O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Fryderyki 2022 – Kaśka Sochacka z dwiema statuetkami! - Kultura

29 kwietnia w piątkowy wieczór poznaliśmy laureatów 28. edycji Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowych, polskich nagród muzycznych. Ceremonia rozdania statuetek odbyła się drugi raz w Szczecinie, jednak bez kontrowersyjnych czynności (pamiętacie pewien pocałunek?). Było wzruszająco, klimatycznie i bardzo artystycznie. Wykonująca pop alternatywny Kaśka Sochacka miała szczególny powód do szczęścia. Była bowiem nominowana w czterech kategoriach, a ostatecznie wręczono jej dwie nagrody – za fonograficzny debiut minionego roku oraz za najlepszy album indie pop (mowa o płycie pt. „Ciche dni”). Co wiemy o tej wokalistce? Kto jeszcze cieszył się, odbierając znakomite laury?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
pj (9888 pkt)
Ilość odwiedzin:
136
Czas czytania:
170 min.
Kategoria:
Kultura
Autor:
pj (9888 pkt)
Dodano:
16 dni temu

Data dodania:
2022-04-30 14:44:19

Zaczniemy jednak od informacji, które nie należą do wesołych. Po pierwsze występ T.Love na gali musiał zostać odwołany. Przyczyną był wypadek, do jakiego doszło jeszcze w trakcie prób. Otóż ze sceny spadł Sidney Polak. Perkusista zrobił o jeden krok za daleko, gdy zgasły nagle światła. Trafił na obserwację do szpitala w Szczecinie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, mimo że całe zdarzenie wyglądało dość groźnie. Po drugie – pojawiły się łzy na twarzach pewnej rodziny, a swojego wzruszenia nie kryła też Monika Brodka. Uczczono bowiem pośmiertnie Jacka „Budynia” Szymkiewicza, autora tekstów, multiinstrumentalistę, znanego chociażby z zespołów Pogodno i Babu Król. Jacek zmarł nagle w nocy na zawał, na początku kwietnia. Miała zaledwie 48 lat (co spotęgowało szok najbliższych oraz przyjaciół z muzycznego świata). Dzień przed śmiercią oznajmił, że powołał do życia kolejną grupę – Monofon. Złotego Fryderyka (wyróżnienie dla najbardziej zasłużonych postaci polskiej kultury muzycznej, przyznawane co roku jednogłośnie przez Radę Akademii Fonograficznej) dla Szymkiewicza odebrała jego rodzina – córka Jagoda, syn Jakub oraz żona Anna Nałęcz.

 

„Szczecin był ważnym miejscem dla taty, bo tutaj spędził dużo swojej młodości, ale też ja się w nim urodziłam, tu poznał moją mamę. Specjalnością taty było mówienie, czasem nawet był za dobry w to i się rozgadywał. Nie wiem, co mam powiedzieć, jestem bardzo dumna z taty, zawsze byłam” – powiedziała łamiącym głosem Jagoda Szymkiewicz. Z kolei Monika Brodka, która wraz z Krzyśkiem Zalewskim, wręczała statuetkę wypowiedziała takiego słowa: „Nie zdążyłam pożegnać się z Jackiem i nie zdążyłam mu powiedzieć, jak ważną był dla mnie postacią, bo, może nie wiecie o tym, bez »Budynia« nie byłoby »Grandy«. Był dla nas, dla całej branży, niezwykłą inspiracją, był mentorem wszystkich niepokornych dusz”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Wróćmy jednak do Kaśki Sochackiej, która 26 marca 2021 roku pochwaliła się swoim debiutanckim albumem. Jego nazwa to „Ciche dni”, ale, kiedy Kaśka wróciła do domu po takich wyróżnieniach, raczej nie siedziała cichutko w kącie. Wszak Fryderyki to nagroda ważna i powodująca, że człowiek jest bardzo dumny. Bardzo ważny jest także temat krążka. Sochacka opowiada tam przejmująco o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Robi to z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. 32-latka zachęca do refleksji. Z jej muzyki i tekstów bije szczerość i prawdziwe emocje. Długo czekała na własne pięć minut i sukces, ale jak widać, opłaciła się cierpliwość i długa praca. Co ciekawe, ta urodzona w 1990 roku w okolicach Częstochowy, dziewczyna ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny, jednak to nie ekonomia była jej przeznaczeniem. Dzieciństwo to występy w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka”, natomiast rok 2010 to udział w trzecie edycji „Mama talent!”. Dzięki dotarciu do finału, stała się rozpoznawalna. Po drodze wydawała autorskie piosenki, ale dopiero w 2019 roku zaprezentowała EPkę pt. „Wiśnia”. O Sochackiej mówią, że jest „piosenkową terapeutką, która wyszukuje emocje”. Nic dziwnego, że tak dobrze rozumie się z Kortezem, z którym wcześniej miała okazję współpracować. Szkoda, że nie wygrała w kategorii Artystka roku.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Wróćmy do samej gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Fryderyki 2022 zostały wręczone w Netto Arenie. Największym zaskoczeniem uroczystości był żart, na jaki pozwolił sobie raper Mata. Wszyscy byli pewni, że to on wszedł na scenę po odczytaniu werdyktu przez Piotra Roguckiego. Tymczasem statuetkę za najlepszy album hip hop odebrał… Gracjan Roztocki – słynny, zabawny (dla niektórych żenujący) youtuber, którego fryzura wygląda niemal identycznie jak Maty. Początkowo Gracjan był skryty w puchowej kurtce i miał zasłoniętą twarz, stąd mało kto domyślał się, co tu jest „grane”. Mniejsza o „jaja” Maty. Istotna jest sama idea Fryderyków.

 

Jak stwierdził Andrzej Puczyński, czyli przewodniczący Związku Producentów Audio Video (ZPAV): „Artyści do dziś podkreślają wspaniałą atmosferę i dobrą energię, jaka wytworzyła się podczas koncertu. Mamy nadzieję, że wydarzenie jakim jest Fryderyk Festiwal pomoże nieść w Polskę przekaz, że Szczecin i Pomorze Zachodnie to miejsca wyjątkowych inicjatyw kulturalnych, tworzonych i wspieranych przez ludzi z pasją”.

 

Galę można było oglądać m.in. na kanale TVN, a także bezpośrednio na portalu Onet.pl. Zagrali chociażby Dezerter i Muchy, rapował Szczyl, duet Kwiat Jabłoni, zachwyciła Daria Zawiałow (mająca aż o nominacji), Natalia Szroeder z Vito Bambino oraz wspomniana już, nagrodzona za najlepszy teledysk („Game Change”), Monika Brodka (z Tymkiem); a całość poprowadzili Gabi Drzewiecka, Damian Michałowski oraz dwie sympatyczne, ubrane na różowo, Agnieszki: Szulim i Kołodziejska (znana z programu „Polacy w świecie”). Mnie szczególnie cieszy Fryderyk dla Miuosha w kategorii album roku muzyka korzeni za „Pieśni współczesne”. Recenzowałem ten krążek nagrany z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, piejąc z zachwytu.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Nie będą skupiał się na samych nagrodach, które przyznawane są od połowy lat 90. XX wieku. Nadmienię tylko, że Fryderyki wymyślono po to, aby doceniać najciekawsze osiągnięcia na polskim rynku fonograficznym, obejmujące szerokie spektrum gatunkowe.

 

Jeżeli chodzi o 28. edycję, to warto jeszcze, abym w tym miejscu napisał, kto został Autorem roku 2021 i kogo wyróżniono tydzień wcześniej za najwybitniejsze nagranie muzyki poważnej. Pierwszy z tych laureatów to Bartek „Fisz” Waglewski, a drugi to Bruce Liu – zwycięzca konkursu chopinowskiego pochodzenia chińskiego. Waglewski zadowolony był również z Fryderyków dla zespołu Fisz Emade Tworzywo i z tego, że grupa nie miała sobie równych w dziedzinie: album roku alternatywa („Ballady i protesty”). Serce zabiło też fanom Republiki. Ten kultowy band otrzymał Złotego Fryderyka (na scenie pojawiła się Anna Skrobiszewska – wdowa po Grzegorzu Ciechowskim). Poza Kaśką Sochacką, wielką zwyciężczynią ceremonii okazała się także Daria Zawiałow. Artystka trzymała w dłoniach trzy statuetki (jako najlepsza kompozytorka w teamie, artystka oraz wokalistka wykonująca wspólnie z dwoma innymi muzykami najbardziej doceniony utwór – „I Ciebie też bardzo”). Hania Rani (trzeci raz), sanah, Marcin Wasilewski – między innymi jeszcze ci uzdolnieni ludzie operujący w jakże różnych stylach, mogli cieszyć się z Fryderyków. Co ciekawe, specjalną Nagrodę ZAIKS za sprzyjanie wyobraźni to specjalne wyróżnienie, które otrzymał raper Sokół.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

 

Oto lista zwycięzców nagród Fryderyki 2022:

 

 

MUZYKA ROZRYWKOWA

 

Album roku pop: sanah – „Irenka”

 

Album roku muzyka korzeni/blues: Miuosh x Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – „Pieśni współczesne”

 

Album roku hip hop: Mata – „Młody Matczak”

 

Album roku pop alternatywny: Kaśka Sochacka – „Ciche dni”

 

Album roku rock/metal: Muchy – „Szaroróżowe”

 

Album roku elektronika: Rysy – „4GET”

 

Album roku alternatywa: Fisz Emade Tworzywo – „Ballady i protesty”

 

Album roku muzyka poetycka: Ralph Kaminski – „Kora”

 

Fonograficzny debiut roku: Kaśka Sochacka – „Ciche dni”

 

Autor roku: Bartek Fisz Waglewski

 

Kompozytor Roku: Daria Zawiałow i Michał Kush

 

Producent roku: Hania Rani i Jakub Galiński (ex aequo)

 

Utwór roku: Męskie Granie Orkiestra 2021 (Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) – „I Ciebie też, bardzo”

 

Teledysk roku: Monika Brodka i Przemek Dzienis – „Game Change”

 

Artystka roku: Daria Zawiałow

 

Artysta Roku: Ralph Kaminski

 

Zespół/Projekt artystyczny roku: Fisz Emade Tworzywo

 

MUZYKA JAZZOWA

 

Album roku: Marcin Wasilewski Trio – „En Attendan”

 

Debiut roku: Daniel Nosewicz

 

Artysta roku jazz: Marcin Wasilewski

 

MUZYKA POWAŻNA

 

Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej: Chopin – Bruce Liu”

 

Najlepszy album polski za granicą: „Beethoven: Complete Piano Concertos”

 

Album roku muzyka dawna„Suity Francuskie”

 

Album roku muzyka symfoniczna: „III I VI Symfonia”

 

Złoty Fryderyk Muzyka Rozrywkowa: Republika, Jacek „Budyń” Szymkiewicz

Złoty Fryderyk Muzyka Jazzowa: Henryk Miśkiewicz

Złoty Fryderyk Muzyka Poważna: Janusz Olejniczak (jeden z najwybitniejszych współczesnych chopinistów) i Stanisław Gałoński (uznany dyrygent i popularyzator muzyki dawnej).

 

Więcej na stronie: https://fryderyki.pl/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Fryderyki 2022 – Kaśka Sochacka z dwiema statuetkami!

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora pj

 -

Kamera, akcja! Wchodzi Nicolas Cage! - Ludzie kina

Jest pewien gwiazdor, którego życie i kariera płynie sobie „drogą mleczną”. Bogactwo. Sława. Uwielbienie tłumów. Intrygujące role u znakomitych reżyserów. Jeden Oscar. Ale wraz z nadejściem nowego, XXI wieku coś się zaczęło psuć. Mleko się wylało. Dobre aktorstwo skonało. Nominacjami do Złotych zgniłych Malin zaśmierdziało. Gdy miliony dolarów z kieszeni uciekły, znany wujek nie pomógł bratankowi. Co zatem było czynić bankrutowi? Grać w filmach klasy B i C. Na szczęście jeszcze tliła się iskierka gdzieś, jeszcze miał się w pozytywnym świetle pokazać nam Nicolas „Wężowa Kurtka” Cage. Wystarczyło, że zaopiekował się świnią i zagrał samego siebie. Co sprawiło, że zadowolił widza w potrzebie.

 -

Odwiedzin: 178

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Węże 2022: To po prostu "Ściema po polsku"! - Kultura

Co prawda nie był to piątek trzynastego, tylko środa, ale Mariusz Pujszo i tak miał pecha. Zabrał bowiem do domu pięć węży. Czy syczały i kąsały? Na szczęście nie, bo to polskie gady były, Mowa oczywiście o statuetkach w kształcie węży, które niekoniecznie dumnie można postawić na półce. Są to przecież antynagrody dla najgorszych twórców filmowych i ich dzieł. Najsłabszą produkcją roku 2021 okazała się zatem komedia pt. „Ściema po polsku”. Sprawdźcie, za co jeszcze ją doceniono i kto także znalazł się wśród laureatów.

 -

Odwiedzin: 181

Autor: pjKultura

Grammy 2022: Jon Batiste nagrodzony pięcioma statuetkami! - Kultura

Za nami już 64. ceremonia wręczenia Grammy. Z nagród tych, zwanych w także „muzycznymi Oscarami”, szczególnie cieszy się w tym roku amerykański piosenkarz, gwiazda telewizyjna i aktywista w jednym, czyli Jon Batiste. Jego płytę pt. „We Are” wybrano najlepszym albumem. Poza tym, artysta ten pokonał swoich rywali w czterech, innych kategoriach. Jakich dokładnie? I kto jeszcze otrzymał statuetki? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

 -

Odwiedzin: 304

Autor: pjKultura

Komentarze: 3

Oscary 2022: "CODA", czyli opowieść o głuchoniemej rodzinie, najlepszym filmem! - Kultura

W Hollywood kochają filmy o ludzkiej odmienności. To przecież uniwersalny temat. Nic zatem dziwnego, że w najważniejszej kategorii wygrała kameralna „CODA”, którą można oglądać na platformie Apple TV+. Część krytyków co prawda zarzuca produkcji, że za dużo w niej lukru i klisz, ale pozytywny wydźwięk powoduje, że więcej jest jednak dobrych opinii. Jak powiedział Tomasz Raczek: „to cichy film o muzyce, która towarzyszy ludzkiej dobroci nawet wtedy, gdy się jej nie słyszy”. Największym przegranym 94. ceremonii oscarowej okazały się natomiast „Psie pazury” (na 12 nominacji tylko jedna nagroda za reżyserię). Polska „Sukienka”, której mocno kibicowaliśmy, nie zdobyła statuetki za najlepszy krótki metraż. Z kolei „Diuna” rozbiła bank w kategoriach technicznych, a Will Smith uderzył w twarz Chrisa Rocka. Co jeszcze działo się na gali? Kto jeszcze otrzymał Oscary?

 -

Odwiedzin: 4729

Autor: pjReligia

Środa Popielcowa, czyli pierwszy dzień Wielkiego Postu - Religia

Środa Popielcowa zwana także Popielcem to bardzo ważny moment w chrześcijańskim kalendarzu. Wtedy bowiem rozpoczyna się trwający 40 dni Wielki Post (bez wliczania niedziel). W artykule odnajdziecie ogólne informacje o tym, jakie obrządki towarzyszą tejże uroczystości i gdzie ma ona swoje źródło w historii.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 487

Autor: pjKultura

Fryderyki 2021 – Mata i Zalewski rządzą! - Kultura

„Pierwsze razy” – taki podtytuł powinna mieć tegoroczna gala przyznania Fryderyków, czyli prestiżowych nagród muzycznych. Dlaczego? Otóż pierwszy raz odbyła się latem i zawitała do Szczecina. Co więcej, na scenie w Netto Arenie zdarzyło się coś, co zapewne nie spodobało się tzw. prawakom – jeden pan pocałował drugiego w usta. Tym całującym i jednocześnie nagrodzonym Fryderykiem (m.in. w kategorii autor roku) był Krzysztof Zalewski. Artysta śmiało wypowiedział też „kilka, znaczących słów”. Poza nim triumfy święcił również młody i uwielbiany przez młodzież raper Mata, najlepszy debiutant, który został doceniony za album hip-hop pt. „100 dni do matury”.

 -

Odwiedzin: 1042

Autor: pjKultura

Fryderyki 2020 przyznane w trakcie transmisji online! - Kultura

1 października 2020 – ta data przeszła do historii. Nie dość, że wtedy obchodzono Dzień Polskiej Muzyki, to jeszcze rozdano najważniejsze nagrody muzyczne w naszym kraju. Ale nietypowo. Inaczej jak zawsze. Gala, która miała odbyć się w marcu, ostatecznie została przełożona na jesień, do internetu. Wszystkiemu winny koronawirus, który nie zasługuje na żadne nagrody.

 -

"Pieśni współczesne" – Album jeden na milion - Recenzje płyt

Jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN miałem okazję obejrzeć fragment wywiadu z pochodzącym z Katowic Miłoszem Boryckim. Nie słucham na co dzień hip hopu, jednak Miuosh (pseudonim artystyczny od imienia, oryginalnie napisany) na pierwszy rzut oka wydawał się całkowitym zaprzeczeniem stereotypowego rapera. Ale to nie wysoka inteligencja i empatyczne usposobienie przyciągnęły moją uwagę, tylko pewien utwór wykonywany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Co ma wspólnego katowicki specjalista od melorecytacji z ludową tradycją, zapytacie? Otóż nawiązał ze „Śląskiem” współpracę i razem nagrali magiczną płytę pt. „Pieśni współczesne”, zapraszając gościnnie lubianych i utalentowanych artystów polskiej, bardziej niszowej, alternatywnej sceny muzycznej.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 136

Autor: pjKultura

Fryderyki 2022 – Kaśka Sochacka z dwiema statuetkami! - Kultura

29 kwietnia w piątkowy wieczór poznaliśmy laureatów 28. edycji Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowych, polskich nagród muzycznych. Ceremonia rozdania statuetek odbyła się drugi raz w Szczecinie, jednak bez kontrowersyjnych czynności (pamiętacie pewien pocałunek?). Było wzruszająco, klimatycznie i bardzo artystycznie. Wykonująca pop alternatywny Kaśka Sochacka miała szczególny powód do szczęścia. Była bowiem nominowana w czterech kategoriach, a ostatecznie wręczono jej dwie nagrody – za fonograficzny debiut minionego roku oraz za najlepszy album indie pop (mowa o płycie pt. „Ciche dni”). Co wiemy o tej wokalistce? Kto jeszcze cieszył się, odbierając znakomite laury?

 -

Odwiedzin: 2745

Autor: pjKultura

Fryderyki 2014 – znamy zwycięzców - Kultura

Tatiana Okupnik miała przeczucie, że ten skromny uczestnik programu X Factor zakręci polskim światem muzycznym. Nie myliła się. Dawid Podsiadło - bo o nim mowa - okazał się największym zwycięzcą tegorocznej edycji gali Fryderyków - nagród Akademii Fonograficznej, która odbyła się 24 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie.

 -

Odwiedzin: 3344

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Juwenalia 2013 – Włocławek vs. Płock - Kultura

Dni Studenta czyli tzw. Juwenalia narodziły się w XV wieku w ówczesnej kolebce uniwersytetów - Krakowie. Co prawda we Włocławku i Płocku nie ma tylu uczelni jak w innych miastach, ale tutaj również studenci nie powinni narzekać na nudę. Sami oceńcie, gdzie przygotowano ciekawszy program imprez.

 -

Odwiedzin: 5141

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 3

"Kapitan Phillips" – Kapitan kontra piraci - Recenzje filmów

Gdyby zasugerować się tytułem recenzji, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z filmem przygodowym rozgrywającym się w siedemnastowiecznej morskiej scenerii. Otóż nic bardziej mylnego. „Kapitan Phillips”, mimo zbliżonego miejsca akcji jest trzymającym w bezustannym napięciu, opartym na faktach, dramatem.

 -

Odwiedzin: 7554

Autor: matusiakReligia

11 listopada – wspomnienie świętego Marcina z Tours - Religia

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. 11 listopada to również liturgiczne wspomnienie świętego Marcina z Tours, a gdzie świętować imieniny Marcina? Oczywiście tylko w stolicy Wielkopolski – Poznaniu...

Nowości

 -

"Stefania" najlepsza, czyli przewidywalny finał Eurowizji 2022 - Festiwale muzyczne

14 maja późnym wieczorem zakończył się 66. Konkurs Piosenki Eurowizji w Turynie. Najwięcej, bo aż 631 punktów zdobyła Ukraina. Grupa Kalush Orchestra, która miesza folk z rapem, zdeklasowała zatem wszystkich rywali. Utwór pt. „Stefania” napisany dla matki jednego z członków, stał się alternatywnym hymnem ich ojczyzny, dedykowanym każdej matce. Gdyby decydowało samo jury, to pierwsze miejsce zająłby reprezentant Wielkiej Brytanii – Sam Ryder, ale widzowie oraz internauci zdecydowali inaczej. Piosenka nie jest kiepska, można nawet stwierdzić, że wpada w ucho (szczególnie część folkowa, gorzej z hip-hopowymi wstawkami), ale nie da się ukryć, że jak zawsze znaczenie miała polityka, sympatie, a tutaj dodatkowo wsparcie dla kraju ogarniętego wojną. Da się to zrozumieć. Jednak z tym, że ukraińskie jury nie przyznało Krystianowi Ochmanowi żadnego punktu, mimo że nasi eksperci sprezentowali „Stefanii” maksymalną notę, trudno się pogodzić. Polak, wnuk słynnego tenora, zajął dopiero 12. pozycję na liście, a jego kawałek pt. „River” zdobył tylko (albo aż) 151 punktów. A tak się chłopak starał, tak posługiwał się operowym głosem, walczył z rzecznymi demonami, lecz porwał go nurt. Znana tancerka – Ida Nowakowska uśmiechnięta w trakcie przekazywania wyników, powiedziała, że „kochamy Eurowizję, bo pokazuje siłę muzyki”. W przypadku 66. edycji tego konkursu bardziej chodziło jednak o siłę ludzkich serc.

 -

Kamera, akcja! Wchodzi Nicolas Cage! - Ludzie kina

Jest pewien gwiazdor, którego życie i kariera płynie sobie „drogą mleczną”. Bogactwo. Sława. Uwielbienie tłumów. Intrygujące role u znakomitych reżyserów. Jeden Oscar. Ale wraz z nadejściem nowego, XXI wieku coś się zaczęło psuć. Mleko się wylało. Dobre aktorstwo skonało. Nominacjami do Złotych zgniłych Malin zaśmierdziało. Gdy miliony dolarów z kieszeni uciekły, znany wujek nie pomógł bratankowi. Co zatem było czynić bankrutowi? Grać w filmach klasy B i C. Na szczęście jeszcze tliła się iskierka gdzieś, jeszcze miał się w pozytywnym świetle pokazać nam Nicolas „Wężowa Kurtka” Cage. Wystarczyło, że zaopiekował się świnią i zagrał samego siebie. Co sprawiło, że zadowolił widza w potrzebie.

 -

Edzio Rap ambasadorem projektu "Niebieskie Trampki – kroki ku życiu" - Zespoły i Artyści

Piotr Bylina, znany jako Edzio Rap, został ambasadorem projektu „Niebieskie Trampki – kroki ku życiu” Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Poprzez twórczość muzyczną będzie wspierać działania na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami i zaburzeniami psychicznymi!

 -

Odwiedzin: 108

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwsza zapowiedź "Avatara: Istoty wody"! - Artykuły o filmach

Miał się pojawić nieco później w Internecie, ale jednak trafił tam 9 maja. Mowa o teaserze drugiej części „Avatara”, czyli najbardziej kasowego filmu w historii kina (dzięki ponownemu wyświetlaniu w Chinach). Wcześniejsze kadry sugerowały, że woda faktycznie będzie odgrywać w nim dużą rolę. Poza tym sam tytuł, który poznaliśmy w trakcie panelu Cinemacon również potwierdził, że bohaterowie przeprowadzą się w miejsce bardzo mokre, z dala od lądu w centrum księżyca Pandora. Jake (Sam Worthington), Neytiri (Zoe Saldana) i ich dzieci zamieszkają bowiem na rafie. Czy przyzwyczają się do specyficznego środowiska i poradzą sobie w walce z najeźdźcą? Odpowiedź odkryjemy 16 grudnia 2022 roku. Wydaje się jednak, że „The Way of Water” wejdzie na duże ekrany zbyt późno, po ponad dekadzie od premiery jedynki. Pierwsza zapowiedź zaprezentowana przed blockbusterem Marvela pt. „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, zapewne wyglądała lepiej niż na YouTubie, ale nadal, nawet w sieci robi wrażenie (magiczna muzyka), choć mniejsze niż zwiastun filmu z 2009 roku. Mimo to James Cameron przekonuje, że przesunął granicę tego, co kino może zrobić. Czy jednak w erze komiksowych adaptacji i kolejnych „Gwiezdnych wojen”, kosztujący 250 mln dolarów „Avatar 2” będzie budził jeszcze ciekawość i zachwyt? Czy 3D na nowo rozpali wyobraźnię i przyniesie sukces? Czy obecność Kate Winslet podwyższy jakość fabularną? Pytania się mnożą…

 -

"365 dni: Ten dzień" – Fantazje Blanki Lipińskiej vol. 2 - Recenzje filmów

„Ten dzień” nastąpił. Ci umarli, którzy powstali, aby umrzeć przy okazji pierwszej części „365 dni”, tym razem wybrali golfa z samym Szatanem niż z Massimo i Laurą. Cóż po raz kolejny okazuje się, że niektórzy mają ciekawsze zajęcia niż oglądanie filmopodobnych tworów i to na kacu. Gdzie są brawa? No gdzie? Dobra, sam je sobie bije. Okazało się również, że znalazłem całkiem niezły sposób na zażegnanie skutków nocy poprzedniej. Uwierzcie (jeśli jeszcze nie widzieliście, a wydaje mi się, że pół wszechświata jest już po wszystkim) ból głowy, suchoty, poczucie bezsilności to najmniejsze problemy świata przy starciu z erotycznymi fantazjami Blanki Lipińskiej na srebrnym ekranie Netflixa.

 -

Uniwersalna maść z nagietka dobra na wszystko! - Zdrowie i uroda

Sucha cera, nie ważne czy to jest twarz, dłonie czy stopy, trądzik lub rozstępy to problemy, których każda z nas marzy żeby się pozbyć. Kupując kosmetyki można poniekąd zaradzić tym niedoskonałościom, ale oprócz dobrych składników, musimy też wcierać w siebie te złe, takie jak konserwanty, barwniki czy silikony. Na szczęście jest pewien bezpieczny specyfik, który będzie pomagał na wszystko. To cudowna maść z nagietka.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 1823

Autor: adminKultura

Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura

Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!

 -

Odwiedzin: 178

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Węże 2022: To po prostu "Ściema po polsku"! - Kultura

Co prawda nie był to piątek trzynastego, tylko środa, ale Mariusz Pujszo i tak miał pecha. Zabrał bowiem do domu pięć węży. Czy syczały i kąsały? Na szczęście nie, bo to polskie gady były, Mowa oczywiście o statuetkach w kształcie węży, które niekoniecznie dumnie można postawić na półce. Są to przecież antynagrody dla najgorszych twórców filmowych i ich dzieł. Najsłabszą produkcją roku 2021 okazała się zatem komedia pt. „Ściema po polsku”. Sprawdźcie, za co jeszcze ją doceniono i kto także znalazł się wśród laureatów.

 -

Odwiedzin: 4011

Autor: pjKultura

Majówka 2015 – najciekawsze imprezy - Kultura

Majowy weekend coraz bliżej. Jedni będą grillować, inni wybiorą się na rowerową wycieczkę, a jeszcze inni… No właśnie, mimo że tym razem to tylko trzy dni odpoczynku (1 maja wypada w piątek), zapewne i tak znajdą czas na plenerową imprezę w jakimś miejscu w Polsce. Przygotowaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych w trakcie majówki w siedmiu miastach.

 -

Odwiedzin: 1935

Autor: adminKultura

"Prowadź swój pług przez kości umarłych" na liście 100 najlepszych książek według Guardiana! - Kultura

Super wiadomość dla miłośników twórczości Olgi Tokarczuk. Jej wydana w 2009 roku powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych” została uznana przez poważany dziennik „Guardian” jedną z najlepszych 100 książek XXI wieku! Znalazła się na 75 miejscu.

 -

Odwiedzin: 2785

Autor: bonopasiakKultura

Komentarze: 1

Podsumowanie ogłoszenia laureatów Nagród Nobla 2019 - Kultura

Nagroda Nobla to najbardziej prestiżowe osiągniecie dla każdego naukowca, działacza czy pisarza. Co roku do wybitnego grona wszechstronnych laureatów dołączają kolejni, którzy również wyróżnili się w swojej dziedzinie. Również w październiku 2019 roku Komisja Noblowska ogłosiła nazwiska osób, które w grudniu otrzymają nagrodę.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2022 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.759

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję