O nasArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Informacje o artykule
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Filmaniak01 (1227 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 018
Czas czytania:
1 385 min.
Kategoria:
Seriale
Autor:
Filmaniak01 (1227 pkt)
Dodano:
178 dni temu

Data dodania:
2019-08-01 11:33:52

Rozrywki wciąż tu nie brakuje, ale nie dostarcza już ona tylu emocji i nie fascynuje aż tak bardzo. I gdyby dłużej skupić się na planie Profesora, to okazałoby się, że zaskakująco wiele pojawia się w nim dziur. Tracą one jednak znaczenie, gdy rozwiązania tych wszystkich problemów okażą się jeszcze bardziej pomysłowe. Ale nawet jeśli ta kreatywność jest celowa, to nawet ona ma pewną granicę, której czasem nie warto przekraczać… I według mnie Álex Pina to uczynił w 3 sezonie, gdy w jednej ze scen policjanci wtargnęli do banku. Od tej pory naciągnięć jest po prostu za dużo, by nie zwrócić na nie uwagę. Dodatkowo sam plan w banku, poza efektownym wydobyciem złota ze skarbca i pułapką zastawioną na wrogów, nie robi jakiegoś większego wrażenia i w większości żeruje na pomysłach, które sprawdziły w poprzednich 2 sezonach (schemat, schemat…). Budżet niby większy, emocji i akcji pełno, ale to powtórka ze znanej rozrywki. Jakby to powiedział Profesor: „Witajcie znowu!”

 

Poza kwestią społeczną, bardzo ważną rolę odgrywają w tym sezonie uczucia miłosne pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Tak właściwie, gdyby widz miał wyciągnąć jakieś motto z tego serialu, to mogłoby ono brzmieć tak: „Czasem praca jest ważniejsza od uczuć”. Bo choć rzeczywiście plan napadu na Bank Hiszpanii, wymyślony przez Berlina oraz jego najlepszego przyjaciela, Palermo wraz z „lekkimi” poprawkami Profesora, sprawia wrażenie tak absurdalnego, że aż idealnego, to jednak zdecydowanie największą komplikacją są dla niego uczucia, które albo już rozkwitnęły albo mogą dojść do skutku.

 

Kadr z serialu "Dom z papieru" (źródło: materiały prasowe/Netflix)

 

W samej sferze miłosnej mamy tu do czynienia z co najmniej paroma bardzo mocno rozwiniętymi relacjami. Jedną z nich na pewno jest ta pomiędzy Profesorem, a dawną panią inspektor, Raquel (aka Lizbona). Z jednej strony czuć, że kochają siebie, ale Sergio doskonale zdaje także sprawę z tego, że uczucia mogą zrujnować cały plan. Stąd w trakcie misji u tej dwójki, nadzorującej poza bankiem działania ekipy, dojdzie do momentu, kiedy będą musieli wybrać pomiędzy misją, a sobą. Jest też Rio oraz Tokio, czyli pełna szaleństwa para, która zostaje wystawiona na próbę oraz Denver, który pamiętając śmierć ojca, teraz obawia się o życie ukochanej Monici (a zarazem matki „jego” dziecka). 

 

W kwestii uczuć, jedynie wylewający w wielu miejscach seksizm był trochę nie na miejscu. Rozumiem, że twórcy chcieli podkreślić siłę płci pięknej (i nie tylko), ale można było to zrobić w inny sposób, a nie przez zasadę „Ciao, ciao, bum!”. Tym bardziej, że mamy tu wiele silnych kobiet na czele z Tokio, Lizboną, czy Nairobi. Do nich dochodzi też Alicia Sierra, w którą świetnie wciela się Najwa Nimri. Z widocznym brzuszkiem ciążowym, lizakiem w buzi i słodkim głosem nowa inspektor potrafi rozbawić do łez, ale przy tym to charyzmatyczna manipulatorka, która, aby zniszczyć skrupulatny plan, nie cofnie się przed niczym. Alicia to intrygująca postać, która wniosła wiele świeżości i co najważniejsze – to w końcu godny przeciwnik dla Profesora.

 

Kadr z serialu "Dom z papieru" (źródło: materiały prasowe/Antena 3)

 

Zresztą pod względem aktorskim, cała obsada ponownie spisuje się bez zarzutów. Każdy aktor i aktorka w poszczególnych scenach zwraca na siebie należną uwagę widza. Problem polega na tym, że tak jak obsada spisuje się bez zarzutów, tak już niestety scenarzyści z powodu nadmiaru postaci, nie wszystkim poświęcili wystarczająco dużo uwagi. Dla przykładu w początkowej fazie bardzo mocno został rozwinięty kryzys pomiędzy Monicą (Esther Acebo) a Denverem (Jaime Lorente), tylko po to, żeby potem został pominięty. Podobnie jest w przypadku narratorki serialu, czyli Tokio. Grająca ją Úrsula Corberó jest przepiękną i naprawdę utalentowaną aktorką, ale poza wątkiem odzyskania Rio, jej postać nie wnosi nic więcej do fabuły. A szkoda. Ale i tu można odnaleźć wiele pozytywów. W końcu swój czas na ekranie dostał choćby wielki Helsinki (Darko Peric), który tutaj z wielkiego olbrzyma przeobraził się w… czułego niedźwiadka. W dalszym ciągu zachwyca też Álvaro Morte jako niezastąpiony maniak skrupulatności – El Profesor czy przezabawny Jaime Lorrente jako Denver. W moim jednak odczuciu w tym sezonie całe show skradła występująca na drugim planie Alba Flores. O jej Nairobi w pierwszych sezonach nie wiedzieliśmy zbyt wiele, ale tutaj otrzymuje pełno emocjonalnych scen, w których aktorka ma szansę się wykazać. Doskonała robota!

 

Kadr z serialu "Dom z papieru" (źródło: materiały prasowe/Netflix)

 

Nieco mieszane uczucia można mieć natomiast względem nowych członków zespołu Profesora. Dowiadujemy się o nich za mało, nie da się więc zbudować osobowości u danej postaci. Tak jak bowiem komiczna, a zarazem bardzo niebezpieczna nowa pani inspektor, wyróżnia się na tle innych policjantów swoim nietypowym poczuciem humoru, wyglądem oraz nieprzewidywalnością, tak wszystkich informacji o samych pozostałych członkach ekipy, którzy dołączyli na tą brawurową misję, można wyliczyć na palcach jednej ręki. Nowy w ekipie Bogota przypomina syndrom Helsinek (nie sztokholmski, to celowy zabieg!) – czyli mamy wielkiego faceta, który ma tam jedno zdanie do powiedzenia i tyle. Z kolei Marsylia to jakiś poważny facet w płaszczyku i z wąsikiem, który działa na zewnątrz. I jedynym, który ratuje honor nowych postaci, a zarazem wyróżnia się na tle wszystkich innych, jest dawny przyjaciel Berlina, a zarazem fundator planu napadu, czyli nieobliczalny, groźny i opryskliwy Palermo. Grający go Rodrigo De la Serna daje tu popis niemal na miarę Pedro Alonso, a sama postać ma spore znaczenie dla fabuły.

 

Gdy w poprzedzającym 3 sezon zwiastunie Tokio zadaje Profesorowi kluczowe pytanie: „Jak zamierzamy uratować Rio?”, ten odpowiada jej na to w następujący sposób: „Robiąc hałas”. I rzeczywiście, cały najnowszy sezon można określić mianem takiego wielkiego hałasu, czyli inaczej po hiszpańsku… Gran ruido. Na ekranie naprawdę sporo się dzieje, a ilość zwrotów akcji może przyprawić o silne zawroty głowy. Nie jest to jednak sezon idealny, bo pojawia się tutaj za dużo uproszczeń, nie wykorzystano też potencjału wszystkich postaci, a liczba wszelkiego rodzaju naciągnięć fabularnych zanadto rzuca się w oczy. Idealnym sformułowaniem hiszpańskim byłoby powiedzenie, że w niektórych scenach mamy tu do czynienia z: „Mucho ruido y pocas nueces”, czyli przekładając na polski: „Za dużo hałasu, a za mało treści”. Ale nawet jeśli pojawiają się te niedociągnięcia, to i tak nie zmienia to na szczęście faktu, że 3 sezon „Domu z papieru” nadal jest kawałkiem udanego kina akcji i fajną rozrywką typu guilty pleasure. Jeśli wyłączycie na chwilę myślenie i dacie się porwać bohaterom z „Domu z papieru”, to mogę zagwarantować, że czeka Was niezła zabawa na następne parę godzin. Może nie w pełni perfekcyjna, ale w napadzie nie chodzi w końcu o to, jak się go robi, ale żeby był dobry rezultat. A tutaj na pewno go otrzymacie.

 

Finałowe sceny sugerują intrygujące zakończenie i otwartą furtkę na następny sezon. I ja już się nie mogę go doczekać, bo wbrew pozorom, ale to wcale nie jest „Mucho ruido y pocas nueces”, czyli wiele hałasu o nic… A taki hałas, który sprawia przyjemność.

 

Ocena: 7/10

 

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Oczywiście wielką zaletą serialu jest także muzyka, a słynna pieśń „Bella ciao”, czyli antyfaszystowski hymn włoskich partyzantów w ustach Berlina i Profesora nabrała nowego znaczenie, dodając serialowi klimatu i blasku:

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

 

*Autor recenzji publikuje swoje teksty także na blogu: filmaniak928693912.wordpress.com oraz jako Optimus_999 na Filmweb.pl

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:

Galeria zdjęć - "Dom z papieru: sezon 3" – Gran ruido

Temat / Nick:

Treść komentarza:

0 (0)

Aragorn88
178 dni temu

Naciągany, absurdalny, ugrzeczniony, jak telenowela. Po prostu... zajebisty! Za takimi bohaterami się tęskni, takim się kibicuje! 3 sezon trochę na siłę niestety, ale nadal dobry
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora Filmaniak01

"Na Noże" – Pączek z dziurką - Recenzje filmów
"Na Noże" – Pączek z dziurką -

Pewien belgijski detektyw o niskim wzroście, jajowatej głowie i wielkich wąsach, rzekł niegdyś, że: „Gdziekolwiek jest ludzka natura, tam jest i dramat”. I zapewne nie byłoby w tym zdaniu nic dziwnego, gdyby nie fakt, że akcja jego przygód działa się w latach 30 XX wieku, a mimo to wciąż jego słowa trafnie opisują nas samych i nasze rodziny. Co ma jednak wspólnego zła

"Euforia - sezon 1" – Ekspresja uczuć - Seriale
"Euforia - sezon 1" – Ekspresja uczuć -

Okres dojrzewania to taki czas w życiu każdego nastolatka, w trakcie którego odkrywa on nieznane przez niego drogi przeznaczone dla dorosłych, próbując doświadczyć coraz to nowszych wrażeń. To właśnie wtedy młodzież przeżywa swoje pierwsze miłosne zawody, spełnia pasje i próbuje odnaleźć ścieżkę, którą będzie podążać w przyszłości. Lecz tuż za rogiem kryją się również

"Toy Story 4" – Dusza zabawki - Recenzje filmów
"Toy Story 4" – Dusza zabawki -

Niegdyś animacje kojarzyły się wyłącznie z rysunkowymi kreskówkami od Walta Disneya. W swoim czasie były to na pewno dzieła kultowe. Lecz wraz z kolejnymi latami świat poszedł do przodu, podobnie jak filmy, w których technologia zaczęła odgrywać coraz większą rolę. Dlatego te piękne bajki potrzebowały czegoś, co by mogło zapoczątkować coś zupełnie nowego. A tą zmianą

"Rocketman"– Odlotowy Showman - Recenzje filmów
"Rocketman"– Odlotowy Showman -

Oto przed Państwem jeden z najbardziej popularnych brytyjskich piosenkarzy w całej historii, laureat aż 6 prestiżowych Nagród Grammy, rewelacyjny pianista, doskonały kompozytor, który po tym, jak stoczył ciężki bój na śmierć i życie ze swoimi uzależnieniami i samym sobą, stał się aktywistą na rzecz pomocy potrzebującym. Chłopiec, który musiał zapomnieć o swojej ciężki

"X-Men: Mroczna Phoenix" – Strefa X - Recenzje filmów
"X-Men: Mroczna Phoenix" – Strefa X -

Filmy o superbohaterach stały się chlebem powszednim we współczesnym kinie. Co roku na możemy oglądać ich kolejne przygody. Chyba najwięcej na tym nowym „trendzie” zyskało kinowe uniwersum MCU, które niepodzielnie rządzi już od 10 lat. Niedawno doszło do kulminacji przygód Mścicieli w wyczekiwanej przez widzów końcowej odsłonie cyklu, czyli „Avengers: Koniec Gry”. Fil

Teraz czytane artykuły

Yo-Landi Visser – słodka żyleta - Zespoły i Artyści
Yo-Landi Visser – słodka żyleta -

Z okazji premiery filmu „Chappie” nie mogło zabraknąć artykułu o występującej tam Yo-Landi Visser – południowoafrykańskiej raperce wchodzącej w skład zespołu Die Antwoord. Z wyglądu i głosu przypomina niewinną, infantylną nastolatkę. Jednak uwaga, to tylko pozory. Po płaszczykiem słodkości kryje się prawdziwa sceniczna żyleta.

Odwiedzin: 41876

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 9

"Dom z papieru: sezon 3" – Gran ruido - Seriale
"Dom z papieru: sezon 3" – Gran ruido -

„To wojna przeciwko systemowi. Jesteśmy Ruchem Oporu” – tymi słowami Profesor, główny inicjator wcześniejszego napadu na Mennicę Królewską zachęca ludzi do walki. Walki przeciwko państwu. Ale nie za pomocą karabinów czy kłamstw, a ponownego… skoku. I to nie byle na co, bo na znajdujący się w Madrycie Główny Bank Hiszpanii. Mówiąc jednak o samych napadach, nie da się t

Odwiedzin: 1018

Autor: Filmaniak01Seriale

Komentarze: 1

Al Pacino zawita do Polski! - Kultura
Al Pacino zawita do Polski! -

Ten słynny amerykański aktor we wrześniu pierwszy raz przyjedzie do naszego kraju i wreszcie spełni się jego marzenie. Posmakuje polskiej kiełbasy! Jednak główny cel jego wizyty jest całkiem inny. Zainauguruje on cykl spotkań w ramach edycji „An Evening with …”.

Odwiedzin: 2257

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Najnowsze trendy na wiosnę-lato 2013 - Człowiek
Najnowsze trendy na wiosnę-lato 2013 -

Mimo, że za oknami jest jeszcze szaro i czasem widać śnieg za oknami to może warto poprawić sobie humor zakupami. Jednak co kupić, aby później od razu nie trafiło na dno szafy? Najlepiej zaopatrzyć się w wiedzę o najnowszych nowinkach modowych i ruszać na zakupy.

Arbuzowe lato - Człowiek
Arbuzowe lato -

Wbrew pozorom artykuł nie będzie z gatunku zdrowego żywienia latem ale o modzie. Kolor arbuzowy to prawdziwy hit sezonu.

Jestem z miasta... - Intrygujące
Jestem z miasta... -

Ile osób może tak o sobie powiedzieć? Zapewne wiele. A ile miast jest w Polsce? Jakiej są wielkości i jakie wymagania musi spełnić miejscowość, by stać się miastem?

Odwiedzin: 5672

Autor: matusiakIntrygujące

Komentarze: 6

Smart-shopping czyli sprytne zakupy - Człowiek
Smart-shopping czyli sprytne zakupy -

Smart-shopping jest najnowszym trendem nie tylko wśród „średniej krajowej”, ale również wśród elit. Chwalenie się okazyjnie zakupionymi towarami stało się teraz bardzo modne.

Odwiedzin: 3266

Autor: marmir83Człowiek

Komentarze: 3

Dziecko potrzebne od zaraz - Człowiek
Dziecko potrzebne od zaraz -

Niechciana ciąża to w dzisiejszych czasach już nie problem. Co więcej, można na niej zarobić… sprzedając dziecko. Handel żywym towarem jest w Polsce karalny. Jednak jest on jednocześnie coraz popularniejszy.

Odwiedzin: 2106

Autor: marmir83Człowiek

Komentarze: 1

Przesądy – najciekawsze, najpopularniejsze, najważniejsze - Tradycje
Przesądy – najciekawsze, najpopularniejsze, najważniejsze -

Czy przesądy wpływają na nasze życie? Czy wierzymy w przesądy i czy się spełniają. Na co powinniśmy zwracać uwagę by uchronić się od zła i przyciągnąć dobro?

Odwiedzin: 119946

Autor: PaMTradycje

Komentarze: 19

Przemiana przy pełni Księżyca - Niewiarygodne, niewyjaśnione
Przemiana przy pełni Księżyca -

Jest ranek. Środek lasu. Młody mężczyzna siedzi pod drzewem z opuszczoną głową. Nie ma na sobie ubrania. Jego ciało pokrywa zaschnięta krew. Obok leżą kości sarny. Nie wie, co się stało. Nie pamięta, że o północy, przy pełni księżyca, zamienił się w wilka.

Odwiedzin: 14060

Autor: pjNiewiarygodne, niewyjaśnione

Komentarze: 3

"Prometeusz" wylądował - Recenzje filmów
"Prometeusz" wylądował -

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją długo oczekiwanego obrazu science-fiction Ridleya Scotta, twórcy "Łowcy androidów", "Obcego" i "Gladiatora".

Dyskusyjny Klub Filmowy "Ósemka" - Organizacje
Dyskusyjny Klub Filmowy "Ósemka" -

Kino to nie tylko rozrywka. To również sztuka w pełnym znaczeniu tego słowa. Wszystkich koneserów zachęcamy do wspólnych seansów filmowych.

Odwiedzin: 2734

Autor: pjOrganizacje
Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016 - Organizacje
Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016 -

Niech Was nie zmyli zdjęcie główne artykułu. Ciemne i gęste chmury nad Wrocławiem nie zwiastowały niczego złego. Wręcz przeciwnie. 21 czerwca 2011 roku, był dniem, kiedy mieliśmy powód do dumy. Wówczas Wrocław otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2016. Od 15 do 17 stycznia trwał Weekend Otwarcia ESK Wrocław, zakończony uroczystą i magiczną cer

Odwiedzin: 1258

Autor: pjOrganizacje

Komentarze: 1

Rodzina gwarantem bezpieczeństwa – spotkanie ludzi nowej kultury - Organizacje
Rodzina gwarantem bezpieczeństwa – spotkanie ludzi nowej kultury  -

Koncerty, spotkania i konsultacje – 9 grudnia w Opolu, a dzień później w Raciborzu odbędzie się zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”. Organizatorami festiwalu są raciborskie Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości oraz Stowarzyszenie Muza Dei. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Noc Muzeów – warta podkreślenia inicjatywa - Organizacje
Noc Muzeów – warta podkreślenia inicjatywa -

W Polsce, z 17 na 18 maja (2014 roku) odbyła się kolejna, coroczna (już 11 raz) Noc Muzeów. W nocy w wielu miastach udostępniono, za symboliczną opłatą lub całkiem za darmo, możliwość zwiedzania muzeów i galerii. Cel jest chwalebny - propagowanie kultury i przypominanie o historii kraju.

Odwiedzin: 2056

Autor: pjOrganizacje
Moje haiku – fotografuję chwilę słowami - Autorzy/pisarze
Moje haiku – fotografuję chwilę słowami -

Ludzie wrażliwi kochają poezję. Ale jest taki gatunek poezji lirycznej, który szczególnie darzę uczuciem. To pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni klasyczne haiku. Te krótkie wiersze mają w sobie coś mistycznego, magicznego. Dzięki nim łatwiej można pokonać przeciwności losu. Sam takie utwory piszę i na łamach portalu Altao.pl, chcę się z Wami podzielić moją twórczością.

Odwiedzin: 444

Autor: lisAutorzy/pisarze

Komentarze: 1

Wiersz "Między płatkami śniegu" – gorące uczucie w mroźnej krainie - Autorzy/pisarze
Wiersz "Między płatkami śniegu" – gorące uczucie w mroźnej krainie -

Kolejne dzieło młodego poety to opowieść o uczuciu tlącym się między dwojgiem ludzi. Uczuciu gorącym, mimo przeszywającego zimna.

Wiersz pt. "Anioł stróż" Daniela Drozdka - Autorzy/pisarze
Wiersz pt. "Anioł stróż" Daniela Drozdka -

Aniele stróżu mój... Tym razem młody poeta Daniel w swoim wierszu spotyka anioła płci żeńskiej, który staje się jego opiekunem.

Nowości

"1917" – Wędrówka przez Mordor - Recenzje filmów
"1917" – Wędrówka przez Mordor -

Gasną światła na sali kinowej. Jeszcze czuję się bezpiecznie. Pierwsze sekundy „1917” nie zapowiadają, z czym faktycznie będę mieć do czynienia. Jest dziwnie spokojnie, choć groza wisi w powietrzu. Mijają kolejne minuty i myślę: tak, to porządnie zrealizowany film. Po nocnych scenach i finałowej sekwencji boję się poruszyć, po twarzy spływa łza, fotel „zamienia się” w

Odwiedzin: 42

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Zenonian Rhapsody" ma już ponad 1 mln wyświetleń! - Zabawne
$nazwa

Kabaret Skeczów Męczących nie męczy. Od 2003 rozbawia kielecką i polską publiczność. Stworzona przez nich postać Jadwigi Paździerz (wciela się w nią niezrównany Jarosław Sadza alias Jarek) bez problemu może stawać w szranki z Żanetką z Neo-Nówki. Panowie lubują się też w parodiach. Pamiętacie ich słynną wersję polskiego Netflixa, czyli Polflix? Niedawno, bo 30 grudnia

Odwiedzin: 134

Autor: adminZabawne
"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! - Muzyczne Style
"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! -

XX wiek, roku 1972. Pani profesor Anne Kilmer z Uniwersytetu Kalifornijskiego, pełniąca również funkcję kuratora Muzeum Antropologii w Berkeley, jest szczęśliwa. Właśnie udaje się jej sfinalizować trwające 15 lat badania: rozszyfrować jeden z najstarszych znanych fragmentów notacji muzycznej na świecie, który znajdował się na jednej z 20 tys glinianych tablic wykopany

"Psy 3. W imię zasad" – "Pieski" już tak mocno nie gryzą - Recenzje filmów
"Psy 3. W imię zasad" – "Pieski" już tak mocno nie gryzą  -

Zdecydowanie najważniejsza polska premiera stycznia już za nami. Mowa tu oczywiście o filmie „Psy 3. W Imię zasad” Władysława Pasikowskiego. Koniec trylogii, która swój początek miała w pierwszej połowie lat 90. XX wieku, zdobył bardzo skrajne recenzje. Wielu krytyków oceniło kontynuację legendy jako totalną szmirę, są też tacy, dla których to bardzo porządne kino sen

Odwiedzin: 115

Autor: bonopasiakRecenzje filmów

Komentarze: 1

Dzień Babci i Dziadka, czyli szczególny czas bliskości, szacunku i miłości - Tradycje
Dzień Babci i Dziadka, czyli szczególny czas bliskości, szacunku i miłości -

Są takie dwa piękne dni w roku, o których nie tyle warto, co trzeba pamiętać. Mowa o 21 i 22 stycznia. Wtedy swoje święto obchodzą polskie babcie i dziadkowie, którzy są równie ważni, jak rodzice. Wychowują nas od najmłodszych lat oraz przekazują niezbędną wiedzę, rozpieszczają i czytają bajki, przytulają i kochają bezgraniczną miłością. Oddajmy im więc należny hołd,

Odwiedzin: 1470

Autor: pjTradycje
Rozmawialiśmy z… Wiedźminem! - Wolny czas, przygoda
Rozmawialiśmy z… Wiedźminem! -

Geraltem z Rivii, zapytacie? Niemożliwe, wszak on bohaterem fikcyjnym jest, pomyślicie. Ano prawda to. Czyżby zatem jakowyś z dwóch odtwórców roli Rzeźnika z Blaviken chwilę na pogawędkę znalazł? Nie. Z kimś innym my w karczmie byli, mód i wino pili. Z kimś, kto wiedźmiński świat od podszewki zna i dobrze wie, że „zło to zło, mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno

Artykuły z tej samej kategorii

"Peaky Blinders: Sezon 5" – Tommy Shelby: żywioł silniejszy niż faszyzm - Seriale
"Peaky Blinders: Sezon 5" – Tommy Shelby: żywioł silniejszy niż faszyzm -

Według zapewnień Stevena Knighta, twórcy serialu pt. „Peaky Blinders”, opowieści o pewnej – faktycznie żyjącej i działającej w latach 20. XX wieku, rodzinie z Birmingham; jego piąty, mający niedawno premierę, sezon ma być tym najlepszym. I czy tak jest? Nie. Ale jako kibic gangsterskiej drużyny Thomasa Shelby’ego, jestem na tyle usatysfakcjonowany tym, co dostałem, że

"Swamp Thing" – DC z bažin - Seriale
"Swamp Thing" – DC z bažin -

DC Universe pisze swoją współczesną historię w sposób bardzo koślawy. Ciemna strona komiksowego duopolu przypominała już w pewnym momencie groteskową maszkarę - na wzór „atrakcji” ze zbiorników klonujących w „Alien: Resurrection” - która w domyśle miała stać się zapewne bardzo opłacalną kopią pomysłu Marvela. Nielogiczny i pretensjonalny „Suicide Squad”, czy krzykliw

Odwiedzin: 361

Autor: GieHaSeriale
"The Witcher" – Okruchy Lodu - Seriale
"The Witcher" – Okruchy Lodu -

Stało się! Lecąc na skrzydłach dalekosiężnego rozgłosu (wciąż dość świeżego), jakim CD PROJEKT RED obdarował dzieła autorstwa Andrzeja Sapkowskiego oraz poprzedzając wszystko świetną kampanią reklamową, Netflix oddaje w nasze ręce pierwszy sezon przygód profesjonalnego łowcy potworów – Geralta z Rivii.

Odwiedzin: 337

Autor: GieHaSeriale

Komentarze: 1

"The Mandalorian" – "This is the way" - Seriale
"The Mandalorian" – "This is the way" -

Po seansie ostatniego epizodu nowej trylogii „Star Wars” moja wiara w moc została zachwiana. Nie spodziewałem się tak średniego, momentami słabego filmu, ze zbyt szybkim tempem i zaskakującymi (w złym znaczeniu) rozwiązaniami fabularnymi. Ale na szczęście Disney nie jest aż takim potworem, na jakiego może wyglądać. I nie jest też mordercą zarzynającym swoje dzieci. Ni

"Dracula" – Nowy Hrabia Netflixa - Seriale
"Dracula" – Nowy Hrabia Netflixa -

Wydaje się, że o wampirach opowiedziano już wszystko. Był „Blade”, była saga Zmierzch, była rewelacyjna ekranizacja książki Brama Stokera spod ręki Francisa Forda Coppoli. Dlatego też tym bardziej zainteresowała mnie informacja, że BBC i Netflix rozpoczynają prace nad serialem, którego głównym bohaterem będzie właśnie władca Wołoszczyzny Vlad Tepes, znany szerszej pub

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2020 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.345

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję