O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina

Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (42587 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
658
Czas czytania:
823 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
admin (42587 pkt)
Dodano:
447 dni temu

Data dodania:
2023-03-04 10:58:19

Kamera Akcja!

Afair Oz są tak zakręceni na punkcie kina, że nie wyobrażają sobie przeznaczania wolnego czasu na zupełnie inne zajęcia. Przeprowadzali już z powodzeniem castingi (zgłosiło się sporo osób). Do tworzenia swoich dzieł przystępują z rzetelnie, przyzwoicie, z uśmiechem, błyskiem w oku i szczerością. Wszystko „Uczciwie w przybliżeniu”, jak głosi motto Afair Oz. Pragną zarażać pasją do realizacji filmów krótkometrażowych innych ludzi. Przed publikacją gotowej produkcji w sieci, najpierw organizują pokazy w szkołach, aby poznać reakcję młodzieży i studentów, a więc ludzi w swoim wieku (np. oczekiwana przez fanów wspomnianej „Jędzy” opowieść o pewnym chłopaku, który trafił do średniowiecza, miała premierę w październiku 2022 roku na Politechnice Rzeszowskiej).

 

Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)

 

Studio Filmowe, bo tak można określić Grupę Afair Oz, w pełni nazywa się AFAIR On Zoom – stąd właśnie powyższe hasło „uczciwie w przybliżeniu”. Po obejrzeniu „Jędzy” każdy będzie bił brawa, że w tak krótkim metrażu udało się wykreować niepokojącą atmosferę, słowiańskość i zauroczyć widza pięknymi zdjęciami. To przykład tego, jak w zaledwie jednej minucie da się połączyć kilka elementów w spójną całość. Uwagę przykuwają rekwizyty, kontrastujące z nietypową urodą przerażające szepty wiedźmy (tak, ona prezentuje się inaczej niż typowe szeptuchy) przyrządzającej tajemniczą miksturę oraz jezioro, gdzie młodzi ludzie robią coś więcej niż rzucanie wianków. I ta mroczna muzyka… Brr.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Nie powinno zaskakiwać, że obraz otrzymał wyróżnienie w kategorii „fabuła” na 17. edycji Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Wszak taka impreza filmowa to doskonałe miejsce, aby chwalić się tego typu wizualnymi opowieściami. Reżyser Sebastian Wiśniowski i wszyscy aktorzy są dumni. My również. Widać przecież, że bez problemu zrozumieli ograniczenia w postaci 60 sekund, jakie przedstawili im organizatorzy odbywającego się od 2006 roku unikatowego festiwalu, w którym liczą się: garść kreatywności, szczypta samodyscypliny, dawka wrażliwości i sporo zaangażowania, a nie wiek i wykształcenie. Jeżeli dany twórca nie umie w fabuły, to może spróbować swoich sił w formie czy mini-dokumencie. Po wygraniu konkursu w jednej z trzech dziedzin z radością przyjmie informację o wyświetleniu autorskiego filmu w jakże spektakularnej sali kinowej Trójmiasta – Centrum św. Jana w Gdańsku, a także w różnych miejscach na świecie.

 

Wcześniej realizowana, ale jeszcze szerzej nie publikowana „Ucieczka od rzeczywistości” to dzieło trwające 35 minut. Z dialogami, bardziej rozbudowaną fabułą, przez co sama zapowiedź wydaje się bardziej amatorska i wybija widza mało wiarygodną grą aktorską, lecz wciąż jest to coś, co powstało z pasją w sercu, za pomocą profesjonalnego sprzętu video oraz audio. Najważniejsze jednak – jak opowiedział nam Roberto Agazzi – że „film wstrzykuje sporo pozytywnej energii i nadziej na zmiany”. To przecież przygoda nieszczęśliwego i gnębionego nastolatka nerda, którego marzenie zostania bohaterem i życia w średniowieczu się spełnia. Okazuje się, że jego przybycie było zapowiedziane i kluczowe dla przetrwania mieszkańców pewnej osady. Jak życie w tamtych czasach wpłynie na bohatera? Jak jego nowa misja wpłynie na jego charakter? Jakim będzie człowiekiem, gdy wróci do swoich czasów? Ciekawe pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w samym filmie.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Afair Oz tworzą m.in.: wspomniany wyżej Roberto Agazzi (chłopak mający włoskie korzenie, od 20 lat żyjący w Polsce, który od zawsze marzył o aktorstwie i rozbawianiu widzów), Artur Ryś (reżyser „Ucieczki od rzeczywistości”) i Sebastian Wiśniowski (członek bandu Kasety, którego możecie kojarzyć także z grania w przeszłość na perkusji w nieistniejącym już niestety zespole Hrabia!).

 

Porozmawialiśmy z dwoma przedstawicielami Afair Oz, aby wyciągnąć nieco więcej ciekawych informacji!

 

(Altao.pl) Od jak dawna istnieje Wasza grupa filmowa?

 

Afair Oz: Istniejemy już grubo od ponad roku. W tym czasie udało nam się stworzyć trzy filmy. Pierwsza była „Ucieczka od rzeczywistości” o relacjach w szkole i podróży do średniowiecza. Następnie była „Jędza”, a więc minutowy film na festiwal o przesądach słowiańskich. Ostatnim naszym filmem był „Czyżby Wojna?”. Opowiada on o wpływie wojny na jednostkę i próbie odnalezienia się w powojennym świecie. Niebawem wypuścimy jego zwiastun oraz ogłosimy premierę. Dodatkowo stworzyliśmy mini film świąteczny.

 

(Altao.pl) Czy jesteście z tej samej szkoły lub miasta?

 

Afair Oz: Większość z nas jest z Rzeszowa, ale mamy też w grupie parę osób z bliższych lub dalszych okolic, które do nas dojeżdżają.

 

Artur Ryś na planie  "Ucieczki od rzeczywistości"  (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Ile łącznie osób należy do Afair Oz? W jakim są wieku?

 

Afair Oz: Na tę chwilę jest nas około 20 osób, ta liczba czasem się zmienia, w zależności od projektu. Część jest z nami okresowo, a część jest stałymi członkami. Zachęcamy do dołączenia także nowych osób zainteresowanych tworzeniem filmów od podstaw. Co do wieku, to jesteśmy bardzo otwarci i nie mamy żadnych barier wiekowych. Są u nas uczniowie, studenci, dorośli, jak również nauczyciele z długim stażem w zawodzie. By nas bliżej poznać, zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage na Facebooku.

 

(Altao.pl) W takim razie, czy każdy może się do Was zgłosić?

 

Roberto Agazzi: Tak, każdy może do nas dołączyć, kto ma w sobie pasje do filmów i chce zobaczyć od kuchni, jak są tworzone. Zachęcamy do zgłoszenia się do nas wszystkich zainteresowanych sztuką filmową, zaangażowanych i ambitnych pasjonatów kina. Zapraszamy do tworzenia wspólnie niesamowitych produkcji. Każdy chętny może dołączyć jako aktor, operator, dźwiękowiec, fotograf, oświetleniowiec, scenograf, montażysta oraz wiele innych funkcji, jakie występują w procesie tworzenia. Im nas więcej, tym lepiej.

 

Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)

 

Roberto Agazzi (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Kto jest kim w grupie? Macie ścisły podział na reżysera, scenarzystę, montażystę itd.?

 

AO: Nie mamy sztywno ustalonych ról. Staramy się dzielić obowiązkami i zadaniami, by każdy doświadczył pracy w każdej funkcji. Dzięki temu wszyscy mogą odkryć swoje predyspozycje i dowiedzieć się, co im sprawia największą satysfakcję, by później, jak najlepiej się w tym rozwijać.

 

(Altao.pl) Jakie macie już sukcesy na swoim koncie?

 

Roberto Agazzi: Na ten moment mamy wyróżnienie w kategorii fabuła na 17 Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Zdobył je dla nas Sebastian Wiśniowski.

 

Sebastian Wiśniowski  z wyróżnieniem na FFJ (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Jak opisalibyście w jednym zdaniem fabułę „Jędzy”?

 

AO: To jest jednominutowy film, który jest na YouTube. Opowiada o czarownicy, która próbuje za wszelką cenę odzyskać utraconą młodość.

 

(Altao.pl) W tej krótkometrażówce, poza zdjęciami i muzyką, hipnotyzuje też sama tytułowa postać. Kto się w nią wcielił?

 

Roberto Agazzi: Tę rolę zagrała Ada Szczygielska i spisała się bardzo dobrze. Pozdrawiam ją serdecznie.

 

(Altao.pl) Jak długo powstawała „Jędza”?

 

AO: Nasz film „Jędza” powstawał ponad miesiąc, wliczając przygotowania, zbieranie rekwizytów i szukanie najlepszego miejsca oraz plany zdjęciowe.

 

(Altao.pl) Jakie są najdziwniejsze miejsca, gdzie kręciliście filmy?

 

Artur Ryś: Mamy mnóstwo takich przykładów. Najciekawsze to dach opuszczonego hotelu i porzucony ośrodek wypoczynkowy, a także dawny schron kolejowy w Stępinie-Cieszynie.

 

Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Co możecie zdradzić na temat kolejnego projektu bądź projektów?

 

Artur Ryś: Nasz kolejny film będzie dłuższy od poprzedniego. Jak już wspomnieliśmy, nosi tytuł „Czyżby wojna?” Obecnie jest na etapie postprodukcji. Opowiada o skutkach wojny i wpływu na psychikę. Już za niedługo pojawi się jego zwiastun. Zapraszamy do obserwowania naszego kanału.

 

Dzięki i dalszych sukcesów!

 

Social Media Afair Oz (pasjonatów z filmowej krainy Oz):

 

https://www.youtube.com/@grupafilmowaafairoz1020

https://www.tiktok.com/@afair_oz

https://www.facebook.com/AfairOnZoom

https://www.facebook.com/FestiwalFilmowJednominutowych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:

Galeria zdjęć - Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Piękny hołd dla Jana A.P. Kaczmarka od Artura Pietrasa! Najlepsze utwory zmarłego kompozytora - Ludzie kina

"Finding Neverland"... "Unfaithful"... "Total Eclipse"... "Hachi"... "Washington Square"... "Quo vadis"... "Lost Souls"... Dziękujemy za wspaniałą, subtelną, melancholijną, poruszającą muzykę do niezwykłych filmów! I dziękujemy za tak piękny hołd, jaki na swoim kanale zmontował i przygotował Artur "Kinomaniak" Pietras dla Jana A.P. Kaczmarka!

Kinga Talarek ze swoją pierwszą piosenką! Tak się spełniają muzyczne marzenia! - Zespoły i Artyści

Jest pasjonatką śpiewu rozrywkowego. Jakiś czas temu zajęła się nagrywaniem muzyki i właśnie wydała pierwszą autorską piosenkę, która z dnia na dzień zyskuje na popularności! O kim mowa? O Kindze Talarek! Dziewczynie o dźwięcznym nazwisku i zmysłowym wokalu.

Brutalny metal w najlepszym wydaniu! Prawdziwe "Degeneration"! - Muzyczne Style

Co połączyło trzech facetów z warszawskiego Grochowa? Pasja do ciężkiego, szybkiego grania okraszonego melodią oraz pisania tekstów mrocznych i życiowych, choć nieoczywistych. Dlatego wspólnie założyli kapelę o nazwie NITOA. A niedawno wydali nagrany w JNS Studio utwór skomponowany przez Tomasza Luberta, zatytułowany ‘Degeneration’.

Chłopak, który podziwia ptaki i piękno natury. Mateusz Piesiak o swojej fotograficznej pasji! - Fotografia/Malarstwo

Ta mewa zachwyciła zarówno doświadczonych fotografów jak i „zwykłych” miłośników dzikich ptaków. Nie. Nie stała grzecznie na jednej nóżce, aby pozować do zdjęcia. Leciała sobie w trakcie huraganu, omijając fale na Islandii, „nie wiedząc”, że ktoś ją obserwuje i pragnie ją w tych zmaganiach uwiecznić. Mateusz Piesiak – wrocławianin z potężnym obiektywem w dłoniach tego dokonał. I otrzymał laur w konkursie Wildlife Photographer of the Year w kategorii „Zwierzęta w środowisku”. Koniecznie musieliśmy zadać Mateuszowi kilka pytań, wyrazić podziw dla jego pracy, pasji, cierpliwości i umiejętności.

Maryjka mówi "dobranoc", ale to dopiero początek! - Zespoły i Artyści

„Maryjka”, czyli Marika Bocewicz, zaprezentowała swój pierwszy, solowy projekt kobiecy. Działa on na zasadzie kontrastu. Łączy go delikatność z psychodelią, miłość z lękiem. To ogólnie jeden wielki „bezwstyd”. A zatem dziękujemy, i „dobranoc”!

Polecamy podobne artykuły

"Post Mortem" – horror punk, czyli kołysanka dla wampira! - Recenzje płyt

Znacie zespół Ich Troje? Retoryczne pytanie. Któż nie słyszał ich popowo-rockowej twórczości, która raczej nie jest postrzegana jako coś wybitnie udanego (w sensie artystycznym). Jednak to nie Michał Wiśniewski i spółka będą bohaterami niniejszego artykułu, a inne trio. Moim celem jest zachęcenie polskich melomanów – także tych, którzy stronią od ostrzejszych brzmień, do zapoznania się z utworami Hrabiego. Aby to zrobić, najlepiej zacząć od wydanej pod koniec listopada 2020 roku płyty pt. „Post Mortem”. Już sam przetłumaczony z łaciny tytuł powoduje ciary na plecach…

Zapoluj z "Van Helsingiem". Na własnej skórze poczuj horror punk! - Muzyczne Style

Śladami bieszczadzkich wampirów ? Jak najbardziej! Podkarpacki zespół Hrabia nie tylko sympatyzuje z niejednym krwiopijcom, ale również lubi ich oprawców! Van Helsing wszak znanym łowcą wampirów jest i nikt mu już renomy nie odbierze, a nawet można o nim nakręcić... teledysk, który możecie oglądać na YouTubie od 19 lipca. Hrabia użył w tym celu ciekawych lokacji na rodzimych ziemiach Podkarpacia i ruszył ze znanym zabijaką wąpierzy w podróż, by unicestwić najbardziej znanego... Draculę. Wioska Fantasy czy zamek Kamieniec w Odrzykoniu to tylko jedne z tych przerażających miejsc. Chłopaki od kilku lat (2014 roku) kontynuują przygodę z horror punk rockiem i przyciągają fanów horrorów stylowym gotycko-wiktoriańskim wizerunkiem scenicznym. W Polsce gatunek niszowy, jednak zespół stara się pokazać że horror punk to nie tylko covery Misfits. Póki co wydał epkę w 2018 roku pt. „Cmentarna miłość”. I właśnie tenże utwór o Van Helsingu ją promuję. Tytułową postać zagrał perkusista zespołu Travolta (Sebastian Wiśniowski). W rolę Mnicha wcielił się basista Wronka (Wojtek Wrona), a w Hrabiego Draculę wokalista, gitarzysta i założyciel zespołu Kamil Bieńczak. Prawda, że całość brzmi i wygląda klimatycznie? Zaryglujcie drzwi przed przybyłym z zimnej Finlandii Lordi. Otwórzcie okna Hrabiemu! Szczególnie w 2020, bo wtedy grupa wyda pełny album i pojawi się jego recenzja.

 -

Odwiedzin: 2816

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad z Oskarem Sawickim – nastoletnim, kreatywnym twórcą krótkometrażówek! - Ludzie kina

Kiedy na Facebooku pojawił się post reklamujący krótkometrażowy film pt. „Sparring”, nie było innego wyboru, jak kliknąć w link. Już sam logline („wewnętrzna rywalizacja w dużym klubie piłkarskim pomiędzy nowym zawodnikiem a kapitanem”) zaintrygował i zachęcił do obejrzenia tego dzieła. I mimo że to produkcja amatorska, to widać, że nakręcona za pomocą profesjonalnego sprzętu. Ale to, co najbardziej zaskakujące, to fakt, że za scenariusz, jak i reżyserię odpowiada chłopak urodzony w 2003 roku. Mowa o Oskarze Sawickim. Człowieku z ogromną pasją. Twórcy, którego rozpiera energia, i który w swoje filmy wkłada całe serce. Koniecznie musieliśmy z nim porozmawiać!

"Długa noc" – zobaczcie kolejny, najdłuższy krótkometrażowy film braci Znajmieckich! - Artykuły o filmach

Opowiadali już o pewnym pechowym włamywaczu, tajemniczej walizce i chłopaku, który zapomniał o Święcie Zmarłych. Tym razem, w swoim kolejnym, czwartym filmie bracia Dawid i Dominik – studenci z Akademii Filmu i Telewizji W Warszawie w napisanym przez siebie scenariuszu pokazują losy młodego człowieka (w tej roli Dominik Znajmiecki), który znajduje torbę z pakunkiem przy mało uczęszczanej drodze. To będzie dla niego najdłuższa noc w życiu... Co zawiera torba? I czy znajdzie swojego prawowitego właściciela? Intrygująca fabuła tej amatorskiej krótkometrażówki przyciąga. Poza tym dobry montaż, czarno-biały filtr oraz niepokojący motyw muzyczny tylko potęgują mroczny klimat filmu. Zachęcamy do oglądania i komentowania – konstruktywna krytyka przez ludzi z branży mile widziana.

Teraz czytane artykuły

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina

Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

 -

Odwiedzin: 16402

Autor: aragorn136Ciekawe miejsca

Komentarze: 3

Mini Zoo w Goreniu Dużym na Kujawach – bliski kontakt ze zwierzakami! - Ciekawe miejsca

Na Kujawach w okolicach Włocławka, a dokładniej w miejscowości Goreń Duży w gminie Baruchowo od ponad 10 lat dzieci z całego regionu i dalszych części kraju przyciąga Zielona Szkoła. To świetne miejsce pełniące zarówno funkcję turystyczną, jak i edukacyjną. Jedną z podstawowych atrakcji jest znajdujące się tam Mini Zoo.

Kinga Talarek ze swoją pierwszą piosenką! Tak się spełniają muzyczne marzenia! - Zespoły i Artyści

Jest pasjonatką śpiewu rozrywkowego. Jakiś czas temu zajęła się nagrywaniem muzyki i właśnie wydała pierwszą autorską piosenkę, która z dnia na dzień zyskuje na popularności! O kim mowa? O Kindze Talarek! Dziewczynie o dźwięcznym nazwisku i zmysłowym wokalu.

 -

Odwiedzin: 8530

Autor: matusiakReligia

Komentarze: 1

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? - Religia

Początek listopada to tradycyjnie czas, w którym nasze myśli wędrują ku tym, których nie ma między nami. Ich czas na ziemskim padole dobiegł końca, a nam pozostały zdjęcia, wspomnienia i mogiły...

"Michale Kohlhaas" – Miecz sprawiedliwości - Recenzje filmów

Mający światową premierę pod koniec maja 2013 roku, francusko-niemiecki dramat historyczny pt. „Michael Kohlhaas” należy to tych filmów, które rzadko trafiają do szerokiej dystrybucji w Polsce. Zgoda, co prawda jest wyświetlany od 13 czerwca, ale w małej liczbie kopii. I jedynie, najszybciej można go odnaleźć w rozsianych po dużych miastach kinach studyjnych (lub zakamarkach Internetu (!)). Wpływają na to dwa czynniki: daleki od rozbuchanych produkcji made in Hollywood i niełatwy w odbiorze.

Nowości

Piękny hołd dla Jana A.P. Kaczmarka od Artura Pietrasa! Najlepsze utwory zmarłego kompozytora - Ludzie kina

"Finding Neverland"... "Unfaithful"... "Total Eclipse"... "Hachi"... "Washington Square"... "Quo vadis"... "Lost Souls"... Dziękujemy za wspaniałą, subtelną, melancholijną, poruszającą muzykę do niezwykłych filmów! I dziękujemy za tak piękny hołd, jaki na swoim kanale zmontował i przygotował Artur "Kinomaniak" Pietras dla Jana A.P. Kaczmarka!

Kinga Talarek ze swoją pierwszą piosenką! Tak się spełniają muzyczne marzenia! - Zespoły i Artyści

Jest pasjonatką śpiewu rozrywkowego. Jakiś czas temu zajęła się nagrywaniem muzyki i właśnie wydała pierwszą autorską piosenkę, która z dnia na dzień zyskuje na popularności! O kim mowa? O Kindze Talarek! Dziewczynie o dźwięcznym nazwisku i zmysłowym wokalu.

Ach ta niespodziewana miłość... - Erotyka, towarzyskie

A może dziś puścimy wodze fantazji i pomarzymy o miłości jak z bajki? Proponuję partnera przystojnego, elokwentnego i szarmanckiego. I niech będzie bogaty i sławny. I… dajmy na to… niech to będzie gwiazda boysband’u. My jesteśmy czterdziestoletnią kobietą, świeżo po bolesnym rozwodzie. Fajna bajka? To nie bajka, tylko film „Na samą myśl o Tobie”.

"Poranek Tillie K." Opowiadanie o kobiecie, która miała dość! - Autorzy/pisarze

„Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą” – Éric-Emmanuel Schmitt ("Małe zbrodnie małżeńskie")

Żyj jak najlepiej potrafisz. Żyj komfortowo! - Zdrowie i uroda

Obecne tempo życia wymaga od nas skuteczności, wytrzymałości i do tego końskiej psychiki. Od kiedy zaczęliśmy mieć tyle rzeczy na głowie? Od kiedy nie mamy chwili dla siebie? Mimo tylu udogodnień, nadal brakuje czasu. Jak więc sobie poradzić w tym zwariowanym świecie? Poniżej kilka podpowiedzi, jak żyć bardziej komfortowo.

Brutalny metal w najlepszym wydaniu! Prawdziwe "Degeneration"! - Muzyczne Style

Co połączyło trzech facetów z warszawskiego Grochowa? Pasja do ciężkiego, szybkiego grania okraszonego melodią oraz pisania tekstów mrocznych i życiowych, choć nieoczywistych. Dlatego wspólnie założyli kapelę o nazwie NITOA. A niedawno wydali nagrany w JNS Studio utwór skomponowany przez Tomasza Luberta, zatytułowany ‘Degeneration’.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 5388

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

 -

Odwiedzin: 6737

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

Piękny hołd dla Jana A.P. Kaczmarka od Artura Pietrasa! Najlepsze utwory zmarłego kompozytora - Ludzie kina

"Finding Neverland"... "Unfaithful"... "Total Eclipse"... "Hachi"... "Washington Square"... "Quo vadis"... "Lost Souls"... Dziękujemy za wspaniałą, subtelną, melancholijną, poruszającą muzykę do niezwykłych filmów! I dziękujemy za tak piękny hołd, jaki na swoim kanale zmontował i przygotował Artur "Kinomaniak" Pietras dla Jana A.P. Kaczmarka!

 -

Odwiedzin: 8342

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 2

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 2448

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad: Robert Gulaczyk – chłop jak malowany! - Ludzie kina

Kiedy na ekranie, nawet jako „animowany”, robi poważną minę, lepiej zejść mu z drogi. Ale, gdy prywatnie się uśmiecha, to od razu widać, że mamy do czynienia z niesamowicie otwartym, sympatycznym człowiekiem. To Robert Gulaczyk – chłopak z miasta Trzcianki, który trafił do barwnej wsi Lipce, aby kochać Jagnę na całego. Skąd się tam wziął? Jak to się stało i dlaczego? Przed Wami filmowy Antek Boryna z adaptacji „Chłopów” roku 2023!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.647

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję