O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Bon Appetit doktorze Lecter! - Artykuły o filmach

Zna go każdy miłośnik kina i literatury, ale chyba nikt nie chciałby stanąć z nim do konfrontacji. To postać magnetyczna i odrażająca jednocześnie. Nadal zajmuje wysokie miejsce w rankingach na najbardziej przerażających antagonistów w historii kina. Smakosz wina, koneser wybornej kuchni, znawca sztuki i muzyki klasycznej, wybitny psychiatra i… kanibal.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (14667 pkt)
Ilość odwiedzin:
8 682
Czas czytania:
10 135 min.
Autor:
pj (14667 pkt)
Dodano:
4124 dni temu

Data dodania:
2013-04-12 10:55:37

Dr. Lecter powrócił. Tym razem na małym ekranie. Telewizja NBC wyprodukowała, mający właśnie swoją premierę, serial pt. „Hannibal”. Czy nowy aktor, Mads Mikkelsen, sprosta roli, którą tak perfekcyjnie wykreował Anthony Hopkins? Czas pokaże, gdyż trudno po pilotowym odcinku jednoznacznie na te pytania odpowiedzieć. Ważne, że wizualnie perfekcyjny, fabularnie intrygujący, może będzie kultowy niczym „Dexter”.  

 

źródło: www.hollywoodreporter.com, Mads Mikkelsen jako "Hannibal" 2013

 

Artykuł ten nie jest jednak recenzją „Hannibala”. Na nią przyjdzie czas po seansie wszystkich odcinków. Pozwólcie zatem, że powrócę do samej postaci Lectera. Jak do każdego seryjnego mordercy tak i do niego czujemy odrazę. Mimo to nas fascynuje.

 

Jego stwórcą był pisarz Thomas Harris. Wydany w 1981 roku „Czerwony smok” zachwycił wielu miłośników kryminałów. A nakręcony na podstawie kolejnej powieści, film pt. „Milczenie owiec” zahipnotyzował zarówno widzów jak i krytyków (5 zasłużonych Oscarów).

 

Przed wami historia człowieka, który został kanibalem, psychiatrą i seryjnym zabójcą:

 

UWAGA. Ostrzegam przed … spoilerami, tych którzy nie widzieli filmów i nie czytali książek.

 

Dzieciństwo Hannibala było koszmarem. Urodził się na Litwie w 1935 roku. II wojna światowa zabrała mu wszystkich, których kochał. Ale nie śmierć rodziców odcisnęła na nim największe piętno. Największy ciosem w serce było zamordowanie przez hitlerowców jego małoletniej siostrzyczki – Miszy. Sam się uratował. Trafił do sierocińca, gdzie odnalazł go wuj. Marzył wówczas tylko o jednym: zemście. Tym bardziej, że po latach dowiedział się, że Misza została zjedzona, a on poczęstowany kawałkiem jej ciała.

 

"Są dni, kiedy budzimy się innym człowiekiem"

 

Młody Lecter już od najmłodszych lat wykazywał się niezwykłą inteligencją. Mroczna natura osobowości dała  o sobie znać, gdy miał 13 lat. Wówczas miał swój pierwszy raz (oczywiście nie stosunek z kobietą). Mowa o pierwszym popełnionym morderstwie. W wieku 18 lat zemsta przerodziła się w realne działanie. Udało mu się odnaleźć zabójców siostry. Daruje wam w tym momencie szczegółowych opisów co z nimi zrobił. Wspomnę tylko, że od tej pory w jego prywatnym menu często pojawiała się wątróbka – oczywiście ludzka. A na deser kawałek mózgu i płuc.

 

źródło: www.nytimes.com, Gaspard Ulliel w filmie "Hannibal: Po drugiej stronie maski"

 

Hannibal zdobywał wykształcenie w dziedzinie anatomii (nie dziwi ten fakt). Po ukończeniu studiów został cenionym psychiatrą. Pomógł wielu zagubionym ludziom (no może nie wszystkim …)

 

"Nic nie czyni człowieka bardziej bezbronnym niż samotność, może tylko chciwość."

 

Ukrywał to kim jest w rzeczywistości, umiejętnie zacierał ślady do dnia, gdy trafił na godnego siebie przeciwnika: agenta FBI Willa Grahama, człowieka diabelnie inteligentnego. Rozpracowany, trafił do więzienia. Sąd wymierzył mu dożywocie. Jednak ogromna przenikliwość i fakt, że był psychiatrą sprawił, że FBI zaczęło korzystać z jego pomocy w łapaniu innych psychopatów.

 

Lecter pomógł m.in. Grahamowi (nadal darzył go szacunkiem) w ujęciu psychopaty o pseudonimie "Zębowa wróżka" mordującego całe rodziny, a także agentce Clarice Starling ścigać „Buffalo Billa”, który z pasją i zaangażowaniem obdzierał ze skóry młode kobiety.

 

Dla Hannibala Clarice była ważną osobą, ponieważ przypominała mu zamordowaną siostrę. To było coś więcej niż nić sympatii i przyjaźni. Obsesja, podniecenie, miłość, głód …

 

„Może lubię na Ciebie patrzeć i wyobrażać sobie jak smakujesz?”

 

W trakcie rozwiązywania sprawy zabójstw niewinnych kobiet przez Billa, przebiegły Lecter znalazł sposób na ucieczkę z więzienia. Zrobił to tak brawurowo, że do dziś mam ciarki na plecach podczas oglądania tej sceny.

 

źródło: www.deviantart.net, Anthony Hopkins, "Milczenie owiec"

 

Hannibal nie zaznał jednak spokoju. Nawet w dalekiej Florencji jako kustosz muzeum, nie mógł się ukryć. Polował na niego inspektor tutejszej policji oraz niejaki Mason Verger, jego dawny pacjent. Mason dawno temu chodził do Lectera na terapię. Na jednym ze spotkań Hannibal dał mu narkotyk, po którym Verger straszliwie się okaleczył. Mimo starań, ponownie nikt nie miał szans z kanibalem i plan zemsty skończył się tragicznie dla obydwu panów.

 

źródło: www.culture.com, Anthony Hopkins, "Hannibal"

 

"Muszę się przyznać, że poważnie myślę... o zjedzeniu pańskiej żony" (do inspektora policji)

 

Portret psychologiczny Lectera:

 

Jego wzrok wzbudzał dreszczyk strachu. Dzięki wrodzonym i nabytym cechom: przebiegłości, pomysłowości, inteligencji, Hannibal radził sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Znał doskonale budowę ciała człowieka. Gdy zaczął pracować jako psychiatrą, wydobywał z najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy, najbardziej skryte tajemnice.
 

„Blizny przypominają nam przeszłość, ponieważ potwierdzają, że była rzeczywistością”.

 

Co dziwne, mimo swojego okrucieństwa nie wzbudza w nas odrazy. To wyrafinowany intelektualista, chłodny emocjonalnie, w którym ukrywa się przyczajona bestia. Ale swoją  błyskotliwością sprawią, że nie potrafimy mu się oprzeć.

 

Lecter wyróżnia się w gąszczu wielu innych filmowych psychopatów, gdyż jest od nich inny. Hannibal manipuluje osobami, z którymi rozmawia. Może przywołać złe wspomnienia, zmusić do otwarcia się przed nim. To powoduje, że jest postacią nad wyraz intrygującą.

 

"Zło jest fascynujące, zaś dobro zbyt mało efektowne"

 

Tylko jak przekonać doktora Lectera, że polecane przez nas kotleciki drobiowe, są znacznie smaczniejsze niż jego ulubione „dania”. Tego nie wiem.

 

Filmy: „Łowca (1986)” – zmiana nazwiska na Lector i obsadzenie w tej roli Briana Coxa było lekkim nieporozumieniem, „Milczenie owiec  (1991)”, „Hannibal (2001)”, „Czerwony smok (2002), „Hannibal: Po drugiej stronie maski (2007)”, serial  „Hannibal (2013)”.

 

źródło: state-lines.com, Brian Cox, "Łowca"

 

Aktorzy: Brian Cox, sir Anthony Hopkins, Gaspard Ulliel, Mads Mikkelsen.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

-1 (13)

Mistrzu
4120 dni temu

Jestem wielkim fanem książek o Hannibalu i filmów, jednak serial niespecjalnie przypadł mi do gustu. Trzeba przyznać, że drugi odcinek jest o wiele lepszy, bo pierwszy ledwo wytrzymałem, mam jednak nadzieję, że kolejne części bardziej mnie wciągną. Antony Hopkins stworzył postać nie do podrobienia, chociaż młody aktor z "Hannibal. Po drugiej stronie maski" też był niesamowity. Serial oglądam z przyjemnością, ale nie wyczekuję specjalnie kolejnych odcinków, jak to miało miejsce przy wszystkich sezonach Dextera ;)
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora pj

Ach te "Garbusy" i "Ogórki" – niemijająca pasja do starych i kultowych aut! - Ciekawostki motoryzacyjne

Maluchy, Syrenki, Polonezy i inne samochody, dzisiaj pachnące oparami retro, dawniej – w latach 90. – królowie i książęta szos. Czy całkiem zniknęły? O nie! Nadal można je spotkać, ale nie tyle na ulicach miast i miasteczek, co raczej na różnych zlotach dla miłośników motoryzacji. Do tej grupy należą też jakże popularne, jeszcze starsze, zabytkowe Garbusy i Ogórki. Co takiego mają w sobie te pojazdy, że ciągle są tak uwielbiane? Za odpowiedź na to pytanie wystarczą poniższe zdjęcia, z których bije magia starych aut marki Volkswagen. Ich wyjątkowość kryje się nie tylko w samym kształcie. One integrują pasjonatów – i tych najmłodszych, i najstarszych. Mają bowiem „duszę” i są traktowane niczym członkowie rodziny. O tym wiedzą np. uczestnicy zlotu odbywającego się nad Jeziorem Lubiechowskim na Kujawach.

 -

Odwiedzin: 273

Autor: pjIntrygujące

Komentarze: 1

Majestatyczny, choć smutny. Stary Dąb szypułkowy na Kujawach! - Intrygujące

W małej krainie Telążna Leśna stoi sobie na środku polany dąb wielki. Jak z baśni, czasy ostatnich królów pamiętający. Okazałe to drzewo, szypułkowym zwane. O gałęziach rozłożystych. W którym schronienie można znaleźć. Dlaczego zatem „smutne”?

 -

Odwiedzin: 170

Autor: pjKosmos

Gliese 12b – nowa Ziemia? - Kosmos

Znajduje się „tylko” 40 lat świetlnych od nas. W skali kosmosu ta liczba wydaje się być mała, ale jeśli brać pod uwagą obecne możliwości technologiczne, to jednak daleko tam, oj daleko. Na Gliese 12b nie polecimy, lecz i tak powinniśmy „podziękować” NASA i ESA za to, że ich teleskopy odkryły na tę planetę. Co o niej wiemy? Czy faktycznie jest to Ziemia 2?

 -

Odwiedzin: 141

Autor: pjKultura

Cannes 2024: Złota Palma dla amerykańskiej "Anory", a Honorowa dla Lucasa! - Kultura

Za nami 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, czyli wyjątkowo prestiżowy festiwal na świecie. Znaleźć się na nim to zaszczyt, a wygrać główną nagrodę to już całkiem powód do dumy. W tym roku ze Złotej Palmy cieszył się reżyser Sean Baker, bo to właśnie jego „Anora” zdobyła ten najwyższy laur w Konkursie Głównym. Radość była tym bardziej uzasadniona, gdyż to pierwsza od 13 lat produkcja ze Stanów Zjednoczonych, która zwyciężyła w Cannes (wcześniej było to „Drzewo życia”). Dla niektórych równie, jeśli nie mocniej, zaskakujący był też werdykt przyznania honorowej Palmy dla twórcy „Gwiezdnych wojen”!

Fanfilm na pustyni, czyli klimatyczny "Mad Max: Hope and Glory"! - Artykuły o filmach

Z filmami nakręconymi przez fanów za grosze bywa różnie. Mowa oczywiście o samej jakości – zdjęciach, grze aktorskiej czy scenariuszu. Jedno jest za to pewne, wszystkie łączy wielkie bijące serce pasjonatów – miłość do danego uniwersum albo bohatera. Było to już widać w polskiej produkcji o Wiedźminie, czyli „Pół wieku poezji później”. Podobnie jest przy „Hope and Glory” od Brightstone Pictures. Tutaj też zadziałał mniej lub bardziej każdy element. W oczekiwaniu na kolejne części sagi George’a Millera, w tym „Furiosę”, warto obejrzeć ten dostępny na YouTube fanfilm. Twórcom udało się bowiem zachować klimat postapo z kinowych widowisk o Mad Maxie i zgrabnie połączyć znane tropy. Inspirowali się przecież nie tylko wysokooktanowym „Fury Road”, ale także „Wojownikiem szos” i grą z 2015 roku od Avalanche Studios.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 8682

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Bon Appetit doktorze Lecter! - Artykuły o filmach

Zna go każdy miłośnik kina i literatury, ale chyba nikt nie chciałby stanąć z nim do konfrontacji. To postać magnetyczna i odrażająca jednocześnie. Nadal zajmuje wysokie miejsce w rankingach na najbardziej przerażających antagonistów w historii kina. Smakosz wina, koneser wybornej kuchni, znawca sztuki i muzyki klasycznej, wybitny psychiatra i… kanibal.

Zuza Bera ma dla fanów "Cukier Benzynę"! - Zespoły i Artyści

21 października 2022 roku młodziutka artystka Zuza Bera podarowała słuchaczom kolejny prezent. Gdyby potraktować go dosłownie, to najbardziej zadowoleni będą właściciele aut oraz łasuchy lubiący słodkości. Ale „Cukier Benzyna” to energiczny, nowoczesny singiel, który porusza nie temat drogiej benzyny czy braku cukru na półkach. Opowiada bowiem o… nieszczęśliwej miłości. Co jeszcze wiadomo o samej piosence i wykonującej ją Zuzi?

Nie żyje Chester Bennington – frontman Linkin Park! - Zespoły i Artyści

Smutna informacja dotarła do nas zza oceanu w czwartek 20 lipca. Chester Bennington – charyzmatyczny lider popularnej grupy rockowej Linkin Park popełnił samobójstwo! Miał dopiero 41 lat. Artysta od lat walczył z alkoholizmem, uzależnieniem od narkotyków i depresją.

Clödie prezentuje klip do nowego singla "Hold On" - Zespoły i Artyści

13 października 2021 roku, zespół rockowy Clödie wydał nowy singiel wraz z utrzymanym w czerni i bieli teledyskiem. „Hold On” to spokojny utwór o kimś zagubionym, nieszczęśliwym, przygnębionym. Warto go posłuchać, warto obejrzeć klip. Tym bardziej, że mądry tekst śpiewany jest przez utalentowaną wokalistkę Klaudię Trzepizur, która niczym współczesna, samotna amazonka hipnotyzuje, galopując na koniu wzdłuż plaży!

"Dygot" – Biały demon, czarne życie - Recenzje książek

Po lekturze „Rdzy”, już wiedziałem, że z Jakubem Małeckim tak łatwo się nie rozstanę. Że prędzej, czy później ponownie wejdę do jego świata spraw codziennych. Małecki to pisarz, który potrafi niemalże poetycko ukazywać małe ludzkie dramaty, to zwykłe/niezwykłe życie ze wszystkimi barwami i odcieniami, wzlotami i bolesnymi upadkami. Starszy „Dygot”, czy nowszy „Horyzont”? Takie zadałem samemu sobie pytanie na progu miejscowej biblioteki. Obie książki miały znakomite opinie, ale wybrałem jednak tą pierwszą. I właśnie o niej pragnę Wam na łamach portalu Altao.pl opowiedzieć.

Nowości

"Piosenki dla dzieci. Część 1" – Jak Ciocia Aga śpiewem przytula - Recenzje płyt

Do rodziców: pamiętacie, gdy Majka Jeżowska zachęcała Was do wspólnej zabawy swoimi piosenkami? Zapewne tak! Do dzieci: chcecie poczuć się jak Wasi kilkuletni wówczas rodzice? Wreszcie na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album, który w pełni na to pozwala. Łączy pokolenia. O wartościach ważnych opowiada i do tańca zaprasza. Ma taki zwykły tytuł, ale jednocześnie roztacza tak niezwykłą aurę. W czym zasługa autorki tekstów i wokalistki – Agnieszki Sadowskiej. Jako Ciocia Aga jest godną następczynią wspomnianej Majki Jeżowskiej. Jej „Piosenki dla dzieci” to płyta melodyjna, która sprawia, że zawsze świeci słońce.

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3695

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Top 10 filmowych bliskich spotkań z obcą kosmiczną cywilizacją - Artykuły o filmach

W listopadzie 2016 roku na ekrany kin zawitali przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji w filmie „Nowy początek” (oryg. „Arrival”). To, w jaki sposób pokazał wizytę Obcych na Ziemi reżyser Denis Villeneuve zachwyciło wielu widzów i krytyków. A wydawać się mogło, że kolejny obraz o kontakcie z kosmitami nie wniesie do filmowego świata niczego nowego. A jednak się udało. W artykule prezentujemy 10 subiektywnie wybranych, najlepszych produkcji, które stanowią mocną konkurencję dla wyżej wspomnianego dzieła.

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

Arkadiusz Olszewski weźmie Was w "Jasyr"! - Artykuły o filmach

„Jedyny taki film animowany o wielkiej historii z ułańską fantazja, namalowany w całości przez jednego człowieka”. Wystarczyły te promocyjne słowa, abyśmy poświęcili poniższy artykuł „Jasyrowi”. Stworzony przez Arkadiusza Olszewskiego, samouka i pasjonata historii, zmontowany obraz już wkrótce ujrzy światło dzienne. Zwiastun i konkretne fragmenty dowodzą, że jest na co czekać, mimo że nie mamy do czynienia z dynamiczną, widowiskową animacją na miarę netflixowego „Wiedźmina: Zmory Wilka”.

 -

Odwiedzin: 23983

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.565

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję