
2 461
2 753 min.
Ludzie kina
pj (12944 pkt)
1190 dni temu
2020-08-29 14:53:54
Bohater niniejszego artykułu grywał więcej postaci większych niż życie – zarówno prawdziwych, jak i fikcyjnych. I robił to nad wyraz przekonująco. Może nie na miarę Oscara, ale zawsze z klasą. Bez zadęcia. Jako Czarna Pantera zmienił kino komiksowe – otworzył je na czarnoskórych herosów. Zresztą sam film z 2018 roku w reżyserii Ryana Cooglera (który wcześniej zaskoczył widzów bardzo dobrą produkcją pt. „Creed: Narodziny legendy”, z doskonałym na drugim planie Sylvestrem Stallone) tak spodobał się milionom fanów Marvela oraz wielu krytykom, że znalazł się wśród najlepszych tytułów roku. Nie uważam, aby zasługiwał na oscarową nominację (scenariusz i niektóre sceny z CGI kulały), ale doceniam go w kategorii „fenomenu afrofuturyzmu”.
Chadwick Boseman jako T Challa (źródło: youtube.com/screenshot)
Do „Czarnej Pantery” jeszcze powrócę. Pozwólcie jednak, że najpierw skupię się na utalentowanym Chadwicku Bosemanie. Mężczyzna o tym, że zaatakował go nowotwór jelita grubego, dowiedział się w 2016 roku. Wtedy było to jeszcze trzecie stadium. Niestety, mimo skomplikowanych operacji oraz chemioterapii, rak rozwinął się do czwartego stopnia. Wiadomość o śmierci aktora (przekazała ją agentka aktora Nicki Fioravante) wywołała u mnie (i wielu inny ludzi) duży szok, bo o chorobie Chadwicka nic nie wiedziałem. Nawet w ostatnim filmie pt. „Pięciu braci” nie wyglądał na człowieka, który prowadzi osobistą batalię ze strasznym, gnieżdżącym się wewnątrz wysportowanego ciała, wrogiem. Kto by pomyślał, że już wcześniej, w superbohaterski kostium ubrany był facet, który tak cierpiał.
Chadwick Boseman odszedł we własnym domu w Los Angeles, otoczony najbliższą rodziną. Do samego końca czuwała przy nim żona – Taylor Simone Ledward (związana z branżą muzyczną, absolwentka Uniwersytetu Kalifornijskiego). Ostatni raz byli widziani wspólnie w lutym na 69. meczu gwiazd NBA w Chicago. Nie mieli dzieci. Zresztą gwiazdor niewiele opowiadał o życiu prywatnym. To, że poślubił Taylor, wyszło na jaw dopiero po śmierci aktora.
Chadwick Boseman (źródło: youtube.com/screenshot)
Był raczej skromnym człowiekiem o łagodnym usposobieniu, unikającym hollywoodzkiego blichtru. Może dlatego był tak uwielbiany przez widzów oraz kolegów z filmowej branży, którzy publicznie wyrazili ból i niedowierzanie. Tak np. o Chadwicku napisał Denzel Washington: „Był genialnym artystą, który pozostanie z nami na wieczność dzięki swoim kultowym występom podczas swojej krótkiej, ale znakomitej kariery”. Z kolei Mark Rufallo (filmowy Hulk), kompan z planu „Avengers: Wojna bez granic” pożegnał aktora tymi oto słowami: „Praca z tobą i poznanie ciebie to był najwyższy zaszczyt. Cóż za hojny i szczery człowiek. Uwierzyłeś w świętość tej pracy i dałeś z siebie wszystko...”. Swojej rozpaczy nie krył też Chris „Kapitan Ameryka” Evans. „Jestem całkowicie zdruzgotany. To boleśnie złamało moje serce. Chadwick był wyjątkowy. Prawdziwy oryginał. Był głęboko zaangażowanym i nieustannie ciekawym artystą. Zostało mu jeszcze wiele niesamowitej pracy do stworzenia. Jestem nieskończenie wdzięczny za naszą przyjaźń. Spoczywaj w mocy, królu” – napisał na oficjalnym Instagramie.
Co ważne, Bosemana wspominał także na Twitterze Martin Luther King III (syn słynnego działacza na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów): „Jako Czarna Pantera był dla wielu superbohaterem. I pomimo swojej 4-letniej walki z rakiem, walczył dalej i inspirował. Będzie go brakowało”.
Od małych epizodów do Księcia
Chadwick Aaron Boseman urodził się 29 listopada 1977 roku w Anderson w stanie Karolina Południowa. W jego żyłach płynęła krew przodków z ludu Limba zamieszkującego obszar dzisiejszego Sierra Leone. Już we wczesnej młodości pragnął związać przyszłość ze światem kina i teatru. Jak postanowił, tak zrobił. Był inteligentnym mężczyzną. W 2000 roku ukończył najpierw wydział reżyserii na Uniwersytecie Howarda, a później kontynuował naukę na British American Drama Academy. Zajmował się nawet pisaniem scenariuszy do spektakli (był nominowany do nagrody Joseph Jefferson Award), a przez kilka lat pracował jako instruktor aktorstwa w Schomburg Center for Research in Black Culture.
W 2003 roku wystąpił w jednym z odcinków serialu pt. „Brygada ratunkowa”. Co prawda, od tej pory nie rozpoczęła się jego kariera, ale został zauważony na tyle, że dostawał kolejne niewielkie gościnne role. Oczywiście w serialach. Chadwick pojawił się chociażby w „Dowodach zbrodni”, „CSI: Kryminalnych zagadkach Nowego Jorku”, „Fringe: Na granicy światów” oraz „Ostrym dyżurze”.
Debiut na dużym ekranie przyszedł wraz z kreacją w biograficznym obrazie pt. „Ekspres – bohater futbolu”. Jako gwiazda futbolu amerykańskiego – Floyd Little, przykuł uwagę widzów. Był wtedy rok 2008, a Boseman stawał się coraz bardziej rozpoznawalny. Zamieszkał więc na stałe w Los Angeles. Z drugiego planu trafił wreszcie na pierwszy. Mowa o głównej roli w filmie pt. „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy”, gdzie partnerował m.in. Harrisonowi Fordowi. Tam wcielił się w Jackiego Robinsona, czyli pierwszego czarnoskórego baseballistę, występującego w najważniejszej lidze baseballu – MLB (za tę kreację otrzymał pierwszą z czterech nominacji do nagród Czarne Szpule).
2016 zmienił jego życie o 180 stopni. To wówczas mogliśmy podziwiać młodego aktora w produkcji Marvel Studios. Wytwórnia ta już wcześniej podpisała kontrakt z Bosemanem (mieli panowie producenci nosa!). Kiedy pierwszy raz pokazał pazury Pantery w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”, zawładnął ekranem. Był tak magnetyczny, że reszta aktorów, łącznie z Robertem Downeyem Jr. została „ustawiona pod ścianą”. Nic dziwnego, że szybko jego postać dostała oddzielny film. W tym samym roku 2018 zachwycał jeszcze w „Avengers: Wojnie bez granic", a w finałowym „Avengers: Koniec gry” wspaniale pożegnał się z fanami. Za zagranie Czarnej Pantery nominowano go m.in. do nagrody Saturna.
Co ciekawe, zanim stał się władcą Wakandy, dwa lata prędzej, był ponownie utalentowanym sportowcem w „Ostatnim gwizdku”, gdzie poznał samego Kevina Costnera. No i wcielił się w legendarnego muzyka – James Browna w biograficznym „Get on Up” wyprodukowanym przez Micka Jaggera. Był także Thurgoodem Marshallem w dramacie prawniczym pt. w „Marshall” (2017), a więc konkretniej pierwszym Afroamerykaninem, który zasiadł w Sądzie Najwyższym. Starał się więc, jak mógł, aby w swoim portfolio umieścić nie tylko role sportowców czy herosów.
Wymarzony T’Challa
Jednak czarnoskóry Książę (a później Król) z komiksu Marvela. Z tej roli fani Chadwicka będą go pamiętać najbardziej. W 2016 roku stał się jeszcze władcą Księżyca w fantastycznym widowisku pt. „Bogowie Egiptu”. Ale jako T'Challa przyćmił boga Tota. Mało tego, Boseman przeobraził się w bohatera całych pokoleń, w symbol i ikonę.
Chadwick Boseman jako T Challa (źródło: materiały prasowe)
„Czarna Pantera” mimo średnich walorów fabularnych, okazałą się w USA nie tylko ogromnym wydarzeniem kulturalnym. By to również spory fenomen społeczny i pierwsza duża produkcja z udziałem przede wszystkim afroamerykańskich aktorów i aktorek. Film zarobił 700 mln dolarów! Nic dziwnego. Czarnoskórzy widzowie chodzili go oglądać do kin wręcz masowo, nawet po kilka razy. Z sześciu nominacji do Oscara, ostatecznie obraz otrzymał trzy statuetki – za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową, najlepsze kostiumy i scenografię.
Boseman przecierał szlaki. Był pierwszym, grywał pierwszych (też autentycznych bohaterów). Jeszcze pokazałby się dobrze z innych stron, w różnych gatunkowych produkcjach. Smutno, że już więcej nie dane mi będzie tego doświadczyć.
A Wy za jaką rolę szczególnie lubicie Chadwicka poza Czarną Panterą? Czy oglądaliście inne filmy z tym aktorem?
Rola muzyka Jamesa Browna:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Rola czarnoskórego baseballisty w filmie „42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy”:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Ten poniższy hołd z najsłynniejszą kreacją wzrusza. Gdy Chadwick krzyczy: „Wakanda Forever!”, mam ciarki na plecach!
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Aktualizacja - 1 września:
I jeszcze jeden hołd od Marvela dla Chadwicka:
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Chadwick Boseman – "Wakanda Forever"
Więcej artykułów od autora pj

Comedy Wildlife Awards 2023: "Polskie" kłótliwe dzwońce i kangur z "gitarą" - Fotografia/Malarstwo
Zwierzęta są jak ludzie. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na nagrodzone zdjęcia w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. Na jednym z nich, tym głównym, pewien kangur zachowuje się tak, jakby grał na niewidzialnej gitarze. Na drugim, też zwycięskim, ale w kategorii Junior Award, młody dzwoniec (mały ptak z rodziny łuszczakowatych) „strzela focha”, bo chyba jedzonko dostarczone przez rodziców nie było smaczne. A więc „ludzkie zachowania”, przez co też tak prawdziwe, emocjonalne, ale i bardzo zabawne! W tym drugim przypadku mowa nawet o ptakach sfotografowanych przez Polaka – Jacka Stankiewicza!

Nowa-stara i ostatnia. Beatlesi w piosence "Now and Then"! - Muzyczne Style
Paul McCartney i Ringo Starr oraz nieżyjący John Lennon i George Harrison – tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać! Jako członkowie zespołu The Beatles zwojowali muzyczny świat dekady temu. A dziś… wracają. Wszyscy. W jednym utworze. „Now and Then” to połączenie starego z nowym. Nostalgiczna podróż w czasie i hołd dla legend rocka. Archiwalne demo sprzed 50 lat, które wreszcie, dzięki udziale Sztucznej Inteligencji udało się dokończyć i wydać w cyfrowo odświeżonej formie. Dla niektórych fanów to mistyczne przeżycie, inni marudzą, że lepiej wrócić do ich najlepszych, wykonywanych w dawnej epoce, piosenek.

"Sploty" – Jaśmin fonograficznie zakwita! Subtelnie i mocno kobiecości dotyka! - Recenzje płyt
Wiosna dawno za nami. Prawdziwy jaśmin pojawi się za rok. Ale w oczekiwaniu na jego słodki zapach, można tej jesieni sięgnąć po zamiennik – równie skuteczny afrodyzjak w postaci pierwszego pełnoprawnego albumu duetu Jaśmin, czyli Agaty Gałach i Karoliny Sienkiewicz. „Sploty” to płyta przemyślana, wysmakowana, czuła muzycznie i lirycznie. Współpraca dziewczyn trwa od kilku lat i zaowocowała już albumem solowym Agaty, jednak teraz obie panie splotły swoje talenty, by pokazać światu jak brzmią w duecie. A brzmią wspaniale!
Nagrody Nobla 2023 – krótkie podsumowanie i wszyscy laureaci - Kultura
Tradycji niech stanie się zadość. Zakończył się Tydzień Noblowski 2023, zatem pora zebrać w jeden tekst informacje o laureatach. Kto i za co otrzymał Złoty Medal, kaligrafowany dyplom i pokaźną sumę pieniędzy? Jak brzmią uzasadnienia przyznania tak prestiżowej nagrody akurat tym, a nie innym osobom w dziedzinach fizyki, medycyny, chemii i literatury. Dlaczego tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla ma duże znaczenie?
"Ten się śmieje, kto ma zęby". Ten dostaje Nike, kto ma lekkie pióro! - Kultura
Gdyby zapytać w ulicznej sondzie napotkanych ludzi, z czym kojarzy im się słowo Nike, to pewno odpowiedzieliby, że z popularną marką obuwia. Część z kolei dumnie stwierdziłaby, że chodzi o grecką boginię zwycięstwa. Tymczasem w Polsce ma ono inne znaczenie, bliższe jednak owej bogini niż butom. Mowa oczywiście o prestiżowej, przyznawanej od ponad 20 lat, nagrodzie literackiej. W roku 2023 otrzymała ją Zyta Rudzka za książkę pod jakże obrazowym tytułem „Ten się śmieje, kto ma zęby”. O czym ona opowiada? Odpowiedź w poniższym tekście znajdziecie.
Polecamy podobne artykuły

Reżyser "Black Panther 2" ujawnia, że nowy bohater Marvela jest tak silny jak Thor i Hulk! - Artykuły o filmach
"Black Panther: Wakanda Forever", ostatni film Marvela z obecnej fazy, wchodzi na ekrany kin w tym listopadowym tygodniu. I jest bardzo wyjątkowy z wielu powodów. Z jakich konkretnie? O tym przeczytacie w niniejszym artykule.

"Czarna Pantera" – Kit Cat - Recenzje filmów
Człowiek-Kot. Brzmi śmiesznie? A jednak właśnie tacy superbohaterowie pojawiają się w komiksach i filmach Marvela. W końcu bowiem wśród nich już wcześniej pojawili się ci, którzy swoim „przydomkiem” nawiązywali do zwierząt. Warto choćby w tym temacie wyróżnić Człowieka-Mrówkę (Ant-Man), Rosomaka (Wolverine), czy oczywiście Człowieka Pająka (Spider-Man). I każdy z nich miał w sobie coś dzikiego – Ant-Man mógł zmniejszać kształty, Wolverine ciął pazurami, a Spider-Man budował sieci. A ponieważ seria Marvela wciąż ma się dobrze, to nikogo nie powinna zdziwić decyzja, że wkrótce potem na ekranach kin zadebiutować miał kolejny „zwierzęcy” superbohater, który tym razem okazał się być Czarną Panterą.

"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" – Figurki rozstawione, zaczynamy bitwę! - Recenzje filmów
Teraz już jestem pewny, że w żyłach braci Russo płynie poza krwią „komiksowa substancja”, dzięki której tak dobrze czują i bez problemu wchodzą w świat Marvela, przenosząc go na wielki ekran. Anthony i Joe już przy „Zimowym żołnierzu” pokazali, na co ich stać. Tak, jakby filmowcy – fani komiksów nakręcili film dla widzów – także fanów. I choć fabularnie „Wojna bohaterów” nieco siada, sama niepozbawiona klisz intryga nie wciąga, jak należy, to w kategorii widowiska i scen akcji to najwyższa półka.
Teraz czytane artykuły

Chadwick Boseman – "Wakanda Forever" - Ludzie kina
Rankiem 29 sierpnia 2020 roku świat obiegła smutna informacja. W wieku 43 lat zmarł władca afrykańskiego królestwa Wakandy – czarnoskóry Książę T'Challa. Człowiek honoru. Praworządny. Charyzmatyczny. Godzien wielu odznaczeń. A konkretniej aktor, który go kreował. Chadwick Boseman – bo o nim mowa – dzięki roli Czarnej Pantery stał się popularny w każdym zakątku naszego globu. Marvel wyniósł Chadwicka na szczyt. Ale wsadził też do szufladki, z której aktor dzielnie próbował się wydostać. Dzielnie walczył również z rakiem okrężnicy. Niestety, ta przebiegła bestia zabija młodych i wytrzymałych.

"Wiking" – Szał Berserka, pióro Szekspira - Recenzje filmów
Ponad 20 osób przybywa na wieczorny seans do włocławskiego kina na film kosztujący 90 mln dolarów. Niektórzy jednak jeszcze nie wiedzą, że „Wiking” (oryg. „The Northman”) to nie takie widowisko przygodowe, jak sugerował plakat albo zwiastun. No bo na Odyna! Gdzie dalekie wyprawy i podboje? Gdzie wielkie bitwy i ciężkie wojowników znoje? Gdzie futra z niedźwiedzia? Jest za to bohater, którego co jakiś czas mroczna wizja nawiedza. „Pomszczę Cię, Ojcze. Uratuję Cię, Matko…” – kilka razy takie słowa wypowiada z zaciśniętymi zębami. Książę Amleth z gołym torsem i bez hełmu z rogami. Na granicy szaleństwa. Krwią umazany. Niszczącą siłą opętany…

"Kid A" – Futurystyczny geniusz - Recenzje płyt
5 listopada 2021 roku na serwisy streamingowe oraz półki sklepowe w wersji CD, kasetowej, a także winylowej trafiła wyjątkowa reedycja dwóch słynnych albumów art-rockowego zespołu Radiohead. Brytyjska kapela postanowiła uczcić w ten sposób 21. oraz 20. rocznicę wydania kolejno płyty „Kid A” oraz „Amnesiac”. Oprócz dwóch dysków z utworami ze wspomnianych krążków, dołączony został jeszcze jeden, zawierający kilkanaście nieopublikowanych nigdy wcześniej nagrań, pochodzących z okresu prac nad owymi płytami. Ponadto w skład wydawnictwa wchodzi 36-stronicowa książeczka.

Piękno i urok zimy - Intrygujące
Zima to pora roku, kiedy wszystko zamiera na pewien czas, zasypia, by obudzić się wiosną. Zobacz, jak wygląda krajobraz podczas tej najzimniejszej pory roku, gdy wszystko pokryte jest białym puchem. Filmik został nagrany w 2013 roku.

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina
Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!
Nowości

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale
Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści
Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści
Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje
Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści
24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

Comedy Wildlife Awards 2023: "Polskie" kłótliwe dzwońce i kangur z "gitarą" - Fotografia/Malarstwo
Zwierzęta są jak ludzie. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na nagrodzone zdjęcia w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. Na jednym z nich, tym głównym, pewien kangur zachowuje się tak, jakby grał na niewidzialnej gitarze. Na drugim, też zwycięskim, ale w kategorii Junior Award, młody dzwoniec (mały ptak z rodziny łuszczakowatych) „strzela focha”, bo chyba jedzonko dostarczone przez rodziców nie było smaczne. A więc „ludzkie zachowania”, przez co też tak prawdziwe, emocjonalne, ale i bardzo zabawne! W tym drugim przypadku mowa nawet o ptakach sfotografowanych przez Polaka – Jacka Stankiewicza!
Artykuły z tej samej kategorii

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina
Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina
Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina
Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina
Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina
Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
1.063