O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii! - Zespoły i Artyści

Pochodzi ze Śląska. Mieszka w Sosnowcu. Wystarczy z nim chwilę porozmawiać, aby przekonać się jak wielkim jest optymistą, człowiekiem przekazującym tylko dobre wibracje. A kiedy posłucha się jego piosenek, to już całkiem można odlecieć w piękną krainę łagodności. Grzegorz Majzel – bo o nim mowa – potrafi szczerze przekazywać emocje bez popadania w patos. Cieszymy się, że zgodził się na wywiad dla portalu Altao.pl, aby opowiedzieć m.in. o swoich pasjach.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (29349 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 929
Czas czytania:
2 254 min.
Autor:
admin (29349 pkt)
Dodano:
847 dni temu

Data dodania:
2020-11-23 18:25:39

Grzegorz Majzel jest na scenie od dawna. W maju 2019 roku obchodził swoje 25-lecie pracy artystycznej. To artysta o wyjątkowej wrażliwości, jakże potrzebnej w tych czasach opanowanych przez muzyczny plastik oferowany przez młode piosenkarki – z refrenami o byle czym. Nie tylko jest utalentowanym, dojrzałym wokalistą z przyjemnie brzmiącym głosem. Grzesiek to prawdziwy człowiek orkiestra, który wspiera osoby niepełnosprawne – autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych. A także laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za „Działalność kulturalną na terenie Polski” oraz Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla Województwa Śląskiego.

 

(Altao.pl) Jakiś czas temu wysłałeś wiadomość na facebooku, aby zapoznać się z kilkoma Twoimi utworami. Po ich przesłuchaniu już wiadomo, co należało zrobić dalej. „Zaświeciła się lampka” i pojawiła myśl: „Z Grzegorzem Majzelem koniecznie trzeba przeprowadzić wywiad”. Wszak mało kto, tak jak on tworzy muzykę alternatywną z mądrymi tekstami, wpisującą się w kulturę wyższą. I jednocześnie promuje wartości etyczne i kulturowe. Wielkie dzięki, że zgodziłeś się i znalazłeś dla portalu Altao.pl chwilę czasu w tym smutnym listopadzie 2020 roku.

 

Grzegorz Majzel: To ja dziękuje za zainteresowanie. A rozmowa z mądrymi, rzeczowymi ludźmi to frajda sama w sobie i bardzo bardzo chętnie podzielę się swoimi myślami. Zwrot „kultura wyższa” jest nieprzypadkowy. Tak od początku, kiedy napisałem swój pierwszy tekst (pamiętam dokładnie, że miałem 15 lat i byłem w liceum), a tytuł utworu brzmiał „Czapka Hipokratesa”, czułem podświadomie, że chcę się podzielić z innymi tym, jak postrzegam rzeczywistość. Wiedziałem też, że nie chcę robić tego „na masową skalę”. Nie, nie mam pojęcia dlaczego miałem tak ugruntowane poglądy w wieku 15 lat, ale tak właśnie było.

 

(Altao.pl) Jak radzisz sobie w dobie pandemii, kiedy odwoływane są koncerty na żywo i nie możesz spotkać się twarzą w twarz z miłośnikami Twojej twórczości?

 

Grzegorz Majzel: Nigdy czegoś podobnego nie doświadczyłem. Muzyczna profesja to droga, w której jest niewiele statystycznych danych. (śmiech) Raz grasz koncert, a raz go nie grasz. Raz twoja kompozycja się podoba, a raz nie. W pewnymi momencie grają Cię w radiu czy Tv, a za chwilę nie. To wyłącznie własny rozsądek podpowiada, jak układasz się z życiem. Teraz mamy problem wszyscy bez względu na profesję. No może producenci płynów antybakteryjnych mają trochę lepiej finansowo, ale i tak żyją tak samo obciążeni jak ja. (śmiech) Krótko mówiąc, to okropny czas, bo wielu z nas cierpi naprawdę! A w zestawieniu z nimi, to, co ja przeżywam na tą chwilę, to banał. Padło pytanie o publiczność „ twarzą w twarz”. Tak, brakuje bardzo, bo oczy i dusza się przyzwyczaiła przez lata, ale mózg się do zaistniałej sytuacji musiał przystosować. Dziękuję więc mózgowi za pomoc!

 

(Altao.pl) Podobno uczyłeś się ciekawego fachu lalkarza w studium aktorskim, ale wybrałeś muzykę. Dlaczego? Pamiętasz ten dzień, gdy postanowiłeś, że zajmiesz się jednak śpiewem i pisaniem tekstów? Opowiedz, jak zaczęła Twoja przygoda z muzyką, której początki – jak można przeczytać w internecie – sięgają nawet lat 80.

 

Grzegorz Majzel: Dlaczego? A bo tam „pili wódę”, wszystko się przekładało, opóźniało i nie było poukładane. Zaczęło mnie to drażnić. Ja wtedy robiłem wiele rzeczy poza teatrem i byłem osobą niepijącą, a więc rozwalało mi to funkcjonowanie. Poszedłem tam, myśląc – „zagram próbę, będę na zajęciach i jestem wolny, mogę robić inne rzeczy”. No niestety tak nie było. A właśnie wtedy zajmowałem się równolegle muzyką. Ale początki sięgają trzeciej klasy szkoły podstawowej, gdzie na akademii w sali gimnastycznej na święcie milicjanta śpiewałem acapella utwór „Ja nie pański, nie hetmański” w małym kapelusiku z piórkiem, który dostałem przed występem od Pani z Geografii. (śmiech) Potem w liceum założyłem zespół Ciężki Poród i dla niego właśnie pisałem pierwsze utwory – edukacyjne protest songi. Nawet zgłoszono zespół do przeglądu twórczości artystycznej na poziomie miejskim, ale po przedstawieniu publicznym nazwy zespołu… wyłączono nam prąd. (śmiech) To był do dziś mój najkrótszy występ. Nie chcę skłamać, ale trwał około minuty No a potem moja mama była z kwiatami, chyba u wychowawcy, już nie pamiętam. No w każdym razie nauczyciel od muzyki rozwiązał nasz zespół w trybie natychmiastowym. (śmiech)

 

(Altao.pl) W 2001 roku ze swoimi kolegami powołałeś do życia kapelę o nazwie Kompilacja, a kilka lat później ukazał się Wasz longplay. Jaki gatunek muzyki wykonywaliście i jak zostaliście przyjęci przez słuchaczy?

 

Grzegorz Majzel: Kompilacja to przełomowy moment w moim życiu. Zawsze, ale to zawsze, będę o nim wspominał. To pierwszy zespół, który miał w swoim składzie rasowych muzyków. Jak sama nazwa wskazuje, muzyka była pochodną zainteresowań i gustów każdego z nas. Był tam rock, blues, piosenka z tekstem – myślę, że taki całkiem przyzwoity „bigos”. A płyta – duma wtedy i nagrana w profesjonalnym studiu Radia Opole. No po latach mam piękne wspomnienia i pamiętam tylko to, co fantastyczne z tego okresu. Od Kompilacji właśnie mogę powiedzieć, że mam swoich ukochanych słuchaczy aż do dziś.

 

(Alta.pl) To był czas, kiedy występowałeś m.in. z Ewą Bem i Michałem Bajorem. Jeździłeś po całym kraju, aby dawać głównie charytatywne koncerty. Zbierałeś bowiem pieniądze dla chorego syna (utwór pt. „Koncert” stworzyłeś specjalnie dla niego) i niosłeś jednocześnie pozytywne przesłanie dla innych ludzi, pokazując jak silna jest ojcowska miłość. Jak wspominasz tamten czas i reakcję publiczności? Czy na to, jakim stałeś się artystą, miały wpływ osobiste przeżycia?

 

Grzegorz Majzel: Tak tak, to właśnie kompilacja wychowała mnie muzycznie, uwrażliwiła, ale i utwardziła. To czas ogromnie intensywny dla mnie jako wykonawcy, ale i menagera. To czas, kiedy graliśmy koncerty z wybitnymi artystami, m.in. z Ewą Bem, Michałem Bajorem, lecz także z Marcinem Dańcem, Stanisławem Soyką czy Grupą MoCarta. Przepraszam innych fantastycznych artystów, ale nie jestem w stanie wszystkich wymienić. To także był bardzo trudny czas dla mnie – mój syn Kuba zmagał się z zanikiem mięśni i graliśmy charytatywnie ponad sto koncertów, aby diagnozować go w Holandii, Niemczech czy wreszcie odbyć terapie komórkową! Wtedy było to ogromnie trudne i wyczerpujące. I za to wszystko będę wdzięczny do końca życia wszystkim, którzy tworzyli Kompilację. Jeśli chodzi o aspekt muzyczny, to moi fani i słuchacze do dziś mają w zbiorach płyty Kompilacji, a fakt, że wczoraj rozmawiałem z Panią redaktor Radia Opole – Marzeną Mielczarek i właśnie wspomniała o naszej audycji 15 lat temu z Kompilacją, uzmysławia mi, że zespół był naprawdę dobrze postrzegany i robił fantastyczne rzeczy.

 

(Altao.pl) W 2007 roku Kompilacja się rozpadła, a ty postanowiłeś iść w dalszą drogę. Dlaczego taka decyzja?

 

Grzegorz Majzel: Kompilacja się rozpadła, bo nikt nie wytrzymał presji '”charytatywności”. Zespół zaczął być tak postrzegany, zgłaszało się do mnie mnóstwo ludzi o koncert charytatywny! Zjedliśmy własny ogon. A przecież każdy z muzyków chciał z czegoś żyć. Kompilacja nie generowała przychodów, aby można było działać dalej. Koniec.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze

Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina

Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Zosia Sławińska debiutuje nastrojowym singlem "dimension"! - Zespoły i Artyści

Mamy króciutką, ale za to bardzo dobrą informację dla miłośników muzyki autorskiej, wysublimowanej, enigmatycznej. Otóż młodziutka wokalistka Zosia Sławińska właśnie zadebiutowała swoim pierwszym, anglojęzycznym singlem. Wydaje się, że 17-letnia dziewczyna może śpiewać głównie prościutkie utwory w stylu eurowizyjnej popowej papki. Tymczasem „dimension” to kawałek niezwykle dojrzały, stworzony w intymnym klimacie, zapraszający do wnętrza wrażliwej duszy.

"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje

8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.

"Let Me Know" – singiel malowany paletą emocji Filipa Sterniuka - Muzyczne Style

Opowiada o ważnym tematach, ale do tego kawałka można tańczyć przez całą noc i ciągle chcieć więcej, a następnie nucić go porankiem w drodze do pracy. Wykonawca zaskakuje swoim popowym numerem ubranym w nowoczesne brzmienia, uszyte na wymiar. Oto Filip Sterniuk i jego anglojęzyczny singiel „Let Me Know”!

Polecamy podobne artykuły

"Pyszny" wywiad z kreatywnym muzykiem o pseudonimie Kwazzy! - Zespoły i Artyści

Żółta bluza dresowa, męskie warkoczyki blisko skóry głowy i zamyślony wyraz twarzy – tak na fotografii promującej singiel „Pysznie” prezentuje się Kwazzy. Apetyczny tytuł i oryginalna ksywka, prawda? A ponieważ portal Altao.pl to miejsce, gdzie oryginalnych i utalentowanych młodych ludzi lubimy szczególnie, nie było innej możliwości, jak porozmawiać także z tym artystą. Koniecznie więc przeczytajcie ów wywiad. Będziecie nasyceni!

"Window Of Hope" – pozytywna piosenka od duetu Shandy and Eva - Zespoły i Artyści

15 lipca do sieci trafił teledysk do nowego singla duetu Shandy & Eva. Już sam tytuł – „Window Of Hope” powoduje, że w brzuchu fruwają motyle, a w głowie pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Ale dopiero, kiedy obie panie zaczynają śpiewać, zapraszając do swego świata pełnego refleksji, serduszko bije w równym tempie. Co Shandrelica Casper i Ewa Żmijewska powiedziały na temat swojego singla?

Romuald Lipko – kompozytor ludzkich serc - Zespoły i Artyści

Zazwyczaj nie budzę się w nocy. Tym razem było jednak inaczej. Z 5 na 6 lutego 2020 obudziłem się około godziny 1:00. Spojrzałem na telefon i dowiedziałem się, że na tamten świat przeniósł się wybitny aktor Kirk Douglas. Bardzo lubiłem go jako artystę, ale również jako pogodnego człowieka. Miał 103 lata! Sytuacja powtórzyła się następnej nocy – znowu nie wiem dlaczego. Wstałem o 3 nad ranem i sprawdziłem wiadomości w mojej komórce. Wszędzie informacje o wybitnym kompozytorze i jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej muzyki rockowej…

Wizja Lokalna – klasyczny rock im w duszy gra! - Zespoły i Artyści

Uwaga! Musieliśmy przeprowadzić wizję lokalną. Pewien polski poznański zespół od trzech lat nieźle „łobuzuje” na scenie, i sprawia, że publika zarażana jest klasycznym rockiem i gitarowym graniem pamiętającym lata 90. Jest ich pięciu. I nazwali się nomen omen Wizją Lokalną. Mamy nadzieję, że po lekturze wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z gitarzystą Bartoszem Boguszem, ta grupa rockowa zdobędzie też fanów spoza Wielkopolski.

Wywiad z muzycznym duetem KADAR - Zespoły i Artyści

Wiele mamy w Polsce zespołów, które swoją skoczną muzykę (niekoniecznie disco polo) kierują głównie do ludzi młodych. A co z osobami starszego pokolenia pragnącymi rozerwać się, słuchając np. klasycznych utworów ze swoich dawnych, szkolnych lat? Spokojnie. Jest pewien duet wychodzący naprzeciw ich oczekiwaniom. To KADAR – założony w 2017 roku przez dwóch wokalistów Dariusza Gajdę i Krzysztofa Rydzelewskiego. Udało się nam przeprowadzić wywiad z tymi dwoma sympatycznymi panami.

Teraz czytane artykuły

Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii! - Zespoły i Artyści

Pochodzi ze Śląska. Mieszka w Sosnowcu. Wystarczy z nim chwilę porozmawiać, aby przekonać się jak wielkim jest optymistą, człowiekiem przekazującym tylko dobre wibracje. A kiedy posłucha się jego piosenek, to już całkiem można odlecieć w piękną krainę łagodności. Grzegorz Majzel – bo o nim mowa – potrafi szczerze przekazywać emocje bez popadania w patos. Cieszymy się, że zgodził się na wywiad dla portalu Altao.pl, aby opowiedzieć m.in. o swoich pasjach.

 -

"Ash kontra martwe zło" – Demony strzeżcie się, wróciłem! - Seriale

Wydawało się, że Ashley Williams – pracownik supermarketu będzie już odchodził na zasłużoną emeryturę, siedział w swojej przyczepie campingowej, paląc marihuanę i wyrywając dużo młodsze panienki… Ale nie zazna spokoju. Przeszłość da o sobie znać. Obudzone przy pomocy Necronomiconu – księgi z zaświatów, demony ruszą na żer…. Ash nie będzie mieć wyjścia. Raz jeszcze stanie do walki. A widz? Cóż. Widz będzie mu kibicował i bawił się przednie!

 -

Odwiedzin: 18383

Autor: PaMKosmos

Komentarze: 2

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? - Sygnał WOW - Kosmos

15 sierpnia 1977 roku Jerry R Ehman za pomocą radioteleskopu The Big Ear Uniwersytetu Stanowego Ohio w USA odebrał tajemniczy sygnał mający pochodzenie spoza naszego Układu Słonecznego. Trwał 72 sekundy i miał charakter modulowany. Czy pochodził od obcych cywilizacji?

 -

Odwiedzin: 64818

Autor: PaMElektronika

Komentarze: 1

Zasilacz uniwersalny lub modelarski zrobiony z komputerowego zasilacza ATX - Elektronika

Czy posiadacie stary komputer z zasilaczem AT lub ATX? Często bywa, że taki komputer jest już nam niepotrzebny. Można jednak wykorzystać część jego elementów, aby zbudować coś przydatnego. Dziś pokażę jak ze starego zasilacza ATX zbudować własny zasilacz, do celów modelarskich lub hobbistycznych, a nawet na potrzeby elektronicznych projektów.

"To" – Też się uniesiesz - Recenzje filmów

Dzieciarnia z Derry w stanie Maine ma przed sobą niezłe wyzwanie, musi bowiem stawić czoła nadopiekuńczym matkom, obojętnym sąsiadom, szkolnym chuliganom i całej reszcie otaczającej ją patologii, aby - w końcu - dotrzeć do celu i... dorosnąć. Wyzwanie zatem, choć wymagające, w rzeczywistości nie różni się zbytnio od szarej codzienności wielu młodych ludzi w każdym innym miejscu na świecie. No, ale co z tym morderczym klaunem? – pewnie zapytają ci, którzy wiedzą chociażby z grubsza, o czym traktuje powieść Stephena Kinga „To” lub jej dwuodcinkowa adaptacja telewizyjna z 1990, czyli zapewne zdecydowana większość.

Nowości

 -

Odwiedzin: 106

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina

Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze

Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!

 -

Odwiedzin: 150

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"The Last of Us" – Siła miłości, czyli jak przetrwać w zagrzybionym świecie! - Seriale

10 lat temu premierę miała gra, która do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych w całej konsolowej historii. Nie brała jeńców. Rozjeżdżała emocjonalnie jak walec. Ściskała gardło. Przerażała, zachwycając jednocześnie warstwą wizualno-dźwiękową. Stworzona na podstawie przemyślanego, intrygującego scenariusza Neila Druckmanna, zyskała spore uznanie krytyków i zdobyła wór nagród. Kiedy jej fani dowiedzieli się, że HBO bierze się za adaptację, w ich mózgach zaczęły rosnąć grzyby… Czyżby wreszcie udane przeniesienie gry na do filmowej rzeczywistości? A może kolejny zawód? Gromkie brawa, czy obawa? Śpieszę z odpowiedzią. „The Last of Us” to serial z tyloma zaletami, że zasypują one szarą strefę. Warto poświęcić mu dziewięć godzin życia, nawet, jeśli jest się widzem nieznającym pierwowzoru.

 -

Odwiedzin: 108

Autor: pjKultura

Komentarze: 2

Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura

Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina

Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Sebastian Krupa w nowym emocjonalnym utworze! - Zespoły i Artyści

"Zdania Nie Zmienię" to kolejny singiel w dorobku Sebastian Krupy. Piosenka ta jest tak melodyjna i emocjonalna, że warto się z nią zapoznać.

Artykuły z tej samej kategorii

Sebastian Krupa w nowym emocjonalnym utworze! - Zespoły i Artyści

"Zdania Nie Zmienię" to kolejny singiel w dorobku Sebastian Krupy. Piosenka ta jest tak melodyjna i emocjonalna, że warto się z nią zapoznać.

Zosia Sławińska debiutuje nastrojowym singlem "dimension"! - Zespoły i Artyści

Mamy króciutką, ale za to bardzo dobrą informację dla miłośników muzyki autorskiej, wysublimowanej, enigmatycznej. Otóż młodziutka wokalistka Zosia Sławińska właśnie zadebiutowała swoim pierwszym, anglojęzycznym singlem. Wydaje się, że 17-letnia dziewczyna może śpiewać głównie prościutkie utwory w stylu eurowizyjnej popowej papki. Tymczasem „dimension” to kawałek niezwykle dojrzały, stworzony w intymnym klimacie, zapraszający do wnętrza wrażliwej duszy.

Sophie Szklarska kocha "Najmocniej"! - Zespoły i Artyści

„Nigdy nie myślałam, że będę pisać piosenki o miłości… a tu proszę” – tak o zaczyna opowiadać o swoim muzycznym dziecku Sophie Szklarska. „Najmocniej” to singiel hipnotyzujący, brzmieniowo ambientowy, zaśpiewany wokalem jakże intrygującym (dość podobnym do Brodki). Zaprezentowany światu 3 marca 2023 roku, otwiera dla Sophie nowe drzwi w muzycznej karierze.

Wywiad z Tomaszem Kudelskim. Na Majorce stworzył muzyczny klejnot! - Zespoły i Artyści

Plaża, morze, słońce. Tego na Majorce jest pod dostatkiem. Ale Tomasz Kudelski udał się na ową rajską wyspę w archipelagu Balearów nie po to, aby wypoczywać w tak pięknych okolicznościach przyrody, ale by nagrywać płytę. Szalone disco? Głośny pop? Nic z tych gatunków. „Call the Distant” to głównie instrumentalne dzieło, w którym dominują dźwięki fortepianu oraz ukulele. Intymne, spokojne, magiczne, melancholijne, refleksyjne, będące muzyczną opowieścią, m.in. o poszukiwaniu uczuć i pozytywnych wibracji w oddechu wyobcowanego świata (zgodnie z opisem samego autora). Jego pełną recenzję znajdziecie w kategorii związanej z muzyką, tymczasem zapraszamy do bliższego zapoznania się z Tomaszem Kudelskim – pomysłodawcą albumu.

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
3.068

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję