O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Eliminacje do brytyjskiego festiwalu Bloodstock w Poznaniu i Łodzi! - Festiwale muzyczne

To jest dopiero info! Po kilku latach krajowe eliminacje do najważniejszego, kultowego, legendarnego festiwalu metalowego open air na Wyspach Brytyjskich dotrą do Polski, a konkretniej do Poznania oraz Łodzi. Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji, w pobliżu angielskiego Derby.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (44605 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
311
Czas czytania:
347 min.
Autor:
admin (44605 pkt)
Dodano:
201 dni temu

Data dodania:
2024-01-08 18:53:04

Zasady nie są skomplikowane. Najpierw odbędzie się 12 koncertów konkursowych, które wyłonią 12 półfinalistów. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji wyznaczony czas na zaprezentowanie własnego repertuaru. Niezależne zespoły oceniać będzie specjalne jury oraz zgromadzona publiczność. Bandy, które przejdą te półfinały, spotkają się w wielkim finale, gdzie laureat otrzyma możliwość występu na kolejnej edycji Bloodstock Festival.

 

Festiwal Bloodstock w Poznaniu!

 

Oficjalny plakat eliminacji w Poznaniu (materiały prasowe)

 

Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły w tym roku także do Poznania. Jeden z koncertów konkursowych serii Bloodstock Metal 2 The Masses odbędzie się 16 lutego 2024 (piątek) w klubie Pod Minogą. O awans powalczą cztery zespoły, a zaproszonym gościem będzie modern metalowa sensacja ostatnich lat: Pale Path.

 

O tej formacji można powiedzieć, że na polską scenę nu metal weszła razem z drzwiami. Pale Path istnieje od zaledwie czterech lat, a już ma na koncie nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii „Rock i ostre brzmienie”, czyli utwór „Enemy”, promowany jako singiel pod tym samym tytułem. Zespół swój własny styl nowoczesnego, metalowego grania określa jako mieszankę wpływów djent, metalcore i deathcore. Cechą wiążącą w całość tak wybuchowy koktajl jest energia, z którą warszawscy muzycy prezentują na scenie swe metalowo-melodyjne kompozycje.

 

Zanim jednak gość wieczoru pojawi się na scenie klubu Pod Minogą, będzie tam rozgrywać się prawdziwa batalia lokalnych formacji. Ostateczną stawką jest wyjazd na festiwal Bloodstock do Anglii. – Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy do eliminacji wszystkie zainteresowane zespoły. Jedynym warunkiem jest niezależność, czyli brak podpisanego kontraktu płytowego. Koncerty wyłaniające poszczególnych kandydatów toczą się od grudnia, ale równolegle wciąż przyjmujemy nowe zgłoszenia. Czekamy na nie do maja – wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskich eliminacji festiwalu Bloodstock Metal 2 The Masses.

 

Kto zatem, spośród już zgłoszonych kapel, zaprezentuje się poznańskiej publiczności?

 

Heresy Denied to przedstawiciel tutejszej sceny deathcore. Swoją odmianę jadowitego death metalu z elementami nowej fali metalcore’a i djentu grają już od 2011 roku, porównując się do tak znaczących formacji jak Lorna Shore czy Thy Art Is Murder.

 

Non Ame to zespół określający swój styl jako heavy metal bez granic. W dźwiękach tej formacji słyszalne jest zamiłowanie do klasycznej melodyki, generowanej przez wielogłosowe wokale oraz instrument klawiszowy.

 

Trylion obchodzi właśnie swoje dziesięciolecie. Ich muzyka, o niezwykle gęstej fakturze, oprócz metalu z rozmaitymi domieszkami stylistycznymi zawiera także mnóstwo elektroniki. Zasadniczą cechą ich progresywno-metalowego grania jest kontrastowość, od łagodnej melodii do ekstremalnie ostrych riffów w stylu Meshuggah.

 

Violent Answer w nowoczesnym stylu łączy hardcore z metalem, określając graną przez siebie mieszankę jako nu-hardcore. Istnieją od trzech lat i oprócz wielu koncertów mają jak dotąd na koncie dwie samodzielnie wydane EP-ki.

 

Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji legendarnego festiwalu open air w pobliżu angielskiego Derby. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego że w Poznaniu, odbywać się będą jeszcze na scenach klubów w Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wszędzie pojawią się zaproszeni goście specjalni, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Po każdym występie wyłoniony będzie jeden zespół: zwycięski skład kapel spotka się 1 czerwca na scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tam, podczas krajowego finału, wybrany będzie polski reprezentant na Bloodstock 2024.

 

Festiwal Bloodstock znów zawita do Łodzi!

 

Oficjalny plakat eliminacji w Łodzi (materiały prasowe)

 

Jak w roku ubiegłym, także i tym razem Łódź stanie się jednym z przystanków eliminacji do kultowego, brytyjskiego festiwalu Bloodstock. Koncert odbędzie się w sobotę 17.02.2024 w klubie Wooltura, a w roli zaproszonej gwiazdy wystąpi też jedno z nu-metalowych objawień ostatnich lat, czyli wspomniany już zespół Pale Path.

 

Ta warszawska formacja zrobiła już furorę w muzycznym światku po wydaniu singla „Enemy”. Wyprodukowany do utworu teledysk zdobył prestiżową nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski wideoklip w kategorii „Rock i ostre brzmienie”. Pale Path uznawane jest za jedną z polskich nadziei w gatunku metalcore: sam zespół określa własny styl jako mieszankę różnych wpływów, w tym djent i deathcore. Na scenie zamieniają się w prawdziwą petardę!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

https://www.facebook.com/PalePathOfficial

 

Zanim jednak gość specjalny pojawi się na scenie Wooltury, toczyć się tam będzie prawdziwy bój zespołów kandydujących do występu w krajowym finale Bloodstock. – Zasady są takie, że w każdym mieście wybieramy jedną załogę. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji oraz rywalizacji półfinałowej spotkają się 1 czerwca na ostatnim etapie w chorzowskiej Leśniczówce. Po przesłuchaniu zakwalifikowanych zespołów wybierzemy polskiego reprezentanta na festiwal Bloodstock Open Air 2024 – wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskiego cyklu eliminacji Bloodstock Music 2 The Masses.

 

Jakie zespoły stoczą na łódzkiej scenie walkę o wyjazd do Anglii?

 

Pochodzący z Oświęcimia Awakeness to przedstawiciel krajowego deathcore. Ich muzyka zawiera całe mnóstwo energii.

 

Poznańskie Ienai to pięcioosobowy skład prezentujący mieszankę wpływów muzycznych (od spokojnego rocka to core’owej agresji), podaną w ostrym, nu-metalowym sosie.

 

O pochodzącym z Płocka deathcore’owym Prey of Monsoon także słychać coraz głośniej. Ich dystopijna muzyka zawiera, prócz metalowej agresji, wiele monumentalnych fragmentów o wręcz progresywnym charakterze.

 

Wreszcie pochodzący z Krakowa Sewer Dwellers prezentuje świeże spojrzenie na deathcore, mieszając w swej stylistyce elementy death metalu i wątków muzyki symfonicznej.

 

Kto awansuje dalej? O tym przekonamy się podczas koncertu w Woolturze. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego że w Łodzi, odbywać się będą jeszcze na scenach klubów w Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wszędzie pojawią się zaproszeni goście specjalni, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Koncert finałowy w Leśniczówce (1.06) zapowiada się bardzo ciekawie, bo tam oprócz załóg ubiegających się o prawo wyjazdu na Bloodstock pojawią się wysoko cenione gwiazdy zagraniczne.

 

Sam powstały w 2005 roku angielski festiwal uznawany jest za najważniejsze wydarzenie plenerowe z ostrą muzyką rockową w całej Wielkiej Brytanii – i jeden z największych festiwali muzycznych w całej Europie. W roku 2024 na scenie Bloodstock wystąpią takie gwiazdy, jak m.in. Architects, Opeth, Amon Amarth, Carcass czy Deicide.

 

Koncerty odbędą się:

16.02.2023 - POZNAŃ, Klub Pod Minogą wydarzenie FB | bilety

17.02.2023 - ŁÓDŹ, Wooltura wydarzenie na FB | bilety

 

Prawdziwie gwiazdorską obsadę będzie miał ten finał krajowych eliminacji festiwalu Bloodstock. Najważniejszym gościem koncertu w chorzowskiej Leśniczówce będzie bowiem legendarny MASTER – jeden z prekursorów gatunku zwanego death metalem. Towarzyszyć mu będzie pokaźne grono nie mniej szanowanych zespołów.

 

Już sam występ MASTER powinien być ogromnym magnesem dla polskiej publiczności metalowej, ale klasykom gatunku towarzyszyć będą takie tuzy jak słowacki DOOMAS, śląscy weterani z DRAGON, folk metalowcy z krakowskiego LYRRE, solowy projekt UKĆ wszechstronnego perkusisty Icanraza, angielskie, power/thrashowe ELIMINATION, post-black metalowa ZGROZA czy obiecujący, black/deathowy kwintet z włoskiego Palermo – SIRRUSH.

 

Szefem konkursowego jury będzie w Chorzowie słynny Tony „Demolition Man” Dolan, frontman kultowego Venom Inc.

 


Uwaga! Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły na początku marca także do Katowic, Skarżyska-Kamiennej oraz Wrocławia.

 

Podczas eliminacji wystąpili:

KATOWICE: Cry Of The Nile (death), Khrognar (deathcore), Mercurius (progressive), Narrenturm (experimental)
SKARŻYSKO-KAMIENNA: Kingdom of Rock (heavy), SARS (groove), Synapsa (deathcore)
WROCŁAW: Datura (post), Methopia (alternative), Misscore (rock), Netherless (metalcore),

 

*Informacja prasowa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Eliminacje do brytyjskiego festiwalu Bloodstock w Poznaniu i Łodzi!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Polecamy podobne artykuły

Finał polskich eliminacji do festiwalu BLOODSTOCK (UK)! - Festiwale muzyczne

W najbliższy weekend w Chorzowie odbędzie się finał polskich eliminacji do brytyjskiego festiwalu Bloodstock. Poznaliśmy rozpiskę godzinową oraz skład jury! I wiemy, że gwiazdą wydarzenia będzie legendarny MASTER!

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

Przystanek Woodstock – wolność i muzyka na pierwszym miejscu! - Festiwale muzyczne

To festiwal, który w kręgach obecnie rządzącej opcji politycznej ma wielu wrogów. Niedawno zakończyła się jego, wyjątkowo zorganizowana w połowie lipca (ze względu na Światowe Dni Młodzieży), 22. edycja. Czy Przystanek Woodstock to faktycznie samo zło? A pan Jurek Owsiak to negatywny wzorzec dla dzisiejszej młodzieży?

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne

Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

Teraz czytane artykuły

Eliminacje do brytyjskiego festiwalu Bloodstock w Poznaniu i Łodzi! - Festiwale muzyczne

To jest dopiero info! Po kilku latach krajowe eliminacje do najważniejszego, kultowego, legendarnego festiwalu metalowego open air na Wyspach Brytyjskich dotrą do Polski, a konkretniej do Poznania oraz Łodzi. Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji, w pobliżu angielskiego Derby.

 -

Odwiedzin: 1324

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Diuna: Część druga" – Woda życia, religia zniszczenia - Recenzje filmów

„Mając władzę nad przyprawą, masz władzę na wszystkimi” – zniekształcony, brzmiący złowieszczo głos oznajmia takową prawdę na tle czarnego tła, a mi już po całym ciele „przebiegają mrówki”. Jestem wręcz obezwładniony, zahipnotyzowany. A przecież to nawet nie pierwsza scena. Później jest jeszcze lepiej/gorzej. Jakie tam później, tak jest przez 80% seansu, niemal do napisów końcowych. Oni (czyt. krytycy mający zaszczyt uczestniczyć w pokazie prasowym) nie kłamali. „Diuna: Część druga” to film monumentalny (kto napisze fatalny, ten niechaj zostanie strawiony przez czerwia). Atakujący wszystkie zmysły. Piękny. Na poziomie audiowizualnym rzecz jasna, bo z warstwą scenariuszową bywa różnie… Są jednak aktorzy, którzy windują tę opowieść do granic kosmosu.

Ameryka bez upiększeń, czyli świat mistrza pióra – Cormaca McCarthy’ego! - Autorzy/pisarze

13 czerwca roku 2023. To smutna data dla literatury. W wieku 89 lat zmarł bowiem pisarz, który „zmienił jej bieg”. Któż jak nie on przez kilkadziesiąt lat tak mocno eksplorował potęgę słowa (szef wydawnictwa Penguin Random House miał rację!). Laureat Pulitzera za znakomitą, postapokaliptyczną „Drogę”, który w swoich książkach (a nie stworzył ich wiele) przyglądał się grozie istnienia, upadkowi cywilizacji, ludzkim instynktom, temu co siedzi w głowie. Mimo pesymistycznej aury, Amerykanin Cormac McCarthy tworzył powieści, które się chłonęło, choć większość bohaterów miała w nich pod górkę.

 -

Odwiedzin: 2108

Autor: adminTradycje

Racibórz sercem Euroregionu - Tradycje

Położenie Raciborza blisko Republiki Czeskiej naturalnie generuje działania służące sąsiedzkiej współpracy. Działania te począwszy od lat 90-tych przybierały na sile, dzisiaj rozwiązania wypracowane na przestrzeni lat są dumą Raciborza, a korzyści płynące z polsko-czeskiej współpracy chwalą sobie szkoły, instytucje gospodarcze, kulturalne i miejski magistrat.

 -

Odwiedzin: 27979

Autor: PaMElektronika

Komentarze: 2

Syntezatory – Historia tworzenia muzyki elektronicznej - Elektronika

Czy zastanawialiście się, jak tworzy się muzykę? To proste – wystarczy kawałek kartki w pięciolinię, a dodatkowo przyda się jakiś instrument, aby sobie wysłuchać kompozycji. W dzisiejszych cyfrowych czasach to za mało. Wszystkich zainteresowanych tematem komponowania, czy potocznie tworzenia muzyki elektronicznej zapraszam na mały przewodnik, a być może w przyszłości kurs o tworzeniu utworów muzycznych. Zapraszam....

Nowości

"Piosenki dla dzieci. Część 1" – Jak Ciocia Aga śpiewem przytula - Recenzje płyt

Do rodziców: pamiętacie, gdy Majka Jeżowska zachęcała Was do wspólnej zabawy swoimi piosenkami? Zapewne tak! Do dzieci: chcecie poczuć się jak Wasi kilkuletni wówczas rodzice? Wreszcie na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album, który w pełni na to pozwala. Łączy pokolenia. O wartościach ważnych opowiada i do tańca zaprasza. Ma taki zwykły tytuł, ale jednocześnie roztacza tak niezwykłą aurę. W czym zasługa autorki tekstów i wokalistki – Agnieszki Sadowskiej. Jako Ciocia Aga jest godną następczynią wspomnianej Majki Jeżowskiej. Jej „Piosenki dla dzieci” to płyta melodyjna, która sprawia, że zawsze świeci słońce.

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 2987

Autor: pjFestiwale muzyczne

Komentarze: 2

"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne

Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.

Pierwszy Festiwal Klezmerski w Krakowie! - Festiwale muzyczne

Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz organizuje Pierwszy Festiwal Klezmerski. Odbędzie się on na krakowskim Kazimierzu – kolebce kultury żydowskiej i potrwa od 18 do 27 sierpnia 2023 roku. Program wydarzenia prezentuje się iście królewsko. Tym bardziej cieszymy się, że festiwal ten objęliśmy naszym patronatem medialnym.

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne

Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

WODECKI TWIST Letnie OCZAROWANIE rusza w Polskę! Jaka jest jego idea? - Festiwale muzyczne

13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa WODECKI TWIST / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. W dziewięciu największych polskich amfiteatrach wystąpią: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski.

Altao.pl jednym z patronów medialnych NoxFest 2 – głośnej i kameralnej imprezy dla metalowców! - Festiwale muzyczne

17 lutego 2023 roku w Opolu zabrzmi muzyka tak ostra, tak nieokiełznana, powodująca burzę w głowie, że nic tylko… brać nogi za pas? O nic z tego! Każdy fan metalu w różnych jego odsłonach będzie wniebowzięty, wróć… wpiekłowzięty, gdy przekroczy progi opolskiego klubu. Najpierw jednak ujrzy na mrocznym plakacie autorstwa Diany Sawickiej logo naszego portalu, przyklaskując, że i taka pasja, jak słuchanie cięższych dźwięków gitar i rozkrzyczanych, zachrypniętych wokali, jest warta odnotowania. Zapraszamy więc do Wyjścia Awaryjnego (bez szans na ucieczkę, na żywca).

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.549

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję