O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Wywiad z Mateuszem Gajdzikiem – liderem Vane i Witchking - Zespoły i Artyści

Mateusz Gajdzik dowodzi jednym z najlepszych polskich zespołów melodic death metalowych Vane, którzy od kilku lat w swoich tekstach nawiązują do tematyki pirackiej. Niedawno na scenę natomiast powrócił jego drugi band – Witchking. Z tej okazji zamieniłem z nim parę słów!

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
bonopasiak (3879 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 650
Czas czytania:
1 819 min.
Autor:
bonopasiak (3879 pkt)
Dodano:
1404 dni temu

Data dodania:
2020-06-25 15:25:49

Bartłomiej Pasiak: Cześć Mateusz! Na początku chciałbym podziękować za poświęcony czas!

 

Mateusz Gajdzik: Hej Bartek, dzięki za zainteresowanie!

 

Bartłomiej Pasiak: Zacznijmy od powracającego po latach Witchking. Ostatnie show zagraliście w grudniu 2012 roku i przez ten czas świat nie słyszał o zespole. Nagle dostaliśmy informację o powrocie grupy na koncert podczas Helicon Metal Festival III. Jak doszło do reaktywacji zespołu? Czy ciężko było zebrać wszystkich członków razem ponownie?

 

Mateusz Gajdzik: Zaczęło się od tego, że gość o ksywce Atrej, z którym moje drogi zetknęły się lata temu, odezwał się z do mnie z taką propozycją. W zasadzie nie trzeba było mnie długo namawiać. Po obdzwonieniu wszystkich, okazało się, że zainteresowanie takim eventem jest i postanowiliśmy pojechać z tym koksem. Jak widzisz, nie ma w tym nic sensacyjnego (śmiech).

 

BP: Jak wspomniałem, obecnie macie zaplanowany jedynie koncert podczas Helicon Metal Festival III, gdzie oprócz Was wystąpią również Hellhaim i Evangelist. Czy zamierzacie zagrać większą ilość występów, czy będzie to jednorazowy strzał? Fani zdecydowanie ucieszyliby się z trasy.

 

MG: Jednorazowy. Mi ledwo starcza czasu na jeden band. Rodzina, praca – nie mam już 15 lat (śmiech). Musiałby się jakiś cud wydarzyć, żeby była szansa na coś trwalszego i bardziej aktywnego.

 

BP: Razem z Witchking wydałeś dwie płyty. Pierwsza z nich pt. „Witchking” ukazała się w 2007 roku, a rok później kolejne wydawnictwo pt. „Hand of Justice”. Obydwa longplay’e zostały bardzo ciepło odebrane. Czy macie w planach jakieś nagrania? A może zaprezentujecie coś nowego podczas zbliżającego się koncertu?

 

MG: Bardziej niż konkretny plan, to jest pomysł nagrania jakiegoś singla, może się uda dodać do tego teledysk. Jeśli się to powiedzie, to na pewno zagramy go też na feście. Jednak ciągle nic nie powstało. Niby czas jeszcze jest, ale bardziej definitywnie będę mógł mówić, jak prace naprawdę się już nad tym zaczną.

 

BP: Dowodzisz również okrętem pływającym pod banderą Vane. W tym roku wydaliście singiel pt. „The Cannibal”, do którego powstał teledysk. W czasie pandemii większość osób została zamknięta w domach. Czy w tym czasie stworzyliście następcę, a może następców numeru, którego premiera miała miejsce w lutym 2020 roku?

 

MG: Row” oraz „Cannibal” to jest jakieś 50% EPki. nad którą pracujemy. W tej chwili mam gotowe kolejne cztery numery, które może domkną EPkę, a może użyjemy je na longplaya, którego planujemy nagrywać zaraz po EP. Docelowo nowe numery powinny się pojawić wczesną jesienią.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

BP: Pandemia przerwała Wam pierwszą w karierze headlinerską trasę, którą dzieliliście z zespołem MOYRA. We wrześniu dokończycie ją, a na przyszły rok macie zaplanowany występ na festiwalu Niech Cisza Milczy. Czy macie już zaplanowane jakieś inne gigi na 2021 rok?

 

MG: Nie. Szczerze mówiąc, to ciężko jest coś planować, bo nawet te jesienne nie są do końca pewne. Po planowym zakończeniu trasy, czyli jeszcze na wiosnę, mieliśmy skupić się na pisaniu muzy, żeby wydać znów coś grubego. Musieliśmy trochę ten plan zmodyfikować, ale na tą chwilę taki będzie nasz focus.

 

BP: Niedawno na oficjalnym profilu Vane na Facebooku pojawiło się nagranie z Waszej zdalnej próby. Miejmy nadzieję, że pandemia wkrótce się zakończy i wszystko wróci do normalności, również Wasze próby. W jaki sposób to zorganizowaliście i czy napotkaliście wiele problemów przy jej realizacji?

 

MG: To nie jest do końca zagrane na jednej videokonferencji. Technicznie chyba się tego nie da zrobić, są narzędzia do tego ponoć, ale jeszcze nie udało mi się ich przetestować. Wyglądało to tak, że część z nas nagrała to osobno, a część na żywo ale osobno – czyli gadaliśmy sobie, żeby było naturalnie, a potem zagraliśmy do swojego klika. Takie nagrania potem trzeba było tylko zsynchronizować do bębnów i voila! Następny krok to nagrać wszystko online, faktycznie grając do siebie.

 

BP: Piractwo obecnie nie jest zbyt popularnym tematem. Większość osób kojarzy jedynie przygody kapitana Jacka Sparrowa, którego perypetie opierają się na uciekaniu z opresji w zabawny i ekstremalny sposób. A Ty co uważasz za najciekawszy aspekt bycia piratem? Czy oni przekazywali jakieś wartości bliskie obecnemu społeczeństwu, a może było zupełnie odwrotnie?

 

MG: Ciekawe pytanie. Dla mnie w sumie największym zaskoczeniem, jak czytałem trochę historycznych książek na ich temat, okazało się być to, jak bardzo byli postępowi. Na statkach panowała demokracja, wyprawy były niczym spółka – każdy miał swój udział w zyskach, były rekompensaty za straty na ciele, multikulti. Jedynie kobiety nie były akceptowane na statkach, bo ponoć przynosiły pecha (śmiech). Pamiętajmy, że mówimy o okolicach XVIII wieku. Wtedy piractwo było ucieczką przed reżimem. Patrząc na to co się obecnie dzieje w polityce, zastanawiam się, czy nie wypłynąć na morze i wywiesić czarnej flagi (śmiech).

 

BP: Wasze teksty dotyczą piractwa. Wiele osób myśli, że na morzu obecnie jest w 100% bezpiecznie i już ta dziedzina całkowicie zniknęła z naszej planety. Jednak jest inaczej i co jakiś czas wciąż słyszymy o jakichś porwanych statkach. W ciekawy sposób opisuje to film „Kapitan Phillips” z Tomem Hanksem w roli głównej. Czy myślisz, że Vane mogłoby się zająć obecnym piractwem w swoich tekstach?

 

MG: Nie, ten klimat nas zupełnie nie kręci. Vane przyjął pewną estetykę i wątpliwe, żebyśmy ją zmieniali bez zrobienia tak na prawdę nowego projektu. Wiesz, my nie podchodzimy do piractwa jako zjawiska, problemu, nie rozkminiamy tego na takim poziomie. Po prostu opowiadamy historie, o ludziach, emocjach, tyle że te historie osadzamy w tamtych czasach i już. Wiąże się to z konkretnymi patentami na scenie, okładkami i tak dalej.

 

BP: Historia znała wielu piratów. Jednak najbardziej znanym pozostaje Czarnobrody, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku. Publika jednak raczej bardziej skupia się na postaci wcześniej wspomnianego Jacka Sparrowa, a w muzyce metalowej popularnością cieszy się grupa Alestorm. A według Ciebie który z piratów fikcyjnych lub prawdziwych zasługuje na największy rozgłos? A którego Ty lubisz najbardziej?

 

MG: Nie czuję jakiegoś emocjonalnego przywiązania do konkretnej postaci. Myślę, że ciekawy trójkąt stanowili Jack „Calico” Rackham, Anne Bonny i Mary Read (śmiech). Te dwie ostatnie to dość wyjątkowe postacie, bo kobiety, jak wspomniałem, nie były mile widziane na statkach. No i oczywiście Charles Vane, no bo jakżeby inaczej! Ogólnie jeśli ktoś chciałby trochę poznać w przyjemny sposób ten świat, to oprócz słuchania Vane polecam serial „Black Sails” na Netflixie. To taka „Gra o Tron”, tylko bez czarów czy fantasy, osadzona właśnie w Złotej Erze Piractwa. Bardzo dobry serial!

 

BP: Na koniec pytanie o przyszłość. Obecnie bardzo popularne są rejsy ze sławnymi zespołami i ich koncerty na morzu. Czy w Waszych głowach pojawił się taki pomysł, aby wywiesić piracką banderę i zagrać taki koncert?

 

MG: A jakże! To był jeden z naszych pierwszych pomysłów (śmiech). Damy znać jak już dojdzie do skutku!

 

BP: Dzięki wielkie!

 

MG: I ja również! Ahoj!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

*Wywiad ukazał się także na mojej stronie: https://www.facebook.com/Pasem-po-czole-110795433631542/ (dawne Coś tam o wszystkim)

 

Oficjalny fanpage zespołu Vane:

https://www.facebook.com/vane.band/

Oficjalny fanpage zespołu Witchking:

https://www.facebook.com/WitchkingBand/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Wywiad z Mateuszem Gajdzikiem – liderem Vane i Witchking

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora bonopasiak

"Sanctity of Space", czyli Sanktuarium ludzkiej siły - Wolny czas, przygoda

Czymże jest świętość? Kiedyś dostałem bardzo ciekawy list na ten temat. Oczywiście recenzuję film, a ja już wyjeżdżam z jakąś prywatą. Trudno, posłuchacie też o mojej korespondencji – w razie czego można przescrollować niżej. Wyczytałem w jednym z tych akapitów, że świętość można najlepiej odczuć podczas pieszych wycieczek po górach. Sam niestety nie miałem przyjemności odbyć takich za dużo, ale wszystko przede mną. Jednak rozumiem tę perspektywę, ponieważ najpiękniejszą muzyką dla mnie jest cisza. A wiatr jest wyjątkową metaforą. Uwielbiam jego szum...

"Bratnia dusza" – "Kto myśli, zdradza" - Recenzje książek

20 października 2021 roku ukazała się w Polsce „Bratnia dusza”, czyli niezwykła książka od wydawnictwa Cyranka w tłumaczeniu Jacka Giszczaka. Jej akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej, a bohaterem jest Senegalczyk, który nigdy wcześniej nie opuszczał rodzinnej wioski, a teraz walczy w szeregach armii francuskiej. Dlaczego to powieść warta uwagi? Szczegóły w poniższym tekście.

"Autobiografia w sensie ścisłym, a nawet umownym" – Prawdziwie o sobie samym - Recenzje książek

Nigdy nie byłem w Wiśle, ale poczułem ją. Nie poznałem niepotrzebnych nazwisk. Nie usłyszałem bzdurnych historyjek. Nie zobaczyłem cukierkowego świata. Bez hiperbol. Zobaczyłem Jerzego Pilcha. Jakże żywego, przechadzającego się pomiędzy kolejnymi uliczkami rodzinnego miasta i przypominającego sobie, jak wszystko się tam zaczynało.

Wywiad z Kamilem Borkowskim – młodym i wrażliwym poetą - Autorzy/pisarze

Kamil Borkowski to utalentowany poeta, który w 2021 roku zaprezentował światu swój drugi w karierze tomik. Dzieło pt. „Ubywanie” opowiada o odchodzeniu z tego świata jego ojca. To książka o człowieku, który walczy i wciąż wierzy. Nie jest o przeszłości, a o wydarzeniach, kiedy jeszcze z nami był. Twórca znalazł chwilę na krótki wywiad, który dotyczył wydawnictwa. Dodatkowo opowiedział o wierszach, jakie znajdą się w jego następnym tomiku pt „Najważniejsze”, którego premiera zaplanowana jest na lipiec. Co ważne, cały dochód z obydwu tytułów zostanie przeznaczony na szczytny cel.

"Klara i Słońce" – Nowa jakość u Noblisty - Recenzje książek

Kazuo Ishiguro to, urodzony w Nagasaki, brytyjski pisarz i laureat Literackiej Nagrody Nobla. 24 marca 2021 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się jego najnowsza i oczekiwana powieść pt. „Klara i Słońce”. Czy autor słynnych, zekranizowanych „Okruchów dnia” (z piękną rolą Anthony’ego Hopkinsa) ponownie zachwyca swoim stylem?

Polecamy podobne artykuły

Wywiad z Markiem Łozą z grupy Destroyers - Zespoły i Artyści

Destroyers to legenda polskiej muzyki metalowej. Niestety przez wiele lat nie było ich na scenie, ale powracają w wielkim stylu! Już niedługo ukaże się ich nowy album pt. „9 Kręgów Zła”. Z tej okazji lider grupy – Marek Łoza udzielił mi wywiadu.

 -

Odwiedzin: 1972

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Black Roses – w ich żyłach płynie rock! - Zespoły i Artyści

O.N.A, Lady Pank, Lombard – znacie te kapele? Pewnie, że tak! Od wielu lat każda rozgłośnia radiowa puszcza kultowe i lubiane utwory z bogatego repertuaru dawnych tuzów polskiego rocka. Co więcej, inspirują się nimi zespoły dopiero rozpoczynające swoją drogą ku sławie, Robi to również band o jakże sugestywnej nazwie, czyli Black Roses. Usłyszcie ich głos, bo warto! Tym bardziej że poza coverami, zaprezentowali już swój ciekawy materiał w formie dema. A gdyby jeszcze dodać do tego fakt, że filarem Czarnych Róż jest utalentowane muzycznie rodzeństwo – charyzmatyczna Dorota i jej brat Jacek, to już całkiem można zostać ukłutym „rockowym” kolcem!

Wywiad z Margo – wokalistką metalowej grupy Moyra! - Zespoły i Artyści

Małgorzata Szkoda-Hreczuch to wokalistka polskiego, melodic death metalowego, zespołu Moyra. Grupa prężnie się rozwija i na początku lutego 2020 roku wydała kolejną EPkę pt. „ReGenesis”. Muzycy wyruszyli również w trasę z formacją Vane, która została przerwana z powodu koronawirusa. Tematów było dużo, więc postanowiłem porozmawiać z tą utalentowaną i charyzmatyczną wokalistką.

 -

Odwiedzin: 5305

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Wywiad z Pawłem Gładyszem – wokalistą zespołu rockowego Transgresja! - Zespoły i Artyści

Widzowie programu „Mam Talent” widzieli już wiele, i mało czym da się ich zaskoczyć. A jednak. W 2018 roku do półfinału tego talent show dotarł intrygujący zespół Transgresja. Tworzy go pięciu facetów, którzy już w trakcie castingu pokazali pazura, prezentując iście energetyczny występ. Nic dziwnego. Do dziś zachwycają oryginalnym wizerunkiem scenicznym – perfekcyjną stylizację opartą na… farbach fluorescencyjnych. Niedawno wydali swój debiutancki album pt. „Brak Równowagi”. Między innymi o nim rozmawialiśmy z charyzmatycznym wokalistą i tekściarzem grupy – Pawłem „Gładkym” Gładyszem.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 2748

Autor: pjKultura

Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty 2016 - Kultura

Co można robić w wakacje? Jedni jadą wypoczywać nad morze, inni nad pobliskie jeziora, jeszcze inni wolą opalać się w przydomowym ogródku. Ale są też tacy, dla których o wiele ważniejsze niż piekące słońce i opalenizna są… filmy. I nie te wielkie letnie blockbustery, tylko kino autorskie, niszowe, przeznaczone dla wąskiego grona odbiorców. Ci ludzie zamiast typowo wakacyjnego urlopu, udadzą się do Wrocławia na kolejny Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty, który potrwa od 21 do 31 lipca.

"Pięć zauroczeń" – Nudziarz w krainie namiętności - Recenzje książek

André Aciman to pisarz, który ma pięknie brzmiące imię i nazwisko, prawda? Gdyby dodać do tego fakt, że urodził się w Aleksandrii, to jeszcze bardziej unosi się nad nim niezwykła aura. Mam jednak wrażenie, że w przypadku Acimana, słoneczny blask może być oślepiający. Ten pisarz jest niczym Paulo Coelho. Z jednej strony nie dziwi uwielbienie czytelników na całym świecie, z drugiej rozumie się osoby, które jego książkom powiedzą stanowcze NIE. Po przeczytaniu „Tamtych dni, tamtych nocy” raczej zapisałbym się do tej pierwszej grupy (choć i tak wolę filmową ekranizację), jednak „Pięć zauroczeń” sprawiło, że się odkochałem.

Wywiad z Mateuszem Gajdzikiem – liderem Vane i Witchking - Zespoły i Artyści

Mateusz Gajdzik dowodzi jednym z najlepszych polskich zespołów melodic death metalowych Vane, którzy od kilku lat w swoich tekstach nawiązują do tematyki pirackiej. Niedawno na scenę natomiast powrócił jego drugi band – Witchking. Z tej okazji zamieniłem z nim parę słów!

 -

Odwiedzin: 2089

Autor: pjKultura

Orły 2017 wylądowały! Znamy zwycięzców - Kultura

W poniedziałkowy wieczór, 20 marca przyznano Orły, czyli polskie odpowiedniki Oscarów. Wielkim triumfatorem ceremonii został „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Miał aż 14 nominacji, a ostatecznie zgarnął osiem statuetek, w tym za najlepszy film i reżyserię. Gratulujemy!

"Last Christmas" – Last Christmas I gave you my heart - Recenzje filmów

Grudzień zawsze napawa mnie optymizmem. Temperatura spada, na dworze zaczyna prószyć śnieg, a sklepy i okolica wypełniają się świątecznymi ozdobami. W takim czasie zwyczajnie nie mam ochoty na poruszające trudne tematy produkcje, ponieważ sama atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia po prostu temu nie sprzyja. W tym wyjątkowym okresie poszukuję nieskomplikowanych, miłych dla oka, radosnych w odbiorze obrazów, które mnie rozbawią, może czasem wzruszą, ale przede wszystkim zapewnią dobrą, niewymagającą myślenia rozrywkę. A jeśli do tego natchną do zrobienia czegoś albo zmienią nieco mój dotychczasowy pogląd na dane sprawy, to już w ogóle będę usatysfakcjonowany. Takim obrazem okazał się „Last Christmas” z Matką Smoków w roli głównej.

Nowości

 -

Odwiedzin: 82

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 161

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 91

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 209

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Artykuły z tej samej kategorii

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.553

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję