O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
3 092
Czas czytania:
3 447 min.
Kategoria:
Organizacje
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
1615 dni temu

Data dodania:
2019-11-24 11:49:28

Oczywiście pragniemy organizować koncerty, przedstawienia sceniczne, warsztaty, szkolenia, wydawać publikacje oraz realizować ciekawe działania artystyczne i naukowe promujące artystów i ludzi kultury. Obok wszystkich wyżej wymienionych wydarzeń i inicjatyw, bez których nie można mówić o budowaniu i kształtowaniu kultury, planujemy organizację zagranicznych projektów edukacyjno-kulturowych z wybranym językiem obcym, kierowanych do młodzieży szkolnej oraz wymian młodzieżowych.

 

Owe projekty to maksymalnie ośmiodniowe wyjazdy, podczas których odwiedzamy najciekawsze europejskie miasta i poznajemy dorobek kulturalny ich mieszkańców. Nie są to jednak zwykłe wycieczki szkolne, a to co nas wyróżnia, to nacisk jaki kładziemy na aktywizację młodzieży, a także sposób podejścia do samej organizacji każdego przedsięwzięcia. Adoptujemy przy tym bardzo ciekawe rozwiązania i modele zaobserwowane przeze mnie u naszych przyjaciół ze szwajcarskiej fundacji walczącej o prawa dzieci, a organizującej w swojej „wiosce” wymiany międzykulturowe. Dlatego też, każdy projekt obejmuje cztery fazy organizacji. Jeszcze przed rozpoczęciem projektu, na warsztatach przygotowujących poznajemy się, ustalamy zasady, określamy język obcy, dzielimy się na grupy, w których pracujemy do czasu zakończenia projektu, definiujemy nasze cele i rozdzielamy pierwsze zadania stanowiące podstawę naszej dalszej pracy. Podczas wyjazdu młodzież aktywnie zdobywa informacje na zadane tematy, rozwiązuje kreatywnie przygotowane, interaktywne zadania odwołujące się do trendów panujących we współczesnym świecie, wykorzystuje smartfony, tablety, aparaty. Popołudniami odbywają się warsztaty podsumowujące dzień, a także prowadzone są dyskusje na tematy związane z różnicami kulturowymi, przeciwdziałaniem dyskryminacji i przemocy oraz rolą literatury, muzyki i sztuki w przełamywaniu stereotypów i barier międzykulturowych. Jako uzupełnienie i uatrakcyjnienie programu przygotowaliśmy fakultatywne pakiety z wejściami do najciekawszych instytucji kultury oraz parków rozrywki, a także na specjalne życzenie podejmujemy się umówienia wizyty w szkole zagranicznej. Po powrocie do kraju uczestnicy zobowiązani są do rozpowszechnienia zdobytej wiedzy, tudzież podzielenia się owocami swojej pracy z rówieśnikami z środowiska szkolnego. W ślad za naszymi, wspomnianymi już przyjaciółmi ze Szwajcarii, nazywamy ten etap – Action Plans. Każdy projekt edukacyjno-kulturowy zamykamy warsztatami ewaluacyjnymi, podczas których zbieramy informacje zwrotne od uczestników, słuchamy ich sugestii i omawiamy je, aby udoskonalić następne wyjazdy.

 

To jednak nie wszystko. Chcąc wykorzystać naszą bazę kontaktów, w której znajdują się liczni specjaliści w dziedzinie muzyki i sztuki, przygotowaliśmy także ofertę kierowaną do uczniów szkół muzycznych i plastycznych oraz chórów. Te specjalnie profilowane projekty edukacyjno-kulturowe kładą nacisk na wyżej wymienione dziedziny, uwzględniając w sposób szczególny kierunkowe zainteresowania uczestników.

 

(Altao.pl) Absolwent Akademii Muzycznej, perkusista udzielający się w wielu projektach zróżnicowanych stylistycznie, wykonujący muzykę poważną, współczesną, jazz, funk, rock, pop, poezję śpiewaną. Współpracował z różnymi artystami łódzkiej sceny muzycznej (m.in. Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka). Uczestniczył też nagraniach muzyki do filmów (m.in. „Idy” Pawła Pawlikowskiego) – taką notkę biograficzną o Tobie odnajdujemy na oficjalnej stronie Fundacji Ars Pro Cultura. Jak to możliwe, że Artur Łukawski znajduje jeszcze czas, by angażować się w pracę na rzecz fundacji? I czy powyższe muzyczne pasje i talent sprawiają, że masz umysł o szerokich horyzontach i mnóstwo chęci do dzielenia się swoją kreatywnością?

 

Artur Dawid Łukawski: Teraz, kiedy dłużej się nad tym zastanawiam, dochodzę do wniosku, że od zawsze towarzyszyła mi silna potrzeba kształtowania rzeczywistości i wpływania na środowisko dookoła mnie. Od zawsze interesowałem się nie tylko muzyką, ale również historią, sztuką i bardzo lubiłem czytać. Czytelnictwo, już od młodego wieku w znacznym stopniu poszerzyło moje horyzonty i sformułowało sposób w jaki postrzegam rzeczywistość, ukształtowało mnie. Szczególnie bliskie są mi idee pracy u podstaw oraz pracy organicznej, które pragnąłbym przekuć w czyn. Jestem nie tylko muzykiem, artystą, ale przede wszystkim humanistą i osobowością potrzebującą nader wszystko wolności – jednostką nie trawiącą ram czyjegokolwiek zwierzchnictwa. Właśnie wolność i pełna decyzyjność pozwalają mi w pełni połączyć moją praktykę muzyczną z dalszym rozwojem osobowym oraz wykorzystać jak najlepiej potencjał zgromadzonej wiedzy oraz doświadczeń, aby móc zaprząc je w służbie fundacji. Oczywistym jest, iż wymaga to dużego wysiłku i elastyczności, ale 17 lat edukacji muzycznej, a także 15 lat (!) muzycznej aktywności zawodowej zdążyło mnie zahartować w pracy na rzecz kilku projektów jednocześnie oraz nauczyło zarządzania czasem.

 

W inicjatywie jaką jest fundacja pragnę kierować się moją wrodzoną ciekawością oraz otwartością na nowe i nieznane, poszukiwać i zachęcać do poszukiwania, dzielić się kreatywnością swoją, obserwować jak budzą ją inni i wzajemnie się inspirować. Moim, naszym atutem jest znajomość z wieloma ludźmi kultury wywodzącymi się z różnych jej dziedzin: z plastykami, muzykami, aktorami teatralnymi czy społecznikami – z ludźmi, których łączy pasja oraz poszukiwanie partnerów i przestrzeni do wspólnej realizacji kulturalnych przedsięwzięć.

 

(Altao.pl) Czy idea Fundacji Ars Pro Cultura skierowana jest tylko do ludzi młodych? Czy może stawiacie na różnorodność wiekową, bo przecież warto ubogacać się kulturalnie i edukować również w kwiecie wieku?

 

Artur Dawid Łukawski: Absolutnie. Nikogo nie wykluczamy i nie pomijamy. Wprawdzie projekty edukacyjno-kulturowe oraz wymiany międzykulturowe stanowią tutaj wyjątek, gdyż kierowane są wyłącznie do młodzieży szkolnej, jednak większość naszych inicjatyw obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Przygotowujemy między innymi działania mające na celu integrację międzypokoleniową młodzieży i seniorów. Mam nadzieję, że uda nam się zainicjować ten proces i zaowocuje to ciekawą wymianą doświadczeń i energii, a także dużą dawką dobrej zabawy. Wyobraźmy sobie np. wspólne muzykowanie, warsztaty aktorskie czy zajęcia plastyczne. Sztuka to język uniwersalny, nie znający wieku, koloru skóry, wyznania czy orientacji seksualnej. I to jest właśnie piękne! To działa!

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Fundacja Ars Pro Cultura – "Kultura Edukacją Silna!"

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 165

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

"Na Chwilę", czyli wiosenna nowość od Michała Sieńkowskiego! - Zespoły i Artyści

Na ten utwór słuchacze Michała Sieńkowskiego musieli długo czekać. Po kilkumiesięcznej przerwie wydawniczej wokalista i aktor wraca z premierowym singlem zatytułowanym „Na Chwilę”. Od teraz fani artysty będą mieć więcej okazji do poznawania jego nowych piosenek! W tym roku Michał planuje dzielić się nimi zdecydowanie częściej niż dotychczas.

Polecamy podobne artykuły

 -

"Rówieśnicy" – licealiści z Krakowa świętują 18 lat Polski w UE! - Organizacje

Komisja Europejska ogłosiła 2022 rok Europejskim Rokiem Młodzieży. Jest to także rok, w którym członkostwo Polski w Unii Europejskiej osiąga pełnoletniość. W związku z tym troje uczniów liceum postanowiło stworzyć kampanię o nazwie „Rówieśnicy/Peers”. Marysia, Wojtek i Oliwia chcą przy tej okazji edukować i uświadamiać młodzież w całej Polsce, jak duże znaczenie ma słowo wspólnota i przynależność do UE.

Teraz czytane artykuły

 -

Fundacja Ars Pro Cultura – "Kultura Edukacją Silna!" - Organizacje

Projekty edukacyno-kulturowe za granicą i te na terenie Polski, wymiany młodzieżowe, koncerty, wystawy, warsztaty, szkolenia, prelekcje, działania i inicjatywy artystyczne, publikacje i artykuły… Tym wszystkim zajmuje się nowo powstała fundacja, dla której hasło „kultura edukacją silna” ma ogromne znaczenie. Zapytacie dlaczego? Tę kwestię i wiele innych wyjaśnił nam pochodzący z Łodzi prezes zarządu: Artur Dawid Łukawski.

Tajemnica Machu Picchu - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Machu Picchu od lipca 2007 roku zalicza się do nowych siedmiu cudów świata. Położone w peruwiańskich Andach miasto Inków, pomimo przeprowadzanych tam badań naukowych, wciąż kryje w sobie mnóstwo niewyjaśnionych tajemnic.

 -

Pliozaury z Mazowsza. Znaleziono kości morskich drapieżników sprzed 150 mln lat! - Intrygujące

W malowniczym mieście Iłża położonym nad rzeką Iłżanką w południowej części województwa mazowieckiego, Zamek biskupi wzniesiony w roku 1340 się znajduje. Dawno temu prawda? Ale nie aż tak. Od 25 października 2019 roku miasto słynne jest z innego powodu. W jego bliskich okolicach odkryto szczątki pliozauarów – prehistorycznych potężnych, morskich gadów! Żyły one na tym terenie znacznie dawniej niż duchowni we wspomnianym zamku, bo w Jurze – drugim okresie ery mezozoicznej, czyli 150 mln lat temu!

Apokalipsa made in Hollywood! - Artykuły o filmach

Zagłada naszej planety to bardzo chwytliwy temat do opowiedzenia w kinie. Widzowie odczuwają strach, a producenci mają wymalowany na twarzy szeroki uśmiech, gdy ich kieszenie wypełniają się grubymi plikami zielonych papierków.

 -

Odwiedzin: 1305

Autor: pjKultura

Komentarze: 3

Oscary 2022: "CODA", czyli opowieść o głuchoniemej rodzinie, najlepszym filmem! - Kultura

W Hollywood kochają filmy o ludzkiej odmienności. To przecież uniwersalny temat. Nic zatem dziwnego, że w najważniejszej kategorii wygrała kameralna „CODA”, którą można oglądać na platformie Apple TV+. Część krytyków co prawda zarzuca produkcji, że za dużo w niej lukru i klisz, ale pozytywny wydźwięk powoduje, że więcej jest jednak dobrych opinii. Jak powiedział Tomasz Raczek: „to cichy film o muzyce, która towarzyszy ludzkiej dobroci nawet wtedy, gdy się jej nie słyszy”. Największym przegranym 94. ceremonii oscarowej okazały się natomiast „Psie pazury” (na 12 nominacji tylko jedna nagroda za reżyserię). Polska „Sukienka”, której mocno kibicowaliśmy, nie zdobyła statuetki za najlepszy krótki metraż. Z kolei „Diuna” rozbiła bank w kategoriach technicznych, a Will Smith uderzył w twarz Chrisa Rocka. Co jeszcze działo się na gali? Kto jeszcze otrzymał Oscary?

Nowości

 -

Odwiedzin: 90

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 1

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 63

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 202

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 165

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

Artykuły z tej samej kategorii

Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje

To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?

 -

Odwiedzin: 1440

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje

Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.

"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje

Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.

Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje

„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
2.018

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję