O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Fundacja Ars Pro Cultura – "Kultura Edukacją Silna!" - Organizacje

Projekty edukacyno-kulturowe za granicą i te na terenie Polski, wymiany młodzieżowe, koncerty, wystawy, warsztaty, szkolenia, prelekcje, działania i inicjatywy artystyczne, publikacje i artykuły… Tym wszystkim zajmuje się nowo powstała fundacja, dla której hasło „kultura edukacją silna” ma ogromne znaczenie. Zapytacie dlaczego? Tę kwestię i wiele innych wyjaśnił nam pochodzący z Łodzi prezes zarządu: Artur Dawid Łukawski.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
3 095
Czas czytania:
3 450 min.
Kategoria:
Organizacje
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
1617 dni temu

Data dodania:
2019-11-24 11:49:28

Fundacje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe – rodzi się ich w Polsce sporo, ale Fundacja Ars Pro Cultura nie dość, że ma przyciągającą nazwę, to ma bardzo szerokie spektrum zadań na polu edukacyjno-kulturowym. A wiadomo jak to bywa u nas obecnie z edukacją i kulturą. Nie zawsze idą w parze, dlatego warto je propagować!

 

Prezes fundacji Artur Dawid Łukawski, który interesuje się też modą minionego wieku (Facebook/archiwum prywatne)

 

(Altao.pl) Cześć Artur. Czy pamiętasz ten dzień, w którym wpadłeś na pomysł założenia Fundacji Ars Pro Cultura? Czy ktoś Cię zainspirował, czy może po prostu w głowie zaświeciła się żarówka: „tak, to będzie moja misja”?

 

Artur Dawid Łukawski: Powstanie Fundacji Ars Pro Cultura to wypadkowa bardzo wielu czynników: moich osobistych ambicji, doświadczeń życiowych i zawodowych, przemyśleń, obserwacji otaczającego świata, zdobywania wiedzy, pracy nad samym sobą, odbytych podróży i spotkań z ludźmi – licznych elementów układanki, z których najważniejszym jest jednak moja długoletnia przyjaźń z Arturem Michalskim – aktywistą społecznym, pasjonatem kultury, historii, literatury i muzyki, świetnym organizatorem, a formalnie prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia Kultury. Na jednej z naszych dysput, podczas których padały rozmaite pomysły na działania, inicjatywy i sposoby ich realizacji, ze zdumieniem odkryliśmy, że myślimy dokładnie o tym samym – interdyscyplinarnej instytucji kulturalnej o szerokim spektrum działania i oddziaływania. W tamtej chwili stało się dla mnie jasne, że „tak, to będzie moja… NASZA misja” – ta, do której przez lata dojrzewałem i podświadomie dążyłem.

 

(Altao.pl) Jak wyglądały początki działalności Fundacji Ars Pro Cultura. Kto wymyślił jej nazwę? A kto wspierał Cię i pomagał przy jej rozwijaniu?

 

Artur Dawid Łukawski: Naszą przygodę zaczęliśmy jako grupa nieformalna korzystając przez rok z programu wsparcia merytorycznego Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi. W marcu bieżącego roku oficjalnie został dokonany wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i tym samym istnienie fundacji stało się faktem.

 

Nazwa Fundacji Ars Pro Cultura, której jestem pomysłodawcą oznacza w języku łacińskim „sztukę dla kultury” i w moim poczuciu doskonale odzwierciedla narzędzia, którymi, z racji naszych talentów czy zainteresowań, chcemy wpływać na kulturę (szeroko rozumianą), jej odbiór i tworzenie. Ze względu na nasze planowane działania w sferze projektów edukacyjno-kulturowych odbywających się poza granicami Polski oraz wymiany międzykulturowe, zależało mi także bardzo, aby nazwa była możliwie jak najbardziej internacjonalna. W moim poczuciu łacina, chociaż kojarzona dziś raczej z nauką, spełnia doskonale to założenie, a ponadto świetnie brzmi. Liczę na to, że nazwa fundacji stanie się wkrótce rozpoznawalna, tak w Polsce, jak i za granicą.

 

(Altao.pl) Wyznajesz ideę „kultura edukacją silna”. Jak dokładnie mamy rozumieć te słowa? Czy to właśnie one są trzonem i stanowią o sile Fundacji Ars Pro Cultura?

 

Artur Dawid Łukawski: Powyższa sentencja, obok nazwy, która jak już wspomniałem określa nasze narzędzia, definiuje przyświecający nam cel i pola działania (edukacja kulturalna i kulturowa), gdyż głęboko wierzę w sprzężenie zwrotne tych dwóch dziedzin (tj. edukacji i kultury), tudzież ich wzajemny wpływ na siebie. Im wyższy poziom edukacji, wzbogaconej także o nieformalne i pozaformalne formy, tym bogatszą i ciekawszą kulturę i jej bardziej świadomych, krytycznych odbiorców kreujemy. Wytworami i działaniami w sferze kultury, jesteśmy zaś w stanie zainspirować do aktywnego jej tworzenia oraz zainicjować procesy edukacyjne tj. dążność do samokształcenia czy samodoskonalenia.

 

(Altao.pl) Opowiedz o dotychczasowych sukcesach fundacji oraz o jej funkcjonowaniu. Ilu macie członków? I najważniejsze: jak działacie i jaki jest Wasz cel?

 

Artur Dawid Łukawski: Pomimo, iż jesteśmy młodą organizacją, możemy poszczycić się partnerstwem strategicznym z podmiotami o długim stażu działania i ugruntowanej pozycji w sektorze organizacji pozarządowych. Stanowiliśmy organizację partnerską m. in. przy spektaklach: „Proces” autorstwa Krzysztofa Ćwiklińskiego (wrzesień 2019) oraz „Stary kościół miechowski” wg poematu ks. Norberta Bonczyka, realizowanych przez Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury EStoK, a już dziś planujemy kolejne wspólne działania!

 

Zespół fundacji to na dzień dzisiejszy dwóch członków tworzących, z racji uzupełniających się profesji, kompetencji, zainteresowań oraz doświadczeń, bardzo zgrany zespół! Ponadto, działają z nami i wspierają nas swoim autorytetem oraz pomysłami Przyjaciele fundacji – niezwykle utalentowane, nietuzinkowe i charyzmatyczne osobowości, m.in. dr Julianna Siedler-Smuga – wybitna perkusistka, marimbafonistka, performerka, improwizatorka – absolwentka renomowanych europejskich uczelni, laureatka konkursów, uczestniczka wielu istotnych projektów muzycznych, a także działaczka Międzynarodowego Stowarzyszenia Marimbowego – Marimba Festiva oraz propagatorka sztuki perkusyjnej; Lucjan Wesołowski – człowiek renesansu, absolwent filologii polskiej, muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista specjalizujący się w muzyce world (Lucjan prowadzi także liczne warsztaty, zajęcia medytacyjne oraz działa jako publicysta); Paulina Adamowska – studentka łódzkiej ASP i wschodząca gwiazda grafiki. Paulina zaprojektowała cudowne grafiki na naszej stronie internetowej oraz logo fundacji.

 

Celem Fundacji Ars Pro Cultura jest wsparcie kultury oraz kreowanie świadomego i krytycznego odbiorcy jej dóbr. Dążymy do uzupełnienia formalnej oświaty innymi formami edukacji, wymiany kulturalnej w kraju i za granicą, przełamywania stereotypów kulturowych, kształcenia wzajemnego szacunku i tolerancji międzykulturowej oraz wsparcia i prowadzenia działalności twórczej. Dostrzegamy mnogość płaszczyzn działania i ich potencjał, dlatego postanowiliśmy, iż podejdziemy do powyższych zagadnień holistycznie. Z tego tytułu spektrum planowanych przez nas inicjatyw jest baaardzo szerokie.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Fundacja Ars Pro Cultura – "Kultura Edukacją Silna!"

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 173

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Polecamy podobne artykuły

 -

"Rówieśnicy" – licealiści z Krakowa świętują 18 lat Polski w UE! - Organizacje

Komisja Europejska ogłosiła 2022 rok Europejskim Rokiem Młodzieży. Jest to także rok, w którym członkostwo Polski w Unii Europejskiej osiąga pełnoletniość. W związku z tym troje uczniów liceum postanowiło stworzyć kampanię o nazwie „Rówieśnicy/Peers”. Marysia, Wojtek i Oliwia chcą przy tej okazji edukować i uświadamiać młodzież w całej Polsce, jak duże znaczenie ma słowo wspólnota i przynależność do UE.

Teraz czytane artykuły

 -

Fundacja Ars Pro Cultura – "Kultura Edukacją Silna!" - Organizacje

Projekty edukacyno-kulturowe za granicą i te na terenie Polski, wymiany młodzieżowe, koncerty, wystawy, warsztaty, szkolenia, prelekcje, działania i inicjatywy artystyczne, publikacje i artykuły… Tym wszystkim zajmuje się nowo powstała fundacja, dla której hasło „kultura edukacją silna” ma ogromne znaczenie. Zapytacie dlaczego? Tę kwestię i wiele innych wyjaśnił nam pochodzący z Łodzi prezes zarządu: Artur Dawid Łukawski.

ARKADIUSZ zaprasza na "RandeW" oraz premierowy koncert! - Zespoły i Artyści

"RandeW" to ostatni, piąty singiel z debiutanckiej EPki ARKADIUSZA zatytułowanej "RetroSpekcja". Utwór utrzymany jest w popowym brzmieniu, w którym warstwa muzyczna wciąż dotyka problemów relacji międzyludzkich. Za produkcję, wpadającego w ucho, melodyjnego utworu odpowiada SWIERNALIS.

 -

Odwiedzin: 9192

Autor: pjNiewiarygodne, niewyjaśnione

Komentarze: 2

W poszukiwaniu Świętego Graala - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Pamiętacie słynną, finałową scenę z „Indiany Jonesa i Ostatniej krucjaty”, kiedy dzielny archeolog odnajduje kielich Jezusa Chrystusa? Bez żadnych ozdób czy złoceń, zwykłe gliniane naczynie należące niegdyś do cieśli. Właśnie do takiego wizerunku Graala (choć najczęściej wyglądającego, jakby pił niego bogaty król), wzorując się na Biblii, przyzwyczaiło nas kino i literatura XX wieku. Niektórzy są od niedawna przekonani, że Graal znajduje się w ... Hiszpanii.

"Opiekunka" – Dziewczyna z sąsiedztwa - Recenzje filmów

Cole ma dwanaście lat, jest maniakiem science fiction, boi się igieł i jako jedyny wśród rówieśników z okolicy wciąż ma opiekunkę do dzieci. Innymi słowy - ma przesrane. Jedyną osłodą upstrzonego szyderstwami szkolnych kolegów życia chłopca jest fakt, że wspomniana opiekunka jest dowcipną, obeznaną w nerdowskich tematach seksbombą. Ideał? Niestety... Kiedy Cole wstaje w nocy z łóżka, by podejrzeć, co zazwyczaj robi charyzmatyczna Bee po utuleniu go do snu, staje się świadkiem niespodziewanego. I przerażającego.

"Dziewczyny z Syberii" – Kobieca siła i wiara - Recenzje książek

„Jedenaście lata na samym krańcu świata, gdzie zaspy śnieżne mają po kilka metrów, gdzie noc trwa pół roku, gdzie drogi prowadzą donikąd. Jedenaście lat w kraju wielkiego cierpienia, gdzie życie ludzkie nie ma żadnej wartości”. Tam trafiły bohaterki książki Anny Herbich. „Dziewczyny z Syberii” to spisane w formie szczerego pamiętnika i ilustrowane prywatnymi czarno-białymi fotografiami intymne, tragiczne wspomnienia – powrót do koszmarnej przeszłości lat 40 XX wieku.

Nowości

 -

Odwiedzin: 66

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 146

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 82

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 207

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Artykuły z tej samej kategorii

Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje

To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?

 -

Odwiedzin: 1445

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje

Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.

"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje

Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
2.029

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję