Czy nieprzewidywalna pogoda zrobi psikusa? Czy w weekend zaatakuje ulewa? Trzeba mieć nadzieję, że słońce też zaszczyci swoją obecnością. Przeczytajcie w skrócie, co ciekawego zaplanowano m.in. w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Sopocie i Koszalinie.
Koszalin
Na północy kraju w Koszalinie odbędzie się impreza pt. „Od morza aż do Tatr”. Poza klimatami góralskimi (górale nad morzem – dość oryginalny pomysł), dużo dobrej muzyki i zabaw dla dzieci.
Majówka rozpocznie się występem Zespołu Akordeonowego Akord, kolejno swoje umiejętności pokaże wysportowana grupa Capoeira Koszalin. Będą także warsztaty graffiti oraz mecze w nadmuchiwanych piłkach, czyli tzw. Bubble Football. Trzeba wspomnieć również o Biegu na 6 łap – kolejnym wydarzeniu poświęconym bezdomnym psom i poprawie ich losu. Wieczorem zagra DJ Adamus i zaśpiewa Paulla.
2 maja zacznie się impreza „Od morza aż do tatr”. Poprowadzi ją góral Józef Pitoń. Wśród zespołów i wykonawców folkowych m.in. Future Folk, Bałtyk i Hanka Rybka. Zadowoleni powinni być również smakosze góralskich potraw.
Sopot
Pozostajemy nadal na północy. W Sopocie będzie równie interesująco.
1 maja pod szyldem projektu „Kreatywna Rodzina” w Kawiarni Artystycznej Młody Byron w Dworku Sierakowskich coś dla młodszych i starszych. Odbędą się bowiem warsztaty modelarskie, teatralne, a także malowanie koszulek, turniej piłki koszykowej i wspólne pisanie Niekończącej się Historii. Tu też nie braknie ludzi kochających zwierzęta. Wyruszy Parada „Król Lew i jego drużyna” – przebrani w stroje zwierząt artyści z Transgatunkowego Teatru Sfinks. Wieczorem przeniesiemy się do lat 20. i 30. oglądając Rewię „Jutro będzie lepiej” – spektakl z dawnymi piosenkami, a w Klubie Atelier tzw. „GRAMOFONOMANKĘ”.
2 maja na Placu Zdrojowym odbywał się będzie projekt „Zdrowy styl życia, sposobem na szczęście”. Następnie Radiowa Trójka zaprosi na Kulturalną Plażę Trójki, gdzie audycję na żywo poprowadzą Marek Niedźwiedzki i Piotr Stelmach. Pojawi się także sama Katarzyna Figura, więc fani aktorki zapolują na jej autograf. Poza tym nie braknie np. budowania latawców czy zamków z piasku przy Zatoce Sztuki.
3 maja to czas Pikniku Militarnego na Placu Przyjaciół Sopotu. Jeśli kogoś nie interesują wojskowe maszyny i urządzenia, chętnie wybierze się na filmowy spacer po Sopocie oraz na „Sopocki Montparnasse” – wędrówkę szlakiem sztuki i kultury. A na koniec posłucha koncertu Ireny Melcer.
Poznań
A co w stolicy Wielkopolski?
Brama Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego) zaprasza na Wielką Majówkę i tym samym podsumowanie rocznej działalności. W placówce będzie szereg atrakcji. Na tarasie widokowym organizatorzy ustawią skyline – przyrząd, dzięki któremu jest możliwe geograficzne opisanie horyzontu i jego punktów orientacyjnych. Niesamowicie zapowiada się Galeria Wirtualna Fanum Pro Sacrum – pokaz audiowizualny wyświetlany na południowej ścianie Bramy Poznania. Na rzece Warcie zagości statek wycieczkowy Bajka. Rejs nim potrwa ponad godzinę.
Oprócz wyżej wymienionych wydarzeń będą jeszcze: „Co się kryje w bramie”, czyli familijna gra terenowa; kącik dla dzieciaków „Dawne zabawy”, a także przeróżne warsztaty smaku, ceramiczne, florystyczne, kaligraficzne. Majówkę zakończy koncert grup Sick Live i Rebeka.
Warszawa
W stolicy kraju po „staremu”, czyli tzw. „Warsiaska Majówka” – Święto Starej Warszawy dnia 1 maja w klubie Sen Pszczoły przy ul. Grochowskiej 301/305. A tam warszawska gastronomia, uliczni szulerzy, muzykanci, wykłady prowadzone przez grupę przewodników, konkurs na najlepszy przedwojenny warsiaski ubiór. To nie wszystko. Zagrają i zaśpiewają Heniek Małolepszy z zespołem, Grupa Teatralna Warszawiaki (Szemrane piosenki), Justyna Jary z zespołem Pompadur (Krwawe Ballady). Po tych koncertach potańcówka w rytm warszawskich szlagierów. A 2 maja m.in. występy: Chóru „Grochów”, Cała Praga Śpiewa i Warszawskiej Kapeli z Targówka.
Sierpc w okolicach Płocka
Z Warszawy niedaleka droga do Płocka, a konkretniej do sąsiadującego Sierpca. I podobnie cofniemy się w czasie. Muzeum Wsi Mazowieckiej zorganizuje 1 maja w tamtejszym skansenie Reymontowską Majówkę. Skąd taka nazwa? Ano dla uczczenia 90. rocznicy wręczenia Nagrody Nobla pisarzowi Władysławowi Reymontowi. Na przybyłych czeka dużo kultury ludowej. Na początek widowisko obrzędowe „Wesele Boryny” zrealizowane przez Amatorski Zespół Regionalny im. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich. Towarzyszyć będą temu pokazy rękodzieł, wypieków, ceramiki, ekologicznych przetworów. W chłopskich gospodarstwach natomiast wirowanie śmietany, pranie i maglowanie bielizny oraz ubijanie masła.
Mało tego, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy zrekonstruuje wydarzenia znane z „Chłopów” – konkretne czynności, jak np. nabożeństwo majowe, sadzenie ziemniaków, a także scenę wywożenia Jagny przez mieszkańców wioski.
Toruń
Majówka w mieście Kopernika i pierników rozpocznie się już 30 kwietnia koncertem zespołu AiQ, który gra jazz, pop, muzykę latynoamerykańską oraz rovery. A 1 maja na Rynku Nowomiejskim festyn sportowo-rekreacyjny, a więc zabawy lekkoatletyczne, pokazy sztuk walki, formacji tanecznych. 2 maja z Bulwaru Filadelfijskiego w kierunku Rynku Staromiejskiego wyruszy defilada zabytkowych aut. Poza tym Toruń zaprasza na Dzień Flisaka związany z XXII już Festiwalem Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica. Na koniec przewidziano coś dla darzących miłością skrzypce i akordeon. Najpierw wystąpi Aleksander Bozyk z Ukrainy, wirtuoz gry na tym instrumencie; a później Marcin Wyrostek – zwycięzca programu „Mam Talent”.
Zadowoleni będą też fani motoryzacji i mocnych silników. 2 maja teren Toruńskiej Akademii Jazdy – MotoPark przybędą na kolejną edycję „Majówki z BMW” (małą fotorelację z zeszłorocznej imprezy znajdziecie w kategorii Informacje). A to oznacza mnóstwo emocji, palenia gumy, driftu, dobrej tanecznej muzy itp.
Wrocław
Na Pergoli i w Hali Ludowej we Wrocławiu będzie się działo! Na pierwszy ogień próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. 1 maja ponad 7 tys. gitarzystów zagra wspólnie utwór „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Następnie będą koncertować gwiazdy: skrzypek Nigel Kennedy „Hendrix Project”, Ira i Nazrareth. 2 i 3 maja też zagrają sławne polskie zespoły, głównie rockowe, m.in. Coma, Kult, LuxTorpeda i Happysad. Nie zabraknie kobiecych, zmysłowych głosów i brzmień. Zaśpiewają Natalia Przybysz oraz Mela Koteluk.
W majowy weekend w swoim żywiole będą także smakosze piwa. Otóż będzie miał miejsce Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, gdzie panowie (i panie) spróbują tego alkoholu, wyrabianego nie tylko w Polsce. Rano, w południe i wieczorem, o każdej porze rządy przejmie piwo!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Majówka 2015 – najciekawsze imprezy
Więcej artykułów od autora pj
Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura
Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.
Nike 2024 – laureatką 93-letnia poetka Urszula Kozioł! - Kultura
W niedzielę 6 października przyznano Nike. To Nagroda Literacka za najlepszą książkę poprzedniego roku. Nagroda, która „narodziła się” w 1997 roku, inspirując się brytyjskim Bookerem. Tym razem ze statuetki cieszyła się Urszula Kozioł. Po kilku nominacjach w dawniejszych latach, wreszcie mogła „przytulić” Nike. Otrzymała ją za tom poezji pt. „Raptularz”. Jakie porusza w niej tematy? Kto jeszcze znalazł się w gronie finalistów? O tym w niniejszym tekście.
Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie
Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.
Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda
Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.
"Czas Apokalipsy" – droga przez piekło… - Artykuły o filmach
Podpułkownik William „Bill” Kilgore uwielbiał zapach napalmu o poranku, bo wtedy całe wzgórze pachniało zwycięstwem. Francis Ford Coppola, reżyser arcydzieła, znajdującego się w licznych zestawieniach najlepszych filmów w historii kina, nie czuł jednak, że jego misja się powiedzie. Realizacja „Czasu Apokalipsy” była niczym wspinaczka na najwyższy szczyt, ścieżką krętą, skalistą, gdzie z góry w każdej chwili mogła spaść lawina. Jak długo powstawała ta produkcja? Z czym musiał zmierzyć się zdobywca Oscara za „Ojca Chrzestnego II”? O tym dowiecie się w niniejszym tekście, który nie będzie ani szczegółową recenzją, ani tym bardziej analizą fabuły. Będzie za to opowieścią o dążeniu do celu, bez względu na piętrzące się przeszkody. Nad filmem wisiała klątwa, ale Coppola się nie poddał, za co należą mu się niskie pokłony.
Polecamy podobne artykuły
Majówka 2016 – wybrane imprezy i wydarzenia kulturalne - Kultura
Długi majowy weekend coraz bliżej. W związku z tym w bardzo wielu miejscach w Polsce, zarówno w małych, jak i dużych miastach przygotowano przeróżne atrakcje. Nie tylko koncerty, ale także wystawy, spotkania, widowiska multimedialne czy sportowe dyscypliny. W artykule znajdziecie kilka wybranych wydarzeń w kilku miastach.
Majówka 2017 w kilku wybranych miejscach w Polsce - Kultura
Zbliża się długi majowy weekend. Informujemy zatem, gdzie warto się udać. Spośród wielu miast wybraliśmy dla Was cztery, w których będą organizowane ciekawe imprezy. Dobra zabawa różnego rodzaju (szczególnie w plenerze) zagwarantowana, pod warunkiem, że wszyscy pomodlicie się o słońce. Bo jak widać, nieobliczalny kwiecień do łagodnych nie należał, bardziej przypominając zimowy miesiąc luty, czego dowodem były opady… śniegu.
Majowy weekend 2014 – ciekawe propozycje - Kultura
Jak rok temu, tak i tym razem wybraliśmy ciekawe imprezy, koncerty i występy, które odbędą się podczas długiego majowego weekendu. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Mieszkańcy Włocławka i okolic z miłą chęcią wybiorą się do Kruszyna, fani motoryzacji nie przegapią kolejnego zlotu aut marki BMW w Toruniu, a kochający skecze i dobry humor udadzą się na igrzyska na śmiech i życie do Płocka.
Majówka z BMW 2014 – nasza mała fotorelacja - Fotorelacje
3 maja w Toruniu odbyła się kolejna, coroczna, impreza plenerowa organizowana przez BMW M-POWER CLUB. Po dotarciu na miejsce około godziny 12.30 na własne oczy i uszy ujrzeliśmy i usłyszeliśmy ryk silników oraz pisk opon.
Majówka w regionie: Płock, Włocławek, Toruń - Kultura
Wielkimi krokami zbliża się bardzo długi majowy weekend. Wybraliśmy dla was najciekawsze wydarzenia, imprezy i koncerty, które odbędą się w regionie w tych, miejmy nadzieję, ciepłych dniach. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Teraz czytane artykuły
Majówka 2015 – najciekawsze imprezy - Kultura
Majowy weekend coraz bliżej. Jedni będą grillować, inni wybiorą się na rowerową wycieczkę, a jeszcze inni… No właśnie, mimo że tym razem to tylko trzy dni odpoczynku (1 maja wypada w piątek), zapewne i tak znajdą czas na plenerową imprezę w jakimś miejscu w Polsce. Przygotowaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych w trakcie majówki w siedmiu miastach.
Loreena McKennitt – Dama z harfą i jej baśniowy świat - Zespoły i Artyści
Muzyka celtycka pobudza zmysły. Dzięki niej możemy podróżować do odległych krain i zapominać o problemach dnia codziennego. Magia, wyobraźnia i przygoda połączą się w jedną całość, kiedy niezwykła melodia zostanie oprawiona w piękne słowa. Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze niebiański głos. Jest pewna artystka, która potrafi nim zaczarować.
Udka w sosie tatarskim - Przepisy
Tym razem prezentujemy coś pysznego na obiad. Potrawę, którą już po pierwszym kęsie nigdy nie zapomnicie. Ten smak i zapach są nie do opisania. Zaskoczcie gości i rodzinę. Przygotujcie danie, jakim są udka w sosie tatarskim!
"Wiking" – Szał Berserka, pióro Szekspira - Recenzje filmów
Ponad 20 osób przybywa na wieczorny seans do włocławskiego kina na film kosztujący 90 mln dolarów. Niektórzy jednak jeszcze nie wiedzą, że „Wiking” (oryg. „The Northman”) to nie takie widowisko przygodowe, jak sugerował plakat albo zwiastun. No bo na Odyna! Gdzie dalekie wyprawy i podboje? Gdzie wielkie bitwy i ciężkie wojowników znoje? Gdzie futra z niedźwiedzia? Jest za to bohater, którego co jakiś czas mroczna wizja nawiedza. „Pomszczę Cię, Ojcze. Uratuję Cię, Matko…” – kilka razy takie słowa wypowiada z zaciśniętymi zębami. Książę Amleth z gołym torsem i bez hełmu z rogami. Na granicy szaleństwa. Krwią umazany. Niszczącą siłą opętany…
"Obok Siebie" – Paweł Lisek w balladzie o miłości na zakończenie wakacji - Muzyczne Style
26 sierpnia odbyła się premiera kolejnego singla Pawła Liska pt. „Obok Siebie”. Piosenka jest idealnym wspomnieniem wakacyjnej miłości (i nie tylko) i świetnie wpisuje się na zakończenie lata. Autorami tego projektu są po raz kolejny Bartosz Hoppe i Piotr Klimek. A owa miłość to taka, którą chcemy poczuć i zobaczyć. Tekst nie jest ukierunkowany tylko na relacje damsko-męska. Mogą być one również partnerskie, braterskie czy rodzicielskie. Każdy słuchacz ma dużą przestrzeń na swoją interpretację. Bo to ballada, która rozbudzi wiele emocji w każdym z Nas.
Nowości
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Infrænum" – Na wieki wieków strzeżmy go! - Recenzje książek
Często jest tak, że nie znamy początkującego pisarza, ale zaintrygowała nas okładka jego książki oraz sam opis fabuły. Na tyle, że jak najszybciej pragniemy zdobyć ów „pergamin”. Wyruszamy więc na poszukiwania. A gdy już uda się nam odnaleźć tę „tajemniczą księgę”, zaczynamy ją otwierać powoli, z dreszczykiem emocji. Ja tak miałem z „Infrænum”. Obcowanie z tą powieścią było niczym przedzieranie się przez gęsty, mroczny las, z nadzieją, że na końcu wkroczy się na drogę, przy której stoi oświetlony lampą naftową dom, a w nim odpowiedzi na wszelkie pytania większe niż życie.
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura
Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Sonda Clipper poleciała na Europę! Sprawdzi co "w wodzie piszczy" - Kosmos
W naszym dziale dotyczącym nauki, w tym między innymi odkrywania tajemnic kosmosu, nie piszemy o wszystkim. Są jednak takie wydarzenia, o których nie tylko należy, ale wręcz trzeba, choć w pigułce, opowiedzieć. Bez wątpienia jest nim start sondy o nazwie Clipper. Agencja kosmiczna NASA wysłała ją 14 października w stronę jednego z księżyców Jowisza – Europy. Dlaczego akurat tam? Bo gdzie indziej, jak nie na skutym lodem, trochę mniejszym od naszego naturalnego satelity, białym obiekcie poprzecinanym nieregularnymi brązowymi liniami, mogą panować lepsze warunki, aby narodziły się zalążki życia.
Artykuły z tej samej kategorii
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
Jak Michael Patrick Kelly kocha fanów, a oni jego? To pokaże Koncert B•O•A•T•S! - Kultura
Niegdyś długie włosy i gitara w ręku. Dzisiaj już nie jako członek uwielbianego zespołu The Kelly Familly, ale nadal z gitarą, charakterystycznym (wibrującym) głosem i tym razem krótszą czupryną. Już niemłody, gdyż po czterdziestce, lecz ma ciągle tę samą energię. Michael Patrick Kelly, bo właśnie o nim mowa, zagra i zaśpiewa 15 i 16 września, kolejno w Opolu i Sopocie. Niby do koncertu będącego częścią większej trasy promującej oczekiwany, piąty album pt. „B•O•A•T•S” (Based On A True Story) jeszcze ponad miesiąc, ale już bilety sprzedają się niczym świeże bułeczki…
Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura
Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura
15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.559