O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Uzależnieni od narkotyków – poważny temat, niełatwe zadanie dla aktorów! - Artykuły o filmach

Niskobudżetowy, neonowy horror „Ekstaza” czy obyczajowy dramat „Mój piękny syn” to tytuły niedawnych filmów, gdzie realistycznie ukazano bohaterów i ich narkotyczne opętanie. Zarówno młoda, pewna siebie malarka, jak i nastolatek z dobrego domu wkroczyli świat twardych używek, przez które stoczyli się na same dno. Mocne role. Mocne kino. Powstałe w ramach przestrogi i szokowania – aby pokazać jak silnym demonem są narkotyki. O dwójce aktorów z powyżej wymienionych produkcji nie będę się jednak rozpisywał, gdyż pragnę Wam przybliżyć inne filmy, które lepie lub gorzej przedstawiały temat uzależnień oraz kreacje, które bardziej lub mniej przekonująco ukazywały znanych lub nieznanych narkomanów.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
bonopasiak (3879 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
3 161
Czas czytania:
3 829 min.
Autor:
bonopasiak (3879 pkt)
Dodano:
1584 dni temu

Data dodania:
2019-11-17 12:45:04

Narkomania to temat tabu i nadal spore wyzwanie dla reżyserów. Dlatego filmy czy seriale przeważnie opisują losy dilerów narkotyków (np. „Blow”) lub meksykańskich karteli („Narcos”). Tym samym temat osób uzależnionych od różnego rodzaju substancji psychoaktywnych zostaje często przemilczany. Jednak w historii kina możemy doszukać się co najmniej kilkunastu ciekawych tytułów, które na różne sposoby opisywały ten poważny problem społeczny – który od ery hipisów po czasy obecne trawi umysły i wnętrzności rzeszy ludzi.

 

Sex, drugs & rock’n’roll

 

Nie da się ukryć, że narkotyczne odjazdy to domena świata show-biznesu i charyzmatycznych muzyków. Najbardziej sławne hasło muzyki rockowej? Oczywiście „sex, drugs & rock’n’roll”. W obecnym przemyśle muzycznym już tak bardzo nie odczujemy tych aspektów, jednak jeśli cofniemy się 20, 30, 40 lub 50 lat wstecz to zobaczymy: jakie wielkie znaczenie one miały. Zwłaszcza to drugie, czyli narkotyki. Wielu dobrze zapowiadających się muzyków właśnie przez te twarde używki zaprzepaściło swoje kariery. Jim Morrison, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Amy Winehouse czy Brian Jones – oni wszyscy przedwcześnie opuścili nasz świat, ponieważ przedawkowali dragi. Jednym z najlepszych filmów, o którym szerzej mogliście już przeczytać na łamach portalu, i opisujących muzyków-narkomanów jest „The Doors” Olivera Stone’a.

 

Kadr z filmu "The Doors" (materiały prasowe)

 

Widowisko amerykańskiego reżysera jest bardzo intymne, przedstawia bohatera od strony emocjonalnej, ale również od tej bardziej znanej. Jim Morrison był bowiem uosobieniem dwóch rzeczy: seksu i narkotyków. Jednak w „The Doors” Stone przedstawia „Króla jaszczurów” również od innych stron. Od dziwnych więzi rodzinnych, poprzez toksyczny związek z Pamelą Courson, po tajemniczą śmierć w Paryżu. Przechodząc do meritum, zacznę od tego, że przygotowania do stworzenia tego filmu trwały około 20 lat. Rola miała powędrować do wielu aktorów oraz muzyków, ale ostatecznie otrzymał ją Val Kilmer. Wybraniec Stone’a oprócz walorów fizycznych, które sprawiały, że był bardzo podobny do Morrisona, posiadał bardzo dobry kunszt aktorski. W filmie zagrał zmysłowo, wręcz zjawiskowo. Podczas oglądania można pomyśleć, że są to jakieś archiwalne nagrania, które komputerowo odnowione wyglądają na bardziej współczesne. Jednak tak nie jest. To świetna gra Kilmera oraz zabiegi reżyserskie Olivera Stone’a stanowią fakt, że film można zaliczyć do najlepszych w dorobku reżysera.

 

W 1971 roku wraz ze śmiercią Morrisona zakończyła się pewna epoka. W podobnym momencie swój kres miał wspomniany okres hipisowskiej rewolty. Ludzie zainspirowani muzyką Led Zeppelin oraz Black Sabbath zaczęli tworzyć gatunek muzyki określany jako metal. W 1981 roku powstała wykonująca glam metal grupa Mötley Crüe. 18 marca bieżącego roku premierę miał film opowiadający owianą legendą historię amerykańskich gwiazdorów. Netflixowska produkcja pt. „Brud” przedstawia losy czterech muzycznych popaprańców – Micka Marsa, Vince’a Neila, Nikkiego Sixxa oraz Tommy’ego Lee. Wszyscy czterej zostali sportretowani jako luzacy, którzy chcieli zaistnieć w świecie muzyki rockowej jednocześnie oddając się narkotykowym rozpustom. Produkcję można uznać za porządnie wykonaną, ale jedną scenę trzeba zaliczyć do tych, które zapadają głęboko w pamięć i śnią się po nocach. W „Brudzie” pojawia się postać Ozzy’ego Osbourne’a, który w pewnym momencie zaczyna wciągać... mrówki do nosa (!). Genialnie pokazuje, co z ludźmi się dzieje pod wpływem psychoaktywnych środków. Jedna z mocniejszych i dziwniejszych scen, jakie kiedykolwiek widziałem.

 

Kadr z filmu "Skazany na bluesa" (materiały prasowe)

 

(…)Chodzenie po ścianach,

rzygać się chce

To tu normalka - ktoś pociesza mnie (…)” (Dżem – „Detox”)

 

Wybitni muzycy często sięgali po narkotyki, nie tylko na bogatym Zachodzie. W Polsce doskonale jest znany przykład Ryśka Riedla z grupy Dżem. Głośny film o życiu artysty pt. „Skazany na bluesa” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego zrobił duże wrażenie, zwłaszcza na fanach polskiego wokalisty. W główną rolę wcielił się Tomasz Kot, który w dużym skrócie był wyśmienity. Towarzysząca mu Jolanta Fraszyńska również, ale już bez takiego polotu. Kot zaprezentował niezwykle wysoki poziom, który w późniejszych latach kontynuował w „Bogach” oraz „Zimnej Wojnie”. Widowisko Kidawy-Błońskiego było mocno nastawione na gloryfikowanie postaci Riedla, ale nie zabrakło również ciężkich i mocnych, narkotycznych scen z udziałem tej postaci. Wizje Ryśka, błaganie dilera o działkę, „dawanie w żyłę” – to wszystko pojawiło się w tym filmie i przerażało. Dobre, polskie kino, które ogląda się jednym tchem, i które wypowiada się na bardzo poważny temat.

 

Zwykli ludzie opętani przez narkotyk

 

Filmy nie tylko wypowiadały się o muzykach, którzy mieli problemy z uzależnieniami. Każdy twórca pragnie przybliżyć widzom fakt, że fabuła nie jest wyssana z palca i często głównymi bohaterami stają się też zwykli ludzie, dla których narkotyki to jednocześnie ucieczka w „lepsze” miejsce i ubogacenie nudnego życia. Taką właśnie wizję prawdopodobnie miał twórca „Narkomanów” – Jerry Schatzberg. Reżyser opowiada tu historię dwójki młodych ludzi – Helen (Kitty Winn) i Bobby’ego (Al Pacino), którzy połączeni gorejącym uczuciem wobec siebie oraz narkotyków, pokonują trudności każdego dnia. Dzieło Schatzberga często jest omijane w klasyfikacjach najlepszych filmów z udziałem Pacino, ale warto rozszerzyć kolekcję swoich obejrzanych dzieł z tym aktorem o ten właśnie tytuł. Artysta zaprezentował szczyt swoich możliwości, zwłaszcza w mocnej scenie przedawkowania środków. Często w filmach o narkomanach pojawiają się toksyczne związki, ale ten pomiędzy Helen i Bobbym był nad wyraz spójny i bezkonfliktowy. Oczywiście pojawiały się zgrzyty, ale nie takie jak między np. Jimem a Pamelą w „The Doors”. Kitty Winn została zauważona na MFF w Cannes i otrzymała Złotą Palmę za najlepszą rolę kobiecą. Bardzo zasłużenie, ponieważ jej rola była na wysokim poziomie, a Al zaprezentował prawdziwe preludium do wspaniałej nadchodzącej kariery.

 

Kadr z filmu "Narkomani" (materiały prasowe)

 

Niektórzy chcą się odbić od dna, ale nie zawsze to jest łatwe. Bardzo dobrze pokazuje to historia przedstawiona w „Trainspotting”, czyli filmie Danny’ego Boyle’a z 1996 roku. Jeden z członków grupy chłopców, których ulubionym zajęciem jest zażywanie środków odurzających, stara się uciec z ich świata. W pewnym momencie jego cel zostaje spełniony. Chłopak ma pracę w Londynie, mieszkanie, jednak dawni znajomi wcale o nim nie zapomnieli. Powracają do jego ułożonego na nowo życia, aby powrócić do wcześniejszych wybryków. Film przepełniony jest mądrymi tekstami, które na długo zostają w głowie. Przekaz „Trainspotting” polega na tym, że aby go zrozumieć musimy zbliżyć się do głównego bohatera, czyli Rentona, którego bardzo dobrze sportretował Ewan McGregor. W jego grze aktorskiej było coś rzeczywistego i przekonującego. Sprawia, że lubimy tą postać i kibicujemy jego przemianie. Jednak powracające złe towarzystwo znowu ciągnie go na samo dno...

 

Kadr z filmu "Trainspotting" (materiały prasowe)

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Uzależnieni od narkotyków – poważny temat, niełatwe zadanie dla aktorów!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora bonopasiak

"Sanctity of Space", czyli Sanktuarium ludzkiej siły - Wolny czas, przygoda

Czymże jest świętość? Kiedyś dostałem bardzo ciekawy list na ten temat. Oczywiście recenzuję film, a ja już wyjeżdżam z jakąś prywatą. Trudno, posłuchacie też o mojej korespondencji – w razie czego można przescrollować niżej. Wyczytałem w jednym z tych akapitów, że świętość można najlepiej odczuć podczas pieszych wycieczek po górach. Sam niestety nie miałem przyjemności odbyć takich za dużo, ale wszystko przede mną. Jednak rozumiem tę perspektywę, ponieważ najpiękniejszą muzyką dla mnie jest cisza. A wiatr jest wyjątkową metaforą. Uwielbiam jego szum...

"Bratnia dusza" – "Kto myśli, zdradza" - Recenzje książek

20 października 2021 roku ukazała się w Polsce „Bratnia dusza”, czyli niezwykła książka od wydawnictwa Cyranka w tłumaczeniu Jacka Giszczaka. Jej akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej, a bohaterem jest Senegalczyk, który nigdy wcześniej nie opuszczał rodzinnej wioski, a teraz walczy w szeregach armii francuskiej. Dlaczego to powieść warta uwagi? Szczegóły w poniższym tekście.

"Autobiografia w sensie ścisłym, a nawet umownym" – Prawdziwie o sobie samym - Recenzje książek

Nigdy nie byłem w Wiśle, ale poczułem ją. Nie poznałem niepotrzebnych nazwisk. Nie usłyszałem bzdurnych historyjek. Nie zobaczyłem cukierkowego świata. Bez hiperbol. Zobaczyłem Jerzego Pilcha. Jakże żywego, przechadzającego się pomiędzy kolejnymi uliczkami rodzinnego miasta i przypominającego sobie, jak wszystko się tam zaczynało.

Wywiad z Kamilem Borkowskim – młodym i wrażliwym poetą - Autorzy/pisarze

Kamil Borkowski to utalentowany poeta, który w 2021 roku zaprezentował światu swój drugi w karierze tomik. Dzieło pt. „Ubywanie” opowiada o odchodzeniu z tego świata jego ojca. To książka o człowieku, który walczy i wciąż wierzy. Nie jest o przeszłości, a o wydarzeniach, kiedy jeszcze z nami był. Twórca znalazł chwilę na krótki wywiad, który dotyczył wydawnictwa. Dodatkowo opowiedział o wierszach, jakie znajdą się w jego następnym tomiku pt „Najważniejsze”, którego premiera zaplanowana jest na lipiec. Co ważne, cały dochód z obydwu tytułów zostanie przeznaczony na szczytny cel.

"Klara i Słońce" – Nowa jakość u Noblisty - Recenzje książek

Kazuo Ishiguro to, urodzony w Nagasaki, brytyjski pisarz i laureat Literackiej Nagrody Nobla. 24 marca 2021 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się jego najnowsza i oczekiwana powieść pt. „Klara i Słońce”. Czy autor słynnych, zekranizowanych „Okruchów dnia” (z piękną rolą Anthony’ego Hopkinsa) ponownie zachwyca swoim stylem?

Teraz czytane artykuły

Uzależnieni od narkotyków – poważny temat, niełatwe zadanie dla aktorów! - Artykuły o filmach

Niskobudżetowy, neonowy horror „Ekstaza” czy obyczajowy dramat „Mój piękny syn” to tytuły niedawnych filmów, gdzie realistycznie ukazano bohaterów i ich narkotyczne opętanie. Zarówno młoda, pewna siebie malarka, jak i nastolatek z dobrego domu wkroczyli świat twardych używek, przez które stoczyli się na same dno. Mocne role. Mocne kino. Powstałe w ramach przestrogi i szokowania – aby pokazać jak silnym demonem są narkotyki. O dwójce aktorów z powyżej wymienionych produkcji nie będę się jednak rozpisywał, gdyż pragnę Wam przybliżyć inne filmy, które lepie lub gorzej przedstawiały temat uzależnień oraz kreacje, które bardziej lub mniej przekonująco ukazywały znanych lub nieznanych narkomanów.

Wywiad z Krzysztofem Jarząbkiem – twórcą kontrowersyjnych, zabawnych "Niebezpiecznych związków Mariana Klepki" - Autorzy/pisarze

27 września 2019 roku ukazała się na rodzimym rynku powieść, której treść jest szalenie aktualna i dość kontrowersyjna. Mowa o „Niebezpiecznych związkach Mariana Klepki” – zaangażowanej politycznie komedii i świetnej satyrze na polskie, współczesne, podzielone społeczeństwo. Od 20 października możecie przeczytać jej recenzję na naszym portalu. A jak już to zrobicie, to zapraszamy do poniższej – równie intrygującej i wciągającej jak sama książka – rozmowy, którą przeprowadzaliśmy z tajemniczym autorem „Niebezpiecznych związków Mariana Klepki”, czyli Krzysztofem Jarząbkiem.

 -

Odwiedzin: 1235

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Nie czas umierać" – Spotkania i pożegnania - Recenzje filmów

Liczba 5 jest kluczowa w przypadku filmu pod znamiennym tytułem „Nie czas umierać”. Mamy bowiem do czynienia z piątą odsłoną przygód Jamesa Bonda o twarzy Daniela Craiga i jednocześnie z dwudziestą piątą produkcją związaną bezpośrednio z postacią agenta Jej Królewskiej Mości. Ale czy ten obraz zasługuje na szkolną ocenę 5 z plusem albo chociaż 5 z minusem? Tu już mam wątpliwości, mimo że seans zaliczam do udanych. Szczegóły poniżej.

Groza, czyli podróż do jądra ciemności - Artykuły o filmach

Monotonny głos Jima Morrisona, szarpiący nerwy dźwięk wentylatora oraz jednostajne warczenie śmigieł helikopterów nadlatujących nad uśpione wioski, wprowadzają nas w progi współczesnej apokalipsy. Wprowadzają do dusznej, parnej dżungli, pomiędzy pola ryżowe i zagubione wśród nich wioski. Na wzgórza, nad którymi o poranku unosi się zapach napalmu pachnącego jak zwycięstwo. Do miejsca na końcu świata, w którym przyśpieszony kurs dojrzewania przeszły tysiące amerykańskich chłopaków. Apocalypse Now…

 -

Odwiedzin: 6800

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Królestwa, które nigdy nie upadną! - Artykuły o filmach

Siedząc w wiejskiej tawernie Pod kulawym psem, położonej na rozstaju dróg, sącząc piwo z wielkiego kufla i wsłuchując się w otaczający mnie gwar oraz ożywione dyskusje rolników na temat upraw zbóż, postanowiłem opowiedzieć Wam, moi drodzy maniacy kina, o czymś dużo bardziej interesującym od rosnących na polach kłosów żyta. O gatunku fantasy.

Nowości

"Dziki Kamieńczyk" – To nie jest moje pueblo! - Recenzje książek

Wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma przestępstw, podziału na biednych i bogatych. Gdzie nikt nie chodzi smutny i jeździ elektrykami. Nikt nie pije alkoholu i nie uzależnia się od papierosów. Pisarz Marek Czestkowski przedstawia właśnie tego rodzaju „odgrodzone” miejsce w… Polsce. Ale już sam tytuł jego powieści: „Dziki Kamieńczyk” sugeruje, że ta utopijna wioska zachwieje się w posadach, przeobrażając się w strefę dla prawdziwych desperados. Czego świadkiem będzie, zahibernowany przez 100 lat, główny bohater. To znany niegdyś strażnik pogranicza wyznający jedną zasadę: w ściganiu złoli wszystkie chwyty dozwolone. Czytelnik jest jak ten Habanero. Popiera go i zderza się z idyllą, która wcale taka słodka nie jest. Oj nie!

 -

Foodlosslla atakuje, bo jedzenie się marnuje! Spot od twórcy nowej "Godzilli" - Intrygujące

Jak zwrócić uwagę na problem związany z marnotrawstwem żywności? Jak ostrzec przed konsekwencjami takiego postępowania/zjawiska? Odpowiedź brzmi: zrobić sugestywny, krótkometrażowy klip, który jest jednocześnie reklamą o charakterze społecznym. I dalej: w centrum umieścić mszczącego się kaiju o wyglądzie przerośniętego ślimaka, zbudowanego z odpadów spożywczych. Taki właśnie materiał przygotował Takashi Yamazaki – reżyser filmu „Godzilla Minus One”!

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

"Bestiariusz Jeleniogórski Tom V" – Magia, strach i piękno. Chcę więcej! - Recenzje książek

Tomasz Szyrwiel od lat, jako pasjonat górskich wycieczek, rysownik, fotograf i pisarz, poszukuje karkonoskich bestii. Znalazł już ich tak wiele, że wyobraźnia nakazała mu stworzenie opisów na ich temat. W ten sposób narodziły się książki – połączenie jeleniogórskiej sagi fantasy z albumem kuszącym tak bardzo, że czarownica z bajki o „Jasiu i Małgosi” powinna się uczyć. W wersji kolekcjonerskiej, z kilku tomów złożone, wyglądające jak drogocenne i rzadkie księgi, jeszcze mocniej otulały magiczną mgłą. Ten ostatni – V miał być zakończeniem skrzyżowanych losów pewnej ludzkiej wojowniczki i miejscowej jelarskiej dziewczynki, i jednocześnie miał dostarczyć informacji o nowych, czających się w leśnych ostępach i wśród wysokich szczytów mamidłach. O ile jednak jego wydanie jest dziełem sztuki przez wielkie SZ, tak już historia powoduje niestety lekki niedosyt. Ale jest coś, co ciągle pozostaje identyczne – klimat tak niezwykły, że zapominam o realnym świecie.

Singiel "Anima Libera", czyli głośny powrót klubowej legendy! - Muzyczne Style

Ej, ludzie! Fani muzyki disco! Max Farenthide i Vamero (duet, którego brzmienia już słyszeliście w hicie „In My Bed”) wydali wspólny numer! „Anima Libera” to energetyczna propozycja z bardzo wyrazistym beatem. Utwór z pewnością ucieszy fanów Maxa! Artysta powraca bowiem na sceny klubowe po... 12 latach nieobecności!

 -

Odwiedzin: 193

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Oscary 1983. Ten wieczór Zbigniew R. zapamiętał na zawsze – poszedł w "Tango"! - Ludzie kina

Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet kieliszek mocniejszego trunku pomaga na stres i dodaje odwagi. I choć Yola Czaderska-Hayek, która jako tłumaczka towarzyszyła Zbigniewowi Rybczyńskiemu na scenie, twierdzi, że twórca oscarowego, krótkometrażowego „Tanga” absolutnie nie był pijany, to widząc jego zachowanie trudno w to uwierzyć. Czy to tylko przypływ szczęścia spowodował, że całkiem odwrotnie niż w jego animacji, otoczenie tak bardzo zwróciło na niego uwagę? Można by odpowiedzieć twierdząco, gdyby nie fakt, że bohater niniejszego tekstu, został dość szybko aresztowany…

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 3575

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 4

10 najlepszych i najgorszych filmów z premierą w roku 2020! - Artykuły o filmach

Mamy już styczeń roku 2021, czas więc wybrać najlepsze i najsłabsze filmy, które można było obejrzeć przez 12 poprzednich miesięcy. Nie działo się za wiele ze względu na pozamykane przez całe miesiące kina, widzowie mieli jednak alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że numerem jeden wśród „złoli” był koronawirus, natomiast odwagą zabłysnął… Borat (zagościł nawet na jednej z list; ciekawi jesteście, na której?). A jakim tytułom filmowym można dać złoty medal, a które strącić na dno przepaści? Selekcji dokonali wspólnie recenzenci: Przemysław Jankowski (Aragorn136) i Bartłomiej Pasiak (bonopasiak).

Uczta kinomana – top 10 filmów, które trafią na duży ekran w roku 2017 - Artykuły o filmach

Patrząc na tytuły produkcji z premierą zaplanowaną na rok 2017, można śmiało stwierdzić, że czeka nas w kinie wiele emocji. Wybraliśmy 10 takich, które zapowiadają się bardzo obiecująco, z którymi wiążą się spore nadzieje. Jedno jest pewne – to będzie uczta dla miłośników kina science fiction (aż sześć obrazów tego gatunku znalazło się w przygotowanym zestawieniu).

 -

Odwiedzin: 23613

Autor: pjArtykuły o filmach

Komentarze: 5

Najgroźniejsze i najpotężniejsze filmowe potwory - Artykuły o filmach

„Monster movie” od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. W roku 2013 w filmie „Pacific Rim” na ziemską scenę z oceanicznych czeluści wypełzły olbrzymie Kaiju, by siać strach i zniszczenie. Po mniej więcej dziesięciu miesiącach w kinach pojawiła się odświeżona „Godzilla”, a w 2019 roku jej kolejna część. Co sprawia, że tak kochamy filmowe monstra?

Top 10 najlepszych filmów wojennych rozgrywających się podczas II wojny światowej - Artykuły o filmach

Z okazji niedawnej premiery „Dunkierki” (21 lipca 2017) postanowiłem stworzyć listę najlepszych filmów ukazujących ważne operacje wojskowe lub po prostu przedstawiających zmagania i traumę zwykłych młodych szeregowców, partyzantów czy snajperów w trakcie trwania II wojny światowej. Oparte na faktach lub zrealizowane na podstawie książek. Jedne poetyckie, kameralne, inne widowiskowe.

(Nie)laurka, czyli o biograficznym "The Doors" Olivera Stone’a - Artykuły o filmach

Dziś powrót do klasyki. Zaczął się wrzesień, a to właśnie w tym miesiącu, a dokładniej 25 września 1967 roku zespół The Doors wydał swój drugi album pt. „Strange Days”. Krążek w 2003 roku trafił na listę 500 najlepszych albumów według magazynu Rolling Stone. A z kolei prawie 30 lat temu miał swoją premierę film biograficzny z Valem Kilmerem w roli charyzmatycznego Jima Morrisona. Przeczytajcie, co chcę Wam o tej produkcji opowiedzieć.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
1.689

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję