O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina

Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (29548 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
260
Czas czytania:
395 min.
Kategoria:
Ludzie kina
Autor:
admin (29548 pkt)
Dodano:
27 dni temu

Data dodania:
2023-03-04 10:58:19

Kamera Akcja!

Afair Oz są tak zakręceni na punkcie kina, że nie wyobrażają sobie przeznaczania wolnego czasu na zupełnie inne zajęcia. Przeprowadzali już z powodzeniem castingi (zgłosiło się sporo osób). Do tworzenia swoich dzieł przystępują z rzetelnie, przyzwoicie, z uśmiechem, błyskiem w oku i szczerością. Wszystko „Uczciwie w przybliżeniu”, jak głosi motto Afair Oz. Pragną zarażać pasją do realizacji filmów krótkometrażowych innych ludzi. Przed publikacją gotowej produkcji w sieci, najpierw organizują pokazy w szkołach, aby poznać reakcję młodzieży i studentów, a więc ludzi w swoim wieku (np. oczekiwana przez fanów wspomnianej „Jędzy” opowieść o pewnym chłopaku, który trafił do średniowiecza, miała premierę w październiku 2022 roku na Politechnice Rzeszowskiej).

 

Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)

 

Studio Filmowe, bo tak można określić Grupę Afair Oz, w pełni nazywa się AFAIR On Zoom – stąd właśnie powyższe hasło „uczciwie w przybliżeniu”. Po obejrzeniu „Jędzy” każdy będzie bił brawa, że w tak krótkim metrażu udało się wykreować niepokojącą atmosferę, słowiańskość i zauroczyć widza pięknymi zdjęciami. To przykład tego, jak w zaledwie jednej minucie da się połączyć kilka elementów w spójną całość. Uwagę przykuwają rekwizyty, kontrastujące z nietypową urodą przerażające szepty wiedźmy (tak, ona prezentuje się inaczej niż typowe szeptuchy) przyrządzającej tajemniczą miksturę oraz jezioro, gdzie młodzi ludzie robią coś więcej niż rzucanie wianków. I ta mroczna muzyka… Brr.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Nie powinno zaskakiwać, że obraz otrzymał wyróżnienie w kategorii „fabuła” na 17. edycji Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Wszak taka impreza filmowa to doskonałe miejsce, aby chwalić się tego typu wizualnymi opowieściami. Reżyser Sebastian Wiśniowski i wszyscy aktorzy są dumni. My również. Widać przecież, że bez problemu zrozumieli ograniczenia w postaci 60 sekund, jakie przedstawili im organizatorzy odbywającego się od 2006 roku unikatowego festiwalu, w którym liczą się: garść kreatywności, szczypta samodyscypliny, dawka wrażliwości i sporo zaangażowania, a nie wiek i wykształcenie. Jeżeli dany twórca nie umie w fabuły, to może spróbować swoich sił w formie czy mini-dokumencie. Po wygraniu konkursu w jednej z trzech dziedzin z radością przyjmie informację o wyświetleniu autorskiego filmu w jakże spektakularnej sali kinowej Trójmiasta – Centrum św. Jana w Gdańsku, a także w różnych miejscach na świecie.

 

Wcześniej realizowana, ale jeszcze szerzej nie publikowana „Ucieczka od rzeczywistości” to dzieło trwające 35 minut. Z dialogami, bardziej rozbudowaną fabułą, przez co sama zapowiedź wydaje się bardziej amatorska i wybija widza mało wiarygodną grą aktorską, lecz wciąż jest to coś, co powstało z pasją w sercu, za pomocą profesjonalnego sprzętu video oraz audio. Najważniejsze jednak – jak opowiedział nam Roberto Agazzi – że „film wstrzykuje sporo pozytywnej energii i nadziej na zmiany”. To przecież przygoda nieszczęśliwego i gnębionego nastolatka nerda, którego marzenie zostania bohaterem i życia w średniowieczu się spełnia. Okazuje się, że jego przybycie było zapowiedziane i kluczowe dla przetrwania mieszkańców pewnej osady. Jak życie w tamtych czasach wpłynie na bohatera? Jak jego nowa misja wpłynie na jego charakter? Jakim będzie człowiekiem, gdy wróci do swoich czasów? Ciekawe pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w samym filmie.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Afair Oz tworzą m.in.: wspomniany wyżej Roberto Agazzi (chłopak mający włoskie korzenie, od 20 lat żyjący w Polsce, który od zawsze marzył o aktorstwie i rozbawianiu widzów), Artur Ryś (reżyser „Ucieczki od rzeczywistości”) i Sebastian Wiśniowski (członek bandu Kasety, którego możecie kojarzyć także z grania w przeszłość na perkusji w nieistniejącym już niestety zespole Hrabia!).

 

Porozmawialiśmy z dwoma przedstawicielami Afair Oz, aby wyciągnąć nieco więcej ciekawych informacji!

 

(Altao.pl) Od jak dawna istnieje Wasza grupa filmowa?

 

Afair Oz: Istniejemy już grubo od ponad roku. W tym czasie udało nam się stworzyć trzy filmy. Pierwsza była „Ucieczka od rzeczywistości” o relacjach w szkole i podróży do średniowiecza. Następnie była „Jędza”, a więc minutowy film na festiwal o przesądach słowiańskich. Ostatnim naszym filmem był „Czyżby Wojna?”. Opowiada on o wpływie wojny na jednostkę i próbie odnalezienia się w powojennym świecie. Niebawem wypuścimy jego zwiastun oraz ogłosimy premierę. Dodatkowo stworzyliśmy mini film świąteczny.

 

(Altao.pl) Czy jesteście z tej samej szkoły lub miasta?

 

Afair Oz: Większość z nas jest z Rzeszowa, ale mamy też w grupie parę osób z bliższych lub dalszych okolic, które do nas dojeżdżają.

 

Artur Ryś na planie  "Ucieczki od rzeczywistości"  (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Ile łącznie osób należy do Afair Oz? W jakim są wieku?

 

Afair Oz: Na tę chwilę jest nas około 20 osób, ta liczba czasem się zmienia, w zależności od projektu. Część jest z nami okresowo, a część jest stałymi członkami. Zachęcamy do dołączenia także nowych osób zainteresowanych tworzeniem filmów od podstaw. Co do wieku, to jesteśmy bardzo otwarci i nie mamy żadnych barier wiekowych. Są u nas uczniowie, studenci, dorośli, jak również nauczyciele z długim stażem w zawodzie. By nas bliżej poznać, zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage na Facebooku.

 

(Altao.pl) W takim razie, czy każdy może się do Was zgłosić?

 

Roberto Agazzi: Tak, każdy może do nas dołączyć, kto ma w sobie pasje do filmów i chce zobaczyć od kuchni, jak są tworzone. Zachęcamy do zgłoszenia się do nas wszystkich zainteresowanych sztuką filmową, zaangażowanych i ambitnych pasjonatów kina. Zapraszamy do tworzenia wspólnie niesamowitych produkcji. Każdy chętny może dołączyć jako aktor, operator, dźwiękowiec, fotograf, oświetleniowiec, scenograf, montażysta oraz wiele innych funkcji, jakie występują w procesie tworzenia. Im nas więcej, tym lepiej.

 

Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)

 

Roberto Agazzi (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Kto jest kim w grupie? Macie ścisły podział na reżysera, scenarzystę, montażystę itd.?

 

AO: Nie mamy sztywno ustalonych ról. Staramy się dzielić obowiązkami i zadaniami, by każdy doświadczył pracy w każdej funkcji. Dzięki temu wszyscy mogą odkryć swoje predyspozycje i dowiedzieć się, co im sprawia największą satysfakcję, by później, jak najlepiej się w tym rozwijać.

 

(Altao.pl) Jakie macie już sukcesy na swoim koncie?

 

Roberto Agazzi: Na ten moment mamy wyróżnienie w kategorii fabuła na 17 Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Zdobył je dla nas Sebastian Wiśniowski.

 

Sebastian Wiśniowski  z wyróżnieniem na FFJ (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Jak opisalibyście w jednym zdaniem fabułę „Jędzy”?

 

AO: To jest jednominutowy film, który jest na YouTube. Opowiada o czarownicy, która próbuje za wszelką cenę odzyskać utraconą młodość.

 

(Altao.pl) W tej krótkometrażówce, poza zdjęciami i muzyką, hipnotyzuje też sama tytułowa postać. Kto się w nią wcielił?

 

Roberto Agazzi: Tę rolę zagrała Ada Szczygielska i spisała się bardzo dobrze. Pozdrawiam ją serdecznie.

 

(Altao.pl) Jak długo powstawała „Jędza”?

 

AO: Nasz film „Jędza” powstawał ponad miesiąc, wliczając przygotowania, zbieranie rekwizytów i szukanie najlepszego miejsca oraz plany zdjęciowe.

 

(Altao.pl) Jakie są najdziwniejsze miejsca, gdzie kręciliście filmy?

 

Artur Ryś: Mamy mnóstwo takich przykładów. Najciekawsze to dach opuszczonego hotelu i porzucony ośrodek wypoczynkowy, a także dawny schron kolejowy w Stępinie-Cieszynie.

 

Grupa Filmowa Afair Oz w akcji (fot. materiały promocyjne/FB)

 

(Altao.pl) Co możecie zdradzić na temat kolejnego projektu bądź projektów?

 

Artur Ryś: Nasz kolejny film będzie dłuższy od poprzedniego. Jak już wspomnieliśmy, nosi tytuł „Czyżby wojna?” Obecnie jest na etapie postprodukcji. Opowiada o skutkach wojny i wpływu na psychikę. Już za niedługo pojawi się jego zwiastun. Zapraszamy do obserwowania naszego kanału.

 

Dzięki i dalszych sukcesów!

 

Social Media Afair Oz (pasjonatów z filmowej krainy Oz):

 

https://www.youtube.com/@grupafilmowaafairoz1020

https://www.tiktok.com/@afair_oz

https://www.facebook.com/AfairOnZoom

https://www.facebook.com/FestiwalFilmowJednominutowych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

METAL MINE FESTIVAL powraca. Także polskie zespoły zagwarantują ekstremalne przeżycia! - Festiwale muzyczne

Podobno heavy metal narodził się dokładnie w 1970 roku, w piątek 13 lutego. A zatem sam diabeł maczał w tym palce? Nic z tych rzeczy! Przecież, jak pokazały badania, taki gatunek muzyki nie zamienia ludzi w seryjnych morderców. Przeciwnie. Pomaga rozładować napięcie i ogranicza agresywne zachowania. Zapuszczajcie więc długie włosy, bierzcie w dłonie gitary i ruszajcie na koncerty. Najlepiej na dwudniowy Metal Mine Festival, gdzie występują zarówno polskie, jak i zagraniczne, porządnie grające kapele, i który powraca po trzech latach przerwy!

"Żenada"… Karolina Jop w odważnym singlu o "książętach z bajki"! - Muzyczne Style

Ma za sobą już debiutancki album oraz historię związaną z pobytem w Stanach Zjednoczonych, o której śpiewa w ostatnim singlu „Na Zaś”. Teraz, prężnie rozwijająca się na rynku muzycznym wokalistka Karolina Jop, wraca z nowym, zaskakującym materiałem, w absolutnie nowym stylu. Poznajcie „Żenadę”, czyli zapowiedź kolejnej płyty.

Z odcieni szarości do żywych barw – Kinga Rutkowska i jej "Neonowa noc"! - Zespoły i Artyści

Nazywa się Kinga Rutkowska. Jest wokalistką, która głosem burzy mury szarości. Nic dziwnego. Ukończyła przecież Akademię Muzyczną w Łodzi o specjalności wokalistyka estradowa. Jako wrażliwa artystka, kocha muzykę tak bardzo, że właśnie wydała swój trzeci singiel. Już jego tytuł – „Neonowa noc” zawiera w sobie pewną zapowiedź całej treści, przekazu, a także niezwykłego klimatu. Mający oficjalną premierę dokładnie 29 marca 2023 roku, w samo południe utwór uwodzi emocjami, dając mnóstwo pozytywnej energii.

Co za Kanał?! "MegaWhesly", gdzie M. Nożownik opowiada o sprawach różnych! - Ludzie Youtuba

Kosmopolita, który „kupił działkę na Księżycu”. „Radykalny lewak” – jak siebie nazywa, który, siedząc w wannie, pochyla się nad problemami ludzi leworęcznych. Kinda hipis, którego filmik o sensie całowania się wyświetlono ponad 100 tysięcy razy! Chłopak, poeta (tak, wydał swój tomik), interesujący się teoriami spiskowymi, szeroko pojętą popkulturą i kontrowersyjną tematyką. Kiedy się przedstawia, można się lekko przestraszyć. Ale spokojnie, utalentowany w różnych dziedzinach Mateusz Nożownik to sympatyczny, szalenie inteligentny gość, który m.in. nauczy Was, jak grać na gitarze elektrycznej, „poczęstuje ciasteczkami i herbatką” oraz opowie, zarówno o sprawach większych niż życie, jak i przyziemnych, ciekawych problemach i rzeczach. Wystarczy, że zajrzycie na jego kanał o nazwie MegaWhesly. Czym dokładnie jest ten projekt prowadzony na YouTubie? O tym poniżej.

RaV Kozik zaprasza na "Złote plaże" do... klubu! - Muzyczne Style

Wcześniej zaprezentował świetnie przyjęty, chwytający za serce singiel „Wart mniej”. A teraz powraca w zupełnie innej odsłonie! Na letnie dni jeszcze za wcześnie, ale jego kolejny utwór sprawia, że już czuje się ciepełko. RaV Kozik, czyli finalista The Voice przenosi bowiem wszystkich prosto na „Złote plaże”, gdzie króluje afrobeat!

Polecamy podobne artykuły

"Post Mortem" – horror punk, czyli kołysanka dla wampira! - Recenzje płyt

Znacie zespół Ich Troje? Retoryczne pytanie. Któż nie słyszał ich popowo-rockowej twórczości, która raczej nie jest postrzegana jako coś wybitnie udanego (w sensie artystycznym). Jednak to nie Michał Wiśniewski i spółka będą bohaterami niniejszego artykułu, a inne trio. Moim celem jest zachęcenie polskich melomanów – także tych, którzy stronią od ostrzejszych brzmień, do zapoznania się z utworami Hrabiego. Aby to zrobić, najlepiej zacząć od wydanej pod koniec listopada 2020 roku płyty pt. „Post Mortem”. Już sam przetłumaczony z łaciny tytuł powoduje ciary na plecach…

Zapoluj z "Van Helsingiem". Na własnej skórze poczuj horror punk! - Muzyczne Style

Śladami bieszczadzkich wampirów ? Jak najbardziej! Podkarpacki zespół Hrabia nie tylko sympatyzuje z niejednym krwiopijcom, ale również lubi ich oprawców! Van Helsing wszak znanym łowcą wampirów jest i nikt mu już renomy nie odbierze, a nawet można o nim nakręcić... teledysk, który możecie oglądać na YouTubie od 19 lipca. Hrabia użył w tym celu ciekawych lokacji na rodzimych ziemiach Podkarpacia i ruszył ze znanym zabijaką wąpierzy w podróż, by unicestwić najbardziej znanego... Draculę. Wioska Fantasy czy zamek Kamieniec w Odrzykoniu to tylko jedne z tych przerażających miejsc. Chłopaki od kilku lat (2014 roku) kontynuują przygodę z horror punk rockiem i przyciągają fanów horrorów stylowym gotycko-wiktoriańskim wizerunkiem scenicznym. W Polsce gatunek niszowy, jednak zespół stara się pokazać że horror punk to nie tylko covery Misfits. Póki co wydał epkę w 2018 roku pt. „Cmentarna miłość”. I właśnie tenże utwór o Van Helsingu ją promuję. Tytułową postać zagrał perkusista zespołu Travolta (Sebastian Wiśniowski). W rolę Mnicha wcielił się basista Wronka (Wojtek Wrona), a w Hrabiego Draculę wokalista, gitarzysta i założyciel zespołu Kamil Bieńczak. Prawda, że całość brzmi i wygląda klimatycznie? Zaryglujcie drzwi przed przybyłym z zimnej Finlandii Lordi. Otwórzcie okna Hrabiemu! Szczególnie w 2020, bo wtedy grupa wyda pełny album i pojawi się jego recenzja.

 -

Odwiedzin: 2325

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Wywiad z Oskarem Sawickim – nastoletnim, kreatywnym twórcą krótkometrażówek! - Ludzie kina

Kiedy na Facebooku pojawił się post reklamujący krótkometrażowy film pt. „Sparring”, nie było innego wyboru, jak kliknąć w link. Już sam logline („wewnętrzna rywalizacja w dużym klubie piłkarskim pomiędzy nowym zawodnikiem a kapitanem”) zaintrygował i zachęcił do obejrzenia tego dzieła. I mimo że to produkcja amatorska, to widać, że nakręcona za pomocą profesjonalnego sprzętu. Ale to, co najbardziej zaskakujące, to fakt, że za scenariusz, jak i reżyserię odpowiada chłopak urodzony w 2003 roku. Mowa o Oskarze Sawickim. Człowieku z ogromną pasją. Twórcy, którego rozpiera energia, i który w swoje filmy wkłada całe serce. Koniecznie musieliśmy z nim porozmawiać!

"Długa noc" – zobaczcie kolejny, najdłuższy krótkometrażowy film braci Znajmieckich! - Artykuły o filmach

Opowiadali już o pewnym pechowym włamywaczu, tajemniczej walizce i chłopaku, który zapomniał o Święcie Zmarłych. Tym razem, w swoim kolejnym, czwartym filmie bracia Dawid i Dominik – studenci z Akademii Filmu i Telewizji W Warszawie w napisanym przez siebie scenariuszu pokazują losy młodego człowieka (w tej roli Dominik Znajmiecki), który znajduje torbę z pakunkiem przy mało uczęszczanej drodze. To będzie dla niego najdłuższa noc w życiu... Co zawiera torba? I czy znajdzie swojego prawowitego właściciela? Intrygująca fabuła tej amatorskiej krótkometrażówki przyciąga. Poza tym dobry montaż, czarno-biały filtr oraz niepokojący motyw muzyczny tylko potęgują mroczny klimat filmu. Zachęcamy do oglądania i komentowania – konstruktywna krytyka przez ludzi z branży mile widziana.

Teraz czytane artykuły

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina

Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

 -

Odwiedzin: 8591

Autor: matusiakZespoły i Artyści

Komentarze: 9

Sumptuastic – niedoceniani - Zespoły i Artyści

Sześcioosobowy zespół istnieje od 2000 r. Muzyka którą grają to pop z domieszką dance, czyli teoretycznie współczesne trendy, tzw. komercyjne. Nic bardziej mylnego. Co sprawia, że zespół jest niedoceniany? Przede wszystkim to, że posiada wartościowe teksty i nie szokuje, ani nie prowokuje.

 -

Odwiedzin: 3091

Autor: pjLudzie kina

Nie żyje aktor Wojciech Pokora – słynna "Marysia" z kultowej komedii "Poszukiwany, poszukiwana" - Ludzie kina

4 lutego 2018 roku Krystyna Janda przekazała smutną informację – w wieku 83 lat odszedł od nas Wojciech Pokora. Ten lubiany aktor zachwycił kolejne pokolenia Polaków swoimi rolami komediowymi, zarówno w telewizji, jaki na dużym ekranie. I choć wiele razy grywał na deskach teatru, to w pamięci widza na zawsze pozostał Marysią, docentem Furmanem czy Żorżą Ponimirskim.

 -

Odwiedzin: 1338

Autor: adminSavoir Vivre

Komentarze: 1

Dobre wychowanie w czasach przedwojennych - Savoir Vivre

Mniejsza o poglądy polityczne Stanisława Krajskiego, te odłóżmy na bok. Skupmy się na czymś innym. Jako ekspert od dobrego wychowania w swoim poradniku pisał on tak: „Savoir vivre to jednak przede wszystkim Sztuka Życia ‒ sztuka, dzięki której nasze życie jest nie tylko piękniejsze i szlachetniejsze – nadprzeciętne, ale również łatwiejsze, wolne od wielu problemów, zgrzytów, negatywnych emocji i konfliktów”. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Sprawdźmy zatem, jakie mają one przełożenie do tej dawniejszej rzeczywistości.

 -

Odwiedzin: 129

Autor: pjKultura

Komentarze: 2

Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura

Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?

Nowości

METAL MINE FESTIVAL powraca. Także polskie zespoły zagwarantują ekstremalne przeżycia! - Festiwale muzyczne

Podobno heavy metal narodził się dokładnie w 1970 roku, w piątek 13 lutego. A zatem sam diabeł maczał w tym palce? Nic z tych rzeczy! Przecież, jak pokazały badania, taki gatunek muzyki nie zamienia ludzi w seryjnych morderców. Przeciwnie. Pomaga rozładować napięcie i ogranicza agresywne zachowania. Zapuszczajcie więc długie włosy, bierzcie w dłonie gitary i ruszajcie na koncerty. Najlepiej na dwudniowy Metal Mine Festival, gdzie występują zarówno polskie, jak i zagraniczne, porządnie grające kapele, i który powraca po trzech latach przerwy!

"Żenada"… Karolina Jop w odważnym singlu o "książętach z bajki"! - Muzyczne Style

Ma za sobą już debiutancki album oraz historię związaną z pobytem w Stanach Zjednoczonych, o której śpiewa w ostatnim singlu „Na Zaś”. Teraz, prężnie rozwijająca się na rynku muzycznym wokalistka Karolina Jop, wraca z nowym, zaskakującym materiałem, w absolutnie nowym stylu. Poznajcie „Żenadę”, czyli zapowiedź kolejnej płyty.

Z odcieni szarości do żywych barw – Kinga Rutkowska i jej "Neonowa noc"! - Zespoły i Artyści

Nazywa się Kinga Rutkowska. Jest wokalistką, która głosem burzy mury szarości. Nic dziwnego. Ukończyła przecież Akademię Muzyczną w Łodzi o specjalności wokalistyka estradowa. Jako wrażliwa artystka, kocha muzykę tak bardzo, że właśnie wydała swój trzeci singiel. Już jego tytuł – „Neonowa noc” zawiera w sobie pewną zapowiedź całej treści, przekazu, a także niezwykłego klimatu. Mający oficjalną premierę dokładnie 29 marca 2023 roku, w samo południe utwór uwodzi emocjami, dając mnóstwo pozytywnej energii.

 -

Odwiedzin: 103

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"John Wick 4" – Zabij ich wszystkich! - Recenzje filmów

Yeeeaah. Mr. Wick powrócił w czwartej odsłonie serii. Jest jak kot. Zawsze spada na cztery łapy, żyć ma sporo, szczęścia jeszcze więcej. Coś pod nosem mruczy. Czai się w cieniu. Ale jako człowiek czuje się zmęczony. Wszak ciągle ktoś na niego poluje. Tutaj np. potężni faceci w kuloodpornych garniakach. Ja po seansie filmu też jestem wyczerpany, jednak na twarzy gości uśmiech. Bo paradoksalnie czuje się naładowany energetycznie, jakbym wypił kilka… naście Red Bulli. Mimo umownej fabuły uplecionej z tony absurdów, jest to pod względem sekwencji akcji i kreatywnej reżyserii połączonej ze zdjęciami niczym z „Blade Runnera 2049”, najlepszy rozdział!

Co za Kanał?! "MegaWhesly", gdzie M. Nożownik opowiada o sprawach różnych! - Ludzie Youtuba

Kosmopolita, który „kupił działkę na Księżycu”. „Radykalny lewak” – jak siebie nazywa, który, siedząc w wannie, pochyla się nad problemami ludzi leworęcznych. Kinda hipis, którego filmik o sensie całowania się wyświetlono ponad 100 tysięcy razy! Chłopak, poeta (tak, wydał swój tomik), interesujący się teoriami spiskowymi, szeroko pojętą popkulturą i kontrowersyjną tematyką. Kiedy się przedstawia, można się lekko przestraszyć. Ale spokojnie, utalentowany w różnych dziedzinach Mateusz Nożownik to sympatyczny, szalenie inteligentny gość, który m.in. nauczy Was, jak grać na gitarze elektrycznej, „poczęstuje ciasteczkami i herbatką” oraz opowie, zarówno o sprawach większych niż życie, jak i przyziemnych, ciekawych problemach i rzeczach. Wystarczy, że zajrzycie na jego kanał o nazwie MegaWhesly. Czym dokładnie jest ten projekt prowadzony na YouTubie? O tym poniżej.

RaV Kozik zaprasza na "Złote plaże" do... klubu! - Muzyczne Style

Wcześniej zaprezentował świetnie przyjęty, chwytający za serce singiel „Wart mniej”. A teraz powraca w zupełnie innej odsłonie! Na letnie dni jeszcze za wcześnie, ale jego kolejny utwór sprawia, że już czuje się ciepełko. RaV Kozik, czyli finalista The Voice przenosi bowiem wszystkich prosto na „Złote plaże”, gdzie króluje afrobeat!

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 4888

Autor: pjLudzie kina

Anton Yelchin – dlaczego tak wcześnie, dlaczego tak pechowo? - Ludzie kina

Nie był gwiazdą światowego formatu, bożyszczem nastolatek ani artystą wybitnym, ale zagrał kilka charakterystycznych ról, którymi udowodnił swój talent. Świat filmu był mu pisany. Mógł jeszcze stworzyć wiele kreacji, ale jego młode życie zostało brutalnie przerwane, i to w sposób dziwny, i straszny. Pochodzący z Rosji 27-letni Anton Yelchin został bowiem zmiażdżony przez własne auto!

 -

Odwiedzin: 6348

Autor: pjLudzie kina

Robert Downey Jr. – Upadki i zwycięstwa - Ludzie kina

Buntownik na ekranie, buntownik w życiu prywatnym. To stwierdzenie najlepiej opisuje tego hollywoodzkiego gwiazdora. Robert Downey Jr. niegdyś był na samym dnie. Dziś ciągle na topie zyskuje coraz więcej fanów. Obecny sukces zawdzięcza bez wątpienia dwóm filmowym rolom. To Iron Man i Sherlock Holmes – postaci, w które chyba nikt inny nie wcieliłby się lepiej niż on.

 -

Odwiedzin: 1526

Autor: adminLudzie kina

Komentarze: 1

Kaskader Jacek Jagódka – skaczący Tarzan, walczący wiking, hollywoodzki sukces! - Ludzie kina

Upadki z wysokości, przyjmowanie ciosów, nurkowanie, szybka jazda motocyklem… Można by jeszcze długo wymieniać czynności, którymi zajmują się kaskaderzy. Gdyby nie oni, serca widzów nie biłyby w szybkim tempie. Nie powstałyby szalone, trzymające za gardło, niebezpieczne sceny akcji. Nie zawsze przecież cuda z komputera zastąpią człowieka. Dlatego kaskader to zawód nadal bardzo potrzebny. W Polsce nie jest on aż tak wyniesiony na piedestał, ale w Hollywood jak najbardziej. To właśnie tam swoje marzenia spełnia pochodzący ze Stalowej Woli, a mieszkający w Londynie 38-letni Jacek Jagódka. Niech Was nie zmyli zabawne nazwisko. Ten facet wziął przecież udział w krwawym „Wikingu”! Zapracowany, w przerwie między kolejnymi projektami, zgodził się na wywiad dla portalu ludzi z pasją.

 -

Odwiedzin: 7454

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Bruce Lee – sukces i klątwa mistrza kung-fu - Ludzie kina

Bruce Lee. Ikona i legenda, którą nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie ma na świecie człowieka (chyba że mieszka w głębokim buszu), który o nim nie słyszał. Na początku lat 90. zekranizowano biografię aktora w udanym filmie pt. „Smok: historia Bruce’a Lee” z doskonałą rolą Jasona Scotta… Lee (zbieżność nazwisk przypadkowa). A w roku 2019 jego nieśmiertelny duch ponownie mocno daje o sobie znać. Najpierw za sprawą opisywanego już na łamach portalu Altao.pl serialu pt. „Wojownik” i dzięki Quentinowi Tarantino, który to wprowadził postać mistrza kung-fu do swojego filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

 -

Odwiedzin: 5061

Autor: pjLudzie kina

Komentarze: 1

Dwayne "The Rock" Johnson – Uśmiechnięty twardziel - Ludzie kina

Najsympatyczniejszy mięśniak Hollywood. Filmy z jego udziałem to swoiste guilty pleasure – wiesz, że są średniej jakości fabularnej, ale i tak z miłą chęcią obejrzysz, bo gra tam właśnie On. Niedawno biegał po dżungli w nowej wersji „Jumanji”, a zapewne na kinowych ekranach będzie gościł jeszcze często i gęsto. Co ma w sobie takiego ten były zawodnik wrestlingu, że jego kariera tak bardzo poszybowała w górę, deklasując niegdyś popularnego Hulka Hogana?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.517

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję