O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Rok 2023: Co nowego w świecie technologii? - Technologie

Na przestrzeni ostatnich dekad technologiczny postęp zaskakiwał każdego. Ale, to co dzieje się w XXI wieku, szczególnie w roku 2023, sprawa, że laik, jakiś typowy Kowalski, łapie się za głowę i krzyczy: „jak mam za tym wszystkim nadążyć”? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka wybranych narzędzi, pomysłów, urządzeń, produktów, które na szczęście nie są bardzo skomplikowane obsłudze, a niemal w stu procentach ułatwiają pracę, życie albo zwykłą codzienność. Jesteście ciekawi, co się wśród nich znajduje? Zapraszamy do dzisiejszego świata technologii.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
381
Czas czytania:
413 min.
Kategoria:
Technologie
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
292 dni temu

Data dodania:
2023-07-11 11:22:11

Nadchodzi, a raczej nadeszło nowe!

 

Wnętrze komputera PC (jego karty graficzne, pojemne dyski) odłóżmy jednak na bok. Podobnie smartfony, telewizory czy konsole do gier. Te produkty to temat na osobny tekst w kategorii media/gry/sprzęt. Są obecnie tak mocne, zadziwiające swoimi parametrami i funkcjami nawet największych maniaków elektroniki, że nie pozostaje nic, tylko udać się do sklepu po ich zakup. Oczywiście, jeśli gotówka na to pozwoli. Skoro nie tego typu maszyny prezentowane na różnych targach były przedmiotem naszego zainteresowania, to na czym skupiliśmy uwagę? Na czymś, co za chwilę zdobyło albo już zdobywa serce fanów nowinek technologicznych, co przyda się podróżnikom, rodzicom, podcasterom i ludziom często pracującym na laptopie. Nie. Nie chodzi o żadne zegarki z GPS-em, kompasy, mikrofony, bezprzewodowe i wygodne klawiatury, równie komfortowe krzesła czy aplikacje dla niemowląt.

 

AI w służbie podcastów

 

Na pierwszy ogień Sztuczna Inteligencja, która może w przyszłości stanowić zagrożenie dla człowieka, ale dzisiaj jest jego przyjacielem. Choć copywriterzy i osoby piszące setki tekstów SEO na różnych platformach mogą mieć tutaj inne zdanie… Czy AI przejmie całkiem takie zawody, łącznie z profesją pisarzy, dziennikarzy itd.? Istnieje niestety takowa możliwość. Co więcej, jest również ryzyko, że AI okaże się niełatwa do kontrolowania. Obserwujmy, miejmy oczy wokół głowy i przygotujmy się na najgorsze… No nie. Może żaden Skynet itp. system nie przejmie władzy nad światem, ale lepiej dmuchać na zimne. Tym bardziej że ChatGPT sprawi, że już „za moment” roboty przypominające ludzi zaczną mówić pełnymi zdaniami…

 

Zdjęcie ilustracyjne - Robot z mikrofonem (youtube.com/screenshot)

 

Rok 2023 to czas, kiedy na Sztuczną Inteligencję nie powinny narzekać osoby prowadzące audycje internetowe, a więc tzw. podcasty lub vlogi. Dlaczego? Bo wspomoże ich w tworzeniu i edycji konkretnych treści głosowych, która jest intuicyjna. Przyśpieszy cały proces. Umożliwi dotarcie do szerszego grona słuchaczy/odbiorców. Ogólnie mówiąc, Podcast Editor, bo o nim mowa, to dość prosty, acz pozwalający na sporo zadań program, oparty na AI. Podcast Editor automatycznie generuje np. tłumaczenia w czasie rzeczywistym plus dodaje napisy w różnych obcych językach. Brzmi dobrze, prawda? Ale to nie wszystko. Sama edycja w nim polega na wycinaniu niechcianych hałasów, kopiowaniu i wklejaniu nawet długich fraz głosowych. Co więcej, korzystający z tego narzędzia podcaster wstawi w tle muzykę, doda efekty i dżingle oraz nagra materiał na oddzielne ścieżki (łącznie jest ich kilkanaście). Do tego użyje dwóch funkcji. Jednej do błyskawicznego usuwania szumów i popraw jakości mowy, a drugiej do dopasowania prędkości bez zmiany wysokości dźwięku nagrania głosowego. Na koniec z łatwością wyeksportuje swój plik z podcastem do wybranych serwisów streamingowych!

 

Powerbank dla podróżników

 

Podcast Editor to polecana i przydatna aplikacja, ale głównie ludziom prowadzącym audycje internetowe i nagrywającym audiobooki. A co z innymi? Na przykład z osobami, które słuchają podcastów w trakcie podróży albo biwakują w lesie. Cóż. One martwią się, że bateria w smartfonie dość szybko odmówi wtedy posłuszeństwa. Niepotrzebnie. Bo oto pojawia się w roku 2023 zabawka, beż której ani rusz. Chodzi o Xtorm Essential.

 

Powerbank Xtorm Essential (fot. https://www.xtorm.eu/)

 

To nic innego jak powerbank z nowej serii. Dzięki niemu urządzenie – smartfon, ale nie tylko – nie wyładuje się szybko. Bateria przetrwa znacznie dłużej, mimo że w pobliżu brak typowego gniazdka elektrycznego. Ten kolejny model Xtorm to rzecz o sporej mocy i pojemności liczącej 5000 mAh. Zasila jednocześnie aż kilka sprzętów. Pozwala na pass through, czyli ładowanie w tym samym czasie siebie samego oraz urządzenia zewnętrznego. Jeśli ktoś jednak wybiera się na dłuższą wyprawę, to wtedy musi zabrać model z serii Xtorm Xtreme, mający jeszcze większą pojemność (10 000 mAh) i moc (18 W), mogący być wykorzystany również w formie latarki, odporny na wodę. Ostatecznie warto też zakupić Xtorm Power Station XP500 czyli solarną mobilną stację ładowania ze znacznie potężniejszymi parametrami (mocą 500 W!).

 

Laptop pozbawiony standardowego wyświetlacza

 

Wyżej wspomnieliśmy, że o komputerach złożonych z super części nic pisać nie będziemy, ale o tym laptopie z open-source'ową wersja Androida od izraelskiej firmy Sightful nie wypada pomilczeć. Spacetop – już sama nazwa przyciąga, sugerując, że mamy do czynienia z kosmiczną technologią. W tym konkretnym przypadku jednak coś inne niż „scalone bebechy” (zoptymalizowany procesor Snapdragon 865, 8 GB RAM oraz 256 GB dysk), powoduje, że „szczena opada” z wrażenia, a na twarzy wyskakuje wielkie WTF. Ów wyceniony na 2 tys. USD (ok. 8,5 tys. zł) laptop nie ma… ekranu (jakby ktoś go odciął). To znaczy ma, ale nie taki, do jakiego się przyzwyczailiście. Wszelkie informacje, tapeta, ikonki, obrazki itd. wyświetlają się w… powietrzu. Precyzując, pojawiają się w formie kilku okienek po założeniu przez użytkownika specjalnych, lekkich, wygodnych okularów AR (rozszerzonej rzeczywistości).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Science fiction! Ale dziś już bardziej science. Taki sztuczny wyświetlacz charakteryzuje się jakością 1080p oraz przekątną nawet do 100 cali! Do tej pory firma wyprodukowała jedynie 1000 egzemplarzy tego prototypu, lecz z czasem, gdy będą chętni, aby wydać 2 tysiące dolców, Spacetop wyląduje na biurkach także zwykłych klientów (nie tylko biznesmenów). Odczucia są podobno niesamowite! A jeśli ktoś woli jednak tradycyjny ekran zewnętrzny, to może go podpiąć za pomocą portu DisplayPort 1.4 albo USB-C. A osoby z wadą wzroku, noszące okulary korekcyjne, ale pragnące takiej zaznać takiej kosmicznej technologii? Spokojnie. One otrzymają odpowiednie nakładki o zbliżonych funkcjach jak okulary AR.

 

Polskie foteliki dla dzieci!

 

Na koniec coś z rodzimego podwórka. Produkt, który nawet z daleka nie wygląda szczególnie niezwykle, ale po przyjrzeniu się bliżej odkrywa zaskakujące cechy. Mowa o foteliku samochodowym marki Avionaut. Pixel PRO 2.0 C, bo tak został nazwany, jest w pełni bezpieczny i niezwykle lekki (2,5 kg). Usiądzie na nim dziecko, które ma zaledwie 1 dzień życia. Ale nawet szkrab ważący 13 kg albo mierzący 86 cm wzrostu także bez problemu się w nim zmieści. Fotelik ma specjalną, wymienną modułową wkładkę, która umożliwia właściwą, zdrową pozycję maluszka (funkcja stabilizująca ułożenie miednicy, tułowia i główki). Nowszy model 2.0 C ma także solidniejszy zagłówek, wykonany z innowacyjnej pianki z systemem Cloud Care (memory foam). Jej jakże sprężysta struktura pochłania przeciążenia powstające w chwili kolizji drogowej!

 

Zaskakuje również materiał. Otóż fotelik Avionaut, montowany na pasy albo tzw. specjalną bazę IQ 2.0 został uszyty z ekologicznego EPP, czyli olipropylenu spienionego, sztucznego tworzywa o strukturze jak styropian, ale z lepszymi właściwościami fizykochemicznymi! Tapicerka jest miła w dotyku i nie zagraża skórze dziecka. Łatwo podlega czyszczenia, bo łatwo się ją zdejmuje. Co więcej, rozkładana budka wykonana z tkaniny połączonej z filtrem UV nie tylko ochrania przed szkodliwymi promieniami, ale także przed słońcem itp.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Oczywiście to jedynie mała próbka tego, co mają do zaoferowania nowinki technologiczne roku 2023. Ale nawet tyle wystarczy, aby móc się pozachwycać dzisiejszymi wytworami ludzkości, z których niektóre powstają przy udziale AI.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Rok 2023: Co nowego w świecie technologii?

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 173

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Polecamy podobne artykuły

Jak zobaczyć świat oczami pszczół i innych zwierząt? Jest specjalna kamera! - Technologie

Życie zwierząt – i tych najmniejszych, i tych większych od zawsze jest fascynujące. Dzisiaj wiadomo już coraz więcej o zwyczajach i „codzienności” wielu gatunków. Ale jest coś, co nadal pobudza wyobraźnię. Mowa o tym, jak zwierzęta widzą otaczającą je rzeczywistość. Współczesna nauka co prawda wyjaśniła tę kwestię, jednak dopiero na początku 2024 roku człowiek może samemu przekonać się, w jakich kolorach obserwują świat m.in. pszczoły i ptaki. Skonstruowano bowiem innowacyjne narzędzie, które na to pozwala!

 -

Odwiedzin: 568

Autor: adminTechnologie

Komentarze: 2

Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno? - Technologie

Sztuczna inteligencja weszła na nowe tory. W ostatnich miesiącach coraz częściej można bowiem usłyszeć nazwę ChatGPT. Pod tym określeniem ukrywa się „pewien” chatbot czy, jak kto woli, „rozumny, niewidzialny jegomość”. W niniejszym tekście wyjaśnimy, kim dokładnie, a raczej czym jest owo specjalne, uruchomione w listopadzie 2022 roku narzędzie i jakie ma ono możliwości. Co więcej, podzielimy się z Wami wynikami testów, a konkretniej pokażemy, jak na nasze pytania odpowiedział ChatGPT.

Nowoczesna Technologia Hybrydowego Oczyszczacza Powietrza! - Technologie

W Polsce powstało urządzenie zaprojektowane we współpracy z NASA. Nie, nie chodzi tutaj o ważny element statku kosmicznego, ale i tak taka informacja robi spore wrażenie. Mowa o modelu działającym przy pomocy najnowocześniejszej technologii, a służącemu do poprawiania jakości powietrza w mieszkaniach. Jest to jedyny tego typu produkt w naszym kraju. Co więcej wiadomo na jego temat?

 -

Odwiedzin: 1260

Autor: pjTechnologie

Komputer kwantowy – niesamowita szybkość i wydajność! - Technologie

Rozwój technologiczny odbywa się w szalonym tempie. Widać to na przestrzeni ostatnich lat. Elon Musk co chwilę prezentuje swoje wynalazki; Rosjanie polecieli w kosmos, aby nakręcić film fabularny; a Chińczycy stworzyli niedawno procesor kwantowy, który może odmienić oblicze komputerowego świata. Czym ogólnie jest owa technologia? Sprawdźmy.

Teraz czytane artykuły

Rok 2023: Co nowego w świecie technologii? - Technologie

Na przestrzeni ostatnich dekad technologiczny postęp zaskakiwał każdego. Ale, to co dzieje się w XXI wieku, szczególnie w roku 2023, sprawa, że laik, jakiś typowy Kowalski, łapie się za głowę i krzyczy: „jak mam za tym wszystkim nadążyć”? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka wybranych narzędzi, pomysłów, urządzeń, produktów, które na szczęście nie są bardzo skomplikowane obsłudze, a niemal w stu procentach ułatwiają pracę, życie albo zwykłą codzienność. Jesteście ciekawi, co się wśród nich znajduje? Zapraszamy do dzisiejszego świata technologii.

 -

Odwiedzin: 207

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

 -

Odwiedzin: 3246

Autor: pytonznadwislyRecenzje filmów

Komentarze: 4

Pierwsze lody... czyli jak to jest z "Polityką"? - Recenzje filmów

Chyba mało ludzi nie widziało jeszcze najnowszego tworu Patryka Vegi pt. „Polityka”. A wśród tych, którzy widzieli, opinie są raczej w miarę podobne. Bo mówią, że to gniot, że totalna porażka, że stracony czas no i czego innego się w sumie po Vedze można spodziewać?

 -

Odwiedzin: 1939

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Babyteeth" – Australijska szczepionka - Recenzje filmów

Kiedy na stronie internetowej Multikina pojawiła się informacja, że od 7 sierpnia w jego repertuarze nie zabraknie skromnej, docenionej na festiwalu w Wenecji, produkcji z dalekiej Australii, aż serducho zabiło szybciej. Nie dość, że duże sieci wreszcie ruszyły, to nie obawiają się wyświetlać filmów ambitnych. Choć z drugiej strony zastanawiam się, czy „Babyteeth” nie lepiej sprawdziłby się tylko w kinach studyjnych. Dlaczego? Bo mimo lekkiej formy, to dość wymagająca opowieść. Skierowana do widzów dostrzegających to, co pod „powierzchnią”.

"Bestiariusz Jeleniogórski Tom V" – Magia, strach i piękno. Chcę więcej! - Recenzje książek

Tomasz Szyrwiel od lat, jako pasjonat górskich wycieczek, rysownik, fotograf i pisarz, poszukuje karkonoskich bestii. Znalazł już ich tak wiele, że wyobraźnia nakazała mu stworzenie opisów na ich temat. W ten sposób narodziły się książki – połączenie jeleniogórskiej sagi fantasy z albumem kuszącym tak bardzo, że czarownica z bajki o „Jasiu i Małgosi” powinna się uczyć. W wersji kolekcjonerskiej, z kilku tomów złożone, wyglądające jak drogocenne i rzadkie księgi, jeszcze mocniej otulały magiczną mgłą. Ten ostatni – V miał być zakończeniem skrzyżowanych losów pewnej ludzkiej wojowniczki i miejscowej jelarskiej dziewczynki, i jednocześnie miał dostarczyć informacji o nowych, czających się w leśnych ostępach i wśród wysokich szczytów mamidłach. O ile jednak jego wydanie jest dziełem sztuki przez wielkie SZ, tak już historia powoduje niestety lekki niedosyt. Ale jest coś, co ciągle pozostaje identyczne – klimat tak niezwykły, że zapominam o realnym świecie.

Nowości

 -

Odwiedzin: 64

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 140

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 80

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 207

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 13571

Autor: PaMTechnologie

Komentarze: 1

Technologia przyszłości – innowacyjne zabezpieczenie piły tarczowej - Technologie

Podobno 10 ludzi dziennie traci palce podczas cięcia piłą tarczową. Czy można zastosować nowoczesną technologię, by uratować im palce?

 -

Odwiedzin: 20022

Autor: PaMTechnologie

Czy elektrownie jądrowe są niebezpieczne? - Technologie

Polska od wielu lat próbuje wdrożyć plany budowy elektrowni jądrowej. Często czynnikiem odrzucającym pomysł jest bezpieczeństwo. Czy elektrownia jądrowa może być niebezpieczna? Boimy się tego, czego nie znamy – zatem spójrzmy na temat z naukowego punktu widzenia.

Holograficzna rzeczywistość - Technologie

"Co to znaczy: „prawdziwe”? Jak możesz zdefiniować „rzeczywistość”? Jeśli mówisz o tym, co możesz poczuć, co możesz powąchać, spróbować lub zobaczyć, to rzeczywistość jest tylko elektrycznymi impulsami interpretowanymi przez twój mózg".

 -

Odwiedzin: 8358

Autor: pjTechnologie

Komentarze: 1

Grafen – rewolucja, wytrzymałość i szybkość - Technologie

Pod koniec grudnia 2013 roku premier Donald Tusk ogłosił wszem i wobec : „Polska jako pierwsza na świecie zacznie prowadzić produkcję grafenu na skalę przemysłową”. Powinniśmy być z tego powodu dumni. Co zatem kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą?

 -

Odwiedzin: 7713

Autor: PaMTechnologie

Skuteczne wygłuszanie dźwięku czyli Acoustiblok - Technologie

Czy istnieje materiał, który jest idealnym izolatorem akustycznym? Do tej pory wygłuszenie np. pomieszczeń było bardzo trudnym zadaniem. Nie było materiału budowlanego, który by miał doskonałe właściwości pochłaniające fale dźwiękowe. Czy współczesna chemia poradziła sobie i z tym problemem?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.615

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję