2 913
3 367 min.
Zespoły i Artyści
admin (47009 pkt)
1440 dni temu
2020-11-23 18:25:39
Grzegorz Majzel jest na scenie od dawna. W maju 2019 roku obchodził swoje 25-lecie pracy artystycznej. To artysta o wyjątkowej wrażliwości, jakże potrzebnej w tych czasach opanowanych przez muzyczny plastik oferowany przez młode piosenkarki – z refrenami o byle czym. Nie tylko jest utalentowanym, dojrzałym wokalistą z przyjemnie brzmiącym głosem. Grzesiek to prawdziwy człowiek orkiestra, który wspiera osoby niepełnosprawne – autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych. A także laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za „Działalność kulturalną na terenie Polski” oraz Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla Województwa Śląskiego.
(Altao.pl) Jakiś czas temu wysłałeś wiadomość na facebooku, aby zapoznać się z kilkoma Twoimi utworami. Po ich przesłuchaniu już wiadomo, co należało zrobić dalej. „Zaświeciła się lampka” i pojawiła myśl: „Z Grzegorzem Majzelem koniecznie trzeba przeprowadzić wywiad”. Wszak mało kto, tak jak on tworzy muzykę alternatywną z mądrymi tekstami, wpisującą się w kulturę wyższą. I jednocześnie promuje wartości etyczne i kulturowe. Wielkie dzięki, że zgodziłeś się i znalazłeś dla portalu Altao.pl chwilę czasu w tym smutnym listopadzie 2020 roku.
Grzegorz Majzel: To ja dziękuje za zainteresowanie. A rozmowa z mądrymi, rzeczowymi ludźmi to frajda sama w sobie i bardzo bardzo chętnie podzielę się swoimi myślami. Zwrot „kultura wyższa” jest nieprzypadkowy. Tak od początku, kiedy napisałem swój pierwszy tekst (pamiętam dokładnie, że miałem 15 lat i byłem w liceum), a tytuł utworu brzmiał „Czapka Hipokratesa”, czułem podświadomie, że chcę się podzielić z innymi tym, jak postrzegam rzeczywistość. Wiedziałem też, że nie chcę robić tego „na masową skalę”. Nie, nie mam pojęcia dlaczego miałem tak ugruntowane poglądy w wieku 15 lat, ale tak właśnie było.
(Altao.pl) Jak radzisz sobie w dobie pandemii, kiedy odwoływane są koncerty na żywo i nie możesz spotkać się twarzą w twarz z miłośnikami Twojej twórczości?
Grzegorz Majzel: Nigdy czegoś podobnego nie doświadczyłem. Muzyczna profesja to droga, w której jest niewiele statystycznych danych. (śmiech) Raz grasz koncert, a raz go nie grasz. Raz twoja kompozycja się podoba, a raz nie. W pewnymi momencie grają Cię w radiu czy Tv, a za chwilę nie. To wyłącznie własny rozsądek podpowiada, jak układasz się z życiem. Teraz mamy problem wszyscy bez względu na profesję. No może producenci płynów antybakteryjnych mają trochę lepiej finansowo, ale i tak żyją tak samo obciążeni jak ja. (śmiech) Krótko mówiąc, to okropny czas, bo wielu z nas cierpi naprawdę! A w zestawieniu z nimi, to, co ja przeżywam na tą chwilę, to banał. Padło pytanie o publiczność „ twarzą w twarz”. Tak, brakuje bardzo, bo oczy i dusza się przyzwyczaiła przez lata, ale mózg się do zaistniałej sytuacji musiał przystosować. Dziękuję więc mózgowi za pomoc!
(Altao.pl) Podobno uczyłeś się ciekawego fachu lalkarza w studium aktorskim, ale wybrałeś muzykę. Dlaczego? Pamiętasz ten dzień, gdy postanowiłeś, że zajmiesz się jednak śpiewem i pisaniem tekstów? Opowiedz, jak zaczęła Twoja przygoda z muzyką, której początki – jak można przeczytać w internecie – sięgają nawet lat 80.
Grzegorz Majzel: Dlaczego? A bo tam „pili wódę”, wszystko się przekładało, opóźniało i nie było poukładane. Zaczęło mnie to drażnić. Ja wtedy robiłem wiele rzeczy poza teatrem i byłem osobą niepijącą, a więc rozwalało mi to funkcjonowanie. Poszedłem tam, myśląc – „zagram próbę, będę na zajęciach i jestem wolny, mogę robić inne rzeczy”. No niestety tak nie było. A właśnie wtedy zajmowałem się równolegle muzyką. Ale początki sięgają trzeciej klasy szkoły podstawowej, gdzie na akademii w sali gimnastycznej na święcie milicjanta śpiewałem acapella utwór „Ja nie pański, nie hetmański” w małym kapelusiku z piórkiem, który dostałem przed występem od Pani z Geografii. (śmiech) Potem w liceum założyłem zespół Ciężki Poród i dla niego właśnie pisałem pierwsze utwory – edukacyjne protest songi. Nawet zgłoszono zespół do przeglądu twórczości artystycznej na poziomie miejskim, ale po przedstawieniu publicznym nazwy zespołu… wyłączono nam prąd. (śmiech) To był do dziś mój najkrótszy występ. Nie chcę skłamać, ale trwał około minuty No a potem moja mama była z kwiatami, chyba u wychowawcy, już nie pamiętam. No w każdym razie nauczyciel od muzyki rozwiązał nasz zespół w trybie natychmiastowym. (śmiech)
(Altao.pl) W 2001 roku ze swoimi kolegami powołałeś do życia kapelę o nazwie Kompilacja, a kilka lat później ukazał się Wasz longplay. Jaki gatunek muzyki wykonywaliście i jak zostaliście przyjęci przez słuchaczy?
Grzegorz Majzel: Kompilacja to przełomowy moment w moim życiu. Zawsze, ale to zawsze, będę o nim wspominał. To pierwszy zespół, który miał w swoim składzie rasowych muzyków. Jak sama nazwa wskazuje, muzyka była pochodną zainteresowań i gustów każdego z nas. Był tam rock, blues, piosenka z tekstem – myślę, że taki całkiem przyzwoity „bigos”. A płyta – duma wtedy i nagrana w profesjonalnym studiu Radia Opole. No po latach mam piękne wspomnienia i pamiętam tylko to, co fantastyczne z tego okresu. Od Kompilacji właśnie mogę powiedzieć, że mam swoich ukochanych słuchaczy aż do dziś.
(Alta.pl) To był czas, kiedy występowałeś m.in. z Ewą Bem i Michałem Bajorem. Jeździłeś po całym kraju, aby dawać głównie charytatywne koncerty. Zbierałeś bowiem pieniądze dla chorego syna (utwór pt. „Koncert” stworzyłeś specjalnie dla niego) i niosłeś jednocześnie pozytywne przesłanie dla innych ludzi, pokazując jak silna jest ojcowska miłość. Jak wspominasz tamten czas i reakcję publiczności? Czy na to, jakim stałeś się artystą, miały wpływ osobiste przeżycia?
Grzegorz Majzel: Tak tak, to właśnie kompilacja wychowała mnie muzycznie, uwrażliwiła, ale i utwardziła. To czas ogromnie intensywny dla mnie jako wykonawcy, ale i menagera. To czas, kiedy graliśmy koncerty z wybitnymi artystami, m.in. z Ewą Bem, Michałem Bajorem, lecz także z Marcinem Dańcem, Stanisławem Soyką czy Grupą MoCarta. Przepraszam innych fantastycznych artystów, ale nie jestem w stanie wszystkich wymienić. To także był bardzo trudny czas dla mnie – mój syn Kuba zmagał się z zanikiem mięśni i graliśmy charytatywnie ponad sto koncertów, aby diagnozować go w Holandii, Niemczech czy wreszcie odbyć terapie komórkową! Wtedy było to ogromnie trudne i wyczerpujące. I za to wszystko będę wdzięczny do końca życia wszystkim, którzy tworzyli Kompilację. Jeśli chodzi o aspekt muzyczny, to moi fani i słuchacze do dziś mają w zbiorach płyty Kompilacji, a fakt, że wczoraj rozmawiałem z Panią redaktor Radia Opole – Marzeną Mielczarek i właśnie wspomniała o naszej audycji 15 lat temu z Kompilacją, uzmysławia mi, że zespół był naprawdę dobrze postrzegany i robił fantastyczne rzeczy.
(Altao.pl) W 2007 roku Kompilacja się rozpadła, a ty postanowiłeś iść w dalszą drogę. Dlaczego taka decyzja?
Grzegorz Majzel: Kompilacja się rozpadła, bo nikt nie wytrzymał presji '”charytatywności”. Zespół zaczął być tak postrzegany, zgłaszało się do mnie mnóstwo ludzi o koncert charytatywny! Zjedliśmy własny ogon. A przecież każdy z muzyków chciał z czegoś żyć. Kompilacja nie generowała przychodów, aby można było działać dalej. Koniec.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii!
Więcej artykułów od autora admin
Muzyczny "HORROR MOVIE"... - Muzyczne Style
emocean drive, projekt wykonujący gitarową muzykę rozrywkową, zaprasza na seans z dreszczykiem! Ich najnowszy utwór "Horror Movie" to połączenie mrocznej piosenki i filmu grozy.
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Sonda Clipper poleciała na Europę! Sprawdzi co "w wodzie piszczy" - Kosmos
W naszym dziale dotyczącym nauki, w tym między innymi odkrywania tajemnic kosmosu, nie piszemy o wszystkim. Są jednak takie wydarzenia, o których nie tylko należy, ale wręcz trzeba, choć w pigułce, opowiedzieć. Bez wątpienia jest nim start sondy o nazwie Clipper. Agencja kosmiczna NASA wysłała ją 14 października w stronę jednego z księżyców Jowisza – Europy. Dlaczego akurat tam? Bo gdzie indziej, jak nie na skutym lodem, trochę mniejszym od naszego naturalnego satelity, białym obiekcie poprzecinanym nieregularnymi brązowymi liniami, mogą panować lepsze warunki, aby narodziły się zalążki życia.
Polecamy podobne artykuły
"Pyszny" wywiad z kreatywnym muzykiem o pseudonimie Kwazzy! - Zespoły i Artyści
Żółta bluza dresowa, męskie warkoczyki blisko skóry głowy i zamyślony wyraz twarzy – tak na fotografii promującej singiel „Pysznie” prezentuje się Kwazzy. Apetyczny tytuł i oryginalna ksywka, prawda? A ponieważ portal Altao.pl to miejsce, gdzie oryginalnych i utalentowanych młodych ludzi lubimy szczególnie, nie było innej możliwości, jak porozmawiać także z tym artystą. Koniecznie więc przeczytajcie ów wywiad. Będziecie nasyceni!
"Window Of Hope" – pozytywna piosenka od duetu Shandy and Eva - Zespoły i Artyści
15 lipca do sieci trafił teledysk do nowego singla duetu Shandy & Eva. Już sam tytuł – „Window Of Hope” powoduje, że w brzuchu fruwają motyle, a w głowie pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Ale dopiero, kiedy obie panie zaczynają śpiewać, zapraszając do swego świata pełnego refleksji, serduszko bije w równym tempie. Co Shandrelica Casper i Ewa Żmijewska powiedziały na temat swojego singla?
Romuald Lipko – kompozytor ludzkich serc - Zespoły i Artyści
Zazwyczaj nie budzę się w nocy. Tym razem było jednak inaczej. Z 5 na 6 lutego 2020 obudziłem się około godziny 1:00. Spojrzałem na telefon i dowiedziałem się, że na tamten świat przeniósł się wybitny aktor Kirk Douglas. Bardzo lubiłem go jako artystę, ale również jako pogodnego człowieka. Miał 103 lata! Sytuacja powtórzyła się następnej nocy – znowu nie wiem dlaczego. Wstałem o 3 nad ranem i sprawdziłem wiadomości w mojej komórce. Wszędzie informacje o wybitnym kompozytorze i jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej muzyki rockowej…
Wizja Lokalna – klasyczny rock im w duszy gra! - Zespoły i Artyści
Uwaga! Musieliśmy przeprowadzić wizję lokalną. Pewien polski poznański zespół od trzech lat nieźle „łobuzuje” na scenie, i sprawia, że publika zarażana jest klasycznym rockiem i gitarowym graniem pamiętającym lata 90. Jest ich pięciu. I nazwali się nomen omen Wizją Lokalną. Mamy nadzieję, że po lekturze wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z gitarzystą Bartoszem Boguszem, ta grupa rockowa zdobędzie też fanów spoza Wielkopolski.
Wywiad z muzycznym duetem KADAR - Zespoły i Artyści
Wiele mamy w Polsce zespołów, które swoją skoczną muzykę (niekoniecznie disco polo) kierują głównie do ludzi młodych. A co z osobami starszego pokolenia pragnącymi rozerwać się, słuchając np. klasycznych utworów ze swoich dawnych, szkolnych lat? Spokojnie. Jest pewien duet wychodzący naprzeciw ich oczekiwaniom. To KADAR – założony w 2017 roku przez dwóch wokalistów Dariusza Gajdę i Krzysztofa Rydzelewskiego. Udało się nam przeprowadzić wywiad z tymi dwoma sympatycznymi panami.
Teraz czytane artykuły
Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii! - Zespoły i Artyści
Pochodzi ze Śląska. Mieszka w Sosnowcu. Wystarczy z nim chwilę porozmawiać, aby przekonać się jak wielkim jest optymistą, człowiekiem przekazującym tylko dobre wibracje. A kiedy posłucha się jego piosenek, to już całkiem można odlecieć w piękną krainę łagodności. Grzegorz Majzel – bo o nim mowa – potrafi szczerze przekazywać emocje bez popadania w patos. Cieszymy się, że zgodził się na wywiad dla portalu Altao.pl, aby opowiedzieć m.in. o swoich pasjach.
Udka w sosie tatarskim - Przepisy
Tym razem prezentujemy coś pysznego na obiad. Potrawę, którą już po pierwszym kęsie nigdy nie zapomnicie. Ten smak i zapach są nie do opisania. Zaskoczcie gości i rodzinę. Przygotujcie danie, jakim są udka w sosie tatarskim!
Nobliści 2021: wyprawa po złoty medal! - Kultura
Od 4 do 11 października trwał Tydzień Noblowski. Wtedy stopniowo poznawaliśmy wszystkich laureatów prestiżowej nagrody. Kto zdobył ów laur? Czy były jakieś zaskoczenia? Co zdecydowało o tym, że akurat takie, a nie inne osoby dotarły na szczyt góry, gdzie czekał na nich złoty medal oraz kaligrafowany dyplom? Odpowiedzi znajdziecie w niniejszym, podsumowującym artykule.
"Clint. Życie i Legenda" – Rysa na pomniku, czyli tajemnice rewolwerowca Hollywood - Recenzje książek
„On nawet sobie nie uświadamia, ile jest w nim z Brudnego Harry’ego. To dziwna postać. Woziłby broń w schowku na rękawiczki, ale wciśnie hamulec, żeby nie przejechać wiewiórki, która wyskoczy na szosę. Bardzo interesujący człowiek, który zachowuje się jak 50-letni, rozwydrzony bachor”. Tak o Clincie Eastwoodzie wypowiedział się podpułkownik Peck, który pomagał jako konsultant przez realizacji „Wzgórza rozdartych serc”. I na tym w sumie można skończyć recenzję książki autorstwa Patricka McGilligana, bo w kilku zdaniach ów wojskowy zawarł charakterystykę sławnego reżysera i aktora. Ale ja nie potrafię, muszę się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami, a także odnieść się do słów wstępu. Czy Clint uchodzący za nieskazitelnego, prywatnie faktycznie „strzelał do ludzi ślepakami”, często jednak raniąc? Biografia pt. „Clint. Życie i Legenda” sporo w tej kwestii wyjaśnia.
"Królowa" – Loretta światełkiem w tunelu! - Seriale
Polski serial Netflixa o drag queen dostępny dla widzów z całego świata, a w tytułowej roli Andrzej Seweryn – jeden z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Przecież to brzmi tak intrygująco, że aż trudno w to uwierzyć. A jednak! O ile Seweryn prezentował się na zdjęciach promocyjnych niezwykle przekonująco (na ekranie na szczęście również), to już sama „Królowa”, która pod koniec czerwca dumnie weszła na wspomnianą platformę, okazała się produkcją średniej jakości, żeby nie powiedzieć poniżej oczekiwań. Lecz nie oznacza to, iż mamy tylko powody do wstydu. To serial jednocześnie niedobry i dobry, a o jego ocenie zadecyduje osobiste doświadczenie oraz wrażliwość.
Nowości
Muzyczny "HORROR MOVIE"... - Muzyczne Style
emocean drive, projekt wykonujący gitarową muzykę rozrywkową, zaprasza na seans z dreszczykiem! Ich najnowszy utwór "Horror Movie" to połączenie mrocznej piosenki i filmu grozy.
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Infrænum" – Na wieki wieków strzeżmy go! - Recenzje książek
Często jest tak, że nie znamy początkującego pisarza, ale zaintrygowała nas okładka jego książki oraz sam opis fabuły. Na tyle, że jak najszybciej pragniemy zdobyć ów „pergamin”. Wyruszamy więc na poszukiwania. A gdy już uda się nam odnaleźć tę „tajemniczą księgę”, zaczynamy ją otwierać powoli, z dreszczykiem emocji. Ja tak miałem z „Infrænum”. Obcowanie z tą powieścią było niczym przedzieranie się przez gęsty, mroczny las, z nadzieją, że na końcu wkroczy się na drogę, przy której stoi oświetlony lampą naftową dom, a w nim odpowiedzi na wszelkie pytania większe niż życie.
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura
Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Artykuły z tej samej kategorii
Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści
Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.
Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści
Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?
Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści
Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.
Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści
Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!
Zuza Bera ma dla fanów "Cukier Benzynę"! - Zespoły i Artyści
21 października 2022 roku młodziutka artystka Zuza Bera podarowała słuchaczom kolejny prezent. Gdyby potraktować go dosłownie, to najbardziej zadowoleni będą właściciele aut oraz łasuchy lubiący słodkości. Ale „Cukier Benzyna” to energiczny, nowoczesny singiel, który porusza nie temat drogiej benzyny czy braku cukru na półkach. Opowiada bowiem o… nieszczęśliwej miłości. Co jeszcze wiadomo o samej piosence i wykonującej ją Zuzi?
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
3.140