Znamy pełny line-up tej imprezy oraz wiemy, że organizatorzy zaplanowali pewną nowość. Lecz zanim o tym, najpierw wygrzejemy się na pobliskiej plaży. Oczywiście nie to miałem na myśli, choć taka atrakcja również jest bardzo pożądana. Opiszę w skrócie inne, dodatkowe wydarzenia, które ponownie będą towarzyszyć festiwalowi. Bo przecież Open’er Festival to nie tylko sama muzyka łącząca ludzi. To także coś więcej. Mowa chociażby o Strefie NGO, która od 2006 roku jest nieodłącznym elementem festiwalowej przestrzeni. Właśnie tam pojawią się organizacje pozarządowe, będące jednym z fundamentów społeczeństwa obywatelskiego. Hasło wolność i demokracja są dziś szczególnie ważne, gdy widzimy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Tym bardziej warto spotkać się z reprezentantami m.in. tych fundacji, stowarzyszeń i grup: Fundacji Q Sztuce, Gdyńskiego Mostu Nadziei, Grupy Ponton, Fundacji Nowoczesnej Polski, Centrum Wsparcia Młodzieży, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Polskiej Akcji Humanitarnej.
Z kolei Strefa Fashion to coś dla miłośników mody. Z chęcią wejdą oni do namiotu, gdzie odkryją, czym jest idea upcyclingu (dostępne będą warsztaty) i w jaki sposób daje się ubraniom nowe życie. Natomiast dzieci, które przyjadą z opiekunami, z uśmiechem na ustach odwiedzą Eco Kids Zone, aby zanurzyć się w świecie żywiołów i zrozumieć relacje między ludźmi, a otaczającym ich środowiskiem naturalnym. Piękny motyw ekologiczny zawsze w cenie, prawda? Starsi pobawią się za to w Silent Disco. Kto dla nich zagra? Poniższy plakat pokazuje, że sami specjaliści od takiego gatunku muzycznego.
Plakat Silent Disco (opener.pl/materiały prasowe)
Jeżeli chodzi o główne sceny (Orange Main, Tent, Alter, Beat), to poza wspomnianymi na wstępie artystami, swoje piosenki zaśpiewają równie utalentowani mężczyźni i kobiety. Będą to zarówno raperzy i raperki, jak i rockmeni oraz inne osoby operujące w różnorodnych stylach (razem grubo ponad 60 nazw i nazwisk). Znana grupa Maneskin (Włosi, którzy wygrali Eurowizję kawałkiem „Zitti E Buoni”, a obecnie panują na szczytach zestawień przebojów, mając 3,5 miliarda streamów na platformach muzycznych), nasz Taco Hamingway, wyrazisty Dawid Podsiadło, Twenty One Pilots (chłopaki z USA, kochani m.in. za świetny hicior pt. „Stressed Out”, który otrzymał nagrodę Grammy) czy elektroniczni The Chemical Brother to tylko część listy muzyków, dających koncerty-perełki. A przecież będą jeszcze kolejni, mniej znani, dla których warto wydać powyżej 700 zł, płacąc za czterodniowy karnet.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Kilka słów o kilku artystach
Zbliżamy się powoli do całego line-upu, ale pozwólcie, że wcześniej przedstawię Wam Zdechłego Osę, jego kumpelę Young Leosię, Błażeja zwanego Królem, wrażliwą Kaśkę Sochacką, a także Imagine Dragons oraz Duę Lipę, a więc ludzi wymienionych na początku tekstu.
Zdechły Osa odżyje na Alter Stage w czwartek 30 czerwca. To gość mający jeden z ciekawszych głosów współczesnego krajowego podziemia. „Sprzedał dupę”, a w zamian dostaliśmy buntownicze, brudne, chwytliwe utwory.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Barwna Young Leosia wystąpi na Tent Stage w piątek, na pewno ze swoimi „Szklankami”, udowadniając, że nieprzypadkowo stała się fenomenem społecznym, tematem memów oraz sztuki teatralnej. Oj, będzie „Hulanka”, impreza przez wielki I.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Król jest tylko jeden, powiedzieliby fani Elvisa. Ale polski Król (rocznik 1984) też jest fajny i ma głosisko, że hej! Wystarczy posłuchać tego specjalistę od wieloznacznej poezji śpiewanej i muzycznej kompozytorskiej abstrakcji. Gwarantuję, że „Zapłoną góry i lasy”, że „Wołanie” będzie głośne i sugestywne. Niegdyś spełniał się jako członek zespołu Kawałek Kulki. Dziś po wydaniu solowego albumu ma coraz więcej fanów.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Kaśkę Sochacką również uwielbia publika. To wokalistka indie pop i jazzu. Dekadę temu zaśpiewała w szeroko oglądanym programie „Mam talent”. Uczęszczała do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Mówi o sobie, że jest „drobną blondynką z twardym kręgosłupem i niskim, zachrypniętym głosem”. Nic dziwnego, że otrzymała Fryderyka za fonograficzny debiut minionego roku oraz za najlepszy album indie pop pt. „Ciche dni”.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Dua Lipa to natomiast supergwiazda, jedna z najlepszych i najważniejszych piosenkarek popowych. Jej imię oznacza po albańsku miłość. Takie ma właśnie korzenie i taka jest uczuciowa. Na jej koncert w dniu 1 lipca czeka sporo osób. Wszak debiutancki krążek sprzedała w przeszło 6 milionach egzemplarzy, a singiel „New Rules” dał jej tytuł najmłodszej artystki z ponad miliardem wyświetleń w serwisie YouTube. Te liczby robią wrażenie, prawda? Do tego jeszcze należy wspomnieć o trzech nagrodach Grammy i pięciu nominacjach do BRIT Awards.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Imagine Dragons są formacją prosto z Ameryki, powstałą w 2009 roku z inicjatywy Dana Reynoldsa. Ich muza jest wypadkową kilku gatunków: popu, rocka, elektroniki oraz hip-hopu. Mało kto nie zna przeboju z pierwszej płyty, czyli „Radioactive”. Grammy za najlepszego rockowe wykonanie było przyznane słusznie! 29 czerwca na Orange Main Stage zagrają zapewne również numery z najnowszego albumu pt. „Mercury – Act 1”.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Nowa scena – Czujesz Klimat?
Niespodzianka! Oprócz standardowych scen, pierwszy raz wybudowano także Czujesz Klimat? Stage. Okazuje się, że jest się czym fascynować, bo to dziewicza, jeżeli mowa o wymiarze i skali oraz pomyśle, scena. Niskoemisyjna, ekologiczna, zasilana… wodorem! Zarezerwowana dla polskich artystów poruszających się w środowisku muzyki alternatywnej. Partnerem tego projektu jest Rossman, a sami przetestują nowy obiekt: wspomniana już nieraz Kaśka Sochacka, Natalia Szroeder, Miętha, Julia Pośnik, Kasia Lins, Marie, Muchy, Zalia, L U N A; Meek, Oh Why?; Enola Gay oraz Ania Leon!
Czujesz Klimat? Stage:
Środa 29 czerwca
Ania Leon, Luna, Natalia Szroeder
Czwartek 30 czerwca
Enola Gay, Miętha, Muchy
Piątek 1 lipca
Julia Pośnik, Meek, Oh Why?, Zalia
Sobota 2 lipca
Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Marie
Główny line-up Open’er Festival 2022 z podziałem na dni i sceny:
Środa 29 czerwca
Orange Main Stage: Ralph Kamiński, Maneskin, Imagine Dragons, ASAP Rocky
Tent Stage: Mother Mother, Clairo, Little Simz, The Smile, Vito Bambino
Alter Stage: Kennyhoopla, Inhaler, Sampa The Great, Pa Salieu, Jehnny Beth
Beat Stage: Aksamit, Stella Bossi, Paco Osuna
Czwartek 30 czerwca
Orange Main Stage: Royal Blood, Glass Animals, Twenty One Pilots, Playboi Carti
Tent Stage: Otsochodzi, żabson x Young Igi, Tove Lo, Years & Years, Don Toliver
Alter Stage: Porridge Radio, Destroyer, Zdechły Osa, Badbadnotgood
Beat Stage: Catz’n Dogz, VTSS, Lily Palmer
Piątek 1 lipca
Orange Main Stage: Jan Rapowanie, Meghan Thee Stalion, Dua Lipa, Martin Garrix
Tent Stage: Dakhabrakha, OIO, Biffy Clyro, Michael Kawanuka, Young Leosia
Alter Stage: Earbs, Flohio, Sky Ferraria, Iceage
Beat Stage: Manoid, A_Gim / Jurek Przezdziecki, Adam Beyer
Sobota 2 lipca
Orange Main Stage: Kacperczyk, Jessie Ware, Taco Hemingway, The Killers, The Chemical Brothers
Tent Stage: Oki, Seasic Steve, Cigarettes After Sex, Dawid Podsiadło
Alter Stage: Pillow Queens, Szczyl, Cate Le Bon, Yola, Sons Of Kemet
Beat Stage: An On Bast, Boys Noize, Nicole Moudaber
Oficjalny spot Open’er 2022:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Podsumowanie Open’er 2019:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Praktycznie informacje, czyli co można, a co nie:
https://opener.pl/praktyczne-info-2022
źródło tekstu: opener.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Open’er 2022 – pełny line-up i nowa scena!
Muzykoholik
217 dni temu
The Chemical Brothers nie zagrają na Opener Festival. W oficjalnym oświadczeniu muzycy przyznają, że są bardzo rozczarowani, jednak nie mieli wyboru - powodem jest zakażenie koronawirusem jednego z nich.
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora pj

"Diabeł Łańcucki" – historyczna pasja, szlachecka determinacja - Historia
25 grudnia 2022 roku, czyli w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia polscy miłośnicy dawnej historii, walki bronią białą i szlacheckiej pewności siebie otrzymali nie lada prezent. Warto o nim napisać, tym bardziej że ogromna liczba wyświetleń rośnie z dnia na dzień. Nic dziwnego. Od czasów premiery „Ogniem i mieczem” nie było bowiem filmowej opowieści z tak wykreowaną atmosferą, z tak oddanym realizmem epoki i wyrazistymi postaciami (nie tylko fikcyjnymi). „Diabeł Łańcucki” to przykład tego, jak z pomocą internautów, kreatywnie i zawzięcie można stworzyć coś, co wygląda lepiej niż film fanowski i ma szansę stać się jednocześnie barwną lekcją historii oraz widowiskowym serialem z gatunku „polskiego płaszcza i szpady”.

The Game Awards 2022 – "Elden Ring" pokonał konkurencję! - Artykuły o grach
Kratos musiał uklęknąć i skinąć głową. Bo oto nie „God of Wars: Ragnarok” zwyciężył w tej bitwie, a „Elden Ring” – również gra w konwencji fantasy, ale od japońskiego studia FromSofware. Osadzona w świecie pełnym tajemnic i niebezpieczeństw, gdzie doszło do rozbicia źródła życie Złotego Drzewa… Kto jeszcze podbił serce graczy i jury w innych kategoriach? Jakie pokazano zapowiedzi, poza nowym „Death Stranding” i kolejnym „Cyberpunkiem”? Przed Wami, odbywające się późno w nocy czasu polskiego, z 8 na 9 grudnia, The Game Awards 2022 w pigułce.

Jerzy Połomski – cała sala żegna pana! - Zespoły i Artyści
Czasem niewiele potrzeba, aby porwać publiczność. Wystarczy prosta, acz chwytliwa melodia, zapamiętywalny tekst oraz chyba najważniejsze – ten błysk w oku, uśmiech i czar. Niekoniecznie doskonały, mocny jak dzwon głos. W przypadku zmarłego w wieku 89 lat Jerzego Połomskiego tak właśnie było. Publiczność go kochała, bo jak sam mawiał: „Nic nie można robić na siłę, nie zamierzam udawać i próbować przypodobać się komukolwiek. Najważniejsza jest autentyczność". I właśnie ta autentyczność sprawiała, że należał do grona tych największych, polskich piosenkarzy.

To dopiero ryzyko. Zabójcze gogle VR dla odważnych graczy! - Sprzęt
Palmer Luckey to geniusz – pomyślą jedni. Palmer Luckey to socjopata o czarnym poczuciu humoru – stwierdzą inni. Dlaczego? Otóż dawny założyciel firmy Oculus VR (sprzedał ją Facebookowi), a obecnie pracownik rządu USA wpadł jakiś czas temu na pewien szokujący, acz niesamowity pomysł. I podobno wdraża już go w życie, wyprzedzając scenarzystów serialu „Black Mirror”. Ale o co się rozchodzi panie Ferdku? A o takie specjalne gogle wirtualnej rzeczywistości sąsiedzie, co to sobie założysz na oczy i grasz, a kiedy zginiesz w tej grze, to naprawdę też, aż ci „bańka” pęknie!

Zielona Góra, jakiej nikt się nie spodziewa! - Ciekawe miejsca
Zielona Góra zwana też Winnym Grodem to miasto na północnym krańcu Dolnego Śląska, w którym być może nie raz byliście, ale jakiego nie znacie, a nawet jakiego przenigdy byście się nie spodziewali. Jeżeli ktoś (tutaj autor) takimi słowami przedstawia to ciekawe miejsce, to wiedźcie, że coś jest na rzeczy. Czytając „przewodnik” Mieczysława J. Bonisławskiego, będziecie jednocześnie popijać wino z jego bohaterami oraz wspólnie zwiedzać i odkrywać zielonogórskie zakamarki oraz tamtejszą kulturę. Ale nie chodzi o typowe zabytki. Skarbami będą stare wagony kolejowe, parowozy, budynki pionierów i związana z nimi historia. Autor tak napisał całą książkę, że pobudza ona wyobraźnię i zachęca do przyjazdu także turystów z dalszych, polskich regionów.
Polecamy podobne artykuły

Fryderyki 2022 – Kaśka Sochacka z dwiema statuetkami! - Kultura
29 kwietnia w piątkowy wieczór poznaliśmy laureatów 28. edycji Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowych, polskich nagród muzycznych. Ceremonia rozdania statuetek odbyła się drugi raz w Szczecinie, jednak bez kontrowersyjnych czynności (pamiętacie pewien pocałunek?). Było wzruszająco, klimatycznie i bardzo artystycznie. Wykonująca pop alternatywny Kaśka Sochacka miała szczególny powód do szczęścia. Była bowiem nominowana w czterech kategoriach, a ostatecznie wręczono jej dwie nagrody – za fonograficzny debiut minionego roku oraz za najlepszy album indie pop (mowa o płycie pt. „Ciche dni”). Co wiemy o tej wokalistce? Kto jeszcze cieszył się, odbierając znakomite laury?

Zbliża się Open’er Festival 2019, a wraz z nim duża porcja świetnej muzyki! - Kultura
Trwa nieprzerwanie od 2003 roku i jest jednym z najbardziej popularnych festiwali w naszym kraju. Nic dziwnego. To wydarzenie, na którym nigdy nie brakuje różnorodnej muzyki i oryginalnych artystów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, tu każdy może się dobrze bawić! Mowa oczywiście o festiwalu Open’er odbywającym się latem na Lotnisku Gdynia-Kosakowo. W tym roku swoim blaskiem rozjaśnią go gwiazdy: Kylie Minogue i Lana Del Rey.

Orange Warsaw Festival 2017 - Kultura
W dniach 2 i 3 czerwca odbędzie się kolejna, dziesiąta, jubileuszowa edycja popularnego Orange Warsaw Festival. Impreza powtórnie zostanie zorganizowana na terenie Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Rok temu bawiło się tam ponad 50 tysięcy miłośników dobrej muzyki. Jak będzie tym razem? Zapewne podobnie, gdyż na scenie zagrają doświadczeni, uzdolnieni i lubiani artyści, zarówni ci zagraniczni, jak i robiący karierę na polskim rynku, m.in.: You Me At Six, Kings of Leon, Imagine Dragons (jako pierwszy headliner), Natalia Nykiel i Maria Peszek.
Teraz czytane artykuły

Open’er 2022 – pełny line-up i nowa scena! - Kultura
Agencja koncertowa Alter Art chwali się, że ich festiwal to największa i najbardziej zróżnicowana impreza muzyczna w Polsce. Nie ma w tych słowach przesady. Faktycznie, jak pokazały ostatnie lata, Open’er przyciągnął setki tysięcy miłośników oryginalnych brzmień i jeszcze bardziej nietypowych głosów. W 2020 i 2021 roku, z powodu pandemii, Lotnisko Gdynia-Kosakowo było zamknięte dla festiwalowiczów. Na szczęście tegoroczna, 19. z kolei edycja odbędzie się z wielką dbałością o szczegóły. Zapowiada się – co potwierdzają ostatnie informacje – wspaniałe widowisko, które potrwa kilka dni. Od 29 czerwca do 2 lipca każdy będzie mógł poszerzyć muzyczne horyzonty i poczuć niepowtarzalny klimat aż do porannych godzin. Wystąpią m.in.: Imagine Dragons, Dua Lipa, Young Leosia, Król, Zdechły Osa i Kaśka Sochacka (zdobywczyni dwóch Fryderyków). Jak więc widać, zaproszono artystów, którzy są światowymi gwiazdami, jak i młodych przedstawicieli alternatywy oraz jeszcze młodszych idoli polskich nastolatków ze świata hip-hopu.

Piotr Zagził otwiera wrota do Krainy Baśni! - Fotografia/Malarstwo
Nie. To nie kadry z „Władcy Pierścieni” ani żadne obrazy namalowane przez mistrza pędzla. To uchwycone w obiektywie aparatu polskie krajobrazy. Ich autor – Piotr Zagził udowadnia, że wcale nie trzeba jechać daleko poza granice kraju, aby odkryć zapierające dech w piersi miejsca. W Polsce (czasem tuż pod nosem) i Czechach również są zachwycające góry, doliny, lasy, pola i jeziora, ale nie każdy ma czas, aby je na żywo zobaczyć. I właśnie dla tych ciągle zabieganych ludzi z miasta, którzy za oknem widzą jedynie biurowce, Piotr otwiera wrota do Krainy Baśni. Przeczytajcie, co opowiedział portalowi Altao.pl na temat swojej pięknej pasji.

Zasilacz uniwersalny lub modelarski zrobiony z komputerowego zasilacza ATX - Elektronika
Czy posiadacie stary komputer z zasilaczem AT lub ATX? Często bywa, że taki komputer jest już nam niepotrzebny. Można jednak wykorzystać część jego elementów, aby zbudować coś przydatnego. Dziś pokażę jak ze starego zasilacza ATX zbudować własny zasilacz, do celów modelarskich lub hobbistycznych, a nawet na potrzeby elektronicznych projektów.

Poznań Game Arena 2019 – wspomnienia z krainy niesamowitości - Fotorelacje
Cześć :) Chciałabym opowiedzieć Wam o niezwykle ciekawym wydarzeniu, które ostatnio miało miejsce w Poznaniu. Mam jednak najpierw pytanie. Czy Wasi rodzice kiedykolwiek narzekali, że za długo spędzacie czas przed komputerem? Albo, że nie wychodzicie do ludzi, bo ciągle siedzicie z nosem w ekranie? Ja na szczęście nie doświadczyłam takiej sytuacji, ale mam młodszego brata... a u niego różnie w tej kwestii bywa. Zatem, jeśli jeszcze kiedyś Was to spotka, koniecznie wybierzcie się z nimi na PGA. Tu bawią się zarówno duzi, jak i mali!

Diabeł Piszczałka kontra Harry Potter, czyli o polskim fantasy dla młodzieży - Artykuły o filmach
W związku z premierą filmu pt. „Za niebieskimi drzwiami” (recenzję znajdziecie na portalu) warto przypomnieć inne rodzime tytuły fantasy przeznaczone dla naszych milusińskich, zarówno tych najmłodszych, jak i kilkunastoletnich. Tym samym udowodnimy, że Polacy też potrafili i potrafią robić filmy, które może nie mają idealnych efektów specjalnych, ale nadrabiają ciekawym klimatem i spełniają dziecięce marzenia równie sprawnie, jak Harry Potter.
Nowości

Tomek na tropie jeleniogórskich bestii! - Fotografia/Malarstwo
W czasach PRL-u swoje liczne przygody przeżywał Tomek Wilmowski. Odwiedził chociażby Amazonkę, Australię, Czarny Ląd, Egipt. Spotkał nawet Yeti. Ale był on tylko postacią ze słynnych książek dla młodzieży autorstwa Aleksandra Szklarskiego sprzed wielu lat. Współczesny i prawdziwy bohater niniejszego tekstu ma takie samo imię. Nie brał jednak udziału w tak dalekich wyprawach, gdyż jego przygoda zaczęła się i trwa w, skrywających tajemnicę, Karkonoszach (niesamowitym miejscu mogącym konkurować z tymi z kart powieści Szklarskiego). Tomasz Szyrwiel, bo tak nazywa się człowiek, z którym porozmawialiśmy, „odkrył” bowiem istnienie różnej maści... baśniowych stworów na jeleniogórskiej ziemi. Niestety, nie dosłownie. Jest fotografem i rysownikiem, potrafiącym połączyć ze sobą sztukę cyfrową i tradycyjną. Jego prace pobudzają wyobraźnię na tyle, że nie będziecie mogli zasnąć przez długie noce…

"The Bear" i "Będzie bolało" – Patelnią i skalpelem - Seriale
Rok 2022. Działo się w świecie serialowym, oj działo! Oczekiwany „Ród Smoka” zmagał się z rodzinnymi sporami, „Andor” zaskoczył gwiezdno-wojenną partyzantką w zakamarkach galaktyki, a „Pierścienie Władzy” próbowały zahipnotyzować swoim blaskiem (choć nieskutecznie). Niestety gdzieś w ich cieniu schowały się seriale, które okazały się ostatecznie produkcjami, może nie o wiele bardziej intrygującymi fabularnie, ale na pewno odznaczającymi się niesamowitą energią, wygraną dramaturgią i satyrycznym zacięciem. Jeżeli jeszcze ich nie znacie, to zajrzyjcie do amerykańskiego baru kanapkowego „The Bear”, a później do brytyjskiego publicznego szpitala, bo „Będzie bolało”. Paradoksalnie bardzo podobnych obiektów, gdzie pracują charyzmatyczni i na pierwszy rzut oka antypatyczni chłopcy.

Jak wychowywać dziecko, aby w przyszłości było samodzielne? - Prywatne - Mój Blog
Każde, nawet małe, dziecko ma prawo do wyrażania swoich spontanicznych emocji, takich jak: radość, lęk czy złość. Ważne jest, by w dorosłości było zaradne. Wszystko zależy oczywiście od odpowiedniego podejścia rodziców, ale powinni oni o pewnych kwestiach pamiętać, gdy mają dorastające pociechy.

"Dystopia" – świat, w którym fani symfonicznego metalu będą zahipnotyzowani - Muzyczne Style
Nightwish, Epica, Delain to zespoły, których wielu słuchaczom przedstawiać nie trzeba. Z sukcesem wykonują one muzykę metalową połączoną z symfonicznymi brzmieniami i głosem wokalistki dysponującym głosem iście operowym. Do tego grona próbują dołączyć początkujący w tym gatunku Elie Veux i jego francuska grupa OÏKOUMEN. Niedawno wydali debiutancki album pt. „Dystopia”.

"IO" – Barwna Odyseja Pewnego Osiołka - Recenzje filmów
Niektórzy mówili, że banał. Inni twierdzili, że zbyt dziwne, a manieryzmy nie pozwalają wejść w tę historię. Jeszcze ktoś zauważył przeładowanie obrazami i nadmiarem interpretacji przy tak minimalistycznej narracji (niemalże braku dialogów). Cóż. Polskim krytykom filmowym czasem niełatwo dogodzić, ale za to Ci zza oceanu pieją z zachwytu. „IO” (ang. „EO”) otrzymał bowiem aż średnią 85 punktów w serwisie Metacritic. Co więcej, nominowano go do Oscara w kategorii film międzynarodowy. Jak więc jest z tym Osiołkiem? Kochać, pogłaskać i podać dłoń Jerzemu Skolimowskiemu? Przejść obok niego obojętnie? Ja, mimo dostrzegalnych wad, skłaniam się do tej pierwszej czynności.

Nowoczesna Technologia Hybrydowego Oczyszczacza Powietrza! - Technologie
W Polsce powstało urządzenie zaprojektowane we współpracy z NASA. Nie, nie chodzi tutaj o ważny element statku kosmicznego, ale i tak taka informacja robi spore wrażenie. Mowa o modelu działającym przy pomocy najnowocześniejszej technologii, a służącemu do poprawiania jakości powietrza w mieszkaniach. Jest to jedyny tego typu produkt w naszym kraju. Co więcej wiadomo na jego temat?
Artykuły z tej samej kategorii

Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura
W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?

Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura
Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!

Majówka 2015 – najciekawsze imprezy - Kultura
Majowy weekend coraz bliżej. Jedni będą grillować, inni wybiorą się na rowerową wycieczkę, a jeszcze inni… No właśnie, mimo że tym razem to tylko trzy dni odpoczynku (1 maja wypada w piątek), zapewne i tak znajdą czas na plenerową imprezę w jakimś miejscu w Polsce. Przygotowaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych w trakcie majówki w siedmiu miastach.

Cannes 2022 – "Trójkąt smutku" ze Złotą Palmą. Ruben Ostlund ponownie uśmiechnięty! - Kultura
Od 17 do 28 maja trwał, jubileuszowy 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Jak niemal co roku, okazał się wielkim świętem kina. Pokazano około 100 produkcji, w tym oczywiście nie tylko dzieła konkurujące ze sobą o najwyższy laur, ale także filmy dokumentalne i pozakonkursowe. Złotą Palmę otrzymała kąśliwa satyra na współczesne bogate społeczeństwo, czyli „Triangle of Sadness” w reżyserii Rubena Ostlunda. Co ciekawe, w 2017 roku ten szwedzki twórca zachwycił jury swoim „The Square”, także wygrywając Konkurs Główny i wypromował świetnego duńskiego aktora – Claesa Banga. Poza nim powody do zadowolenia mają m.in.: Jerzy Skolimowski i początkujący reżyser Lukas Dhont.

Altao.pl jednym z patronów medialnych wielkiego koncertu Karoliny Lizer! - Kultura
Kochani. Niezmiernie nam miło, że możemy podzielić się z Wami pewną informacją. Otóż portal Altao.pl znalazł się wśród dziesięciu wybrańców, którzy objęli patronat medialny nad koncertem niezwykle uzdolnionej artystki. Mowa o Karolinie Lizer, o której już na łamach strony dla ludzi z pasją nieraz pisaliśmy. Karolina z grupą Folk Orkiestra wystąpi przed szeroką publicznością 26 listopada w unikatowej, nowoczesnej, jednej z najlepszych akustycznie sal Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie! W ten sposób pochwali się swoim drugim albumem pt. „Onyks”, którego recenzję przeczytacie wkrótce, zaglądając do działu Muzyka.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.513