O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Belno - Organizacje

O niewielkim Belnie jest dość głośno od przynajmniej dwóch lat. Nie tylko w związku z artykułami o Ignacym Leszczyńskim i rodzinie Jentysów, ale też z tablicą z historią wsi. To nie wszystko. Teraz mieszkańcy postanowili, że jeszcze bardziej przyczynią się w rozwój swoje małej, kochanej ojczyzny.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
pj (12944 pkt)
Ilość odwiedzin:
5 603
Czas czytania:
6 346 min.
Kategoria:
Organizacje
Autor:
pj (12944 pkt)
Dodano:
3595 dni temu

Data dodania:
2014-01-28 11:05:11

Więc biorą sprawy we własne ręce ...

 

Data: 25 stycznia 2014 r. zapisze się w historii Belna jako jeden z najważniejszych dni w XXI wieku. Grupa mieszkańców, która za swój główny cel wyznaczyła wspieranie rozwoju społecznego i gospodarczego Belna, spotkała się na zebraniu założycielskim stowarzyszenia.

 

Pomysł jego powołania narodził latem 2013 r., kiedy wszyscy mieszkańcy bardzo starali się i zabiegali o powstanie boiska dla dzieci i młodzieży. Dzięki pomocy radnego Gminy Gostynin: Pana Marka Balcerzaka oraz właściciela działki Pana Dariusza Leśniewskiego, który na szczęście zgodził się ją odsprzedać, wspólna inicjatywa ujrzała światło dzienne. Licznie zgromadzona społeczność przeznaczyła na ten cel fundusz sołecki. I wówczas w luźnych rozmowach pojawiła się nowa myśl: będąc osobą prawną łatwiej będzie działać na rzecz Belna. W nabraniu realnych kształtów stowarzyszeniu pomógł Marcin Matusiak, który dzięki odkrywaniu ciekawej historii wsi nawiązał kontakt z rodziną Jentysów. Zbieg okoliczności sprawił, że wnuczka ostatniego właściciela Belna jest prezesem jednego z takich stowarzyszeń na dalekim Śląsku.

 

-Pani Ania Szelest pomogła nam w napisaniu statutu. Mając wiele wątpliwości zawsze możemy liczyć na wyjaśnienia i podpowiedzi z jej strony. Gdy nie Pani Ania, znacznie dłużej przyszłoby nam czekać na zawiązanie Stowarzyszenia – powiedział Pan Marcin.

 

W sprawę powstania Stowarzyszenia zaangażowane było kilka osób. Oprócz Marcina Matusiaka były to: Agnieszka Maciejewska, Benedykta Janiszewska, Elżbieta Sobczyk i Aneta Szymczak. Razem gromadzili ważne i potrzebne informacje, opracowywali dokumenty, przygotowali ogłoszenie o zebraniu założycielskim oraz wybrali patrona i logo.

 

Z wyborem patrona mieszkańcy nie mieli żadnego problemu. Otóż wybrali najbardziej zasłużonego mieszkańca wsi, dziewiętnastowiecznego właściciela Belna - Ignacego Leszczyńskiego.

 

- Leszczyński dla Belna, to jak Cegłowski dla Poznania, czy Poznański dla Łodzi. Dla nas wybór był oczywisty. Chcemy się wzorować na działalności Leszczyńskiego, mając nadzieję, że choć trochę wieś będzie przypominała tą za jego życia. XIX-wieczne Belno, co wiemy z ówczesnych gazet, było prężnie rozwijającym się majątkiem, które przypominało niemieckie miasteczko – powiedziała Pani Benedykta.

 

Na zebraniu wybrano komitet założycielski, który jest odpowiedzialny za rejestrację Stowarzyszenia w sądzie. W skład komitetu założycielskiego weszli:

  1. Agnieszka Maciejewska

  2. Marcin Matusiak

  3. Anna Wojtaszewska

 

Wyznaczono również zarząd i komisję rewizyjną:

  1. Marcin Matusiak - prezes

  2. Anna Wojtaszewska - wiceprezes

  3. Elżbieta Sobczyk - sekretarz

  4. Benedykta Janiszewska - skarbnik

  5. Paweł Maciejewski – członek Zarządu

  6. Monika Lewandowska – Komisja Rewizyjna

  7. Anna Różycka – Komisja Rewizyjna

  8. Aneta Szymczak – Komisja Rewizyjna

 

Pozostali członkowie Stowarzyszenia to:

  1. Katarzyna Gralak

  2. Dominik Janiszewski

  3. Lidia Krysiak

  4. Agnieszka Maciejewska

  5. Beata Malinowska

  6. Marlena Szulczewska

  7. Grażyna Witczak

  8. Edyta Zalewska

 

Już dziś wiadomo, że wkrótce członkiem Stowarzyszenia zostanie też Barbara Izdebska - prapraprawnuczka Ignacego Leszczyńskiego!


Najważniejszym celem Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju, zarówno społecznego, jak i gospodarczego wsi Belno, a także powiatu gostynińskiego, poprzez różne działania służące lokalnej społeczności, tworząc nowe i namacalne perspektywy oraz wyrównując szanse mieszkańców terenów wiejskich.


Wszystkich chętnych do wspierania działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Belno im. Ignacego Leszczyńskiego zachęcamy do kontaktu z organizacją. A tych, którzy chcieliby zostać członkami Stowarzyszenia zapraszamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej. Poniżej adres:

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Belno im. Ignacego Leszczyńskiego
Belno 12
09-500 Gostynin


Cieszy fakt, że powstała taka organizacja. Niechaj inne małe miejscowości z Mazowsza, Kujaw i innych rejonów Polski biorą przykład z Belna.

 

Zdjęcia z zebrania wykonała Aneta Szymczak.
Logo projekt: Azazel Advertisement Włocławek

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Belno

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

2 (16)

ViCtor
3593 dni temu

Może na stronie pojawiłyby się dane teleadresowe takich stowarzyszeń i LGD z okolicy ( mówiąc okolica mam na myśli Włocławek i Płock oraz pow. włocławski, płocki, lipnowski, rypiński, sierpecki, aleksandrowski, radziejowski, kolski, kutnowski i gostyniński)? Przecież możecie informować o działaniach tych stowarzyszeń, wystarczy nawiązac z nimi kontakt... W większości gmin działają podobne stowarzyszenia. Wystarczy wejść na ich stronę i spisać adresy, nawiązać kontakt... Fajnie by było
Dodaj opinię do tego komentarza

1 (11)

protech
3594 dni temu

I to mi się podoba, są ludzie co walczą o swoją wieś, bo wieś jest piękniejsza od miasta. Piękna integracja, 3mam kciuki za promocję regionu i zaangażowanie. Takie sprawy docenia się po latach, a dziś są to dopiero zalążki powstania organizacji.
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (0)

Andrzej Gołębiewski
2911 dni temu

I to też mi się podoba, że są ludzie co robią i chcą coś zrobić dla własnej miejscowość. Jestem za promocją regionu i własne zaangażowanie.

Dodaj opinię do tego komentarza

-1 (9)

Eco
3595 dni temu

Bardzo fajnie, tylko teraz chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tej wsi , no i samym patronie. Napisano, że kilka artykułów o tej wsi było. Szukałem na Waszej stronie, ale nic nie znalazłem.
Dodaj opinię do tego komentarza

-1 (13)

Rad
3586 dni temu

Brawo polska wieś!!! Coraz więcej takich inicjatyw!!! Czekamy na następnych zaangażowanych:)
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora pj

Comedy Wildlife Awards 2023: "Polskie" kłótliwe dzwońce i kangur z "gitarą" - Fotografia/Malarstwo

Zwierzęta są jak ludzie. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na nagrodzone zdjęcia w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. Na jednym z nich, tym głównym, pewien kangur zachowuje się tak, jakby grał na niewidzialnej gitarze. Na drugim, też zwycięskim, ale w kategorii Junior Award, młody dzwoniec (mały ptak z rodziny łuszczakowatych) „strzela focha”, bo chyba jedzonko dostarczone przez rodziców nie było smaczne. A więc „ludzkie zachowania”, przez co też tak prawdziwe, emocjonalne, ale i bardzo zabawne! W tym drugim przypadku mowa nawet o ptakach sfotografowanych przez Polaka – Jacka Stankiewicza!

 -

Odwiedzin: 176

Autor: pjMuzyczne Style

Komentarze: 1

Nowa-stara i ostatnia. Beatlesi w piosence "Now and Then"! - Muzyczne Style

Paul McCartney i Ringo Starr oraz nieżyjący John Lennon i George Harrison – tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać! Jako członkowie zespołu The Beatles zwojowali muzyczny świat dekady temu. A dziś… wracają. Wszyscy. W jednym utworze. „Now and Then” to połączenie starego z nowym. Nostalgiczna podróż w czasie i hołd dla legend rocka. Archiwalne demo sprzed 50 lat, które wreszcie, dzięki udziale Sztucznej Inteligencji udało się dokończyć i wydać w cyfrowo odświeżonej formie. Dla niektórych fanów to mistyczne przeżycie, inni marudzą, że lepiej wrócić do ich najlepszych, wykonywanych w dawnej epoce, piosenek.

"Sploty" – Jaśmin fonograficznie zakwita! Subtelnie i mocno kobiecości dotyka! - Recenzje płyt

Wiosna dawno za nami. Prawdziwy jaśmin pojawi się za rok. Ale w oczekiwaniu na jego słodki zapach, można tej jesieni sięgnąć po zamiennik – równie skuteczny afrodyzjak w postaci pierwszego pełnoprawnego albumu duetu Jaśmin, czyli Agaty Gałach i Karoliny Sienkiewicz. „Sploty” to płyta przemyślana, wysmakowana, czuła muzycznie i lirycznie. Współpraca dziewczyn trwa od kilku lat i zaowocowała już albumem solowym Agaty, jednak teraz obie panie splotły swoje talenty, by pokazać światu jak brzmią w duecie. A brzmią wspaniale!

 -

Odwiedzin: 244

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Nagrody Nobla 2023 – krótkie podsumowanie i wszyscy laureaci - Kultura

Tradycji niech stanie się zadość. Zakończył się Tydzień Noblowski 2023, zatem pora zebrać w jeden tekst informacje o laureatach. Kto i za co otrzymał Złoty Medal, kaligrafowany dyplom i pokaźną sumę pieniędzy? Jak brzmią uzasadnienia przyznania tak prestiżowej nagrody akurat tym, a nie innym osobom w dziedzinach fizyki, medycyny, chemii i literatury. Dlaczego tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla ma duże znaczenie?

 -

Odwiedzin: 210

Autor: pjKultura

"Ten się śmieje, kto ma zęby". Ten dostaje Nike, kto ma lekkie pióro! - Kultura

Gdyby zapytać w ulicznej sondzie napotkanych ludzi, z czym kojarzy im się słowo Nike, to pewno odpowiedzieliby, że z popularną marką obuwia. Część z kolei dumnie stwierdziłaby, że chodzi o grecką boginię zwycięstwa. Tymczasem w Polsce ma ono inne znaczenie, bliższe jednak owej bogini niż butom. Mowa oczywiście o prestiżowej, przyznawanej od ponad 20 lat, nagrodzie literackiej. W roku 2023 otrzymała ją Zyta Rudzka za książkę pod jakże obrazowym tytułem „Ten się śmieje, kto ma zęby”. O czym ona opowiada? Odpowiedź w poniższym tekście znajdziecie.

Polecamy podobne artykuły

"Chłopi" stworzeni techniką malarską. Ta krótka zapowiedź zachwyca! - Artykuły o filmach

Jest szansa, że ta ekranizacja „Chłopów” spodoba się młodzieży, która na myśl o przeczytaniu tak obszernej lektury (pisanej przez Władysława Reymonta przez kilka lat, nagrodzonej Noblem kilkanaście lat później) kręci nosem. Twórcy „Twojego Vincenta” już tym krótkim zwiastunem sprawiają, że klimat polskiej wsi lat 80. XIX wieku aż wylewa się z ekranu, choć jest też jakiś dziwny dysonans...

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 5603

Autor: pjOrganizacje

Komentarze: 5

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Belno - Organizacje

O niewielkim Belnie jest dość głośno od przynajmniej dwóch lat. Nie tylko w związku z artykułami o Ignacym Leszczyńskim i rodzinie Jentysów, ale też z tablicą z historią wsi. To nie wszystko. Teraz mieszkańcy postanowili, że jeszcze bardziej przyczynią się w rozwój swoje małej, kochanej ojczyzny.

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Dark: sezon 3" – Alfa i Omega - Seriale

„Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. A ziemia była pustkowiem i chaosem”. Na przestrzeni wielu wieków człowiek próbował, próbuje i zapewne będzie dalej próbować bezskutecznie pojąć materię czasu i to, co go kształtuje. Jedni z nas odnoszą się więc do nauki, a drudzy w różnych kulturach próbują pogodzić się z tą niewiedzą poprzez zawierzenie swojej całej wiary Bogu. Jedno łączy obie te ścieżki: W dalszym ciągu nie wiemy kiedy i w jaki sposób doszło do początku świata… i kiedy ma dojść do zakończenia. To istne metafizyczne, tak nam bliskie, a zarazem odległe Alfa oraz Omega prześladuje nas od zawsze. Dawna Ziemia, która była pustkowiem, w końcu się więc z powrotem, w wyniku apokalipsy, w niego przerodzi. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. I z tego właśnie powodu czas ma nad nami nieograniczoną władzę.

"Doktor Sen" – The world is a hungry place, and a dark place - Recenzje filmów

Możecie nazwać mnie ignorantem, ale nigdy nie udało mi się przeczytać zarówno „Lśnienia”, jak i „Doktora Sen”. Wiem, powinienem się wstydzić, szczególnie iż bardzo sobie cenię Stephena Kinga i wręcz ubóstwiam jego powieści. Obiecuję poprawę, naprawdę. Niemniej, widziałem przynajmniej adaptacje obu rzeczonych książek. „Lśnienie” w reżyserii Stanley’a Kubricka to niewątpliwa klasyka gatunku, koniec i kropka. W związku z tym twórcy filmowej wersji „Doktora Sen” stanęli przed nie lada wyzwaniem, jak bowiem dorównać prawdziwej kinowej legendzie?

 -

"Drwale" – Osadnicy w kanadyjskiej dziczy! - Seriale

Na niektóre seriale trafiam przypadkiem, na jeszcze inne – wchodząc na Top 10 najlepiej ocenianych tytułów na Netflixie czy HBO. W przypadku „Drwali” (nie mylić z „Innymi opowieściami Bieszczadu”) pomogli Sfilmowani. Oglądam ich kanał w miarę regularnie, mamy podobny gust. Kiedy więc Dawid i Agnieszka zrecenzowali „Barkskins” (bo tak brzmi oryginalny, angielski tytuł – wiecie: kora z drzewa, oskórowanie itp.), nie było innego wyjścia, jak zasiąść przed małym ekranem i zanurzyć się w dzikich lasach Ameryki Północnej.

Nowości

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale

Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści

Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

 -

Odwiedzin: 175

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje

Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści

24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!

Comedy Wildlife Awards 2023: "Polskie" kłótliwe dzwońce i kangur z "gitarą" - Fotografia/Malarstwo

Zwierzęta są jak ludzie. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na nagrodzone zdjęcia w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. Na jednym z nich, tym głównym, pewien kangur zachowuje się tak, jakby grał na niewidzialnej gitarze. Na drugim, też zwycięskim, ale w kategorii Junior Award, młody dzwoniec (mały ptak z rodziny łuszczakowatych) „strzela focha”, bo chyba jedzonko dostarczone przez rodziców nie było smaczne. A więc „ludzkie zachowania”, przez co też tak prawdziwe, emocjonalne, ale i bardzo zabawne! W tym drugim przypadku mowa nawet o ptakach sfotografowanych przez Polaka – Jacka Stankiewicza!

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 1188

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje

Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

 -

Odwiedzin: 6084

Autor: pjOrganizacje

Komentarze: 2

Stowarzyszenie Lambda - Organizacje

Oglądając ostatnie wydarzenia podczas obchodów Święta Niepodległości, m.in. spalenie tęczy, nasuwają się nam słowa słynnej piosenki T.Love : „To jest ten kraj, to jest ten kraj. Nietolerancji i znieczulenia raj”. Szczególnie znienawidzonymi i narażonymi na ataki są ludzie o innej orientacji seksualnej. Nie mają w Polsce łatwego życia, ale cieszy fakt, że istnieje organizacja, która skupia takie osoby i pomaga im w każdy możliwy sposób.

 -

Odwiedzin: 6104

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Wywiad z paniami z Klubu Kobiet Kreatywnych - Organizacje

Dla stałych czytelników portalu powyższa nazwa zapewne nie jest obca. Już kilka razy była wspominana, m.in. w tekście na temat Wianków i rozrywkowej polskiej wsi. Mamy dobrą wiadomość. Rozmawialiśmy z kilkoma paniami z Klubu Kobiet Kreatywnych – przewodniczącą Urszulą Musiał, która pełni także funkcję sołtysa; wiceprzewodniczącą Zofią Jankowską, skarbniczką Haliną Filipską oraz Iloną Zielińską.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.463

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję