O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (36950 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 699
Czas czytania:
3 471 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
admin (36950 pkt)
Dodano:
39 dni temu

Data dodania:
2023-10-27 14:15:21

(Altao.pl) „Kiedy uświadomiłem sobie, że mam zagrać van Gogha, przestraszyłem się” – powiedziałeś kiedyś w jednym z wywiadów. Skąd więc ten strach?

 

RG: „Twój Vincent” powstawał dokładnie tak samo, jak „Chłopi”. Najpierw aktorzy wszystko zagrali, potem malarze przenieśli klatki filmowe w malarski świat. Miałem zatem rolę do zagrania, a właściwie rólsko, bo mówimy o najbardziej rozpoznawanym artyście na świecie, powszechnie uznawanym za geniusza. To ogromna odpowiedzialność, więc musiałbym być kabotynem, żeby się tego nie wystraszyć. Na szczęście mi do tego daleko.

 

Różnica w odbiorze obydwu filmów – „Twojego Vincenta” i „Chłopów” – polega tylko i wyłącznie na zastosowanej technice malarskiej. W pierwszym przypadku siłą rzeczy malarstwo miało jak najwierniej odwzorować obrazy van Gogha, a on stosował grube pociągnięcia pędzlem na grubych warstwach farby, stąd efekt końcowy był dość migotliwy i mniej płynny. Przy „Chłopach” malarstwo jest młodopolskie z ducha, często bardzo realistyczne, co powoduje większą filmowość w finalnym obrazie.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

(Altao.pl) Ale nareszcie jest rok 2023 i możemy Ciebie oglądać w pierwszoplanowej, bardziej „empatycznej” kreacji. Mimo że wspomniani wyżej Chłopi” to obraz z pogranicza animacji, to i tak ponownie musiałeś przecież zagrać, jak w prawdziwym dziele aktorskim. Jak Ci się udało otrzymać tę rolę? Czy pomogła w tym wcześniejsza współpraca z DK i Hugh Welchmanami?

 

RG: Na pewno pomogła, ale nie była decydująca. Przez cały okres kręcenia, postprodukcji i promocji „Twojego Vincenta” zaprzyjaźniliśmy się z DK i Hugh. Na początku 2019 roku Dorota zadzwoniła do mnie z pytaniem, czy nie pomógłbym im przy nakręceniu trailera koncepcyjnego do nowego filmu. Odpowiedziałem: „jasne, że tak, ale co to będzie”? Na co Dorota: „Chłopi”. „Chłooopii???” Należę do tej grupy, która nie miała dobrych wspomnień, co do tej książki…

 

Ale na roli Antka oczywiście mi bardzo zależało. Dorota od razu mnie ostrzegła: „mówię to na głos – to, że grasz Antka w tym trailerze, nie znaczy, że zagrasz go w filmie”. Pół roku później otworzyła castingi, na które zaprosiła również i mnie. Miałem kilku kontrkandydatów, ale ostatecznie Dorota zadzwoniła i powiedziała „wygrałeś go”! Mam więc prywatną satysfakcję, że nie odbyło się to zupełnie po znajomości, że udowodniłem swoją przydatność do tej roli.

 

(Altao.pl) Czy uważasz, że nowatorska animacja malarska to przyszłość w świecie kinowym, a może to tylko jednorazowa, choć wyjątkowa „magia ekranu”?

 

RG: Jedna z recenzji, po światowej premierze filmu na festiwalu w Toronto, zawierała taką sugestię – że być może to jest przyszłość kina lub jedna ze ścieżek, którym może ono podążać. To jest oczywiście bardzo budujące, ale pytanie kto jeszcze się na to porwie? Ja znam dokładnie cały proces i wiem, z czym oni musieli się mierzyć przy produkowaniu tego filmu. Po „Twoim Vincencie”, którego realizacja od pomysłu do finalnego efektu trwała 10 lat, pion producencko-reżyserski myślał, że tym razem będzie łatwiej. Było rzeczywiście szybciej, bo praca nad „Chłopami” pochłonęła 5 lat ich życia, ale na pewno nie było łatwiej. Mierzyli się z dużo większą skalą filmu i z ogromnymi przeciwnościami po drodze. Od pandemii, przez utratę dofinansowania, po wojnę na Ukrainie. Hugh powiedział mi kiedyś, że „Twój Vincent był pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską, a Chłopi będą ostatnią”. A jak będzie, to czas pokaże.

 

(Altao.pl) A jak odniesiesz się do słów znanego krytyka, który zarzucił twórcom, że za wiele kadrów w „Chłopach” odpowiedzialna jest Sztuczna Inteligencja, a nie ludzcy malarze oraz stwierdził, że film jest cepelią?

 

RG: Najchętniej odpowiedziałbym milczeniem na słowa osoby, która nawet raczkiem nie potrafi wycofać się ze swoich oskarżeń. Ale w imieniu tej setki malarzy, którzy spędzili nad tworzeniem filmu trzy lata, wobec ich ciężkiej, mozolnej pracy, nie chcę milczeć. Jak wspomniałem, znam cały proces bardzo dobrze. Sztuczna Inteligencja była testowana przy filmie, nikt tego nie ukrywa. Testy trwały pół roku, ale ostatecznie okazało się, że AI nie zdało egzaminu na animatora. Wytłumaczył mi to bardzo obrazowo Piotr Dominiak – reżyser animacji. Otóż AI potrafi bardzo dobrze wykreować nowy, pojedynczy obraz, ale ma ogromny problem z animacją następujących po sobie klatek. Pociągnięcia pędzla są źle odwzorowane, na każdej klatce odbywają się one w innych kierunkach. Do tego AI „myśli” pikselami, co powoduje przyrastanie tychże i wygląda to tak, jak byśmy obserwowali pod mikroskopem rozwój bakterii. Finalny efekt jest taki, że pociągnięcie pędzla wykonane przez AI wyglądało jak stara, zimna frytka. Taka animacja nie była w żaden sposób użyteczna.

 

Dla przyspieszenia procesu został wykorzystany inbetweening, który jest stosowany w animacji poklatkowej od niemal stu lat i był zapoczątkowany przez Walta Disneya. Ale nawet malarze cyfrowi, którzy nad nim pracowali, korzystali z namalowanych ręcznie klatek sąsiadujących – przesuwając cyfrowo warstwy farby i uzupełniając ewentualne niewielkie braki.

 

Nikomu nie odmawiam prawa do krytyki, dlatego do słów o „cepelii” się nie odniosę. Rozumiem też, że finalny efekt wizualny może kogoś nie zadowalać, może się to zwyczajnie nie podobać. Natomiast trwanie w uporze przy niesłusznych zarzutach świadczy tylko o tym, kto je stawia.

 

(Altao.pl) Na szczęście większość recenzentów i widzów jest zachwycona, o czym świadczy też fakt, że produkcję tę wybrano do walki o Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Jak Ty zareagowałeś na tę wiadomość?

 

RG: Oczywiście, że się bardzo ucieszyłem. Bycie polskim kandydatem otwiera przed filmem dodatkowe ścieżki promocyjne, a to bez względu na dalsze rozstrzygnięcia oznacza, że zwyczajnie więcej osób zobaczy nasz film. Ale szanse mierzę na chłodno, wolę być pozytywnie zaskoczony.

 

(Altao.pl) A jak przygotowywałeś się do roli Antka Boryny? Czy ponownie przeczytałeś całą powieść Reymonta? Oraz przypomniałeś sobie Ignacego Gogolowskiego z wcześniejszej wersji z lat 70., szukając z nim jakichś cech wspólnych?

 

RG: Nie ponownie, przeczytałem ją po raz pierwszy w całości. W liceum korzystałem najprawdopodobniej z jakichś bryków lub czytałem fragmenty – generalnie nie zapamiętałem dobrze tej lektury. Niektórzy tę książkę uwielbiają już na etapie szkolnym, ale dla mnie to było zdecydowanie za wcześnie, żeby ją docenić. Te siedmiostronicowe opisy rozwijających się pąków na drzewie dobiły niejednego. Ale kiedy sięgnąłem po tę powieść przed realizacją filmu, to stwierdziłem, że 20 lat wcześniej byłem po prostu niedojrzałym ignorantem i tyle. Moim zdaniem trzeba trochę przeżyć, doświadczyć, żeby docenić te niuanse, które w opisie swoich bohaterów zawarł Reymont, żeby zrozumieć zawiłość ich relacji.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Filmowy33
36 dni temu

Świetny wywiad! Gratuluje rozmówcy!
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

 -

Odwiedzin: 256

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

 -

Odwiedzin: 186

Autor: adminSprzęt

Komentarze: 1

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt

Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 579

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Chłopi" – Wsi anielska, wsi diabelska - Recenzje filmów

„Cepelia, w której maczała swoje paluchy Sztuczna Inteligencja, malując każdą scenę w męczące oczy barwy”. Mniej więcej to sądzi o nowej adaptacji „Chłopów” Władysław Reymonta pewien znany krytyk filmowy. Powinien on uderzyć się w pierś i obejrzeć tę animację raz jeszcze. Tak, to ludowe rękodzieło, ale o dużej wartości artystycznej – choć bliskie książkowym opisom, to jednak na swój sposób uwspółcześnione, pozbawione kurzu osiadłego na dawnej księdze. Gdy kilka lat temu ponad 100 malarzy zabrało się do skrupulatnej pracy z pędzlem w dłoniach, to jeszcze nikt nie wiedział, że AI aż tak rozwinie się w roku 2023. Można zapytać po co? Czyż nie lepiej, aby powstał „zwykły” film fabularny bez tej otoczki? Nie, bo taki już nakręcono, a owa forma tylko dodała magii i innej, niepokojącej namacalności.

"Chłopi" stworzeni techniką malarską. Ta krótka zapowiedź zachwyca! - Artykuły o filmach

Jest szansa, że ta ekranizacja „Chłopów” spodoba się młodzieży, która na myśl o przeczytaniu tak obszernej lektury (pisanej przez Władysława Reymonta przez kilka lat, nagrodzonej Noblem kilkanaście lat później) kręci nosem. Twórcy „Twojego Vincenta” już tym krótkim zwiastunem sprawiają, że klimat polskiej wsi lat 80. XIX wieku aż wylewa się z ekranu, choć jest też jakiś dziwny dysonans...

 -

Odwiedzin: 3428

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 2

Wrażliwy mężczyzna i zdolny aktor. Oto Piotr Witkowski! - Ludzie kina

Zabłysnął jako raper Chada w filmie „Proceder”. Dziś jest zapracowanym i cenionym aktorem, czego dowodem jest kilka, mających premierę w 2021 roku, produkcji z jego udziałem, m.in.: „Klangor” i „Mistrz”. Co prawda, nie brylował w nich na pierwszym planie, ale jego postacie były na tyle wiarygodne, ciekawe i trudne do jednoznacznej oceny, że pozostały w pamięci na długie godziny. Piotr Witkowski, bo o nim mowa, zgodził się udzielić wywiadu portalowi Altao.pl. Co miał do powiedzenia m.in. o swoich ostatnich rolach? Jaki ma stosunek do mediów społecznościowych? Koniecznie sprawdźcie!

 -

Ksawery Szlenkier obrał "Kierunek: Noc" i zawitał do milionów Ziemian! - Ludzie kina

Jakiś czas temu w internecie pojawiła się informacja, że Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu Netflixa pt. „Eddy”. Mieliśmy więc powód do dumy. Ale to nie jedyny przykład, kiedy polscy artyści dostrzegani są przez zagranicznych twórców. 1 maja 2020 roku na wspomnianej platformie pojawił się trzymający w napięciu sześcioodcinkowy thriller wyprodukowany przez Belgów, czyli „Kierunek: Noc”, a w nim nasz rodak – Ksawery Szlenkier. Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z tym utalentowanym aktorem.

 -

Odwiedzin: 4197

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad z Kacprem Olszewskim – młodym i utalentowanym aktorem z serialu "Król"! - Ludzie kina

Na początku listopada 2020 roku telewizja Canal+ wyświetliła premierowy odcinek „Króla” - oczekiwanej adaptacji głośnej powieści Szczepana Twardocha. Jedną z ważniejszych, ciekawych ról gra tam, pochodzący ze Strykowa, 19-letni Kacper Olszewski. Niedawno pojawił się na dużym ekranie w szalonej „Mowie ptaków”, ale to równie eksperymentalny film pt. „Baby Bump” sprawił, że zapamiętano jego plastyczną twarz i talent w budowaniu niełatwej kreacji. Sprawdźcie, co miał do powiedzenia na temat swojej aktorskiej pasji portalowi Altao.pl!

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 1699

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina

Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

 -

Odwiedzin: 5392

Autor: PaMNowinki motoryzacyjne

Komentarze: 2

Samochód na gaz – cena instalacji - Nowinki motoryzacyjne

Autogaz – czy się opłaca? Czy warto wykonać instalację gazową w nowym samochodzie? Jakie są generacje instalacji gazowych? Sprawdź ceny założenia autogazu do samochodu.

Młoda IGA burzy wielkie ściany... społecznej presji! - Muzyczne Style

Nowy singiel Igi to prawdziwa manifestacja odwagi i wolności w świecie, który często narzuca nam standardy i ramy. Młoda Artystka w swojej twórczości odważnie wypowiada się na temat presji bycia kimś, kim nie jesteśmy, i przekonuje nas w stylu pop, że prawdziwe szczęście tkwi w byciu sobą! Od 22 września śpiewa zatem "Mogłabym być"...

"Luca" – Czy syreny śnią o pasących się rybkach? - Recenzje filmów

Studio Pixar nie przestaje zadziwiać. Ich kolejna animowana propozycja cieszy oko i daje ogrom radości. Mowa tu oczywiście o filmie „Luca”, którego bohaterem jest przesympatyczny chłopak. Nieco naiwny, troszkę bojaźliwy, ale o wielkim sercu i jeszcze większych marzeniach. Dacie się ponieść z falami morskiej opowieści, gdzie syren niczym Arielka wychodzi z wody naprzeciw swojemu losowi? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na zadanie pytanie, to trafiliście we właściwe miejsce.

 -

Odwiedzin: 3068

Autor: Filmaniak01Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Czas mroku" – V jak Victoria - Recenzje filmów

W 2002 roku BBC przeprowadziło specjalną ankietę, która miała na celu wyłonienie 100 najwybitniejszych Brytyjczyków wszech czasów. Wśród nominowanych znalazło się wielu znanych i uznanych polityków, naukowców, pisarzy, muzyków, a nawet sportowców. ale tylko 10 z nich mogło się doczekać swoich specjalnych programów publicystycznych. W tej "Top 10" znalazły się tak wielkie osobistości jak: polityk Oliver Cromwell, muzyk z zespołu "The Beatles" John Lennon, królowa Anglii Elżbieta I, fizyk Isaac Newton, biolog Karol Darwin, księżna Walii Diana, czy inżynier Isambard Kingdom Brunel. Żaden jednak z nich nie mógł się równać z pewnym wszechstronnym politykiem, który nie tylko był premierem, ale także świetnym mówcą, pisarzem i malarzem...

Nowości

Sentymentalna muzyczna podróż Donia i TKM'a do lat 90.! "Japońskie Zabawki" już w sieci! - Muzyczne Style

To dopiero był pojazdy! Nie pamiętacie? No to Doniu oraz TKM przeniosą Was w rapowym stylu do złotych lat japońskiej motoryzacji w swoim najnowszym singlu "Japońskie Zabawki".

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale

Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

 -

Odwiedzin: 256

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 5248

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

 -

Odwiedzin: 6596

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

 -

Odwiedzin: 8044

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 2

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 5402

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina

Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?

 -

Odwiedzin: 4624

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 5

Timothée Chalamet – new gold boy of Hollywood - Ludzie kina

Raz na kilka lat za oceanem odkrywane są nowe męskie aktorskie talenty. Wśród dzieciaków takim objawieniem był niedawno Jacob Trembley („Pokój”). A w grupie starszych chłopaków widzów i krytyków zachwyca, nazwany przez koleżankę z planu – młodym Danielem Day-Lewisem sympatyczny „Timmy” Timothée Chalamet. Nominowany do Oscara miał ogromną szansę zostać najmłodszym w historii kina aktorem odbierającym tę prestiżową statuetkę (do tej pory był nim Adrien Brody). Ostatecznie przegrał jednak z Garym Oldmanem. Oto lśniący złoty chłopiec Hollywood!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.602

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję