O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje

8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (36950 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
678
Czas czytania:
898 min.
Kategoria:
Fotorelacje
Autor:
admin (36950 pkt)
Dodano:
270 dni temu

Data dodania:
2023-03-09 13:28:45

O samym projekcie społecznym „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” utworzonym w ramach Olimpiady Zwolnienia z Teorii, mogliście już przeczytać w oddzielnym artykule. W innym tekście spotkaliście się bliżej z uśmiechniętą, mimo przeciwności losu, Kasią Jaroszewską, czyli najważniejszą osobą zespołu, która założyła Fundację „Już jestem…”.

 

Uroczysta gala „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” (fot. PJ)

 

Skupmy się zatem na tym, co działo się na gali rozpoczętej w południe (punkt 12.00) w klimatycznej, retro, kameralnej sali Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku.

 

Przede wszystkim zgromadzeni licznie goście bili brawa młodym poetom i pisarzom – zwycięzcom pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego (reprezentował go Sławomir Kopyść, czyli członek Zarządu Województwa), Prezydenta Włocławka dr Marka Wojtkowskiego oraz wójta Gminy Włocławek Magdaleny Korpolak-Komorowskiej.

 

Uroczysta gala „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” (fot. PJ)

 

Jednak gala składała się także z innych części. Mowa o występach Zespołu FolklorystycznegoKruszynioki”; Julii Dąbrowskiej (uczennicy klasy VII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie) – śpiewającej emocjonalnie utwór pt. Niebo”; Mai Zasadzińskiej recytującej wiersz pt. „Wiosenny list”; a także Pauliny Kozłowskiej (członkini projektu), której w trakcie wykonywania „Jeszcze w zielone gramyakompaniowała Aleksandra Syropiatko (sympatyczna Kujawianka ze wspomnianych „Kruszynioków”). Na koniec każdy mógł poczęstować się m.in. pysznymi regionalnymi pierogami i słodkimi ciastami.

 

Uroczysta gala „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” (fot. PJ)

 

Dla pań, które wymyśliły konkurs oraz przygotowały tak niezapomnianą galę, ważne są wartości przypisane są do KUJAW. Nic więc dziwnego, że pragną je przekazywać z pokolenia na pokolenie, od wczesnych lat życia. Po to, aby pamięć o naszej wspólnej historii żyła wiecznie.

 

Konkurs literacki „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” m.in. dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego był kluczowym zadaniem projektu społecznego. Nie miał on jednak stanowić formy rywalizacji, lecz był szansą na rozwój pasji, ukrytych talentów, a także na pielęgnację potrzeby integracji społecznej, poczucie akceptacji, szacunku, motywację do pogłębiania wiedzy o regionie. Uczestnicy w swoich utworach pisanych wierszem lub prozą uwzględnili aspekt regionalny KUJAW (motyw przewodni). Tym samym udowodnili, że współczesna młodzieży nie tylko siedzi z nosem w social mediach, ale również interesuje się kulturą i literaturą.

 

Uroczysta gala „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” (fot. PJ)

 

Lista laureatów nagrodzonych upominkami i dyplomami

 

SZKOŁA PODSTAWOWA – utwory pisane prozą

 

I miejsce: Bartłomiej Burakowski (Szkoła Podstawowa im. Jerzego Pietrkiewicz w Fabiankach)

II miejsce: Lena Zawadzka (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Władysława Broniewskiego we Włocławku)

III miejsce: Julia Markowska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zakrzewie)

Wyróżnienie: Julia Magnuszewska, Kinga Marcinkowska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zakrzewie)

 

SZKOŁA PODSTAWOWA – utwory pisane wierszem

 

I miejsce: Wanessa Ceglewska (Szkoła Podstawowa im. płk. Floriana Laskowskiego w Grucie)

II miejsce: Emilia Bytner (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie)

III miejsce: Jakub Mańkowski (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zakrzewie)

 

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA – utwory pisane prozą

 

I miejsce: Marcelina Malinowska (I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi Inowrocławiu)

II miejsce - ex aequo: Marianna Balcer (IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy), Krzysztof Kędzierski (II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku)

III miejsce: Kinga Klafetka (Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi)

 

Wyróżnienie: Adam Bytner (Zespół Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie)

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA – utwory pisane wierszem

 

I miejsce: Natan Kasprzyk (Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku)

II miejsce - ex aequo: Jan Szachnowski (IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy), Zofia Czyżewska (Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku)

III miejsce - ex aequo: Martyna Komsta (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu), Aleksandra Rewezińska (I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie)

 

Wyróżnienie: Zuzanna Nalewaj (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu), Witold Pajor (Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku), Roksana Rydlewska (II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku)

 

NAGRODA SPECJALNA – za oryginalne przedstawienie tematyki Kujaw w pracy konkursowej

 

Krystian Kruszka (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Inowrocławiu), Oskar Grabczewski (Szkoła Podstawowa nr 10 im. 2 Armii Wojska Polskiego we Włocławku)

 

NAGRODA OD FUNDACJI Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”

 

Remigiusz Gołąbiewski (IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy)

DYPLOM UZNANIA otrzymali: Wiktoria Złotnicka (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Radziejowie), Zbigniew Grzegorz Walczak (Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku), Paulina Noske i Witold Lewandowski (Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku), Oliwia Rydlewska (II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku), Paulina Muszyńska (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu) oraz Radosław Majda i Damian Banach (Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi).

 

Warto jeszcze wspomnieć, że Partnerem Projektu było Koło Gospodyń Wiejskich w Kruszynie, Koło Gospodyń Wiejskich „Fajne Babki z Józefowa”, jak i również Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Druga edycja za rok – jest szansa, że portal Altao.pl będzie wówczas jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

 

Do zobaczenia!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - "Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

 -

Odwiedzin: 240

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

 -

Odwiedzin: 181

Autor: adminSprzęt

Komentarze: 1

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt

Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Polecamy podobne artykuły

Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura

W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?

 -

Odwiedzin: 7014

Autor: PaMFotorelacje

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Imienia Gustawa Zielińskiego - Skępe 2014 - Fotorelacje

W dniu 31 maja 2014 roku odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Imienia Gustawa Zielińskiego w mieście Skępe woj. kujawsko-pomorskie.

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje

Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

 -

Dlaczego poezja? Bo "Jestem tym, kim jestem"! - Autorzy/pisarze

Nigdy nie dziękowałam jej, a więc teraz nadeszła na to pora... DZIĘKUJĘ poezji za to, że pojawiła się w moim życiu, za to, że stała się dla mnie światłem w domu, który zbudowała dla niej moja dusza we współpracy z sercem, umysłem oraz ciałem.

Teraz czytane artykuły

"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje

8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.

Muniek i T.Love – chłopaki, którzy nie płaczą - Zespoły i Artyści

Są polskie zespoły, o których można śmiało napisać, że mimo ponad trzydziestki na karku, emanują i zarażają młodzieńczym wigorem. Co więcej, tworzą takie kawałki muzyczne, które przetrwają do końca świata i o jeden dzień dłużej. Zalicza się do nich T.Love z charyzmatycznym liderem – nierozstającym się z ciemnymi okularami, Zygmuntem „Muńkiem” Staszczykiem.

Mroźny styczniowy dzień 2020 roku – czas "Wiedźmy"! - Artykuły o filmach

Już kroczy w naszym kierunku, już prawie jest w zasięgu wzroku. Nie bójmy się i pozwólmy jej wejść do domu, kiedy zmarznięta zapuka do drzwi. Pomóżmy, aby nie utknęła w głębokiej, śnieżnej zaspie. Pozwólmy zaistnieć na największych festiwalach. O kim mowa? To „Wiedźma” – krótkometrażowa produkcja Katarzyny Jungowskiej, na którą nadal trwa zbiórka niezbędnych funduszy, a której premiera zaplanowana jest na początek roku 2020.

 -

Odwiedzin: 1556

Autor: adminKultura

4. Przegląd Horrorów FEST MAKABRA w kinach od 25 października! - Kultura

Już od 25 października miłośnicy mrożących krew w żyłach filmów poczują się jak w… piekle. Dużymi krokami nadciąga bowiem 4. ogólnopolski Przegląd Horrorów FEST MAKABRA. Przeczytajcie, jakie tym razem przerażające niespodzianki przygotował organizator wydarzenia – dystrybutor Kino Świat.

 -

Odwiedzin: 811

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Zagrać na nosie chorobie i dogonić marzenia? Wszystko jest możliwe, gdy "Serce gotowe"! - Zespoły i Artyści

„Marzenia są po to żeby je spełniać, niezależnie od przeciwności losu! Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do spełnienia mojego” – tak napisał na swoim kanale na YouTubie Wojtek Paszkiewicz. To utalentowany 21-latek, którego historia jest niezwykle inspirująca. Właśnie wydał swój debiutancki singiel pt. „Serce gotowe”. Skąd taki tytuł? Dlaczego Wojtek to waleczny chłopak? Koniecznie przeczytajcie, koniecznie posłuchajcie!

Nowości

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style

Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale

Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

 -

Odwiedzin: 240

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 240

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

 -

Odwiedzin: 1651

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Wieczór z Janem Nowickim. Promocja książki "Szczęśliwy Bałagan" - Fotorelacje

Co robił Jan Nowicki w trakcie pandemii? Niektórzy odpowiedzą, że zapewne odpoczywał i spędzał czas z kochaną żoną Anną. Ale jego fani wiedzą, że nie byłby sobą, gdyby nie trzymał w dłoni… papierosa na przemian z piórem zanurzonym w czarnym atramencie (żadnym tam niebieskim). Jan to przecież nie tylko wielki aktor, lecz także utalentowany felietonista, poeta i pisarz. 3 marca 2022 roku 82-letni mistrz opowiadał o swojej kolejnej książce. „Szczęśliwy Bałagan” (jakże przewrotny tytuł) nie jest jednak biografią, tomikiem poezji czy refleksją na temat kobiet. To dziennik, w którym Nowicki ujawnił światu listy pisane do pewnego przyjaciela. Nie mogło nas zabraknąć na takim wydarzeniu kulturalnym, odbywającym się w remizie OSP w Kowalu. Zapraszamy zatem do lektury niniejszego artykułu oraz obejrzenia fotografii upamiętniających Wieczór z Janem Nowickim.

 -

Odwiedzin: 157

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Magdalena Wieczorek, Jacek Beler i robot, czyli premiera filmu "W nich cała nadzieja"! - Fotorelacje

Nagrodzona na festiwalach filmowych w Gdyni i Trieście polska produkcja sci-fi „W nich cała nadzieja” trafia do kin 24 listopada 2023 roku. Ale dwa dni wcześniej, w środę, w warszawskim Kinie Atlantic, odbyła się uroczysta premiera tego niezwykłego filmu. Wzięli w niej udział m.in. odtwórcy głównych ról Magdalena Wieczorek i Jacek Beler oraz Karolina Chapko, Agnieszka Wielgosz, Kasia Adamik, Joanna Majstrak, Aria Martelle, Magda Świder, Dominika Gawęda i Paweł Rurak z Blue Cafe, Rafał Mohr, Mikołaj Komar, Robert Koszucki, Antek Smykiewicz, Rafał Brzozowski, Aleksandar Milićević. Znane nazwiska, prawda? Zatem zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia!

 -

Odwiedzin: 2635

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

10-lecie Klubu Kobiet Kreatywnych! - Fotorelacje

W maleńkiej miejscowości Czarne na Kujawach w gminie Baruchowo mieszkańcy wiedzą, jak obchodzić hucznie jubileusze. Szczególnie panie z Klubu Kobiet Kreatywnych. Pochodzące z tej samej wsi lub bliskich okolic 3 marca wspólnymi siłami przygotowały uroczystość, na której świętowały 10-lecie istnienia swojego Klubu. Jak ten czas leci, chciałoby się rzec. Ale dziewczyny nie zwracają uwagi na upływające lata. Są nadal aktywne, radosne i pomysłowe.

 -

Odwiedzin: 7014

Autor: PaMFotorelacje

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Imienia Gustawa Zielińskiego - Skępe 2014 - Fotorelacje

W dniu 31 maja 2014 roku odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Imienia Gustawa Zielińskiego w mieście Skępe woj. kujawsko-pomorskie.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.588

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję