O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (40723 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
539
Czas czytania:
609 min.
Kategoria:
Technologie
Autor:
admin (40723 pkt)
Dodano:
374 dni temu

Data dodania:
2023-03-21 19:25:01

Czerwona lampka, czyli zagrożenia ze strony ChatuGPT

 

Z powyższego opisu wynika, że ChatGPT to przemiły „wirtualny osobnik”. A jednak jego uruchomienie spowodowało panikę na najwyższych szczeblach firmy Google. Na tyle, że postanowiono powołać specjalne zespoły ludzi, których zadaniem polega na nadzorowaniu wszelkich niebezpieczeństw ze strony takiego narzędzia – dziecka najnowszej technologii. Obawy biorą się z tego, że ChatGPT-3, a od niedawna już GPT-4 (tak brzmi pełna nazwa 500 razy potężniejszego modelu, z setką bilionów parametrów) będzie za dużą konkurencją dla chatbotów Google. Przez niego firma może stracić miliony dolarów, bo „zablokuje” on klikanie w sponsorowane linki.

 

Dochodzi jeszcze jedna sprawa. ChatGPT może bowiem zostać wykorzystany jako „sojusznik” w niecnych celach. Chodzi o cybernetyczny, ukierunkowany atak hakerski. Bohater niniejszego artykułu z łatwością „zgodził się” na podszycie się pod firmę hostingową, a następnie na przesłanie wygenerowanej wiadomości pishingowej do ofiary (z ukrytym kodem w załączniku pliku Excela, powodującym infekcję systemu operacyjnego komputera, a co za tym idzie przejęcie zdalnej kontroli). Brr… Lepiej zachować czujność na przyszłość. Tak to już jest z nowymi technologiami.

 

Dobre strony ChataGPT

 

Zostawmy jednak ryzyko i skupmy się na zaletach ChataGPT. Dzięki niemu będzie można stworzyć content na własny portal (pod warunkiem oczywiście, że będzie on oryginalny, użyteczny i jednocześnie wartościowy dla wszystkich odwiedzających daną stronę osób).

 

To jeszcze nie taki poziom sztucznej inteligencji, potrafiącej mówić damskim głosem i rozkochać w sobie mężczyznę jak w fantastycznym filmie „Her” („Ona”), ale obecny ChatGPT napisze m.in. piosenkę, wiersz, esej, tekst tematyczny na bloga, opracuje raport i ułoży scenariusz filmowy. Najbardziej pożądana jest jednak jego umiejętność analizy słów kluczowych w czynnościach związanych ze skutecznym pozycjonowaniem w wyszukiwarce internetowej. A to sprawia, że ludzki specjalista od SEO nie musi sam, ręcznie i długo klasyfikować słów kluczowych na podstawie ich znaczenia semantycznego itd.

 

AI przechodzi rewolucję na naszych oczach. Okej. Teraz tylko rozwiązuje proste zadanie, lecz i tak globalna sława przeszła oczekiwania. Wystarczyło raptem pięć dni, aby skorzystało z tego narzędzia przeszło milion internautów. Nieważne, że czasem to, co nam odpisze, okaże się tylko częściowo, pozornie prawidłowe. Grunt, że przygotuje nauczycielom materiały na lekcje. Może i nie kuma otaczającej rzeczywistości, nie ma duszy i bazuje na danych oraz zasobach z Internetu, ale ma się wrażenie naturalnej dyskusji z prawdziwym człowiekiem na niemal dowolne tematy, znającym różne języki obce. Ten algorytm ciągle się szkoli i z czasem udzieli już tylko najlepszych odpowiedzi na nawet podchwytliwe, kreatywne pytania oraz spowoduje, że wyszukiwanie treści na stronach internetowych stanie się coraz szybsze. Fascynujące!

 

Wirtualni asystenci, inteligentne chatboty i… Polak

 

Wirtualne „istoty” zmienią przyszłość. Może do narodzin androidów znanych z filmów science fiction minie jeszcze sporo lat, ale na własnego, inteligentnego asystenta będzie mógł liczyć niemal każdy już niedługo. O tym przekonuje Polak – Wojtek.

 

Bo taka ciekawostka. W powstawaniu tego konkretnego, nowego chatbota maczał palce nasz rodak. To pochodzący z Kluczborka Wojciech Zaremba, czyli współzałożyciel OpenAI (startup zakładał m.in. z Elonem Muskiem). Studiował kolejno w Warszawie, Paryżu oraz Nowym Jorku. Obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Nowego Jorku na temat uczenia maszynowego. Co więcej, jako właściciel ścisłego umysłu, już będąc dzieckiem, zbudował w piwnicy swoje laboratorium, a w wieku 19 lat zdobył srebrny medal na międzynarodowej olimpiadzie matematycznej w Wietnamie! Sukcesem było też znalezienie się w zestawieniu najbardziej wpływowych Polaków przed 30. rokiem życia dwutygodnika Forbes.

 

Dzisiaj pracuje nad tym, aby sztuczna inteligencja nie zniszczyła ludzkiej cywilizacji i jak najlepiej rozumiała polecenia.

 

„Misją OpenAI jest zbudowanie ogólnej sztucznej inteligencji i zmaksymalizowanie szans, żeby ogólne AI było korzystne dla ludzkości, a nie destrukcyjne”. Powiedział w wywiadzie dla Forbesa.

 

A o co My zapytaliśmy ChataGPT?

 

Jak się czujesz?

Czy możesz mnie rozśmieszyć i znasz jakieś dowcipy?

 

Odpowiedzi macie poniżej w postaci screenshotów.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno?

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

Samotny
373 dni temu

Dla niektórych samotnych ludzi będzie to wirtualny przyjaciel...
Dodaj opinię do tego komentarza

0 (0)

Copywriter
358 dni temu

Jeśli przez tego Bota stracę możliwość pisania tekstów SEO na umowie śmieciowej, to się zdenerwuję!
Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

Ponowne spotkanie "Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Utalentowana młodzież na scenie "Wahadła"! - Fotorelacje

„Gdzie Kujawiak z Kujawianką się przechadza, tam kujawskie serce się odradza. Pomiędzy słowami tańczy kujawski duch, a życie zostaje wprawione w ruch”. Te wersy autorstwa Katarzyny Jaroszewskiej bardzo działają na wyobraźnię i wstrzykują sporą dawkę energii. Nic dziwnego, że stały się myślą przewodnią Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Każdy kto uczestniczył w gali podsumowującej jego drugą edycję, ujrzał rzecz niesamowitą. Oto bowiem na scenie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii powyższe rymy przybrały realną formę – radości, wzniosłości, literackich zdolności… Cieszymy się, że jako portal ludzi z pasją, objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym!

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 795

Autor: aragorn136Recenzje książek

Komentarze: 3

"Rebecca Thompson. Król Upiorów" – Młodzi wybrańcy kontra potężne zło! - Recenzje książek

Kiedy ujrzałem to oblicze siedzącej na tronie potężnej, ponurej, przesiąkniętej nikczemnością postaci, to nie było innego wyjścia jak… brać nogi za pas. Nie. Nie tym razem. Czas się z nią zmierzyć, a dokładniej z debiutancką, młodzieżową opowieścią urban fantasy wymyśloną przez R. K. Jaworowskiego – inżyniera informatyka. Tym bardziej, że to zupełna nowość na rynku wydawniczym, stworzona w gatunku „Filmowy styl książkowy” („Movie Book”), w której swoje „palce” maczała... Sztuczna Inteligencja.

Rok 2023: Co nowego w świecie technologii? - Technologie

Na przestrzeni ostatnich dekad technologiczny postęp zaskakiwał każdego. Ale, to co dzieje się w XXI wieku, szczególnie w roku 2023, sprawa, że laik, jakiś typowy Kowalski, łapie się za głowę i krzyczy: „jak mam za tym wszystkim nadążyć”? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka wybranych narzędzi, pomysłów, urządzeń, produktów, które na szczęście nie są bardzo skomplikowane obsłudze, a niemal w stu procentach ułatwiają pracę, życie albo zwykłą codzienność. Jesteście ciekawi, co się wśród nich znajduje? Zapraszamy do dzisiejszego świata technologii.

 -

Odwiedzin: 169

Autor: pjTechnologie

Sora potrafi! Fotorealizm przez wielkie F - Technologie

Kiedy opublikowaliśmy artykuł na temat Chata GPT, wielu czytelników zapewne poczuło, że oto są świadkami rewolucji w świecie AI. Od tamtego czasu minął prawie rok. I co? I okazuje się, że Sztuczna Inteligencja nie spała. Oto bowiem pojawiła się Sora, będąca jeszcze większą rewelacją. Imię żeńskie, ale rodzaj narzędzia męski. To przecież fotorealistyczny generator wideo z opisów tekstowych, który tworzy minutowe filmy. Zaiste trudno rozpoznać, w którym momencie mamy do czynienia z fikcją.

Oto nowy wirtuoz. Oto Shimon. Oto... Robot! - Zespoły i Artyści

Tytuł niniejszego artykułu to nie żart. Shimon jest robotem. Zbudowany na Uczelni Technologicznej w Georgii, gra na marimbie (instrumencie z grupy idiofonów) i śpiewa. I co więcej, niedawno ukazał się teledysk do, wpadającego w ucha, singla pt. „Into Your Mind”, do którego ten zautomatyzowany muzyk-artysta sam napisał tekst!

"Chappie" – Ja być robot, ja żyć i czuć pragnę - Recenzje filmów

Zagraniczne recenzje filmu „Chappie” dalekie są od pochwał. Krytycy zarzucają nowej produkcji Neilla Blomkampa wtórność i brnięcie po pas we własnym zagraconym podwórku (czyt. wypracowanym stylu). Czy mają rację? Nie do końca. Zapewne oczekiwali poważnego i ambitnego gatunkowego kina, a tymczasem otrzymali familijną, skierowaną do młodzieży, aczkolwiek dość brutalną opowieść o policyjnym robocie, który, dzięki wszczepionej sztucznej inteligencji ożywa i jest niczym małe dziecko. Zaczyna uczyć się i poznawać otaczający go „brudną” rzeczywistość.

 -

Odwiedzin: 15165

Autor: PaMIntrygujące

Komentarze: 1

Techniki SEO – jak dobrze pozycjonować stronę internetową - Intrygujące

Dziś zajmiemy się nowymi technikami pozycjonowania stron internetowych. Zapewne dla handlowców prowadzących własne sklepy internetowe przyda się wiedza i odpowiedź na pytanie jak przygotować własną stronę www, aby uzyskać wyższą pozycję i zwiększyć ruch na stronie.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 539

Autor: adminTechnologie

Komentarze: 2

Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno? - Technologie

Sztuczna inteligencja weszła na nowe tory. W ostatnich miesiącach coraz częściej można bowiem usłyszeć nazwę ChatGPT. Pod tym określeniem ukrywa się „pewien” chatbot czy, jak kto woli, „rozumny, niewidzialny jegomość”. W niniejszym tekście wyjaśnimy, kim dokładnie, a raczej czym jest owo specjalne, uruchomione w listopadzie 2022 roku narzędzie i jakie ma ono możliwości. Co więcej, podzielimy się z Wami wynikami testów, a konkretniej pokażemy, jak na nasze pytania odpowiedział ChatGPT.

Syndrom Obcej Ręki – rzadka przypadłość jak z horroru! - Zdrowie i uroda

„Sprytna” Rączka z „Rodziny Adamsów” czy zabalsamowana dłoń z australijskiego filmu grozy „Mów do mnie” – to kończyny górne, mające własną inteligencję, nieprzewidywalne w czynnościach. Ale „odcięte”, wymyślone przez kreatywnych scenarzystów. Zdarza się jednak, że są prawdziwe, na swoim miejscu, a i tak „zachowują” się, jakby były obcym bytem. W takim przypadku mamy do czynienia z jednostką chorobową, znaną pod skrótem AHS – Alien Hand Syndrome. Na czym polega taka przypadłość, dotykająca niewielki odsetek ludzi? Na braku kontroli nad ową, lewą albo prawą kończyną.

 -

Odwiedzin: 3663

Autor: pjKultura

Komentarze: 1

Oscary 2018. "Kształt wody" najlepszym filmem! - Kultura

Z 4 na 5 marca 2018 roku czasu polskiego zostały przyznane Oscary. To była już 90. jubileuszowa gala rozdania tychże najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Szacowna Akademia Filmowa za najlepszy obraz roku uznała „Kształt wody”. Tytuł ten zdobył jeszcze trzy wyróżnienia – dla najlepszego reżysera, za muzykę oraz scenografię. Gratulacje!

"Kroczący wśród cieni" – Na granicy szaleństwa - Recenzje filmów

Oglądając pierwsze zwiastuny filmu „Krocząc wśród cieni” miałem nadzieję na sprawnie zrealizowany thriller z elementami akcji. Ponadto nazwisko reżysera (Scott Frank – twórca „Świadka bez pamięci”, a do tego uzdolniony scenarzysta – „Wolverine”, „Raport mniejszości”) oraz obecność Liama Neesona, dodatkowo zaostrzyły mi apetyt na recenzowaną produkcję. Miałem dość wysokie wymagania, które zostały zaspokojone nawet z nadmiarem.

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

Nowości

Magda Czuła głosem czule otula. Muzyczne niebo otwiera - Zespoły i Artyści

Nazywa się Magda Czuła. Jej najnowszy, anglojęzyczny utwór „Fly High” to efekt jej pasji i zaangażowania w tworzenie muzyki. Muzyki, która inspiruje i porusza. Niebanalny i ciekawy tekst w połączeniu z czułym wokalem zabierają słuchaczy w przestworza emocji.

 -

Odwiedzin: 92

Autor: aragorn136Recenzje płyt

Komentarze: 1

Vito Bambino i jego "Pracownia" – Boli boli mnie… dusza, ale w rytm tej muzy się ruszam - Recenzje płyt

Za chwilę minie rok od premiery „Pracowni”, czyli drugiego longplaya od Vita Bambino. Ten fakt plus ostatni wpis artysty po tym, jak pobił rekord nominacji na 30. Fryderykach, a nie otrzymał żadnej z ośmiu statuetek, stał się motorem napędowym do napisania tej recenzji. Co jednak zaskakujące, motywacją było też moje… pierwsze spotkanie z twórczością pana Bambino (szczególnie z jego występem w trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu). I już, bez owijania w bawełnę, mogę rzec: „Pracownia” jest jedną z najlepszych płyt, jakie słyszałem w przeciągu ostatniej dekady.

"Współczesny Romantyzm: 2024". Wysmakowane i delikatne muzyczne danie - Muzyczne Style

Dlaczego "Współczesny Romantyzm: 2024" to wyjątkowy, autorski minialbum? Bo wyróżnia się unikalnym stylem Sebastiana Krupy. A więc silną ekspresją muzyczną i liryczną. Energią i subtelnością. Niezwykłym kontrastem.

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

 -

Odwiedzin: 117

Autor: pjKultura

Jubileuszowe Fryderyki 2024: pięć statuetek dla Lecha Janerki! - Kultura

22 marca 2024 roku przechodzi do historii. Data to ważna dla rodzimej muzyki. W tym dniu przyznano bowiem Fryderyki. Po raz 30.! Jak zatem wyglądała jubileuszowa gala „polskich Grammy”? Na to pytanie odpowiedź pojawi się dopiero w kolejnej zwrotce (czyt. w środku artykułu). Ważniejszy jest sam „refren”. A wyśpiewał go sobie 70-letni Lech Janerka – artysta legendarny, kompozytor idealny, powracający na scenę po 18 latach! Na pięć nominacji otrzymał ostatecznie… pięć Fryderyków. Tym bardziej szkoda, że nie był obecny na uroczystości. Czy jego singiel pod jakże sugestywnym tytułem, którego podanie na wstępie mogłoby grozić banem w social mediach, faktycznie zasługuje na najlepszy utwór roku?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 13516

Autor: PaMTechnologie

Komentarze: 1

Technologia przyszłości – innowacyjne zabezpieczenie piły tarczowej - Technologie

Podobno 10 ludzi dziennie traci palce podczas cięcia piłą tarczową. Czy można zastosować nowoczesną technologię, by uratować im palce?

 -

Odwiedzin: 19973

Autor: PaMTechnologie

Czy elektrownie jądrowe są niebezpieczne? - Technologie

Polska od wielu lat próbuje wdrożyć plany budowy elektrowni jądrowej. Często czynnikiem odrzucającym pomysł jest bezpieczeństwo. Czy elektrownia jądrowa może być niebezpieczna? Boimy się tego, czego nie znamy – zatem spójrzmy na temat z naukowego punktu widzenia.

Holograficzna rzeczywistość - Technologie

"Co to znaczy: „prawdziwe”? Jak możesz zdefiniować „rzeczywistość”? Jeśli mówisz o tym, co możesz poczuć, co możesz powąchać, spróbować lub zobaczyć, to rzeczywistość jest tylko elektrycznymi impulsami interpretowanymi przez twój mózg".

 -

Odwiedzin: 8335

Autor: pjTechnologie

Komentarze: 1

Grafen – rewolucja, wytrzymałość i szybkość - Technologie

Pod koniec grudnia 2013 roku premier Donald Tusk ogłosił wszem i wobec : „Polska jako pierwsza na świecie zacznie prowadzić produkcję grafenu na skalę przemysłową”. Powinniśmy być z tego powodu dumni. Co zatem kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą?

Jak zobaczyć świat oczami pszczół i innych zwierząt? Jest specjalna kamera! - Technologie

Życie zwierząt – i tych najmniejszych, i tych większych od zawsze jest fascynujące. Dzisiaj wiadomo już coraz więcej o zwyczajach i „codzienności” wielu gatunków. Ale jest coś, co nadal pobudza wyobraźnię. Mowa o tym, jak zwierzęta widzą otaczającą je rzeczywistość. Współczesna nauka co prawda wyjaśniła tę kwestię, jednak dopiero na początku 2024 roku człowiek może samemu przekonać się, w jakich kolorach obserwują świat m.in. pszczoły i ptaki. Skonstruowano bowiem innowacyjne narzędzie, które na to pozwala!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.629

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję