O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat - Zespoły i Artyści

Muzyka celtycka pobudza zmysły. Dzięki niej możemy podróżować do odległych krain i zapominać o problemach dnia codziennego. Magia, wyobraźnia i przygoda połączą się w jedną całość, kiedy niezwykła melodia zostanie oprawiona w piękne słowa. Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze niebiański głos. Jest pewna artystka, która potrafi nim zaczarować.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (12529 pkt)
Ilość odwiedzin:
6 670
Czas czytania:
7 854 min.
Autor:
pj (12529 pkt)
Dodano:
3842 dni temu

Data dodania:
2013-03-23 20:03:01

Zacznijmy opowieść o kobiecie, która swoimi kompozycjami, przenosi  w baśniowy świat. Jeśli jej nie znacie, nadszedł czas, by to zmienić. Przed wami dama muzyki celtyckiej: Loreena Isabel Irene McKennitt – kanadyjska harfistka, akordeonistka i pianistka, która swoim sopranowym głosem zdobyła wielu fanów.  

 

Dzieciństwo

 

Była mroźna zima, roku 1957, gdy przyszła na  świat, w małej miejscowości Morden w Kanadzie. Tutaj od samego dzieciństwa była poddana wpływom międzykulturowym. Morden było bowiem zamieszkiwane przez potomków imigrantów pochodzenia irlandzkiego, szkockiego, niemieckiego oraz islandzkiego. W lokalnej społeczności wiejskiej, Loreena znana była z żywiołowości wykonania szkockich tańców góralskich. Ale jej zainteresowania sięgały głębiej. Mimo iż rodzice nie byli z zawodu muzykami, szybko zaczęła pobierać lekcje śpiewu oraz gry na pianinie. Udzielała się również w miejscowym chórze kościelnym.

"Była to społeczność ludzi skromnych, głównie imigrantów. Walka o przetrwanie była na porządku dziennym, a wpływy kulturowe w szerszym tego słowa znaczeniu były ograniczone. Pomimo tego, że przodkowie mojej rodzimy pochodzili w głównej mierze z Irlandii, "celtyckość" w sensie muzyki, czy opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenie, była obecna w moim wychowaniu w bardzo ograniczonym zakresie." - wspomina Loreena McKennitt.

 

Przeznaczenie

Po okresie dorastania spędzonym w Morden, Loreena wyruszyła w szeroki świat. Udała się do miasta Winnipeg. Tutaj pierwszy raz zetknęła się z folklorem celtyckim i zaczęła studiować weterynarię. Jednak nie leczenie zwierząt było jej przeznaczeniem. Wkrótce porzuciła studia i przeprowadziła się do Stratford, w prowincji Ontario, gdzie osiedliła się na stałe w małej wsi.

 

Był rok 1981. 24 letnia wówczas Loreena pokazała swój talent na Festiwalu Szekspirowskim w Stratford. Wysoko oceniono jej umiejętności kompozytorskie i wokalne. Była wtedy rozkochana w poezji W.B. Yeatsa i w muzyce harfisty Alaina Stivella, dzięki któremu zainteresowała się harfą oraz poczuła lirykę irlandzkiej muzyki ludowej.

 

Rok później odwiedziła po raz pierwszy Irlandię i odnalazła podobną lirykę w atmosferze tego kraju i duchu jego narodu. Po powrocie włożyła cały swój rozbudzony celtycki zapał w interpretację wiersza W.B. Yeatsa "Stolen Child" (Uprowadzone Dziecię).

 

"Pierwszym krokiem stała się dla mnie muzyka celtycka. Jej brzmienie przyciągało mnie w sposób nieomal instynktowny. Stała się dla mnie kołem napędowym moich historycznych poszukiwań w stopniu, który przerósł moje wyobrażenie." - tak stwierdziła

 

W pełni poświęciła się muzyce. Niezwykły upór oraz lektura poradnika Diany Sward Rappaport "Jak nagrać i sprzedać własną płytę" spowodowały, że postanowiła założyć własną firmę fonograficzną - Quinlan Road. Około 3 lata później, nagrała pierwszy album pt.  „Elemental”, który  w postaci kasety z 9 utworami, zaczęła sama sprzedawać z samochodu lub w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami jako uliczny grajek, a także oddawać w komis w księgarniach i sklepikach muzycznych Do 1990 roku udało jej się sprzedać w ten sposób 100 tysięcy kopii! Ten sukces pozwolił jej na sfinansowanie kolejnych 2 albumów: „To Drive The Cold Winter Away „ (1987) i „Parallel Dreams” (1989).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

O, dla głosu jak grzmot, i języka
Tonącego w gardle wojny! - Kiedy zmysły
Są wstrząśnięte, a dusza jest doprowadzona do szaleństwa,
Któż to wytrzyma? Kiedy dusze uciśnionych
Walczą w niespokojnym od gniewu powietrzu, któż to zniesie?
Kiedy wicher wściekłości pochodzi z
Tronu Boga, gdy jego zmarszczone brwi
Napędzają jednocześnie narody, któż może wytrzymać?
Kiedy Grzech klaszcze swymi szerokimi skrzydłami nad polem bitwy,
I płynie radośnie w powodzi śmierci
Kiedy dusze są skazane na ogień wieczny,
I demony z piekieł radują się z ich zbrukania
O, któż to wytrzyma? O, któż to spowodował?
O, kto może odpowiedzieć na tronie Boga?
Królowie i szlachta Ziemi to zrobili!
Posłuchaj, nie Niebo, lecz ministrowie to uczynili!

(„Lullaby” z albumu „Elemantal”)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Sława

Media powoli zaczęły dostrzegać Loreenę. Spory rozgłos zapewniło jej wystąpienie w programie telewizyjnym Breaking the Silence (Przerwanie milczenia) w trakcie Letniego Festiwalu Adrienne Clarkson (1988). Do końca lat 80. koncertowała nie tylko w całej Kanadzie, ale również poza jej granicami.

 

Rok 1991 to kolejnym ważny moment w jej życiu. Wydany  wówczas album „The Visit” odniósł upragniony sukces. Przyczyniła się ku temu pewna zmiana w komponowaniu nowych utworów. Artystka poszerzyła bowiem swoje muzyczne poszukiwania o brzmienia rodem z Indii i bliskiego wschodu. Krytycy byli zachwyceni, czego dowodem była podwójna Platynowa Płyta oraz nagroda Juno Award (kanadyjski odpowiednik Grammy).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Dalej mogło być tylko coraz lepiej …

 

Następny album „The Mask And Mirror” został sprzedany w liczbie ponad miliona egzemplarzy w Kanadzie, USA  oraz Europie. Loreena kontynuowała w nim muzyczną podróż z poprzedniej płyty. Fani znowu spotkali brzmienia bliskowschodnie, ale dodatkiem były też afrykańskie i hiszpańskie. Jednym z najważniejszych tematów tej niezwykle uduchowionej płyty były religijne poszukiwania.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

We wrześniu 1997 roku Loreena wydała  album „The Book of Secrets” , który był potwierdzeniem tego, co sama Loreena mówiła o sobie: "jestem kompozytorem-podróżnikiem". Tym razem odwiedziła takie krainy jak Włochy, Bałkany i Rosja.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Niestety nadszedł straszny rok 1998 …

 

Artystka przeżyła wtedy wielką traumę, a wszystko przez nieszczęśliwy wypadek, podczas którego utonął jej narzeczony. Niedługo potem założyła fundację Cook - Rees Memorial, mającą zapobiegać takim tragediom w przyszłości. W tym czasie pracowała nad płytą, mającą zawierać materiał z dwóch koncertów pt. „Live In Paris And Toronto”. Wydawnictwo trafiło do sklepów rok później, a zyski ze sprzedaży (ponad 3 miliony dolarów) zasiliły w całości konto założonej przez nią fundacji. W 1999 roku Loreena podjęła decyzję o ograniczeniu występów i praktycznie wycofała się z czynnej działalności artystycznej na kilka lat.

 

Uleczyła zranioną duszę, pracują nad kolejnym albumem, który pojawił się 2006 roku. Mowa o nominowanym do nagrody Grammy krążku „An Ancient Muse”.

 

Magia trwa nadal

 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, ze Loreena jest człowiekiem renesansu. To niezwykła kobieta: wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i miłośniczka poezji. Jest współczesnym bardem, który opowiada wspaniałe historie. Charakterystyczna ognista fryzura i sopranowy spokojny głos to jej znaki rozpoznawcze. A muzyka, którą wykonuje porywa i wycisza, nadając naszemu życiu sens .Tak jakby serce zostało przeszyte strzałą Amora – zakochujemy się w tych brzmieniach od pierwszego usłyszenia.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

W 2004 roku Loreena otrzymała Order Kanady, za całokształt działalności muzycznej. Do tej pory wydała wiele płyt CD i DVD, które sprzedały się na świecie w łącznym nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy. Część z nich osiągnęło statusy złotych, platynowych i multiplatynowych (w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Argentynie, Chile, w Niemczech, Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, Grecji i Turcji). Jej muzyka była wykorzystywana w różnych filmach, głównie fantasy. Z czego najbardziej znane to „Nieśmiertelny 3”, „Galaktyczny wojownik” oraz „Mgły Avalonu”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

W marcu 2012 roku artystka wreszcie zawitała do Polski. Na dwóch koncertach  - w Warszawie i Zabrzu – promowała swój najnowszy album „Troubadours on the Rhine” (unikatowy zapis radiowego koncertu Loreeny McKennitt utrzymanego w atmosferze domowego występu).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Lista wszystkich wydanych albumów:

  • Elemental (1985)

  • To Drive the Cold Winter Away (1987)

  • Parallel Dreams (1989)

  • The Visit (1991)

  • The Mask and Mirror (1994)

  • The Book of Secrets (1997)

  • Live in Paris and Toronto (1999)

  • An Ancient Muse (2006)

  • Nights from the Alhambra (2007)

  • A Midwinter Night"s Dream (2008)

  • The Wind That Shakes the Barley (2010)

  • Troubadours on the Rhine  (2012)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

1 (15)

eko
3842 dni temu

Świetna muzyka, po prostu przepiękna. Jestem fanem muzyki celtyckiej i gatunku New Age. Fantastyczny portal, pokazujący kulturę w piękny sposób.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora pj

 -

Odwiedzin: 181

Autor: pjKultura

48. Festiwal Filmowy w Gdyni – Kos "kosi" konkurencję i zgarnia Złote Lwy! - Kultura

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Jesień 2023 roku, w Polsce… rozdano ważne nagrody. Nie politykom, lecz filmowcom rzecz jasna. W mieście Gdynia, które od dawien dawna kojarzone jest z pięknym, prestiżowym festiwalem. O dziwo, tym razem Złote Lwy „pogłaskała” nie artystyczna produkcja, a dzieło zgoła inne. Oto bowiem jak rycerz na białym koniu wjechał, choć najpierw przypłynął z wiernym czarnoskórym towarzyszem, „Kos”, czyli western kościuszkowski. Opowieść o generale Tadeuszu Kościuszce nie należy do patetycznych, pełnych martyrologii, historycznych eposów. To zdecydowanie kino gatunkowe, ale takie, którego nie powstydziłby się sam mistrz Tarantino! Zachwyciło się nim większość krytyków, nie ganiąc go za zapożyczenia. Podobnie jury 48. FPFF pod przewodnictwem Filipa Bajona. Stąd główna nagroda do „Kosa” zawędrowała! Lecz nie zapominajmy o reszcie laureatów.

60-letnia rocznica pewnej katastrofy, czyli o ostatnim locie Zygmunta Gruszczyka - Piloci/Akrobacje

Skrzynki – mała wioska na Kujawach. W jej centrum stoi pobudowana w 1958 roku świątynia , a niedaleko położone jest jezioro – popularne do dzisiaj miejsce wypoczynkowe. Ale ten artykuł nie będzie poświęcony tymże obiektom, a zdarzeniu z dnia 23 października 1963. Wtedy bowiem doszło do katastrofy lotniczej, o której swoim dzieciom opowiadali rodzice, a wnuczkom dziadkowie. Zginął w niej 28-letni por. pil. Zygmunt Gruszczyk. Rozbił się w bagnach niedaleko wspomnianego kościoła św. Piotr i Pawła, w swoim samolocie Lim-2R o numerze bocznym 709. Jego szczątki znajdują się tam do dzisiaj…

 -

Odwiedzin: 690

Autor: pjCiekawe miejsca

Komentarze: 2

Kino za Rogiem w Kowalu, czyli jedna z magiczno-kameralnych świątyń filmu! - Ciekawe miejsca

Osoby, które wieszczyły zmierzch małych kin, powinny cofnąć swoje pesymistyczne słowa. Oto bowiem w całej Polsce powstają – może nie jak grzyby pod deszczu – ale dość sprawnie miejsca, które przyciągają kinomaniaków w każdym wieku. Nie ma w nich ekranu tak dużego jak w multipleksach, nie ma atakującego ze wszystkich stron dźwięku z mocą startującej rakiety. Ale za to jest coś innego – jedyna w swoim rodzaju urokliwa atmosfera, jakiej nie znajdziecie nawet w skromnych salach Domów Kultury i Dyskusyjnych Klubów Filmowych. To główny powód, aby wybrać się do Kin za Rogiem, m.in. do tego stworzonego w Kowalu, w budynku Szkoły Podstawowej. Jeżeli w kilkudziesięciu takich placówkach rozlokowanych w całej Polsce (także w większych miastach) wrażenia są podobne, jest to znak, że żaden projektor domowy nie będzie już potrzebny…

 -

Odwiedzin: 219

Autor: pjLudzie kina

Cillian Murphy – ekranowa hipnoza w oparach papierosowego dymu! - Ludzie kina

Wyobraźcie sobie taką sytuację: „nigdy mieliście papierosa w ustach, nawet sam jego zapach Was odpycha, a jednak praca wymaga od Wad, abyście wypalili mnóstwo fajek”. Co robicie? Odpowiedź jest prosta: przeobrażacie się w Cilliana Murphy’ego. Wielkie, bladoniebieskie oczy tego jegomościa mówią wszystko, ale i zakrywają wiele. Sam stroni od nikotyny, ale na ekranie często widać go, jak ćmi fajkę albo zwykłego szluga. Bo Wiecie – Cillian to utalentowany irlandzki aktor, który osiągnął międzynarodową sławę. On już dobrze wie, ja czynić coś, by wyglądało na prawdziwe!

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne

Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 6670

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat - Zespoły i Artyści

Muzyka celtycka pobudza zmysły. Dzięki niej możemy podróżować do odległych krain i zapominać o problemach dnia codziennego. Magia, wyobraźnia i przygoda połączą się w jedną całość, kiedy niezwykła melodia zostanie oprawiona w piękne słowa. Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze niebiański głos. Jest pewna artystka, która potrafi nim zaczarować.

Targi Motor Show 2015 w Poznaniu - Targi motoryzacyjne

Jeżeli jesteście fanami motoryzacji, kochacie piękne i szybkie auta, to nie możecie przegapić kolejnych targów Motor Show. Jest to największa taka impreza w Polsce i jednocześnie największa w Europie Środkowo Wschodniej. Organizatorzy jak zawsze przygotowali tematyczne atrakcje. Miejsce: Poznań, czas: od 10 do 12 kwietnia 2015.

Kościół katolicki i jego wciąż nieznane patologie - Religia

Kościół pogrąża się w coraz większym stopniu. Okazuje się, że różnica w rozwoju psychicznym i świadomościowym kleru na przestrzeni setek lat nie ulega zmianie. Zarówno w czasach Państwa Kościelnego, jak i obecnie istniejącego Kościoła (jako instytucji) panuje dogmatyzm i ogólnie ujmując brak chęci do rozliczenia się z okropnej przeszłości i zmianę na lepsze. Masowe krwawe kastracje i m.in. brak jakiejkolwiek moralności (nie mówiąc o duchowości), to obraz, który wciąż ciąży na wizerunku księży. Na taki kontrowersyjny i aktualny nadal temat porozmawiałem z Igorem Witkowskim – polskim dziennikarzem i pisarzem. Autorem książki pt. "Antyduchowość".

 -

Odwiedzin: 3168

Autor: marmir83Prywatne - Mój Blog

Komentarze: 1

Magię Dnia Kobiet diabli wzięli - Prywatne - Mój Blog

Święto Dnia Kobiet jest bardzo przyjemne dla Nas. Lubimy być doceniane, obdarowywane i przede wszystkim komplementowane. Jednak gdyby Nasi mężczyźni pamiętali o Naszym święcie sami z siebie, byłoby Nam chyba o wiele przyjemniej.

Z taką energią na Marsa w 30 sekund! - Zespoły i Artyści

Rockowy zespół 30 Seconds To Mars założyli w 1998 roku dwaj bracia: Jared i Shannon Leto. Ten pierwszy jest znanym aktorem, obecnie na topie dzięki doskonałej, nagrodzonej Oscarem roli transseksualisty w filmie „Witaj w klubie”. Ich muzyka jest jak tunel do innego wymiaru, a treści piosenek przekazują nam życiowe mądrości oraz weto w sprawach ludzkich i ogólnoświatowych m.in. hasła: stop wojnie!, dbaj o środowisko naturalne!

Nowości

"Dewajtis" – Dąb wielki duszę ludzką widzi... - Recenzje książek

Stara to książka, z końca XIX wieku, drukowana na łamach Kuriera Warszawskiego. Czytać, nie czytać. Strach w me oczy zajrzał. Że może znów będę jak ten uczeń średniej szkoły – „zmuszony” do spędzenia nocy z nudną lekturą, archaicznym językiem napisaną. Lecz „Dewajtis” z nową, przepiękną okładką, wyczyszczony z kurzy i pajęczyny przez Wydawnictwo Replika, to skarb. Dla niego można kroczyć przez ciemny bór, z dumą i odwagą w sercu. Bo Maria Rodziewiczówna „zrodziła” powieść niezwykłą, nadal powodującą łzę w oku i budzącą szacunek czytelnika. Z bohaterem, za którym też w ogień się skoczy.

Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści

Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!

AI – przyjaciel czy wróg? Trzech maniaków popkultury w luźnej pogadance na ważny temat! - Intrygujące

29 września na ekrany kin w Polsce wchodzi „Twórca” Garetha Edwardsa. Czy film ten zbierze liczne pochwały od widzów? O tym przekonamy się za moment. Ale już jego zwiastun i ogólny zarys fabuły (wojna między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji i poszukiwania architekta zaawansowanej technologii) to dobry powód, aby porozmawiać właśnie o AI, która w roku 2023, szczególnie w postaci Chata GPT „zaatakowała” nasze postrzeganie rzeczywistości. Pojawiły się kłopoty. Strajki w Hollywood, strach spowodowany utratą pracy na stanowiskach twórczych (copywriting, scenopisarstwo, aktorstwo itp.). Jednak, czy faktycznie jest się czego bać? Czy może przeciwnie – Sztuczna Inteligencja to żadna „ciocia samo zło” (jest chyba „płci żeńskiej”) i jej działania zawsze są pomocne, uzasadnione i pożądane? Te kwestie poruszają w niniejszym podcaście, na kanale PopCorn Podcast: Radek Gryczka z kanału Pogadajmy od Rzeczach, Marcin vel Ponton Movie i Przemek „Jankes” Jankowski z Altao.pl. A co Wy sądzicie o AI? Zakochać się w niej, czy potępiać?

ALFA ROMEO STELVIO COMPETIZIONE. Gdzie ten luksus? - Nowinki motoryzacyjne

Poprzednia recenzja poświęcona była takiemu, można to chyba w ten sposób nazwać, współczesnemu autu dla ludu, czyli Dacii. Obawiam się bowiem, że „Volkswagen” obecnie już tak dostępnym samochodem nie jest, w szczególności cenowo… Dzisiaj z kolei spróbujemy się poczuć jak ktoś specjalny, zasiadając w limitowanej wersji auta, które i w seryjnych odsłonach uchodzi już za samochód luksusowy. Witajcie zatem we wnętrzu specjalnej odsłony Alfy Romeo Stelvio: Competizione 2.0 GME 280 KM Q4 AT8!

 -

Odwiedzin: 834

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

emocean drive ląduje we friendzone! Co na to Britney Spears? - Zespoły i Artyści

Przebojowe trio emocean drive wydało kolejny, życiowy singiel pt. „FWB”. Tym razem zespół zaprasza do „friendzone” – miejsca, do którego prowadzi słynne powiedzenie: „zostańmy przyjaciółmi”, i z którego podobno nie ma powrotu. Ponieważ Britney Spears odmówiła komentarza odnośnie premiery, zasięgnęliśmy języka u członków zespołu.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 26701

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 6

2Cellos – przystojni panowie i magia wiolonczeli - Zespoły i Artyści

W muzycznym świecie bywają takie duety, na które się miło patrzy, i które się jeszcze milej słucha. I nie koniecznie są to piosenkarze czy piosenkarki. Pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser nie śpiewają. Jako zespół 2Cellos od 2011 roku grają na wiolonczelach, i robią to tak widowiskowo i magicznie, że nie sposób oderwać wzroku, a i narząd słuchu pieszczony jest maksymalnie. 18 maja 2018 roku ponownie wystąpią w Polsce.

 -

Odwiedzin: 1720

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Black Roses – w ich żyłach płynie rock! - Zespoły i Artyści

O.N.A, Lady Pank, Lombard – znacie te kapele? Pewnie, że tak! Od wielu lat każda rozgłośnia radiowa puszcza kultowe i lubiane utwory z bogatego repertuaru dawnych tuzów polskiego rocka. Co więcej, inspirują się nimi zespoły dopiero rozpoczynające swoją drogą ku sławie, Robi to również band o jakże sugestywnej nazwie, czyli Black Roses. Usłyszcie ich głos, bo warto! Tym bardziej że poza coverami, zaprezentowali już swój ciekawy materiał w formie dema. A gdyby jeszcze dodać do tego fakt, że filarem Czarnych Róż jest utalentowane muzycznie rodzeństwo – charyzmatyczna Dorota i jej brat Jacek, to już całkiem można zostać ukłutym „rockowym” kolcem!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Sophie Szklarska kocha "Najmocniej"! - Zespoły i Artyści

„Nigdy nie myślałam, że będę pisać piosenki o miłości… a tu proszę” – tak o zaczyna opowiadać o swoim muzycznym dziecku Sophie Szklarska. „Najmocniej” to singiel hipnotyzujący, brzmieniowo ambientowy, zaśpiewany wokalem jakże intrygującym (dość podobnym do Brodki). Zaprezentowany światu 3 marca 2023 roku, otwiera dla Sophie nowe drzwi w muzycznej karierze.

 -

Odwiedzin: 48884

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 9

Yo-Landi Visser – słodka żyleta - Zespoły i Artyści

Z okazji premiery filmu „Chappie” nie mogło zabraknąć artykułu o występującej tam Yo-Landi Visser – południowoafrykańskiej raperce wchodzącej w skład zespołu Die Antwoord. Z wyglądu i głosu przypomina niewinną, infantylną nastolatkę. Jednak uwaga, to tylko pozory. Po płaszczykiem słodkości kryje się prawdziwa sceniczna żyleta.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.573

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję