O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat - Zespoły i Artyści

Muzyka celtycka pobudza zmysły. Dzięki niej możemy podróżować do odległych krain i zapominać o problemach dnia codziennego. Magia, wyobraźnia i przygoda połączą się w jedną całość, kiedy niezwykła melodia zostanie oprawiona w piękne słowa. Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze niebiański głos. Jest pewna artystka, która potrafi nim zaczarować.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (13950 pkt)
Ilość odwiedzin:
6 828
Czas czytania:
8 045 min.
Autor:
pj (13950 pkt)
Dodano:
4051 dni temu

Data dodania:
2013-03-23 20:03:01

Zacznijmy opowieść o kobiecie, która swoimi kompozycjami, przenosi  w baśniowy świat. Jeśli jej nie znacie, nadszedł czas, by to zmienić. Przed wami dama muzyki celtyckiej: Loreena Isabel Irene McKennitt – kanadyjska harfistka, akordeonistka i pianistka, która swoim sopranowym głosem zdobyła wielu fanów.  

 

Dzieciństwo

 

Była mroźna zima, roku 1957, gdy przyszła na  świat, w małej miejscowości Morden w Kanadzie. Tutaj od samego dzieciństwa była poddana wpływom międzykulturowym. Morden było bowiem zamieszkiwane przez potomków imigrantów pochodzenia irlandzkiego, szkockiego, niemieckiego oraz islandzkiego. W lokalnej społeczności wiejskiej, Loreena znana była z żywiołowości wykonania szkockich tańców góralskich. Ale jej zainteresowania sięgały głębiej. Mimo iż rodzice nie byli z zawodu muzykami, szybko zaczęła pobierać lekcje śpiewu oraz gry na pianinie. Udzielała się również w miejscowym chórze kościelnym.

"Była to społeczność ludzi skromnych, głównie imigrantów. Walka o przetrwanie była na porządku dziennym, a wpływy kulturowe w szerszym tego słowa znaczeniu były ograniczone. Pomimo tego, że przodkowie mojej rodzimy pochodzili w głównej mierze z Irlandii, "celtyckość" w sensie muzyki, czy opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenie, była obecna w moim wychowaniu w bardzo ograniczonym zakresie." - wspomina Loreena McKennitt.

 

Przeznaczenie

Po okresie dorastania spędzonym w Morden, Loreena wyruszyła w szeroki świat. Udała się do miasta Winnipeg. Tutaj pierwszy raz zetknęła się z folklorem celtyckim i zaczęła studiować weterynarię. Jednak nie leczenie zwierząt było jej przeznaczeniem. Wkrótce porzuciła studia i przeprowadziła się do Stratford, w prowincji Ontario, gdzie osiedliła się na stałe w małej wsi.

 

Był rok 1981. 24 letnia wówczas Loreena pokazała swój talent na Festiwalu Szekspirowskim w Stratford. Wysoko oceniono jej umiejętności kompozytorskie i wokalne. Była wtedy rozkochana w poezji W.B. Yeatsa i w muzyce harfisty Alaina Stivella, dzięki któremu zainteresowała się harfą oraz poczuła lirykę irlandzkiej muzyki ludowej.

 

Rok później odwiedziła po raz pierwszy Irlandię i odnalazła podobną lirykę w atmosferze tego kraju i duchu jego narodu. Po powrocie włożyła cały swój rozbudzony celtycki zapał w interpretację wiersza W.B. Yeatsa "Stolen Child" (Uprowadzone Dziecię).

 

"Pierwszym krokiem stała się dla mnie muzyka celtycka. Jej brzmienie przyciągało mnie w sposób nieomal instynktowny. Stała się dla mnie kołem napędowym moich historycznych poszukiwań w stopniu, który przerósł moje wyobrażenie." - tak stwierdziła

 

W pełni poświęciła się muzyce. Niezwykły upór oraz lektura poradnika Diany Sward Rappaport "Jak nagrać i sprzedać własną płytę" spowodowały, że postanowiła założyć własną firmę fonograficzną - Quinlan Road. Około 3 lata później, nagrała pierwszy album pt.  „Elemental”, który  w postaci kasety z 9 utworami, zaczęła sama sprzedawać z samochodu lub w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami jako uliczny grajek, a także oddawać w komis w księgarniach i sklepikach muzycznych Do 1990 roku udało jej się sprzedać w ten sposób 100 tysięcy kopii! Ten sukces pozwolił jej na sfinansowanie kolejnych 2 albumów: „To Drive The Cold Winter Away „ (1987) i „Parallel Dreams” (1989).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

O, dla głosu jak grzmot, i języka
Tonącego w gardle wojny! - Kiedy zmysły
Są wstrząśnięte, a dusza jest doprowadzona do szaleństwa,
Któż to wytrzyma? Kiedy dusze uciśnionych
Walczą w niespokojnym od gniewu powietrzu, któż to zniesie?
Kiedy wicher wściekłości pochodzi z
Tronu Boga, gdy jego zmarszczone brwi
Napędzają jednocześnie narody, któż może wytrzymać?
Kiedy Grzech klaszcze swymi szerokimi skrzydłami nad polem bitwy,
I płynie radośnie w powodzi śmierci
Kiedy dusze są skazane na ogień wieczny,
I demony z piekieł radują się z ich zbrukania
O, któż to wytrzyma? O, któż to spowodował?
O, kto może odpowiedzieć na tronie Boga?
Królowie i szlachta Ziemi to zrobili!
Posłuchaj, nie Niebo, lecz ministrowie to uczynili!

(„Lullaby” z albumu „Elemantal”)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Sława

Media powoli zaczęły dostrzegać Loreenę. Spory rozgłos zapewniło jej wystąpienie w programie telewizyjnym Breaking the Silence (Przerwanie milczenia) w trakcie Letniego Festiwalu Adrienne Clarkson (1988). Do końca lat 80. koncertowała nie tylko w całej Kanadzie, ale również poza jej granicami.

 

Rok 1991 to kolejnym ważny moment w jej życiu. Wydany  wówczas album „The Visit” odniósł upragniony sukces. Przyczyniła się ku temu pewna zmiana w komponowaniu nowych utworów. Artystka poszerzyła bowiem swoje muzyczne poszukiwania o brzmienia rodem z Indii i bliskiego wschodu. Krytycy byli zachwyceni, czego dowodem była podwójna Platynowa Płyta oraz nagroda Juno Award (kanadyjski odpowiednik Grammy).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Dalej mogło być tylko coraz lepiej …

 

Następny album „The Mask And Mirror” został sprzedany w liczbie ponad miliona egzemplarzy w Kanadzie, USA  oraz Europie. Loreena kontynuowała w nim muzyczną podróż z poprzedniej płyty. Fani znowu spotkali brzmienia bliskowschodnie, ale dodatkiem były też afrykańskie i hiszpańskie. Jednym z najważniejszych tematów tej niezwykle uduchowionej płyty były religijne poszukiwania.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

We wrześniu 1997 roku Loreena wydała  album „The Book of Secrets” , który był potwierdzeniem tego, co sama Loreena mówiła o sobie: "jestem kompozytorem-podróżnikiem". Tym razem odwiedziła takie krainy jak Włochy, Bałkany i Rosja.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Niestety nadszedł straszny rok 1998 …

 

Artystka przeżyła wtedy wielką traumę, a wszystko przez nieszczęśliwy wypadek, podczas którego utonął jej narzeczony. Niedługo potem założyła fundację Cook - Rees Memorial, mającą zapobiegać takim tragediom w przyszłości. W tym czasie pracowała nad płytą, mającą zawierać materiał z dwóch koncertów pt. „Live In Paris And Toronto”. Wydawnictwo trafiło do sklepów rok później, a zyski ze sprzedaży (ponad 3 miliony dolarów) zasiliły w całości konto założonej przez nią fundacji. W 1999 roku Loreena podjęła decyzję o ograniczeniu występów i praktycznie wycofała się z czynnej działalności artystycznej na kilka lat.

 

Uleczyła zranioną duszę, pracują nad kolejnym albumem, który pojawił się 2006 roku. Mowa o nominowanym do nagrody Grammy krążku „An Ancient Muse”.

 

Magia trwa nadal

 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, ze Loreena jest człowiekiem renesansu. To niezwykła kobieta: wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i miłośniczka poezji. Jest współczesnym bardem, który opowiada wspaniałe historie. Charakterystyczna ognista fryzura i sopranowy spokojny głos to jej znaki rozpoznawcze. A muzyka, którą wykonuje porywa i wycisza, nadając naszemu życiu sens .Tak jakby serce zostało przeszyte strzałą Amora – zakochujemy się w tych brzmieniach od pierwszego usłyszenia.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

W 2004 roku Loreena otrzymała Order Kanady, za całokształt działalności muzycznej. Do tej pory wydała wiele płyt CD i DVD, które sprzedały się na świecie w łącznym nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy. Część z nich osiągnęło statusy złotych, platynowych i multiplatynowych (w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Argentynie, Chile, w Niemczech, Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, Grecji i Turcji). Jej muzyka była wykorzystywana w różnych filmach, głównie fantasy. Z czego najbardziej znane to „Nieśmiertelny 3”, „Galaktyczny wojownik” oraz „Mgły Avalonu”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

W marcu 2012 roku artystka wreszcie zawitała do Polski. Na dwóch koncertach  - w Warszawie i Zabrzu – promowała swój najnowszy album „Troubadours on the Rhine” (unikatowy zapis radiowego koncertu Loreeny McKennitt utrzymanego w atmosferze domowego występu).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Lista wszystkich wydanych albumów:

  • Elemental (1985)

  • To Drive the Cold Winter Away (1987)

  • Parallel Dreams (1989)

  • The Visit (1991)

  • The Mask and Mirror (1994)

  • The Book of Secrets (1997)

  • Live in Paris and Toronto (1999)

  • An Ancient Muse (2006)

  • Nights from the Alhambra (2007)

  • A Midwinter Night"s Dream (2008)

  • The Wind That Shakes the Barley (2010)

  • Troubadours on the Rhine  (2012)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

1 (15)

eko
4051 dni temu

Świetna muzyka, po prostu przepiękna. Jestem fanem muzyki celtyckiej i gatunku New Age. Fantastyczny portal, pokazujący kulturę w piękny sposób.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora pj

 -

Odwiedzin: 202

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Czterdziestolatek bez brzucha, czyli jak utrzymać formę w średnim wieku - Zdrowie i uroda

Łysienie czy siwienie może powodować kompleksy, ale jest tak naturalne w procesie starzenia, że nie warto się takimi zmianami bardzo przejmować. Gorsze jest tycie i tzw. „piwny brzuch” już po trzydziestce. Jeśli nic z tym nie zrobimy, to po zbliżeniu się do wieku średniego, staniemy się mniej atrakcyjni dla kobiet (tudzież mężczyzn, gdy mowa o innej orientacji). Czy jest jednak szansa, aby zmienić ten stan rzeczy i poprawić wygląd swojego ciała? Oczywiście, ale musimy uzbroić się w cierpliwość, motywację do działania i pozytywne myślenie.

 -

Odwiedzin: 165

Autor: pjKultura

Jubileuszowe Fryderyki 2024: pięć statuetek dla Lecha Janerki! - Kultura

22 marca 2024 roku przechodzi do historii. Data to ważna dla rodzimej muzyki. W tym dniu przyznano bowiem Fryderyki. Po raz 30.! Jak zatem wyglądała jubileuszowa gala „polskich Grammy”? Na to pytanie odpowiedź pojawi się dopiero w kolejnej zwrotce (czyt. w środku artykułu). Ważniejszy jest sam „refren”. A wyśpiewał go sobie 70-letni Lech Janerka – artysta legendarny, kompozytor idealny, powracający na scenę po 18 latach! Na pięć nominacji otrzymał ostatecznie… pięć Fryderyków. Tym bardziej szkoda, że nie był obecny na uroczystości. Czy jego singiel pod jakże sugestywnym tytułem, którego podanie na wstępie mogłoby grozić banem w social mediach, faktycznie zasługuje na najlepszy utwór roku?

 -

Odwiedzin: 136

Autor: pjIntrygujące

Foodlosslla atakuje, bo jedzenie się marnuje! Spot od twórcy nowej "Godzilli" - Intrygujące

Jak zwrócić uwagę na problem związany z marnotrawstwem żywności? Jak ostrzec przed konsekwencjami takiego postępowania/zjawiska? Odpowiedź brzmi: zrobić sugestywny, krótkometrażowy klip, który jest jednocześnie reklamą o charakterze społecznym. I dalej: w centrum umieścić mszczącego się kaiju o wyglądzie przerośniętego ślimaka, zbudowanego z odpadów spożywczych. Taki właśnie materiał przygotował Takashi Yamazaki – reżyser filmu „Godzilla Minus One”!

 -

Odwiedzin: 530

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Oscary 1983. Ten wieczór Zbigniew R. zapamiętał na zawsze – poszedł w "Tango"! - Ludzie kina

Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet kieliszek mocniejszego trunku pomaga na stres i dodaje odwagi. I choć Yola Czaderska-Hayek, która jako tłumaczka towarzyszyła Zbigniewowi Rybczyńskiemu na scenie, twierdzi, że twórca oscarowego, krótkometrażowego „Tanga” absolutnie nie był pijany, to widząc jego zachowanie trudno w to uwierzyć. Czy to tylko przypływ szczęścia spowodował, że całkiem odwrotnie niż w jego animacji, otoczenie tak bardzo zwróciło na niego uwagę? Można by odpowiedzieć twierdząco, gdyby nie fakt, że bohater niniejszego tekstu, został dość szybko aresztowany…

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 6828

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat - Zespoły i Artyści

Muzyka celtycka pobudza zmysły. Dzięki niej możemy podróżować do odległych krain i zapominać o problemach dnia codziennego. Magia, wyobraźnia i przygoda połączą się w jedną całość, kiedy niezwykła melodia zostanie oprawiona w piękne słowa. Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze niebiański głos. Jest pewna artystka, która potrafi nim zaczarować.

 -

Odwiedzin: 6350

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Sex Education" – Gdy nastoletnie hormony buzują - Seriale

Netlflix nie próżnuje. Robi seriale dla różnych grup docelowych. I robi to naprawdę dobrze. Można by w tym miejscu wymienić wiele tytułów, ale skupić należy się tylko na dwóch. Są to: brytyjski „The End of he F***ing World” i animowane, kontrowersyjne„Big Mouth”. Dlaczego akurat te? Ano dlatego, że recenzowana przeze mnie 8-odcinkowa produkcja „Sex Education” jest wypadkową tamtych. Łączą je nieśmiały, wyobcowany bohater; specyficzny humor, oraz przełamywanie tematów tabu.

UFO w starożytnym Egipcie. Czy kosmici pomagali budować piramidy? - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Liczne teksty pochodzące z czasów sprzed tysięcy lat z Egiptu zawierają informacje na temat latających pojazdów (przedstawianych także w formie fizycznej). Przemieszczali się nimi bogowie. Co więcej, toczyli boje i - jak ukazują podania - pomagali budować piramidy. Czy chodziło tylko o symboliczne przesłanie, a może w tych egipskich źródłach kryło się ziarno prawdy i faktycznie wydarzenia wyglądały tak, jak np. w filmie "Gwiezdne Wrota". Zapraszam do mojej premierowej audycji pt. "UFO w starożytnym Egipcie" (z cyklu "Nieznana Historia Świata"), gdzie postaram się znaleźć odpowiedzi na te pytania (choć i tak każdy słuchacz zinterpretuje ten temat po swojemu). Przy okazji odkryjecie moje nowe intro z klimatyczną muzyką.

 -

Odwiedzin: 108

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

"To był koń na białym rycerzu" – recenzja pierwszej części 6. sezonu "BoJacka Horsemana" - Seriale

Zacznijmy od przypomnienia, kim jest główny bohater tego show. BoJack Horseman to człowiek-koń, który w latach 90. XX wieku zabłysnął w amerykańskiej telewizji występem w serialu „Rozbrykani”. Jednak okres sławy się skończył, a nastał czas strachu i zamętu. Byłego gwiazdora ogarnęła depresja, alkohol i narkotyki. Jednak zawsze miał przy sobie, w większym lub mniejszym stopniu, przyjaciół: agentkę-menadżerkę Princess Carolyn, biografkę Diane Nguyen, lekko pasożytniczego Todda Chaveza oraz wiecznie optymistycznego Peanutbuttera. Czy z taką ekipą coś może pójść nie tak?

Nowości

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 108

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 64

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 202

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

Artykuły z tej samej kategorii

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

 -

Odwiedzin: 27660

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 6

2Cellos – przystojni panowie i magia wiolonczeli - Zespoły i Artyści

W muzycznym świecie bywają takie duety, na które się miło patrzy, i które się jeszcze milej słucha. I nie koniecznie są to piosenkarze czy piosenkarki. Pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser nie śpiewają. Jako zespół 2Cellos od 2011 roku grają na wiolonczelach, i robią to tak widowiskowo i magicznie, że nie sposób oderwać wzroku, a i narząd słuchu pieszczony jest maksymalnie. 18 maja 2018 roku ponownie wystąpią w Polsce.

 -

Odwiedzin: 1969

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Black Roses – w ich żyłach płynie rock! - Zespoły i Artyści

O.N.A, Lady Pank, Lombard – znacie te kapele? Pewnie, że tak! Od wielu lat każda rozgłośnia radiowa puszcza kultowe i lubiane utwory z bogatego repertuaru dawnych tuzów polskiego rocka. Co więcej, inspirują się nimi zespoły dopiero rozpoczynające swoją drogą ku sławie, Robi to również band o jakże sugestywnej nazwie, czyli Black Roses. Usłyszcie ich głos, bo warto! Tym bardziej że poza coverami, zaprezentowali już swój ciekawy materiał w formie dema. A gdyby jeszcze dodać do tego fakt, że filarem Czarnych Róż jest utalentowane muzycznie rodzeństwo – charyzmatyczna Dorota i jej brat Jacek, to już całkiem można zostać ukłutym „rockowym” kolcem!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

 -

Odwiedzin: 49198

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 9

Yo-Landi Visser – słodka żyleta - Zespoły i Artyści

Z okazji premiery filmu „Chappie” nie mogło zabraknąć artykułu o występującej tam Yo-Landi Visser – południowoafrykańskiej raperce wchodzącej w skład zespołu Die Antwoord. Z wyglądu i głosu przypomina niewinną, infantylną nastolatkę. Jednak uwaga, to tylko pozory. Po płaszczykiem słodkości kryje się prawdziwa sceniczna żyleta.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.610

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję