O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Madonny Uzdrowicielki - Religia

Maria z Nazaretu nie rządzi światem. Trzeba się modlić: módl się za nami , nie zmiłuj się. Prośba skierowana do kogoś, aby się pomodlił za mnie, jest naturalnym odruchem religijnym, dlatego Matka Jezusa w niebie ma o wiele większe możliwości takiej modlitwy wstawienniczej, gdyż jest najbliżej Boga. Dziś, z okazji Światowego Dnia Chorych, o Maryi, którą nazywa się Uzdrowicielką.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
matusiak (75 pkt)
Ilość odwiedzin:
40 028
Czas czytania:
45 327 min.
Kategoria:
Religia
Autor:
matusiak (75 pkt)
Dodano:
3886 dni temu

Data dodania:
2013-02-11 10:37:35

Uzdrawia Bóg, ale Maryja w modlitwie „trzyma za nas kciuki”. I to bardzo skutecznie.

 

 Uzdrowienie chorych to jedno z określeń Matki Bożej w Litanii loretańskiej. Maryja jest pośredniczką, która ludziom wyprasza u Boga łaskę zdrowia. Najbardziej znane oblicza Matki Bożej Uzdrowienia Chorych znajdują się w Lourdes, Krasnobrodzie, Passau, Gidlach i Wejherowie. Oczywiście miejsc kultu Maryi i znanych z różnych uzdrowień jest więcej, jednak One mają inne nazwy, np. Bolesna jak w Licheniu.

 

„Ja jestem Niepokalane Poczęcie...”

 

źródło: www.vismaya-maitreya.pl

 

11 lutego 1858 r. w grocie Massabielle niedaleko Lourdes, 14-letnia Bernardetta Soubirous doświadczyła serii objawień „Pięknej Pani” z różańcem w ręku. Dziewczyna w okresie od 11 lutego do 16 lipca 1858 r. doświadczyła w sumie 18 objawień. 25 lutego w czasie ekstazy Bernadetta słyszy polecenie: „A teraz idź do źródła, napij się z niego i obmyj się w nim". Dziewczę kieruje swoje kroki do pobliskiej rzeki, ale słyszy głos: „Nie w tę stronę! Nie mówiłam ci przecież, abyś piła wodę z rzeki, ale ze źródła. Ono jest tu". Dziewczę na kolanach podążyło ku wskazanemu w pobliżu groty miejscu. Gdy zaczęła grzebać, pokazała się woda. Na oczach śledzącego wszystko uważnie tłumu ukazało się źródło, którego dotąd nie było. Woda biła z niego coraz obficiej i szerokim strumieniem płynęła do rzeki. Okazało się rychło, że woda ta ma moc leczniczą. Następnego dnia posłał do źródła po wodę swoją córkę niejaki Bouriette, kamieniarz, rzeźbiarz nagrobków. Stracił prawe oko przy rozsadzaniu dynamitem bloków kamiennych. Także na lewe oko widział coraz słabiej. Po gorącej modlitwie począł przemywać sobie ową wodą oczy. Natychmiast odzyskał wzrok. Cud ten zapoczątkował cały szereg innych - tak dalece, że Lourdes zasłynęło z nich jako pierwsze wśród wszystkich sanktuariów chrześcijańskich.

 

Od momentu jego pojawienia się zanotowano 6784 przypadki niewytłumaczalnych uzdrowień po obmyciu się w jego wodzie. 67 spośród nich kościół uznał za cudowne. Ostatnim, 67. cudem było uznanie cudownego uzdrowienia Anny Santaniello w 1952. W okresie późniejszym dla wygody pielgrzymów zbudowano kamienne wanny, w których można się zanurzyć a wokół groty zamontowano krany służące do napełniania naczyń wodą. Nie oznacza to, że nie ma w Lourdes uzdrowień nadal. Aby uzdrowienie uzyskało statut cudu, potrzebne jest spełnienie bardzo ostrych kryteriów.

 

W roku 1891 Leon XII ustanowił święto Objawienia się Matki Bożej w Lourdes, które św. Pius X w 1907 r. rozciągnął na cały Kościół. Lourdes jest obecnie słynnym miejscem pielgrzymkowym, do którego przybywają tysiące ludzi, by czcić Matkę Bożą jako Uzdrowienie Chorych.

 

Szafarka  Łask na Roztoczu

 

    źródło: www.usg.com.pl

W Krasnobrodzie pod Zamościem jest jedno z najniezwyklejszych  przedstawień Maryi. Matka Boża nie trzyma, jak to jest zazwyczaj, Dzieciątka na rękach, lecz leży Ono nagie na ziemi. Uśmiechnięta Maryja zbliża się Doń z rękami złożonymi na piersi i z rozpuszczonymi włosami.

 

5 sierpnia 1640 r. Jakubowi Ruszczykowi, mieszkańcowi wsi Szarowola, dręczonemu opętaniem, ukazała się w lesie w pobliżu Krasnobrodu Matka Boża, która poleciła wystawić figurę na chwałę Chrystusa, obiecując w zamian uwolnienie od choroby. Wyleczony Jakub, w dowód wdzięczności wystawił figurę w miejscu objawienia, które stało się powszechnie odwiedzanym przez wiernych. Pątnicy, przybywając po uzdrowienie zostawiali przy figurze wota. W 1680 r. łaski uzdrowienia za sprawą cudownego obrazka doznała Maria Kazimiera d"Arquien, żona króla Jana III Sobieskiego. W 2005 r. zanotowano przypadek uzdrowienia dziewczyny niesłyszącej na jedno ucho, u której lekarze stwierdzili dziurę w błonie bębenka. Była przygotowywana do operacji, w tym czasie rodzice modlili się w Krasnobrodzie. Przed zabiegiem lekarz jeszcze raz zajrzał do ucha i stwierdził, że nie ma dziury. Rodzina dziewczyny nie ma wątpliwości, że stało się to za sprawą Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

 

Piękna Wspomożycielka

 

    źródło: www.myartprints.com 

Wizerunek Madonny z Dzieciątkiem z bawarskiego Passau jest doprawdy śliczny. Jest kopią obrazu słynnego Łukasza Cranacha Starszego. Przedziwną koleją losu Madonna z Passau, królowa Bawarii, stała się też  patronką Warszawy.

 

Mieszkańcy Bawarii oraz pobliskiej Austrii pokładali w Maryi nadzieję jako Obrończyni i Wspomożycielce, wołając przed Jej wizerunkiem w Passau: „Mario, pomóż”. Tak też – Maria hilf – zaczęto nazywać obraz i sanktuarium.

 

W miejscowości Reus w Hiszpanii czteroletnia Remedios miała zdeformowany kręgosłup, lekarze nie dawali nadziei, by kiedykolwiek mogła poruszać się o własnych siłach. W 1969 r. babka dziewczynki postarała się o obrazek Matki Bożej Pasawskiej i odmawiając nowennę, kładła go na ciele dziewczynki. Po trzykrotnym odmówieniu nowenny (27 dni) dziecko zaczęło normalnie chodzić, a deformacja ustąpiła.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Madonny Uzdrowicielki

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

8 (14)

Mistrzu
3884 dni temu

Muszę powiedzieć, że bardzo lubię te religijne artykuły. Jest w nich sporo ciekawostek i interesują mnie onem chociaż nie jestem zbyt religijną osobą. Bardzo ciekawym pomysłem byłoby pisanie też o innych religiach, żeby troszkę ten temat przybliżyć.
Artykuły o tematyce religijnej są ciekawe, ale jeśli będą się pojawiać w takim tempie jak ostatnio, to ten portal zamieni się w portal religijny i to tylko dla chrześcijan.
Dodaj opinię do tego komentarza

4 (10)

Mistrzu
3882 dni temu

Akurat tak się składa, że wiem o tym, że jest to wszystko aktualne, chodzi tylko o to, że jeżeli na portalu będą pojawiać się artykuły dotyczące wszelkich świąt religijnych to nastąpi przesyt. Sam twierdzę, że artykuły są bardzo ciekawe, ale przyjemnie byłoby poczytać również o różnych obrzędach innych religii.
Dodaj opinię do tego komentarza

1 (9)

Kujawiak
3883 dni temu

Ja się nie zgodzę z Mistrzu. Po prostu jeśli ktoś ma minimalną wiedzę religijną, to wie, że nawiązują one do tego, co dzieje się w najbliższym czasie. Artykuł o Gromnicznej świetny, ciekawy, zupełnie nowa wiedza. Tutaj Uzdrowicielki w związku z dniem chorych. Wszystko aktualne.
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (0)

marzenka
2822 dni temu

Będąc w Wejherowie zakupiłam Cudowne Obrazki Mateczki Boskiej Wejherowskiej.
Jeden z Obrazków podarowałam mamie mojego partnera.Jest to osoba o wielkiej wierze i bardzo religijna.Jakiś czas po tym w rozmowie powiedziała, że od 20 lat musiała brać codziennie po kilka proszków od bólu głowy.Oczywiście pod opieką neurologa.
I stał się CUD pewnego dnia nie musiała wziąść ani jednej tabletki i tak już do dziś.Upłynęło dużo czasu.Mama partnera powiedziała Cud.Wiem,ze za cudownym uzdrowienie jest Panienka Wejherowska.
Panienka pragnie abyśmy przyszli i powierzyli jej siebie
Swoją duszę i ciało
Jak wielką jest moc,ciepło Mateczki tego nie da się opisać. Dla wszystkich .
Na stronie Kościoła Św. ANNY W WEJHEROWIE jest Skrzyneczka intencyjny gdzie można napisać swoją intencje. Wszystkim polecam przyjechać i pokłonic się Mateczce.A Ci z Panstwa którzy nie mogą przybyć polecam nabyć Cudowny Obrazek.Obraz pod którym cuda się dzieja
Oddajmy siebie i swoje problemy Panience
Dziękuję Mateczko za wszystko co uczyniłas w moim życiu.

Dodaj opinię do tego komentarza

0 (10)

Jacento
3886 dni temu

Lourdes to przepiękne miejsce, ale bliżej Boga czuje się w swojskich Gidlach
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (14)

Marzena
3359 dni temu

Witam serdecznie wszystkich.Opisze Wam swój przypadek.Bedac na wakacjach natknęłam się na artykuł poświęcony miejscom Kultu Religijnego. Postanowiłam pojechać do Wejherowa , aby pomodlić się przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Wejherowskiej z prośbą o fizyczne uzdrowienie.Niestety żyję w niesakramentalnym związku, więc u spowiedzi nie byłam około 8 lat.
U kliknąłem przed Obrazem i z głębi duszy i serca wypowiedział swoje grzechy i prośby. Miałam wrażenie, że Najświetsza Panienka mnie słucha. Takiego pięknego uczucia dawno nie miałam. Obraz jest promieniujacy w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie dziwię sie nazwie Cudowny. Uważam, że jest Przecudowny nie tylko pod kątem artystycznym, ale przede wszystkim pod kątem duchowym.Obraz, pod którym można zostać i kleczec bez końca pozostając w rozmowie z Panienka.
Udało mi się odwiedzić ten Obraz raz jeszcze, być może jeszcze będzie mi dane jeszcze raz.Polecam to miejsce wszystkim zagubionym w braku Boga.Najswietsza Panienka każdego wysłucha i dla każdego znajdzie drogę. Przy tym Obrazie nawet tacy jak ja czyli tzw."brzydkie kaczątka,
Pana Boga " mają szansę oczywiście przy postępowaniu w myśl zasad religii przeobrazic się w pięknego łabędzia. Mateczko Kochana Wejherowska Pani moja Tobie polecam siebie i cala swoją rodzinę. Bądź nasza łaską, Opoka, Orędowniczką. Jeżeli ktoś z Państwa szuka swej drogi zapraszam do miejsca, które moim zdaniem zmienia człowieka. Z wyrazami miłości i z wyrazami Bóg zapłacić za całe doznań dobro.

Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora matusiak

 -

Maj – miesiąc pełen ważnych rocznic - Historia

Majówka w 2022 roku dopisała ze względu na piękną pogodę, więc z uśmiechem na twarzy każdy zjadł smaczną karkówką z grilla. A jeśli znalazł chwilę czasu, to być może przeczytał ten artykuł i dowiedział się, że piąty miesiąc roku niesie ze sobą wiele rocznic, o których warto, a nawet trzeba, pamiętać? Jakich dokładnie?

 -

Odwiedzin: 8301

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 1

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? - Religia

Początek listopada to tradycyjnie czas, w którym nasze myśli wędrują ku tym, których nie ma między nami. Ich czas na ziemskim padole dobiegł końca, a nam pozostały zdjęcia, wspomnienia i mogiły...

 -

Odwiedzin: 4761

Autor: matusiakTradycje

Komentarze: 4

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek... - Tradycje

... a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – to staropolskie powiedzenie odnosi się do jednej z najbardziej rozpowszechnionej i niezmiernie tkwiących w Polsce tradycji, która rozpoczyna okres ostatkowych obrzędów i zabaw, tzw. tłustego czwartku.

 -

Odwiedzin: 27246

Autor: matusiakTradycje

Komentarze: 1

Tradycje Wielkanocne - Tradycje

Pragniemy życzyć wszystkim Internautom zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na Świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. Zachęcamy również do lektury niniejszego artykułu, który dostarczy Wam wielu interesujących informacji o zwyczajach, związanych z Wielkanocą.

 -

Odwiedzin: 8386

Autor: matusiakReligia

11 listopada – wspomnienie świętego Marcina z Tours - Religia

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. 11 listopada to również liturgiczne wspomnienie świętego Marcina z Tours, a gdzie świętować imieniny Marcina? Oczywiście tylko w stolicy Wielkopolski – Poznaniu...

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 1366

Autor: adminReligia

Komentarze: 1

Wielki sukces opowieści o św. Faustynie w USA! - Religia

W poniedziałek, 28 października, odbyła się amerykańska premiera filmu „Miłość i miłosierdzie”. Pokazy polskiej, biograficznej produkcji o św. Faustynie, pod angielskim tytułem „Love and Mercy”, zorganizowano w niemal 800 kinach. Sukces frekwencyjny okazał się tak wielki, że film trafił do czołówki dziennego, amerykańskiego box office’u, zajmując 2. pozycję, tuż za „Jokerem”. Tego dnia polska produkcja zostawiła w tyle m.in. „Czarownicę 2” i „Rodzinę Addamsów”.

 -

Odwiedzin: 8862

Autor: matusiakReligia

Pieśni maryjne – wyraz kultu Matki Bożej - Religia

Maj jest tradycyjnie w kościele katolickim miesiącem poświęconym Matce Bożej. Wówczas przy kapliczkach i krzyżach mieszkańcy wielu polskich miejscowości spotykają się na tzw. nabożeństwie majowym i odśpiewują oprócz Litanii Loretańskiej wiele pieśni poświęconych Niepokalanej.

 -

Odwiedzin: 8712

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 1

Pierwsza ekskomunikowana imiennie kobieta - Religia

12 kwietnia 1906 r. papież Pius X obłożył Feliksę Kozłowską ekskomuniką większą. W 1972 r. sekretarz Komisji Episkopatu do Spraw Ekumenizmu badając działalność Mateczki (tak nazywają ją mariawici), przyznał, że postawa Kościoła rzymskokatolickiego wobec niej była dalece krzywdząca. Według niego wiodła ona bowiem życie pełne świętości, umartwiania się, dobroci i ducha modlitwy. Jednak ekskomunika nigdy nie została zdjęta.

 -

Odwiedzin: 8622

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 4

Patronka od spraw beznadziejnych... - Religia

Bardzo często znajdujemy się w sytuacjach, które wydają się nam trudne i beznadziejne. Nikt, ani nic nie jest w stanie nam pomóc. Jednak chrześcijanie mają do kogo zwrócić się w takich przypadkach. Patronką od spraw beznadziejnych i trudnych jest święta Rita z Cascia.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 40028

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 6

Madonny Uzdrowicielki - Religia

Maria z Nazaretu nie rządzi światem. Trzeba się modlić: módl się za nami , nie zmiłuj się. Prośba skierowana do kogoś, aby się pomodlił za mnie, jest naturalnym odruchem religijnym, dlatego Matka Jezusa w niebie ma o wiele większe możliwości takiej modlitwy wstawienniczej, gdyż jest najbliżej Boga. Dziś, z okazji Światowego Dnia Chorych, o Maryi, którą nazywa się Uzdrowicielką.

 -

Odwiedzin: 272

Autor: adminKultura

Oficjalny plakat i Miss Moneypenny: Octopus Film Festival 2023! - Kultura

8 sierpnia w Gdańsku rozpocznie się 6. edycja Octopus Film Festival. Ta najbardziej nieoczywista imprezy filmowa w Polsce potrwa przez kilka dni (finał przewidziano na 13 sierpnia). Na widzów ponownie czeka morze kina gatunkowego w industrialnych przestrzeniach, takich jak stocznia czy buzująca wakacyjną energią Ulica Elektryków. Szczegółowy program poznamy tuż przed samym festiwalem, ale już wiemy, jak prezentuje się plakat oraz ogólna identyfikacja wizualna, a także podajemy nową informację: Octopus odwiedzi Barbara Bouchet, czyli filmowa Moneypenny.

 -

Odwiedzin: 325

Autor: pjSprzęt

Komentarze: 1

Ridley Scott przetestował Samsunga Galaxy S23 Ultra. Nakręcił film! - Sprzęt

Słyszałem w tamtym roku rozmowę dwóch starszych panów: „Dawniej proszę pana, to telefon służył do telefonowania, a bateria w nim starczała na tydzień! A dzisiaj te komórki to urządzenia jakieś takie delikatne, wyślizgujące się z dłoni, niemieszczące się w kieszeni koszuli. Człowiek musi uważać, aby na ekranie rysa nie straszyła, traktować jak jajko”. 85-letni reżyser Ridley Scott jest innego zdania. Ostatnio zachwycał się bowiem nowym modelem Samsunga. Mało tego, za jego pomocą zrealizował krótkometrażowy film pt. „Behold” i pokazał w ten sposób, jaki nastąpił skok rewolucyjny w świecie telefonów komórkowych.

Emocean drive: Uwaga! Straszna Piosenka! - Muzyczne Style

14 lutego 2022 roku, w nocy, około 23.00 na pocztę Altao.pl przyszła wiadomość. Widocznie spóźnione życzenia walentynkowe od stałego czytelnika – tak początkowo można było sądzić. Ale sam temat owej wiadomości temu przeczył. „Uwaga! Straszna Piosenka!” – takie słowa raczej nie są wyznaniem „miłości”. Z kolei w samej treści dostaliśmy tylko linki do utworu pod tytułem „Scary Song”. Aż strach było to otwierać… A jednak kliknęliśmy. I co? I okazało się, że usłyszeliśmy wpadającą w ucho piosenkę oraz zobaczyliśmy prosty, acz barwny, animowany clip, który idealnie współgra z halloweenowym klimatem (szkoda więc, że nie powstał pod koniec października). Oto bowiem na basie gra Turtletwang – żółw o srebrzystych włosach, perkusję obsługuje kosmita LRY90s, a jako lider „szaleje” zombie (Frankenstein?) o imieniu Hot Coffen. Ta trójka postaci tworzy zespół o nazwie emocean drive.

 -

Odwiedzin: 9712

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Mafia, honor, rodzina, władza ... - Artykuły o filmach

Kino gangsterskie jeszcze nie umarło. Co prawda złote lata ma daleko za sobą, ale serial "Zakazane imperium" i dobrze przyjęty przez krytyków obraz pt. "Lawless - Gangster" (wchodzący na ekrany naszych kin) udowadnia nam to w stu procentach.

Nowości

"Twórca" – Bo to zła Sztuczna Inteligencja była/będzie? - Recenzje filmów

Rok 2065. Świat już nie jest taki, jak dawniej. Ludzkość podnosi się z kolan po nuklearnym ataku na Los Angeles. Strefa Zero nadal jest skażona, a promieniowanie tak silne, że trzeba zakładać szczelne skafandry w trakcie sprzątania – niszczenia ocalałych robotów. Nie powstaną już Hollywoodzkie blockbustery. Trzeba też walczyć z Republikami Nowej Azji, gdzie rozwój AI nadal nie jest zakazany. Mniej więcej tak wygląda rzeczywistość w filmie science fiction pt. „The Creator”, czyli po naszemu „Twórca”. Filmie, który powstał „tylko” za 80 mln dolarów, a prezentuje się o niebo lepiej od większości, jeśli nie wszystkich, znacznie droższych adaptacji komiksów, kolejnych sequeli „Star Wars” i innych „odgrzewanych, filmowych kotletów”. Ale czy pierwsze opinie, że oto mamy do czynienia z obrazem wybitnym, kinową rewolucją, nie są aby na wyrost? Ano są!

 -

Odwiedzin: 88

Autor: pjKultura

"Ten się śmieje, kto ma zęby". Ten dostaje Nike, kto ma lekkie pióro! - Kultura

Gdyby zapytać w ulicznej sondzie napotkanych ludzi, z czym kojarzy im się słowo Nike, to pewno odpowiedzieliby, że z popularną marką obuwia. Część z kolei dumnie stwierdziłaby, że chodzi o grecką boginię zwycięstwa. Tymczasem w Polsce ma ono inne znaczenie, bliższe jednak owej bogini niż butom. Mowa oczywiście o prestiżowej, przyznawanej od ponad 20 lat, nagrodzie literackiej. W roku 2023 otrzymała ją Zyta Rudzka za książkę pod jakże obrazowym tytułem „Ten się śmieje, kto ma zęby”. O czym ona opowiada? Odpowiedź w poniższym tekście znajdziecie.

Ta emocjonalna podróż w Świat Letniego Romansu. "Czy pamiętasz"? - Muzyczne Style

"Czy pamiętasz" to utwór, który od pierwszych dźwięków przywołuje ciepłe, letnie wieczory. Melodia jest bowiem tak przyjemna i wpadająca w ucho, a instrumentalne partie tak dodają lekkości, że nie sposób nie zauroczyć się w takiej aurze. I jeszcze dodajmy ten czarujący wokal... AURY. Wszak to właśnie ona tutaj śpiewa!

"POPATRZ" – prosi słuchacza Amelia Kita - tyle wokół dzieje się... - Zespoły i Artyści

Poznajcie Amelię Kitę. Ta młoda Artystka właśnie prezentuje singiel „Popatrz”, który ma bardzo głębokie przesłanie. Autorką tekstu jest sama Amelia, a kompozytorem niekwestionowany twórca hitów – Tomasz Lubert.

"Dewajtis" – Dąb wielki duszę ludzką widzi... - Recenzje książek

Stara to książka, z końca XIX wieku, drukowana na łamach Kuriera Warszawskiego. Czytać, nie czytać. Strach w me oczy zajrzał. Że może znów będę jak ten uczeń średniej szkoły – „zmuszony” do spędzenia nocy z nudną lekturą, archaicznym językiem napisaną. Lecz „Dewajtis” z nową, przepiękną okładką, wyczyszczony z kurzy i pajęczyny przez Wydawnictwo Replika, to skarb. Dla niego można kroczyć przez ciemny bór, z dumą i odwagą w sercu. Bo Maria Rodziewiczówna „zrodziła” powieść niezwykłą, nadal powodującą łzę w oku i budzącą szacunek czytelnika. Z bohaterem, za którym też w ogień się skoczy.

Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści

Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 12896

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 3

Gdy na Gromnicę z dachu ciecze, zima jeszcze się odwlecze - Religia

Wiele świąt chrześcijańskich w Polsce szczególnie kultywuje Matkę Boską, nawet jeżeli święto bezpośrednio Jej nie dotyczy. Również nasi przodkowie do końca nie wyzbyli się pogańskich obyczajów. Zostały one przyswojone i dopasowane to „nowej” wiary. Tak dzieje się w przypadku większości zwyczajów ludowych. Dziś już rzadziej niestety obchodzonych.

 -

Odwiedzin: 13473

Autor: lukasz_kulakReligia

Komentarze: 3

Prawda o Żydach - Religia

Od tysięcy lat utrzymuje się pogląd, iż biblijni Hebrajczycy są Żydami, tzw. „Narodem Wybranym” z Izraela. Żydów utożsamia się także z Semitami. Jednak obecnie wiele wskazuje na to, że oficjalna wersja historyczna jest błędna.

 -

Odwiedzin: 6338

Autor: pjReligia

Komentarze: 1

Święto Trzech Króli - Religia

Było ich trzech – Kacper, Melchior i Baltazar. Przybyli ze Wschodu, podążając za blaskiem Gwiazdy Betlejemskiej. Pragnęli pokłonić się małemu Jezusowi i obdarować go darami: kadzidłem, złotem i mirrą. 6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto wspominające ten moment, oficjalnie Objawieniem Pańskim zwane.

 -

Odwiedzin: 10151

Autor: marmir83Religia

Egzorcyzmy i opętania - Religia

Okultyzm, spirytyzm, psychomanipulacja, sekty czy techniki transowe mogą prowadzić do uzależnień duchowych. Mogą uwięzić człowieka i jego duszę otwierając ją na demona i powodując opętania. Poniższy artykuł ma na celu zaznajomienie z tym zagadnieniem, które jest często źle postrzegane przez filmy o tej tematyce.

Tajemnica Biblii – Sodoma i Gomora - Religia

Pismo Święte nie jest do końca takie święte, jak mogłoby się wydawać. Opisy gniewu boskiego często przybierają postać bardzo namacalny, a istoty „święte” są fizycznymi bytami wchodzącymi w kontakt z ludźmi. Kiedy odpowiednio zrozumiemy tekst Starego Testamentu, dowiemy się, że w losy mieszkańców zamieszane były... istoty spoza Ziemi. Historia o Sodomie i Gomorze, która jest tematem mojej nowej audycji, stanowi klasyczny przykład ich wpływu. „Deszcz siarki” spuszczony z nieba, tajemnicza zamiana żony Lota w słup soli, oślepienie ludzi – to wszystko kluczowe epizody biblijnej opowieści, wskazujące prawdopodobnie na użycie nieznanej technologii tysiące lat temu.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.482

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję