O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Król przybywa – historia koncertu Michaela Jacksona w Polsce! - Muzyczne Style

Lata 90. XX wieku były w Polsce szalonym okresem niebywale intensywnego rozwoju muzyki rozrywkowej. Jedną z najważniejszych dat w koncertowym kalendarzu jest ta z 20 września 1996 roku, która trwale przeszła do historii występów najpopularniejszych zagranicznych artystów w naszym kraju. Tego dnia na warszawskim lotnisku Bemowo swój koncert dała największa gwiazda w dziejach muzyki rozrywkowej – Michael Jackson!

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
sebastiandziuda (1274 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
2 756
Czas czytania:
3 311 min.
Kategoria:
Muzyczne Style
Autor:
sebastiandziuda (1274 pkt)
Dodano:
739 dni temu

Data dodania:
2021-09-20 21:40:43

W tamtych czasach, wspomnianych na wstępie lat 90., powstawały i święciły największe sukcesy legendarne zespoły i artyści popularni po dziś dzień. Sprawnie rozwijała się także branża koncertowa. Coraz śmielej bowiem decydowano się na sprowadzanie do kraju nad Wisłą wykonawców z innych krajów o ogólnoświatowej popularności, co jeszcze do nie dawna, w czasach PRL-u, było rzeczą prawie niemożliwą.

 

Dzięki odważnym działaniom zdeterminowanych agencji artystycznych, a także wybranych jednostek, w pierwszej dekadzie po upadku systemu komunistycznego, na polskich ziemiach można było być świadkiem koncertów takich artystów i zespołów, jak: The Rolling Stones, U2, Tina Turner, czy Scorpions w ramach Inwazji Mocy – pierwszej i największej ogólnopolskiej trasy koncertowej. Były to niezapomniane koncerty, podobnie jak ten z 20 września 1996 roku, który okazał się niezwykłym wydarzeniem.

 

Oficjalny plakat wydarzenia (źródło: 30lat.rmf.fm)

 

Król wylądował

 

Król muzyki pop przybył do Warszawy w ramach swojej trzeciej i ostatniej światowej trasy koncertowej HIStory World Tour, promującej wówczas najnowszą płytę artysty – „HIStory: Past, Present And Future - Book I” wydaną w 1995 roku. Trasa trwała nieco ponad rok. Piosenkarz w światowe tournée wyruszył we wrześniu 1996 roku, kiedy to premierowy występ odbył się w Czechach, zaś zakończył ją w październiku 1997 roku serią koncertów w RPA. To wielkie muzyczne wydarzenie zorganizowane 20 września 1996 roku było czwartym z 82 występów króla popu podczas tej trasy. Za ściągnięcie Jacksona do Polski odpowiadała agencja koncertowa Viva Art Music we współpracy radiem RMF FM, które dzięki Inwazji Mocy miało doświadczenie w organizacji koncertów na dużą skalę. Zakup biletów, kosztujących 50 zł, był marzeniem tylu ludzi, że uruchomiono specjalną bezpłatną infolinię mającą informować o szczegółach koncertu. Gwiazdor wylądował na warszawskim Okęciu 18 września o godzinie 15.25. Na lotnisku powitała go grupa taneczna, która zaprezentowała przed wokalistą ludowy taniec. Jackson przez kilka minut pozdrawiał tłum, udając się następnie w otoczeniu policji do hotelu Marriott, w którym w zarezerwowanych 67 pokojach rezydował on, jak i cały zespół koncertowy, złożony z ponad 20 instrumentalistów, chórzystów i tancerzy. Sam artysta zamieszkał w apartamencie numer 4006 usytuowanym na 40. Piętrze. W pokoju gwiazdora, zgodnie z jego życzeniem dostarczano tacę z serami, cukierki M&M’s oraz czarne i czerwone balony. Położono nawet specjalny drewniany parkiet, na którym artysta mógł ćwiczyć swoje taneczne kroki. Napięty grafik towarzyszył wokaliście przez cały czas pobytu w Polsce. Jeszcze pierwszego dnia Jackson udał się do sklepu muzycznego i sklepu z zabawkami. W tym pierwszym gwiazdor zaopatrzył się w płyty soulowe i jazzowe, a także parę egzemplarzy swojego autorstwa. Artysta uczestniczył w szeregu zebrań z najważniejszymi osobami w państwie. Spotkał się Marcinem Święcickim, ówczesnym prezydentem Warszawy, z prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim oraz jego żoną Jolantą, z którą odwiedził Dom Dziecka nr 4 przy ul. Rakowieckiej, którym opiekowała się fundacja prezydentowej.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

20 września – wyczekiwany dzień koncertu

 

Wreszcie nadszedł. Ten dzień! Ten moment. Ogromna i nowoczesna scena została przetransportowana na kilkudziesięciu samochodach ciężarowych. Sprzęt służący do nagłośnienia, oświetlenia i sprawnego uruchomienia efektów specjalnych mieścił się w sumie 36 ciężarówkach. W jej budowę zaangażowanych było kilkaset osób, kolejne tysiące pracowników ochrony, policji i wojska ją zabezpieczało, czuwając nad porządkiem imprezy. Nigdy dotąd w Polsce nie odbyło się tak wielkie wydarzenie muzyczne. Bemowo przypominało ogromny deptak – ludzie szli po chodnikach, trawnikach, nawet po ulicy. Pierwszych, koczujących pod sceną fanów Jacksona zaczęto wpuszczać około godziny 14:00, kiedy oficjalnie udostępniono wstęp na płytę lotniska. Jednak na gwiazdę wieczoru trzeba było poczekać jeszcze kilka dobrych godzin. O godzinie 18:30 przed polską publicznością wystąpili artyści suportujący w postaci Formacji Nieżywych Schabuff oraz DJ’a Bobo. Dopiero o godzinie 21 rozpoczęło się wielkie show na światowym poziomie z najważniejszym wykonawcą tego dnia w roli głównej. Lotnisko w tym momencie pękało w szwach. Koncert rozpoczął się pokazem sztucznych ogni oraz specjalnie przygotowanym filmem animowanym, wyświetlanym na 3 wielkich telebimach, który jak na tamte czasy był dużym osiągnięciem graficzno-komputerowym. Prezentował główną gwiazdę w statku kosmicznym, przemierzającym oniryczne krainy w akompaniamencie największych hitów Jacksona. Po około pięciominutowym wstępie, spod sceny oczom 120-tysięcznej (sic!) publiki ukazała się owa kapsuła, z której w srebrno-złotym, futurystycznym kombinezonie pilota wyszedł Jackson, zaczynając utworem „Scream” zapierające dech w piersiach muzyczne widowisko. Przez prawie dwie i pół godziny z warszawskiego lotniska słychać było dźwięki największych hitów największego artysty wszech czasów. Roztańczona i rozśpiewana publiczność bawiła się do takich przebojów, jak:„Smooth Criminal”, „Billie Jean”, „Black or White”, czy „Beat It”. Nie zabrakło także licznych numerów z ówcześnie najnowszej płyty wokalisty, takich jak „You Are Not Alone”, „They Don’t Care About Us” czy „Stranger in Moscow”, którą Jackson intensywnie promował. Show zakończyła parada flag wraz z podniosłym wykonem tytułowego kawałka o nazwie „HIStory”. Zjawiskowe misterium światła i dźwięku zakończyło się około godziny 23:15.

 

Michael Jackson (źródło: kultura.gazeta.pl/ fot.  Andrzej Iwańczuk)

 

Gwiazda pokroju Michaela Jacksona mogła sobie pozwolić na koncert, który nie był tylko wykonywaniem na żywo największych przebojów swojego autorstwa, ale dokładnie wyreżyserowanym spektaklem. Król Popu dobrze wiedział jak wpłynąć na emocje widowni i uderzyć w jej najczulsze miejsca. Pod koniec wykonywania utworu „Earth Song” na scenie pojawił się... czołg, któremu piosenkarz zagrodził drogę niby samotny bohater podczas protestów na placu Tiananmen. Wkrótce z pojazdu wyłonił się żołnierz z wycelowanym w pierś Michaela karabinem. Wojskowy jednak powoli opuścił swoje oręże i rozpłakał się jak dziecko. Z kolei podczas przedostatniego utworu zatytułowanego „Heal the World”, Michael zaśpiewał wraz z pensjonariuszami jednego z domów dziecka, często wyznając proste, lecz z pewnością szczere „Kocham Was”. Podczas samego show, Jackson zmieniał swój strój kilkukrotnie. Bardzo dbał o zróżnicowanie poszczególnych granych kawałków, które dla każdego traktował jako osobne przedstawienie. Gwiazdor nosił błyszczące marynarki, pozłacane futurystyczne kostiumy, skórzane kurtki czy białe koszule, zaś podczas wykonu kawałka „Thriller” zaśpiewał w masce wilkołaka. Ponad stutysięczny tłum fanów zgromadzonych na warszawskim lotnisku nie milkł nawet na chwilę. Przez cały czas trwania show słychać było krzyki i piski uczestników, którzy nie potrafili opanować swojej radości. Nie obyło się także bez łez wzruszenia. Niektórych fanów emocje poniosły zdecydowanie bardziej. Jednej z fanek udało się bowiem wydostać ze ścisku przed barierkami, ominąć ochronę i wtargnąć na scenę. Zalana łzami dziewczyna, zaczęła całować swojego idola po rękach. Sam koncert był wielką celebracją muzyki jak zawsze roztańczonego Jacksona. Show niewątpliwie oszałamiało wizualnie – takiej ilości efektów wizualnych i pirotechnicznych w Polsce w jednym miejscu jeszcze nie widziano. Wszyscy uczestnicy mieli zgodne poczucie, że uczestniczą w wyjątkowym widowisku, gdyż było to prawdziwe show na najwyższym światowym poziomie. Również krytycy zgodnie stwierdzili, że Jackson z pewnością nie zawiódł. Zjawił się na scenie punktualnie i dał koncert jakiego Polska nigdy wcześniej nie doświadczyła.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Król przybywa – historia koncertu Michaela Jacksona w Polsce!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

40 (40)


739 dni temu

Super artykuł.
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora sebastiandziuda

 -

Odwiedzin: 818

Autor: sebastiandziudaRecenzje płyt

Komentarze: 1

"Młodość" – Kaminski Mówi, Wyśpiewuje, Tańczy, Wiwatuje - Recenzje płyt

Mało jest na polskiej scenie muzycznej artystów, którzy swoją twórczością potrafią dotrzeć do najgłębszych zakamarków mojej duszy. Jednym z takich nietuzinkowych wokalistów jest Ralph Kaminski, będący moim muzycznym objawieniem ostatnich miesięcy. Jego delikatność i czułość, którą obdarza słuchaczy w swoich utworach jest wyjątkowa i nieskazitelna. 31-letni piosenkarz pochodzący z Jasła ma w swojej dyskografii trzy świetne albumy studyjne, które odegrały istotną rolę w moim krótkim życiu. Jednak w tej recenzji pragnę skupić się na płycie, która na zawsze odmieniła moje postrzeganie jego osoby, twórczości jak i muzyki w ogóle. Oto krótka opowieść o tym jak „Młodość” Ralpha Kaminskiego uzupełnia moją młodość.

 -

Odwiedzin: 1014

Autor: sebastiandziudaKultura

Komentarze: 1

Wyjątkowy wieczór w dobrej wierze – relacja z koncertu "Razem z Ukrainą" w Atlas Arenie - Kultura

Wojna Ukrainy z Rosją trwa od miesiąca. Do tego czasu Polacy zdążyli włączyć się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom na wielu płaszczyznach. Podczas różnorodnych akcji humanitarnych zebrano niezbędne produkty potrzebne do przetrwania oraz ogromną sumę pieniędzy. Jednym z działań, mających na celu wesprzeć materialnie walczącą Ukrainę był charytatywny koncert zorganizowany 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie z plejadą gwiazd polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej. Wydarzenie poprowadzili Alina Makarczuk i Marcin Prokop.

"An Evening with Silk Sonic" – W hołdzie soulu, funku i R'n'B - Recenzje płyt

Moja silna fascynacja duetem fantastycznych artystów, jakimi niewątpliwie są Bruno Mars oraz Anderson .Paak, rozpoczęła się w marcu 2021 roku, wraz z pojawieniem się pierwszego singla zwiastującego najnowszy wspólny album obu panów. Z miejsca byłem zachwycony wszystkim, co było związane z tym obiecującym projektem pod nazwą Silk Sonic. Oczarował mnie ich niepowtarzalny styl, czerpiący inspiracje z funkowo-soulowych brzmień rodem z lat 60 i 70 XX wieku. Słychać to w brzmieniu duetu bardzo wyraźnie. Dodatkowym walorem estetycznym jest oczywiście ubiór artystów oraz występy na żywo.

 -

Odwiedzin: 1876

Autor: sebastiandziudaRecenzje płyt

Komentarze: 1

"Kid A" – Futurystyczny geniusz - Recenzje płyt

5 listopada 2021 roku na serwisy streamingowe oraz półki sklepowe w wersji CD, kasetowej, a także winylowej trafiła wyjątkowa reedycja dwóch słynnych albumów art-rockowego zespołu Radiohead. Brytyjska kapela postanowiła uczcić w ten sposób 21. oraz 20. rocznicę wydania kolejno płyty „Kid A” oraz „Amnesiac”. Oprócz dwóch dysków z utworami ze wspomnianych krążków, dołączony został jeszcze jeden, zawierający kilkanaście nieopublikowanych nigdy wcześniej nagrań, pochodzących z okresu prac nad owymi płytami. Ponadto w skład wydawnictwa wchodzi 36-stronicowa książeczka.

"Music Of The Spheres" – Muzyczna podróż nie z tego świata - Recenzje płyt

Brytyjski zespół Coldplay należy do najpopularniejszych grup rockowych świata. Już od 20 lat plasuje się w ścisłej czołówce najchętniej nagradzanych i słuchanych kapel. O potędze zespołu świadczy ogłoszona kilka dni temu światowa trasa koncertowa, podczas której występy będą odbywać się na największych stadionach największych miast z krajów prawie wszystkich kontynentów. 8 lipca 2022 roku kapela zawita również do Polski, gdzie na Stadionie Narodowym w Warszawie z pewnością odbędzie się wielkie muzyczne show. Światowe tournée będzie pierwszą trasą zespołu na tak dużą skalę od czterech lat. Wszystko za sprawą wydania najnowszego, bardzo przebojowego, energetycznego i niezwykle tanecznego studyjnego krążka zatytułowanego „Music Of The Spheres”.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 802

Autor: pytonznadwislyRecenzje filmów

Komentarze: 1

"Elvis" – "Jeśli nie możesz czegoś powiedzieć, zaśpiewaj to!" - Recenzje filmów

Baz Luhrmann przyzwyczaił nas do tego, że o ile częstotliwość wypuszczania swoich filmów ma dosyć niską – średnio co jakieś 6/7 lat – o tyle, jak już pokaże konkretne dzieło, to jest ono dopracowane pod każdym względem. „Romeo i Julia” i „Moulin Rouge” to chyba najgłośniejsze i najbardziej charakterystyczne obrazy tego reżysera. Teraz, po 7 latach od zaprezentowania ostatniego filmu, jakim był „Wielki Gatsby”, zaszczycił nas historią legendarnego Elvisa Presleya. Nie, to nie jest typowy biopic. No, może po części, ale jakże warto go zobaczyć!

Tina Turner – Muzyka The Best, Życie not so much - Zespoły i Artyści

Tina Turner – sceniczna petarda. Kobieta, która swoją energią mogłaby uruchomić elektrownię atomową. Niezapomniany wokal z charakterystyczną chrypką plus charyzma powodowały, że miliony fanów było na długie minuty, a nawet godziny poddanych zbiorowej hipnozie. Śpiewała „We Don’t Need Another Hero” z takimi emocjami, że faktycznie nie potrzebowaliśmy tego Mad Maxa. To ona była legendarną bohaterką tej ziemi. Niestety starość i choroby pokonają nawet najsilniejszych. Artystka zmarła 24 maja 2023 roku. Zostawiła po sobie twórczość przepiękną, choć prywatna codzienność atakowała ją mrokiem.

 -

Odwiedzin: 3909

Autor: sebastiandziudaMuzyczne Style

Komentarze: 3

Powiew Zachodu – historia wizyty The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku! - Muzyczne Style

O tym wydarzeniu można by napisać kilka książek, nakręcić parę filmów dokumentalnych, jeden dobry fabularny i w nieskończoność opowiadać kolejnym pokoleniom legendy o tym, co miało miejsce w Warszawie w kwietniu 1967 roku. Jedni dzielą czas na „przed” i „po” Stonesach pierwszy raz w Polsce, inni porównują ten moment do nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją. Koncert i pobyt brytyjskich gwiazd rocka w komunistycznym kraju stał się wydarzeniem mitycznym, o znaczeniu nie tylko kulturowym, ale i społecznym. Oto historia pierwszego koncertu grupy The Rolling Stones w Polsce.

Napływ Żółtej Fali Rockowego Grania: Inwazja Mocy 1995-2000 - Festiwale muzyczne

Lato jest okresem obfitującym w rozmaite wydarzenia plenerowe. Ciepło, długość dnia oraz zazwyczaj ładna pogoda sprzyjają organizacji kulturowych eventów na skalę ogólnokrajową. Nawet w trudnym, pandemicznym czasie mamy możliwość uczestnictwa w wielu letnich trasach koncertowych, takich jak: Letnie Brzmienia, Lato w Plenerze, Lato z radiem czy Żywiec Męskie Granie. Jednak żadna trasa koncertowa, festiwal oraz jakiekolwiek inne wydarzenie muzyczne organizowane w ostatnich latach nie może równać się z organizowaną przez radio RMF FM Inwazją Mocy.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 2756

Autor: sebastiandziudaMuzyczne Style

Komentarze: 1

Król przybywa – historia koncertu Michaela Jacksona w Polsce! - Muzyczne Style

Lata 90. XX wieku były w Polsce szalonym okresem niebywale intensywnego rozwoju muzyki rozrywkowej. Jedną z najważniejszych dat w koncertowym kalendarzu jest ta z 20 września 1996 roku, która trwale przeszła do historii występów najpopularniejszych zagranicznych artystów w naszym kraju. Tego dnia na warszawskim lotnisku Bemowo swój koncert dała największa gwiazda w dziejach muzyki rozrywkowej – Michael Jackson!

 -

Odwiedzin: 835

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

 -

Odwiedzin: 2337

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 3

"Irlandczyk" – Człowiek od zadań specjalnych - Recenzje filmów

Nie ukrywam. Czekałem na ten film bardziej niż na nowe „Gwiezdne wojny”. Ba! Bardziej niż na „Jokera”. Dlaczego? Lepiej darujcie te retoryczne pytanie. Scorsese. Jedno nazwisko, jedna odpowiedź, w której kryje się wszystko. Legendarny reżyser mający na swoim koncie klasyki. Człowiek portretujący gangsterski półświatek z dłonią równie mistrzowską, co Coppola i De Palma. Wyprodukowany, tym razem przez Netflixa, „Irlandczyk” miał być jego być opus magnum. Dziełem, którym postawi gatunkową kropkę.

Jak ogrzać zimę? Marta Kruk odpowiada śpiewająco: Najlepiej miłością! - Muzyczne Style

„Dedykuję tę piosenkę zarówno wszystkim tym, którzy kochają magię zimowej aury, jak i jej szczerze nienawidzą”. Tak o utworze pt. „Ogrzej zimę miłością” mówi jego autorka – Marta Kruk. To hymn ku pokrzepieniu serc mocno powiązany z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

 -

Odwiedzin: 14381

Autor: pjNiewiarygodne, niewyjaśnione

Komentarze: 1

Reinkarnacja – niezwykłe zjawisko - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Od najdawniejszych czasów ludzie z różnych kultur i religii (głównie buddyzm i hinduizm) byli głęboko przekonani, że ich obecne życie nie jest jedynym i po śmierci odrodzą się na nowo.

Nowości

"Dewajtis" – Dąb wielki duszę ludzką widzi... - Recenzje książek

Stara to książka, z końca XIX wieku, drukowana na łamach Kuriera Warszawskiego. Czytać, nie czytać. Strach w me oczy zajrzał. Że może znów będę jak ten uczeń średniej szkoły – „zmuszony” do spędzenia nocy z nudną lekturą, archaicznym językiem napisaną. Lecz „Dewajtis” z nową, przepiękną okładką, wyczyszczony z kurzy i pajęczyny przez Wydawnictwo Replika, to skarb. Dla niego można kroczyć przez ciemny bór, z dumą i odwagą w sercu. Bo Maria Rodziewiczówna „zrodziła” powieść niezwykłą, nadal powodującą łzę w oku i budzącą szacunek czytelnika. Z bohaterem, za którym też w ogień się skoczy.

Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści

Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!

AI – przyjaciel czy wróg? Trzech maniaków popkultury w luźnej pogadance na ważny temat! - Intrygujące

29 września na ekrany kin w Polsce wchodzi „Twórca” Garetha Edwardsa. Czy film ten zbierze liczne pochwały od widzów? O tym przekonamy się za moment. Ale już jego zwiastun i ogólny zarys fabuły (wojna między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji i poszukiwania architekta zaawansowanej technologii) to dobry powód, aby porozmawiać właśnie o AI, która w roku 2023, szczególnie w postaci Chata GPT „zaatakowała” nasze postrzeganie rzeczywistości. Pojawiły się kłopoty. Strajki w Hollywood, strach spowodowany utratą pracy na stanowiskach twórczych (copywriting, scenopisarstwo, aktorstwo itp.). Jednak, czy faktycznie jest się czego bać? Czy może przeciwnie – Sztuczna Inteligencja to żadna „ciocia samo zło” (jest chyba „płci żeńskiej”) i jej działania zawsze są pomocne, uzasadnione i pożądane? Te kwestie poruszają w niniejszym podcaście, na kanale PopCorn Podcast: Radek Gryczka z kanału Pogadajmy od Rzeczach, Marcin vel Ponton Movie i Przemek „Jankes” Jankowski z Altao.pl. A co Wy sądzicie o AI? Zakochać się w niej, czy potępiać?

ALFA ROMEO STELVIO COMPETIZIONE. Gdzie ten luksus? - Nowinki motoryzacyjne

Poprzednia recenzja poświęcona była takiemu, można to chyba w ten sposób nazwać, współczesnemu autu dla ludu, czyli Dacii. Obawiam się bowiem, że „Volkswagen” obecnie już tak dostępnym samochodem nie jest, w szczególności cenowo… Dzisiaj z kolei spróbujemy się poczuć jak ktoś specjalny, zasiadając w limitowanej wersji auta, które i w seryjnych odsłonach uchodzi już za samochód luksusowy. Witajcie zatem we wnętrzu specjalnej odsłony Alfy Romeo Stelvio: Competizione 2.0 GME 280 KM Q4 AT8!

 -

Odwiedzin: 835

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

emocean drive ląduje we friendzone! Co na to Britney Spears? - Zespoły i Artyści

Przebojowe trio emocean drive wydało kolejny, życiowy singiel pt. „FWB”. Tym razem zespół zaprasza do „friendzone” – miejsca, do którego prowadzi słynne powiedzenie: „zostańmy przyjaciółmi”, i z którego podobno nie ma powrotu. Ponieważ Britney Spears odmówiła komentarza odnośnie premiery, zasięgnęliśmy języka u członków zespołu.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 4832

Autor: adminMuzyczne Style

Komentarze: 1

"Marsz Wilków" – scena i piosenka, które nie pozwalały zasnąć! - Muzyczne Style

18 stycznia 2022 roku mija 20 lat od premiery „Harry’go Pottera i Kamienia Filozoficznego” w polskich kinach. Na HBO Max pojawił się już dokument o tym filmie, zabierający wszystkich w podróż w przeszłość. Nostalgiczną, ale też dość przerażającą. Pamiętacie, jak dzieciaki bały się walki z trollem w łazience? Dziś owa scena budzi raczej uśmiech na twarzy niż uczucie strachu. Za to w latach 80. w Polsce powstały dzieła fantasy dla młodzieży, w których były momenty i postacie dużo bardziej creepy. Ktoś powie, że to diabeł Piszczałka powodował koszmary nocne. Ale równie hardcorowy, szczególnie dla małych dzieciaków, okazał się Marsz Wilków. Może sama, mroczna sekwencja z polsko-radzieckiej adaptacji „Akademii pana Kleksa” z 1983 roku nie przyspieszałaby bicie serca, gdyby nie towarzyszący jej utwór, który przypomniał na swoim kanale, znany już Wam, Topper Harley. Kiedy malcy słyszeli słowa: „Hejże wilki, hejże hola. Litości niechaj nie zna brat. Tu silne szczęki, silna wola. I zdobędziemy cały świat”, obgryzali paznokcie i przytulali się do rodziców. Nic dziwnego. Wszak piosenkę wykonywał heavy metalowy zespołu TSA, a ostry jak żyleta głos wokalisty pozostał w małych głowach na długie lata… Świetny przykład na to, co zrobić, aby kiczowatą baśń zmienić na chwilę w prawdziwy dziecięcy horror!

 -

"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! - Muzyczne Style

XX wiek, roku 1972. Pani profesor Anne Kilmer z Uniwersytetu Kalifornijskiego, pełniąca również funkcję kuratora Muzeum Antropologii w Berkeley, jest szczęśliwa. Właśnie udaje się jej sfinalizować trwające 15 lat badania: rozszyfrować jeden z najstarszych znanych fragmentów notacji muzycznej na świecie, który znajdował się na jednej z 20 tys glinianych tablic wykopanych przez archeologów we wczesnych latach 50.

 -

Odwiedzin: 3909

Autor: sebastiandziudaMuzyczne Style

Komentarze: 3

Powiew Zachodu – historia wizyty The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku! - Muzyczne Style

O tym wydarzeniu można by napisać kilka książek, nakręcić parę filmów dokumentalnych, jeden dobry fabularny i w nieskończoność opowiadać kolejnym pokoleniom legendy o tym, co miało miejsce w Warszawie w kwietniu 1967 roku. Jedni dzielą czas na „przed” i „po” Stonesach pierwszy raz w Polsce, inni porównują ten moment do nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją. Koncert i pobyt brytyjskich gwiazd rocka w komunistycznym kraju stał się wydarzeniem mitycznym, o znaczeniu nie tylko kulturowym, ale i społecznym. Oto historia pierwszego koncertu grupy The Rolling Stones w Polsce.

 -

Odwiedzin: 23316

Autor: mistrzu_83Muzyczne Style

Komentarze: 3

Magia francuskiej piosenki - Muzyczne Style

Język francuski należy do najbardziej dźwięcznych języków, uznawany jest za język miłości, dlatego też francuskie piosenki cieszą się ogromną popularnością.

Współczesna rosyjska muzyka rozrywkowa - Muzyczne Style

W związku z tym, że współczesna rosyjska muzyka jest zupełnie nieznana w Polsce, pragnę napisać kilka słów, by przybliżyć przeciętnemu Polakowi zespoły i piosenki rosyjskich wykonawców. Faktem jest, że do naszego kraju docierają tylko pojedyncze piosenki i to w dodatku ma to miejsce bardzo rzadko.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.684

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję