 207

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3613

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Arkadiusz Olszewski weźmie Was w "Jasyr"! - Artykuły o filmach

„Jedyny taki film animowany o wielkiej historii z ułańską fantazja, namalowany w całości przez jednego człowieka”. Wystarczyły te promocyjne słowa, abyśmy poświęcili poniższy artykuł „Jasyrowi”. Stworzony przez Arkadiusza Olszewskiego, samouka i pasjonata historii, zmontowany obraz już wkrótce ujrzy światło dzienne. Zwiastun i konkretne fragmenty dowodzą, że jest na co czekać, mimo że nie mamy do czynienia z dynamiczną, widowiskową animacją na miarę netflixowego „Wiedźmina: Zmory Wilka”.

 -

Odwiedzin: 23702

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Na jakie filmy warto wybrać się do kina w roku 2016? - Artykuły o filmach

Filmowy rok 2015 dobiegł końca, a kolejny przed nami. Co interesującego ze sobą przyniesie w kinowym świecie? Czy będzie równie udany? Kolejny raz stworzyliśmy listę dziesięciu obrazów, których polską premierę przewidziano na rok 2016. Wybraliśmy te, wydaje się, najbardziej intrygujące, najlepiej oceniane (kilka z nich już widzieli zagraniczni krytycy) i różniące się między sobą stylem, gatunkiem i filmowym smakiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
1.230

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję