O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (3073 pkt)
Ilość odwiedzin:
2 529
Czas czytania:
3 141 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
pj (3073 pkt)
Dodano:
969 dni temu

Data dodania:
2016-08-29 17:45:55

Do udanych ról trzeba też zaliczyć role kierowcy we „Włoskiej robocie” (2003) oraz antagonisty w „Komórce” (2004). Następne filmy nie były za dobre. Ani „Teoria chaosu” (2005), ani przedziwny „Revolver” (2005) Ritchiego nie spełniły oczekiwań. Tylko dramat „London” podobał się nieco bardziej (niezły Jason jako dostawca narkotyków niemal cały film zamknięty w łazience rozprawia z głównym bohaterem filmu o kobietach; intrygujące).

 

Dopiero wspomniana już „Adrenalina” z 2006 roku to było coś, co dorosłe tygrysy kochają najbardziej, czyli dynamizm, brutalność, wylewający się testosteron i drapieżne sceny akcji. Tu Jason zagrał płatnego zabójcę, który postanawia zerwać z dawną przeszłością, co nie jest łatwe. Kiedy budzi się rano, okazuje się, że w organizmie ma umieszczony toksyczny środek. Aby jego serce nie przestało bić, bohater musi być w ciągłym ruchu (czyt. kopać, bić, uprawiać seks na środku ulicy itd.), dostarczać organizmowi adrenaliny.

 

„Dungeon Siege: W imię króla” z 2007 roku to adaptacja gry komputerowej, ale zrealizowana niestety przez Uwe Bolla (przez większość uważanego za najgorszego reżysera świata). O tym obrazie lepiej zapomnieć. Po jego totalnej klapie (Statham z mieczem w dłoni prezentował się zacnie; film to kaszana), wystąpił w „Angielskiej robocie”, gdzie dał z siebie nieco więcej, niż wyłącznie popis doskonałymi warunkami fizycznymi. Zmiana roboty włoskiej na angielską opłaciła się bardzo. Film pt. „Angielska robota” to kryminał opowiadający o słynnym skoku na londyński bank na początku lat 70. XX wieku (poza milionem funtów i biżuterią, zrabowano też kompromitujące rodzinę królewską materiały). Statham wreszcie mógł odpocząć od ról zabijaków i pokazać się od innej strony. Jego postać była opanowana. Jako Terry – właściciel komisu samochodowego zagrał niezwykle dojrzale i… subtelnie.

 

Rok 2010 to premiera oczekiwanych „Niezniszczalnych” Sylvestra Stallone’a. Film arcydziełem gatunku nie był, ale bohater Stathama – mistrz w rzucie nożem, Lee Christmas należał do jednego z jaśniejszych punktów obrazu. No i pierwszy raz w historii na planie spotkało się kilka starszych gwiazd kina akcji plus młody narybek. Kolejnymi tytułami były m.in.: „Death Race: Wyścig śmierci”, „Mechanik: Prawo zemsty”, „Elita zabójców”, „Protektor” (bronił dziewczynkę ściganą przez Triadę), „Koliber” (tu partnerowała mu Agata Buzek!) oraz ostatnie dwie części „Niezniszczalnych” (szczególnie ta druga zasługiwała na brawa za autotematyczne żarty, świetne sceny akcji i „wielki” powrót Van Damme’a i Norrisa). Ostatnio Statham udowodnił znowu, że ma niebywały talent komediowy. W „Agentce” autoironią aż kipiał i rzucał takie teksty, że doprowadzał widza do łez (i zapewne koleżankę z planu – korpulentną Melissę McCarthy). A w „Szybkich i wściekłych 7” tak szarżował w roli szwarccharakteru, że nawet Vin Diesel nie potrafił go powstrzymać…

 

Aktor przez 7 lata związany był z niejaką Kelly Brook, ale ta porzuciła go dla innego. Przez 3 lata natomiast (do 2010 roku) spotykał się z Alex Zosman, z którą też mu się nie układało. Jason lubuje się w takich markach aut jak: Aston Martin, Audi i Porsche GT 2. Poza graniem w filmach pojawiał się też w teledyskach. W młodości kolegował się z piłkarzem (później też aktorem) Vinniem Jonesem. Po tym, jak Vin Diesel odmówił zagrania tytułowego „Hitmana”, producenci zgłosili się do Jasona. On też niestety odmówił. A szkoda, bo byłby w tej kreacji idealny (Timothy Olpyhant jako słynny, znany z gier Agent 47 to pomyłka).

 

Statham jest niczym jednoosobowa armia – nie dość, że dźwiga na swoich silnych barkach słabej jakości fabularnej filmy, to jeszcze często sam pokonuje dziesiątki, jeśli nie setki przeciwników. Nieogolony, spocony, milczący wojownik, aczkolwiek czasem rzucający celnie ciętą ripostą, pamiętliwym one-linerem (albo nożem); twardziel nad twardziele. Takiego właśnie współczesne kino akcji potrzebuje. Niecackającego się z wrogiem, któremu opaleni metroseksualni, nażelowani  lalusie (Tatum i inni) mogą co najwyżej buty czyścić; godnego następcy Willisa, młodego Seagala, Lundgrena i im podobnych. Na ekranie często zimny drań, w życiu prywatnym lubi śmiać się z siebie samego. Krótko mówiąc, Jason to jest ktoś, Jason to jest super gość! (sprzedaż nielegalnych towarów wybaczamy).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

 

 

Galeria zdjęć - Jason Statham – jednoosobowa armia

Temat / Nick:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora pj

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 12 dni temu

liczba odwiedzin: 106

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 21 dni temu

liczba odwiedzin: 101

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 24 dni temu

liczba odwiedzin: 138

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 30 dni temu

liczba odwiedzin: 164

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 46 dni temu

liczba odwiedzin: 153

Teraz czytane artykuły

Odwiedzin: 2529

Autor: pjLudzie kina

Jason Statham – jednoosobowa armia - Ludzie kina

Jason „Adrenalina” Statham ma wszystko, co muszą mieć współcześni herosi kina akcji. Jest wysoki (niemal 180 cm), silny i męski, a wrogów sprowadza do parteru wszystkimi kończynami, łącznie z głową. Każda niewiasta może przy takim macho czuć się bezpieczna, a każdy mężczyzna z zazdrością i podziwem będzie przyglądał się jego realistycznym kaskaderskim popisom. Jak zaczęła się przygoda łysego Anglika z kinem?

Czym może być UFO? - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Od ponad 50 lat zjawisko UFO jest spotykane codziennie. Raporty naocznych świadków nie dają dowodów na istnienie obcych. Czym zatem jest UFO?

"Zabójczy pocisk" – Ciemna strona duszy… - Recenzje książek

Mróz, Małecki, Matyszczak, Puszyńska, Chmielarz – to tylko kilka z piętnastu nazwisk „najlepszych” – jak sugeruje okładka – autorów, których opowiadania znalazły się w książce pt. „Zabójczy pocisk”. Nie ma wśród nich co prawda Zygmunta Miłoszewskiego czy Katarzyny Bondy, ale miłośni wciągających kryminałów i tak powinni być – przynajmniej częściowo – zadowoleni. Kto zabił, dlaczego i przede wszystkim skąd bierze się zło? Między innymi na te pytania starają się odnaleźć odpowiedzi obecni tu pisarze.

Odwiedzin: 2810

Autor: pjKultura

Bajm vs Stachursky - Kultura

Początek drugiej połowy sierpnia to dla włocławian i mieszkańców okolicznych miasteczek czas darmowych koncertów. O serca publiczności powalczą: Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz Stachursky.

Ostatnie przesłanie, czyli o iluzji miłości… - Artykuły o filmach

„Nie widzisz tych wszystkich tragedii spowodowanych iluzją miłości…” – cynizm, przebijający ze słów Markizy de Merteuil doskonale oddaje stan ducha i światopogląd bohaterów „Niebezpiecznych związków”. Określa charakter powieści Choderlosa de Laclosa, dzięki której wkraczamy do świata arystokracji nurzającej się w zepsuciu, zaglądamy do epoki, w której panowała wszechobecna amoralność i brak zahamowań.

Tajemnice Pacyfiku - Niewiarygodne, niewyjaśnione

W moim poprzednim artykule na temat legendarnego kontynentu Mu/Lemurii przedstawiałem anomalia występujące na poszczególnych wyspach na Oceanie Spokojnym, które wskazują na istnienie niegdyś wielkiego kontynentu na Pacyfiku. Teraz przejdę do omówienia dwóch niezwykłych miejsc, czyli Yonaguni i Nan Madol.

Pierwszy motocykl napędzany silnikiem spalinowym - Nowinki motoryzacyjne

Pod koniec sierpnia odbył się już VII Ogólnopolski Zlot Motocykli w Choceniu. Nie udało nam się udać na tę imprezę, ale z relacji znajomych - miłośników motoryzacji - wiemy, że jak co roku można było ponownie podziwiać wiele szybkich i mocnych maszyn. Krótko mówiąc, wrażeń w postaci ryku silnika, zapachu spalin i kaskaderskich popisów nie brakowało. Ciekawe natomiast, ile ze zgromadzonych tam osób (głównie młodych chłopaków) wie kiedy zbudowano i jak wyglądał pierwszy motor?

Zagadka gwiezdnych szybów Wielkiej Piramidy w Gizie – część 3 - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Oto trzecia i ostatnia część artykułu. Ciekawi starożytnych zagadek? Wsiadajcie na pokład. Płyniemy do Egiptu. A później na wielbłądach ruszamy na płaskowyż Giza, aby ostatecznie odkopać „zasypane piaskiem” tajemnice – istotę, która zbudowała piramidy.

Odwiedzin: 10650

Autor: PaMIntrygujące

Jajko – cud życia i zagadka kształtu - Intrygujące

Natura wytworzyła najwspanialszy kształt we Wszechświecie. Uniwersalny, nie dający się opisać matematycznym wzorem. Możemy jedynie naśladować to co natura umiała od początku stworzenia.

"Rise of the Tomb Raider" – Narodziny hieny cmentarnej - Recenzje gier

Są takie produkcje, które uznaje się za idealne bądź prawie idealne, a kiedy zapowiedziana zostaje ich kontynuacja, zastanawiamy się, czy twórcy staną na wysokości zadania i dostarczą produkt jeszcze lepszy albo przynajmniej równie dobry. Dla mnie taką idealną produkcją był „Tomb Raider” z 2013 roku, który tchnął nowe życie w skostniałą serię i okazał się być znakomitą, piekielnie wciągającą i dynamiczną grą akcji. Czy jego kontynuacji, „Rise of the Tomb Raider”, udało się przebić część pierwszą? No cóż – i tak, i nie.

Daniel Day-Lewis – Aktor jeden na milion … - Ludzie kina

Daniel Day-Lewis to przedziwny aktor. Typ ekscentryka i perfekcjonisty. Nie występuje często. Między poszczególnymi filmami potrafi zniknąć na kilka lat. Swoim rolom oddaje się bez reszty. Niewielu w świecie kina może z nim konkurować.

"Światło w mroku" – drugi film braci Znajmieckich - Ludzie kina

„Światło w mroku” to kolejny krótkometrażowy film braci Znajmieckich. Dawid i młodszy Dominik sami napisali scenariusz, wyreżyserowali i zmontowali ten obraz. Mało tego, ponownie sami wystąpili w rolach głównych. Oglądajcie! Tym razem jest to thriller. A co Ty, widzu, zrobiłbyś, przyłapując rabusia na gorącym uczynku?

"Creed: Narodziny legendy" – Spadkobierca legendy boksu! - Recenzje filmów

„Creed” jest jednoznacznym zaprzeczeniem tezy, że sequel, remake lub spin-off nigdy w życiu nie dorówna pierwowzorowi. Nowy film Ryana Cooglera – początkującego, ale bardzo dobrze rokującego reżysera – uderza mocniej niż którykolwiek z ciosów legendarnego Apollo Creeda… Zaraz, co ja mówię? Produkcja po prostu zwala z nóg niczym najpotężniejszych lewy sierpowy „włoskiego ogiera” – Rocky’ego Balboy. Nie wierzycie?

"Volta" – Lekcja historii wg Machulskiego - Recenzje filmów

Nie na darmo Juliusza Machulskiego zwykło się kiedyś nazywać „najbardziej hollywoodzkim polskim reżyserem”. Za czasów PRL-u bowiem wspomniany twórca był niezwykłym wizjonerem dziesiątej muzy, który nie bał się eksperymentować z kinem zarówno pod względem treści jak i formy.

"Nowy początek" – Kosmiczne abecadło - Recenzje filmów

Moje oczekiwania względem kolejnego filmu genialnego reżysera Denisa Villeneuve’a, twórcy szokującego i pełnego napięcia „Sicario” oraz mrocznego i klimatycznego „Labiryntu”, były naprawdę wysokie. Apetyt wzmógł mi ponadto fakt, iż twórca postanowił wziąć na swój warsztat produkcję z gatunku science fiction, który po prostu ubóstwiam. Zatem do kina udałem się pełen nadziei, lecz również obaw.

Odwiedzin: 453

Autor: adminCzłowiek

Lucyna i Marek Rajczykowscy – w służbie potrzebującym - Człowiek

Lucyna i Marek Rajczykowscy to małżeństwo lekarzy, którzy swoją postawą i założonymi celami nie tylko leczą, ale dają ludziom nadzieję i prawdziwe ukojenie w bólu. Jako jedni z pierwszych na Śląsku założyli hospicjum. Takich lekarzy, jak oni w Polsce, a nawet Europie jest niewielu.

Złota era ludzkości - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Był niegdyś czas, gdy ludzie, zwierzęta, rośliny i istoty zamieszkujące różne rejony wieloświata żyły ze sobą w doskonałej harmonii i zgodzie. Telepatia, telekineza i inne „umiejętności” związane z wyższymi zdolnościami umysłu były wśród ówczesnej ludności w powszechnym użyciu. Okres ten nazwany został „złotą erą ludzkości” i zakończył się ponad 10 000 lat p.n.e.

Odwiedzin: 5025

Autor: pjReligia

Wiara w Arkę Noego - Religia

Fascynacja tajemnicami biblijnymi za sprawą filmu „Noe: Wybrany przez Boga”, powraca i odradza się na nowo. Przypowieść zawarta w Księdze Rodzaju o wielkiej powodzi i drewnianej konstrukcji, w której skryły się przedstawiciele wszystkich ówczesnych gatunków zwierząt po dziś dzień stanowi źródło interpretacji i jest tematem teoretycznych rozważań naukowców i duchownych.

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 2 dni temu

liczba odwiedzin: 138

autor:matusiak(75 pkt)

utworzony: 2220 dni temu

liczba odwiedzin: 21205

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 10 dni temu

liczba odwiedzin: 205

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 10 dni temu

liczba odwiedzin: 87

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 469 dni temu

liczba odwiedzin: 1730

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 413 dni temu

liczba odwiedzin: 1203

autor:pj(3073 pkt)

utworzony: 1444 dni temu

liczba odwiedzin: 2434

autor:admin(5293 pkt)

utworzony: 133 dni temu

liczba odwiedzin: 371

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2019 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.272

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję