O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (40723 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
2 569
Czas czytania:
2 989 min.
Autor:
admin (40723 pkt)
Dodano:
1222 dni temu

Data dodania:
2020-11-23 18:25:39

(Altao.pl) Nasi czytelnicy chętnie dowiedzą się o Twoim kolejnym projekcie, czyli Grzegorz Majzel Trio. Jak sama nazwa wskazuje, poza Tobą, w skład wchodziły jeszcze inne osoby. Razem zaprezentowaliście chociażby singiel pt. „Pytania do Życia”. Kto dokładnie towarzyszył Ci wtedy na scenie oraz w trakcie nagrywania utworów? I jaki kierunek muzyczny tym razem obrałeś?

 

Grzegorz Majzel: Po Kompilacji złapałem kryzys. Chciałem odpocząć, miałem myśli, aby zrezygnować z muzyki na poziomie wykonawczym. Ale po około pół roku luzu spotkałem małżeństwo: Anię i Marcina Janus. On klawiszowiec, ona grająca na saksofonie. Prywatnie uroczy ludzie. No i błysło, i się zadziało. Zacząłem znowu pisać i wszystko powróciło do „biologicznego muzycznego poziomu”. (śmiech) Muzycznie były to piosenki, a wszystko inklinowane składem: klawisz i saksofon. A na pewnym odcinku dołączył do nas gitarzysta „Koniu”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

(Altao.pl) Następnym etapem w Twoim artystycznym życiu była współpraca z lubianą i malującą uśmiech na twarzach, Grupą MoCarta. Zaczęliście od nagrania „Chińskich ogrodów” w Studio 3 Programu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Tekst utworu dedykowałeś dzieciom chorym na dystrofię mięśniową. Jacy prywatnie są panowie z Grupy MoCarta? Czy tak samo empatyczni jak na scenie?

 

Grzegorz Majzel: Tak, graliśmy z Arturem Andrusem i Grupą MoCarta. Powstały „Chińskie Ogrody”, do nich nakręciliśmy teledysk, a dokładnie zrealizował go w Studiu Agnieszki Osieckiej w Warszawie Jacek Trytko – mój przyjaciel i znakomity realizator. A utwór miał za zadanie zwrócić uwagę na problem dystrofii mięśniowej. W teledysku wystąpił mój syn Kuba. MoCarci to fantastyczni muzycy, ale i kapitalni ludzie, dlatego chciałem właśnie ten projekt zrealizować z nimi. Do dziś się przyjaźnimy, a Michał Sikorski zagrał na skrzypcach podczas naszego wspólnego koncertu, z którego jeden z utworów zamieściliśmy na singlu „Teo Ma”. Miałem też przyjemność zaśpiewać z córka Michała. Reszta to już moje prywatne relacje, o których nie piszę ze względu na ochronę danych osobowych. (śmiech)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

(Altao.pl) Pomagałeś również choremu Olimpijczykowi – snowboardziście Mateuszowi Ligockiemu, który zmagał się z przeciwnościami losu. Napisałeś dla niego piosenkę pt. „TEO-MA”. Jak poznałeś Mateusza? Czy gotowy utwór podtrzymywał go na duchu?

 

Grzegorz Majzel: Z Mateuszem poznał mnie drugi fantastyczny realizator i fotograf – Adam Jurowski. Zakumplowaliśmy się – graliśmy w tenisa, ping ponga, dużo rozmawialiśmy. Mateusz szykował się do Igrzysk Olimpijskich. Nagle cisza, brak kontaktu. Myślałem, że to taktyka przygotowań, spokój i te sprawy. Telefon Adama Jurowskiego z informacją, że Mateusz jest w szpitalu, zmroził mnie zupełnie. Postanowiłem, że muszę coś zrobić, aby go wesprzeć. Późno w nocy napisałem tekst. Tak powstał „Teo Ma” (odwrócone litery ksywki Mateusza, mówimy do niego MATEO), a utwór poszedł w świat. Mateo się „pozbierał”, pojechał na olimpiadę i zabrał ze sobą swoją piosenkę! Zrobiliśmy do niej teledysk autorstwa Adama Jurowskiego. Premiera odbyła się na dużym koncercie w Sosnowcu z Grupą MoCarta, a clip emitowały stację TV. Dziś Mateo ma zawsze płytę CD w aucie i jak tylko się spotykamy, „zapodaje ją na pełnej mocy głośników”. Czasem reakcja ludzi na ulicy jest bezcenna, ale w końcu to jeden z trzech snowboardzistów na świecie, który był na 4 igrzyskach!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

(Altao.pl) Twoja pierwsza autorsko-muzyczna inicjatywa to Grzegorz Majzel Lirycznie. Tutaj wspierał Ciebie gitarzysta Piotr Radecki z kapeli KAT. Zarówno w nagrywaniu krążka o nazwie „Lirycznie”, jak i np. podczas koncertu w Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu. Skąd pomysł, aby wystąpić dla publiczności 320 metrów pod ziemią?

 

GM: Bo uwielbiam nietuzinkowe miejsca! Kopalnia Guido to magia sama w sobie, a koncert tam to niezwykłe przeżycie dla wykonawcy, ale i publiczności. No i Piotrek Radecki – muzyk wybitny. Tyle.

 

(Altao.pl) 25 maja 2019 roku obchodziłeś swój jubileusz w postaci wyjątkowego koncertu plenerowego na zamkowym wzgórzu w będzińskim amfiteatrze. W tak magicznym miejscu doznania były zapewne jeszcze większe i bardziej wzruszające. Kiedy zamykasz oczy i przypominasz sobie tamte chwile, to jakie uczucie Ci towarzyszą?

 

GM: To też jedno z tych pięknych miejsc. Długo szukałem przestrzeni na koncert jubileuszowy. Jak zamykam oczy, to widzę tych wszystkich przyjaciół i ludzi, którzy od tylu już lat „włóczą się” za mną na koncertach. To jest piękne, bardzo motywujące. To pozwala czuć, że to, co robię, ma sens nie tylko dla siebie samego, ale przede wszystkim dla innych. Do dziś przechowuje te wszystkie prezenty, które dostałem od ludzi przed i po koncercie. A najważniejsze jest to, że ja uwielbiam fajnych ludzi i lubię z nimi obcować zawsze i wszędzie.

 

(Altao.pl) Z kim obecnie nagrywasz i o czym śpiewasz w najnowszych utworach?

 

GM: O „Mówiących obrazach”. To moja najnowsza produkcja nagrana wspólnie z Marcinem Wójtowiczem, także współkompozytorem muzyki oraz Wojtkiem Harasimowiczem, który zagrał na basie i zrealizował utwór. A o czym śpiewam? No może bardziej rozmawiam przez śpiewanie, jak zawsze, o życiu, o tym wszystkim, co mnie otacza. Nie chcę się tu rozwodzić, bo muzyka z tekstem to najcudowniejsza krótka i skondensowana forma wypowiedzi. Trzeba posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie. Tak to musi działać. Opowieści w stylu, co twórca miał na myśli psują wszystko.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

(Altao.pl) Na Twojej stronie na Facebooku można znaleźć taki opis: „niepokorny duch pełen inicjatyw i pozytywnego myślenia”. Czy właśnie takie cechy osobowości pozwalają na ucieczkę przed komercją i na tworzenie refleksyjnej, bardzo ciekawie zaaranżowanej, niebanalnej muzyki z głębokim tekstem?

 

GM: No nie wiem, bo to ktoś, kto mnie zna, tak napisał. Mnie jest niezręcznie to zrobić. Ale powiem prosto. To się ma albo nie. Ja biologicznie nie znoszę bylejakości, masowości i wszystkiego, co jest „dla wszystkich”. Od lat robię coś, co jest ważne dla mnie, a jeśli podziela mój punkt widzenia na muzykę, tekst, osobowość i inne czynniki jeszcze kilka osób, to czuję się szczęśliwy. Oczywiście, staram się robić tak, by tych fajnych duszyczek do mnie przybywało.

 

(Altao.pl) Oglądając Twoje zdjęcia, można natknąć się na takie, gdzie sklejasz modele samolotów? Czy to pasja, której oddajesz się na równi z muzyką i trwająca tak samo długo?

 

GM: Druga miłość – samoloty i ich modele trwa od 1977 roku, kiedy na moje 10 urodziny tato kupił mi model samolotu Czapla. A mogę powiedzieć, że jest to pasja na równi z muzyką i powiem więcej. Jest to tak samo, jak w przypadku muzyki – to po prostu część mnie.

 

(Altao.pl) Jesteś także pilotem szybowców. Jakie to uczucie, kiedy unosisz się na skrzydłach tak wysoko? Czy emocje są silniejsze niż w trakcie koncertu kilkaset metrów pod ziemią?

 

GM: To zostawię już wyłącznie dla siebie. Wszystko, co dotyczy samolotów, określam bardzo poważnym słowem, a więc, że są to sprawy dla mnie bardo ważne. Świadomie nie piszę o moich lotniczych doznaniach, bo czuję, że są bardzo prywatne i osobiste. A każdy z nas dla swojego komfortu powinien mieć obszar prywatny – ten, jak i kilka innych jest mój.

 

(Altao.pl) Fani Nightwisha – popularnego, fińskiego metalowo-symfonicznego zespołu, będą zaskoczeni. Nagrałeś bowiem cover utworu „Deep Silent Complete” z polskimi słowami. Brał on udział w notowaniu 114 Listy Polskich Przebojów Radia WNET Polish Chart. Gdzie można go jeszcze posłuchać? I czy Ty sam jesteś fanem tej kapeli?

 

GM: Tak lubię ich i często rano po obudzeniu słucham. Bardzo dobrze działają na mnie takie ranne dźwięki. To właśnie było powodem, że zaproponowałem Olimpii Karbownik – sopranistce, byśmy wspólnie zrobili ten utwór. Ale wiesz traktuje go tak troszkę '”półprywatnie”, ale niebawem udostępnię szerszej publiczności.

 

A ze swojej strony bardzo dziękuję za te pytania, bo w sposób bardzo kompetentny spowodowały, że zerknąłem na swoje muzyczne życie na nowo. A Wszystkim czytelnikom i odbiorcą portalu życzę zdrowia, bo o resztę zadbacie sami. Dziękuję bardzo!

 

„Banał” – piękne słowa, które zachęcają do przemyśleń nad obecnymi wartościami w życiu:

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

„Skrzydła są zawsze dla ciebie”:

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Album pt. „Guido” z 2014 roku (zarejestrowane koncertowe utwory grane w kopalni w Zabrzu):

https://open.spotify.com/album/1MYncQcDyE1ikeficRXea5

 

Oficjalny fanpage Grześka:

https://www.facebook.com/GrzesiuMajzel

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

Ponowne spotkanie "Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Utalentowana młodzież na scenie "Wahadła"! - Fotorelacje

„Gdzie Kujawiak z Kujawianką się przechadza, tam kujawskie serce się odradza. Pomiędzy słowami tańczy kujawski duch, a życie zostaje wprawione w ruch”. Te wersy autorstwa Katarzyny Jaroszewskiej bardzo działają na wyobraźnię i wstrzykują sporą dawkę energii. Nic dziwnego, że stały się myślą przewodnią Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Każdy kto uczestniczył w gali podsumowującej jego drugą edycję, ujrzał rzecz niesamowitą. Oto bowiem na scenie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii powyższe rymy przybrały realną formę – radości, wzniosłości, literackich zdolności… Cieszymy się, że jako portal ludzi z pasją, objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym!

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

Polecamy podobne artykuły

"Pyszny" wywiad z kreatywnym muzykiem o pseudonimie Kwazzy! - Zespoły i Artyści

Żółta bluza dresowa, męskie warkoczyki blisko skóry głowy i zamyślony wyraz twarzy – tak na fotografii promującej singiel „Pysznie” prezentuje się Kwazzy. Apetyczny tytuł i oryginalna ksywka, prawda? A ponieważ portal Altao.pl to miejsce, gdzie oryginalnych i utalentowanych młodych ludzi lubimy szczególnie, nie było innej możliwości, jak porozmawiać także z tym artystą. Koniecznie więc przeczytajcie ów wywiad. Będziecie nasyceni!

"Window Of Hope" – pozytywna piosenka od duetu Shandy and Eva - Zespoły i Artyści

15 lipca do sieci trafił teledysk do nowego singla duetu Shandy & Eva. Już sam tytuł – „Window Of Hope” powoduje, że w brzuchu fruwają motyle, a w głowie pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Ale dopiero, kiedy obie panie zaczynają śpiewać, zapraszając do swego świata pełnego refleksji, serduszko bije w równym tempie. Co Shandrelica Casper i Ewa Żmijewska powiedziały na temat swojego singla?

Romuald Lipko – kompozytor ludzkich serc - Zespoły i Artyści

Zazwyczaj nie budzę się w nocy. Tym razem było jednak inaczej. Z 5 na 6 lutego 2020 obudziłem się około godziny 1:00. Spojrzałem na telefon i dowiedziałem się, że na tamten świat przeniósł się wybitny aktor Kirk Douglas. Bardzo lubiłem go jako artystę, ale również jako pogodnego człowieka. Miał 103 lata! Sytuacja powtórzyła się następnej nocy – znowu nie wiem dlaczego. Wstałem o 3 nad ranem i sprawdziłem wiadomości w mojej komórce. Wszędzie informacje o wybitnym kompozytorze i jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej muzyki rockowej…

Wizja Lokalna – klasyczny rock im w duszy gra! - Zespoły i Artyści

Uwaga! Musieliśmy przeprowadzić wizję lokalną. Pewien polski poznański zespół od trzech lat nieźle „łobuzuje” na scenie, i sprawia, że publika zarażana jest klasycznym rockiem i gitarowym graniem pamiętającym lata 90. Jest ich pięciu. I nazwali się nomen omen Wizją Lokalną. Mamy nadzieję, że po lekturze wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z gitarzystą Bartoszem Boguszem, ta grupa rockowa zdobędzie też fanów spoza Wielkopolski.

Wywiad z muzycznym duetem KADAR - Zespoły i Artyści

Wiele mamy w Polsce zespołów, które swoją skoczną muzykę (niekoniecznie disco polo) kierują głównie do ludzi młodych. A co z osobami starszego pokolenia pragnącymi rozerwać się, słuchając np. klasycznych utworów ze swoich dawnych, szkolnych lat? Spokojnie. Jest pewien duet wychodzący naprzeciw ich oczekiwaniom. To KADAR – założony w 2017 roku przez dwóch wokalistów Dariusza Gajdę i Krzysztofa Rydzelewskiego. Udało się nam przeprowadzić wywiad z tymi dwoma sympatycznymi panami.

Teraz czytane artykuły

Wywiad z Grzegorzem Majzelem – muzykiem pełnym pasji i pozytywnej energii! - Zespoły i Artyści

Pochodzi ze Śląska. Mieszka w Sosnowcu. Wystarczy z nim chwilę porozmawiać, aby przekonać się jak wielkim jest optymistą, człowiekiem przekazującym tylko dobre wibracje. A kiedy posłucha się jego piosenek, to już całkiem można odlecieć w piękną krainę łagodności. Grzegorz Majzel – bo o nim mowa – potrafi szczerze przekazywać emocje bez popadania w patos. Cieszymy się, że zgodził się na wywiad dla portalu Altao.pl, aby opowiedzieć m.in. o swoich pasjach.

 -

Odwiedzin: 559

Autor: pjKultura

Cannes 2023: Złota Palma dla francuskiego filmu "Anatomy Of A Fall"! - Kultura

Gdyby film „Killers of the Flower Moon” Martina Scorsese brał udział w Konkursie Głównym na 76. Międzynarodowym Festiwalu w Cannes, to zapewne zdobyłby Złotą Palmę. Dlaczego? Krytycy byli niemal zgodni, że otrzymali arcydzieło, na które warto było czekać. Zresztą dziewięciominutowa owacja na stojąco mówiła sama za siebie. Jednak festiwalowe zasady są jasne, zatem najwyższy laur trafił na inne ręce – francuskiej reżyserki Justine Triet, która zachwyciła jury i dziennikarzy kryminałem pt. „Anatomia Upadku” tak bardzo, że zapomnieli o nieestetycznym uzębieniu Johnny’ego Deppa.

 -

"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! - Muzyczne Style

XX wiek, roku 1972. Pani profesor Anne Kilmer z Uniwersytetu Kalifornijskiego, pełniąca również funkcję kuratora Muzeum Antropologii w Berkeley, jest szczęśliwa. Właśnie udaje się jej sfinalizować trwające 15 lat badania: rozszyfrować jeden z najstarszych znanych fragmentów notacji muzycznej na świecie, który znajdował się na jednej z 20 tys glinianych tablic wykopanych przez archeologów we wczesnych latach 50.

International Ochota Blues Festival – oaza dla wielbicieli bluesowych klimatów - Festiwale muzyczne

Festiwali muzycznych w Polsce nie brakuje. Koncertów także. Rodzi się jednak pewne pytanie. Czy w zalewie komercji, popowych kawałków, tanecznego, acz dość tandetnego disco polo, jest jeszcze miejsce na muzykę niszową (np. bluesa), skierowaną dla węższego grona słuchaczy? Otóż, jak najbardziej. O czym świadczy chociażby organizowany od 2010 roku w Warszawie International Ochota Blues Festival.

 -

Odwiedzin: 4350

Autor: aragorn136Recenzje książek

Komentarze: 4

"Al Pacino - O sobie samym" - Recenzje książek

Jeśli jesteś fanem tego aktora, to musisz mieć na półce książkę Lawrence Grobela. Napisana w formie wywiadu, który ten amerykański dziennikarz przeprowadził z nim w ciągu ponad dwudziestu lat, publikacja pozwoli odkryć Pacino na nowo.

Nowości

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

 -

Odwiedzin: 94

Autor: aragorn136Recenzje płyt

Komentarze: 1

Vito Bambino i jego "Pracownia" – Boli boli mnie… dusza, ale w rytm tej muzy się ruszam - Recenzje płyt

Za chwilę minie rok od premiery „Pracowni”, czyli drugiego longplaya od Vita Bambino. Ten fakt plus ostatni wpis artysty po tym, jak pobił rekord nominacji na 30. Fryderykach, a nie otrzymał żadnej z ośmiu statuetek, stał się motorem napędowym do napisania tej recenzji. Co jednak zaskakujące, motywacją było też moje… pierwsze spotkanie z twórczością pana Bambino (szczególnie z jego występem w trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu). I już, bez owijania w bawełnę, mogę rzec: „Pracownia” jest jedną z najlepszych płyt, jakie słyszałem w przeciągu ostatniej dekady.

"Współczesny Romantyzm: 2024". Wysmakowane i delikatne muzyczne danie - Muzyczne Style

Dlaczego "Współczesny Romantyzm: 2024" to wyjątkowy, autorski minialbum? Bo wyróżnia się unikalnym stylem Sebastiana Krupy. A więc silną ekspresją muzyczną i liryczną. Energią i subtelnością. Niezwykłym kontrastem.

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

 -

Odwiedzin: 119

Autor: pjKultura

Jubileuszowe Fryderyki 2024: pięć statuetek dla Lecha Janerki! - Kultura

22 marca 2024 roku przechodzi do historii. Data to ważna dla rodzimej muzyki. W tym dniu przyznano bowiem Fryderyki. Po raz 30.! Jak zatem wyglądała jubileuszowa gala „polskich Grammy”? Na to pytanie odpowiedź pojawi się dopiero w kolejnej zwrotce (czyt. w środku artykułu). Ważniejszy jest sam „refren”. A wyśpiewał go sobie 70-letni Lech Janerka – artysta legendarny, kompozytor idealny, powracający na scenę po 18 latach! Na pięć nominacji otrzymał ostatecznie… pięć Fryderyków. Tym bardziej szkoda, że nie był obecny na uroczystości. Czy jego singiel pod jakże sugestywnym tytułem, którego podanie na wstępie mogłoby grozić banem w social mediach, faktycznie zasługuje na najlepszy utwór roku?

Artykuły z tej samej kategorii

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Zuza Bera ma dla fanów "Cukier Benzynę"! - Zespoły i Artyści

21 października 2022 roku młodziutka artystka Zuza Bera podarowała słuchaczom kolejny prezent. Gdyby potraktować go dosłownie, to najbardziej zadowoleni będą właściciele aut oraz łasuchy lubiący słodkości. Ale „Cukier Benzyna” to energiczny, nowoczesny singiel, który porusza nie temat drogiej benzyny czy braku cukru na półkach. Opowiada bowiem o… nieszczęśliwej miłości. Co jeszcze wiadomo o samej piosence i wykonującej ją Zuzi?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
3.105

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję