1 387
1 616 min.
Ludzie kina
admin (46062 pkt)
221 dni temu
2024-02-11 16:52:14
(Altao.pl) Chociaż nie skończyłeś studiów ze scenopisarstwa, to i tak powinniśmy Tobie uścisnąć dłoń, głośno mówiąc: „Witaj mistrzu pióra”. Jako dziennikarz w dziale gospodarczym, podobno rzuciłeś ową profesję w 2019 roku, mając w ręku streszczenie „Kosa”. Czy już wówczas wierzyłeś, że uda się zrealizować film o Tadeuszu Kościuszce? Skąd taka nagła zmiana w Twoim życiu zawodowym?
Micha A. Zieliński: Od zawsze miałem natręctwo myślowe, że coś byłoby fajną sceną filmową. A po kilkunastu latach w mediach byłem już trochę zmęczony nieustającą „transformacją cyfrową”, która oznaczała zwolnienia i coraz mniej czasu na jakościowe dziennikarstwo. A potem dostawałem coraz więcej sygnałów, że mój koncept filmu ma duży potencjał. U wielu osób, których pytałem o opinię na temat mojego pomysłu „westernu kościuszkowskiego”, pojawiał się efekt „wow, ciekawe!”. Skończyłem wtedy 40 lat i pomyślałem, że to ostatni moment na radykalne ruchy zawodowe. To nie był przemyślany plan, tylko skok do basenu bez sprawdzania czy jest w nim woda.
(Altao.pl) Dlaczego akurat Tadeusz Kościuszko? Co Ciebie fascynuje w tej historycznej postaci?
Michał A. Zieliński: Rzadkie połączenie pragmatyzmu z romantyzmem. Był wybitnym inżynierem wojskowym, a zarazem idealistą. Hobbystycznie malował, grał, szydełkował. Potrafił się zakochiwać bez pamięci, ale też racjonalnie krytykować brak odpowiednich przygotowań do powstania. To był wrażliwy żołnierz i lider o czystych rękach. Widział pełnoprawnych obywateli w Żydach, kobietach, czarnoskórych zanim to było modne. A przede wszystkim miał bardzo filmowy życiorys, którym nikt się filmowo nie zajął od przedwojnia.
Kadr z filmu "Kos" (materiały prasowe/fot. Łukasz Bąk)
(Altao.pl) Wiele początkujących scenarzystów trzyma w szufladzie więcej niż jeden tekst, ale rzadko się zdarza, aby ktoś z branży się nim zainteresował. A jak to było u Ciebie? Komu pierwszemu pokazałeś gotowy skrypt, który niczym kula armatnia został wystrzelony w filmowy świat? Czy był to Paweł Maślona (reżyser "Kosa" – przyp. red.)?
Michał A. Zieliński: Rozwój scenariusza ma wiele etapów. Pierwszym ważnym testem był nabór do programu rozwoju scenariuszy „Atelier Scenariuszowe”. Przyjęli mnie. To był pierwszy oficjalny sprawdzian od ludzi z branży. Wiedziałem, że to mam. Tam rozwinąłem tzw. treatment, czyli opis akcji filmu prozą, zazwyczaj na kilka-kilkanaście stron. Z tym trafiłem do Pawła Maślony, którego – dość przypadkowo zresztą – przedstawiła mi Joanna Szymańska na premierze pewnego filmu historycznego. Paweł się zajarał. I już razem atakowaliśmy producenta Leszka Bodzaka. Ten zaryzykował i podpisał ze mną umowę. Po tym wszyscy – ze mną na czele – czekali, czy jestem w stanie dowieźć obietnicę zawartą w koncepcji. Czy będę w stanie napisać dobry scenariusz. Chyba się udało. Pierwszą wersję, tzw. pierwszy draft wysłałem w lutym 2020 roku. Oczywiście potem były setki godzin rozmów z Pawłem, nowe pomysły, zmiany i poprawki, które nanosiłem w kolejnych wersjach.
Michał A. Zieliński (fot. Michał Sierszak/Warszawska Szkoła Filmowa/Aurum Film)
(Altao.pl) Ile czasu poświęciłeś na napisanie, najpierw pierwszego szkicu, a później całej historii? Co okazało się tutaj najtrudniejsze? I dlaczego, jak przystało na prawdziwego kronikarza i bajarza, nie czyniłeś tego z piórem w dłoni?
MAZ: Na pomysł, żeby pisać scenariusz do filmu o Kościuszce wpadłem gdzieś w 2013-2014. Najpierw to miał być serial. Całe jego życie, bitwy. Typowa nuda z Wikipedii. Miałem pomysł na postać, czyli żaden, ale nie na film. Dopiero postać Jeana „Domingo” Lapierre’a, czarnoskórego ordynansa, adiutanta, kucharza Kościuszki otworzyła mi głowę na opowieść o pańszczyźnie, naczelniku, przyjaźni w westernowym kostiumie. Wszystko jest trudne. Jednak pierwsze etapy, wymyślanie i planowanie scenariusza jest najtrudniejsze. Ta pierwsza faza jest niedoceniona. Właśnie treatment to największe wyzwanie, samo pisanie scenariusza daje już więcej zabawy. Więc w tym bólu jest już więcej przyjemności. Pióro? Nie jestem kronikarzem, nie pisałem „całe życie”, ani nie chodzę z notesem. Piszę na starym laptopie, bo taki śliczny, jak te jabłuszkowe dla prawdziwych pisarzy, mi się zepsuł. I dobrze.
(Altao.pl) Czy wcześniej stworzyłeś jakieś inne scenariusze? Jeśli tak, to o czym one opowiadały? Czyżby także dotykały losów słynnego Polaka z dawnej epoki?
MAZ: Napisałem wcześniej 2-3 opowiadania, słabe słuchowisko, kilka niedopieczonych konceptów seriali i filmów. Pierwszy, pełny scenariusz filmu to właśnie „Kos”. Marzyło mi się zrobić coś o Berku Joselewiczu, przywódcy żydowskiego oddziału w czasie insurekcji kościuszkowskiej, ale to raczej nie ma szans realizacji ze względów finansowych.
(Altao.pl) „Kos” jest reklamowany jako „western kościuszkowski” oraz film, którego nie powstydziłby się sam Quentin Tarantino. Taki właśnie był Twój pomysł, aby to nie był pełny martyrologii, pomnikowy epos, a coś zgoła innego, oryginalnego? Jak bardzo wzorowałeś się na tekstach Tarantino i typowych westernach, a ile dodałeś własnego JA do tej opowieści?
MAZ: Razem z Pawłem wyrośliśmy na Tarantino, lubimy jego filmy. I uważamy, że potrafi świetnie prowadzić narrację w sposób atrakcyjny dla współczesnego widza. Zawsze twórczość jest tym, co sam przeczytałeś, zobaczyłeś, poczułeś i co potem przetwarzasz. Ale „Kos” to jest arcypolski film Pawła Maślony, Zielińskiego i całej ekipy, a nie Tarantino. Jeśli ma choć w połowie tak dobre dialogi, tak dobrze budujemy napięcie i stawiamy rewizjonistyczne tezy jak on, to super. Bawią mnie te komentarze, że wziąłem trzy filmy Tarantino i zrobiłem z nich jeden. To byłby przepis na jakiegoś gniota dekady. Zresztą kiedy pracowaliśmy z Pawłem, to gadaliśmy raczej o Peckinpahu, Królikiewiczu, czy Sergio Leone, od którego zresztą sam mistrz Tarantino pożyczał na potęgę.
(Altao.pl) Oglądając „Kosa”, zastanawiałem się, ile jest tam fikcji, a ile faktów. Możesz zatem wyjaśnić tę kwestię? Czy np. Domingo i Dunin to postacie w stu procentach prawdziwe, a szlachcic Duchnowski i Pułkownikowa Giżyńska powstali tylko w Twoje wyobraźni?
MAZ: Prawdziwe są dwie postacie: Kościuszko i Lapierre, czyli Domingo. Prawdziwy jest moment historyczny, okoliczności. Ale cała fabuła i wszystkie pozostałe postacie to fikcja. Tak miało być. Cała wiedza o Kościuszce jest w internetach na jeden klik, ale sztuką jest kogokolwiek zachęcić do tego kliknięcia. Według nas można to zrobić, tylko tworząc wciągający film, a nie ekranizację wpisu z Wikipedii.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - O tym, jak Michał A. Zieliński "Kosa" napisał! Ciekawy wywiad z debiutantem-scenarzystą
Więcej artykułów od autora admin
Ace Ventura w Śródziemiu, czyli "Władca Pierścieni" bez patosu! - Zabawne
Na kanale Your_Kryptonite7 pojawił się kolejny materiał. A co to oznacza? To, że do filmowego świata "Władcy Pierścieni" trafił bohater znany z komedii. Byli już tam Frank Drebin i Jaś Fasola. Teraz w ich ślady poszedł Ace Ventura (Jim Carrey). Trzeba przyznać, że psi detektyw idealnie czuje się w Śródziemiu. Dzięki niemu bardzo znika patos - "zostaje spuszczone powietrze z napompowanego Tolkienowskiego balona". Jak może być inaczej, gdy barwny, szalony, mający ADHD Ventura śpiewa tyłkiem i sam załatwia Wodza Nazguli za pomocą... tyłka tchórza.
Dęblin wita włochate pająki i inne strasznie piękne istoty... - Fotorelacje
Co może się dziać przez kilka dni w domu kultury w jednym z wielu miast w Polsce? Spotkanie autorskie z poetą, ktoś odpowie. Pokaz wartościowego filmu, doda ktoś inny. To, co jednak odbywało się między 3 a 8 września w Dęblinie, nie zaliczało się ani do jednego, ani drugiego. Było to bowiem fascynujące wydarzenie związane z dość przerażającą fauną. Właśnie do tego miejsca, w ramach Wystawy Zwierząt Egzotycznych organizowanej przez pasjonatów tworzących stronę Aranya, zawitały bezkręgowce, a dokładniej: pająki, skorpiony, skolopendry, a nawet ślimaki. Trzymać ślimaka to chyba nic strasznego, ale jak to jest głaskać pająka albo pozwolić skorpionowi na odpoczynek na własnej dłoni? Przekonała się o tym zaprzyjaźniona z naszym portalem, odważna mieszkanka pobliskich Ryk. Jej zdjęcia z tej „pajęczej imprezy” mrożą krew w żyłach, ale jednocześnie „udomowiają” te mające złą sławę zwierzęta.
Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści
Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.
"Obok Siebie" – Paweł Lisek w balladzie o miłości na zakończenie wakacji - Muzyczne Style
26 sierpnia odbyła się premiera kolejnego singla Pawła Liska pt. „Obok Siebie”. Piosenka jest idealnym wspomnieniem wakacyjnej miłości (i nie tylko) i świetnie wpisuje się na zakończenie lata. Autorami tego projektu są po raz kolejny Bartosz Hoppe i Piotr Klimek. A owa miłość to taka, którą chcemy poczuć i zobaczyć. Tekst nie jest ukierunkowany tylko na relacje damsko-męska. Mogą być one również partnerskie, braterskie czy rodzicielskie. Każdy słuchacz ma dużą przestrzeń na swoją interpretację. Bo to ballada, która rozbudzi wiele emocji w każdym z Nas.
Wywiad: Czy muzyka wychowuje smyka? Ciocia Aga odpowiada! - Zespoły i Artyści
Wyjątkowa artystka o wielkim sercu. Pełna pozytywnej energii. Ciągle uśmiechnięta. Nie dziwią takie komplementy i cechy. Bo to taka zwykła, ale jednak niezwykła… ciocia. Dosłownie – Ciocia Aga! Kobieta, która śpiewa napisane przez siebie teksty dla najmłodszych. Wokalistka, która czaruje swoim ciepłym głosem. Jej debiutancka płyta pt. „Piosenki dla dzieci”, nad którą objęliśmy patronat medialny, to idealny prezent na urodziny każdego kilkulatka. Ale kim właściwie jest lubiana Aga i dlaczego postanowiła nagrywać, cieszące się sporą popularnością, utwory skierowane do małoletnich słuchaczy?
Polecamy podobne artykuły
"Zielona granica", a nad nią i dla niej Orzeł! - Kultura
W poniedziałkowy wieczór karty zostały odkryte. Rozdano Orły, czyli Polskie Nagrody Filmowe. Mimo że „Kos” uzyskał aż 16 rekordowych nominacji, w tym za najlepszy film 2023 roku, to główna statuetka powędrowała na ręce twórców „Zielonej granicy”. Czy to była rzeczywiście najbardziej udana polska produkcja, czy jednak zadecydowały względy polityczne i atmosfera, jaka panowała w naszym kraju? Na te pytania niech odpowiedzą sami widzowie.
"Kos" – Gdzie generał, co chłopa szanował? O tu! - Recenzje filmów
„Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym, pierwszy krok do zwycięstwa – poznać się na własnej sile” – przekonywał głośno Tadeusz Kościuszko. Pewni twórcy wzięli sobie drugą część tego cytatu mocno do serca. Jako pierwsi zdecydowali się zrealizować w Polsce film o wielkim bohaterze narodowym bez grama martyrologii, za to z wyraźnymi inspiracjami kinem Quentina Tarantino. Czy aby owa sztuka ich nie przerosła? Jaki jest „Kos”?
Jak napisać scenariusz filmowy? - Recenzje książek
Robin U. Russin oraz Wiliam M. Downs, dwaj amerykańscy scenarzyści całą swoją wiedzę zabrali w jednej książce. W przystępny sposób, dzieląc na poszczególne części, opisali wszystko: od techniki po ciekawostki. „Jak napisać scenariusz filmowy” to najlepsza pozycja na rynku zarówno dla laików jak i nieco doświadczonych pisarzy. To biblia dla scenarzystów.
Teraz czytane artykuły
O tym, jak Michał A. Zieliński "Kosa" napisał! Ciekawy wywiad z debiutantem-scenarzystą - Ludzie kina
Kiedy rotmistrz Dunin zaczyna wytykać wady Polaków, szydząc z kolejności słów w powiedzeniu „Bóg, Honor, Ojczyzna”, atmosfera robi się gorąca jak w ostatnim kręgu piekła. Gdy natomiast były niewolnik Domingo zostaje sam na sam z chłopem Ignacem, powaga miesza się z „czarnym” humorem. Bo taki jest „Kos”. Film niebanalny, przełomowy, gatunkowy. Z dialogami ostrymi jak szabla i soczystymi jak dojrzałe, polskie jabłko. Stworzony na papierze przez Michała utalentowanego, co o Kościuszce dowiedział się wszystkiego. Jak to możliwe – zastanawiają się chłopi i waszmościowie? Michał A. Zieliński Wam o tym opowie!
Charlize Theron – Pokonać demony przeszłości i spełnić marzenia - Ludzie kina
Ta urodzona w 1975 roku w Republice Południowej Afryki wysoka (177 cm) piękność, zdobywczyni Oscara, należy dziś do czołówki światowej sławy aktorek. Dawno temu, kiedy była jeszcze dzieckiem, a później nastolatką doświadczyła domowego piekła. Mimo to nie załamała się, a silna wola, determinacja i głęboka wiara w siebie pomogły przezwyciężyć traumę. W tym roku można podziwiać jej drugą najlepszą w karierze rolę – Furiosy w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”. Tym samym pokazała, że i w kinie akcji czuje się jak ryba w wodzie i niewiele aktorek może się z nią równać.
Wydawnictwo Altobook informuje: 26 marca zejdziecie do "SILOSU"! - Autorzy/pisarze
Uwaga miłośnicy klimatów postapo! W tym roku nakładem Wydawnictwa Altobook (jakże podobna nazwa do naszego portalu) ukaże się wyczekiwane wznowienie kultowej trylogii „SILOS” autorstwa Hugh Howeya, która w zeszłym roku doczekała się serialowej adaptacji (kolejny sezon w przygotowaniu). Tom pierwszy już 26 marca trafi do księgarń!
Ninja Episkopat: z jazzem w dłoni i hasłem w sercu: "God save the queer"! - Recenzje płyt
Niedawno wydany podręcznik do historii głosi kontrowersyjne tezy, jakoby tylko większość rockowych i metalowych bandów oraz raperów z Eminemem na czele tworzyło muzykę, którą młodzież powinna omijać z daleka. Aż boję się spytać autora niniejszej książki, co sądzi o nazwie pewnego nowego zespołu – Ninja Episkopat. Uuu… Będzie ostro. Będzie się działo. Nocy będzie mało, gdy biskup pójdzie na całość. Ale ale. EPka „God save the queer” to nie rockowa jazda bez trzymanki, choć okładka może mówić coś innego. To dzieło trojga polskich, młodych muzyków – dwóch chłopaków i jednej dziewczyny, którym jazz i elektroniczne brzmienia płyną we krwi. Tak. Dobrze przeczytaliście. Recenzowany przeze mnie, dostępny póki co w streamingu (m.in. na YouTube) album, to nieślubne dziecko pandemii, social mediów i wszechogarniającej nudy. Instrumentalny, działający na wyobraźnię, mogący się spodobać nawet ludziom unikającym kontaktu z saksofonem oraz muzyczną improwizacją.
Węże 2019 zasyczały i ukąsiły. Pytanie, kogo tym razem? - Kultura
Nie wiadomo, czy twórcy paździerzy filmowych Anno Domini 2018 są zadowoleni ze swoich dzieł. Wiadomo za to jedno – polscy widzowie, oglądając owe produkcje w kinie, męczyli się niemiłosiernie. Wiercili w fotelu i nerwowo zerkali na podświetlany zegarek w telefonie. Ale 1 kwietnia mają powód do radości. Popkulturalna Akademia Wszystkiego wręczyła bowiem swoje nagrody dla najgorszych filmów. Wielkim „zwycięzcą” okazała się komedia o maturzystach, czyli „Studniówk@”.
Nowości
"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura
15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.
Ace Ventura w Śródziemiu, czyli "Władca Pierścieni" bez patosu! - Zabawne
Na kanale Your_Kryptonite7 pojawił się kolejny materiał. A co to oznacza? To, że do filmowego świata "Władcy Pierścieni" trafił bohater znany z komedii. Byli już tam Frank Drebin i Jaś Fasola. Teraz w ich ślady poszedł Ace Ventura (Jim Carrey). Trzeba przyznać, że psi detektyw idealnie czuje się w Śródziemiu. Dzięki niemu bardzo znika patos - "zostaje spuszczone powietrze z napompowanego Tolkienowskiego balona". Jak może być inaczej, gdy barwny, szalony, mający ADHD Ventura śpiewa tyłkiem i sam załatwia Wodza Nazguli za pomocą... tyłka tchórza.
Dominika Kwiatkowska połączyła siły z Vixenem i Tabbem! Czy „Presja” stanie się hitem roku? - Muzyczne Style
Dominika Kwiatkowska publikuje nowy singiel! Młoda wokalistka nawiązała współpracę z raperem Vixenem oraz producentem muzycznym, Tabbem. Melodyjna, nowoczesna i szczera – taka właśnie jest „Presja”.
Dęblin wita włochate pająki i inne strasznie piękne istoty... - Fotorelacje
Co może się dziać przez kilka dni w domu kultury w jednym z wielu miast w Polsce? Spotkanie autorskie z poetą, ktoś odpowie. Pokaz wartościowego filmu, doda ktoś inny. To, co jednak odbywało się między 3 a 8 września w Dęblinie, nie zaliczało się ani do jednego, ani drugiego. Było to bowiem fascynujące wydarzenie związane z dość przerażającą fauną. Właśnie do tego miejsca, w ramach Wystawy Zwierząt Egzotycznych organizowanej przez pasjonatów tworzących stronę Aranya, zawitały bezkręgowce, a dokładniej: pająki, skorpiony, skolopendry, a nawet ślimaki. Trzymać ślimaka to chyba nic strasznego, ale jak to jest głaskać pająka albo pozwolić skorpionowi na odpoczynek na własnej dłoni? Przekonała się o tym zaprzyjaźniona z naszym portalem, odważna mieszkanka pobliskich Ryk. Jej zdjęcia z tej „pajęczej imprezy” mrożą krew w żyłach, ale jednocześnie „udomowiają” te mające złą sławę zwierzęta.
Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści
Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.
"Returnal" - Promień księżycowego światła w otwartym oku pustki - Recenzje gier
Temat roguelike’ów w branży gamingowej to ciekawa rzecz. Ten dość surowo skodyfikowany gatunek w trakcie trwania swojej kilkudziesięcioletniej historii otrzymał sporo odgałęzień, dzięki czemu dziś bawić się możemy klasycznym sandboxem o pixelartowym wyglądzie jak „Noita” lub w brawurowy sposób przebijać się przez niemniej brawurowo zaprojektowane lochy z „Hadesem”. Dobrych pozycji jest zaprawdę cała masa i nawet ja, nie będąc jakimś wielkim zapaleńcem „rogalikowym”, przy kilku tytułach miło spędziłem czas. Ach, gdyby tylko ktoś do tego zbioru umiejętnie dopisał horror psychologiczny i science-fiction…
Artykuły z tej samej kategorii
Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina
Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!
Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina
Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.
Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina
Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.
Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina
Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!
Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina
Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.610