
463
617 min.
Ludzie kina
admin (34858 pkt)
209 dni temu
2023-03-04 10:58:19
Kamera Akcja!
Afair Oz są tak zakręceni na punkcie kina, że nie wyobrażają sobie przeznaczania wolnego czasu na zupełnie inne zajęcia. Przeprowadzali już z powodzeniem castingi (zgłosiło się sporo osób). Do tworzenia swoich dzieł przystępują z rzetelnie, przyzwoicie, z uśmiechem, błyskiem w oku i szczerością. Wszystko „Uczciwie w przybliżeniu”, jak głosi motto Afair Oz. Pragną zarażać pasją do realizacji filmów krótkometrażowych innych ludzi. Przed publikacją gotowej produkcji w sieci, najpierw organizują pokazy w szkołach, aby poznać reakcję młodzieży i studentów, a więc ludzi w swoim wieku (np. oczekiwana przez fanów wspomnianej „Jędzy” opowieść o pewnym chłopaku, który trafił do średniowiecza, miała premierę w październiku 2022 roku na Politechnice Rzeszowskiej).
Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)
Studio Filmowe, bo tak można określić Grupę Afair Oz, w pełni nazywa się AFAIR On Zoom – stąd właśnie powyższe hasło „uczciwie w przybliżeniu”. Po obejrzeniu „Jędzy” każdy będzie bił brawa, że w tak krótkim metrażu udało się wykreować niepokojącą atmosferę, słowiańskość i zauroczyć widza pięknymi zdjęciami. To przykład tego, jak w zaledwie jednej minucie da się połączyć kilka elementów w spójną całość. Uwagę przykuwają rekwizyty, kontrastujące z nietypową urodą przerażające szepty wiedźmy (tak, ona prezentuje się inaczej niż typowe szeptuchy) przyrządzającej tajemniczą miksturę oraz jezioro, gdzie młodzi ludzie robią coś więcej niż rzucanie wianków. I ta mroczna muzyka… Brr.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Nie powinno zaskakiwać, że obraz otrzymał wyróżnienie w kategorii „fabuła” na 17. edycji Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Wszak taka impreza filmowa to doskonałe miejsce, aby chwalić się tego typu wizualnymi opowieściami. Reżyser Sebastian Wiśniowski i wszyscy aktorzy są dumni. My również. Widać przecież, że bez problemu zrozumieli ograniczenia w postaci 60 sekund, jakie przedstawili im organizatorzy odbywającego się od 2006 roku unikatowego festiwalu, w którym liczą się: garść kreatywności, szczypta samodyscypliny, dawka wrażliwości i sporo zaangażowania, a nie wiek i wykształcenie. Jeżeli dany twórca nie umie w fabuły, to może spróbować swoich sił w formie czy mini-dokumencie. Po wygraniu konkursu w jednej z trzech dziedzin z radością przyjmie informację o wyświetleniu autorskiego filmu w jakże spektakularnej sali kinowej Trójmiasta – Centrum św. Jana w Gdańsku, a także w różnych miejscach na świecie.
Wcześniej realizowana, ale jeszcze szerzej nie publikowana „Ucieczka od rzeczywistości” to dzieło trwające 35 minut. Z dialogami, bardziej rozbudowaną fabułą, przez co sama zapowiedź wydaje się bardziej amatorska i wybija widza mało wiarygodną grą aktorską, lecz wciąż jest to coś, co powstało z pasją w sercu, za pomocą profesjonalnego sprzętu video oraz audio. Najważniejsze jednak – jak opowiedział nam Roberto Agazzi – że „film wstrzykuje sporo pozytywnej energii i nadziej na zmiany”. To przecież przygoda nieszczęśliwego i gnębionego nastolatka nerda, którego marzenie zostania bohaterem i życia w średniowieczu się spełnia. Okazuje się, że jego przybycie było zapowiedziane i kluczowe dla przetrwania mieszkańców pewnej osady. Jak życie w tamtych czasach wpłynie na bohatera? Jak jego nowa misja wpłynie na jego charakter? Jakim będzie człowiekiem, gdy wróci do swoich czasów? Ciekawe pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w samym filmie.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Afair Oz tworzą m.in.: wspomniany wyżej Roberto Agazzi (chłopak mający włoskie korzenie, od 20 lat żyjący w Polsce, który od zawsze marzył o aktorstwie i rozbawianiu widzów), Artur Ryś (reżyser „Ucieczki od rzeczywistości”) i Sebastian Wiśniowski (członek bandu Kasety, którego możecie kojarzyć także z grania w przeszłość na perkusji w nieistniejącym już niestety zespole Hrabia!).
Porozmawialiśmy z dwoma przedstawicielami Afair Oz, aby wyciągnąć nieco więcej ciekawych informacji!
(Altao.pl) Od jak dawna istnieje Wasza grupa filmowa?
Afair Oz: Istniejemy już grubo od ponad roku. W tym czasie udało nam się stworzyć trzy filmy. Pierwsza była „Ucieczka od rzeczywistości” o relacjach w szkole i podróży do średniowiecza. Następnie była „Jędza”, a więc minutowy film na festiwal o przesądach słowiańskich. Ostatnim naszym filmem był „Czyżby Wojna?”. Opowiada on o wpływie wojny na jednostkę i próbie odnalezienia się w powojennym świecie. Niebawem wypuścimy jego zwiastun oraz ogłosimy premierę. Dodatkowo stworzyliśmy mini film świąteczny.
(Altao.pl) Czy jesteście z tej samej szkoły lub miasta?
Afair Oz: Większość z nas jest z Rzeszowa, ale mamy też w grupie parę osób z bliższych lub dalszych okolic, które do nas dojeżdżają.
Artur Ryś na planie "Ucieczki od rzeczywistości" (fot. materiały promocyjne/FB)
(Altao.pl) Ile łącznie osób należy do Afair Oz? W jakim są wieku?
Afair Oz: Na tę chwilę jest nas około 20 osób, ta liczba czasem się zmienia, w zależności od projektu. Część jest z nami okresowo, a część jest stałymi członkami. Zachęcamy do dołączenia także nowych osób zainteresowanych tworzeniem filmów od podstaw. Co do wieku, to jesteśmy bardzo otwarci i nie mamy żadnych barier wiekowych. Są u nas uczniowie, studenci, dorośli, jak również nauczyciele z długim stażem w zawodzie. By nas bliżej poznać, zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage na Facebooku.
(Altao.pl) W takim razie, czy każdy może się do Was zgłosić?
Roberto Agazzi: Tak, każdy może do nas dołączyć, kto ma w sobie pasje do filmów i chce zobaczyć od kuchni, jak są tworzone. Zachęcamy do zgłoszenia się do nas wszystkich zainteresowanych sztuką filmową, zaangażowanych i ambitnych pasjonatów kina. Zapraszamy do tworzenia wspólnie niesamowitych produkcji. Każdy chętny może dołączyć jako aktor, operator, dźwiękowiec, fotograf, oświetleniowiec, scenograf, montażysta oraz wiele innych funkcji, jakie występują w procesie tworzenia. Im nas więcej, tym lepiej.
Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)
Roberto Agazzi (fot. materiały promocyjne/FB)
(Altao.pl) Kto jest kim w grupie? Macie ścisły podział na reżysera, scenarzystę, montażystę itd.?
AO: Nie mamy sztywno ustalonych ról. Staramy się dzielić obowiązkami i zadaniami, by każdy doświadczył pracy w każdej funkcji. Dzięki temu wszyscy mogą odkryć swoje predyspozycje i dowiedzieć się, co im sprawia największą satysfakcję, by później, jak najlepiej się w tym rozwijać.
(Altao.pl) Jakie macie już sukcesy na swoim koncie?
Roberto Agazzi: Na ten moment mamy wyróżnienie w kategorii fabuła na 17 Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Zdobył je dla nas Sebastian Wiśniowski.
Sebastian Wiśniowski z wyróżnieniem na FFJ (fot. materiały promocyjne/FB)
(Altao.pl) Jak opisalibyście w jednym zdaniem fabułę „Jędzy”?
AO: To jest jednominutowy film, który jest na YouTube. Opowiada o czarownicy, która próbuje za wszelką cenę odzyskać utraconą młodość.
(Altao.pl) W tej krótkometrażówce, poza zdjęciami i muzyką, hipnotyzuje też sama tytułowa postać. Kto się w nią wcielił?
Roberto Agazzi: Tę rolę zagrała Ada Szczygielska i spisała się bardzo dobrze. Pozdrawiam ją serdecznie.
(Altao.pl) Jak długo powstawała „Jędza”?
AO: Nasz film „Jędza” powstawał ponad miesiąc, wliczając przygotowania, zbieranie rekwizytów i szukanie najlepszego miejsca oraz plany zdjęciowe.
(Altao.pl) Jakie są najdziwniejsze miejsca, gdzie kręciliście filmy?
Artur Ryś: Mamy mnóstwo takich przykładów. Najciekawsze to dach opuszczonego hotelu i porzucony ośrodek wypoczynkowy, a także dawny schron kolejowy w Stępinie-Cieszynie.
Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)
(Altao.pl) Co możecie zdradzić na temat kolejnego projektu bądź projektów?
Artur Ryś: Nasz kolejny film będzie dłuższy od poprzedniego. Jak już wspomnieliśmy, nosi tytuł „Czyżby wojna?” Obecnie jest na etapie postprodukcji. Opowiada o skutkach wojny i wpływu na psychikę. Już za niedługo pojawi się jego zwiastun. Zapraszamy do obserwowania naszego kanału.
Dzięki i dalszych sukcesów!
Social Media Afair Oz (pasjonatów z filmowej krainy Oz):
https://www.youtube.com/@grupafilmowaafairoz1020
https://www.tiktok.com/@afair_oz
https://www.facebook.com/AfairOnZoom
https://www.facebook.com/FestiwalFilmowJednominutowych
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu!
Więcej artykułów od autora admin

Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści
Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!

AI – przyjaciel czy wróg? Trzech maniaków popkultury w luźnej pogadance na ważny temat! - Intrygujące
29 września na ekrany kin w Polsce wchodzi „Twórca” Garetha Edwardsa. Czy film ten zbierze liczne pochwały od widzów? O tym przekonamy się za moment. Ale już jego zwiastun i ogólny zarys fabuły (wojna między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji i poszukiwania architekta zaawansowanej technologii) to dobry powód, aby porozmawiać właśnie o AI, która w roku 2023, szczególnie w postaci Chata GPT „zaatakowała” nasze postrzeganie rzeczywistości. Pojawiły się kłopoty. Strajki w Hollywood, strach spowodowany utratą pracy na stanowiskach twórczych (copywriting, scenopisarstwo, aktorstwo itp.). Jednak, czy faktycznie jest się czego bać? Czy może przeciwnie – Sztuczna Inteligencja to żadna „ciocia samo zło” (jest chyba „płci żeńskiej”) i jej działania zawsze są pomocne, uzasadnione i pożądane? Te kwestie poruszają w niniejszym podcaście, na kanale PopCorn Podcast: Radek Gryczka z kanału Pogadajmy od Rzeczach, Marcin vel Ponton Movie i Przemek „Jankes” Jankowski z Altao.pl. A co Wy sądzicie o AI? Zakochać się w niej, czy potępiać?

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje
W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

emocean drive ląduje we friendzone! Co na to Britney Spears? - Zespoły i Artyści
Przebojowe trio emocean drive wydało kolejny, życiowy singiel pt. „FWB”. Tym razem zespół zaprasza do „friendzone” – miejsca, do którego prowadzi słynne powiedzenie: „zostańmy przyjaciółmi”, i z którego podobno nie ma powrotu. Ponieważ Britney Spears odmówiła komentarza odnośnie premiery, zasięgnęliśmy języka u członków zespołu.

Popiór się zbliża. Będzie głośno na tym "Pomarlisku"! - Muzyczne Style
Gotowi na podróż przez Międzyświat? Na „pokład” zapraszają panowie z grupy Popiór. Kto zna styl zespołu Kat & Roman Kostrzewski, ten z chęcią wielką uściśnie im dłoń. Bo już wkrótce Ci kontynuatorzy wydadzą debiutancki album „Pomarlisko”. I to na CD i winylu! Trash metal wejdzie Wam w żyły!
Polecamy podobne artykuły

"Post Mortem" – horror punk, czyli kołysanka dla wampira! - Recenzje płyt
Znacie zespół Ich Troje? Retoryczne pytanie. Któż nie słyszał ich popowo-rockowej twórczości, która raczej nie jest postrzegana jako coś wybitnie udanego (w sensie artystycznym). Jednak to nie Michał Wiśniewski i spółka będą bohaterami niniejszego artykułu, a inne trio. Moim celem jest zachęcenie polskich melomanów – także tych, którzy stronią od ostrzejszych brzmień, do zapoznania się z utworami Hrabiego. Aby to zrobić, najlepiej zacząć od wydanej pod koniec listopada 2020 roku płyty pt. „Post Mortem”. Już sam przetłumaczony z łaciny tytuł powoduje ciary na plecach…

Zapoluj z "Van Helsingiem". Na własnej skórze poczuj horror punk! - Muzyczne Style
Śladami bieszczadzkich wampirów ? Jak najbardziej! Podkarpacki zespół Hrabia nie tylko sympatyzuje z niejednym krwiopijcom, ale również lubi ich oprawców! Van Helsing wszak znanym łowcą wampirów jest i nikt mu już renomy nie odbierze, a nawet można o nim nakręcić... teledysk, który możecie oglądać na YouTubie od 19 lipca. Hrabia użył w tym celu ciekawych lokacji na rodzimych ziemiach Podkarpacia i ruszył ze znanym zabijaką wąpierzy w podróż, by unicestwić najbardziej znanego... Draculę. Wioska Fantasy czy zamek Kamieniec w Odrzykoniu to tylko jedne z tych przerażających miejsc. Chłopaki od kilku lat (2014 roku) kontynuują przygodę z horror punk rockiem i przyciągają fanów horrorów stylowym gotycko-wiktoriańskim wizerunkiem scenicznym. W Polsce gatunek niszowy, jednak zespół stara się pokazać że horror punk to nie tylko covery Misfits. Póki co wydał epkę w 2018 roku pt. „Cmentarna miłość”. I właśnie tenże utwór o Van Helsingu ją promuję. Tytułową postać zagrał perkusista zespołu Travolta (Sebastian Wiśniowski). W rolę Mnicha wcielił się basista Wronka (Wojtek Wrona), a w Hrabiego Draculę wokalista, gitarzysta i założyciel zespołu Kamil Bieńczak. Prawda, że całość brzmi i wygląda klimatycznie? Zaryglujcie drzwi przed przybyłym z zimnej Finlandii Lordi. Otwórzcie okna Hrabiemu! Szczególnie w 2020, bo wtedy grupa wyda pełny album i pojawi się jego recenzja.

Wywiad z Oskarem Sawickim – nastoletnim, kreatywnym twórcą krótkometrażówek! - Ludzie kina
Kiedy na Facebooku pojawił się post reklamujący krótkometrażowy film pt. „Sparring”, nie było innego wyboru, jak kliknąć w link. Już sam logline („wewnętrzna rywalizacja w dużym klubie piłkarskim pomiędzy nowym zawodnikiem a kapitanem”) zaintrygował i zachęcił do obejrzenia tego dzieła. I mimo że to produkcja amatorska, to widać, że nakręcona za pomocą profesjonalnego sprzętu. Ale to, co najbardziej zaskakujące, to fakt, że za scenariusz, jak i reżyserię odpowiada chłopak urodzony w 2003 roku. Mowa o Oskarze Sawickim. Człowieku z ogromną pasją. Twórcy, którego rozpiera energia, i który w swoje filmy wkłada całe serce. Koniecznie musieliśmy z nim porozmawiać!

"Długa noc" – zobaczcie kolejny, najdłuższy krótkometrażowy film braci Znajmieckich! - Artykuły o filmach
Opowiadali już o pewnym pechowym włamywaczu, tajemniczej walizce i chłopaku, który zapomniał o Święcie Zmarłych. Tym razem, w swoim kolejnym, czwartym filmie bracia Dawid i Dominik – studenci z Akademii Filmu i Telewizji W Warszawie w napisanym przez siebie scenariuszu pokazują losy młodego człowieka (w tej roli Dominik Znajmiecki), który znajduje torbę z pakunkiem przy mało uczęszczanej drodze. To będzie dla niego najdłuższa noc w życiu... Co zawiera torba? I czy znajdzie swojego prawowitego właściciela? Intrygująca fabuła tej amatorskiej krótkometrażówki przyciąga. Poza tym dobry montaż, czarno-biały filtr oraz niepokojący motyw muzyczny tylko potęgują mroczny klimat filmu. Zachęcamy do oglądania i komentowania – konstruktywna krytyka przez ludzi z branży mile widziana.
Teraz czytane artykuły

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina
Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Grupa Monty Pythona ma już 50 lat! Przypominamy ich najlepsze skecze! - Zabawne
Kiedy pięciu absolwentów uniwersytetów z Wielkie Brytanii – Graham Chapman (pod koniec lat 80. zmarł na raka), John Cleese, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin oraz jeden ich kumpel z USA – Terry Gilliam, wyemitowało 5 października 1969 roku pierwszy odcinek „Latającego Cyrku Monthy Pytona” (o tytule „Którędy Kanada?”), nawet przez myśl im nie przeszło, że osiągną tak ogromny sukces. Ba! Po 50 latach nadal zdobywają nowych fanów. Nic dziwnego. Nigdy nie uznawali żadnych świętości, mieli głęboko gdzieś poprawność polityczną, magnetofony, konwenanse, uroczystości. Jak wielu przyznaje – zrobili dla humoru tyle, ile grupa Beatlesi dla muzyki rockowej. W sumie komicy zrealizowali 45 odcinków. Dodatkowo nakręcili też cztery absurdalnie śmieszne i odważne filmy pełnometrażowe: „Żywot Briana”, „Monty Python i Święty Graal”, „Sens życia według Monty Pythona” i „A teraz z innej beczki”. W Polsce ich największym popularyzatorem był Tomasz Beksiński, który zresztą tłumaczył poszczególne odcinki. Ostatni raz, okazjonalnie wystąpili wspólnie w 2014 roku, w trakcie serii koncertów. Który ich skecz sprawia, że płyną Wam łzy ze śmiechu i skaczą brzuchy? „Najzabawniejszy dowcip świata”, „Ministerstwo głupich kroków”, „Hiszpańska Inkwizycja”, czy jeden z wielu innych? Przypominany the best off Monty Python razem z kanałem WatchMojo.com.
Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty 2014 - Kultura
Wszyscy miłośnicy kinematografii w pełnym znaczeniu tego słowa mieszkający we Wrocławiu lub okolicach, a także w innych rejonach Polski (jeśli czas i fundusze im pozwolą) nie mogą przegapić 14. Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się 24 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Jak zwykle nie zabraknie pobudzających, filmowo-artystycznych, bardzo pozytywnych wibracji.

Zwiastun IX epizodu "Gwiezdnych wojen" po... śląsku! - Zabawne
Są tu jacyś fani „Star Wars”? Na pewno! A jacyś miłośnicy języka śląskiego? Być może też. Jeśli jesteście i jednym i drugim, to... mocie przedupcone! Żartujemy. To musicie łobocyć zwiastun najnowszej części sagi, czyli „Skywalker. Odrodzenie”, przerobiony przez youtubera Niklausa Pierona, który jako lektor czyta napisy polskie, ale w swoim rodzimym dialekcie zwanym „ślonsko godka”. Choć dla mieszkańców tamtego regionu tekst ten brzmi poważnie, to nie ma szans, by innych nie dopadł głośny rechot. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 18 grudnia. Nie wiemy, czy spełni oczekiwania, ale wiemy, że gdyby wyświetlili go w kinach z dubbingiem właśnie w gwarze Górnego Śląska, toby nawet słaba fabuła nie przeszkadzała. Gdy usłyszycie, jak Pieron przetłumaczył zwrot: „Moc będzie z Tobą”, padniecie ze śmiechu! PS Musicie też sprawdzić zwiastun „Wiedźmina” po śląsku. Wiecie, taki tam serial o bebokach...

"Zenonian Rhapsody" ma już ponad 1 mln wyświetleń! - Zabawne
Kabaret Skeczów Męczących nie męczy. Od 2003 rozbawia kielecką i polską publiczność. Stworzona przez nich postać Jadwigi Paździerz (wciela się w nią niezrównany Jarosław Sadza alias Jarek) bez problemu może stawać w szranki z Żanetką z Neo-Nówki. Panowie lubują się też w parodiach. Pamiętacie ich słynną wersję polskiego Netflixa, czyli Polflix? Niedawno, bo 30 grudnia wrzucili na swój kanał zwiastun pewnego filmu, na który czekają wszyscy Polacy, bo wszyscy Polacy to jedna rodzina. Clip do dziś obejrzało ponad 1 mln internautów. Dziwne? Nie! Wszak to wiekopomne dzieło o królu muzyki (disco polo rządzi!) - Zenku Martyniuku, charyzmatycznym wokaliście zespołu Akcent. Wyobraźnia rozpalona, serce podpalone, fanki napalone... "Zenonian Rhapsody" zapowiada coś znacznie lepszego niż biograficzny "Zenek", którego premiera już w walentynki! A wszystko zaczęło się na Podlasiu w roku 1971. Tam dorastał chłopak o drobnym głosiku i wielkim talencie do pisania melodyjnych refrenów. Nasz "Freddie Mercury"...
Nowości

Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści
Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!

AI – przyjaciel czy wróg? Trzech maniaków popkultury w luźnej pogadance na ważny temat! - Intrygujące
29 września na ekrany kin w Polsce wchodzi „Twórca” Garetha Edwardsa. Czy film ten zbierze liczne pochwały od widzów? O tym przekonamy się za moment. Ale już jego zwiastun i ogólny zarys fabuły (wojna między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji i poszukiwania architekta zaawansowanej technologii) to dobry powód, aby porozmawiać właśnie o AI, która w roku 2023, szczególnie w postaci Chata GPT „zaatakowała” nasze postrzeganie rzeczywistości. Pojawiły się kłopoty. Strajki w Hollywood, strach spowodowany utratą pracy na stanowiskach twórczych (copywriting, scenopisarstwo, aktorstwo itp.). Jednak, czy faktycznie jest się czego bać? Czy może przeciwnie – Sztuczna Inteligencja to żadna „ciocia samo zło” (jest chyba „płci żeńskiej”) i jej działania zawsze są pomocne, uzasadnione i pożądane? Te kwestie poruszają w niniejszym podcaście, na kanale PopCorn Podcast: Radek Gryczka z kanału Pogadajmy od Rzeczach, Marcin vel Ponton Movie i Przemek „Jankes” Jankowski z Altao.pl. A co Wy sądzicie o AI? Zakochać się w niej, czy potępiać?

ALFA ROMEO STELVIO COMPETIZIONE. Gdzie ten luksus? - Nowinki motoryzacyjne
Poprzednia recenzja poświęcona była takiemu, można to chyba w ten sposób nazwać, współczesnemu autu dla ludu, czyli Dacii. Obawiam się bowiem, że „Volkswagen” obecnie już tak dostępnym samochodem nie jest, w szczególności cenowo… Dzisiaj z kolei spróbujemy się poczuć jak ktoś specjalny, zasiadając w limitowanej wersji auta, które i w seryjnych odsłonach uchodzi już za samochód luksusowy. Witajcie zatem we wnętrzu specjalnej odsłony Alfy Romeo Stelvio: Competizione 2.0 GME 280 KM Q4 AT8!

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje
W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

emocean drive ląduje we friendzone! Co na to Britney Spears? - Zespoły i Artyści
Przebojowe trio emocean drive wydało kolejny, życiowy singiel pt. „FWB”. Tym razem zespół zaprasza do „friendzone” – miejsca, do którego prowadzi słynne powiedzenie: „zostańmy przyjaciółmi”, i z którego podobno nie ma powrotu. Ponieważ Britney Spears odmówiła komentarza odnośnie premiery, zasięgnęliśmy języka u członków zespołu.
48. Festiwal Filmowy w Gdyni – Kos "kosi" konkurencję i zgarnia Złote Lwy! - Kultura
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Jesień 2023 roku, w Polsce… rozdano ważne nagrody. Nie politykom, lecz filmowcom rzecz jasna. W mieście Gdynia, które od dawien dawna kojarzone jest z pięknym, prestiżowym festiwalem. O dziwo, tym razem Złote Lwy „pogłaskała” nie artystyczna produkcja, a dzieło zgoła inne. Oto bowiem jak rycerz na białym koniu wjechał, choć najpierw przypłynął z wiernym czarnoskórym towarzyszem, „Kos”, czyli western kościuszkowski. Opowieść o generale Tadeuszu Kościuszce nie należy do patetycznych, pełnych martyrologii, historycznych eposów. To zdecydowanie kino gatunkowe, ale takie, którego nie powstydziłby się sam mistrz Tarantino! Zachwyciło się nim większość krytyków, nie ganiąc go za zapożyczenia. Podobnie jury 48. FPFF pod przewodnictwem Filipa Bajona. Stąd główna nagroda do „Kosa” zawędrowała! Lecz nie zapominajmy o reszcie laureatów.
Artykuły z tej samej kategorii

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina
Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina
Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina
Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina
Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?

Wywiad: Film – moja pasja, moje życie - Ludzie kina
Interesujące osobowości są wśród nas. Do takich należy nasz dzisiejszy gość Przemysław Jankowski, pasjonat filmu. Dzięki niemu wiemy, iż nie należy się poddawać i zawsze można dążyć do realizacji własnych marzeń. Zapraszam.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.576