O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje

Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
katarzynajaroszewska (363 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
773
Czas czytania:
934 min.
Kategoria:
Organizacje
Autor:
katarzynajaroszewska (363 pkt)
Dodano:
628 dni temu

Data dodania:
2022-08-06 18:54:37

Nazywam się Katarzyna Jaroszewska i mam 20 lat. Pochodzę z okolic Włocławka, a dokładniej z Ludwinowa, gdzie znajduje się także siedziba mojej fundacji, która powstała w styczniu 2022 roku. Wydałam dwa swoje tomiki poetyckie, pt.: „Przystań do której powracam” oraz „Od mroku do słońca”. 

 

Oficjalne logo Fundacji "Już jestem..." 

 

Skąd pomysł na założenie Fundacji "Już jestem..."?

 

Zawsze pragnęłam tego, aby owoce mojej pracy mogły pomagać, by niosły z sobą dobro. Jeszcze bardziej zrozumiałam to, dlaczego tak bardzo tego chciałam, kiedy w 2016 roku zdiagnozowano u mnie anoreksję atypową, a w 2019 roku nowotwór złośliwy kości kręgosłupa. Każdego dnia na oddziale onkologii spotykałam nowe twarze – małe dzieci, nastolatków. Byłam zszokowana tym, jak wiele niewinnych osób cierpi, tak jak i ja ma za zadanie bronić swojego zdrowia, życia ze zdwojoną siłą, pomimo strachu, bólu, niepewności. Kiedy patrzyłam na ich twarze, czułam, że one tak bardzo pragnęły cieszyć się pięknem codzienności. Postanowiłam więc już w czasie mojego leczenia onkologicznego ruszyć z miejsca i nieść serce na dłoni drugiemu człowiekowi, światu – na początek poprzez moje utwory poetyckie, literackie.

 

Kasia Jaroszewska z mocnym wsparciem (fot. archiwum prywatne)

 

W nich cały czas mówię o nadziei, prawdzie, o wyjątkowości życia, o opiece nad nim, o rozmowach ze sobą, ze swoim wnętrzem, o radości, sile obecnej w każdym elemencie świata, sile serca, ducha, umysłu, ciała. Źródłem tej siły dla nas wszystkich – pacjentów oddziału onkologii oprócz naszych najbliższych, personelu szpitala stali się także ludzie o gołębim sercu, reprezentujący szczególnie fundacje. To oni poświęcali nam swój czas, pobudzali naszą wodzę wyobraźni, otwierali przed nami swoje serca, zarażali dziecięcą radością, obdarowywali nas upominkami. To przynosiło, przynosi nam ukojenie, dlatego również sama pragnę zadziałać w tej kwestii i dołożyć swoją cegiełkę do tego szczęścia, m.in. za sprawą moich książek należących do serii pt. „Od mroku do słońca. Tak dla życia.”, której pierwszą część stanowi moja książka pt. „Od mroku do słońca”, będąca przy tym podsumowaniem dwunastu miesięcy mojego leczenia onkologicznego i źródłem siły, nadziei, wiary. Jedna z nowych książek została poświęcona przeze mnie prozie, druga poezji mojego autorstwa. Obie te książki wzbogaciłam, wzbogacam o moje komentarze, grafiki, zdjęcia, o zadania skierowane do odbiorców, złote myśli, a wszystko to odnosi się do hasła: „Tak dla życia”, wszystko to odnosi się do poznania, pielęgnacji siebie i swojego otoczenia w duchu naturalności, prawdy, wdzięczności za każdy oddech. Do serii tej stworzyłam także karty motywacyjne, a książka pt. „Od mroku do słońca. Tak dla życia. Poezja” jest już przeze mnie skończona.

 

Cele Fundacji

 

Mam zamiar wraz z zespołem fundacji w duchu empatii, tolerancji, równości, sprawiedliwości, w towarzystwie tego, co we właściwy sposób wpływa na dobrą kondycję psychiczną oraz fizyczną człowieka – pomagać ludziom, być dla ludzi! Z pomocą książek, pakietów charytatywnych chcę wesprzeć rozwój Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem...”, aby móc wraz z jej zespołem jak najwięcej pomagać. Przede wszystkim też z ich udziałem chcę wspomóc dwie fundacje, z którymi związałam się w chorobie nowotworowej: Fundacja „Nasze Dzieci” działająca przy Klinice Onkologii w IPCZD w Warszawie oraz Fundacja Ronalda McDonalda. To osoby je tworzące trwają u boku chorych, cierpiących, niewinnych dzieci i ich rodzin także w walce z tym ciężkim przeciwnikiem, jakim jest nowotwór. 

 

Kasia Jaroszewska w swoim żywiole (fot. archiwum prywatne)

 

Moje przesłanie dla każdego człowieka brzmi: „Nigdy nie przestawaj marzyć, bo marzenia są jak skrzydła, dzięki którym każdego dnia, jak Ikar możesz unosić się, dotykać świata pełnego metod prób i błędów. Życie jest pełne tajemnic. Zawsze trwa u naszego boku. Życie to przyjaciel, motywator, nauczyciel, opiekun naszych talentów, kolorowy wiatr, źródło siły potrzebnej człowiekowi do rozpoczęcia każdego dnia  – spójrz, masz je obok siebie. To właśnie jemu w duchu prawdy – Ty i Ja mamy za zadanie mówić: TAK!”.

 

Projekty i akcje

 

Do dotychczas zrealizowanych projektów, przeprowadzonych akcji przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem...”, należą: 


„Tak dla kobiety!”
„Tak dla życiowej pasji!”
„Tak dla siły człowieka!”
„Tak dla piękna chwili!”
„Tak dla jedności ludzkich serc!”
„Tak dla wsparcia człowieka w chorobie nowotworowej!”
„Tak dla uśmiechu mam chorych dzieci!”
„Tak dla uśmiechu chorych dzieci!”
„Tak dla wolontariatu!”
„Tak dla jedności ludzkich serc w samym sercu Kujaw!”
„Tak dla nowego początku!”
„Tak dla dnia jak z bajki!”
„Tak dla wsparcia drugiego człowieka w anoreksji!”
„Tak dla powrotu do szkolnej ławy!”
„Tak dla uśmiechu chorych dzieci z oddziału neurochirurgii w IPCZD w Warszawie!”
„Tak dla uśmiechu chorych dzieci z oddziału rehabilitacji neurologicznej w IPCZD w Warszawie!”
„Tak dla zdrowia w codziennej diecie!”
„Tak dla języka wrażliwości!”

 

Zostały one skierowane m.in. do dzieci, młodzieży i ich mam z oddziałów onkologicznych w Warszawie, Bydgoszczy, z oddziałów dziecięcych w szpitalu we Włocławku, dzieci z domu dziecka we Włocławku, osób dorosłych walczących z nowotworami i ich bliskich, kobiet w różnym wieku, osób dotkniętych zaburzeniami odżywiania, grona odbiorców w mediach społecznościowych Fundacji, osób z kręgów artystycznych, czy też społecznych. 

 

Maraton, czyli  przewodni motyw fundacji

 

Maraton to przewodni motyw fundacji. Mianem maratończyka określiła mnie Pani psycholog na oddziale onkologii, wskazując na to, że powinnam równomiernie rozłożyć siły na całym dystansie tego długiego biegu. A jednak każdy z nas bierze udział w takim życiowym maratonie... Z tego względu maraton nie wiąże się z konkretnym wydarzeniem, ale z przewodnim motywem fundacji, tak jak np. medale maratończyków z naszych akcji.


Przede mną oraz całym zespołem kolejne wyzwania i nowe projekty! Zapraszam więc do śledzenia działań Fundacji na jej stronie internetowej i mediach społecznościowych, gdzie również znajduje się więcej informacji o zrealizowanych już projektach, przeprowadzonych akcjach. 

 

 

Więcej o Fundacji na oficjalnej stronie:

fundacja-juz-jestem.pl

 

Oraz stronie na FB: 

www.facebook.com/Fundacja-Katarzyny-Jaroszewskiej-Ju%C5%BC-jestem-11504645775530

I Instagramie:

www.instagram.com/fundacja_juz_jestem/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - "Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku...

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora katarzynajaroszewska

 -

Dlaczego poezja? Bo "Jestem tym, kim jestem"! - Autorzy/pisarze

Nigdy nie dziękowałam jej, a więc teraz nadeszła na to pora... DZIĘKUJĘ poezji za to, że pojawiła się w moim życiu, za to, że stała się dla mnie światłem w domu, który zbudowała dla niej moja dusza we współpracy z sercem, umysłem oraz ciałem.

 -

Odwiedzin: 556

Autor: katarzynajaroszewskaCzłowiek

Komentarze: 1

Karty motywacyjne "Od mroku do słońca. Tak dla życia." - Człowiek

"Piękno chwili bierze mnie w swoje ramiona. Wiem, że w nim znajduje się moja siła. Siłą jest życie..." - pisze Katarzyna Jaroszewska i jednocześnie prezentuje Karty Motywacyjne. Czym one są? I dlaczego powyższe słowa mają tutaj duże znaczenie?

Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura

W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

Polecamy podobne artykuły

Świat się budzi z mroku w instrumentalnej kreacji KUDELSKIEGO! - Muzyczne Style

18 listopada 2022 roku w wielu miejscach w Polsce promienie słoneczne nie mogły przebić się przez warstwę szarych chmur. Pewien kompozytor – Tomasz Kudelski miał na szczęście na to radę. Przedstawił pierwszą odsłonę nowego autorskiego międzynarodowego projektu muzycznego o nazwie KUDELSKI, którego zwiastunem jest niezwykły, instrumentalny, długi utwór pt. „The Night (Out of the Shadows”) oraz zrealizowany do niego równie klimatyczny teledysk. Brzmi on tak przyjemnie, nastrojowo, optymistycznie, ambientowo, folkowo, orientalnie i rockowo, że z łatwością potrafi rozpędzić mrok dnia i nocy. Przynajmniej w wyobraźni.

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje

8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.

Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje

Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.

Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje

To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?

 -

Odwiedzin: 165

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

 -

Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Pomoc innym to ich misja, to ich pasja - Organizacje

„Wspaniali ludzie z wielkimi sercami, którzy czynią wiele dla osób wykluczonych. Widząc takich ludzi należy im się pokłon szacunek i uznanie”. „Robią wielkie rzeczy na miarę ich możliwości! Kiedy możesz to przynajmniej się do nich uśmiechnij!” - to tylko niektóre z opinii, jakie możemy przeczytać na temat założycieli i członków Stowarzyszenia Klucz na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Połączyła ich jedna idea – chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

 -

Odwiedzin: 3003

Autor: pjOrganizacje

Grudniowa Szlachetna Paczka – pomoc dla biednych rodzin - Organizacje

Są w naszym kraju inicjatywy, o których warto, a nawet trzeba mówić. Jedną z nich jest Szlachetna Paczka. To projekt pomocy bezpośredniej dla tych rodziców, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie sprawić świątecznych prezentów sobie i swoim pociechom. Na szczęście, dzięki działaniom setek tysięcy wolontariuszy i licznych darczyńców spełnianie marzeń jest możliwe. Nie ma nic piękniejszego niż namalować uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych będących w potrzebie.

Teraz czytane artykuły

"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje

Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

"Broad Peak" – Jak tu zimno, jak tu nudno - Recenzje filmów

Utalentowana obsada; reżyser mający debiut dawno za sobą, potrafiący pokazywać na ekranie skomplikowane ludzkie charaktery i historia oparta na faktach – wydawało, że z takiego połączenia wyjdzie film, którym można się chwalić w każdym zakątku naszej planety. Niestety, mimo że „Broad Peak” trafi do widzów w wielu krajach za sprawą Netflixa, nie będą oni głośno klaskać. Raczej założą rękawiczki, aby ogrzać swoje dłonie.

 -

Odwiedzin: 17550

Autor: lukasz_kulakKosmos

Komentarze: 1

Wielowymiarowość Wszechświata - Kosmos

Od lat słyszymy na temat występowania odmiennych od naszego wymiarów rzeczywistości. Dzisiejsza nauka, jasno daje do zrozumienia, że podróżowanie w czasie jest możliwe. Dla naukowców słowo wszechświat oznacza coś zupełnie innego, niż mogłoby się wydawać.

 -

Odwiedzin: 6722

Autor: adminAutorzy/pisarze

Komentarze: 2

Wywiad z młodą i utalentowaną Justyną Aftańską - Autorzy/pisarze

Jedne nastolatki uwielbiają dyskoteki, inne zakupy i przesiadywanie przed lustrem, a jeszcze inne całe dnie spędzałyby na oglądaniu romantycznych komedii. Tymczasem pochodząca z Włocławka Justyna Aftańską kocha książki. Co więcej, sama napisała i wydała powieść fantasy pt. „Wilczy Kult. Sanktuarium”, a niedawno ukończyła jej drugi tom. Czyżby następczyni Christophera Paoliniego?

 -

Odwiedzin: 4310

Autor: sebastiandziudaMuzyczne Style

Komentarze: 3

Powiew Zachodu – historia wizyty The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku! - Muzyczne Style

O tym wydarzeniu można by napisać kilka książek, nakręcić parę filmów dokumentalnych, jeden dobry fabularny i w nieskończoność opowiadać kolejnym pokoleniom legendy o tym, co miało miejsce w Warszawie w kwietniu 1967 roku. Jedni dzielą czas na „przed” i „po” Stonesach pierwszy raz w Polsce, inni porównują ten moment do nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją. Koncert i pobyt brytyjskich gwiazd rocka w komunistycznym kraju stał się wydarzeniem mitycznym, o znaczeniu nie tylko kulturowym, ale i społecznym. Oto historia pierwszego koncertu grupy The Rolling Stones w Polsce.

Nowości

 -

Odwiedzin: 70

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 1

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 56

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 196

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 165

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

Artykuły z tej samej kategorii

Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje

To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?

 -

Odwiedzin: 1440

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje

Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

 -

Odwiedzin: 6156

Autor: pjOrganizacje

Komentarze: 2

Stowarzyszenie Lambda - Organizacje

Oglądając ostatnie wydarzenia podczas obchodów Święta Niepodległości, m.in. spalenie tęczy, nasuwają się nam słowa słynnej piosenki T.Love : „To jest ten kraj, to jest ten kraj. Nietolerancji i znieczulenia raj”. Szczególnie znienawidzonymi i narażonymi na ataki są ludzie o innej orientacji seksualnej. Nie mają w Polsce łatwego życia, ale cieszy fakt, że istnieje organizacja, która skupia takie osoby i pomaga im w każdy możliwy sposób.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.636

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję