
308
456 min.
Festiwale muzyczne
pj (12486 pkt)
49 dni temu
2023-08-06 18:43:34
Pisząc ten tekst, nie wiedziałem jeszcze, ile ludzi wzięło udział w tegorocznym Pol’and’Rock Festival, ale byłem pewny, że mało kto wrócił do domu niezadowolony. Chyba że jechał ciasnym autem, a nie ekologicznym festiwalowym pociągiem z ograniczoną emisją zanieczyszczeń i 150 miejscami siedzącymi. Okej. Za jedzenie i picie musiał zapłacić więcej niż ostatnio (zwykłe frytki kosztowały 20 zł), ale w sumie co z tego, skoro cała impreza okazała się tak dobrze zorganizowana, że nawet toi toie zaskoczyły swoim nowoczesnym, czystym wnętrzem. Brawo! Zgrzytem okazała się natomiast pogoda. Deszcz nikomu co prawda nie zaszkodził, ale już silny podmuch wiatru tak – po tym, jak zawaliła się metalowa konstrukcja, ranne zostały trzy osoby. Mimo to każdy zapamiętał słowa Owsiaka, żeby żyć zgodnie z sercem i sumieniem oraz te najlepsze, pozytywne chwile. A tych było co niemiara.
Duża scena – fot. Paweł Krupek Krupka (źródło: polandrockfestival.pl)
Epica – fot. Michał Kwaśniewski (źródło: polandrockfestival.pl)
Na festiwalowej scenie zaśpiewali m.in.: Epica (legendarny zespół symfonicznego metalu założony w 2002 roku przez gitarzystę Marka Jansena, charakteryzujący się unikalnym brzmieniem łączącym metal symfoniczny, gotycki, death i progresywny), ska-punkowy zespół Hoffmaestro, nasz kochany Lady Pank (wokalista Janusz Panasewicz nie krył emocji, podobnie jak Jurek Owsiak, który wskoczył na scenę, krzycząc do publiczności „Lady, Lady”, na co ona odpowiadała „Pank!”), Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, LemON, Kwiat Jabłoni, Transgresja (z wokalistą tego zespołu pojawił się u nas wywiad), a na koniec Piotr Bukartyk z grupą Ajagore. Dla każdego coś miłego, coś przeszywającego duszę i ciało.
W Akademii Sztuk Przepięknych, której mecenasuje mBank było… przepięknie. Na Marszu Równości również! Bo muszę przypomnieć, że Festiwal nie tylko koncertami żyje. Dochodzą jeszcze spotkania i dyskusje z nietuzinkowymi gośćmi. W tym roku byli nimi: dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska (zwracająca uwagę na znaczenie wolności mediów), aktor Borys Szyc, popularyzator kosmosu Karol Wójcicki (z nim też robiliśmy wywiad), podróżniczka Martyna Wojciechowska (dla której „niemożliwie nie istnieje!”), szczery kabareciarz Jerzy Kryszak oraz urocze rodzeństwo Kwiat Jabłoni (opowiadali o początkach drogi muzycznej i ukrywaniu tego, kim jest ich znany ojciec).
Kwiat Jabłoni na ASP – fot. Marcin Zieliński (źródło: polandrockfestival.pl)
Jako syn chorującego taty nie mogę też nie wspomnieć o jednoczącym, magicznym i charytatywnym Biegu „Policz się z cukrzycą”. Jego uczestnicy (w liczbie ponad 3 tysiące) ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki, pokonywali festiwalową trasę liczącą ponad 3 kilometry. To był więcej niż bieg – to była solidarność, wspólne działanie i promowanie zdrowego stylu życia!
Z kolei Ci, którzy przeszli w Marszu Równości, wyrazili wsparcie dla osób LGBT+ i swój sprzeciw wobec dyskryminacji i brakowi tolerancji.
Sam Owsiak powiedział natomiast na finał imprezy ważne słowa: „Bądźcie przeciwko tym, którzy próbują coś narzucić i na siłę zmienić. Nie zgadzajcie się z tym, z czym nie chcecie się zgadzać. Bez żadnych rewolucji, wystarczy pójść na wybory. Może bez żadnych bijatyk, wystarczy pójść na wybory. Nie musimy budować barykad, wystarczy pójść na wybory”. Czy młodzi ludzie go posłuchają? Oby. Oby… Bo inaczej nie będzie zbyt kolorowo, jubileuszowy festiwal się nie odbędzie (to raczej był żart), a nami ciągle będzie rządzić… sami wiecie KTO (to nie żart).
Szczęśliwi festiwalowicze – fot. Aleksandra Kluszczyńska (źródło: polandrockfestival.pl)
To oczywiście nie wszystkie festiwalowe atrakcje na 29. Pol’and’Rock. Po tym, jak trzydniowe, tętniące życiem wydarzenie zaczęło się tekstem utworu Tabu: „O jak dobrze Cię widzieć!”, energia „uniosła” scenę i zgromadzonych, udowadniając, że jeszcze jest czas na szacunek, miłość, tolerancję i przyjaźń. Pojawił się przecież istotny, niemalże symboliczny znak – podwójna, szeroka tęcza tuż po intensywnym deszczu. Równie mocny przekaz dał Krzysiek Zalewski, który wiedział jak należy poprowadzić publiczność, rozlewając na nią niezwykłą aurę.
Podwójna tęcza – fot. Bartosz Bujarski (źródło: polandrockfestival.pl)
Jednak to nie były te najpiękniejsze momenty. Te przyszły, kiedy pewna par wzięła ślub cywilny na oczach Jurka Owsiaka, dziennikarzy oraz wolontariuszy Pokojowego Patrolu. Uroczystość ta (pierwsza w historii festiwalu) odbyła się w Centrum Prasowym, a Dominika i Romek byli pełni radości, gdy dodatkowo usłyszeli życzenia dla Młodej Pary!
Co więcej, lądowisko Czaplinek-Broczyno okazało się być miejscem, w którym na konferencji prasowej na ręce funkcjonariuszy zespołu medycznego Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie został przekazany sprzęt medyczny i szkoleniowy o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Dołóżmy także, powodujący wiele uśmiechów na twarzach, występ Paranienormalnych; barwną Paradę Przebierańców i taniec poloneza na festiwalowym polu! No i oczywiście sektorówkę. Tak, drodzy czytelnicy, na Najpiękniejszym Festiwalu Świata nie mogło zabraknąć rozkładania wielkiej, biało-czerwonej flagi Polski (uszytej w 2012 roku z okazji piłkarskich mistrzostw Europy, mającej 1560 metrów kwadratowych!). Co prawda, teraz to wyjątkowe wydarzenie w trakcie koncertu Kwiatu Jabłoni (laureata Złotego Bączka) nie sprawiło aż tak mocnego bicia patriotycznego serca jak wtedy, gdy występował Sabaton, ale wiecie – ten widok ponownie spowodował, że mimo wyraźnych wad, nasza Ojczyzna to kraina, o którą warto walczyć.
Sektorówka – fot. Grzegorz Adamek (źródło: polandrockfestival.pl)
Podsumowując, Pol’and’Rock 2023 był czasem kreatywności, swobody i wolności przez wielkie W. Niechaj słoneczniki nigdy nie zwiędną i na zawsze pozostaną niezwykłym symbolem festiwalu. Do zobaczyska za rok, by kolejny raz uzależnić się od muzyki, energii i przyjaźni.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Źródło: https://polandrockfestival.pl/
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni!
Więcej artykułów od autora pj

60-letnia rocznica pewnej katastrofy, czyli o ostatnim locie Zygmunta Gruszczyka - Piloci/Akrobacje
Skrzynki – mała wioska na Kujawach. W jej centrum stoi pobudowana w 1958 roku świątynia , a niedaleko położone jest jezioro – popularne do dzisiaj miejsce wypoczynkowe. Ale ten artykuł nie będzie poświęcony tymże obiektom, a zdarzeniu z dnia 23 października 1963. Wtedy bowiem doszło do katastrofy lotniczej, o której swoim dzieciom opowiadali rodzice, a wnuczkom dziadkowie. Zginął w niej 28-letni por. pil. Zygmunt Gruszczyk. Rozbił się w bagnach niedaleko wspomnianego kościoła św. Piotr i Pawła, w swoim samolocie Lim-2R o numerze bocznym 709. Jego szczątki znajdują się tam do dzisiaj…

Kino za Rogiem w Kowalu, czyli jedna z magiczno-kameralnych świątyń filmu! - Ciekawe miejsca
Osoby, które wieszczyły zmierzch małych kin, powinny cofnąć swoje pesymistyczne słowa. Oto bowiem w całej Polsce powstają – może nie jak grzyby pod deszczu – ale dość sprawnie miejsca, które przyciągają kinomaniaków w każdym wieku. Nie ma w nich ekranu tak dużego jak w multipleksach, nie ma atakującego ze wszystkich stron dźwięku z mocą startującej rakiety. Ale za to jest coś innego – jedyna w swoim rodzaju urokliwa atmosfera, jakiej nie znajdziecie nawet w skromnych salach Domów Kultury i Dyskusyjnych Klubów Filmowych. To główny powód, aby wybrać się do Kin za Rogiem, m.in. do tego stworzonego w Kowalu, w budynku Szkoły Podstawowej. Jeżeli w kilkudziesięciu takich placówkach rozlokowanych w całej Polsce (także w większych miastach) wrażenia są podobne, jest to znak, że żaden projektor domowy nie będzie już potrzebny…

Cillian Murphy – ekranowa hipnoza w oparach papierosowego dymu! - Ludzie kina
Wyobraźcie sobie taką sytuację: „nigdy mieliście papierosa w ustach, nawet sam jego zapach Was odpycha, a jednak praca wymaga od Wad, abyście wypalili mnóstwo fajek”. Co robicie? Odpowiedź jest prosta: przeobrażacie się w Cilliana Murphy’ego. Wielkie, bladoniebieskie oczy tego jegomościa mówią wszystko, ale i zakrywają wiele. Sam stroni od nikotyny, ale na ekranie często widać go, jak ćmi fajkę albo zwykłego szluga. Bo Wiecie – Cillian to utalentowany irlandzki aktor, który osiągnął międzynarodową sławę. On już dobrze wie, ja czynić coś, by wyglądało na prawdziwe!
Placki na sodzie babci Marysi - Przepisy
To bardzo szybkie i proste w wykonaniu, szczególnie popularne na Kujawach danie, które może przygotować każdy (nawet nie posiadający talentu kulinarnego). Zapewne niektórym kojarzy się ze smakiem z dzieciństwa, kiedy to nasze kochane babcie częstowały nas tymi lekkimi i puszystymi placuszkami.
Open’er Festival 2023: Na rockowo z OneRepublic, na rapowo z Lizzo! - Kultura
Już na dniach, bo 28 czerwca rozpoczyna się impreza, który na muzycznej, letniej festiwalowej mapie wygląda niczym barwna rozległa kraina. Bo tak: Open’er Festival to kilka dni wypełnionych koncertami artystów z Polski i innych rejonów świata. To wreszcie możliwość wspólnego przeżywania emocji, śpiewania z całą mocą piersiową. W tym roku również tego nie zabraknie. Znana już jest od pewnego czasu pełna rozpiska godzinowa z podziałem na sceny. Okrągła 20. edycja przynosi ze sobą m.in. występy: OneRepublic, Lizzo, Artic Monkeys, Janna oraz Szczyla. Ci, którzy zakupili bilet, wiedzieli, co robią! Rockowe gitary, hip-hopowe nawijki…
Polecamy podobne artykuły

Pierwszy DJENT-FEST w Warszawie. Będzie metalowo i progresywnie! - Festiwale muzyczne
Warszawski Potok to lokal, w którym orzeźwiające napoje leją się strumieniami. Ale jest coś jeszcze, co przyciąga ludzi w jego progi. To bowiem klub nazywany Domem Ludźmi Rocka. A skoro tak, to należy spodziewać się w nim licznych koncertów, rockotek i innych muzycznych eventów w jakże przyjaznej atmosferze. Jednym z takich wydarzeń będzie DJENT-FEST, a więc pierwsza edycja festiwalu skupionego na nowoczesnych progowo-metalowych brzmieniach. 30 września o godzinie 20.00 na scenę będą po kolei wchodzić trzy kapele grające nisko i spod znaku zakazanego słowa na „D”!
Zbliża się PolAndRock Festival – zagra m.in. rockowa kapela Limp Bizkit! - Kultura
Siema! 4 sierpnia rozpocznie się wyczekiwany przez miłośników pogo, dobrej rockowej i alternatywnej muzyki oraz krzewicieli pokoju, przyjaźni i tolerancji PolAndRock! Gwiazdą imprezy będzie amerykańska grupa Limp Bizkit, której początki sięgają połowy lat 90. XX wieku. Jednak nie tylko dla niej warto będzie wybrać się na ów Najpiękniejszy Festiwal Świata. Jurek Owsiak zaprosił bowiem ponad 40 wykonawców. Wśród nich m.in. polskie zespoły: Transgresja, Gorgonzolla i Kwiat Jabłoni oraz ukraiński Jinjer z magnetyczną wokalistką Tatianą Shmailyuk. Co ciekawe, całe wydarzenie odbędzie się w nowej lokalizacji (zarówno w formie offline, jak i online). No to jedziemy!
PolAndRock Festival 2019 tuż za rogiem. Zaryczy Lordi! - Kultura
1 sierpnia rusza jubileuszowy, bo już 25. Festiwal, na którym rządzą: Miłość, Przyjaźń i Muzyka. Bardziej i mniej mocne, przede wszystkim, rockowe brzmienia, pogo pod sceną, błotne zabawy, kulturalne rozmowy. To i jeszcze więcej można od lat znaleźć właśnie na Przystanku Woodstock, dziś znanym jako Pol'and'Rock Festival. Oj będzie się działo na tegorocznej edycji! Zagrają i zaśpiewają m.in. Acid Drinkers, Golden Life i Transgresja. Ale najbardziej oczekiwany będzie Lordi! Koncert tego fińskiego hard rockowego zespołu, który lubi szokować i intrygować swoim scenicznym wizerunkiem, przyciągnie rzesze fanów!

Przystanek Woodstock – wolność i muzyka na pierwszym miejscu! - Festiwale muzyczne
To festiwal, który w kręgach obecnie rządzącej opcji politycznej ma wielu wrogów. Niedawno zakończyła się jego, wyjątkowo zorganizowana w połowie lipca (ze względu na Światowe Dni Młodzieży), 22. edycja. Czy Przystanek Woodstock to faktycznie samo zło? A pan Jurek Owsiak to negatywny wzorzec dla dzisiejszej młodzieży?
Teraz czytane artykuły

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne
Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

Mel Gibson – Jam wyklęty, jam kochany! - Ludzie kina
Moja koleżanka, słysząc lub widząc nazwisko Gibson, dostaje niemal białej gorączki. Nie przekonują ją słowa, że przecież nie należy łączyć życia prywatnego danego aktora z jego dorobkiem artystycznym. Fakt, iż na długie lata ten australijski gwiazdor został przez Hollywood poddany ostracyzmowi, ale warto jednak oddzielić grubą kreską talent aktorski i reżyserski od wybryków i grzechów mniejszych i większych. Choć to zadanie niełatwe, gdyż Mel ma opinię antysemity, damskiego boksera i homofoba uzależnionego od alkoholu.

Jason Statham – jednoosobowa armia - Ludzie kina
Jason „Adrenalina” Statham ma wszystko, co muszą mieć współcześni herosi kina akcji. Jest wysoki (niemal 180 cm), silny i męski, a wrogów sprowadza do parteru wszystkimi kończynami, łącznie z głową. Każda niewiasta może przy takim macho czuć się bezpieczna, a każdy mężczyzna z zazdrością i podziwem będzie przyglądał się jego realistycznym kaskaderskim popisom. Jak zaczęła się przygoda łysego Anglika z kinem?

"Snajper" – W moim sercu ojczyzna - Recenzje filmów
W roku 2014 w amerykańskich i brytyjskich kinach pojawiły się co najmniej dwie biografie o ludziach czynu, wybitnych jednostkach w swojej dziedzinie, którzy na stałe przeszli do annałów historii. Wystarczy wspomnieć filmy: „Grę tajemnic”, „Teorię wszystkiego”, a także „Selmę” i ich główne postaci, czyli naukowców Alana Turinga, Stephena Hawkinga oraz działacza na rzecz praw czarnoskórych – Martina Luthera Kinga. „Snajper” wpisuje się w ten biograficzny nurt.

Joe Cocker śpiewa teraz aniołom - Zespoły i Artyści
22 grudnia 2014 roku w wieku 70 lat w swoim mieszkaniu zmarł Joe Cocker – muzyk popowy, legenda rocka i bluesa. Przegrał ciężką walkę z rakiem płuc. Pamiętamy go z coverów i kilku przebojów, chociażby: „You Are So Beautiful” oraz „When the Night Comes”. Charyzma, specyficzne ruchy na scenie i głos o mocnej chrypce. Oto, czym się wyróżniał.
Nowości

Dildo Baggins częstuje "Kabaczkami" z gorzką nostalgią, słodkim romantyzmem, kwaśnym niepokojem i dodatkiem Swiernalisa! - Muzyczne Style
Dildo Baggins i jego gość Swiernalis to oryginalni artyści. Śpiewają, że nie rozumieją nas z całego serca. Co mają do takich słów tytułowe kabaczki, które „podano” 12 września (dzień urodzin Swiernalisa) do muzycznego stołu? Jak „urosły”? Skąd pomysł na taki tytuł singla?

Młoda IGA burzy wielkie ściany... społecznej presji! - Muzyczne Style
Nowy singiel Igi to prawdziwa manifestacja odwagi i wolności w świecie, który często narzuca nam standardy i ramy. Młoda Artystka w swojej twórczości odważnie wypowiada się na temat presji bycia kimś, kim nie jesteśmy, i przekonuje nas w stylu pop, że prawdziwe szczęście tkwi w byciu sobą! Od 22 września śpiewa zatem "Mogłabym być"...

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje
W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Test rumuńskiego "dżipa" na polskich wybojach. DACIA DUSTER ECO-G 100 w wersji Extreme! - Nowinki motoryzacyjne
Przed Wami recenzja poświęcona modelowi samochodu, który na przestrzeni lat niewątpliwie odniósł spory sukces i to nie tylko na polskim rynku. Jestem poniekąd fanem marki Dacia, ale jeśli chodzi o Dustera – bo o nim będzie mowa – to można powiedzieć, że jestem już wręcz zdecydowanie jego wielbicielem! Oczywiście, jest wiele lepszych czy ładniejszych aut, ale w kategorii cena – jakość, albo jak to mawia mój znajomy z Warszawy: „price performance”, naprawdę trudno znaleźć coś lepszego. Zwłaszcza w kategorii cenowej do ok. 100 000 zł.

Pierwszy DJENT-FEST w Warszawie. Będzie metalowo i progresywnie! - Festiwale muzyczne
Warszawski Potok to lokal, w którym orzeźwiające napoje leją się strumieniami. Ale jest coś jeszcze, co przyciąga ludzi w jego progi. To bowiem klub nazywany Domem Ludźmi Rocka. A skoro tak, to należy spodziewać się w nim licznych koncertów, rockotek i innych muzycznych eventów w jakże przyjaznej atmosferze. Jednym z takich wydarzeń będzie DJENT-FEST, a więc pierwsza edycja festiwalu skupionego na nowoczesnych progowo-metalowych brzmieniach. 30 września o godzinie 20.00 na scenę będą po kolei wchodzić trzy kapele grające nisko i spod znaku zakazanego słowa na „D”!

"Psychotherapy" – Trippin'dog płytą po głowie uderza! - Recenzje płyt
Dwa lata temu, w marcu przez internetowe wrota Altao.pl przeszedł Trippin’dog na czele z Piotrem „Tymą” Tymonem – basistą i człowiekiem od przemyślanych tekstów. Jego bardzo autorski projekt, zrodził się w Gdańsku. Już minialbum pokazał, że taka niszowa muzyka, pełna psychodelicznych brzmień i tematyki zagłębionej w ludzkiej egzystencji, ma sens! Długogrająca, fizyczna płyta pt.„Psychotherapy” gryzie równie mocno, zostawiając na ciele i duszy wyraźne ślady. W trakcie jej słuchania, można przeobrazić się w Jokera, który wyrywa sobie włosy, ale jednocześnie nie zdejmuje słuchawek z uszu. Może ma nadzieję na wyleczenie?
Artykuły z tej samej kategorii

"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne
Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.

WODECKI TWIST Letnie OCZAROWANIE rusza w Polskę! Jaka jest jego idea? - Festiwale muzyczne
13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa WODECKI TWIST / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. W dziewięciu największych polskich amfiteatrach wystąpią: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski.

Pierwszy Festiwal Klezmerski w Krakowie! - Festiwale muzyczne
Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz organizuje Pierwszy Festiwal Klezmerski. Odbędzie się on na krakowskim Kazimierzu – kolebce kultury żydowskiej i potrwa od 18 do 27 sierpnia 2023 roku. Program wydarzenia prezentuje się iście królewsko. Tym bardziej cieszymy się, że festiwal ten objęliśmy naszym patronatem medialnym.

Eurowizja Junior 2018: Wygrywa Roksana Węgiel i jej piosenka pt. "Anyone I Want To Be"! - Festiwale muzyczne
25 listopada 2018 roku to ważna data w historii polskiej muzyki. Roksana Węgiel – 13-letnia reprezentantka naszego kraju zwyciężyła wtedy 16. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku! Jej piosenka „Anyone I Want To Be” zaśpiewana po polski i angielsku spodobała się jury i jeszcze bardziej widzom, którzy przyznali jej 215 punktów. Zgodnie z przysłowiem ostatni będą pierwszymi, występująca z 20 numerem startowym Roksana zdeklasowała konkurencję. Utwór wpadł w ucho, a sama prezentacja na scenie przyciągała wzrok. Młoda piosenkarka pojawiła się w białej sukni, nie zabrakło też efektownych szarf i barwnych wizualizacji. Towarzyszyły jej trzy tancerki i dwie chórzystki. Do tej pory najlepszym wynikiem Polski w takim konkursie było 8. miejsce Alicji Regi w 2017 roku. Zobaczymy jak dalej potoczy się kariera Roksany, która ma za sobą również wygraną w pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”.

Eurowizja – symbol kiczu czy święto piosenki? - Festiwale muzyczne
Jak ten czas leci. Już 59. Konkurs Piosenki Eurowizji za nami. Miliony Polaków zasiadło w sobotę 10 maja, by w finale kibicować naszym Słowiankom z Cleo na czele. Nie pomogły ludowe stroje, afirmacja seksapilu zgrabnych tancerek, tarka ani ponętny warkocz i „czarny głos” wokalistki. Zwyciężyła tolerancja i inność. Kiełbasa wyborcza nie ominęła nawet europejskiego święta …
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.601