O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (36950 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 698
Czas czytania:
3 470 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
admin (36950 pkt)
Dodano:
39 dni temu

Data dodania:
2023-10-27 14:15:21

Podstawowym dla mnie elementem było wnikliwe przeczytanie powieści, a następnie scenariusza Doroty. Kiedy nie rozumiałem czegoś w scenariuszu, znajdowałem na to odpowiedź w książce. Miałem to szczęście, że przez moją znajomość z DK, zaczęliśmy o scenariuszu gadać na długo przed startem zdjęć. Był kwiecień 2020 roku, wszyscy zamknięci w domach na kwarantannie, a my spędziliśmy bite siedem godzin na zoomie, omawiając przebieg Antka w tym scenariuszu. Te wszystkie detale, które ostatecznie przesądzają o odbiorze danej postaci. Dorota mnóstwo tych moich uwag uwzględniła w ostatecznej wersji scenariusza, co dało mi poczucie uczestnictwa w procesie tworzenia tej postaci od samego początku. To rzadki przywilej.

 

Kadr z filmu "Chłopi" (fot. materiały prasowe/NEXT FILM)

 

A serial Jana Rybkowskiego pamiętam jak przez mgłę. Teraz dopiero mam zamiar go odświeżyć. Przed naszą realizacją nie chciałem po niego sięgać, aby się niczym nie sugerować. Aktorzy mają czasem takiego chochlika, że jak zobaczą kogoś w danej roli, to kombinują co zrobić, aby grając potem tę samą postać, odróżnić się od wcześniejszego odtwórcy. I czasem to wychodzi tak prawą ręką przez lewe ucho, bo staje się dalekie od meritum. Ja też nie jestem od tego wolny. Chciałem być jak najbardziej wierny Reymontowi i wizji Doroty, nie chciałem żeby miał na mnie wpływ jakiś dodatkowy filtr. Dlatego dopiero teraz spojrzę, jak to zagrał pan Ignacy Gogolewski 50 lat temu.

 

(Altao.pl) Czy możesz zdradzić, jak wyglądała codzienna praca na planie. Czy da się ją porównać do tej w typowym filmie aktorskim? Co Ciebie najbardziej zaskoczyło?

 

RG: Ta praca wyglądała dokładnie tak samo, jak w typowym filmie aktorskim. Inne było może to, że większość scen kręciliśmy w studiu, często na zielonych tłach, ale przecież współcześnie mnóstwo filmów powstaje w ten sposób. Musieliśmy mieć kostiumy, rekwizyty i wszystko, z czym aktor ma na planie kontakt. Wszystkie chaty, karczma były wybudowane w studiu. Pierwsze nasze wejście na plan zaparło nam dech, bo stały tam trzy chałupy, obora, studnia, ogromny stóg siana i całe zagospodarowane podwórze u Borynów; biegały kury. Zielone tła były następnie zamieniane na pejzaże wsi w procesie nakładania efektów specjalnych, ale ten proces odbywał się już po zakończonym planie zdjęciowym.

 

Większa różnicą, która występuje w procesie animacji malarskiej i jest dość szczególna, to kluczowanie się do konkretnego obrazu, który ma być odwzorowany w filmie. Wtedy jest bardzo dużo detali, o których trzeba pamiętać: „biodro 3 centymetry niżej, łokieć wyżej”, itp., żeby wszystko wyglądało dokładnie tak samo jak na danej referencji. Ale tego typu praca „na milimetry” zdarza się często na wielu innych planach zdjęciowych, więc nie jest to aż tak bardzo wyjątkowe. Nic mnie zatem nie zaskoczyło, tym bardziej, że proces był bliźniaczo podobny do tego, który mieliśmy przy „Twoim Vincencie”.

 

(Altao.pl) Zaprezentowałeś się niezwykle wiarygodnie, powściągliwie, acz emocjonalnie, aż ciary biegną po plecach. Zarówno w Twojej relacji z Jagną, jak i filmowym ojcem – Maciejem, nie ma ani grama fałszu. Czy również dlatego, że od razu złapałeś dobry kontakt z Kamilą Urzędowską i Mirosławem Baką?

 

RG: Dziękuję Ci i cieszę się, że tak odbierasz tę moją robotę. Dobra atmosfera na planie nie zawsze przekłada się na dobry efekt, ale w naszym przypadku tak było. Z Kamilą mieliśmy szansę poznać się wcześniej, bo dwa miesiące przed startem zdjęć zaczęliśmy próby choreograficzne do tańców, które znalazły się w filmie. Te choreografie nie były proste, wymagały dobrego i czujnego partnerowania. To był czas, w którym mogliśmy się bliżej poznać i wzajemnie sobie zaufać, żeby potem móc zagrać całe to emocjonalne piekło.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

A z Mirkiem to chyba tak musiało być. Są takie spotkania, kiedy spotykasz kogoś w pracy po raz pierwszy i po kilku zdaniach się okazuje, że nadajecie na tych samych falach. W naszym przypadku tak właśnie było. Czysta przyjemność.

 

(Altao.pl) Tomasz Bagiński w swojej recenzji napisał, że „fabularnie jest to opowieść po trosze o nas, o relacjach, ale ta wizyta w świecie »Chłopów« dla świata teraz, dla świata współczesnego jest też wizytą w świecie, którego już nie ma. Jakbyśmy oglądali dramat i thriller o wiosce Amiszów”. (źródło: Facebook). Czy zgadasz się z taką opinią?

 

RG: Tak, może z tym wyjątkiem, że postawiłbym większy nacisk na współczesność w tym zapomnianym świecie. Relacje i namiętności u Reymonta są ponadczasowe, i dzisiaj są dokładnie te same, jak 150 lat temu. Pożądanie, miłość, zdrady, chęć bycia szczęśliwym, chęć wzbogacenia się, targanie się syna z ojcem, matki z córką, potrzeba wspólnoty. Zmieniły się tylko formy, w które to opakowujemy, stąd wrażenie pewnej baśniowości, którą dodatkowo podbija malarstwo.

 

(Altao.pl) Współtworzysz offowy Teatr Zakład Krawiecki i zagrałeś w brytyjskim filmie krótkometrażowym „Land Mine”. Takie można też odnaleźć ciekawostki z Twojego życia zawodowego. Możesz coś więcej zdradzić w tym temacie?

 

RG: W Teatrze Zakład Krawiecki działaliśmy z grupą bliskich znajomych i przyjaciół jeszcze w trakcie szkoły teatralnej. Potem nastąpiła długa przerwa, ale traf chciał, że sporą ekipą nadal pracowaliśmy wspólnie w jednym zespole w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Aż pewnego dnia pojawiła się propozycja realizacji projektu, który chcieliśmy zrealizować poza pracą etatową. Reaktywowaliśmy Zakład Krawiecki i pod jego szyldem powstał spektakl „Psujesz trochę humor wszystkim dookoła” w naszej wspólnej, zbiorowej reżyserii. Przedstawienie traktujące o problemach chorób psychicznych opowiedziane z perspektywy chorych, ich rodzin, lekarzy. W celu zgromadzenia materiałów przeprowadziliśmy wiele godzin rozmów w oddziałach otwartych szpitali psychiatrycznych, w domach pomocy społecznej, z rzecznikiem praw pacjenta. Efektem jest bardzo ważny spektakl o temacie tabu, jakim są choroby psychiczne. Poza tym Teatr Zakład Krawiecki stał się dla nas platformą do realizacji projektów, których z różnych przyczyn nie mogliśmy realizować w teatrze instytucjonalnym.

 

A „Land mine” przydarzył mi się w maju zeszłego roku. To kilkunastominutowy film opowiadający historię osoby, która po wyzwoleniu obozu w Dachau wraca do swojego rodzinnego domu, ale tam mieszka już kto inny. Niedawno odbyła się brytyjska premiera, została bardzo dobrze przyjęta i bardzo możliwe, że ta filmowa przygoda będzie miała swoją kontynuację.

 

(Altao.pl) Czy pojawiły się już kolejne, ciekawe, filmowe propozycje? Gdzie można będzie Cię zobaczyć w najbliższych miesiącach?

 

RG: Wybieram się właśnie na uroczystą premierę filmu „Lęk” w reż. Sławomira Fabickiego, w którym główne role zagrały Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz. Stworzyły piękny, subtelny i niezwykle poruszający siostrzany duet w filmie, który będąc kinem drogi opowiada o rzeczach najważniejszych. Miałem ogromną przyjemność zagrać u ich boku niewielki, ale ponoć zapadający w pamięć epizod.

 

A od 27 października na platformie Viaplay będzie można oglądać serial „Morderczynie” w reż Kristoffera Rusa. W obsadzie m.in. Maja Pankiewicz, Iza Kuna, Tomasz Schuchardt, Eliza Rycembel i Mateusz Kmiecik. Na premierze kinowej pokazane zostały dwa odcinki, które zdradzają tyle, że czeka nas świetny serial kryminalny. Gram w nim postać drugoplanową -podinspektora Klemensa Wacha, który… Nie, nie mogę powiedzieć.

 

Te dwie pozycje zrealizowaliśmy już jakiś czas temu i traf chciał, że mają premiery w okolicach „Chłopów”. A na kolejne propozycje czekam z niecierpliwością.

 

(Altao.pl) Dzięki za rozmowę!

 

*Wywiad przeprowadził Przemek „Jankes” Jankowski

 

Social Media Roberta:

https://www.instagram.com/robert.gulaczyk/
https://www.facebook.com/robert.gulaczyk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Filmowy33
36 dni temu

Świetny wywiad! Gratuluje rozmówcy!
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

 -

Odwiedzin: 256

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

 -

Odwiedzin: 186

Autor: adminSprzęt

Komentarze: 1

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt

Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 579

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Chłopi" – Wsi anielska, wsi diabelska - Recenzje filmów

„Cepelia, w której maczała swoje paluchy Sztuczna Inteligencja, malując każdą scenę w męczące oczy barwy”. Mniej więcej to sądzi o nowej adaptacji „Chłopów” Władysław Reymonta pewien znany krytyk filmowy. Powinien on uderzyć się w pierś i obejrzeć tę animację raz jeszcze. Tak, to ludowe rękodzieło, ale o dużej wartości artystycznej – choć bliskie książkowym opisom, to jednak na swój sposób uwspółcześnione, pozbawione kurzu osiadłego na dawnej księdze. Gdy kilka lat temu ponad 100 malarzy zabrało się do skrupulatnej pracy z pędzlem w dłoniach, to jeszcze nikt nie wiedział, że AI aż tak rozwinie się w roku 2023. Można zapytać po co? Czyż nie lepiej, aby powstał „zwykły” film fabularny bez tej otoczki? Nie, bo taki już nakręcono, a owa forma tylko dodała magii i innej, niepokojącej namacalności.

"Chłopi" stworzeni techniką malarską. Ta krótka zapowiedź zachwyca! - Artykuły o filmach

Jest szansa, że ta ekranizacja „Chłopów” spodoba się młodzieży, która na myśl o przeczytaniu tak obszernej lektury (pisanej przez Władysława Reymonta przez kilka lat, nagrodzonej Noblem kilkanaście lat później) kręci nosem. Twórcy „Twojego Vincenta” już tym krótkim zwiastunem sprawiają, że klimat polskiej wsi lat 80. XIX wieku aż wylewa się z ekranu, choć jest też jakiś dziwny dysonans...

 -

Odwiedzin: 3428

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 2

Wrażliwy mężczyzna i zdolny aktor. Oto Piotr Witkowski! - Ludzie kina

Zabłysnął jako raper Chada w filmie „Proceder”. Dziś jest zapracowanym i cenionym aktorem, czego dowodem jest kilka, mających premierę w 2021 roku, produkcji z jego udziałem, m.in.: „Klangor” i „Mistrz”. Co prawda, nie brylował w nich na pierwszym planie, ale jego postacie były na tyle wiarygodne, ciekawe i trudne do jednoznacznej oceny, że pozostały w pamięci na długie godziny. Piotr Witkowski, bo o nim mowa, zgodził się udzielić wywiadu portalowi Altao.pl. Co miał do powiedzenia m.in. o swoich ostatnich rolach? Jaki ma stosunek do mediów społecznościowych? Koniecznie sprawdźcie!

 -

Ksawery Szlenkier obrał "Kierunek: Noc" i zawitał do milionów Ziemian! - Ludzie kina

Jakiś czas temu w internecie pojawiła się informacja, że Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu Netflixa pt. „Eddy”. Mieliśmy więc powód do dumy. Ale to nie jedyny przykład, kiedy polscy artyści dostrzegani są przez zagranicznych twórców. 1 maja 2020 roku na wspomnianej platformie pojawił się trzymający w napięciu sześcioodcinkowy thriller wyprodukowany przez Belgów, czyli „Kierunek: Noc”, a w nim nasz rodak – Ksawery Szlenkier. Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z tym utalentowanym aktorem.

 -

Odwiedzin: 4197

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad z Kacprem Olszewskim – młodym i utalentowanym aktorem z serialu "Król"! - Ludzie kina

Na początku listopada 2020 roku telewizja Canal+ wyświetliła premierowy odcinek „Króla” - oczekiwanej adaptacji głośnej powieści Szczepana Twardocha. Jedną z ważniejszych, ciekawych ról gra tam, pochodzący ze Strykowa, 19-letni Kacper Olszewski. Niedawno pojawił się na dużym ekranie w szalonej „Mowie ptaków”, ale to równie eksperymentalny film pt. „Baby Bump” sprawił, że zapamiętano jego plastyczną twarz i talent w budowaniu niełatwej kreacji. Sprawdźcie, co miał do powiedzenia na temat swojej aktorskiej pasji portalowi Altao.pl!

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 1698

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina

Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

 -

Odwiedzin: 1837

Autor: pjE-sport

Intel Extreme Masters 2018 zakończony. Kto wygrał? - E-sport

4 marca poznaliśmy już nazwy wszystkich zwycięskich drużyn uprawiających e-sport i biorących udział w prestiżowym turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach. Finały imprezy odbywały się przez dwa weekendy, najpierw 24-25 lutego, a następnie 2-4 marca.

"Chce się żyć" – Nie poddaj się, bierz życie jakim jest - Recenzje filmów

Nie przypadkowo przytoczyłem tekst refrenu znanej piosenki zespołu Myslovitz (nomen omen użytej z zwiastunie). Bowiem film „Chce się żyć” jak żadna inna polska produkcja goszcząca na ekranach kin, bardzo gra na emocjach i wpaja mocno w naszą głowę hasło: „nigdy się nie poddawaj”!

"Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści" – Heroes of Might and Meve - Recenzje gier

CD PROJEKT RED jaki jest, każdy widzi. Firma przeszła już wcześniej do naszej rodzimej historii, gdy w latach dziewięćdziesiątych (jeszcze jako CD PROJEKT) okazała się pierwszą, która tworzyła polskie „oprzyrządowania” do zagranicznych gier (pudełka, instrukcje) oraz pierwszą, która zrealizowała pełnoprawną polską lokalizację zewnętrznego tytułu (gra „Baldur’s Gate” - "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę").

 -

Odwiedzin: 256

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Nowości

Sentymentalna muzyczna podróż Donia i TKM'a do lat 90.! "Japońskie Zabawki" już w sieci! - Muzyczne Style

To dopiero był pojazdy! Nie pamiętacie? No to Doniu oraz TKM przeniosą Was w rapowym stylu do złotych lat japońskiej motoryzacji w swoim najnowszym singlu "Japońskie Zabawki".

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale

Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

 -

Odwiedzin: 256

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 5248

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

 -

Odwiedzin: 6596

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

 -

Odwiedzin: 8044

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 2

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 5402

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina

Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?

 -

Odwiedzin: 4624

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 5

Timothée Chalamet – new gold boy of Hollywood - Ludzie kina

Raz na kilka lat za oceanem odkrywane są nowe męskie aktorskie talenty. Wśród dzieciaków takim objawieniem był niedawno Jacob Trembley („Pokój”). A w grupie starszych chłopaków widzów i krytyków zachwyca, nazwany przez koleżankę z planu – młodym Danielem Day-Lewisem sympatyczny „Timmy” Timothée Chalamet. Nominowany do Oscara miał ogromną szansę zostać najmłodszym w historii kina aktorem odbierającym tę prestiżową statuetkę (do tej pory był nim Adrien Brody). Ostatecznie przegrał jednak z Garym Oldmanem. Oto lśniący złoty chłopiec Hollywood!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.588

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję