O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
matusiak (75 pkt)
Ilość odwiedzin:
40 249
Czas czytania:
45 569 min.
Kategoria:
Religia
Autor:
matusiak (75 pkt)
Dodano:
4064 dni temu

Data dodania:
2013-02-11 10:37:35

 

Niezawodna Lekarka

 

 

źródło: static.myvimu.com

 

Wśród katolików panuje opinia, że Najświętsza Maryja Panna z Jasnej Góry jest główną lekarką dusz, a z pobliskich Gidel – lekarką ciał.

 

W plejadzie sanktuariów w Polsce niewiele jest takich, w których byłoby tyle przypadków uzdrowień dokonanych za wstawiennictwem Maryi.

 

Gidle położone są 13 km od Radomska. Jak głosi tradycja w 1516 r. rolnik ze wsi Gidle, Jan Czeczek orał swoje pole w miejscu, gdzie wznosi się klasztorny kościół. Naraz, ku jego zdziwieniu, woły stanęły w orce, a nawet klęknęły. Nic nie pomogły przynaglania ani razy. Wreszcie i mężczyzna zauważył niezwykłą jasność bijącą z ziemi, a wśród tej jasności „obrazek niewielki bardzo z kamienia głazowego, wyrobiony także w kamieniu głazowym, jako na kształt kielicha wyrobiony był”. Wieśniak nie potrafił zrozumieć cudownych znaków i potraktował swoje znalezisko jako skarb materialny. Ukrył figurkę na dnie skrzyni z odzieżą. Trzeba była nieszczęścia, aby on i jego rodzina utracili wzrok. Wówczas pobożna kobieta, która opiekowała się nieszczęśliwą rodziną, zainteresowała się cudowną wonią i jasnością bijącą ze skrzyni. Opowiedziała o wszystkim gidelskiemu proboszczowi i odtąd rozpoczął się czas publicznej czci oddawanej Maryi w tym wizerunku. Posążek obmyto z prochu ziemi i przeniesiono do kościoła parafialnego. Wodą, która pozostała po obmyciu, Czeczkowie obtarli swe oczy i natychmiast odzyskali wzrok. Na pamiątkę tego wydarzenia zachował się do dziś zwyczaj „kąpiółki”, to znaczy ceremonialnego obywania figurki w winie. Właśnie to wino, nazywane pieszczotliwie „wineczkiem”, zabierają pielgrzymi w charakterystycznych fiolkach. Wierni wierzą w jego uzdrowieńczą moc.

 

W 2006 r. chory na czerniaka złośliwego Dariusz, za namową szwagra, zaczął się modlić do Matki Bożej Gidelskiej, a ramię smarował gidelskim winkiem. Po pewnym czasie wycięto mu płat skóry, gdy przyszły wyniki okazało się, że nie było żadnych komórek nowotworowych. W centrum kraju, w Belnie pod Gostyninem, w ramach nabożeństwa majowego zgromadzeni przy krzyżu odśpiewują pieśń ku czci Matki Bożej Gidelskiej.

 

Uzdrowicielka na Ciele i Duszy

 

   źródło: www.wejherowo.pl

Wejherowo słynie z pięknej kalwarii, zwanej Jerozolimą Kaszub, gdyż swoim położeniem przypomina drogę krzyżową w świętym mieście.

 

Z kalwarią łączy się ściśle kult Matki Bożej Wejherowskiej, do której wizerunku przybywa coraz więcej chorych, aby prosić o uzdrowienie.

 

Obraz ten przestawia Matkę Najświętszą, która w lewej ręce trzyma Dzieciątko Jezus, a w prawej złote berło. Twarz Maryi ma wyraziste rysy młodej, pięknej kobiety, zwróconej lekko w lewą stronę. Prawe ucho Najświętszej Panienki, ozdobionej jest złotym kolczykiem. Odsłonięte ucho sprawia wrażenie, jakby słuchała próśb wiernych. Madonna ma długie, ciemne włosy, które opadają jej na ramiona. Ubrana jest w długą pofałdowaną suknię sięgającą, aż do stóp, czerwonokarminową szatę, przewiązana w pasie złocista wstęgą. Jej dekolt okala biała, udrapowana chusta, spod której wystaje koronka od sukienki. Ramiona Maryi okrywa pofałdowany, ciemnobłękitny płaszcz. Stopy Matki Bożej depczą wijącego się na kuli ziemskiej węża, trzymającego w pysku gałązkę z jabłkiem. Obok widoczny jest złoty róg półksiężyca z ludzką twarzą. Dzieciątko Jezus podtrzymuje w swej lewej rączce błękitne jabłko królewskie ze złotym krzyżykiem i złotą opaską. W prawej natomiast trzyma czerwoną różę. Dzieciątko ubrane jest w prześwitującą, białą, cienką szatę, wykończoną czerwonym ornamentem. Na głowie Maryi i Jezusa umieszczone są złote korony, wysadzane kamieniami i małym krzyżykiem.

 

Jednym z najbardziej wzruszających przypadków  jest uzdrowienia za wstawiennictwem Matki Bożej Wejherowskiej kobiety chorej na białaczkę. Gdy zaszła w ciążę, lekarze sugerowali jej aborcję. Kobieta jednak nie posłuchała rad i urodziła zdrowe niemowlę. Kosztowało ją to jednak pogorszenie stanu zdrowia. Wówczas jest sparaliżowany ojciec złożył postanowienie, że każdego 11. dnia miesiąca będzie obecny na mszy świętej w wejherowskim sanktuarium. Po roku wypełniania ślubu córka została w pełni uzdrowiona.

 

Wielu ludzi, gdy zawodzą metody tradycyjne szuka pomocy w niekonwencjonalny sposób. Jednym z takich sposobów jest modlitwa za wstawiennictwem Matki Boskiej. Jak wiemy, wiara czyni cuda...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Madonny Uzdrowicielki

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

8 (14)

Mistrzu
4062 dni temu

Muszę powiedzieć, że bardzo lubię te religijne artykuły. Jest w nich sporo ciekawostek i interesują mnie onem chociaż nie jestem zbyt religijną osobą. Bardzo ciekawym pomysłem byłoby pisanie też o innych religiach, żeby troszkę ten temat przybliżyć.
Artykuły o tematyce religijnej są ciekawe, ale jeśli będą się pojawiać w takim tempie jak ostatnio, to ten portal zamieni się w portal religijny i to tylko dla chrześcijan.
Dodaj opinię do tego komentarza

4 (10)

Mistrzu
4059 dni temu

Akurat tak się składa, że wiem o tym, że jest to wszystko aktualne, chodzi tylko o to, że jeżeli na portalu będą pojawiać się artykuły dotyczące wszelkich świąt religijnych to nastąpi przesyt. Sam twierdzę, że artykuły są bardzo ciekawe, ale przyjemnie byłoby poczytać również o różnych obrzędach innych religii.
Dodaj opinię do tego komentarza

1 (9)

Kujawiak
4061 dni temu

Ja się nie zgodzę z Mistrzu. Po prostu jeśli ktoś ma minimalną wiedzę religijną, to wie, że nawiązują one do tego, co dzieje się w najbliższym czasie. Artykuł o Gromnicznej świetny, ciekawy, zupełnie nowa wiedza. Tutaj Uzdrowicielki w związku z dniem chorych. Wszystko aktualne.
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (0)

marzenka
3000 dni temu

Będąc w Wejherowie zakupiłam Cudowne Obrazki Mateczki Boskiej Wejherowskiej.
Jeden z Obrazków podarowałam mamie mojego partnera.Jest to osoba o wielkiej wierze i bardzo religijna.Jakiś czas po tym w rozmowie powiedziała, że od 20 lat musiała brać codziennie po kilka proszków od bólu głowy.Oczywiście pod opieką neurologa.
I stał się CUD pewnego dnia nie musiała wziąść ani jednej tabletki i tak już do dziś.Upłynęło dużo czasu.Mama partnera powiedziała Cud.Wiem,ze za cudownym uzdrowienie jest Panienka Wejherowska.
Panienka pragnie abyśmy przyszli i powierzyli jej siebie
Swoją duszę i ciało
Jak wielką jest moc,ciepło Mateczki tego nie da się opisać. Dla wszystkich .
Na stronie Kościoła Św. ANNY W WEJHEROWIE jest Skrzyneczka intencyjny gdzie można napisać swoją intencje. Wszystkim polecam przyjechać i pokłonic się Mateczce.A Ci z Panstwa którzy nie mogą przybyć polecam nabyć Cudowny Obrazek.Obraz pod którym cuda się dzieja
Oddajmy siebie i swoje problemy Panience
Dziękuję Mateczko za wszystko co uczyniłas w moim życiu.

Dodaj opinię do tego komentarza

0 (10)

Jacento
4064 dni temu

Lourdes to przepiękne miejsce, ale bliżej Boga czuje się w swojskich Gidlach
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (14)

Marzena
3537 dni temu

Witam serdecznie wszystkich.Opisze Wam swój przypadek.Bedac na wakacjach natknęłam się na artykuł poświęcony miejscom Kultu Religijnego. Postanowiłam pojechać do Wejherowa , aby pomodlić się przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Wejherowskiej z prośbą o fizyczne uzdrowienie.Niestety żyję w niesakramentalnym związku, więc u spowiedzi nie byłam około 8 lat.
U kliknąłem przed Obrazem i z głębi duszy i serca wypowiedział swoje grzechy i prośby. Miałam wrażenie, że Najświetsza Panienka mnie słucha. Takiego pięknego uczucia dawno nie miałam. Obraz jest promieniujacy w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie dziwię sie nazwie Cudowny. Uważam, że jest Przecudowny nie tylko pod kątem artystycznym, ale przede wszystkim pod kątem duchowym.Obraz, pod którym można zostać i kleczec bez końca pozostając w rozmowie z Panienka.
Udało mi się odwiedzić ten Obraz raz jeszcze, być może jeszcze będzie mi dane jeszcze raz.Polecam to miejsce wszystkim zagubionym w braku Boga.Najswietsza Panienka każdego wysłucha i dla każdego znajdzie drogę. Przy tym Obrazie nawet tacy jak ja czyli tzw."brzydkie kaczątka,
Pana Boga " mają szansę oczywiście przy postępowaniu w myśl zasad religii przeobrazic się w pięknego łabędzia. Mateczko Kochana Wejherowska Pani moja Tobie polecam siebie i cala swoją rodzinę. Bądź nasza łaską, Opoka, Orędowniczką. Jeżeli ktoś z Państwa szuka swej drogi zapraszam do miejsca, które moim zdaniem zmienia człowieka. Z wyrazami miłości i z wyrazami Bóg zapłacić za całe doznań dobro.

Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora matusiak

 -

Maj – miesiąc pełen ważnych rocznic - Historia

Majówka w 2022 roku dopisała ze względu na piękną pogodę, więc z uśmiechem na twarzy każdy zjadł smaczną karkówką z grilla. A jeśli znalazł chwilę czasu, to być może przeczytał ten artykuł i dowiedział się, że piąty miesiąc roku niesie ze sobą wiele rocznic, o których warto, a nawet trzeba, pamiętać? Jakich dokładnie?

 -

Odwiedzin: 8476

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 1

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? - Religia

Początek listopada to tradycyjnie czas, w którym nasze myśli wędrują ku tym, których nie ma między nami. Ich czas na ziemskim padole dobiegł końca, a nam pozostały zdjęcia, wspomnienia i mogiły...

 -

Odwiedzin: 4927

Autor: matusiakTradycje

Komentarze: 4

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek... - Tradycje

... a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – to staropolskie powiedzenie odnosi się do jednej z najbardziej rozpowszechnionej i niezmiernie tkwiących w Polsce tradycji, która rozpoczyna okres ostatkowych obrzędów i zabaw, tzw. tłustego czwartku.

 -

Odwiedzin: 27531

Autor: matusiakTradycje

Komentarze: 1

Tradycje Wielkanocne - Tradycje

Pragniemy życzyć wszystkim Internautom zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na Świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. Zachęcamy również do lektury niniejszego artykułu, który dostarczy Wam wielu interesujących informacji o zwyczajach, związanych z Wielkanocą.

 -

Odwiedzin: 8572

Autor: matusiakReligia

11 listopada – wspomnienie świętego Marcina z Tours - Religia

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. 11 listopada to również liturgiczne wspomnienie świętego Marcina z Tours, a gdzie świętować imieniny Marcina? Oczywiście tylko w stolicy Wielkopolski – Poznaniu...

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 1469

Autor: adminReligia

Komentarze: 1

Wielki sukces opowieści o św. Faustynie w USA! - Religia

W poniedziałek, 28 października, odbyła się amerykańska premiera filmu „Miłość i miłosierdzie”. Pokazy polskiej, biograficznej produkcji o św. Faustynie, pod angielskim tytułem „Love and Mercy”, zorganizowano w niemal 800 kinach. Sukces frekwencyjny okazał się tak wielki, że film trafił do czołówki dziennego, amerykańskiego box office’u, zajmując 2. pozycję, tuż za „Jokerem”. Tego dnia polska produkcja zostawiła w tyle m.in. „Czarownicę 2” i „Rodzinę Addamsów”.

 -

Odwiedzin: 8985

Autor: matusiakReligia

Pieśni maryjne – wyraz kultu Matki Bożej - Religia

Maj jest tradycyjnie w kościele katolickim miesiącem poświęconym Matce Bożej. Wówczas przy kapliczkach i krzyżach mieszkańcy wielu polskich miejscowości spotykają się na tzw. nabożeństwie majowym i odśpiewują oprócz Litanii Loretańskiej wiele pieśni poświęconych Niepokalanej.

 -

Odwiedzin: 8917

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 1

Pierwsza ekskomunikowana imiennie kobieta - Religia

12 kwietnia 1906 r. papież Pius X obłożył Feliksę Kozłowską ekskomuniką większą. W 1972 r. sekretarz Komisji Episkopatu do Spraw Ekumenizmu badając działalność Mateczki (tak nazywają ją mariawici), przyznał, że postawa Kościoła rzymskokatolickiego wobec niej była dalece krzywdząca. Według niego wiodła ona bowiem życie pełne świętości, umartwiania się, dobroci i ducha modlitwy. Jednak ekskomunika nigdy nie została zdjęta.

 -

Odwiedzin: 8797

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 4

Patronka od spraw beznadziejnych... - Religia

Bardzo często znajdujemy się w sytuacjach, które wydają się nam trudne i beznadziejne. Nikt, ani nic nie jest w stanie nam pomóc. Jednak chrześcijanie mają do kogo zwrócić się w takich przypadkach. Patronką od spraw beznadziejnych i trudnych jest święta Rita z Cascia.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 40249

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 6

Madonny Uzdrowicielki - Religia

Maria z Nazaretu nie rządzi światem. Trzeba się modlić: módl się za nami , nie zmiłuj się. Prośba skierowana do kogoś, aby się pomodlił za mnie, jest naturalnym odruchem religijnym, dlatego Matka Jezusa w niebie ma o wiele większe możliwości takiej modlitwy wstawienniczej, gdyż jest najbliżej Boga. Dziś, z okazji Światowego Dnia Chorych, o Maryi, którą nazywa się Uzdrowicielką.

Wywiad z Anną Bącik – energiczną wokalistką heavy metalowej grupy "Deltha" - Zespoły i Artyści

Nie da się ukryć, że muzyka heavy metalowa to od zawsze domena silnych facetów z głosem jak dzwon. Na szczęście od pewnego czasu także na polskim podwórku widać zmianę warty na stanowisku wokalnym – coraz więcej bowiem jest kobiet, w których żyłach płynie rockowa, ostra jak sos chili krew. Jedną z nich jest Anna Bącik – dziewczyna z Lublina, która od niedawna też podpala scenę metalowym płomieniem, śpiewając w zespole „Deltha”.

 -

Odwiedzin: 79851

Autor: pjPrzepisy

Komentarze: 3

Udka w sosie tatarskim - Przepisy

Tym razem prezentujemy coś pysznego na obiad. Potrawę, którą już po pierwszym kęsie nigdy nie zapomnicie. Ten smak i zapach są nie do opisania. Zaskoczcie gości i rodzinę. Przygotujcie danie, jakim są udka w sosie tatarskim!

Ale news! Aleksander Siczek i Grażyna Szapołowska zapraszają na wspólny "Rejs" - Zespoły i Artyści

„Rejs” Aleksandra Siczka to utwór, który czekał na to, by świat mógł go usłyszeć prawie dwa lata! Czemu? Aleksander musiał poczuć, że to właściwy czas i właśnie teraz się to wydarzyło. Produkcyjnie całość przywodzi na myśl muzykę z lat 70. i 80., czyli ulubionych muzycznych epok artysty i tym samym pozwala na małą podróż w czasie z radością w tle. I z... Grażyną Szapołowską „na pokładzie”.

Wywiad z Markiem Łozą z grupy Destroyers - Zespoły i Artyści

Destroyers to legenda polskiej muzyki metalowej. Niestety przez wiele lat nie było ich na scenie, ale powracają w wielkim stylu! Już niedługo ukaże się ich nowy album pt. „9 Kręgów Zła”. Z tej okazji lider grupy – Marek Łoza udzielił mi wywiadu.

Nowości

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

 -

Odwiedzin: 93

Autor: aragorn136Recenzje płyt

Komentarze: 1

Vito Bambino i jego "Pracownia" – Boli boli mnie… dusza, ale w rytm tej muzy się ruszam - Recenzje płyt

Za chwilę minie rok od premiery „Pracowni”, czyli drugiego longplaya od Vita Bambino. Ten fakt plus ostatni wpis artysty po tym, jak pobił rekord nominacji na 30. Fryderykach, a nie otrzymał żadnej z ośmiu statuetek, stał się motorem napędowym do napisania tej recenzji. Co jednak zaskakujące, motywacją było też moje… pierwsze spotkanie z twórczością pana Bambino (szczególnie z jego występem w trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu). I już, bez owijania w bawełnę, mogę rzec: „Pracownia” jest jedną z najlepszych płyt, jakie słyszałem w przeciągu ostatniej dekady.

"Współczesny Romantyzm: 2024". Wysmakowane i delikatne muzyczne danie - Muzyczne Style

Dlaczego "Współczesny Romantyzm: 2024" to wyjątkowy, autorski minialbum? Bo wyróżnia się unikalnym stylem Sebastiana Krupy. A więc silną ekspresją muzyczną i liryczną. Energią i subtelnością. Niezwykłym kontrastem.

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

 -

Odwiedzin: 118

Autor: pjKultura

Jubileuszowe Fryderyki 2024: pięć statuetek dla Lecha Janerki! - Kultura

22 marca 2024 roku przechodzi do historii. Data to ważna dla rodzimej muzyki. W tym dniu przyznano bowiem Fryderyki. Po raz 30.! Jak zatem wyglądała jubileuszowa gala „polskich Grammy”? Na to pytanie odpowiedź pojawi się dopiero w kolejnej zwrotce (czyt. w środku artykułu). Ważniejszy jest sam „refren”. A wyśpiewał go sobie 70-letni Lech Janerka – artysta legendarny, kompozytor idealny, powracający na scenę po 18 latach! Na pięć nominacji otrzymał ostatecznie… pięć Fryderyków. Tym bardziej szkoda, że nie był obecny na uroczystości. Czy jego singiel pod jakże sugestywnym tytułem, którego podanie na wstępie mogłoby grozić banem w social mediach, faktycznie zasługuje na najlepszy utwór roku?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 13127

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 3

Gdy na Gromnicę z dachu ciecze, zima jeszcze się odwlecze - Religia

Wiele świąt chrześcijańskich w Polsce szczególnie kultywuje Matkę Boską, nawet jeżeli święto bezpośrednio Jej nie dotyczy. Również nasi przodkowie do końca nie wyzbyli się pogańskich obyczajów. Zostały one przyswojone i dopasowane to „nowej” wiary. Tak dzieje się w przypadku większości zwyczajów ludowych. Dziś już rzadziej niestety obchodzonych.

 -

Odwiedzin: 13773

Autor: lukasz_kulakReligia

Komentarze: 3

Prawda o Żydach - Religia

Od tysięcy lat utrzymuje się pogląd, iż biblijni Hebrajczycy są Żydami, tzw. „Narodem Wybranym” z Izraela. Żydów utożsamia się także z Semitami. Jednak obecnie wiele wskazuje na to, że oficjalna wersja historyczna jest błędna.

 -

Odwiedzin: 6497

Autor: pjReligia

Komentarze: 1

Święto Trzech Króli - Religia

Było ich trzech – Kacper, Melchior i Baltazar. Przybyli ze Wschodu, podążając za blaskiem Gwiazdy Betlejemskiej. Pragnęli pokłonić się małemu Jezusowi i obdarować go darami: kadzidłem, złotem i mirrą. 6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto wspominające ten moment, oficjalnie Objawieniem Pańskim zwane.

 -

Odwiedzin: 325

Autor: adminReligia

EVA wprowadza nas w okres oczekiwania na Święta pieśnią "Pierwsza Gwiazda" - Religia

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie w nastrojowy klimat z pewnością wprowadzi EVA i jej propozycja muzyczna pt. „Pierwsza gwiazda”. Tym razem artystka wróciła do swoich muzycznych korzeni i wokalnie nadała pieśni świątecznej bardziej operowy charakter, co w połączeniu z przepiękną aranżacją muzyki na skrzypce i fortepian daje wspaniały efekt. „Myślą przewodnią jest przesłanie, że zło na całym świecie przegra z naszą nieustającą Wiarą, Nadzieją, Miłością. Dobro, które przychodzi wraz narodzeniem Dzięciątka Bożego umacnia nas w życiu i dążeniu do lepszego” – podsumowuje przesłanie „Pierwszej gwiazdy” artystka. Utwór wzrusza zarówno kompozycją, jak i tekstem. I z pewnością uprzyjemni Państwu czas Świąt.

 -

Odwiedzin: 10619

Autor: marmir83Religia

Egzorcyzmy i opętania - Religia

Okultyzm, spirytyzm, psychomanipulacja, sekty czy techniki transowe mogą prowadzić do uzależnień duchowych. Mogą uwięzić człowieka i jego duszę otwierając ją na demona i powodując opętania. Poniższy artykuł ma na celu zaznajomienie z tym zagadnieniem, które jest często źle postrzegane przez filmy o tej tematyce.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.559

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję