O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Eliminacje do brytyjskiego festiwalu Bloodstock w Poznaniu i Łodzi! - Festiwale muzyczne

To jest dopiero info! Po kilku latach krajowe eliminacje do najważniejszego, kultowego, legendarnego festiwalu metalowego open air na Wyspach Brytyjskich dotrą do Polski, a konkretniej do Poznania oraz Łodzi. Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji, w pobliżu angielskiego Derby.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41896 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
243
Czas czytania:
278 min.
Autor:
admin (41896 pkt)
Dodano:
112 dni temu

Data dodania:
2024-01-08 18:53:04

Zasady nie są skomplikowane. Najpierw odbędzie się 12 koncertów konkursowych, które wyłonią 12 półfinalistów. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji wyznaczony czas na zaprezentowanie własnego repertuaru. Niezależne zespoły oceniać będzie specjalne jury oraz zgromadzona publiczność. Bandy, które przejdą te półfinały, spotkają się w wielkim finale, gdzie laureat otrzyma możliwość występu na kolejnej edycji Bloodstock Festival.

 

Festiwal Bloodstock w Poznaniu!

 

Oficjalny plakat eliminacji w Poznaniu (materiały prasowe)

 

Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły w tym roku także do Poznania. Jeden z koncertów konkursowych serii Bloodstock Metal 2 The Masses odbędzie się 16 lutego 2024 (piątek) w klubie Pod Minogą. O awans powalczą cztery zespoły, a zaproszonym gościem będzie modern metalowa sensacja ostatnich lat: Pale Path.

 

O tej formacji można powiedzieć, że na polską scenę nu metal weszła razem z drzwiami. Pale Path istnieje od zaledwie czterech lat, a już ma na koncie nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii „Rock i ostre brzmienie”, czyli utwór „Enemy”, promowany jako singiel pod tym samym tytułem. Zespół swój własny styl nowoczesnego, metalowego grania określa jako mieszankę wpływów djent, metalcore i deathcore. Cechą wiążącą w całość tak wybuchowy koktajl jest energia, z którą warszawscy muzycy prezentują na scenie swe metalowo-melodyjne kompozycje.

 

Zanim jednak gość wieczoru pojawi się na scenie klubu Pod Minogą, będzie tam rozgrywać się prawdziwa batalia lokalnych formacji. Ostateczną stawką jest wyjazd na festiwal Bloodstock do Anglii. – Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy do eliminacji wszystkie zainteresowane zespoły. Jedynym warunkiem jest niezależność, czyli brak podpisanego kontraktu płytowego. Koncerty wyłaniające poszczególnych kandydatów toczą się od grudnia, ale równolegle wciąż przyjmujemy nowe zgłoszenia. Czekamy na nie do maja – wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskich eliminacji festiwalu Bloodstock Metal 2 The Masses.

 

Kto zatem, spośród już zgłoszonych kapel, zaprezentuje się poznańskiej publiczności?

 

Heresy Denied to przedstawiciel tutejszej sceny deathcore. Swoją odmianę jadowitego death metalu z elementami nowej fali metalcore’a i djentu grają już od 2011 roku, porównując się do tak znaczących formacji jak Lorna Shore czy Thy Art Is Murder.

 

Non Ame to zespół określający swój styl jako heavy metal bez granic. W dźwiękach tej formacji słyszalne jest zamiłowanie do klasycznej melodyki, generowanej przez wielogłosowe wokale oraz instrument klawiszowy.

 

Trylion obchodzi właśnie swoje dziesięciolecie. Ich muzyka, o niezwykle gęstej fakturze, oprócz metalu z rozmaitymi domieszkami stylistycznymi zawiera także mnóstwo elektroniki. Zasadniczą cechą ich progresywno-metalowego grania jest kontrastowość, od łagodnej melodii do ekstremalnie ostrych riffów w stylu Meshuggah.

 

Violent Answer w nowoczesnym stylu łączy hardcore z metalem, określając graną przez siebie mieszankę jako nu-hardcore. Istnieją od trzech lat i oprócz wielu koncertów mają jak dotąd na koncie dwie samodzielnie wydane EP-ki.

 

Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji legendarnego festiwalu open air w pobliżu angielskiego Derby. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego że w Poznaniu, odbywać się będą jeszcze na scenach klubów w Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wszędzie pojawią się zaproszeni goście specjalni, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Po każdym występie wyłoniony będzie jeden zespół: zwycięski skład kapel spotka się 1 czerwca na scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tam, podczas krajowego finału, wybrany będzie polski reprezentant na Bloodstock 2024.

 

Festiwal Bloodstock znów zawita do Łodzi!

 

Oficjalny plakat eliminacji w Łodzi (materiały prasowe)

 

Jak w roku ubiegłym, także i tym razem Łódź stanie się jednym z przystanków eliminacji do kultowego, brytyjskiego festiwalu Bloodstock. Koncert odbędzie się w sobotę 17.02.2024 w klubie Wooltura, a w roli zaproszonej gwiazdy wystąpi też jedno z nu-metalowych objawień ostatnich lat, czyli wspomniany już zespół Pale Path.

 

Ta warszawska formacja zrobiła już furorę w muzycznym światku po wydaniu singla „Enemy”. Wyprodukowany do utworu teledysk zdobył prestiżową nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski wideoklip w kategorii „Rock i ostre brzmienie”. Pale Path uznawane jest za jedną z polskich nadziei w gatunku metalcore: sam zespół określa własny styl jako mieszankę różnych wpływów, w tym djent i deathcore. Na scenie zamieniają się w prawdziwą petardę!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

https://www.facebook.com/PalePathOfficial

 

Zanim jednak gość specjalny pojawi się na scenie Wooltury, toczyć się tam będzie prawdziwy bój zespołów kandydujących do występu w krajowym finale Bloodstock. – Zasady są takie, że w każdym mieście wybieramy jedną załogę. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji oraz rywalizacji półfinałowej spotkają się 1 czerwca na ostatnim etapie w chorzowskiej Leśniczówce. Po przesłuchaniu zakwalifikowanych zespołów wybierzemy polskiego reprezentanta na festiwal Bloodstock Open Air 2024 – wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskiego cyklu eliminacji Bloodstock Music 2 The Masses.

 

Jakie zespoły stoczą na łódzkiej scenie walkę o wyjazd do Anglii?

 

Pochodzący z Oświęcimia Awakeness to przedstawiciel krajowego deathcore. Ich muzyka zawiera całe mnóstwo energii.

 

Poznańskie Ienai to pięcioosobowy skład prezentujący mieszankę wpływów muzycznych (od spokojnego rocka to core’owej agresji), podaną w ostrym, nu-metalowym sosie.

 

O pochodzącym z Płocka deathcore’owym Prey of Monsoon także słychać coraz głośniej. Ich dystopijna muzyka zawiera, prócz metalowej agresji, wiele monumentalnych fragmentów o wręcz progresywnym charakterze.

 

Wreszcie pochodzący z Krakowa Sewer Dwellers prezentuje świeże spojrzenie na deathcore, mieszając w swej stylistyce elementy death metalu i wątków muzyki symfonicznej.

 

Kto awansuje dalej? O tym przekonamy się podczas koncertu w Woolturze. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego że w Łodzi, odbywać się będą jeszcze na scenach klubów w Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wszędzie pojawią się zaproszeni goście specjalni, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Koncert finałowy w Leśniczówce (1.06) zapowiada się bardzo ciekawie, bo tam oprócz załóg ubiegających się o prawo wyjazdu na Bloodstock pojawią się wysoko cenione gwiazdy zagraniczne.

 

Sam powstały w 2005 roku angielski festiwal uznawany jest za najważniejsze wydarzenie plenerowe z ostrą muzyką rockową w całej Wielkiej Brytanii – i jeden z największych festiwali muzycznych w całej Europie. W roku 2024 na scenie Bloodstock wystąpią takie gwiazdy, jak m.in. Architects, Opeth, Amon Amarth, Carcass czy Deicide.

 

Koncerty odbędą się:

16.02.2023 - POZNAŃ, Klub Pod Minogą wydarzenie FB | bilety

17.02.2023 - ŁÓDŹ, Wooltura wydarzenie na FB | bilety

 

Prawdziwie gwiazdorską obsadę będzie miał ten finał krajowych eliminacji festiwalu Bloodstock. Najważniejszym gościem koncertu w chorzowskiej Leśniczówce będzie bowiem legendarny MASTER – jeden z prekursorów gatunku zwanego death metalem. Towarzyszyć mu będzie pokaźne grono nie mniej szanowanych zespołów.

 

Już sam występ MASTER powinien być ogromnym magnesem dla polskiej publiczności metalowej, ale klasykom gatunku towarzyszyć będą takie tuzy jak słowacki DOOMAS, śląscy weterani z DRAGON, folk metalowcy z krakowskiego LYRRE, solowy projekt UKĆ wszechstronnego perkusisty Icanraza, angielskie, power/thrashowe ELIMINATION, post-black metalowa ZGROZA czy obiecujący, black/deathowy kwintet z włoskiego Palermo – SIRRUSH.

 

Szefem konkursowego jury będzie w Chorzowie słynny Tony „Demolition Man” Dolan, frontman kultowego Venom Inc.

 


Uwaga! Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły na początku marca także do Katowic, Skarżyska-Kamiennej oraz Wrocławia.

 

Podczas eliminacji wystąpili:

KATOWICE: Cry Of The Nile (death), Khrognar (deathcore), Mercurius (progressive), Narrenturm (experimental)
SKARŻYSKO-KAMIENNA: Kingdom of Rock (heavy), SARS (groove), Synapsa (deathcore)
WROCŁAW: Datura (post), Methopia (alternative), Misscore (rock), Netherless (metalcore),

 

*Informacja prasowa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Eliminacje do brytyjskiego festiwalu Bloodstock w Poznaniu i Łodzi!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

 -

Odwiedzin: 64

Autor: adminKultura

Majówka 2024 – ciekawe imprezy i wydarzenia w wybranych miastach - Kultura

Długi majowy weekend w roku 2024 jest wyjątkowy. Dla niektórych zaczął się już bowiem już 27 kwietnia. Nic dziwnego. Skoro 1 maja wypada w środę, a pogoda dopisuje, to należy sobie wydłużyć tak fantastyczny czas. A co wtedy robić? Wybraliśmy siedem miast w Polsce, które nie pozwolą się nudzić, zarówno swoim mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Jakie wydarzenia, koncerty i inne atrakcje zostały tam przygotowane w pierwszych dniach maja? Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Toruń zapraszają! Głownie muzycznie i patriotycznie!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 176

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Polecamy podobne artykuły

Przystanek Woodstock – wolność i muzyka na pierwszym miejscu! - Festiwale muzyczne

To festiwal, który w kręgach obecnie rządzącej opcji politycznej ma wielu wrogów. Niedawno zakończyła się jego, wyjątkowo zorganizowana w połowie lipca (ze względu na Światowe Dni Młodzieży), 22. edycja. Czy Przystanek Woodstock to faktycznie samo zło? A pan Jurek Owsiak to negatywny wzorzec dla dzisiejszej młodzieży?

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne

Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

Teraz czytane artykuły

Eliminacje do brytyjskiego festiwalu Bloodstock w Poznaniu i Łodzi! - Festiwale muzyczne

To jest dopiero info! Po kilku latach krajowe eliminacje do najważniejszego, kultowego, legendarnego festiwalu metalowego open air na Wyspach Brytyjskich dotrą do Polski, a konkretniej do Poznania oraz Łodzi. Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji, w pobliżu angielskiego Derby.

 -

Odwiedzin: 2848

Autor: pjLudzie kina

Rutger Hauer – pożegnanie charyzmatycznego Holendra - Ludzie kina

„Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki szturmowe w ogniu sunące nieopodal ramion Oriona. Oglądałem promieniowanie skrzące się w ciemnościach blisko wrót Tannhausera. Wszystkie te chwile zostaną stracone w czasie jak łzy w deszczu. Pora umierać” – tym improwizowanym monologiem Holender Rutger Hauer zapisał się złotymi zgłoskami w historii kina, a rola replikanta Roya Batty’ygo w „Łowcy androidów” przyniosła mu nieśmiertelność. Ale to nie jego jedyna charakterystyczna kreacja, jaką stworzył. W niemal co drugiej, nawet przeciętnej produkcji klasy B, świecił blaskiem Oriona. Niestety, w środę 24 lipca media obiegła smutna informacja o śmierci 75-letniego aktora. Podsumujmy 50 lat jego pracy w zawodzie.

 -

Odwiedzin: 5208

Autor: pjLudzie kina

Czarodziej Peter Jackson - Ludzie kina

Ponad 50 lat temu, daleko na końcu świata, za górami, morzami i lasami, w małej mieścinie w Nowej Zelandii urodził się chłopczyk. Nadano mu imię Peter. Nikt wówczas nie wywróżył, że będzie spełniał filmowe marzenia. Dziś jest niczym Piotruś Pan. Sprawia radość innym - dzieciom i dorosłym.

"Kroczący wśród cieni" – Na granicy szaleństwa - Recenzje filmów

Oglądając pierwsze zwiastuny filmu „Krocząc wśród cieni” miałem nadzieję na sprawnie zrealizowany thriller z elementami akcji. Ponadto nazwisko reżysera (Scott Frank – twórca „Świadka bez pamięci”, a do tego uzdolniony scenarzysta – „Wolverine”, „Raport mniejszości”) oraz obecność Liama Neesona, dodatkowo zaostrzyły mi apetyt na recenzowaną produkcję. Miałem dość wysokie wymagania, które zostały zaspokojone nawet z nadmiarem.

 -

Odwiedzin: 5944

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" – Yoda byłby dumny! - Recenzje filmów

Po dziesięciu latach od premiery „Zemsty Sithów” ponownie udajemy się do odległej galaktyki. Siódmy epizod kultowej sagi to na szczęście inny film niż prequelowa trylogia Lucasa. Widać, że to produkcja zrealizowana przez fana dla fanów, z szacunkiem, klasą i pasją. Moc się przebudziła, a ten, kto nie wierzył, że tak się stanie, może odetchnąć z ulgą.

Nowości

 -

Odwiedzin: 64

Autor: adminKultura

Majówka 2024 – ciekawe imprezy i wydarzenia w wybranych miastach - Kultura

Długi majowy weekend w roku 2024 jest wyjątkowy. Dla niektórych zaczął się już bowiem już 27 kwietnia. Nic dziwnego. Skoro 1 maja wypada w środę, a pogoda dopisuje, to należy sobie wydłużyć tak fantastyczny czas. A co wtedy robić? Wybraliśmy siedem miast w Polsce, które nie pozwolą się nudzić, zarówno swoim mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Jakie wydarzenia, koncerty i inne atrakcje zostały tam przygotowane w pierwszych dniach maja? Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Toruń zapraszają! Głownie muzycznie i patriotycznie!

 -

Odwiedzin: 87

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 169

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 119

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 2832

Autor: pjFestiwale muzyczne

Komentarze: 2

"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne

Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.

Pierwszy Festiwal Klezmerski w Krakowie! - Festiwale muzyczne

Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz organizuje Pierwszy Festiwal Klezmerski. Odbędzie się on na krakowskim Kazimierzu – kolebce kultury żydowskiej i potrwa od 18 do 27 sierpnia 2023 roku. Program wydarzenia prezentuje się iście królewsko. Tym bardziej cieszymy się, że festiwal ten objęliśmy naszym patronatem medialnym.

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne

Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

Altao.pl jednym z patronów medialnych NoxFest 2 – głośnej i kameralnej imprezy dla metalowców! - Festiwale muzyczne

17 lutego 2023 roku w Opolu zabrzmi muzyka tak ostra, tak nieokiełznana, powodująca burzę w głowie, że nic tylko… brać nogi za pas? O nic z tego! Każdy fan metalu w różnych jego odsłonach będzie wniebowzięty, wróć… wpiekłowzięty, gdy przekroczy progi opolskiego klubu. Najpierw jednak ujrzy na mrocznym plakacie autorstwa Diany Sawickiej logo naszego portalu, przyklaskując, że i taka pasja, jak słuchanie cięższych dźwięków gitar i rozkrzyczanych, zachrypniętych wokali, jest warta odnotowania. Zapraszamy więc do Wyjścia Awaryjnego (bez szans na ucieczkę, na żywca).

WODECKI TWIST Letnie OCZAROWANIE rusza w Polskę! Jaka jest jego idea? - Festiwale muzyczne

13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa WODECKI TWIST / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. W dziewięciu największych polskich amfiteatrach wystąpią: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.543

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję