O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

George Michael – "Last Christmas"… - Zespoły i Artyści

Rok 2016 to „czarny żniwiarz”. Z jednej strony byliśmy bombardowani smutnymi informacjami o krwawych zamachach w Europie i krytycznej sytuacji w Syrii, z drugiej dowiadywaliśmy się o śmierci kochanych artystów, zarówno polskich (Andrzej Wajda, Marian Kociniak, Bohdan Smoleń), jak i zagranicznych. Świat pożegnał wielkie gwiazdy muzyki: Davida Bowiego, Leonarda Cohen i Prince’a. Do tego szacownego grona dołączył George Michael. Smutne to bardzo i dość przewrotne, że zmarł w święta Bożego Narodzenia.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (15006 pkt)
Ilość odwiedzin:
2 981
Czas czytania:
3 343 min.
Autor:
pj (15006 pkt)
Dodano:
2824 dni temu

Data dodania:
2016-12-26 18:08:39

Był ikoną. Zapamiętamy go jako piosenkarza, który sprzedał ponad 100 mln płyt. Jako muzyka, który napisał wiele przebojów. I choć prowadził dość kontrowersyjny tryb życia i od pewnego momentu nie krył się ze swoją orientacją seksualną, to najważniejsze, że był spełnionym tekściarzem i kompozytorem.

 

George Michael odszedł stanowczo za wcześnie. Miał 53 lata. O jego śmierci poinformował menadżer – Michael Lippman. Bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność serca. Brytyjski gwiazdor zmarł we własnej posiadłości w miejscowości Goring. Przypomnijmy, że w 2011 roku George musiał odwołać trasę koncertową z powodu silnego zapalenia płuc. Już wówczas jego życie było bardzo zagrożone. Przez ostatnie miesiące nie pokazywał się publicznie, ale jednocześnie pracował nad nowym albumem.

 

George Michael, a właściwie Georgios Kyriacos Panayiotou urodził się 25 czerwca 1963 roku w Finchley w północnym Londynie. Był synem rodowitej Angielki i greckiego emigranta. Początkowo dorastający bohater niniejszego artykułu chciał zostać pilotem samolotów pasażerskich. Niestety był leworęczny i jeszcze, jakby tego było mało, chorował na daltonizm. Wielkie plany wzięły w łeb. Na szczęście chłopak miał inną pasję – śpiewanie. I tym właśnie, mimo sprzeciwu ojca (dla niego syn był nieudacznikiem), postanowił się rozwijać. Początkowo zmywał naczynia w restauracji ojca oraz pracował jako bileter w kinie.

 

W roku 1975 zaczął uczęszczać do Bushey Meads Comprehensive School w mieście Herts. Tam poznał niejakiego Andrew’a Ridgeleya. Nie dość, że młodzieńcy bardzo się zaprzyjaźnili, to dodatkowo cztery lata później założyli zespół „The Executive”, który wkrótce (1981) przekształcił się w duet Wham!. W 1982 roku Andrew i Georgios z szerokim uśmiechem na ustach podpisali pierwszy kontrakt z wytwórnią Innervision. Co prawda debiutancki singiel pt. „Wham!Rap” nie zdobył sukcesu, ale już kolejny „Youn Guns (Go For It)” tak, dochodząc aż do 3 miejsca brytyjskiej listy przebojów. W ten oto sposób rozpoczęła się droga do sławy. Wham! stał się jednym z najbardziej lubianych, największych zespołów lat 80. XX wieku. Od tej pory niemal każdy nowy singiel okazywał się hitem. Od „Bad Boys” po „Club Tropicana”.

 

Lipiec 1983 rok to czas, kiedy światło dzienne ujrzał ich pierwszy album pt. „Fantastic”. Jak sama nazwa wskazywała, nie mógł stać się klapą. Bez problemu wskoczył na 1 miejsce list przebojów i długo go okupywał. Kolejna płyta „Make it big” to kolejny wielki triumf. To na niej znalazły się takie przeboje, jak „Freedom” i „Wake me up before you go-go”. Lecz hitem nad hitami stał się „Careless Whisper”, który muzyk zaśpiewał solo. 

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Rok 1984 to poza płytą „Make it big” także grudniowy, świąteczny singiel, czyli słynne i do dziś uwielbiane „Last Christmas”. Wkrótce panowie Michale i Ridgeley wyruszyli na światową trasę koncertową, grając m.in. w Japonii i Australii.

 

Ważnym miesiącem dla Wham! był luty roku 1985. Wtedy duet otrzymał nagrodę dla najlepszego zespołu brytyjskiego. Natomiast w marcu George’a uznano za najlepszego kompozytora na 30-leciu Ivor Norello Award. Artysta miał 21 lat i był najmłodszym w historii kompozytorem, któremu przyznano takowe wyróżnienie.

 

Wham! przetrwał do 1986 roku. Zespół wydał ostatni singiel pt. „The edge of heaven” oraz album studyjny pt. „Final” (w USA znany jako „Music from the edge of Haven”) i dał ostatni koncert na stadionie Wembley, którego na żywo słuchało 72 000 fanów! Panowie postanowili iść własnymi drogami, ale tylko Georgowi udało się osiągnąć olbrzymi sukces.

 

Zaczął mocnym uderzeniem. Najpierw zaśpiewał w duecie z Arethą Franklin hit pt. „I knew you were waiting for me” i z miejsca zdobył szczyt zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej listy przebjów. Aby błyszczeć, postanowił szokować. W odważnych scenach w teledysku „I want your sex” zastępował go dubler, a sam klip był puszczany w telewizji MTV dopiero po godzinie 22.00. Pojawiały się nowe single: „Faith” (tak była też nazwana solowa płyta) i „Father figure”. Wraz z solowym, obsypanym nagrodami albumem (14-milionowy nakład!; American Music Awards dla najlepsza płyty soul/R&B) kariera Michaela wzrosła do kosmicznych rozmiarów, a on sam wreszcie zerwał z wizerunkiem uśmiechniętego, grzecznego chłopca, jakim był postrzegany w czasach działalności Wham!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Następne albumy to ponowna zmiana image. Artysta staje się coraz bardziej dojrzały. Skórzana kurtka, kolczyk w kształcie krzyża i ciemne okulary – symbole, dzięki którymi był przez długie lata rozpoznawalny, powoli szły w odstawkę. Na początku lat 90. George zaczyna mieć pod górkę. 3 mln funtów kosztował go proces sądowy z wytwórnią Sony. Ale mimo problemów, wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Freddiego Mercurego. Wokalista skrócił włosy, zapuścił bródkę i wydał na świat nowe dziecko – stonowaną, różniącą się od wcześniejszych dokonań płytę pt. „Older” i niestety coraz bardziej wpadał w stany depresyjne. Nie dość, że stracił bliskiego przyjaciela, to w 1997 roku zmarła jego ukochana matka.

 

I wreszcie nadszedł rok 1998, kiedy artysta został przyłapany na uprawianie seksu w męskiej toalecie w Los Angeles w Will Rogers Memorial Park. Za ten czyn został skazany na prace społeczne. I wtedy pierwszy raz udzielił wywiadu, w którym przyznał się, że jest homoseksualistą. Wielu przeczuwało, że to będzie koniec jego kariery. Bardzo się jednak pomylili. Artysta nagrał świetną piosenkę pt. „Outside” i nie pozwolił na to, aby jego gwiazda zgasła. Co więcej, wkrótce zaprezentował dwupłytowy album „Ladies and Gentlemen” ze swoimi największymi przebojami i nowymi utworami („A moment with you” zadedykował policjantowi, który aresztował go w Los Angeles). Warto też wspomnieć o singlu „Freeek”, który fani usłyszeli w 2002 roku. Zaskakujący teledysk do tej piosenki kosztował 1 mln dolarów, a George kreował się w nim na superbohatera. Muzyk chciał zwrócić uwagę na współczesne reklamy, w których nie brakuje seksu.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Boże Narodzenie 2016 było jego ostatnim świętem. Odszedł kolejny wspaniały piosenkarz, idol, dla niektórych godny do tego, aby zastąpić w zespole Queen charyzmatycznego Freddiego Mercurego. Miliony ludzi zszokowała śmierć George’a. Z całego świata płyną kondolencje od fanów i innych gwiazd. Ból po jego śmierci z czasem minie, rana w sercach się zagoi, bowiem na zawsze pozostanie z nami jego melodyjna i niezapomniana muzyka!

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - George Michael – "Last Christmas"…

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Odeszli w 2016
2822 dni temu

Andrzej Wajda, Bohdan Smoleń, David Bowie, Leonard Cohen, Alan Rickman, Prince, Gene Wilder, Marian Kociniak, Chór Aleksandrowa, Bogusław Kaczyński, Andrzej Żuławski, ks. Jan Kaczkowski, Maria Czubaszek, Gene Wilder, Andrzej Kopiczyński, Carrie Fisher Co roku odchodzi wiele, ale 2016 zabrał wielkich.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora pj

 -

Odwiedzin: 80

Autor: pjKultura

"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura

15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.

Ciocia Aga – cały świat już o niej gada. Bo jej "Muzyka ma moc", otula jak koc - Muzyczne Style

Ciocia Aga, która od wielu miesięcy zdobywa polski rynek piosenki dziecięcej nie zwalnia tempa. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tej artystce, z zaciekawieniem zacząłem przyglądać się temu, co robi. Tak naprawdę każdy utwór z jej repertuaru wyznaczył pewną estetykę, która od razu nakreśliła jej miejsce w szeregu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Piosenka dziecięca to bardzo cienka granica pomiędzy pewnego rodzaju przaśnością, a dobrą piosenką, której nie powstydziłby się niejeden artysta. No, ale gdy zgłębiłem się w ten wyjątkowy projekt i usłyszałem jakie osoby stoją za sukcesem Cioci Agi, utwierdziłem się w prawdzie, że jesteśmy świadkami narodzin czegoś naprawdę ciekawego.

Ach te "Garbusy" i "Ogórki" – niemijająca pasja do starych i kultowych aut! - Ciekawostki motoryzacyjne

Maluchy, Syrenki, Polonezy i inne samochody, dzisiaj pachnące oparami retro, dawniej – w latach 90. – królowie i książęta szos. Czy całkiem zniknęły? O nie! Nadal można je spotkać, ale nie tyle na ulicach miast i miasteczek, co raczej na różnych zlotach dla miłośników motoryzacji. Do tej grupy należą też jakże popularne, jeszcze starsze, zabytkowe Garbusy i Ogórki. Co takiego mają w sobie te pojazdy, że ciągle są tak uwielbiane? Za odpowiedź na to pytanie wystarczą poniższe zdjęcia, z których bije magia starych aut marki Volkswagen. Ich wyjątkowość kryje się nie tylko w samym kształcie. One integrują pasjonatów – i tych najmłodszych, i najstarszych. Mają bowiem „duszę” i są traktowane niczym członkowie rodziny. O tym wiedzą np. uczestnicy zlotu odbywającego się nad Jeziorem Lubiechowskim na Kujawach.

 -

Odwiedzin: 455

Autor: pjIntrygujące

Komentarze: 1

Majestatyczny, choć smutny. Stary Dąb szypułkowy na Kujawach! - Intrygujące

W małej krainie Telążna Leśna stoi sobie na środku polany dąb wielki. Jak z baśni, czasy ostatnich królów pamiętający. Okazałe to drzewo, szypułkowym zwane. O gałęziach rozłożystych. W którym schronienie można znaleźć. Dlaczego zatem „smutne”?

 -

Odwiedzin: 226

Autor: pjKosmos

Gliese 12b – nowa Ziemia? - Kosmos

Znajduje się „tylko” 40 lat świetlnych od nas. W skali kosmosu ta liczba wydaje się być mała, ale jeśli brać pod uwagą obecne możliwości technologiczne, to jednak daleko tam, oj daleko. Na Gliese 12b nie polecimy, lecz i tak powinniśmy „podziękować” NASA i ESA za to, że ich teleskopy odkryły na tę planetę. Co o niej wiemy? Czy faktycznie jest to Ziemia 2?

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 2981

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 1

George Michael – "Last Christmas"… - Zespoły i Artyści

Rok 2016 to „czarny żniwiarz”. Z jednej strony byliśmy bombardowani smutnymi informacjami o krwawych zamachach w Europie i krytycznej sytuacji w Syrii, z drugiej dowiadywaliśmy się o śmierci kochanych artystów, zarówno polskich (Andrzej Wajda, Marian Kociniak, Bohdan Smoleń), jak i zagranicznych. Świat pożegnał wielkie gwiazdy muzyki: Davida Bowiego, Leonarda Cohen i Prince’a. Do tego szacownego grona dołączył George Michael. Smutne to bardzo i dość przewrotne, że zmarł w święta Bożego Narodzenia.

"Returnal" - Promień księżycowego światła w otwartym oku pustki - Recenzje gier

Temat roguelike’ów w branży gamingowej to ciekawa rzecz. Ten dość surowo skodyfikowany gatunek w trakcie trwania swojej kilkudziesięcioletniej historii otrzymał sporo odgałęzień, dzięki czemu dziś bawić się możemy klasycznym sandboxem o pixelartowym wyglądzie jak „Noita” lub w brawurowy sposób przebijać się przez niemniej brawurowo zaprojektowane lochy z „Hadesem”. Dobrych pozycji jest zaprawdę cała masa i nawet ja, nie będąc jakimś wielkim zapaleńcem „rogalikowym”, przy kilku tytułach miło spędziłem czas. Ach, gdyby tylko ktoś do tego zbioru umiejętnie dopisał horror psychologiczny i science-fiction…

Podróże do głębi na XIV edycji Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki w 800-lecie Raciborza! - Ciekawe miejsca

Zbliża się Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki. To najgłośniejsza na Śląsku impreza tego gatunku. W tym roku organizatorzy zagłębią się w wojowniczy świat islamu. Swoje prelekcje wygłoszą m.in. Monika Witkowska, Marcin Mamoń czy Piotr Pustelnik. Emocji nie zabraknie.

 -

Odwiedzin: 5299

Autor: piterwm90Recenzje gier

Komentarze: 3

"Call of Juarez: Gunslinger" – Polski Dziki Zachód - Recenzje gier

"Call of Juarez: Gunslinger" to shooter polskiego studia Techland znanego z poprzednich odsłon tego cyklu, a także gier z serii "Dead Island". Poprzednie części były bardzo dobrymi produktami. Zarówno pierwsza "Call of Juarez" jak i druga "Call of Juarez: Więzy krwi" pokazały, że dobre gry o dzikim zachodzie nie skończyły się na takich tytułach jak "Gun" czy "Red Dead Redemption".

21 grudnia – "Światowy Dzień Orgazmu" - Erotyka, towarzyskie

Każdy, kto zajrzał przynajmniej raz do kalendarza świąt nietypowych, ten złapał się za głowę. Wymyślono bowiem tyle okazji do celebrowania, że trudno je zapamiętać. Szczególnie w grudniu, kiedy najważniejsze są Święta Bożego Narodzenia. Tymczasem właśnie w tym zimowym, rodzinnym miesiącu, ustalono Światowy Dzień Orgazmu (!). Dla ludzi pobożnych i wyznających zasadę, że tylko pod kołderką przy zgaszonym świetle, może to szokować. Inni z kolei zapewne cieszą się, że taki dzień powstał. Co o nim wiemy i dlaczego warto go świętować?

Nowości

 -

Odwiedzin: 80

Autor: pjKultura

"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura

15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.

 -

Odwiedzin: 137

Autor: adminZabawne

Komentarze: 1

Ace Ventura w Śródziemiu, czyli "Władca Pierścieni" bez patosu! - Zabawne

Na kanale Your_Kryptonite7 pojawił się kolejny materiał. A co to oznacza? To, że do filmowego świata "Władcy Pierścieni" trafił bohater znany z komedii. Byli już tam Frank Drebin i Jaś Fasola. Teraz w ich ślady poszedł Ace Ventura (Jim Carrey). Trzeba przyznać, że psi detektyw idealnie czuje się w Śródziemiu. Dzięki niemu bardzo znika patos - "zostaje spuszczone powietrze z napompowanego Tolkienowskiego balona". Jak może być inaczej, gdy barwny, szalony, mający ADHD Ventura śpiewa tyłkiem i sam załatwia Wodza Nazguli za pomocą... tyłka tchórza.

Dominika Kwiatkowska połączyła siły z Vixenem i Tabbem! Czy „Presja” stanie się hitem roku? - Muzyczne Style

Dominika Kwiatkowska publikuje nowy singiel! Młoda wokalistka nawiązała współpracę z raperem Vixenem oraz producentem muzycznym, Tabbem. Melodyjna, nowoczesna i szczera – taka właśnie jest „Presja”.

Dęblin wita włochate pająki i inne strasznie piękne istoty... - Fotorelacje

Co może się dziać przez kilka dni w domu kultury w jednym z wielu miast w Polsce? Spotkanie autorskie z poetą, ktoś odpowie. Pokaz wartościowego filmu, doda ktoś inny. To, co jednak odbywało się między 3 a 8 września w Dęblinie, nie zaliczało się ani do jednego, ani drugiego. Było to bowiem fascynujące wydarzenie związane z dość przerażającą fauną. Właśnie do tego miejsca, w ramach Wystawy Zwierząt Egzotycznych organizowanej przez pasjonatów tworzących stronę Aranya, zawitały bezkręgowce, a dokładniej: pająki, skorpiony, skolopendry, a nawet ślimaki. Trzymać ślimaka to chyba nic strasznego, ale jak to jest głaskać pająka albo pozwolić skorpionowi na odpoczynek na własnej dłoni? Przekonała się o tym zaprzyjaźniona z naszym portalem, odważna mieszkanka pobliskich Ryk. Jej zdjęcia z tej „pajęczej imprezy” mrożą krew w żyłach, ale jednocześnie „udomowiają” te mające złą sławę zwierzęta.

Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści

Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.

"Returnal" - Promień księżycowego światła w otwartym oku pustki - Recenzje gier

Temat roguelike’ów w branży gamingowej to ciekawa rzecz. Ten dość surowo skodyfikowany gatunek w trakcie trwania swojej kilkudziesięcioletniej historii otrzymał sporo odgałęzień, dzięki czemu dziś bawić się możemy klasycznym sandboxem o pixelartowym wyglądzie jak „Noita” lub w brawurowy sposób przebijać się przez niemniej brawurowo zaprojektowane lochy z „Hadesem”. Dobrych pozycji jest zaprawdę cała masa i nawet ja, nie będąc jakimś wielkim zapaleńcem „rogalikowym”, przy kilku tytułach miło spędziłem czas. Ach, gdyby tylko ktoś do tego zbioru umiejętnie dopisał horror psychologiczny i science-fiction…

Artykuły z tej samej kategorii

Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści

Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści

Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.542

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję