O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Utalentowany muzyk Adam Bień w wywiadzie dla portalu Altao.pl! - Zespoły i Artyści

W kategorii Zespoły i Artyści przeprowadzaliśmy wywiady z wieloma uzdolnionymi muzykami. Do tego grona dołączył także, urodzony w Olkuszu, Adam Bień. Jest nie tylko wokalistą. Zajmuje się bowiem produkcją, komponowaniem autorskich utworów, a nawet działa jako multiinstrumentalista. Droga muzyczna, jaką przeszedł oraz niedawno wydany singiel pt. „Bieguny” były przyczynkiem do ciekawej rozmowy.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
3 431
Czas czytania:
4 163 min.
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
1127 dni temu

Data dodania:
2021-03-27 16:47:08

(Altao.pl) Witaj. Pochodzisz z muzykalnej rodziny. Twój tata był jednym z pierwszych DJ-ów w Polsce, a mama uczyła się wokalu. Czy to właśnie rodzice sprawili, że Ty również postanowiłeś związać się z muzycznym światem?

 

Adam Bień: Zdecydowanie Tak. Mój rodzinny dom, to muzyczny dom, więc nie było innej opcji. Nie było to jednak tak, że rodzice szukali mi w dzieciństwie sposobu na życie, sam, w sposób naturalny, zaraziłem się od nich miłością do muzyki i muzycznego życia, chłonąc od dziecka dźwięki artystów, których słuchali. Z opowieści wiem, że już jako czteroletnie dziecko, kiedy podczas wakacji, czy wycieczek odwiedzaliśmy np. jakiś amfiteatr, dosłownie chwile zajmowało mi wbicie się na scenę w celu wydawania z siebie bliżej nieartykułowanych dźwięków. Miłość rodziców do muzyki miała na wybór mojej życiowej drogi ogromny wpływ, ale wyboru dokonałem sam.

 

Adam Bień (fot. materiały promocyjne)

 

(Altao.pl) Już w wieku 8 lat zacząłeś uczęszczać na zajęcia do Państwowej Szkoły Muzycznej I-ego stopnia, szkoląc się w klasie perkusji. Dlaczego akurat ten instrument, a nie gitara albo pianino?

 

Adam Bień: Precyzując, miałem 7 lat, gdy dostałem się do szkoły muzycznej. Pamiętam, że na egzaminy rodzice zapisali mnie w ostatniej chwili. Miałem trafić do klasy gitary, ale nie było już miejsc. Gdy zdałem egzaminy, było tylko jedno miejsce w klasie perkusji. Dla mnie to nie był żaden problem. Od razu oczyma wyobraźni zobaczyłem Phila Collinsa, który gra na bębnach i śpiewa, i tak też przez 5 lat szkoły muzycznej Phil i jego piosenki były mi najbliższe. A zaraz po szkole muzycznej sam zacząłem łapać się za inne instrumenty.

 

(Altao.pl) A co ze śpiewem? Kiedy odkryłeś, że również w sztuce wokalnej czujesz się jak ryba w wodzie?

 

Adam Bień: Śpiew był w zasadzie pierwszy. Tak jak wcześniej wspomniałem, byłem w szczególności pod wielkim wrażeniem i wpływem artystów śpiewających. Opcja uczenia się w klasie perkusji od razu przypadła mi do gustu, bo wiedziałem, że będę to łączył ze śpiewem. Kiedyś, w Państwowych szkołach muzycznych, wszystko, co było związane ze śpiewem, jakoś mnie… przerażało. Dla mnie jako siedmiolatka, klasyka była mało interesująca i wiele lekcji chóru po prostu przewagarowałem. Co śmieszne, mimo, że to głównie mój wokal prowadzi mnie przez całe życie, to o mało co, a ze szkoły wyleciałbym przez nieobecności na lekcjach chóru i dodatkowych lekcjach wokalu. (śmiech)

 

(Altao.pl) Największym muzycznym idolem małego Adama był… ?

 

AB: Zawsze, gdy pada to pytanie, chciałbym wymienić tych najważniejszych, ale nawet tych najważniejszych jest kilkudziesięciu, naprawdę. Mój dom był przepełniony muzyką, poważnie. W bardzo młodym wieku mój brat poszedł w stronę upodobań taty i zaczął wyszukiwać nowych artystów, nowe gatunki muzyczne. Brat jest głównie pasjonatem słuchania, odkrywania, analizowania, produkcją muzyki zajmuje się sporadycznie. Ja zaś, odkąd pamiętam, widziałem się na scenie, tak jak widziałem Freddiego Mercury’ego i wielu, wielu innych artystów, których uwielbiam. Gdybym jednak teraz chciał wszystkich tu wymienić, to czytelnicy mieliby pewnie 20 minut z głowy. (śmiech)

 

(Altao.pl) Jako nastolatek założyłeś swój pierwszy zespół o nazwie 4 LIFE, z którym odniosłeś sporo sukcesów. Jak wspominasz tamten czas i z którego osiągnięcia jesteś najbardziej dumny? Z 1 miejsca na Festiwalu Twórczości Studenckiej FETUS 2000 czy może zwycięstwa w międzynarodowym festiwalu amatorskich zespołów rockowych we Frankfurcie nad Menem?

 

AB: 4 LIFE to naprawdę piękna historia. Jako dzieciakom nie udało nam się dostać do wytwórni fonograficznych i nagrać jakieś poważne wydanie, ale faktycznie tam, gdzie się pojawialiśmy, robiliśmy zawsze wielkie wrażenie. Wygrana na FETUS 2000 była o tyle fajna, że dostaliśmy tę nagrodę ex aequo z zespołem Łzy. Nagroda, jeśli dobrze pamiętam, to była beczka piwa i możliwość supportowania na jednym koncercie zespołu Republika. Medialnie fajną robotę zrobiła nam właśnie wygrana we Frankfurcie. Dzieciaki z małego Olkusza pojechały do Niemiec i zgarnęły pierwszą nagrodę na dużym festiwalu. Jeden nasz numer przygotowaliśmy w języku niemieckim. Uczyłem się śpiewać z zapisów fonetycznych, dodatkowo, naprawdę byliśmy zdolnymi technicznie muzykami, a ja już wtedy bardzo dobrze śpiewałem. Mało świadomie, ale solidnie, czysto i emocjonalnie. To działało na ludzi. Dzięki zwycięstwie w Niemczech mówił o nas TELEEXPRESS i zostaliśmy zaproszeni do występu na żywo w programie ROWER BŁAŻEJA. Cały czas mam gdzieś z tyłu głowy myśl, by kiedyś jeszcze ze współzałożycielem 4 LIFE – Tomkiem Chodorowskim odkurzyć nasze stare kompozycje. Kiedy je wspominam, mam znowu bezczelną śmiałość powiedzieć, że to były mega fajne melodie. Jedna kompozycja była tak dobra, że ją nam ukradziono. Zrobił to dość znany zespół zmieniając kilka nut... by jednak nie wchodzić w smutną część tego świata, pomińmy temat. Niech to będzie tylko małym dowodem tego, że już wtedy wpadałem na fajne muzyczne pomysły.

 

(Altao.pl) Dużą rolę w Twoim życiu odegrały „Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe”, gdzie szkoliłeś swój wokal. Czy dziś możesz powiedzieć, że jesteś w pełni zadowolony ze swojego głosu, czy jednak słuchając siebie, nadal odczuwasz pewne braki?

 

AB: Chyba zawsze było tak, że w danym momencie myślałem – „kurde, jestem super”. Miałem ku temu prawo. Oprócz tych festiwali z zespołem, sam zgarniałem wiele nagród na różnych festiwalach dla solistów. Oczywiście, dzisiaj mam świadomość, że można rozwijać się cały czas i po sobie widzę, że dzień po dniu rozwijam się i zyskuję coraz więcej możliwości. Warsztaty w Chodzieży i w Puławach to wtedy był poziom totalnie światowy. Przyjeżdżali międzynarodowi pedagodzy. Uczyłem się także od najlepszych polskich artystów piosenki. Miałem w życiu styczność z wieloma wspaniałymi i również średnimi nauczycielami. Myślę, że dzięki temu sam jestem dobrym pedagogiem. Mam ogromną przyjemność uczyć w prywatnej szkole muzycznej w Warszawie i robię to dobrze, czego dowodem są sukcesy moich uczniów na różnego typu festiwalach.

 

Adam Bień (fot. materiały promocyjne)

 

(Altao.pl) Na początku nowego tysiąclecia dotarłeś do Gwiazd. A konkretniej mówiąc, pojawiłeś się w finale popularnego talent show pt. „Droga Do Gwiazd”. Jaką wtedy śpiewałeś piosenkę?

 

AB: „Kołysanka dla nieznajomej” grupy Perfect. Fantastyczna przygoda, która otworzyła mi furtkę do drogi na całe życie.

 

(Altao.pl) Następnie twoja życiowo-artystyczna ścieżka skręciła w stronę musicali. „Metro”, „Kwiaty we włosach”, „Chicago” – między innymi w tych muzycznych spektaklach brałeś udział. Czy to oznacza, że od zawsze byłeś fanem takiej formy teatralnej, łączącej piosenki, dialogi i taniec? Synonimem jakiego słowa jest dla ciebie musical? Magii, wolności, a może pasji?

 

AB: Muszę przyznać, że w chwili, kiedy Janusz Józefowicz zaprosił mnie na przesłuchania do teatru, musicale nie były mi bliskie. Wystarczyła jednak chwila, by zobaczyć to z bliska i zakochać się namiętnie. W ten właśnie sposób zostałem na kilka lat pochłonięty przez muzyczne teatry. Jak często wspominam w wywiadach, musical to już wyższa szkoła jazdy. Osoba przeciętna roli w widowisku na tak wysokim poziomie nie dostanie.

 

(Altao.pl) Był rok 2005, kiedy zaprezentowałeś się w kolejnym programie promującym utalentowanych artystów. Mowa o „Szansie na sukces”. Małgorzata Ostrowska uznała Cię wówczas za najlepszego uczestnika, a twoja kariera poszybowała w górę. Zacząłeś być muzykiem sesyjnym i poznałeś m.in. Tatianę Okupnik, Krzysztof Kiliańskiego, Ewę Bem i Mietka Szcześniaka. Czy możliwość współpracy z takimi artystami jakoś Cię ukształtowała?

 

AB: Tak, właśnie po Szansie zacząłem dostawać propozycje pracy u innych znanych artystów. Od każdego staram się zawsze czerpać, ile tylko się da, a obcowanie z gwiazdami sceny to ogromna lekcja muzycznego życia: możliwość koncertowania, nagrań, czy choćby obserwacji wszelkiego typu zachowań gwiazd: od sceny, przez garderobę, imprezę, czy wywiady. To wszystko podświadoma szkoła.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Utalentowany muzyk Adam Bień w wywiadzie dla portalu Altao.pl!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 173

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Polecamy podobne artykuły

Adam Bień w nowej piosence pt. "Cel" - Zespoły i Artyści

Urodzony 27 maja 1982 roku w Olkuszu Adam Bień to producent, kompozytor i multiinstrumentalista. Laureat wielu konkursów i festiwali. Od lat związany z polską sceną muzyki rozrywkowej, pracował dla wielu artystów jako muzyk sesyjny i sceniczny. Niedawno światło dzienne ujrzała jego nowa kompozycja – „Cel”. Utwór wokalisty motywuje do działania nawet w najtrudniejszych chwilach i zostanie wydany też na rynku europejskim pod tytułem „Stay”. Jak mówi sam artysta: „Piosenka powstała w obecnych, trudnych dla prawie wszystkich czasach, ale odnosi się do każdej trudnej chwili, którą każdy z nas w życiu czasem przeżywa. Szansą na >>przetrwanie<< jest działanie, siła, by pokonywać niepokonane, osiągać cel. W życiu łatwiej jest zwyciężać, jeśli jest ktoś obok. W dzisiejszym świecie łatwiej wszystko przeżyć, gdy ktoś poświęca nam swój czas i my dajemy czas. A czas to wsparcie, gdy upadamy i skrzydła, gdy latamy. Wszystko, czego potrzebujemy. A więc miłość, moi mili”. W teledysku razem z Adamem wystąpiła Angelika Kałużna.

"Wybiegłem w przyszłość i zacząłem realizować pasję" – rozmowa z DZIUKIEM, niezależnym wokalistą - Zespoły i Artyści

W naszej muzycznej zakładce mogliście przeczytać o pewnym, młodym prawniku, który jest… jednoosobową orkiestrą i wydał kilka singli (podzielił się z nami informacją o „Tlenie” oraz „Call It LA”). Sam pisze teksty (zarówno po polsku, jak i w języku angielskim), komponuje utwory electro-popowe, gra na gitarze, a nawet produkuje własne teledyski i tworzy do nich scenariusze. Jak nazywa się ten szczery, utalentowany i kreatywny chłopak, który wcześniej występował w warszawskich klubach i śpiewał covery znanych hitów z różnorodnego repertuaru (od rocka, po pieśni religijne), a już wkrótce zaprezentuje swoją pierwszą, autorską płytę? To Tomasz Dziuk. Nie było innego wyjścia – koniecznie musieliśmy z nim pogadać!

"Jesteś i kusisz" – jesienny love song Adama Bienia - Muzyczne Style

„Żadnym gestem nie musisz, ale jesteś i kusisz, więc przytulam cię” – śpiewa Adam Bień i sprawia, że jesienne zachody słońca stają się bardziej magiczne i przyjemne. Nie wierzycie? Koniecznie przesłuchajcie jego love song!

Nowy muzyczny romans zaowocował singlem "Bieguny"! - Zespoły i Artyści

Adam Bień i Kasia Węsierska połączyli niedawno swoje siły przy tworzeniu nowej muzyki i wspólnie nagrali utwór pt. „Bieguny“. Singiel utrzymany w klimacie pop jest dostępny na platformie YouTube i we wszystkich serwisach cyfrowych.

 -

Odwiedzin: 3162

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Wywiad z Julią Seredą – uzdolnioną wokalistką i mistrzynią taekwondo! - Zespoły i Artyści

9 lutego 2021 roku w serwisie YouTube miał swoją premierę utwór pt. „Nie Wiem Jak”. Jest to kolejny singiel nastoletniej artystki – Julii Seredy, która poza rozwijaniem swojego wokalnego talentu, w pełni oddaje się także sportowej pasji. Zarówno wspomniana piosenka, jak i taekwondo były jednymi z tematów rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z tą sympatyczną dziewczyną.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 79

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Utalentowany muzyk Adam Bień w wywiadzie dla portalu Altao.pl! - Zespoły i Artyści

W kategorii Zespoły i Artyści przeprowadzaliśmy wywiady z wieloma uzdolnionymi muzykami. Do tego grona dołączył także, urodzony w Olkuszu, Adam Bień. Jest nie tylko wokalistą. Zajmuje się bowiem produkcją, komponowaniem autorskich utworów, a nawet działa jako multiinstrumentalista. Droga muzyczna, jaką przeszedł oraz niedawno wydany singiel pt. „Bieguny” były przyczynkiem do ciekawej rozmowy.

Chłopak, który podziwia ptaki i piękno natury. Mateusz Piesiak o swojej fotograficznej pasji! - Fotografia/Malarstwo

Ta mewa zachwyciła zarówno doświadczonych fotografów jak i „zwykłych” miłośników dzikich ptaków. Nie. Nie stała grzecznie na jednej nóżce, aby pozować do zdjęcia. Leciała sobie w trakcie huraganu, omijając fale na Islandii, „nie wiedząc”, że ktoś ją obserwuje i pragnie ją w tych zmaganiach uwiecznić. Mateusz Piesiak – wrocławianin z potężnym obiektywem w dłoniach tego dokonał. I otrzymał laur w konkursie Wildlife Photographer of the Year w kategorii „Zwierzęta w środowisku”. Koniecznie musieliśmy zadać Mateuszowi kilka pytań, wyrazić podziw dla jego pracy, pasji, cierpliwości i umiejętności.

"X-Men: Przeszłość która nadejdzie" – Mroczna epoka mutantów - Recenzje filmów

Triumfalny, tegoroczny marsz ekranizacji ze stajni Marvela trwa nieprzerwanie. „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” to kolejny, po szpiegowsko-przygodowym „Kapitanie Ameryce: Zimowym żołnierzu” (jeśli wierzyć widzom i krytykom, ja jeszcze nie widziałem) i barwnej, drugiej odsłonie nowego „Niesamowitego Spider-Mana”, komiksowy film, zrealizowany na wysokim poziomie.

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Nowości

 -

Odwiedzin: 63

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 140

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 79

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 206

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Artykuły z tej samej kategorii

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści

Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
2.047

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję