To ogromny zaszczyt, tym bardziej że nasz młody reprezentant Team Secret, grający w DOTA 2, miał silnych konkurentów w walce o ten tytuł (chociażby takie gwiazdy, jak: Rasmus ,,Caps” Winter, Mathieu „ZywOo” oraz Benjy ,,Benjyfishy” Fish, którego na Twitterze obserwuje ponad milion fanów).
Zanim nieco przybliżę Wam sylwetkę Michała Jankowskiego, najpierw przypomnę, że w lutym tego roku odbyła się rodzima ceremonia związana z e-sportem. Mowa o Polish Esport Awards, czyli dokładnie o plebiscycie, w którym to społeczność (złożona z miłośników elektronicznej rozrywki) wybiera własnych faworytów w różnych kategoriach (łącznie w siedmiu: Gracz Roku, Organizacja Roku, Turniej Roku, Komentator Roku, Trener Roku, Odkrycie Roku oraz Osobowość Roku). Najlepszym z najlepszych okazała się także chłopak o nazwisku Jankowski (czuję się dumny, że posiadam identyczne), ale o innym imieniu – Marcin.
Pora wrócić do bohatera artykułu. 20-letni „Nisha” to człowiek – mimo młodego wieku – doświadczony. Co prawda, jego kariera „kliknęła” porządnie dwa lata temu, kiedy przyłączył się do drużyny o nazwie Team Secret (razem wygrali 8 dużych turniejów, w tym The Chongqing Major i DreamLeague Season 13), ale pierwsze kroki w e-sporcie stawiała lata temu.
Nie wiadomo o nim za wiele. Zawodnik niechętnie udziela wywiadów i nie lubi o sobie opowiadać. To co można o nim przeczytać, to fakt, że jest profesjonalistą od 14 roku życia. Najpierw należał do do polskiego zespołu Let's Do It, gdzie rozwijał swoją pasję wspólnie z rodzonym bratem – Przemkiem „Supremem”. W 2015 roku wziął udział w kwalifikacjach do ESL One Frankfurt. Wtedy dołączył też do niemieckiej organizacji ALTERNATE aTTaX. Natomiast mając 18 lat, jako świeżo upieczony maturzysta, zarabiał już prawie 300 tysięcy dolarów, wzbudzają zazdrość oraz podziw szkolnych kolegów. Co więcej, zdobył złoto m.in. na PVP Esports Championship. Muszę jeszcze wspomnieć, że dostał się organizacji Team Kinguin i wygrał jeden turniej rangi Major w Chongqingu, a drugi w Disneylandzie.
Michał Jankowski jest obecnie najsilniejszym filarem międzynarodowej drużyny Team Secret. Podobno wiele osób miało obawy, czy będzie w stanie wejść na miejsce swojego poprzednika, czy poradzi sobie z presją. Niepotrzebnie. „Nisha” udowodnił im, że jest skupionym i znakomitym graczem. Takim, który mocno skupia się na ekranie komputera. No i potrafi występować na niemal każdej pozycji.
Co ciekawe, nie ma konta w mediach społecznościowych. To rzemieślnik, introwertyk i perfekcjonista w jednej osobie, który oddaje się swojej pasji i dyscyplinie w stu procentach. Ciężko trenuje przez wiele godzin. Nie ma czasu i chęci na typowe rozrywki dla ludzi w jego wieku. Dlatego jest dziś tu, gdzie zawsze pragnął. I spełnił swoje marzenie. Został wybranym najlepszym zawodnikiem komputerowym DotA 2 na świecie!
Michał "Nisha" Jankowski (źródło: youtube.com/screenshot)
Nic dziwnego. Chłopak, mimo bycia indywidualistą na pozycji carry, świetnie dogaduje się z kolegami z jednej drużyny. Daje się poznać jako opanowany, zawsze skuteczny (podejmujący odważne decyzje) esportowiec, który np. dostosowuje się do rozgrywki niezależnie od wprowadzanych do niej aktualizacji.
Obecnie jest najlepiej zarabiającym polskim graczem w e-sporcie (ciekawe, co czuje jego brat). Łącznie wygrał ponad 920 tys. dolarów! (podczas wszystkich turniejów). Na ten szczyt zaprowadziła go najbardziej popularna gra na Steam z kategorii MOBA (ang. Multiplayer online battle arena), czyli, podobna do „League of Legends”, wydane przez Valve Corporation „Dota 2”. To produkcja, która zachwyca miliony osób na świecie. Codziennie wchodzą one do bitwy na śmierć i życie, wcielają się w jednego z ponad setki dostępnych bohaterów.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Na przykładzie Michała i wielu mu podobnych zawodników, można wysnuć wniosek, że e-sport to przyszłościowa dziedzina. Jej skromne początki sięgają roku 1972. Wówczas na Uniwersytecie Stanfordzkim odbył się turniej gry pt. „Spacewar”, w którym wygraną była roczna prenumeratę popularnego czasopisma. W Polsce natomiast wszystko zaczęło się w 1997 roku od tytułu o nazwie „Quake” (słynna strzelanka).
Podsumowując, nie trzeba mieć szybkich nóg i potężnych mięśni, aby zostać profesjonalnym esportowcem. Ale i tak należy się bardzo napracować, aby trafić do tych najlepszych zawodowców rywalizujących na wirtualnej arenie. I korzystających z super nowoczesnych sprzętów podłączonych do internetu. Niektórzy stwierdzą, że nie ma się czym fascynować, że mecze takie w porównaniu z boksem na żywo czy koszykówką, są totalnie nudne. Nic bardziej mylnego. Są efektowne i trzymają w napięciu.
Logo gali (źródło: earlygame.com)
Na koniec wspomnę, że Esports Awards to organizowana w Stadium Arlington w USA gala, w trakcie której poza statuetką dla najlepszego gracza, przyznawane są także trofea dla m.in. drużyn, organizacji i dziennikarzy.
Oto lista zwycięzców Esports Awards 2020:
Esportowa mobilna gra: „Freefire”
Esportowy wydawca: „Riot Games”
Esportowa gra roku: „League of Legends”
Esportowy debiutant (PC): Ryu „Keria” Min-seok (T1)
Esportowy debiutant (konsole): Anthony „Shotzzy” Cuevas-Castro (Dallas Empire)
Esportowy gracz mobilny: Made Bagas „Zuxxy” Pramudita (Bigetron RA)
Esportowy gracz konsolowy: Anthony „Shotzzy” Cuevas-Castro (Dallas Empire)
Esportowy gracz komputerowy: Michał „Nisha” Jankowski (Team Secret)
Esportowa drużyna: Team Secret (Dota 2)
Esportowy trener: Lee „Heen” Seung Gon (Team Secret)
Esportowa osobistość: Carlos „ocelote” Rodríguez
Streamer: Ibai
Esportowa organizacja: G2 Esports
Zagranie: İsmailcan „XANTARES” Dörtkardeş (BIG)
Esport studencki: Tyrelle Appleton
Esportowa agencja wspierająca: CSA
Strona o esporcie: Esports Observer
Host: Eefje „sjokz” Deporteere
Analityk: Chad „SPUNJ” Burchill
Seria treści: Eavesdrop Podcast
Fotograf: Rich Loch
Twórca wideo: Logan Dodson
Cosplayer: Glory Lamothe
Twórczość kreatywna: otwarcie sezonu „League of Legends”
Esportowa kreacja/zespół kreatywny: Paper Crowns
Dostawca sprzętu: Elgato
Partner komercyjny: Logitech
Dziennikarz: Emily Rand
Zespół produkujący treści: League of Legends European Championship
Twórca treści: UpUpDownDown
Komentator (play by play): Clayton „CaptainFlowers” Raines
Komentator (colour): Michael „KiXSTAr” Stockley
Źródło: www.esportsawards.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Michał "Nisha" Jankowski – najlepszy esportowiec 2020!
Więcej artykułów od autora pj

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina
Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?
Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura
Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?
"IO, IO, IO" – Jestem Osiołkiem i mam Orła! - Kultura
Wieczorem 6 marca w w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 25. gala rozdania Orłów, czyli naszych rodzimych Oscarów. Najbardziej szczęśliwy był pewien... Osioł, gdyż otrzymał on aż 6 nagród z 11 nominacji. Warto tu sprecyzować, że chodzi o film, którego głównym bohaterem jest to czterokopytne zwierzę. Tyle Orłów dla pominiętego na Festiwalu w Gdyni „IO” Jerzego Skolimowskiego, to rodzaj rekompensaty. Kto jeszcze zwyciężył w poszczególnych kategoriach? Jakimi słowami tym razem wystrzelił ze sceny Maciej Stuhr? Odpowiedzi na te pytania i listę laureatów znajdziecie w poniższym tekście.

"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne
Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.
Ridley Scott przetestował Samsunga Galaxy S23 Ultra. Nakręcił film! - Sprzęt
Słyszałem w tamtym roku rozmowę dwóch starszych panów: „Dawniej proszę pana, to telefon służył do telefonowania, a bateria w nim starczała na tydzień! A dzisiaj te komórki to urządzenia jakieś takie delikatne, wyślizgujące się z dłoni, niemieszczące się w kieszeni koszuli. Człowiek musi uważać, aby na ekranie rysa nie straszyła, traktować jak jajko”. 85-letni reżyser Ridley Scott jest innego zdania. Ostatnio zachwycał się bowiem nowym modelem Samsunga. Mało tego, za jego pomocą zrealizował krótkometrażowy film pt. „Behold” i pokazał w ten sposób, jaki nastąpił skok rewolucyjny w świecie telefonów komórkowych.
Polecamy podobne artykuły

"Arcane" – Animowana petarda! - Seriale
Z filmami będącymi bezpośrednio adaptacjami gier albo czerpiącymi pełnymi garściami z najlepszych dzieł w historii wirtualnej rozrywki jest jak z owocami, które są piękne na zewnątrz, a zgniłe w środku. Na palcach jednej ręki można policzyć tytuły, które dają się oglądać bez wypluwania popsutych „resztek miąższu i martwych robaków”. Ktoś rzuci: „Mortal Kombat”. Jeszcze inny: „Silent Hill” albo „Prince of Persia”. Ja jednak z uśmiechem na ustach krzyknę, że powstała produkcja, która bije na głowę wymienione „hity”. Mowa o „Arcane” – amerykańskim miniserialu na motywach słynnej sieciowej serii „League of Legends” od studia Riot Games i platformy Netflix.
Intel Extreme Masters 2020 – Natus Vincere, emocje i koronawirus - E-sport
1 marca zakończył się wielki finał Intel Extreme Masters, czyli największej w Polsce imprezy e-sportowej. W czym była podobna do wcześniejszych? Na pewno pod względem emocji i pięknej rywalizacji, jakie wykazywali finaliści, grając w „Counter Strike: Global Offensive” i „Starcraft II”. Ale przejdzie do historii z innego powodu. Wojewoda śląski zdecydował, aby ją zamknięto dla publiczności – winowajcą okazał się koronawirus, a konkretniej strach przed epidemią. Fani mogli oglądać zmagania drużyn tylko online.
Intel Extreme Masters 2018 zakończony. Kto wygrał? - E-sport
4 marca poznaliśmy już nazwy wszystkich zwycięskich drużyn uprawiających e-sport i biorących udział w prestiżowym turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach. Finały imprezy odbywały się przez dwa weekendy, najpierw 24-25 lutego, a następnie 2-4 marca.
Teraz czytane artykuły
Michał "Nisha" Jankowski – najlepszy esportowiec 2020! - E-sport
To chłopak z pasją i talentem. Ma dopiero 20 lat, a osiągnął już wiele i zarabia sporo, bo nawet około milion dolarów! Ale Michał Jankowski, znany w swojej branży jako „Nisha” nie jest światowej sławy piłkarzem czy tenisistą. Uprawia sport, to prawda. Jednak robi to, siedząc przed ekranem komputera! 22 listopada w trakcie prestiżowej gali Esports Awards 2020 odebrał nagrodę w kategorii: najlepszy esportowiec roku na PC!

"Primordia" – Serce Blaszanego Drwala - Recenzje gier
Zupełnie przypadkowo trafiłem na produkcję, która poruszyła mnie w sposób odległy i zapomniany – nie mam bynajmniej na myśli faktu, iż studio Wormwood wydało tego point & click'a cztery lata temu. „Odległy i zapomniany” wydawał mi się do tej chwili duch zamieszkujący to dziełko. Ten sam, który trwał w dawnych gigantach branży i opętywał graczy nie wyglądem, lecz jakością oraz brzmieniem przekazywanych treści. Jednakże opętanymi w tych zamierzchłych czasach (lat dziewięćdziesiątych) zostawali przede wszystkim ci, którzy potrafili dla danego tytułu poświęcić maksimum swojej uwagi, pomyślunku i wyobraźni.

Najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca tego stulecia! - Kosmos
Już 27 lipca Ziemianie będą świadkami najważniejszego wydarzenia astronomicznego roku 2018 – najdłuższego (co warto podkreślić) całkowitego zaćmienia Księżyca. Kolejne tak długie zjawisko nastąpi dopiero w 2123 roku, więc warto go nie przegapić!
Węże 2019 zasyczały i ukąsiły. Pytanie, kogo tym razem? - Kultura
Nie wiadomo, czy twórcy paździerzy filmowych Anno Domini 2018 są zadowoleni ze swoich dzieł. Wiadomo za to jedno – polscy widzowie, oglądając owe produkcje w kinie, męczyli się niemiłosiernie. Wiercili w fotelu i nerwowo zerkali na podświetlany zegarek w telefonie. Ale 1 kwietnia mają powód do radości. Popkulturalna Akademia Wszystkiego wręczyła bowiem swoje nagrody dla najgorszych filmów. Wielkim „zwycięzcą” okazała się komedia o maturzystach, czyli „Studniówk@”.

"Point Break – Na fali" – Dożylny zastrzyk adrenaliny - Recenzje filmów
Z perspektywy czasu można zaryzykować stwierdzenie, iż film „Na fali” z 1991 r. stał się pozycją kultową, przynajmniej w pewnych kręgach. Niektóre motywy z ww. produkcji są parodiowane po dziś dzień (patrz: „Hot Fuzz - Ostre psy”), większość kinomanów zaś ciepło wspomina solidne kino sensacyjne spod ręki Kathryn Bigelow. Kogoś jednak w Fabryce Marzeń poniosła iście ułańska fantazja, bowiem stwierdzono, iż obraz z Keanu Reevesem i Patrickiem Swayzem to idealny materiał na remake.
Nowości

"RetroSpekcja" – W starym radiu nowoczesne brzmienia i wrażliwa dusza! - Recenzje płyt
Ach ten współczesny świat. Ludzie nawet dziewięć godzin dziennie spędzają czas, wpatrzeni w ekran swoich smartfonów. A gdzie miejsce na realną miłość i przyjaźń? Na przyjemne spotkania offline, z dala od internetowego hejtu? Gdzie się podziały tamte relacje? Mało kto się nad tym zastanawia, dlatego pewien uzdolniony artysta postanowił wyjść naprzeciw owym problemom, nagrywając debiutancką EPkę pt. „RetroSpekcja”. Już sam tytuł sugeruje, że ARKADIUSZ najlepiej czuje się w epoce, w której wspólne słuchanie starego radia było czymś naturalnym, a bombardowanie milionem wirtualnych bodźców nikomu nie zagrażało. Okładka krążka także nie atakuje bogactwem barw. Wydaje się więc, że człowiek w muszce i spodniach w kratę będzie coś tam cicho pod nosem nucił. A tu zaskoczenie! Bo ów minialbum to świetne połączenie pianina i gitar, w którym melodyjność idzie pod rękę z oryginalnymi brzmieniami. Nowoczesny pop przez duże P. Od człowieka z wrażliwą muzyczną duszą.

Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno? - Technologie
Sztuczna inteligencja weszła na nowe tory. W ostatnich miesiącach coraz częściej można bowiem usłyszeć nazwę ChatGPT. Pod tym określeniem ukrywa się „pewien” chatbot czy, jak kto woli, „rozumny, niewidzialny jegomość”. W niniejszym tekście wyjaśnimy, kim dokładnie, a raczej czym jest owo specjalne, uruchomione w listopadzie 2022 roku narzędzie i jakie ma ono możliwości. Co więcej, podzielimy się z Wami wynikami testów, a konkretniej pokażemy, jak na nasze pytania odpowiedział ChatGPT.

Muzyczne marcowe newsy od ID Records! - Muzyczne Style
Jest wiosna! Nie śpimy. Wstajemy i słuchamy dobrej muzy. A taką na pewno proponują młodzi twórcy i artyści współpracujący z wydawnictwem ID Records. Swoje jakże nowoczesne, melodyjne i nostalgiczne single wypuścili: Gabor (ale nie Viki, a Michał), Aveira, debiutantka Natalia Pławiak oraz Tobiasz Pietrzyk. Co więcej, wraz z utworami, w serwisie YouTube pojawiły się kreatywne teledyski, doskonale oddające to, o czym śpiewają wymienieni wokaliści i wokalistki.

"Carnival Row" – Źle się mają sprawy w tym mieście! - Seriale
Tytuł niniejszej recenzji nie napawa optymizmem. To fakt. Ale powiadam Wam – wystarczy jeden odcinek, abyście dostrzegli, że oto narodził się serial bijący na głowę konkurenta z tej samej stajni, czyli „Rings of Power”. Mało tego, „Carnival Row” od Amazona jest jak księga znaleziona gdzieś na strychu. Zakurzona, oblepiona pajęczyną, lekko naddarta zębem czasu, a jednak po otwarciu kusząca zapachem… zgnilizny i zachęcająca do zagłębienia się w szereg intryg i zagadek, zarówno natury społeczno-politycznej, jak i typowo kryminalnej. W streamingu można oglądać jeszcze lepszy, drugi sezon owej steampunkowej produkcji, która i tak jest słabiej oceniana od takiego chociażby śmieszkowatego, infantylnego, „uwspółcześnionego”, problematycznego „Willowa”.

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina
Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze
Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!
Artykuły z tej samej kategorii
Zakończył się Intel Extreme Masters 2015 - E-sport
Sport to pasja i wyzwanie. Jedni rywalizują, biegając, skacząc, pływając. Jeszcze inni wolą siedzieć przy szachach i uderzać kijem w bile. Jest też trzecia grupa. To ludzie, którzy poświęcają się pełni dyscyplinie związanej z grami komputerowymi. Łatwe, niszowe i banalne? Zapewne nie, biorąc pod uwagę, ile osób jest tym zainteresowana i to, że trzeba mieć zwinne palce, refleks, a swoje umiejętności rozwijać latami. Najlepsi w e-sporcie są bardzo sławni wśród reszty graczy, na tyle, że stoi się w długiej kolejce, aby zdobyć autograf.
Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach - E-sport
O tym rozgrywanym w Katowicach turnieju pisaliśmy już rok temu. Tym razem trwał w weekend od 2 do 6 marca 2016 roku, z tym że oficjalna część rozpoczęła się 4 marca. To jedna z najbardziej prestiżowych tego typu imprez na świecie. To jednocześnie dowód na to, że e-sport jest coraz bardziej popularny i nic nie wskazuje, aby w najbliższej przyszłości stało się inaczej.
Intel Extreme Masters 2017 – pojedynek najlepszych zawodników e-sportu w Katowicach - E-sport
Zakończył się prestiżowy turniej Intel Extreme Masters. W tym roku odbywał się wyjątkowo przez dwa weekendy: 25-26 lutego oraz 3-5 marca. Drużyny i e-sportowcy z całego świata zmierzyli się w trzech podstawowych grach: „Counter Strike: Global Offensive”, „League of Legends” i „StarCraft II”.
Intel Extreme Masters 2018 zakończony. Kto wygrał? - E-sport
4 marca poznaliśmy już nazwy wszystkich zwycięskich drużyn uprawiających e-sport i biorących udział w prestiżowym turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach. Finały imprezy odbywały się przez dwa weekendy, najpierw 24-25 lutego, a następnie 2-4 marca.
Intel Extreme Masters 2020 – Natus Vincere, emocje i koronawirus - E-sport
1 marca zakończył się wielki finał Intel Extreme Masters, czyli największej w Polsce imprezy e-sportowej. W czym była podobna do wcześniejszych? Na pewno pod względem emocji i pięknej rywalizacji, jakie wykazywali finaliści, grając w „Counter Strike: Global Offensive” i „Starcraft II”. Ale przejdzie do historii z innego powodu. Wojewoda śląski zdecydował, aby ją zamknięto dla publiczności – winowajcą okazał się koronawirus, a konkretniej strach przed epidemią. Fani mogli oglądać zmagania drużyn tylko online.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.758