O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Maciej Maleńczuk – Awangardowy bard Krakowa i bezkompromisowy rewolwerowiec polskiego rocka - Zespoły i Artyści

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Maciej Maleńczuk należy do artystów, którzy od początku kariery kierują się postawą nonkonformistyczną. Jest wierny swoim ideałom i poglądom, które bez cienia fałszu, odważnie prezentuje w swoich mocnych autorskich tekstach i teledyskach. Przez jednych nienawidzony, przez innych uwielbiany. Jak wyglądała jego muzyczna droga?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
aragorn136 (22261 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
4 231
Czas czytania:
4 924 min.
Autor:
aragorn136 (22261 pkt)
Dodano:
2719 dni temu

Data dodania:
2017-02-15 11:30:49

Choć wcześniej był znany wśród niektórych słuchaczy, bardziej rozpoznawalny stał się w 2004 roku, jako członek jury programu Idol. I od tamtej pory nadal udowadnia, że jest silną osobowością. Człowiekiem, który idzie pod prąd i nie unika komentowania sceny politycznej, zarówno tej polskiej, jak i zagranicznej, który na lewo i prawo strzela celnymi ripostami. Kilkanaście razy był nominowany do Fryderyka, a dwa razy zdobył tę prestiżową nagrodę (najlepszy album piosenka poetycka za solowy „Pan Maleńczuk” oraz wokalista roku 2006). Jego piosenki, jeśli nawet nie każdemu wpadną w ucho, to być może zmuszą do refleksji nad życiem i miłością czy przyczynią się do spojrzenia z nostalgią na dawne, szare, ale momentami barwne czasy. Bije od nich stuprocentowa szczerość i naturalność.

 

Mirosław Maciej Maleńczuk urodził się 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie w województwie jeleniogórskim. Już od dzieciństwa był typem niegrzecznego buntownika, który wolał słuchać The Doors i Led Zeppelin oraz jazzu niż nauczycieli (chyba że pana od WF-u; Maleńczuk był mistrzem skoku przez płotki). Uczęszczał do kilku szkół podstawowych, szkoły zawodowej, a także rozpoczął liceum zawodowe, gdzie uczono go obróbki skrawaniem. I tej szkoły jednak nie ukończył. W roku 1981 roku jako hipis domówił pełnienia zasadniczej służby wojskowej w jednostce „Zielone Otoki”, za co skazany został na dwa lata więzienia. Karę odbywał w Gdańsku i Stargardzie, gdzie łącznie spędził półtora roku. Tam też zaplanował, co będzie robić po wyjściu na wolność. Maleńczuk zapragnął wyrażać siebie w muzyce.

 

I tak też się stało. Ledwo poczuł wiatr wolności, a już wziął do ręki gitarę i komponował pierwsze, utrzymane w stylistyce bluesowej, utwory. Zarabiał przez siedem lat, grywając na ulicach Krakowa, Warszawy i innych większych miast. W 1986 roku na zaproszenie Andrzeja „Pudla” Bieniasza trafił do Püdelsów. I choć jego uczestnictwo jako frontman było dość zagmatwane (naznaczone rozstaniami i powrotami), to wspólnie wydali pięć płyt. Ich koncert w 1986 roku w Jarocinie był niezapomniany, a piosenka „Rege – kocia muzyka” została okrzyknięta jednym z największych przebojów ówczesnej edycji festiwalu. Dwa lata później światło dzienne ujrzał debiutancki krążek, czyli „Bela pupa”, na którym jednak większość utworów zaśpiewała Kora.

 

W międzyczasie na początku lat 90. Maciej założył własny zespół Homo Twist tworzący rock alternatywny w połączeniu z naturalistyczną poezją, z którymi wkrótce nagrał album pt. „Cały ten seks”. To bez wątpienia był dla artysty pracowity okres. Udzielał się wszak w dwóch kapelach. Raz wydawał albumy z Püdelsami („Viribus Unitis”, „Narodziny Zbigniewa”, „Psychopop”), innym razem z Homo Twist („Homo Twist” i „Moniti Revan”) nadając obu grupom własny, oryginalny, autorski sznyt.

 

Pierwszą solową płytę o prostym, acz wymownym tytule „Pan Maleńczuk” wydał w 1998 roku. Pojawiły się na niej utwory grane niegdyś przez niego na ulicy, które można było usłyszeć na nieoficjalnych kasetach magnetofonowych.

 

W 2000 roku odbyły się pożegnalne koncerty grupy Homo Twist. Dwa lata później ukazał się album z zarejestrowanym materiałem z tychże koncertów pt. „Live After Death”, a Maleńczuk wydał swój drugi solowy krążek „Ande La More”. Wielki sukces nadszedł wraz z wydaną przez Püdelsów w 2003 roku płytą „Wolność słowa”. Album osiągnął złoty status i całymi tygodniami utrzymywał się na listach sprzedaży. Niestety, mimo takiej popularności krążka, wkrótce zaczęła się psuć atmosfera wewnątrz zespołu, a bohater niniejszego artykułu postanowił reaktywować grupę Homo Twist. W 2005 wydał z nią płytą pt. „Demonologic”.

 

Kolejne lata były czasem różnych, dość zaskakujących projektów. Artysta nagrał album „Cantigas de Santa Maria”, zawierający współczesne wersje średniowiecznych pieśni kastylijskich oraz połączył siły z legendarnym muzykiem rockowym – Wojciechem Waglewskim. Razem stworzyli album, aktory ukazał się w 2007 roku i nosił nazwę „Koledzy”. Płyta szybko pokryła się platyną, zyskując sporą popularność. Maleńczuk wziął też udział w projekcie Yugopolis i Yugopolis 2 (2012). To polska supergrupa o niejednostajnym składzie wykonująca muzykę z pogranicza folku i szeroko pojętego rocka. To właśnie wtedy została nagrana słynna piosenka pt. „Ostatnia nocka”. Z kolei w 2008 roku Maleńczuk pokazał się od tanecznej strony, prezentując wszystkim album „Psychodancing”, na której rockowe utwory przybrały styl muzyki dance. Tak nazywała się również grupa, która ów album nagrała.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Z Psychodancingiem Maciej Maleńczuk nagrał jeszcze „Alchemię piosenki”, dwupłytowy koncertowy album „ Psychodancing Live” oraz utrzymany w formie country krążek „Psychocountry”. Na 46. festiwalu w Opolu za piosenkę „Niewiele Ci mogę dać” (na próżno wypłakujesz oczy) otrzymał I miejsce i nagrodę im. K. Musioła. Poza tym muzyk nagrał płytę z piosenkami „Starszych Panów”, a w 2010 roku z okazji 25-lecia na scenie zagrał jubileuszowy koncert pt. „Pan Maleńczuk – tak to ja”.

 

W maju 2011 roku na uroczystości w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Warto jeszcze nadmienić, iż we współpracy z Max Klezmer Band stworzył płytę „Hush, hush”, na której zaśpiewał piosenki w języku jidisz i pojawił się w epizodycznej roli m.in. w jednym z odcinków serialu „Na dobre i złe” (poszkodowany w wypadku muzyk).

W 2014 roku zaangażował się politycznie. Często pojawiał się w telewizji. Jawił się jako zagorzały patriota, pacyfista i obrońca pokoju. Szeroko komentowana była choćby jego piosenka pt. „Vladimir” czy „Tęczowa swasta”.

Trzeba także dodać, że swoje teksty, często pisane w formie wierszy, publikował m.in. w „Brulionie”. Co więcej, był też autorem poematu pt. „Chamstwo w państwie” (Wydawnictwo Literackie), za który otrzymał laur Śląskiego Wawrzynu Literackiego. To nie wszystko. Maciej Maleńczuk dał się również poznać jako… aktor. W 2004 roku wystąpił w chorzowskim Teatrze Rozrywki w sztuce „Bal u Wolanda” na podstawie powieści Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Muzyk wcielił się w tytułowego Wolanda. Zresztą sam artysta nie ukrywał, że interesował się magią, alchemią, i… demonologią. Dowodem na to był też gościnny występ w wideoklipie grupy Behemoth do utworu pt. „Lucifer”, gdzie Maleńczuk wykreował postać tytułowego diabła. I faktycznie ma on coś demonicznego i niebezpiecznie hipnotyzującego w swoim wzroku i gestach…

 

Spokojnie. Maciek może i ma kontrowersyjny wizerunek, ale nie jest złem wcielonym. To szczęśliwy czuły mąż i kochający ojciec. Ma trzy córki: Ritę, Elmę i Irmę oraz Zuzannę z wcześniejszego związku. Jako wierny kibic krakowskiego klubu sportowego Cracovia, napisał jego hymn, który śpiewany jest przed każdym spotkaniem piłkarskim. Poza gitarą, potrafi grać też na banjo i saksofonie. I jak mało kto, ma świetny kontakt z widownią.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

 

 

*Artykuł ukazał się też na portalu Centrum Sceny.pl

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:





Galeria zdjęć - Maciej Maleńczuk – Awangardowy bard Krakowa i bezkompromisowy rewolwerowiec polskiego rocka

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

FanRock
2719 dni temu

Artykuł o Maleńczuku w pigułce, aczkolwiek wielka szkoda, że autor nie wspomniał o fascynacji Maleńczuka Wysockim i o płycie z interpretacjami utworów tegoż rosyjskiego pieśniarza, która ukazała się w roku 2011.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora aragorn136

"Piosenki dla dzieci. Część 1" – Jak Ciocia Aga śpiewem przytula - Recenzje płyt

Do rodziców: pamiętacie, gdy Majka Jeżowska zachęcała Was do wspólnej zabawy swoimi piosenkami? Zapewne tak! Do dzieci: chcecie poczuć się jak Wasi kilkuletni wówczas rodzice? Wreszcie na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album, który w pełni na to pozwala. Łączy pokolenia. O wartościach ważnych opowiada i do tańca zaprasza. Ma taki zwykły tytuł, ale jednocześnie roztacza tak niezwykłą aurę. W czym zasługa autorki tekstów i wokalistki – Agnieszki Sadowskiej. Jako Ciocia Aga jest godną następczynią wspomnianej Majki Jeżowskiej. Jej „Piosenki dla dzieci” to płyta melodyjna, która sprawia, że zawsze świeci słońce.

"Ciche miejsce: Dzień pierwszy" – Ta ostatnia pizza w szklanym mieście - Recenzje filmów

Kiedy reżyser o polsko brzmiącym nazwisku „przekazuje” innemu reżyserowi o podobnym nazwisku opiekę nad wymyśloną przez siebie franczyzą, to nic tylko się cieszyć. Mimo że przecież mamy do czynienia nie z komedią, a horrorem o czułych na wszelkie dźwięki, najeźdźcach z kosmosu. Kliszowym. Fakt. Ale jednocześnie jakże kreatywnym na poziomie inscenizacyjnym i trzymającym ciągle za gardło. Czy „Ciche miejsce: Dzień pierwszy” od Michaela Sarnoskiego wstrzykuje w żyły widza równie potężną dawkę adrenaliny, wzbudzając strach przed odzywaniem się i chrupaniem w kinie? A może to bardziej dramat o jednostce wrzuconej w sytuację bez wyjścia, której wnętrze jest ważniejsze od apokalipsy?

"Projekt Hail Mary" – One Space Mission Impossible - Recenzje książek

Ryland Grace to nie skacowany mężczyzna, który otwiera szeroko oczy po całonocnej imprezie z pytaniem: „gdzie ja kurczę jestem?”. Grace budzi się w dziwniejszym miejscu niż wanna w tanim hotelu. Wokół migają jakieś światełka, a w ciele ma liczne rurki. Nic nie pamięta. Jednak, gdy już w głowie „zapali się lampka”, to okaże się, że Mark „Marsjanin” Watney nie był wcale w tak strasznej sytuacji. Ryland też jest samotny, ale w bezkresnym kosmosie… I ma do wykonania ważne zadanie, od którego zależy przetrwanie gatunku ludzkiego. Czy „astrotrudna” misja się powiedzie?

"Tatuażysta z Auschwitz" – Miłość w piekle (jakby podkoloryzowana) - Seriale

Najpierw była książka. Choć bestsellerowa, to jej autorkę odsądzano od czci od wiary. Zarzucano, że urodzona w Nowej Zelandii Heather Morris kompletnie pominęła historyczno-edukacyjną rzetelność na rzecz ckliwego romansu w miejscu, w którym na miłostki nie było żadnych szans. Wiadomo, że w największym niemieckim obozie koncentracyjnym ginęły całe rodziny, a łącznie zamordowano ponad milion ludzi. Jaki więc mógł być miniserial na podstawie „Tatuażysty z Auschwitz”? Czy to dzieło, które należy szybko wymazać z pamięci? Nie! Ale do wybitnej produkcji telewizyjnej droga daleka.

"Zmiana" – Koniec jest początkiem - Recenzje książek

Na początku trzeba wyraźnie zaznaczyć. Poniższa recenzja została napisana z myślą o pewnej grupie osób. Mowa o czytelnikach mających lekturę pierwszego tomu serii „Silos” za sobą. Oczywiście Hugh Howey tak wymyślił kolejną część, by nie zagubił się w niej „świeżak”, jednak mimo zupełnie oddzielnej historii, połączenia są wyraźne. A zatem lepiej doświadczyć „Zmiany” jako człowiek, który jadł już chleb z tego dystopijnego pieca. Czy ta powieść jest równie intrygująca i wciągająca jak poprzednia? Niestety nie, choć są w niej tematy fascynujące i jednocześnie przerażające.

Teraz czytane artykuły

"Oficer i szpieg" – Ostatni sprawiedliwy na Dzikim Zachodzie… Europy - Recenzje filmów

W tym roku miałem to szczęście, że wszyscy moi trzej ulubieni reżyserzy wydali nowe dzieła. Jeden z nich – Roman Polański, fascynuje mnie swoimi filmami, które dotyczą przeróżnej tematyki. Od historii II wojny światowej po zaburzenia psychiczne prostej dziewczyny. Tym razem artysta postanowił zastanowić się nad jednym z najsłynniejszych procesów w historii sądownictwa. Mowa o niewinnym francuskim kapitanie Alfredzie Dreyfusie, oskarżonym o zdradę stanu i skazanym na dożywotnie więzienie. Na szczęście kilku ludzi wciąż walczyło o sprawiedliwość w armii. Jednym z nich był słynny pisarz Emil Zola, który jednak w „Oficerze i szpiegu” jest tylko postacią epizodyczną.

 -

Odwiedzin: 4231

Autor: aragorn136Zespoły i Artyści

Komentarze: 1

Maciej Maleńczuk – Awangardowy bard Krakowa i bezkompromisowy rewolwerowiec polskiego rocka - Zespoły i Artyści

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Maciej Maleńczuk należy do artystów, którzy od początku kariery kierują się postawą nonkonformistyczną. Jest wierny swoim ideałom i poglądom, które bez cienia fałszu, odważnie prezentuje w swoich mocnych autorskich tekstach i teledyskach. Przez jednych nienawidzony, przez innych uwielbiany. Jak wyglądała jego muzyczna droga?

Wywiad z Grześkiem Goliankiem z metalowych grup Psychotype i Faust Band Poland - Zespoły i Artyści

Granie w zespole wymaga wiele poświęcenia i zaangażowania. A granie w dwóch dobrze zapowiadających się bandach? O sprawy z tym związane zapytałem gitarzystę grup metalowych: powstałej w Norwegii Psychotype i Faust, Grześka Golianka. Muzyk opowiedział nam o nadchodzącej płycie pierwszego z zespołów, albumie "Wspólnota brudnych sumień", powstających gitarach i kilku innych sprawach. Zapraszam do lektury!

 -

Odwiedzin: 4593

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 3

"Atlas chmur" – Spadająca gwiazda - Recenzje filmów

"Atlas chmur" nie należał do czołówki najbardziej oczekiwanych filmów roku 2012. A jednak wywołał więcej dyskusji niż "Prometeusz". Zadziwia fakt, że były bardzo skrajne: od chwalebnych peanów po miażdżącą krytykę.

 -

Odwiedzin: 2072

Autor: adminKultura

Powrót do szlacheckich tradycji Raciborza, czyli warsztaty rzemiosła dawnego - Kultura

Już 30 września rozpoczną się fantastyczne warsztaty, które pozwolą uczestnikom przenieść się w czasy dawnego Raciborza, przypomną o jego bogatej historii i tradycji. Zostały one przygotowane z myślą o jubileuszu, jaki w tym roku świętuje Racibórz.

Nowości

"Piosenki dla dzieci. Część 1" – Jak Ciocia Aga śpiewem przytula - Recenzje płyt

Do rodziców: pamiętacie, gdy Majka Jeżowska zachęcała Was do wspólnej zabawy swoimi piosenkami? Zapewne tak! Do dzieci: chcecie poczuć się jak Wasi kilkuletni wówczas rodzice? Wreszcie na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album, który w pełni na to pozwala. Łączy pokolenia. O wartościach ważnych opowiada i do tańca zaprasza. Ma taki zwykły tytuł, ale jednocześnie roztacza tak niezwykłą aurę. W czym zasługa autorki tekstów i wokalistki – Agnieszki Sadowskiej. Jako Ciocia Aga jest godną następczynią wspomnianej Majki Jeżowskiej. Jej „Piosenki dla dzieci” to płyta melodyjna, która sprawia, że zawsze świeci słońce.

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 226

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Artykuły z tej samej kategorii

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

Kinga Talarek ze swoją pierwszą piosenką! Tak się spełniają muzyczne marzenia! - Zespoły i Artyści

Jest pasjonatką śpiewu rozrywkowego. Jakiś czas temu zajęła się nagrywaniem muzyki i właśnie wydała pierwszą autorską piosenkę, która z dnia na dzień zyskuje na popularności! O kim mowa? O Kindze Talarek! Dziewczynie o dźwięcznym nazwisku i zmysłowym wokalu.

Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści

Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.824

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję