O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
bonopasiak (3879 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
3 241
Czas czytania:
3 705 min.
Kategoria:
Autorzy/pisarze
Autor:
bonopasiak (3879 pkt)
Dodano:
1352 dni temu

Data dodania:
2020-08-13 16:58:39

BP: Idealny prezent pod choinkę.

 

IV: Absolutnie!

 

BP: W jednym z wywiadów przyznała Pani, że jako czytelniczce najbardziej podobało się Pani opowiadanie pt. „Góra Wszystkich Świętych” ze zbioru „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk. Przyznam osobiście, że również je uwielbiam. Jest bardzo zaskakujące, zresztą jak cały ten zbiór. A co Pani odnajduje w tym tekście i ogólnie „Opowiadaniach bizarnych”?

 

IV: Jestem zwolenniczką gatunku opowiadań. Nawet kilka lat temu prowadziłam taki kurs creative writing. Był również ten festiwal Intermezzo, który Pan wspomina. I kiedy stworzyłam ten festiwal, wtedy okazało się, że opowiadanie nie jest gatunkiem niedocenionym, który źle się sprzedaje. Nagle wielu autorów i ludzi ze środowiska literackiego zaczęło pisać na swoich Facebookach i wszędzie, że opowiadanie to jest tak cudowny gatunek. I jest to super sposób na ćwiczenie własnego pisania. Wszystkim początkującym autorom polecam zacząć od pisania opowiadań. Jest to forma i rozmiar tekstu od ogarnięcia. Można nim się bawić. Uwielbiam, kiedy Olga bawi się narracją w „Opowiadaniach bizarnych” czy „Grze na wielu bębenkach”. To jest coś niesamowitego. Ja coś takiego widziałem u Italo Calvino, kiedy ta narracja bawi się z czytelnikiem i odwrotnie. To też jest gatunek jednego oddechu, że możesz usiąść i od początku do końca przeczytać skończoną historię i mieć tę historię na jednym oddechu. Olga jest oczywiście mistrzynią powieści, ale również uważam ją za mistrzynię opowiadań.

 

BP: Osobiście dodam, że nawet wolę, kiedy Pani Olga pisze opowiadania. Zarówno powieści i opowiadania w jej wydaniu są mistrzostwem świata, ale opowiadania jeszcze lepiej do mnie przemawiają. Wiem, że utrzymuje Pani kontakt z Panem Michałem Rusinkiem, który był sekretarzem Pani Wisławy Szymborskiej. Jakich rad Pani udzielił?

 

IV: Było to pod koniec października, najpierw dostałam od niego bardzo ważne rady, które dotyczyły tygodnia noblowskiego. Moje pierwsze zadanie: Przygotować ten tydzień, czyli 30 wydarzeń i je skoordynować. To było jedno z moich największych wyzwań w moim życiu zawodowym. Chyba na żadnym z festiwali, które organizowałam od pomysłu do jakichś tam drobiazgów, tak ciężko nie pracowałam jak w ciągu tego tygodnia i przed nim. Trzeba było przygotować 30 wydarzeń z udziałem Pani Olgi w Sztokholmie.

 

Od lat miałam w swojej bibliotece książkę Michała „Nic zwyczajnego” oraz książki Olgi oczywiście. I teraz pracuję z Olgą i komunikuję się z Rusinkiem. Trzeba bardzo uważać, jakie książki wprowadza się do swojej biblioteki, bo książki mają taką moc, że tak czy inaczej wpływają na twoje życie. Taką miałam sytuację.

 

BP: Oczywiście, że mają. Gdybym nie przeczytał książek Pani Tokarczuk, to ta rozmowa nie miałaby miejsca. A czy oglądała Pani film „Żona”?

 

IV: Tak, to było już po Noblu. No właśnie film „Żona” i książkę Rusinka nadrobiłam, jak zaczęła się kwarantanna. Dopiero wtedy miałam taki czas, że mogłam czytać książki i oglądać filmy. Wtedy przeczytałam wszystkie książki Olgi, łącznie z „Księgami Jakubowymi”, które miałam wcześniej, ale nie miałam umiejętności językowych, aby je przeczytać. I obejrzałam sobie różne filmy, które miałam na swojej liście. W tym właśnie film „Żona”.

 

BP: Tydzień Noblowski właśnie z tym filmem mi się skojarzył.

 

IV: Tak, tak. Teraz jest na Netflixie. Olga wspominała ten film podczas swojej mowy krótkiej na bankiecie noblowskim.

 

BP: Słuchałem różnych Pani wypowiedzi i często przewija się jedno określenie „menadżer kultury”. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba?

 

IV: Zarządzaniem w kulturze (śmiech). I dalej to zależy od konkretnej branży. Ktoś, jak ja wcześniej, organizuje festiwale literackie albo muzyczne. Menadżerowie kultury zajmują się tymi sprawami w kulturze, którymi nie chcą się zajmować artyści. I nie powinni. Menadżerowie tworzą mechanizmy, możliwości do spotkania artysty i odbiorcy. Bez organizacji spotkania literackiego, pisarz nie spotka się z czytelnikami. Ktoś to musi organizować. W Chinach są setki tysięcy absolwentów akademii muzycznej i oni powinni gdzieś występować, bo inaczej to nie ma sensu. A żeby występować trzeba mieć sale koncertowe, trasy, festiwale, konkursy. Tym właśnie zajmują się menadżerowie kultury, że tworzą możliwości spotkania artystów z odbiorcami. Czy to literatura, sztuka, muzyka i nawet film, ale film to bardziej skomplikowana branża. Ale o to właśnie chodzi.

 

BP: Publikowała Pani teksty o ukraińskich twórcach, a obecnie jest Pani asystentką polskiej Noblistki. Chciałbym spytać o literaturę pochodząca z Ukrainy i Polski. Co je łączy, a co dzieli?

 

IV: Jeśli mówimy o literaturze polskiej i ukraińskiej współczesnej, to ja bym używała kategorii środowiska. To są dwa kraje, które leżą obok siebie i mają podobne słowiańskie języki i mentalność. I te środowiska literackie są w jakiś sposób zintegrowane. Są ukraińscy pisarze, znani w Polsce i którzy wydają książki w Polsce – są to nowe nazwiska dla polskiego czytelnika, takie jak Amelina, Bondar, Jacenko itd. I przeciwnie, w Ukrainie mamy wielu świetnych tłumaczy z polskiego. W Polsce od lat istnieje Instytut Książki, który wydaje granty na wydawanie polskich książek zagranicą. Teraz też mamy Instytut Książki w Ukrainie i będą również wydawać granty na publikacje ukraińskich książek zagranicą. I największa ilość tytułów, które otrzymały granty, będzie publikowane w Polsce.

 

BP: „Możesz nie wierzyć moim słowom

Możesz nie słyszeć, zapomnieć, zabić,

Przespać, uśpić zadymionym oddechem

Błysk w oczach i ognisko w Karpatach.”

 

Czy poznaje Pani ten wiersz? Jest to cytat z Pani utworu pt. „Możesz nie”. Czy dalej Pani tworzy poezję i planuje wydać jakiś tomik w najbliższej przyszłości?

 

IV: Tak, to dawny wiersz i on był publikowany w piśmie Radar wiele lat temu. Dalej tworzę poezję, ale nie robię tego specjalnie, ale mam jakieś okresy w życiu, kiedy codziennie do mnie przychodzą wiersze. Teraz one są zupełnie inne niż ten, który Pan przeczytał. Lapidarne, krótkie, mają w sobie mocne metafory i nie mają przecinków. Teraz czuję, że jestem gotowa na wydanie nowej książki poetyckiej. To będzie już moja trzecia. Pierwsza została wydana, kiedy miałam 16 lat, bo wygrałam konkurs poetycki. Mam już prawie wszystko przygotowane, ale nie mogę się odważyć. To będą wiersze i esej o empatii, bólu i o tym, co to znaczy być mieszkańcem Ziemi.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Wywiad z Iryną Vikyrchak – ukraińską poetką i asystentką Olgi Tokarczuk

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora bonopasiak

"Sanctity of Space", czyli Sanktuarium ludzkiej siły - Wolny czas, przygoda

Czymże jest świętość? Kiedyś dostałem bardzo ciekawy list na ten temat. Oczywiście recenzuję film, a ja już wyjeżdżam z jakąś prywatą. Trudno, posłuchacie też o mojej korespondencji – w razie czego można przescrollować niżej. Wyczytałem w jednym z tych akapitów, że świętość można najlepiej odczuć podczas pieszych wycieczek po górach. Sam niestety nie miałem przyjemności odbyć takich za dużo, ale wszystko przede mną. Jednak rozumiem tę perspektywę, ponieważ najpiękniejszą muzyką dla mnie jest cisza. A wiatr jest wyjątkową metaforą. Uwielbiam jego szum...

"Bratnia dusza" – "Kto myśli, zdradza" - Recenzje książek

20 października 2021 roku ukazała się w Polsce „Bratnia dusza”, czyli niezwykła książka od wydawnictwa Cyranka w tłumaczeniu Jacka Giszczaka. Jej akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej, a bohaterem jest Senegalczyk, który nigdy wcześniej nie opuszczał rodzinnej wioski, a teraz walczy w szeregach armii francuskiej. Dlaczego to powieść warta uwagi? Szczegóły w poniższym tekście.

"Autobiografia w sensie ścisłym, a nawet umownym" – Prawdziwie o sobie samym - Recenzje książek

Nigdy nie byłem w Wiśle, ale poczułem ją. Nie poznałem niepotrzebnych nazwisk. Nie usłyszałem bzdurnych historyjek. Nie zobaczyłem cukierkowego świata. Bez hiperbol. Zobaczyłem Jerzego Pilcha. Jakże żywego, przechadzającego się pomiędzy kolejnymi uliczkami rodzinnego miasta i przypominającego sobie, jak wszystko się tam zaczynało.

Wywiad z Kamilem Borkowskim – młodym i wrażliwym poetą - Autorzy/pisarze

Kamil Borkowski to utalentowany poeta, który w 2021 roku zaprezentował światu swój drugi w karierze tomik. Dzieło pt. „Ubywanie” opowiada o odchodzeniu z tego świata jego ojca. To książka o człowieku, który walczy i wciąż wierzy. Nie jest o przeszłości, a o wydarzeniach, kiedy jeszcze z nami był. Twórca znalazł chwilę na krótki wywiad, który dotyczył wydawnictwa. Dodatkowo opowiedział o wierszach, jakie znajdą się w jego następnym tomiku pt „Najważniejsze”, którego premiera zaplanowana jest na lipiec. Co ważne, cały dochód z obydwu tytułów zostanie przeznaczony na szczytny cel.

"Klara i Słońce" – Nowa jakość u Noblisty - Recenzje książek

Kazuo Ishiguro to, urodzony w Nagasaki, brytyjski pisarz i laureat Literackiej Nagrody Nobla. 24 marca 2021 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się jego najnowsza i oczekiwana powieść pt. „Klara i Słońce”. Czy autor słynnych, zekranizowanych „Okruchów dnia” (z piękną rolą Anthony’ego Hopkinsa) ponownie zachwyca swoim stylem?

Polecamy podobne artykuły

Wywiad z Kamilem Borkowskim – młodym i wrażliwym poetą - Autorzy/pisarze

Kamil Borkowski to utalentowany poeta, który w 2021 roku zaprezentował światu swój drugi w karierze tomik. Dzieło pt. „Ubywanie” opowiada o odchodzeniu z tego świata jego ojca. To książka o człowieku, który walczy i wciąż wierzy. Nie jest o przeszłości, a o wydarzeniach, kiedy jeszcze z nami był. Twórca znalazł chwilę na krótki wywiad, który dotyczył wydawnictwa. Dodatkowo opowiedział o wierszach, jakie znajdą się w jego następnym tomiku pt „Najważniejsze”, którego premiera zaplanowana jest na lipiec. Co ważne, cały dochód z obydwu tytułów zostanie przeznaczony na szczytny cel.

 -

Odwiedzin: 1195

Autor: sebastiandziudaKultura

Komentarze: 1

Wyjątkowy wieczór w dobrej wierze – relacja z koncertu "Razem z Ukrainą" w Atlas Arenie - Kultura

Wojna Ukrainy z Rosją trwa od miesiąca. Do tego czasu Polacy zdążyli włączyć się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom na wielu płaszczyznach. Podczas różnorodnych akcji humanitarnych zebrano niezbędne produkty potrzebne do przetrwania oraz ogromną sumę pieniędzy. Jednym z działań, mających na celu wesprzeć materialnie walczącą Ukrainę był charytatywny koncert zorganizowany 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie z plejadą gwiazd polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej. Wydarzenie poprowadzili Alina Makarczuk i Marcin Prokop.

Ukraińska Atmasfera – niezwykła atmosfera, pomoc dla rodaków! - Muzyczne Style

Wyjątkowa energia i harmonia. Muzyka, która dotyka serca i przynosi ukojenie dla umysłu. Tak w krótkich, ale jakże szczerych i pięknych słowach można przedstawić twórczość, pochodzącego z Ukrainy zespołu Atmasfera. W jego skład wchodzą utalentowani, wspaniali artyści – ludzie o wielkich sercach i talencie do grania na różnych, nietypowych instrumentach. Dlaczego jeszcze warto poznać ich muzyczne dzieła?

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Teraz czytane artykuły

Wywiad z Iryną Vikyrchak – ukraińską poetką i asystentką Olgi Tokarczuk - Autorzy/pisarze

10 grudnia 2019 roku w Sztokholmie odbyła się ceremonia wręczenia Pani Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla. Trochę wcześniej pisarka ogłosiła, że zatrudniła asystentkę. Została nią ukraińska poetka i menadżer kultury – Iryna Vikyrchak. Miałem okazję porozmawiać z tą pięknie utalentowaną, pochodzącą z Ukrainy, kobietą. Zapraszam więc do lektury ciekawego wywiadu.

 -

Odwiedzin: 102

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

"Szymborska. Znaki szczególne" – Ichna w pustym mieszkaniu - Recenzje książek

W pewnym momencie znudziłem się biografiami. Kiedyś był to nawet mój ulubiony gatunek. Jednak natrafiłem na kilka kiepskich i odrzuciłem na jakiś czas. Tak się zdarza. W tym roku w moje ręce wpadło kilka ciekawych tego typu dzieł. Warto odnotować np. historię wytwórni Metal Blade Records. Jednak nie spodziewałem się, że jakaś biografia mnie aż tak zaskoczy jak „Szymborska. Znaki szczególne” napisana przez Joannę Groemk-Illg i wydana przez Wydawnictwo Znak!

 -

Odwiedzin: 852

Autor: pjKultura

Jerzy Jarniewicz z Nike 2022. "Nagroda dla poezji!" - Kultura

Gdyby zapytać niektórych młodych ludzie w Polsce, z czym kojarzy się im słowo Nike, zapewne odpowiedzieliby, że chodzi o znaną markę butów, w których się dumnie i wygodnie… chodzi. Szkoda. Ale warto mieć nadzieję, że z czasem zapamiętają, iż Nike to coś znacznie więcej. Coś innego, związanego z ambitną literaturą. Mowa oczywiście o najbardziej prestiżowej nagrodzie przyznawanej najlepszym pisarzom lub poetom za ich dokonania – książkę roku. Nagroda ta wręczana jest zawsze w pierwszą niedzielę października. W trakcie 26. gali zwyciężył nieoczekiwanie Jerzy Jarniewicz i jego tomik pt. „Mondo cane”. Wszyscy zgromadzeni w niedzielny wieczór, 2 października, w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego mogli posłuchać pięknego przemówienia laureata.

Zwierzęce gwiazdy - Artykuły o filmach

W kinach króluje odświeżona wersja Parku Jurajskiego. Po 20 latach dinozaury znowu zachwycają, tym razem w wersji 3D. Ale nie o wykreowanej komputerowo faunie będzie tu mowa. Tylko o zwierzakach z krwi i kości - gwiazdach filmowych, bez których kino, jak i telewizja istnieć nie może. Budzą w nas podziw, czasem strach, innym razem śmiech.

Nowości

 -

Odwiedzin: 102

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 64

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 202

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 166

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

Artykuły z tej samej kategorii

Pierwsze opowiadanie z serii "Tymek i Jurajska Kotlina" – "Wielka tajemnica taty" - Autorzy/pisarze

Marcin Kończewski to człowiek, który na popularnej stronie na Facebooku – Koń Movie prezentuje liczne recenzje, felietony i analizy filmowe. Ale jest coś jeszcze, co powoduje, że ten nauczyciel języka polskiego jest tak lubiany przez coraz szersze grono czytelników. Przeglądając jego posty, można bowiem często natrafić na słowa udowadniające, że to mężczyzna o wrażliwym serduchu. Nie tylko kochający partner dla swej żony, lecz także troskliwy tata kilkuletniego Tymka. To właśnie jemu zadedykował przygodową serię pt. „Tymek i Jurajska Kotlina”, gdzie zacieśnia więzi z synkiem, przekazując mu podobną pasję z dzieciństwa. Bardzo cieszymy się, że wyraził zgodę na to, by pierwsze z opowiadań – „Wielka tajemnica taty” pojawiło się również na łamach naszego portalu. Też bawiliście się dinusiami? W takim razie ta historia jest dla Was!

Wydawnictwo Altobook informuje: 26 marca zejdziecie do "SILOSU"! - Autorzy/pisarze

Uwaga miłośnicy klimatów postapo! W tym roku nakładem Wydawnictwa Altobook (jakże podobna nazwa do naszego portalu) ukaże się wyczekiwane wznowienie kultowej trylogii „SILOS” autorstwa Hugh Howeya, która w zeszłym roku doczekała się serialowej adaptacji (kolejny sezon w przygotowaniu). Tom pierwszy już 26 marca trafi do księgarń!

 -

Odwiedzin: 4795

Autor: Daniel DrozdekAutorzy/pisarze

Komentarze: 3

"O świecie, czyli o Tobie" - wiersz autorstwa Daniela Drozdka - Autorzy/pisarze

Daniel jest uczniem technikum i mieszkańcem Czechowic-Dziedzic. Jak wielu kolegów w jego wieku, interesuje się sportem, muzyką i ogólnie szeroko pojętą kulturą. Jednak jest wyjątkowy, bo poza sportem i rozrywką, ma w sobie artystyczną duszę i pasjonuje go też świat poezji oraz filozofii. Co więcej, sam od pewnego czasu pisze. Do tej pory na łamach portalu Altao.pl zaprezentował Wam kilka recenzji gier. Tym razem postanowił stworzyć drugi profil, aby podzielić się swoją twórczością ze wszystkimi miłośnikami poezji. Na pierwszy ogień przeczytacie dzieło pt. „O świecie, czyli o Tobie”.

Wywiad z Krzysztofem Jarząbkiem – twórcą kontrowersyjnych, zabawnych "Niebezpiecznych związków Mariana Klepki" - Autorzy/pisarze

27 września 2019 roku ukazała się na rodzimym rynku powieść, której treść jest szalenie aktualna i dość kontrowersyjna. Mowa o „Niebezpiecznych związkach Mariana Klepki” – zaangażowanej politycznie komedii i świetnej satyrze na polskie, współczesne, podzielone społeczeństwo. Od 20 października możecie przeczytać jej recenzję na naszym portalu. A jak już to zrobicie, to zapraszamy do poniższej – równie intrygującej i wciągającej jak sama książka – rozmowy, którą przeprowadzaliśmy z tajemniczym autorem „Niebezpiecznych związków Mariana Klepki”, czyli Krzysztofem Jarząbkiem.

 -

Odwiedzin: 3981

Autor: Daniel DrozdekAutorzy/pisarze

Komentarze: 1

Wiersz "Za mało gwiazd na niebie" - Autorzy/pisarze

Oto trzeci wiersz młodego poety Daniela Drozdka.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.583

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję