O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (42129 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 016
Czas czytania:
1 218 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
admin (42129 pkt)
Dodano:
89 dni temu

Data dodania:
2024-02-11 16:52:14

(Altao.pl) Część widzów narzeka, że Tadeusza Kościuszki jest za mało w całym filmie. Dlaczego postanowiłeś, aby zamiast oczami generała, widz oglądał otaczający, wiejski (choć niezbyt sielski) świat oczami chłopa Ignaca?

 

MAZ: To jest film o wolności, pańszczyźnie, przemocy. O ludziach, którzy nie mogli sami decydować o swoim losie, bo był ktoś silniejszy od nich. Jak chłopi wobec szlachty, ale też w pewnym sensie Polska wobec zaborców, szczególnie Rosji. Chciałem dać podmiotowość chłopu, przekręcić kamerę, która zawsze pokazywała dworek i szlachtę w druga stronę, na folwark, gdzie pracowało na te kontusze dziesiątki, setki, tysiące ludzi. Poza tym klasyczna historia z punktu widzenia Kościuszki wydawała mi się nudna. Ale on jest tam postacią kluczową, to wokół niego się wszystko kręci, bez niego historia Ignaca i wszystkich wokół potoczyłaby się inaczej.

 

Kadry z filmu "Kos" (materiały prasowe/fot. Łukasz Bąk)

 

(Alta.pl) W filmie jest mocno sugestywna scena, w której wspomniany wyżej Ignac i Domingo „porównują” swoje blizny na plecach. Czy faktycznie niewolnictwo w Stanach Zjednoczonych i pańszczyznę w Rzeczpospolitej Obojga Narodów można przyrównać, wyszukując masę wspólnych punktów?

 

MAZ: Powiem coś zaskakującego. Ja się nie zgadzam z całkowitym zrównywaniem pańszczyzny i niewolnictwa czarnoskórych. To nie było to samo. Chłop pańszczyźniany nie miał tak źle, jak niewolnik na plantacji. Film jest prowokacją, podskórnie stawiamy właśnie taką tezę, żeby wzbudzi dyskusję. Po co? Bo tych cech wspólnych jest jednak więcej niż nam się wydaje. Chcemy tą prowokacją pobudzić do zastanowienia się nad tym. Poza tym ja zawsze przyjmuję perspektywę indywidualnej osoby. Jeśli Ignac dostaje w twarz i nie może nic z tym zrobić, bo bije go dziedzic, to jest to przemoc. I tak to on wtedy czuł. Nie mówił sobie pod nosem: a spoko, nie mam z tym problemu, bo czarnoskórzy w Ameryce mają jeszcze gorzej.

 

(Altao.pl) Reżyser Paweł Maślona nazywa „Kosa” „antyPotopem”. Czy ty również? Skąd takie określenie?

 

MAZ: To jest „Potop”, bo jest trochę przygodowy, są szable i kontusze. I antyPotop, bo pokazujemy świat poza szlachtą, a ją samą rysujemy grubą kreską i brzydką farbą. To jest reakcja na dekady romantyzowania tej grupy społecznej. W książkach do historii jest coś o warchołach, ale w kulturze to to jest piękny Kmicic i Wołodyjowski. Przecież ktoś im na te kontusze zapracował i to nie byli oni.

 

(Altao.pl) Jakie sceny, które napisałeś, ostatecznie nie znalazły się w gotowym, zmontowanym filmie? Czy jest szansa, że niektóre z nich ujrzą światło dzienne gdzieś, kiedyś, np. w streamingu, jako dodatki i ciekawostki?

 

MAZ: Wątpię, żeby to kiedyś, gdzieś się pojawiło. Chyba, że ktoś będzie jakiś doktorat pisał na filmoznawstwie. (śmiech) Wypadły rozbudowane sceny snów, które nie posuwały akcji do przodu, nie były konieczne. I trochę pościgów, bo okazały się za drogie. Trochę popłynąłem.

 

(Altao.pl) Dla jednego arcypolski, bo przecież patriotyczny, antyrosyjski. Dla innego antypolski, bo przecież niepotrzebnie tak bardzo uwypuklający przywary, a nawet okropny charakter szlachty, dla której ojczyzna była na ostatnim miejscu (o czym przypomina Dunin). A może prawda leży pośrodku? Jaki jest i jaki miał być „Kos” w Twoim zamyśle?

 

MAZ: Co jest bardziej patriotyczne niż wskazywanie na wady, których musimy się pozbyć, żeby być silniejsi jako wspólnota? Poza tym w „Kosie” bijemy ruska!

 

(Altao.pl) Dialogi w „Kosie” brzmią tak, że zapewne staną się kultowe. Ale jest coś, co trochę wyrzuca z realizmu. Mowa o „luzackim” słownictwie i sposobie wypowiadania przez Jasona Mitchella – filmowego Domingo. Ma się wrażenie, jakby nie pasowały do XVIII wieku i gryzły się ze staropolskim językiem. Czy taki był plan już etapie scenariusza, aby wzmocnić kontrast i wprowadzić wyraźny element komediowy?

 

MAZ: To było pójście na żywioł. Z drugiej strony, czy czarnoskóry Domingo mówiący „waszmościami” mniej by wybijał z realizmu. Skoro nie da się i nie chcemy przykrywać obcości Domingo w Polsce, to może warto to jeszcze wybić.

 

(Altao.pl) Musi paść jeszcze pytanie o Jacka Braciaka. Czy to jego właśnie wymarzyłeś sobie w tytułowej roli, czy może wyobrażałeś sobie na etapie pracy nad scenariuszem jakiegoś innego aktora? Czy według Ciebie Braciak w pełni sprostał swojemu zadaniu?

 

MAZ: Jacek Braciak jest w roli Kosa fantastyczny. Dał mu wrażliwość, która świetnie kontrastuje z toksyczną męskością Dunina. I super, że nie miałem wpływu na obsadę, bo jak pierwszy raz usłyszałem o Jacku, to miałem wątpliwości. Dostałem od niego aktorski podbródkowy i muszę rzucić ręcznik.

 

(Altao.pl) Jeden ze szlachciców (tych bardziej oddanych sprawie) to... Zieliński? Czy łączy Cię z nim coś więcej niż nazwisko, np. podobne cechy charakteru?

 

MAZ: To moja mała uczciwość. Specjalnie dałem mu swoje nazwisko. To nierozgarnięty pseudo-patriota. I uznałem, że jeśli mam się śmiać ze szlachty, muszę dać sygnał, że śmieję się także z siebie. Nie dlatego, że mam szlacheckie pochodzenie – nic o tym nie wiem. Chodzi o to, że jestem Polakiem w XXI wieku, a to oznacza, że szlachta, jej kultura, jej wady i zalety też są częścią mnie. Ja uwielbiam oglądać „Potop” w święta. Bo kulturowo, to my wszyscy z chłopów i my wszyscy ze szlachty.

 

(Altao.p) I na koniec mości Michale – co w przyszłości? Jakie scenariusze piszesz lub napiszesz? Pięknie, jakby to była kontynuacja przygód Kościuszki i Domingo w formie serialu, ale wiadomo, że byłyby zapewne problemy z budżetem przy adaptacji. A więc, czego realnie oczekiwać od Ciebie?

 

MAZ Napisałem już trzy drafty scenariusza na podstawie „Morfiny” Szczepana Twardocha dla Pawła Maślony i jeśli uda się zebrać finansowanie, to w przyszłym roku wejdzie na plan. Mam wstępny pomysł na serial o Koperniku, ale to jest jeszcze bardzo niedopieczone. Piszę też inną okołohistoryczną adaptację książki. Mam pomysł na film o AI i kryzysie męskości. Ale teraz najmocniej jestem zaangażowany w start-upie growym. Razem z Niną Lewandowską, współautorką serialu „Absolutni debiutanci” i szefem Zakazane Studio – Janem Bartkowiczem tworzymy fabułę do gry RPG, westernu noir. Zawsze chciałem spróbować narrative designu w grach.

 

(Altao.pl) Dzięki za znalezienie czasu na nasz, jakże ciekawy, wywiad!

 

*Wywiad przeprowadził Przemek „Jankes” Jankowski

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - O tym, jak Michał A. Zieliński "Kosa" napisał! Ciekawy wywiad z debiutantem-scenarzystą

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Filmowy33
88 dni temu

Dwie nominacje do Orłów! Za Odkrycie Roku oraz za Najlepszy Scenariusz! Gratulacje Michale!
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

Kasia Chałdaś i jej "BOY" - Zespoły i Artyści

Przed Wami utwór, który właśnie miał swoją premierę w serwisach streamingowych. To nowa anglojęzyczna propozycja muzyczna Kasi Chałdaś zatytułowana „BOY”. Wokalistka sama napisała tekst do wpadającej w ucho piosenki, a do pracy przy muzyce zaprosiła znanego wszystkim Tomka Luberta – legendę polskiej muzyki pop. Co więcej, do singla powstał „czarujący” teledysk autorstwa Łukasza Kaugana.

Łukasz Zagrobelny powraca z singlem "Za nami błędy"! - Zespoły i Artyści

Pod koniec kwietnia 2024 roku pojawił się premierowy singiel pt. „Za nami błędy”. To nowy utwór Łukasz Zagrobelnego, nagrany z okazji 25-lecia solowej działalności muzycznej artysty.

Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści

Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.

 -

Odwiedzin: 184

Autor: adminKultura

Majówka 2024 – ciekawe imprezy i wydarzenia w wybranych miastach - Kultura

Długi majowy weekend w roku 2024 jest wyjątkowy. Dla niektórych zaczął się już bowiem już 27 kwietnia. Nic dziwnego. Skoro 1 maja wypada w środę, a pogoda dopisuje, to należy sobie wydłużyć tak fantastyczny czas. A co wtedy robić? Wybraliśmy siedem miast w Polsce, które nie pozwolą się nudzić, zarówno swoim mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Jakie wydarzenia, koncerty i inne atrakcje zostały tam przygotowane w pierwszych dniach maja? Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Toruń zapraszają! Głownie muzycznie i patriotycznie!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 145

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

"Zielona granica", a nad nią i dla niej Orzeł! - Kultura

W poniedziałkowy wieczór karty zostały odkryte. Rozdano Orły, czyli Polskie Nagrody Filmowe. Mimo że „Kos” uzyskał aż 16 rekordowych nominacji, w tym za najlepszy film 2023 roku, to główna statuetka powędrowała na ręce twórców „Zielonej granicy”. Czy to była rzeczywiście najbardziej udana polska produkcja, czy jednak zadecydowały względy polityczne i atmosfera, jaka panowała w naszym kraju? Na te pytania niech odpowiedzą sami widzowie.

 -

Odwiedzin: 441

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Kos" – Gdzie generał, co chłopa szanował? O tu! - Recenzje filmów

„Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym, pierwszy krok do zwycięstwa – poznać się na własnej sile” – przekonywał głośno Tadeusz Kościuszko. Pewni twórcy wzięli sobie drugą część tego cytatu mocno do serca. Jako pierwsi zdecydowali się zrealizować w Polsce film o wielkim bohaterze narodowym bez grama martyrologii, za to z wyraźnymi inspiracjami kinem Quentina Tarantino. Czy aby owa sztuka ich nie przerosła? Jaki jest „Kos”?

 -

Odwiedzin: 17803

Autor: aragorn136Recenzje książek

Komentarze: 4

Jak napisać scenariusz filmowy? - Recenzje książek

Robin U. Russin oraz Wiliam M. Downs, dwaj amerykańscy scenarzyści całą swoją wiedzę zabrali w jednej książce. W przystępny sposób, dzieląc na poszczególne części, opisali wszystko: od techniki po ciekawostki. „Jak napisać scenariusz filmowy” to najlepsza pozycja na rynku zarówno dla laików jak i nieco doświadczonych pisarzy. To biblia dla scenarzystów.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 1016

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

O tym, jak Michał A. Zieliński "Kosa" napisał! Ciekawy wywiad z debiutantem-scenarzystą - Ludzie kina

Kiedy rotmistrz Dunin zaczyna wytykać wady Polaków, szydząc z kolejności słów w powiedzeniu „Bóg, Honor, Ojczyzna”, atmosfera robi się gorąca jak w ostatnim kręgu piekła. Gdy natomiast były niewolnik Domingo zostaje sam na sam z chłopem Ignacem, powaga miesza się z „czarnym” humorem. Bo taki jest „Kos”. Film niebanalny, przełomowy, gatunkowy. Z dialogami ostrymi jak szabla i soczystymi jak dojrzałe, polskie jabłko. Stworzony na papierze przez Michała utalentowanego, co o Kościuszce dowiedział się wszystkiego. Jak to możliwe – zastanawiają się chłopi i waszmościowie? Michał A. Zieliński Wam o tym opowie!

 -

Odwiedzin: 77621

Autor: PaMElektronika

Komentarze: 1

Zasilacz uniwersalny lub modelarski zrobiony z komputerowego zasilacza ATX - Elektronika

Czy posiadacie stary komputer z zasilaczem AT lub ATX? Często bywa, że taki komputer jest już nam niepotrzebny. Można jednak wykorzystać część jego elementów, aby zbudować coś przydatnego. Dziś pokażę jak ze starego zasilacza ATX zbudować własny zasilacz, do celów modelarskich lub hobbistycznych, a nawet na potrzeby elektronicznych projektów.

 -

Odwiedzin: 1536

Autor: pjZabawne

Corden i Craig parodiują sceny z popularnych filmów! - Zabawne

James Corden to aktor, komik, scenarzysta, piosenkarz oraz producent filmowy. A przede wszystkim gospodarz amerykańskiego talk-show „The Late Late Show with James Corden”. Ostatnio mogliśmy oglądać m.in. jako śpiewającego jegomościa, ukrytego pod warstwą kociego „komputerowego” futra w kiepsko przyjętym musicalu. Nie był to udany występ, ale to nie znaczy, że James nie ma talentu. Kiedy popisuje się zdolnościami komediowymi, to można się uśmiechnąć. Brytyjczyk jest także prawdziwym fanem i znawcą kina. Na początku października z pomocą swojego krajana – Daniel Craiga postanowił połączyć te dwie pasje. Zadanie, jakie razem wykonali, bawi i budzi podziw. W ciągu 10 minut, bez przerwy, wcielili się w postacie z 24 słynnych filmów. Wystarczyły proste przebranie i scenografia, aby sparodiować m.in.: „Gladiatora”, „Godfather”, „Powrót do przyszłości”, a także ostatnie części Bonda. Jako cameo pojawili się nawet Christopher Lloyd oraz Geena Davis. Szkoda tylko, że każda ze scen została podpisana. W ten sposób Corden zabrał widzom możliwość zgadywania tytułu.

Pierwsze opowiadanie z serii "Tymek i Jurajska Kotlina" – "Wielka tajemnica taty" - Autorzy/pisarze

Marcin Kończewski to człowiek, który na popularnej stronie na Facebooku – Koń Movie prezentuje liczne recenzje, felietony i analizy filmowe. Ale jest coś jeszcze, co powoduje, że ten nauczyciel języka polskiego jest tak lubiany przez coraz szersze grono czytelników. Przeglądając jego posty, można bowiem często natrafić na słowa udowadniające, że to mężczyzna o wrażliwym serduchu. Nie tylko kochający partner dla swej żony, lecz także troskliwy tata kilkuletniego Tymka. To właśnie jemu zadedykował przygodową serię pt. „Tymek i Jurajska Kotlina”, gdzie zacieśnia więzi z synkiem, przekazując mu podobną pasję z dzieciństwa. Bardzo cieszymy się, że wyraził zgodę na to, by pierwsze z opowiadań – „Wielka tajemnica taty” pojawiło się również na łamach naszego portalu. Też bawiliście się dinusiami? W takim razie ta historia jest dla Was!

 -

Odwiedzin: 3866

Autor: pjLudzie kina

Marian Kociniak – grał na całego, zawsze mówił widzom prawdę - Ludzie kina

17 marca 2016 roku polska branża filmowa straciła bardzo utalentowanego artystę, którego większość będzie pamiętać z ról zawadiaków: Franka Dolasa z „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz Murgrabiego z serialu „Janosik”. Czy to jednak znaczy, że Marian Kociniak był aktorem łatwym do zaszufladkowania? Oczywiście, że nie. Zagrał bowiem multum ciekawych i różnorodnych ról na deskach teatru. Zmarł w nocy w szpitalu w wieku 80 lat.

Nowości

Czterdziestolatek bez brzucha, czyli jak utrzymać formę w średnim wieku - Zdrowie i uroda

Łysienie czy siwienie może powodować kompleksy, ale jest tak naturalne w procesie starzenia, że nie warto się takimi zmianami bardzo przejmować. Gorsze jest tycie i tzw. „piwny brzuch” już po trzydziestce. Jeśli nic z tym nie zrobimy, to po zbliżeniu się do wieku średniego, staniemy się mniej atrakcyjni dla kobiet (tudzież mężczyzn, gdy mowa o innej orientacji). Czy jest jednak szansa, aby zmienić ten stan rzeczy i poprawić wygląd swojego ciała? Oczywiście, ale musimy uzbroić się w cierpliwość, motywację do działania i pozytywne myślenie.

Kasia Chałdaś i jej "BOY" - Zespoły i Artyści

Przed Wami utwór, który właśnie miał swoją premierę w serwisach streamingowych. To nowa anglojęzyczna propozycja muzyczna Kasi Chałdaś zatytułowana „BOY”. Wokalistka sama napisała tekst do wpadającej w ucho piosenki, a do pracy przy muzyce zaprosiła znanego wszystkim Tomka Luberta – legendę polskiej muzyki pop. Co więcej, do singla powstał „czarujący” teledysk autorstwa Łukasza Kaugana.

 -

Odwiedzin: 331

Autor: aragorn136Recenzje płyt

Komentarze: 2

"The Kada" – Na taki punk rock czekałem dekadę! - Recenzje płyt

„Co ja tu robię, na co jeszcze czekam? Co ja tu robię, dlaczego nie uciekam?”. Odpowiadam więc. Już nie czekam, bo dostałem, co chciałem. Nie uciekam, bo na ten album nie można narzekać. „The Kada” od punkrockowej grupy The Bill to jedna z najlepszych płyt ostatnich lat. Na niej nie ma słabego kawałka. Nie ma żadnej „lipy”. To dzieło w pełni profesjonalne, z mocnymi brzmieniami, wokalami i przekazem. I tak wydane, że sama obrazowa okładka (czacho-klepsydra wygenerowana przy pomocy AI) jest wstępem do tego, co wewnątrz.

Łukasz Zagrobelny powraca z singlem "Za nami błędy"! - Zespoły i Artyści

Pod koniec kwietnia 2024 roku pojawił się premierowy singiel pt. „Za nami błędy”. To nowy utwór Łukasz Zagrobelnego, nagrany z okazji 25-lecia solowej działalności muzycznej artysty.

Eli i Nati witają w swojej bajce! Zobaczcie niezwykły clip do nowej wersji hitu z "Akademii Pana Kleksa" - Muzyczne Style

Eli i Nati przedstawiają swoją własną wersję utworu "Jestem Twoją Bajką" z magicznego świata Akademii Pana Kleksa! Brzmi on pięknie!

Nowoczesna i duża KIA SORENTO. W czym jeszcze "objawia się" siła koreańskiego suva? - Nowinki motoryzacyjne

Tym razem na tapecie w Auto-testy Tomka auto reprezentujące czwartą już generację modelu Kia Sorento 1.6 T-GDi HEV 230KM 6AT 4WD. Samochód to naprawdę spory, acz całkiem zgrabny, siedmiomiejscowy, ale wcale nie przypominający autobusu. Już raczej wygodną limuzynę, jeśli chodzi o odczucia w prowadzeniu i wyposażeniu. Jeśli Kia, to jak zwykle samochód z salonu KIA Interbis w Gdańsku, udostępniony przez Pana Macieja Kropisza, niewątpliwego fana tej właśnie marki.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 5370

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

 -

Odwiedzin: 6722

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

 -

Odwiedzin: 8321

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 2

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 2343

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina

Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

 -

Odwiedzin: 5547

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina

Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.581

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję